پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

تاکتیک و آرایش تیمی یوونتوس

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
616 پاسخ برای این موضوع

adey

adey

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 768 ارسال
سیسوکو اگه عقب بازی کنه چند تا برتری نسبت به زانتی داره : میتونه به دفاع کمک کنه میتونه ضربات سر بزنه میتونه بازی سازی رو زمین از دفاع خدمون شروع کنه **

pentoriko

pentoriko

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4695 ارسال

سیسوکو اگه عقب بازی کنه چند تا برتری نسبت به زانتی داره :

میتونه به دفاع کمک کنه
میتونه ضربات سر بزنه
میتونه بازی سازی رو زمین از دفاع خدمون شروع کنه

**

دليلت به غير از سومي خوبه

سيسوكو قدرت بازي سازي جالبي نداره اما چون قدرت دفاعيش از نظر من ميچربه به زانتي بهتره سيسوكو عقب بازي كنه

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
بازی یوونتوس-اینتر و یوونتوس-میلان رو دیدم امروز.توی نیم فصل دوم. در هردو بازی تقریبا ترکیب یووه کامل بود. در هردو بازی،یووه به هیچ وجه مشکل خلاقیت و خلق موقعیت نداشت.و براحتی به دروازه ی حریف می رسید. با وجود سیسوکو و کامورانزی یووه هیچ مشکلی از این بابت نداشت.و بازی براحتی پخش می شد. اصلی ترین مشکل یووه در بازی با اینتر،شاید دو سمت خط هافبک بود.یووه به این شکل بازی می کرد :                                 بوفون                   کیه لینی        لگرو            گریگرا مولینارو                                 سیسوکو                                                           برازو ندود                                      کامورانزی               الکس                           ترزگه -- من عملکرد خط دفاعی رو کامل آنالیز کردم.چون به نظر می رسید 80 درصد حملات اینتر از این دو قسمت انجام بشه، پس 2 پست خیلی کلیدی و تاثیر گذار بودند. در 5 دقیقه ابتدایی،مایکون چهار بار از سمت مولینارو نفوذ کرد ! که 2 بار کیه لینی پوشش داد. دقیقه 4 رانیری مولینارو رو صدا کرد و بهش تذکراتی داد. توی 10 دقیقه بعد،1 حمله دیگه از سمت مولینارو شد،که کیه لینی پوشش داد و 4 حرکت از سمت گریگرا،که هر 4 تا رو به نحوی دفاع کرد. از دقیقه 15 تا 20، یووه بازی رو به زمین حریف برد ولی روی چند حمله سریع اینتر به سمت دروازه یووه اومد، 2 بار توپ از وسط زمین فرستاده شد کیه لینی به بار توپ رو برگردوند و یه بار پاس رو قطع کرد، یک بار از سمت مولینارو حرکت شد که فکر کنم لگرو خطا کرد و ضربه آزاد به اینتر داد. و یک بار دیگه هم از سمت گریگرا حمله شد که خود گریگرا با خطا توپ رو گرفت،یه ضربه ی آزاد شد و به تیر دروزاه خورد. از دقیقه 20 تا 25 یووه بیشتر جلو کشید.ندود یه خطا پشت محوطه گرفت که سرانجام کرنر شد،ریباند کرنر رو سیسوکو خیلی خوب زد که سزار گرفت. یه ضد حمله هم اینتر کرد که منجبر به کارت زرد مولینارو شد. توی حمله ی بعدی یووه هم نفوذ گریگرا و سانترش دیده شد که نسبتا خوب بود. از 25 تا 30 یووه کمی به سمت راست متمایل شد و اینتر بازی رو تقریبا گرفت، کروز یه نفوذ کرد که کامورانزی توپ رو گرفت. کروز یه نفوذ دیگه میکنه که سانترش به مولینارو می خوره. و یه حمله موفق و خطرناک هم از سمتر گریگرا میشه که لگرو توپ رو دفع میکنه. از 30 تا 40 حسن دریبل می خوره و گریگرا توپ زلاتان رو میگیره. یووه از سمت برازو و گریگرا شروع به حمله می کنه.در این 10 دقیقه گریگرا 4 بار جلو میره،3 بار سانتر میکنه و 1 بار کرنر میگره. سانتر ها نسبتا خوب ولی دفاع برگشت میده.مولینارو 2 بار نفوذ میکنه،و 2 بار از جای خالی او ضد حمله یشه که یکی خیلی خطرناک گل نمیشه. گریگرا پاس به زلاتان رو قطه میکنه در یک صحنه و در صحنه ای دیگه با کمک کیه لینی توپ رو ازش می گیرند. از 40 تا 45 مولینارو جلو میره و یه سانتر افتضاح میکنه.ضد حمله ی خیمنز، و پوشش از کیه لینی در مرحله اول،جناح بازی عوض میشه و اون سمت پس از پوشش حسن و گریگرا،گریگرا توپ رو با خطا میگیره که یه ضربه ی آزاد پشت محوطه میشه و بوفون به خوبی میگیره. نیمه دوم : از 45 تا 50 نفوذ و سانتر عالی از گریگرا،ضربه ی خوب ندود و مهار بهتر از سزار. 3 بار از سمت گریگرا حمله میشه که دوبار توپ رو موفق میشه برگردونه و یک بار ناکام میمونه و اینتر یه حمله ی خطرناک میکنه. گریگرا یه نفوذ میکنه پاس به الکس میده و خطا روی الکس میشه،که ریباند ضربه ی آزاد تبدیل به گل یوونتوس میشه. از 50 تا 55 2 بار از سمت گریگرا سعی به نفوذ میشه که 2 بار گریگرا موفق تر عمل میکنه. 1 بار سوازو براحتی مولینارو جا میزاره ولی خودش سوتی میده و توپ به بیرون میره. یه بار هم سانتر زلاتان رو به کرنر می فرسته. در یک صحنه هم مولینارو جلو میره و شوت میکنه،که با اختلاف وحشتناک بیرون میره. از 55 تا 60 اتفاق خاصی نمیفته یه بار از مرکز سعی در حرکت میکنند که کیه لینی خوب عمل میکنه. یه صحنه هم مولینارو جا می مونه که لگرو و کیه لینی پوشش میدند. از 60 تا 65 از سمت مولینارو یه سانتر خوب مایکون انجام میده، در صحنه ای دیگه هم مولینارو یه کرنر میده. 65 تا 70 2بار از سمت گریگرا حمله مییشه،یه بار خودش یه بار لگرو پوشش می دند. یه بار از سمت مولینارو نفور میشه که ندود توپ رو جمع میکنه. 70 تا 75 یه سانتر از سمت گریگرا روی دروازه یووه انجام میشه و در یه صحنه هم گریگرا جا میمونه و حسن پوشش میده. 75 تا 80 1 حمله خطرناک از سمت مولینارو میشه و در صحنه ای هم پوشش خوبی میده مولینارو. در صحنه ای دیگه از اون سمت گریگرا توپ رو خوب پوشش میده. گریگرا جلو میره و موفق میشه سانتر نسبتا خوبی روی دروازه انجام بده. از 80 تا 85 از سمت مولینارو 5 بار حمله میشه توی این 5 دقیقه، 1 بار زیر توپ میزنه، 2 بار سانتر میشه و بوفون میگیره،یه بار با داخل محوطه جریمه میان و گل می زنن.یه بار هم پوشش میده. یک بار هم از سمت گریگرا حمله میشه که خودش پوشش میده. 85 تا 90 اینتر بازی رو به اون سمت می بره و 5 بار از سمت گریگرا اقدام به حمله میکنه، 2 بار موفق به سانتر میشند،2 بار گریگرا توپ رو میگیره و 1 بار هم پاس رو قطع میکنه. یه بار هم از سمت مولینارو حمله می کنند که مولینارو زیر توپ میزنه. در کارهای دفاعی،شاید درصد موفق بودن مولینارو 50 و درصد موفق بودن گریگرا 80 بود. بارها مایکون از سمت مولینارو نفوذ کرد،سانتر کرد یا حتی وارد محوطه جریمه شد. گریگرا آمار قابل قبولی داشت.و تقریبا اکثر توپ رو برگشت می داد. از مرکز تمام توپ های ارسالی به بهترین شکل توسط کیه لینی و لگرو گرفته می شدند که حتی یه صحنه یه تکل بی نظیر هم کیه لینی رفت. --- در مورد ساختار تهاجمی یووه، اگر نیمه اول رو دو قسمت کنیم،در قسمت اول یووه از سمت مولینارو و ندود حمله میکرد و ندود تنها بازی ساز یووه بود. کامورانزی در وسط و الکس مدام جا عوض می کرد.یووه با خلاقیت ندود چندین موقعیت خلق کرد. در قسمت دوم،حسن و کاموانزی از سمت راست،درحالی که سیسوکو هم جلو میومد بازی خوبی از نظر تهاجمی به نمایش گذاشتند. در نیمه دوم، ندود زیاد عقب میومد و خسنگی هم باعث میشد به اون شکل موفق نباشه،در نیمه دوم بیشتر روی خلاقیت های الکس و کامورانزی یووه صاحب موقعیت می شد،و البته گریگرا نفوذ های زیادی کرد و نسبتا موفق بود.برای یک بازی به دشواری این بازی عملکرد خوبی برای گریگرا از نظر تهاجمی بود. ------- در بازی با میلان یووه به این شکل بازی می کرد : مولینارو      کیه لینی      لگرو        گریگرا                         تیاگو                       سیسوکو حسن                                  کامورانزی                 الکس                             ترزگه -- که تیاگو و سیسوکو مدام عقب و جلو می شدند. توی این بازی،نیمه اول میلان با تجمع در سمت راست خط دفاعیی یووه در سمت گریگرا،بارها حمله کرد و به گل هم رسید. از دقیقه 15 تا 45 به طور مثال،8 بار از سمت گریگرا نفوذ انجام شد که بیشترش رو گریگرا دفع میکرد.یه بار هم یه اشتباه مهلک کرد گریگرا که به شوت کاکا منجر شد اما بوفون خوب گرفت. نیمه دوم ورق برگشت،کاکا مهار شد و تیم مسن میلان خسته تر شد.گریگرا بارها به وسط اومد و ازونجا نفوذ کرد. و یووه کاملا بازی رو در اختیار داشت.تقریبا همه ی حملات میلان از دو سمت دفع میشد. حسن کمتر جلو می رفت و حسن+مولینارو ساختار دفاعی خوبی در اون سمت درست کرده بودند. از این سمت هم تیاگو در کارهای دفاعی خوب عمل میکرد و کلا میلان مهار شده بود. در حمله هم کامورانزی الکس و سیسوکو بارها تونستند روی دروازه ی میلان موقعیت خلق کنند. -- قکر میکنم اگر کامورانزی و سیسوکو در بازی باشند،با کمک الکس یووه مشکلی در خلق موقعیت نخواهد داشت و خلاقیت لازم رو داره. شاید پاشنه ی آشیل یووه سمت مولینارو باشه که امیدوارم دچلیه جانشین خوبی براش باشه. گریگرا سانتر های نسبتا خوبی داره و باز هم کافی نیستد. سرعت و سانتر های حسن بهتر هستند ولی کارهای دفاعیش ضعیف ترند ! فکر میکنم یووه نه از وسط،نه در خلاقیت، و نه در گلزنی مشکل داشته باشه، فقط دو سمت خط دفاعی یووه خیلی آسیب پذیر به نظر می رسه. **

alex_d_63

alex_d_63

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2739 ارسال
  • Locationتهران
رضا جون به خاطر تحلیل جالبت ممنون،حالا که اینقدر خوب تحلیل میکنی این چندوقت که تنهایی همه بازی های این فصل و سری بی رو بررسی کن!!!

mojtaba_juventusi

mojtaba_juventusi

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 757 ارسال
رضا موقعي ميتونه برسي كنه كه الجزيره اسپورت بازي ها رو نشون بده اگه اشتباه نكنم با تشكر

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال
حیف که این جا لیگ ایتالیاست !! یعنی اگر یووه توی لیگ انگلستان یا اسپانیا بود با ترکیب -3-3-4 و 3 مهاجم که وسط الکس و دو طرفش آمائوری و یاکوئینتا بودند می زد تیم ها رو سوراخ سوراخ می کرد !!! ولی عوضش وقتی یووه این فصل از تیمی عقب باشه کافیه 1 مهاج بیاره تو تا 3 مهاجمه بشه ! اونوقت تیم حریف باید بساطشو جمع کنه بره تو محوطه جریمه خودش تا گل نخوره که آخرم می خوره !

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
یه چیز جالب پیدا کردم الان ! Carlo Nesti یکی از مطرح ترین و معتبر ترین کارشناس های فوتبال ایتالیاست. که از جایگاه و شان بالایی در ورزش ایتالیا برخورداره. کارلو نستی در سایتش نظرش رو درباره ی یوونتوس گفته و عقیده داره یوونتوس تنها تیمی جنگنده نیست و از لحاظ تاکتیکی یکی از با کیفیت ترین تیم های ایتالیا است.نستی توی سایتش اینطور توضیح داده : یوونتوس از لحاظ تاکتیکی کیفیت بسیار بالایی داره با وجود داشتن مهره های متنوعی مثل ندود همیشه بهار ! مارکیونی سریع،یاکوینتای نیرومند و دو جوان با استعداد مثل اکدال و روسی.درواقع رانیری یکی از بهترین تیم های فصل آینده ی سری آ رو خواهد داشت.با توجه به مهره ها و احترام به سلیقه ی رانیری،بهترین روش بازی برای یوونتوس 4-4-2 و بعد 4-3-3 خواهد بود به دلیل اینکه یووه 4 مهاجم بسیار آماده داره که حداقل سه تای اونها شایسته ی بازی ثابت در سری آ هستند.(با وجود خصوصیت و تفاوت در سبک بازی این 4 مهاجم).در خط هافبک،در شیوه ی رانیری همیشه 2 هافبک دفاعی لازم است،رانیری هرکسی از بین سیسوکو،اکدال،زانتی و پولسن رو انتخاب کنه مشکلی نخواهد داشت.همچین هافبک دفاعی های می تونند از لحاظ تاکتیکی براحتی هافبک های خلاقی مثل ندود و کامورانزی و ندود رو ساپورت کنند در حملات.در مجموع،داشتن مهره ی کامل برای بازی با 2 سیستم متفاوت،و داشتن تعداد زیادی گزینه ی مناسب برای انتخاب در این دو سیستم،به یوونتوس و رانیری قدرت مانور و حق انتخاب زیادی خواهد داد تا فصل آینده یکی از با کیفیت ترین و تاکتیکی ترین تیم های سری آ باشند. **

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
سیستمی که رانیری قصد داره پیاده کنه درصورتیکه بتونیم دو مدافع کناری در سطح اول جهانی داشته باشیم می تونه تمام تیم های مقابل رو از پیش رو برداره در نگاه اول رانیری با استفاده از دو هافبک دفاعی در وسط زمین عملا ً فاصله زیادی بین خط میانی و خط حمله به وجود میاره اما اکثر مواقع می بینیم که ندود و کامورانزی و یا حتی مارکیونی هنگام حمله میل زیادی به وسط زمین دارن من فکر می کنم رانیری با این کار سعی می کنه وظیفه ارسال ها رو به مدافعین کناری محول کنه با توجه به مهاجمین سرزنی که داریم این کار می تونه خیلی موثر باشه مخصوصا ً وقتی ندود و کامورانزی در وسط روی ریباند توپ های ارسالی که بر می گردن می تونن خوب مانور بدن چیزایی که میگم دیشب توی بازی خیلی پررنگ بود ولی به همون دلیل ضعف در کناره های دفاع نمی تونست به شکل خوبی پیاده بشه من فکر می کنم اگه در کناره ها ستاره هایی در سطح زامبروتا , کافو , مالدینی , لام و ... (مثال) داشته باشیم می تونیم از این سیستم به خوبی استفاده کنیم **

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15953 ارسال
به نظر من رانیری باید تاکتیک تیم خودش رو بر اساس نفرات مرکزی زمین بزاره و نفرات کناری از ریباندها استفاده کنند !!!! به نظر من وقتی دو مدافع کناری خوب داشته باشی خیلی مفید تر خواهد بود حالا چرا ؟؟؟ چون اون دو تا می تونند نفوذ کنند و بازیکنان وسط به عقب بیاند و اینجوری تیم حریف غافلگیر میشه ولی همون جور که مانی گفت باید مدافعان کناری خوبی داشته باشیم !!! البته الان هم مدافعان کناری خوبی داریم ولی کسانی نیستند که بتونند در حمله و نفوذ هم مثل دفاع عمل کنند !!!

Shaktak-Juve

Shaktak-Juve

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4770 ارسال

به نظر من رانیری باید تاکتیک تیم خودش رو بر اساس نفرات مرکزی زمین بزاره و نفرات کناری از ریباندها استفاده کنند !!!!
به نظر من وقتی دو مدافع کناری خوب داشته باشی خیلی مفید تر خواهد بود حالا چرا ؟؟؟
چون اون دو تا می تونند نفوذ کنند و بازیکنان وسط به عقب بیاند و اینجوری تیم حریف غافلگیر میشه ولی همون جور که مانی گفت باید مدافعان کناری خوبی داشته باشیم !!! البته الان هم مدافعان کناری خوبی داریم ولی کسانی نیستند که بتونند در حمله و نفوذ هم مثل دفاع عمل کنند !!!

اما من باهات مخالفم.ما در وسط زمين يك شوتزن تمام عيار(پولسن) كه مي تونه روي ريباند عالي باه و يك سوئيپر جلوي فوق العاده(مومو) رو داريم كه اساس حمله از كنار و ريباند از وسط رو برامون بهتر مي سازه.
حضور كامورانزي و ندود در دوطرف هم كافيه و زياد احتياجي به بازيكناي عقب نيست.اما اگر هم باشه يووه مي تونه با استفاده از ملبرگ و لگرو در ميانه‌ي دفاع كيه‌ل رو به سمت چپ بياره تا يه مدافع چپ تمام عيار و فوق العاده براي تركيب به تيم اضافه بشه.در سمت راست هم اومدن زبينا مي تونه كمك كنه.اين به شرطيه كه ملبرگ بتونه خودشو كاملا با شرايط دفاع ايتاليايي وفق بده كه بزودي اين اتفاق ميفته.

Guest_Marco_*

Guest_Marco_*
  • مهمان
واسه بازي فردا به نظرم ميتونيم ١-٣-٢-٤ بازي كنيم ! لگرو رو به خاطر ارتباط برقرار كردن بهتر با بوفون و جورجو به ملبرگ ترجيح ميدم و در كناره هام ميشه از گريگرا و دچليه استفاده كرد ! پولسن و سيسوكو هافبكهاي مياني و كامو ، الكس و ندود هم سه بازيكن پشت ديويد !

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال

واسه بازي فردا به نظرم ميتونيم ١-٣-٢-٤ بازي كنيم ! لگرو رو به خاطر ارتباط برقرار كردن بهتر با بوفون و جورجو به ملبرگ ترجيح ميدم و در كناره هام ميشه از گريگرا و دچليه استفاده كرد ! پولسن و سيسوكو هافبكهاي مياني و كامو ، الكس و ندود هم سه بازيكن پشت ديويد !

الکس بار ها گفته که بدش میاد پشت مهاجم بازی کنه و کارایی لازم رو نداره !

پس ترکیب 2-2-2-4 هست !

البته من فکر کنم آمائوری و الکس باشند ، بعدش ترزگه هم بیاد تو !!

Guest_Marco_*

Guest_Marco_*
  • مهمان
اولا از اينكه بخواد صرفا سمت چپ بازي كنه ابراز نارضايتي كرده بود ! دوما تا اونجايي كه من يادمه الكس هميشه يه خط عقب تر از ديويد و يه خط جلوتر از پاول و كامو بازي ميكرده ! ضمنا يكي از كسايي كه وظيفه ي توپ رساني به ديويد رو دارن الكسه براش اختياريه .

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21170 ارسال
سلام دوستان من

اگر يادتون باشه يووه در مقابل اينتر با سيستم جالبي بازي كرد ، سيسوكو و كامورانزي در وسط زمين بودند !
من از همون موقع از اين سيستم خوشم اومد و فكر ميكنم با توجه به آماده شدن ماركيوني يووه دوباره ميتونه اين سيستم رو اتخاذ كنه !

كامورانزي در اون بازي نه تنها دست و بالش بسته نشد ،‌ بلكه خيلي آزادانه بازي ميكرد و كلا به عنوان بازيكن آزاد به كار گرفته شده بود كه خيلي هم موثر بود .
به نظر من خط هافبك يووه ميتونه اين باشه :‌  ندود            سيسوكو            كامورانزي            ماركيوني ( حسن )

البته اون موقع سيستم دفاعي تيم ضعيف تر ميشه و باعث ميشه كه كامورانزي بيشتر خطا كنه و كارت زرد و احيانا قرمز بگيره  ;D

البته پارسال رانيري به اجبار چنين كاري رو ميكرد ! يا اينكه زانتي نباشه يا سيسوكو ( در بازي هاي مهم )

اما امسال ديگه هافبك هاي مركزي نسبتا خوبي داريم مثل پولسن و ماركيزيو !

در كل به عقيده من سيستم يووه اين ميتونه باشه :

بوفون

دچليه            كيه ليني              ملبرگ                    گريگرا

زانتي                  سيسوكو
                      ندود                                                                        كامورانزي
                                                الكس            آمائوري     

اما در بازي هايي كه نياز هست از كناره ها حمله كنيم ميشه از حسن به جاي گريگرا استفاده كنيم و البته ياكوئينتا به جاي آمائوري به شرطي كه متمايل به گوشه بشه !

يك چيز ديگه هم هست اونم اينكه كم كم ميتونيم شاهد حضور بيشتر جووينكو در تيم باشيم !

با تشكر

**

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال
من با توجه به مصدومیت کامورانسی بهترین سیستم رو 3-3-4 می دونم !!! وقتی یووه 3 تا مهاجم آماده داره چرا استفاده نکنه !!!!!! بوفون (منینگر) ده چلیه کیلینی لگرو (ملبرگ) گریگرا هافبک دفاعی ندود مارکیونی یاکوئینتا دلپیرو آمائوری

Juventus FC

Juventus FC

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6360 ارسال
  • LocationEsfahan
همون سیستم بازی با کاتانیا خوبه ولی به جای کیلینی باید از ملبرگ استفاده شود.

alex_d_63

alex_d_63

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2739 ارسال
  • Locationتهران

من با توجه به مصدومیت کامورانسی بهترین سیستم رو 3-3-4 می دونم !!!

وقتی یووه 3 تا مهاجم آماده داره چرا استفاده نکنه !!!!!!

بوفون (منینگر)

ده چلیه کیلینی لگرو (ملبرگ) گریگرا

هافبک دفاعی

ندود مارکیونی

یاکوئینتا دلپیرو آمائوری

این سیستم برای وقتیه که دفاع خیلی قوی باشه،خصوصا دفاع های کناری که الان
سوتی ترین جای تیم همین دفاع کناری ها هستن،بعدشم اگه بخویم استفاده کنیم دلپیرو
و یاکی باید به کناره برن و آمائوری بیاد وسط،چون اون دو تا سرعتی تر هستن و آمائوری سر زن تره
و میتونه با بهتر توپ ها رو تموم کنه.

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال
پنج بازی اخیر یوونتوس مقایل تیم های کالیاری و کاتانیا و سمپدوریا و باته و پالرمو به هیچ وجه زیبا نبودن.به جز بازی مقابل کالیاری توی هیچ کدوم از این بازی ها نتیجه دلخواه هم کسب نشد (البته به چز بازی مقابل کاتانیا که هنوز هم میگم یوونتوس به خاطر بدشانسی نبرد!) اگر توی بازی ها دقت کرده باشید هیچ نظم و تاکتیک خاصی رو نمی تونید ببینید!تقریبا هیچ بازیکنی جای اصلی خودش بازی نکرده و از بعضی بازیکن ها در پست های تخصصیشون استفاده نشده.نمونه بارزش هم نبمه دوم بازی با سمپدوریا و بازی با پالرمو. مقصر این بی نظمی ها رو نمیشه بازیکن ها دونست.چون اگر ایراد از بازیکن ها بود بعد از دو بازی برطرف می شد.ضمن اینکه اگر توجه کنید میبینید تغییر در بازیکن های ابتدایی هم کم نبوده اما همچنان این نقص ها وجود دارن پس مسلما این رانیری هست که از ترکیب و شیوه درست استفاده نمی کنه. عجیب ترین نکته هم اینه که در بازی ها پیش غصل و مقدماتی لیگ قهرمانان رانیری از همون شیوه کلاسیک ۴-۴-۲ استفاده می کرد و جواب هم می گرفت!اما با شروع لیگ به یکباره سیستم بازی یووه عوض شد و متاسفانه به جای پیشرفت بازی به بازی بدتر شد.اصلا دلیل این تغییر سیستم رو نمی فهمم!حتی اگر مشکلی در بازی های پیش فصل بود باید توی همون دوره برطرف میشد و این روش های جدید امتحان میشد. رانیری پارسال با استفاده از کلاسیک ترین روش  ۴-۴-۲ با توجه به مهره هایی که داشت نتیجه های خوبی گرفت.ابزار اصلی این شیوه بازی در این فصل حفظ شدن و حتی بازیکن هایی مثل آمائوری و ده چلیه که میتونن کمک زیادی به این روش بکنن هم به تیم اضافه شدن. من فکر می کنم بهترین راه برگشتن به روز های خوب استفاده از همون روش فصل پیش هست.حتی در بدترین حالت و با این تعداد مصدوم هم میشه از اون روش استفاده کرد و نتیجه گرفت.این رو هم باید بگم که توی روش ۴-۴-۲ نقش هافبک وسط بازی ساز (که فصل پیش زاتی بود) خیلی مهمه اما با این حال فکر کنم زوج سیسوکو-مارکیزیو بتونن ۷۰٪ کارایی زوج سیسوکو-زانتی رو داشته باشن (گفته میشه که زانتی به بازی ها بعدی یووه می رسه اما با این حال تا وقتی که به شرایط آرمانی برسه وقت زیادی می بره). حتی زوج مارکیزیو-پولسن در میانه میدان خیلی بهتر از اینه که مارکیزیو هافبک راست باشه و جووینکو پشت مهاجم!برای بازی با ناپولی فکر میکنم این روش به کار گرفته بشه :                  بوفون ده چلیه   کلینی     ملبرگ    صالی آمیجیچ ندود      پولسن    مارکیزیو  کامورانزی            الکس     آمائوری من حالتی رو در نظر گرفتم که همه در بهترین فرم بدنی باشن.مثلا الکس در ۱۰ روز اخیر ۴ بازی رو از ابتدا برای یووه شروع کرده و فشار زیادی روش بوده.درسته که یک هفته تا بازی بعد فرصت هست اما امکان جایگزین شدن یاکوئینتا به جای الکس هست. **

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
من تقریبا مطمئن رانیری داره چرخشی بازی می کنه، رانیری بازی قبل با 3 هافبک دفاعی و 3 مهاجم بازی کرد،تقریبا 4-3-3 و بهتر بگیم 4-3-1-2 دچلیه ملبرگ نزویچ گریگرا سیسوکو پولسن مارکیزیو جووینکو دلپیرو آمائوری خوب،یه سوال دارم،چرا رانیری این با این تاکتیک بازی کرد ؟ چرا پولسن،سیسوکو و مارکیزیو با هم توی زمین بودند ؟ توی کنفراس بعد از بازی ازش پرسیدند چرا ندود و کامورانزی از اول توی زمین نبودند.گفت ندود خیلی بازی کرده بود می خواستم بهش استراحت بدم (مگه بعد از این بازی به خاطر بازی های ملی استراحت نداریم ؟!؟!؟ ) و کامورانزی هم "می خواستم نیمه دوم به بازی بفرستم". خوب این توجیح بازی با 3 مدافه میانی بود.ولی مگر از مارکیونی استفاده نکردی و نتیجه گرفتی ؟ مگر بعد از مارکیونی توی لیگ قهرمانان با صالی امیجیچ بازی نکردی ؟ مگر از جووینکو توی پست کامورانزی و ندود 2 بار استفاده نکردی و نتیجه گرفتی ؟ چرا،به چه دلیل یدفه یه گروه می روند روی نیمکت و یه گروه در تاکتیکی بازی می کنند که اصلا تاحالا بازی نکردند !! و نتیجه میشه 90 دقیقه بدون 1 حمله از یوونتوس !! مشکل مارکیونی و حسن و کامورانزی چی بود که نباید بازی کنند در حالی که تا همین چند هفته پیش همه خوب بودند ؟ وقتی سیسوکو با کامورانزی اون جلو اینقدر قشنگ بازی میکرد فصل پیش،وقتی یه هافبک دفاعی عقب می ایستاد و سیسوکو مرتب ندود و کامورانزی رو تغذیه می کرد،و گاهی خودش پیشروی می کرد و می رسید به محوطه (بازی که همه رو به وجد می آورد) چرا الان اینقدر عقب و پشت سر پولسن و مارکیزیو بازیش میده ؟ بابا یوونتوس که جای آزمایش و خطا نیست !!! من تا جا داشته از رانیری حمایت کردم،ولی وقتی می بینیم داره با آزمایش و امتجان کردن چیزایی جدید پیش میره دیگه خیلی زورم میاد !! فصل پیش اگر افت می کردیم اینطوری نبود دیگه !! بازی که از پالرمو باختیم مثلا،2-0 شد، 2-2 کردیم و آخر بازی روی یه شوت استثنایی باختیم.(دقیق یادم نیست پالرمو بود چی بود)

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15953 ارسال
تفکرات رانیری برای سیستم تیمش در حد یووه نیست !!! تفکراتی نیست که یتونه یووه رو برترین تیم کنه ! تفکراتش خوبه واقعا ولی نه در حد تیمی مثل یووه با اون همه ستاره و سابقه !! با یه بررسی کوتاه روی خط میانی یووه به یه نکته جالب می رسیم --- به جز ندود کامورانزی جووینکو و مارکیونی ( که همیشه روی نیمکته ) که هافبکای کناری یووه هستند اغلب بقیه هافبک ها به قول معروف هافبک دفاعی هستند یا اگه بخوایم جور دیگه بگیم باید گفت که تفکرات دفاعیشون بر افکار تهاجمیشون غلبه میکنه. از اونجائی که خط میانی قلب تپنده یه تیم فوتباله و نوع تفکر هافبک ها بازی تیم رو می سازه پس نتیجه می گیریم که یووه توی این فصل بیشتر به فکر دفاع کردنه تا حمله کردن. شاید اینو قبول نداشته باشن ولی باید قبول کرد که تفکر رانیری اینه : اول گل نخوریم بعد گل بزنیم. که این موضوع برای قدرت اول فوتبال ایتالیا خیلی بده. به راحتی میشه گفت هر تیمی که جلوی یووه بازی میکنه حتی اگه اینتر باشه با این تصور بازی میکنه که یووه شانس بیشتری برای حمله کردن و پیروزی داره ولی وقتی می بینند که یووه حمله نمی کنه و تعویضاشم بوی حمله نمیده پس طبیعتا به خودشون میان و به گل هم میرسن ( بازی با پالرمو دقیقا همین شرایط رو داشت ) ممکنه خیلی ها بگن که سیسوکو خیلی تهاجمی بازی می کنه و خوب دریبل می کنه و نمیشه بهش گفت هافبک دفاعی ولی این بر می گرده به خصوصیت شخصیش که وقتی میبینه که قدرتش رو داره و تیمش هم کاری نمی کنه خودش پا به توپ میشه وگرنه اگه بازی هاش رو توی لیورپول بادتون باشه بیشتز کارش توپ گیری و خراب کردن بازی حریف بود چون می دونست دو سه تا بازیکن تهاجمی تر جلوتر هستند ولی اینجا توی یووه یه فضای خالی خیلی زیادی بین مرکز زمین یووه و مهاجمانش هست که مجبور هستند یا با هافبک های کناری پر کنند یا با عقب کشیدن یکی از مهاجمین و یا اینکه بازیکن های دلسوخته ای مثل سیسوکو فراتر از وظایفشون عمل کنند. به هر حال یووه باید از ابهت ذاتیش استفاده کنه و همونطور که گفتم رانیری باید بدونه که یووه از اول بازی شانس بیشتری نسبت به حریفش برای پیروزی داره و از این نکته استفاده کنه و تیمش رو برای برد بچینه نه اینکه برای گل نخوردن تا شاید اگه گل نخوردیم گل بزنیم. بازم باید گفت که رانیری در حد یووه نیست یا شاید در حد قهرمان کردن یووه نیست مگه اینکه مگه اینکه مگه اینکه مگه اینکه مگه اینکه مگه اینکه مگه اینکه مگه اینکه مگه اینکه مگه اینکه مگه اینکه تفکرات رانیری عوض بشه !!!!

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی