پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

تاکتیک و آرایش تیمی یوونتوس

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
616 پاسخ برای این موضوع

eblis

eblis

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4108 ارسال
پس همون ترکیب قبلی فقط سیسوکو با نوچرینو رو با هم بازی میده.نظر من اینه

navid_nedved

navid_nedved

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1988 ارسال
به نظر من بازی دادن به سیسوکو و نوچرینو میتونه زوج خوبی رو کنار هم بسازه یک نفر درگیر و جنگنده و دیگری خلاق و بازی ساز در کنار اینها حضور ندود و حسن یا کامو در خط هافبک میتونه یک گروه 4 نفره منسجم رو بسازه که همه خصوصیات رو دارند

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال
نوید جان.کدومشون بازی سازن؟! نوچرینو که یه بازیکن تخریبی محض هست که کمتر از فکرش موقع بازی استفاده میکنه!سیسوکو هم کاملا تدافعی.حضور بازیکنی مثل زانتی تو این شرایط و با توجه به نبود بازیکن کاملا الزامیه

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15953 ارسال
اره نوید این اظهار نظر عجیب بود که کردی - اخه هیچ کدومشون خصوصیاتی که تو گفتنی رو ندارند و توی این زمینه نمیشه حساب باز کرد

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
یکی از بزرگترین مشکلات این فصل تیم نداشتن قدرت طراحی بازی از خط دفاع هستش . وقتی به دو فصل پیش برمیگردیم میبینیم که نفراتی مثل تورام و کاناوارو قدرت طراحی بازی و هدایت تیم رو از یک سوم دفاعی داشتن و گاهی از همون منطقه مهاجمین تیم رو صاحب توپ میکردن و کار هافبک ها رو آسون میکردن . این خصوصیت زمانی بدرد میخوره که تیم در حالت ضد حمله هستش و میخواد فضا و قدرت تفکر رو از حریف بگیره و به این شکل میتونه با پاسهای بلند مهاجمین رو سریعتر به دروازه حریف برسونه و یا زمانی که تیم حریف در محوطه دفاعی ، تیم رو تحت فشار میزاره میشه با استفاده از طراحی از خط دفاع به راحتی از زیر این فشار بیرون اومد و البته یک برنامه حمله رو نیز شکل داد . در کل به نظرم تنها بازیکنی که میتونه به خط دفاع برای این تاکتیک کمک کنه کریستین زانتی هستش . بازی با لاتزیو رو یه بار دیگه ببینید ...

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
خيلي جالبه منم ديشب داشتم به همين موضوع فكر مي كردم ما با اينكه مدافعان خيلي خوبي در وسط داريم ولي متاسفانه فقط در دفع توپ موفق عمل مي كنيم درصورتيكه در يك تيم با كيفيت بازي سازي از خط دفاع شروع ميشه يعني اگه دفع توپ با هدف و آگاهي قبلي انجام بشه خيلي تاثير بيشتري در عملكرد تيم مي زاره من متوجه شدم توي بازي هاي يووه اكثر توپ هاي دفع شده نصيب بازيكنان مياني حريف ميشه البته از وقتي سيسوكو اومده با جاگيري هاي مناسب وضعيت بهتري به اين منطقه داده

adey

adey

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 768 ارسال
در رایطه با حرف مانی باید بگم که درسته مدافع هایه ما خلاق و پاس هایه بلنده خوبی نمیدم ولی زانتی میتونه با نزدیک شدن به مدافعنی توپو بگیره و پاس ارسال کنه واسه مهاجمین - دقیقا کاری که در بازی با لاتسو انجام داد

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
خب همينه ديگه كه كارايي مهره ها پائين مياد اگه هر كسي كار خودش رو انجام بده هر بازيكني مي تونه حداكثر توان خودش رو به كار ببره مثل الكس كه بايد جور خط مياني رو هم بكشه چرا ؟ چون همين زانتي كه ميگي به خاطر دريافت توپ مجبوره هر چه بيشتر به خط دفاع نزديك بشه توان زيادي رو واسه اين كار خرج مي كنه

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
منم با این حرفت مانی کاملا موافقم . مدافعان ما استعداد بازیسازی ندارن و فقط دفع توپ میکنن که گاهی میبینیم همین دفع توپ های بدون برنامه باعث ایجاد موقعیت برای تیم حریف میشه . یه بحث دیگه هم اینه که بوفون بهترین دروازه بان جهان هستش ولی تنها مشکل بوفون اینه که اونم بازی با پاش به عنوان یه گلر خیلی قوی نیست ! مثلا شما منچستر رو ببینید ، اونا هم میشه گفت که خیلی از بازیسازی از خط دفاع موفق نیستن ( البته نه به نسبت یووه ) ولی با وجود ون در سار که بهترین بازیساز دروازه بان جهان هستش این نقیصه رو برطرف کردن . امروزه در فوتبال باید توپ بدوه نه بازیکن و تا جایی که میشه باید از فضاها استفاده کرد . متاسفانه این معضل رو حتی ما در کناره ها هم داریم و مدافعان کناری هم خیلی در این مسئله قوی نیستن .

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21108 ارسال
سلام دوستان من من به سیستم 4 - 2 - 3 - 1 علاقه زیادی دارم و معتقدم این شیوه میتونه در یوونتوس عملی بشه . چهار مداقع : کیه لینی . آندراده - لگروتالیه - زبینا دو تا هافبک : زانتی و سیسوکو 3 تا هافبک تهاجمی : کامورانزی- الکس و ندود و تره زگه هم تک مهاجم تیم . البته من آندراده رو توی ترکیب قرار دادم منظورم این بود که بعد از برگشتنش فیکس تیم باید بشه . در حین بازی هم یاکوئینتا به بازی بیاد بجای یکی از 3 تا هافبک تهاجمی ! البته همیشه نباید این ترکیب وارد زمین بشه . مثلا بازیکنایی مثل مارکیونی هم میتونند باشن . من عموما بحثم سر سیستم هست . با تشکر

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال
چند سالی هست که یوونتوس با سیستم 2-4-4 بازی میکنه.توی مقاطعی با این روش خیلی خوب هم نتیجه گرفته.اما امسال این شیوه مثل سال های قبل نبوده!دو حالت بیشتر نداره : یا یوونتوس بازیکن های لازم برای این سیستم رو نداره یا اینکه شیوه 2-4-4 یی که توسط رانیری ارائه میشه ضعف داره! وقتی یک مقدار به بازی های یووه دقت میکنم میبینم که گاهی اوقات تیم هایی مثل ناپولی و جنوا هم 2-4-4 رو قشنگ تر از یووه بازی می کنند!من فکر کینم رانیری خیلی روتین بازی میکنه!یه 2-4-4 کاملا کلاسیک!این روش بازی به راحتی قابل مهاره. درسته که یووه این فصل مهره های زیادی در اختیار نداره اما اونقدر بازیکن هست که رانیری بتونه هنگام گره خوردن بازی سیستم رو با وارد کردن بازیکن جدید تغییر بده.این اتفاق این فصل فقط بین سیستم های 2-4-4 و 3-3-4 رخ داده.یووه عملا هیچ روش دیگه ای رو امتحان نکرده.این فقط ضعف مربی رو نشون میده!

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
یه چیزی که توی تیم رانیری درک نمی کنم علاقش به عوض کردن تاکتیم بازی در هرررررررر صورتیه ! حتی اینکه تیمش درحال فشار آوردن باشه !! مثلا مقابل فیورنتینا این کارو کرد و یووه بازی برده رو باخت. اما گاهی هم بد نمیشه، مثلا دیشب نیمه اول همه حملات از سمت گریگرا و حسن طراحی میشد.و بد هم نبود.به گل هم رسیدیم. ولی نیمه دوم همه بازی رفت سمت راست و کامورانزی و زبینا شدند طراح حملات. دیشب نتیجه داد.خوب بود. ولی اصرار رانیری به اینکه توی یه بازی باید حتما از یه جایی حتما در هر حالتی تاکتیک بازی یووه رو عوض کنه رو نمی فهمم !!! معروفه میگند به تیم برنده نباید دست زد به تیمی که داره فشار میاره(مثلا بازی با فیو) ولی رانیری به اینم اعتقادی نداره !!!

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
تغيير مسير حملات رو فكر كنم به خاطر اين بود كه پيش بيني مي كرد جنوا چاره اي واسه سمت راستش كرده باشه مثلا ً مي خواست غافلگير كنه حريف رو ديشب انصافا ً كامو و سيسوكو و حتي الكس توپ هاي دفع شده و سرگردان پشت محوطه جريمه يوونتوس رو خوب كنترل مي كردن من ديدم اكثر زمان بازي هاي اين فصل رو به خاطر عدم توانايي بازيكناي قبلي از دست مي داديم

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15953 ارسال
چیزی که توی بازی مقابل جنوا قابل توجه بود این بود که در سيستم يوونتوس بازي تهاجمي به خوبي ديده ميشد و معلوم بود رانیری زیر فشار انتقادات هست و به نظر من تعويض هاي رانيري بر خلاف گذشته بحث برانگيز نبود و تنها در حالي که ترزگه دچار مصدوميت جزيي شده بود خروج دل پيرو عجيب بود البته خیلی عجیب

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال
خدا وکیلی ، مردونه هر موقع یووه 3-3-4 باز یکرده موفق بوده !!! بازی با رم با این سیستم کولاک کردیم امشب با ناپولی تا 3-3-4 شدیم ، ناپولی شد در حد باقالی 1 بازی دیگه هم مطمئنم -3-3-4 بازی کردیم وراحت بردیم . واقعا ترکیب عالی و دلخواه من هست و برای یووه هم جواب می ده!!

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
دیشب دو نیمه متفاوت رو دیدیم ... نیمه اول که یووه بیشتر سعی تو بستن فضاها و محک زدن اینتر داشت که البته تو 15 دقیقه اول حملات خوبی رو داشتیم اما به مرور زمان مخصوصا تو میانه زمین خیلی ناهماهنگ شدیم که اونم تنها دلیلش تغیر جای کامورانزی ، ندود و صالی آمیجیچ بود که فکر کنم رانیری میخواست با این کار اینتری ها رو گیج کنه که فکر کنم بیشتر خودمون گیج شدیم ! نیمه دوم اما وضعیت فرق کرد و همه سرجای خودشون بازی کردن و کامورانزی به عنوان یه بازیکن آزاد هرکاری میخواست میکرد و به همه جا سرک میکشید که حاصل این حرکات هم دو گل در همون 18 دقیقه ابتدایی نیمه دوم بود . در غیاب زانتی به خوبی کامورانزی جاش رو پر کرده بود و دیگه مثل بازی های قبل نمیخواست منتظر یک موقعیت سازی از میانه زمین باشیم و ژرمن به خوبی این وظیفه رو انجام میداد . به نظر یاکوئینتا میتونست زودتر به بازی بیاد چون آرایش دفاعی اینتر کاملا بهم خورده بود و یاکوئینتا میتونست این نانظمی رو بیشتر هم بهم بزنه . نکته دیگه بازی دیشب هماهنگی کامل خط دفاع بود که گریگرا هم نقش پررنگی رو توش ایفا کرد و بسیار خوب از وظایف دفاعیش سربلند بیرون اومد هرچند همچنان تو کارهای هجومی زیاد موفق نیست . در کل دیشب بازی خوبی رو از یووه دیدیم هرچند از نظر کارهای تاکتیکی هنوز لنگ میزنیم و جاهایی اشتباه میکردیم . در کل نتیجه مهم بود که به دست آوردیم .

Guest_Marco_*

Guest_Marco_*
  • مهمان
در مورد بازی با انتر ذکر چند تا نکته الزامیه ! بازیکنای میزبان از همون لحظه ی اول بازی تسلیم بودن ! قطعا جو حاکم به شرایط سری آ ، داوری های بحث برانگیز این فصل و شرایط بین هواداران دو تیم ، باعث ترس اونها شده بود ؛ اگه دقت کرده باشین ، ما دقیقا از دقیقه ی یک ، موقعیت خلق میکردیم و از دست میدادیم ! رانیری طرز بازی گرفتنش رو از چند تا بازیکن عوض کرد ! کامو هافبک آزاد بود ، الکس درست در کنار ترزگه بازی کرد ( تو بازیهای قبلی کمی پشت سر دیوید می ایستاد ! ) و سیسوکو اصلا پشت محوطه انتر دیده نشد ( که واقعا تحسین برانگیز بود ؛ به خاطر همینم ما تا آخر بازی جنگ میانه ی میدان رو بردیم ؛ چون سیسوکو اصلا خسته نشد ) یوونتوس از تاکتیک دفاعیش تو این فصل ( یعنی آفساید گیری ) دست برداشت ؛ لگرو کمی عقب تر از کیه لینی بازی میکرد و به قولی نقش سوییپر رو داشت که انصافا عالی کار کرد ؛ جورجو هم توپهای اول رو میزد که به نظرم بدون نقص کار خودش رو انجام داد ؛ فکر میکنم رانیری این کار رو برای جلوگیری از فرارهای خطرناک کروز تدارک دیده بود . تک گلی که تو بازی رفت خوردیم و چند تا گلی هم که بوفون تو همون بازی برامون گرفت ، رانیری رو حسابی شیرفهم کرده بود که باید تو خط دفاع چه جوری مهره های خودش رو بچینه ( به شخصه یاد کمربند تورام - کانا افتادم ؛ کانا توپ های اول رو می زد و تورام هم پوشش میداد ؛ یادش بخیر ) مهاجمین ما با تکیه به قدرت بازیسازی کامو ، آزاد تر بازی کردن و هر کاری که دلشون خواست با خط دفاعی انتر کردن ! فکر میکنم حول و حوش 10 - 12 مرتبه فقط روی الکس خطا شد که آمار وحشتناکیه و از ترس بیش از اندازه ی مدافعین انتر حکایت داره ! ( جالب این بود که مثل همیشه رو دیوید اصلا خطایی صورت نگرفت !!! در حالیکه دیوید به شدت خطرناکتر از الکسه ؛ کلا طرز بازی کردن دیوید طوریه که هیچ مدافعی نمیتونه روش خطا کنه !!! تنها علتشم اینه که این دینامیت بیرون محوطه ، یه کبریت بی خطره ! ) بازیکنای یوونتوس ( :-* ) همون قدر که تو خط دفاع بدون برنامه به توپ ضربه می زدن و توپ رو دفع میکردن ، تو خط میانی و خط حمله ، تک تک پاسهاشون روی اصول و برنامه بود ! من اصلا این حرف رو که (( صرفا روی خلاقیت بازیکن بردیم )) ، قبول ندارم ! یوونتوس رانیری تو این بازی دنبال یه هدف بود و اون هرفم چیزی نبود جز (( پیروزی )) ؛ تاکتیک لحاظ شده از رانیری کاملا با هدف منطبق بود و اگه الکس یه کمی دقیق تر ظاهر میشد ، یه کابوس رو برای انتر رقم میزدیم ؛ الکس میتونست هت تریک کنه و رسما برای خودش تو یورو رو تضمین کنه ، ولی متاسفانه یه قانون نانوشته تو فوتبال هست که : (( هر فرصتی نباید تبدیل به گل بشه )) ;)

siamak

siamak

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 169 ارسال
به نظرم هر وقت رانیری سیستم تدافعی برا بازی گذاشته خیلی جالب جواب نداده!ولی بازم روی این مساله اصرار می ورزه! منم با عرفان مواقم،کلا بازیکنان یووه خصوصیاتشون بر اساس هجومیه و دیدیم که یووه با سیستمای تهاجمی مثل 3-3-4 یا 2-4-4 هجومی و غیره عالی جواب داده.امیدوارم رانیری هم به این طرز تفکر برسه و یه کم از تفکرات محتاطانش دست برداره(ای کاش حرف های بچه های فروم رو میشنید! :()

pintorico

pintorico

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 72 ارسال
به نظر من قرار گرفتن گریگرا توی دفاع راست بهتر از حسن میتونه جواب بده چون نفوذهای حسن باعث میشه توی بیشتر مواقع پشت سرش خالی بشه البته حضور حسن توی نیمه دوم بجای مائورو حتما جواب میده(البته وقتیکه مائورو شرایط خوبی نداشته باشه)در ضمن به نظر من قرار گرفتن یاکوئینتا و دیوید در کنار هم با توجه به خصوصیات مشترک جفتشون کار درستی نیست و بهترین ترکیب اینه: بوفون مولینارو کیلینی لگروتالیه گریگرا سیسوکو ندود زانتی مائورو(با توجه به شرایط بازی از اواسط نیمه دوم حسن) الکسی دیوید در ضمن توی این شرایط میشه از نوچرینو بجای زانتی هم استفاده کرد و توی 20 دقیقه آخر جای ترزگه با یاکوئینتا عوض بشه(باز هم با توجه به شرایط بازی)

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
با سیستم بالا موافقم ! سیسوکو نشون داد که می تونه یه تنه وظیفه هافبک دفاعی رو به عهده بگیره، البته زانتی هم خلاقیت کافی برای اون پست رو نداره، ولی بهرحال وقتی ما 3 هافبک جلو داریم خیلی بهتر از بازی با 2 هافبک دفاعی و دو هافبک کناری بازی میکنیم ! (ما که نه ! اونا بازی میکنن !) برای همین با اینکه بازیکن مورد نیاز این تاکتیک رو کامل نداریم.ولی منم ترجیحش میدم به بازی سیسوکو و زانتی کنار همدیگه ! البته شاید بهتر باشه سیسوکو جلوتر بازی کنه.نمی دونم !

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی