پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

تاکتیک و آرایش تیمی یوونتوس

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
616 پاسخ برای این موضوع

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
این تایپیک با تاپیک تحلیل که قرار شده بزنیم فرق داره !! در اینجا در مورد تاکتیک ها و شیوه های بازی یووه بحث میکنیم !! -- در بازی با سیه نا،در نیمه اول یووه تاکتیک خوبی رو دنبال میکرد ! همیشه میدیدم یووه بیشتر به یک سمت که معمولا چپ بود متمایل بود.مثلا ترزگه مرکز بازی میکرد.مهاجم دوم متمایل به سمت چپ،ندود و مولینارو چپ بازی سازی میکردند.و دو هافبک مرکزی هم داشتیم که بیشتر کارای دفاعی میکردند یک نفر هم سمت راست رو پوشش میداد.که معمولا پالا یا مارکیونی بود. این شرایط برای مواقعی که کامو نیست. امروز رانیری یه کار جدید کرد، حمیزیچ و نوچرینو سمت راست حمله میکردند، ندود و مولینارو سمت چپ. الکس و دلپیرو هردو مرکز خط حمله بودند.تیاگو هم پشت سر اونها به عنوان هافبک تهاجمی و بازی ساز اصلی یووه بازی میکرد. در طول نیمه اول دیدیم بارها یووه موفق شد توپ روی دروازه بفرسته. نمی گم یووه در این تاکتیک عالی بود.اما بد هم نبود.شاید دلیلش این بود که مثلا نوچرینو در پست خودش بازی نمی کرد.چون مثلا از هر چند سانترش یکی سالم بود. ولی بهرحال تاکتیکی بود که یووه باهاش به دروازه حریف می رسید. نیمه دوم رانیری برگشت سر تاکتیک خودش.گریگرا اومد توی زمین و دیگه نفوذ نکرد(مثل نفوذ های که حسن میکرد !) المیرون اومد رفت سمت راست و نوچرینو و زانتی اومدند وسط. و دوباره یووه به حمله از سمت چپ که حالا پالادینو و مولینارو بود روی آورد که دیدم نیمه دوم اصلا توپی به مهاجم ها نرسید !!! و به شدت بازی یووه افت کرد !!! ترکیب یووه تقریبا اینطوری بود 4-1-3-2 بوفون کیه لینی لگروتالیه مولینارو امیجیچ زانتی ندود تیاگو نوچرینو الکس ترزگه ---- نکته دوم خط دفاع یووه بود، نیکولا یه دفاع مطلق بود.و کارش فقط دفاع کردن بود. ولی کیه لینی کمی بازی سازی هم میکرد. وقتی کار گره می خورد در خط هافبک توپ رو به عفب می فرستادند و کیه لینی با پاس های بلند توپ رو مینداخت به خط دفاعی سیه نا. --- من فکر میکنم یووه باید همون روش 4-1-3-2 رو بازی کنه. و توی تراسنفر یک یک هافبک مرکزی خوب و یک هافبک راست خوب جذب کنه.

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6287 ارسال
  • LocationRasht
ولی در برابر تیم های به مراتب قوی تر از سیه نا رانیه ری از زانتی و نوچرینو بعنوان دو هافبک مکمل و میدان دار استفاده کرده و فکر میکنم اعتقاد زیادی به این روش داشته باشه . البته با مهره های فعلی ! تو این بازی اما وظایف دفاعی زانتی خیلی بیشتر از وظایف تهاجمیش بود . به نظرم نیم فصل دوم و با بازگشت کامو از مصدومیت یووه بصورت 4 - 4 - 2 بازی میکنه . به این صورت : --------------------------------------------------بوفون----------------------------------------------------- مولینارو---------------------------کیه لینی---------------------لگروتالیه------------------زبینا ( گریگرا ) -----------------------------------نوچرینو-----------------------زانتی-------------------------------------- -----------------ندود-------------------------------------------------------------کامورانزی---------------- ------------------------------------یاکوئینتا---------------------ترزگه------------------------------------ با بازیکنان فعلی فکر میکنم ترکیب ایده آل یووه این باشه . مگه اینکه در نیم فصل شاهد خرید یه هافبک تهاجمی سطح بالا باشیم ! که فعلا این خرید ارجحه نسبت به بقیه . بعد در تابستون میشه به فکر خرید یه مدافع میانی + یه هافبک دفاعی + یه هافبک چپ یا راست بود !

mamalexi

mamalexi

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1655 ارسال
موقعی میتونیم 4-1-3-2 بازی کنیم که یه هافبک دفاعی فوق العاده قوی داشته باشیم که 1 نفری از پس خط میانی بر بیاد و یه هافبک میانی فوق العاده طراح که پشت مهاجم ها باشه برای راست کامو و برای چپ...

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال

موقعی میتونیم 4-1-3-2 بازی کنیم که یه هافبک دفاعی فوق العاده قوی داشته باشیم
که 1 نفری از پس خط میانی بر بیاد
و یه هافبک میانی فوق العاده طراح که پشت مهاجم ها باشه
برای راست کامو و برای چپ...

بستگی به حریف یووه هم داره،من فکر می کنم برای یووه 4-1-3-2 یه تاکتیک تهاجمی حساب میشه،و مقابل تیم های ضعیف تر کاربرد داره.
تصور کنید در موقع حمله ،مدافع های کناری اضافه میشند،مثلا از سمت چپ مولینارو میاد،با ندود سعی میکنند مو قعیت خلق کنند،در وسط حمله ترزگه و دلپیرو هستند،پست سرشون هافبک تهاجمی هست که مثلا تیاگو و سمت راست رو هم هافبک راست یووه پوشش میده.
یعنی تقریبا یووه با 6 بازیکن حمله میکنه.

ولی در بازی های سخت تر یووه محتاط تر بازی میکنه و 4-4-2 با 2 هافبک دفاعی بازی میکنه.که تقریبا میشه 4-2-2-2 (همینی که فراز گفت)
این تاکتیک تاکتیکی ه سال های قبل هم یووه باهاش بازی میکرد،ویرا و امرسون هافبک های دفاعی بودند که ویرا جلوتر میومد و نقس بازی ساز رو به عهده داشت.
کامو و ندود در دو سمت بودند و به کمک مدافعان کناری طراحی حمله میکردند.

معمولا یووه علاقه به ارسال توپ های بلند از عمق دفاع برای مهاجمان نداشته.شاید به دلیل خصویت مهاجم هاش باشه.چون مهاجم بعد از گرفتن این توپ ها نیاز به سرعت بالایی داره.ولی مثلا تیمی مثل اینتر خیلی ازین تاکتیک استفاده میکنه.

در ضمن یووه کمتر سانتر میکنه برای مهاجمان.معمولا از کنار ها با پاس های کوتاه توپ را داخل یا پشت محوطه میبرند.

یه مسئله دیگه که بارها گفتم پاس های عرضی بلند.که یووه به ندرت از این پاس استفاده میکنه.
اما یکی ازدلایلی که از تیاگو خوشم اومد این بود که گاهی با پاس های بلند جناح بازی رو عوض میکرد.هرچند کم،اما بهرحال نکته ی مثبتی بود.

sajjad_ganjipour2000

sajjad_ganjipour2000

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 576 ارسال
منم با آقا فراز و سیستمشون موافق هستم ....................

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
اگر هافبکی مثل فندر فارت توی یووه باشه عملا نمیشه سیستم فراز رو بازی کرد. 2 راه هست.یا اینکه یووه 4-1-3-2 بازی کنه، یا اینکه همون سیستم فراز رو بازی کنی ولی یکی از دو هافبک کناری باید متمایل به سمت وسط زمین یا در وسط بازی کنه. بازی یادم نیست با کجا بود، دلپیرو سمت چپ خط حمله بازی می کرد،ندود و مارکو وسط و سمت چپ هافبک رو پوشش میدادند و یووه تمرکزش روی سمت چپ زمین بود.و به ندرت از راست حمله میکرد. همون بازی که دلپیرو خیلی خوب بازی کرد.با چه تیمی بود ؟

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال
اون بازی با آتالانتا بود. منم با سیستم 2-3-1-4 موافقم.فقط  این سیستم یه هافبک دفاعی خیلی قدرتمند میخواد.من فکر نکنم زانتی یا نوچرینو از پسش بر بیان.با این حساب سیستمی که مد نظر من هست این طوری میشه :                                     بوفون                      کیلینی                لگروتالیه    مولینارو                                                  گریگرا(آمیجیچ)                                                                       زانتی(در صورتی که بازکنی در این پست جذ نشه)                                     ندود                                                                         کامو                               فن در فارت                            الکس             ترزگه

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6287 ارسال
  • LocationRasht
این ترکیبم در صورتی که فن در فارت نیم فصل بیاد ! ضمنا ندود متاسفانه با بالارفتن سنش دیگه کارایی ای تو این پستی که شما ازش استفاده کردی نداره ! یعنی ندود باید تو 35 سالگی 90 دقیقه رابط خط دفاعی و خط میانی و خط حمله باشه و باید کل بازی زمین رو عقب جلو بره ! باید با هافبک های بازیساز حریف درگیر بشه ! اصلا خودشم باید بازیسازی کنم اینم در حالیه که زانتی وظایف دفاعیش رو به بهترین شکل ممکن انجام بده ! بدون نقص ! ندود در همین پست هافبک چپ حتی در این سن بسیار خوب بازی میکنه و اگه حتی تو یه بازی نباشه احساس میشه یووه خط هافبکی نداره ! این چیزی که رضا گفت فکر می کنم ترکیب خیلی خوب باشه .

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال

این ترکیبم در صورتی که فن در فارت نیم فصل بیاد !
ضمنا ندود متاسفانه با بالارفتن سنش دیگه کارایی ای تو این پستی که شما ازش استفاده کردی نداره !
یعنی ندود باید تو 35 سالگی 90 دقیقه رابط خط دفاعی و خط میانی و خط حمله باشه و باید کل بازی زمین رو عقب جلو بره !
باید با هافبک های بازیساز حریف درگیر بشه ! اصلا خودشم باید بازیسازی کنم اینم در حالیه که زانتی وظایف دفاعیش رو به بهترین شکل ممکن انجام بده ! بدون نقص !
ندود در همین پست هافبک چپ حتی در این سن بسیار خوب بازی میکنه و اگه حتی تو یه بازی نباشه احساس میشه یووه خط هافبکی نداره !
این چیزی که رضا گفت فکر می کنم ترکیب خیلی خوب باشه .

آره.این در حالتی هست که زانتی عالی کار کنه و در ضمن ندود هم از پس وظیفش بر بیاد.در مورد زانتی که یووه به شدت به دنبال یک هافبک دفاعی خوب هست و اگر جذب بشه نگرانی در مورد اون پست از بین میره.در مورد ندود هم میتونه دز حین بازی جاشو با فن در فارت عوض کنه.به هر حال اینا همش حدس و گمانه و باید اصلا ببینیم چه تعییراتی تو تیم ایجاد میشه.

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15940 ارسال
من خودم به شخصه با بازیکنانی که الان دارم ترجیح می دهم تیاگو بیاد و پشت مهاجمان بازی کنه و زانتی یک خط عقب تر بازی کنه و ندود و کامو هم کناره ها باشه در ضمن حسن هم به دفاع بره یه جای زبینا و یا گریگرا این سیستم رو خیلی دوست دارم و البته باید از نوچرینو - پالا به عنوان نفرات دوم استفاده کنیم

juventus1985

juventus1985

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2954 ارسال
مشکل اینجاست که تیاگو خیای فراز نشیب داره

Guest_Pessotto_*

Guest_Pessotto_*
  • مهمان
سیستم امشب در برابر کاتانیا یکی از بدترین آرایش های رانیری بود ! هرچند بازی دادن به تیاگو فقط به خاطر آمادگی قبل از بازیش بود ، ولی بردن نوچرینو به راست و بازی دادن آمیجیچ پشت سر نوچرینو به نظرم بدترین کار ممکن بود ! چون اون وقت دو بازیکن کاملا جنگنده ( آمیجیچ و نوچرینو ) مکمل هم بودن و با توجه به کمک نکردن تیاگو به این سمت ، به نوعی بحران در سمت راست گرفتار شده بودیم . به بازی آوردن مارکیونی در نیمه دوم تنها نکته روشن بازی یووه بود که اون وقت نوچرینو به مرکز رفت تا هم به زانتی کمک کنه و هم فشار بازی در پشت سر مهاجمین رو کم کنه و از اون طرف تکنیک مارکو و جنگندگی حسن باعث شد سمت راست فعال تر بشه . در سمت چپ هم عدم آمادگی ندود باعث شده بود که هر وقت توپ به اون منطقه میرسه ، مولینارو سانتر کنه و یا با اضافه شدن الکس سعی در حفظ توپ کنن که اون وقت تره زگه تنها در میان 3 مدافع کاتانیا کاری از پیش نمیبرد . در کل روش بازی در برابر کاتانیا اشباه بود و به نظر نبودن یک طراح بزرگ برای یووه دردسرهای تیم رو دو چندان کرده . من معتقدم که با توجه به داشته ها ، رانیری بهتره سیستم 1-3-2-4 رو هم امتحان کنه .

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
بازی مقابل کاتنانیا: یووه اصلا بهم ریخته بود ! نظم درست و حسابی نداشت.گاهی هافبک خیلی از هم دور بودند گاهی مثل دقیقه 84 اینقدر بهم نزدیک بودند که هافبک کاتانیا با یک حرکت 3 نفرشون رو با هم جا گذاشت درست توی دایره وسط زمین ! به نظر میرسید یووه سعی میکنه 4-1-3-2 بازی کنه،با تیاگو در وسط و نوچرینو در راست. اما خیلی وقتا تایگو سرجای خودش نبود.نوچرینو معلوم نبود داره چیکار میکنه ! فقط دنبال توپ میدوید و هرکی صاحب توپ میشد رو میزد ! کلا نیمه اول اصلا نتونستم تاکتیک رانیری رو درک کنم. تا آخر بازی حتی یک توپ "سالم" برای ترزگه فرستاده نشد،الکس اگر صاحب توپ میشد چون میومد عقب ! وقتی هم میومد عقب بین 100 نفر گیر میکرد.و روش خطا میکردند. نیمه دوم یووه رو آورد به ارسال توپ های بلند،توپ ره به عقب برای کیه لینی می فرستاند و کیه لینی بلند می فرستاد روی دروازه. بارها و بارها اینکارو کردند.ولی اینقدر دفاع کاتانیا فشرده بود که راه به جایی نبرد. با اومدن مارکیونی خط هافبک یووه جون گرفت.مولینارو و ندود ازچپ، حمله میکردند و حسن و مارکو از راست. هرچند نمیشه گفت خیلی خوب بود.ولی یووه بالاخره یه تحرکی گرفت و یه تاکتیکی توی بازیش دیده شد ! خط دفاعی و هافبک دفاعی یووه هم یه نظمی گرفت. موقعیت هایی خلق شد بهرحال که چون خیلی مناسب نبودند به گل نرسید یووه. رانیری،خیلییییییی دیر یاکوینتا رو آورد.دیدیم که با اومدن یاکوینتا موقعیت های یووه بیشتر شد،حتی یک سانتر دلپیرو برای یاکیونتا اگر 1 ثانیه مدافع کاتانیا دیرتر می رسید 100% گل میکرد یاکوینتا. بهرحال،یووه در نیمه دوم همون 4-4-2 بازی میکرد که 4 دفاع،2 هافبک دفاعی،مارکو و ندود در 2 طرف،ترزگه نوک و الکس مهاجم عقب تر بود و به اطراف میرفت. من اینطوری حدس میزنم که رانیری تاکتیک های خاصی برای بازی با کاتانیا در نظر گرفته بود در نیمه اول،که تیمش نتونست تاکتاک ها رو اجرا کنه. حالا یه به دلیل اینکه تمرینات درستی نداشتند.یا اینکه تاکتیک های عملی نبودند و تخیلی بودند ! یا اینکه کاتانیا خیلی خوب بازی کرد.چون یووه اصلا بازی نمی کرد معلوم بود که سردرگم شدند و نیم فهمند چیکار میکنند ! ولی نیمه دوم رانیری برگشت سر سیستم عادی خودش و یووه کمی بهتر شد. بهرحال اعتقاد دارم تساوی یووه به خاطر تاکتیک بد رانیری بود. چون بازیکنان یووه به نظر آماده میومدند.الکس،ندود،مارکو،زانتی و حتی نوچرینو که از بدترین ها بود به نظر آماده و سرحال میومدند.ولی انگار نمی دونستند وظیفشون چیه توی زمین و همه انرژیشون تلف میشد. توی تاپیک بازی گفتم.یووه دیشب "گیج" بود !

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
بازی با امپولی ! --------------------------------- توی این بازی یووه 4-1-3-2 بازی میکرد در ابتدا، بلاردی مولینارو کیه لینی گریگرا بریندلی زانتی ندود تیاگو مارکو پالا یاکویتا یووه خیلی خوب توی این تاکتیک بازی میکرد،از همه نظر. اگر مثلا،به جای تیاگو کامورانزی یا یه هافبک کارآمد بود.و خط دفاع یووه همون خط دفاع همیشگی بود یووه قدرتی مضاعف پیدا میکرد. از سمت چپ،مثل همیشه ندود و مولینارو هردو آماده و هماهنگ،همون اول بازی چند پاسکاری زیبا با هم انجام دادند، از طرفی بازیکن های یووه خیلی توی زمین خوب می چرخیدن، زانتی به ندود نزدیک پیشد،تیاگو میرفت پشت محوطه جریمه و نزدیکی های یاکوینتا،مولینارو-ندود و پالا سمت چپ زمین جمع میشدند،و در مصافت محوطه جریمه تا وسط زمین،به کمک زانتی با پاس های تک ضرب و حرکت بدون توپ یکی از تاکتیکی ترین بازی های یووه رو به نمایش میزاشتن. جالب بود که چقدر قشنگ زانتی ندود مولینارو،و گاهی پالا با هم پاس کاری میکردند و دفاع حریف رو بهم میریختند. ازون طرف سمت راست زمین خالی میشد،و باپاس های بلند(که کمتر در یووه دیده میشه این فصل) توپ برای مارکو فرستاده میشد که 2 گل اول یووه روی این شیوه بدست اومد. از وقتی کیه لینی بیرون رفت،پاس های بلند پشت دفاع یووه هم ادامه پیدا نکرد. چون وقتی بازی گره می خوره معمولا یووه توپ رو به کیه لینی در عمق دفاع می رسون هو جورجیو توپ رو می فرسته برای مهاجمان. بهرحال نیمه اول،تیاگو و پالا مانع از بازی زیباتر یووه میشدند. به قول یک نفر،پالادینو بازیکن آینده داریه،ولی ما "الان" بازیکن لازم داریم ! ----------- نیمه دوم شیوه بازی یووه تا حدودی عوض شد، با اینکه مرتب جای بازیکنان عوض شد،به نظرم یووه با دو هافبک مرکزی-دفاعی که زانتی و حسن بودند به بازی ادامه داد. و چون بریندلی قدرت نفوذ نداشت،حملات یووه محدود به مولینارو-ندود شد که با اومدن دلپیرو یووه نگاهی به عمق دفاع امپولی هم داشت. که گلهای مثل گل اول یاکوینتا همینطوری به ثمر رسید. ----------- یووه در این بازی "خیلی" سانتر کرد.همیشه من میگفتم چرا برای ترزگه سانتر نمیشه !؟ ترزگه قدرت سر زنی خوبی هم داره. ولی این بازی خیلی سانتر شد،که اکثر توپ ها به یاکوینتا نمی رسید و پالا میزد که خوب هم نمی زد. یک بار توپ تقریبا نا مناسب و کم ارتفاعی که برای یاکوینتا فرستاده شد ،ضربه ی سری زد که نشون داد بی خود نیست یاکوینتا معروفه به سرزنی ! بهرحال بازی هایی که ترزگه-یاکوینتا در زمین باشند،یووه باید سانتر کنه ! ازین سمت،مارکو حسن زیاد در امر سانتر موفق نبودند. بهترین سانتر ها روبه نظر من ندود و الکس می نداختند روی دروازه،و البته مولینارو هم خوب بود. ------------- زانتی (ستاره ی بازی بعد از یاکوینتا) نشون داد،تنها یک هافبک دفاعی مطلق نیست. در نیمه اول که جلو میرفت،نشون داد که چقدر در امر بازی سازی خلاق و سریع عمل میکنه،و چقدر قشنگ با بازی بدون توپ برای بازیکن های خودی فضا ایجاد میکنه. من دیشب به عنوان یکی از "با ارزش ترین" مهره های یووه به زانتی ایمان آوردم. وقعا باید قدرش رو دونست. اگر یووه ترکیبیایده ال داشته باشه،که وظایف دفاعی زانتی سبک بشه،میشه ازش به عنوان کسی حتی بهتر از پت ویرا استفاده کرد. این رو دیشب ثابت کرد. این که خلاقیت بازی سازی هم داره. ----------- در مورد خط دفاعی نظر نمیدم،چون به وضوح بومسونگ از تاکتیک ها و وظایف خودش فرار میکرد، در مسیر سانتر قرار نمی گرفت و عمدا در نقطه های کور می ایستاد. گریگرا نمیشه گفت بد بود،ولی خوب مسلما یه نفره نمی تونست جور همه ی حملات رو بکشه. بریندلی هم عمر فوتبالیش رو کرده ! توان بازی به عنوان یه مدافع کناری رو دیگه نداره، دقیقه 21 بازی تصویر نشونش داد،از خستگی داشت هلاک میشد ! ----------- با توجه به بازی های اخیر،از نظر من ترکیب ایده ال یووه تا این هفته این می تونه باشه : -------------------------------------------------- بوفون کیه لینی لگروتالیه مولینارو حسن زانتی ندود مارکو الکس ترزگه یاکوینتا -------------------------------------------------- به نظر من یووه می تونه با این ترکیب بازی کنه،دلیل اصلی من هم اینه : یووه هافبک بازی ساز نداره.

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15940 ارسال
با ترکیب رضا کاملا موافق هستم اما نباید فراموش کنیم که الکس گفته فقط و فقط می خواهد مهاجم بازی کنه و شاید بازی در این پست رو هم قبول نکنه و اگه به اجبار هم بازی کنه اون الکس همیشگی ننخواهد بود دیگه . مهم ترین نکته فعلا غیب بازیکنان یوونتوس نظیر اندراده - کیه لینی و کامورانزی هست البته با حضور مارکیونی و حسن نبود مارکو خیلی احساس نمی شه اما واقعا نبود دو مدافع وسط که جفتشون هم خوب بودند خیلی سخت هست و مهم تر اینکه جانشین درست حسابی هم نداریم نمونش بازی با امپولی بود که بومسونگ و گریگرا برای امپولی مفید تر بودند تا یوونتوس و نمی دونم با این شرایط در بازی های بعدی باید چیکار کرد بازی های بعدی یوونتوس تا بازگشت مدافعان به ترتیب مقابل سمپدوریا - لیورنو - کالیاری - اودنیزه و شاید رم دو تا از این بازی ها مقابل سمپدوریا و اودنیزه واقعا سخت خواهد بود و باید منتظر واکنش رانیری نسبت به این مشکلات در خط دفاعی باشیم

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6287 ارسال
  • LocationRasht

زانتی (ستاره ی بازی بعد از یاکوینتا) نشون داد،تنها یک هافبک دفاعی مطلق نیست.
در نیمه اول که جلو میرفت،نشون داد که چقدر در امر بازی سازی خلاق و سریع عمل میکنه،و چقدر قشنگ با بازی بدون توپ برای بازیکن های خودی فضا ایجاد میکنه.
من دیشب به عنوان یکی از "با ارزش ترین" مهره های یووه به زانتی ایمان آوردم.
وقعا باید قدرش رو دونست.
اگر یووه ترکیبیایده ال داشته باشه،که وظایف دفاعی زانتی سبک بشه،میشه ازش به عنوان کسی حتی بهتر از پت ویرا استفاده کرد.
این رو دیشب ثابت کرد.
این که خلاقیت بازی سازی هم داره.

ولی رضا به نظرت زانتی میتونه با این کیفیت مقابل تیم های بزرگ بازی کنه ؟!
من کاملا قبول دارم که زانتی این فصل و فصل پیش یکی از بهترین و موثرترین بازیکنای یووه بوده .
اما به نظر میرسه که مقابل تیم های کوچیک ویا بهتره بگم تیم هایی که بازیکنای بزرگ کمتری دارن بهتر بازی میکنه .
اعتماد به نفس بیشتری داره !
نمونش همین بازی و بازی با لاتزیو که عالی بودش !
البته این مسئله شاید مربوط بشه به تاکتیم دفاعی تر رانیه ری مقابل تیم های بزرگ !
اما به هر حال باید قبول کرد کرد که زانتی یه بازیکن بزرگ نیست و به نظرم نمیشه با امثال ویرا مقایسه اش کرد .
نهایتا من بعنوان یه بازیکن خوب و مفید و باهوش قبولش دارم !
=-=-=-=-=-=-=
اما اینم کاملا قبول دارم که واقعا در بازی های یووه موثره و به خط میانی نظم میده ولی برای حضور بهتر در سری آ و بخصوص لیگ قهرمانان سال آینده یووه احتیاج به بازیکنای بین المللی و بزرگ تر و مقتدرتر داره و در کنارش زانتی هم میتونه کارآمد باشه .
البته این نظر منه !

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال

ولی رضا به نظرت زانتی میتونه با این کیفیت مقابل تیم های بزرگ بازی کنه ؟!
من کاملا قبول دارم که زانتی این فصل و فصل پیش یکی از بهترین و موثرترین بازیکنای یووه بوده .
اما به نظر میرسه که مقابل تیم های کوچیک ویا بهتره بگم تیم هایی که بازیکنای بزرگ کمتری دارن بهتر بازی میکنه .
اعتماد به نفس بیشتری داره !
نمونش همین بازی و بازی با لاتزیو که عالی بودش !
البته این مسئله شاید مربوط بشه به تاکتیم دفاعی تر رانیه ری مقابل تیم های بزرگ !
اما به هر حال باید قبول کرد کرد که زانتی یه بازیکن بزرگ نیست و به نظرم نمیشه با امثال ویرا مقایسه اش کرد .
نهایتا من بعنوان یه بازیکن خوب و مفید و باهوش قبولش دارم !
=-=-=-=-=-=-=
اما اینم کاملا قبول دارم که واقعا در بازی های یووه موثره و به خط میانی نظم میده ولی برای حضور بهتر در سری آ و بخصوص لیگ قهرمانان سال آینده یووه احتیاج به بازیکنای بین المللی و بزرگ تر و مقتدرتر داره و در کنارش زانتی هم میتونه کارآمد باشه .
البته این نظر منه !

البته شاید این درست باشه،قبول میکنم که از بازی خوبش کمی جوگیرانه نتیجه گیری کردم !
در بازی های بزرگ هم زانتی از نظر دفاعی هیچوقت مشکلی نداشته،و همیش همون بازیکن مفید بوده،
اما از نظر تهاجمی یه مسئله دیگست...که باید دید....

اما من حس میکنم اگر رانیری به زانتی اجازه جلو رفتن بده خیلی موثر خواهد شد.چون در این بازی خیلی زود تصمیم گیری میکرد،خیلی خوب بازیکن پیدا میکرد.
اما نیمه دوم،وقتی حسن اومد،و زانتی شد یه هافبک دفاعی مطلق،دیدیم همون بازی که قبلا میکرد انجام داد.و تقریبا زیاد به چشم نمیومد نیمه دوم.

بهرحال،
من اعتقاد خاصی پیدا کردم بهش.

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6287 ارسال
  • LocationRasht
میدونم در بازی های بزرگ مشکلی نداشته ولی درخششی هم نداشته ! که اگه در این 2 سال که در یووه فیکس بود میدرخشید مسلما به تیم ملی ایتالیا هم میرسید . فقط کارایی که بهش محول شده رو تا حد نصاب انجام داده ولی بازیکنای بزرگ معمولا چیزی فراتر از بقیه ارائه میدن . منم فکر میکنم اصلا یه هافبک دفاعی صرف نیست ! شاید واسه همینه که رانیه ری همیشه از نوچرینو بعنوان مکمل در کنارش استفاده میکنه تا کمی از وظیفه ی دفاعی زانتی کم بشه و از اون طرف بتونه بیشتر در حمله شرکت کنه . منم بهش اعتقاد دارم و مطمئنا با مجموعه ی فعلی یووه یکی از بهترین و باارزش ترین بازیکنای یووه ست !

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
البته زانتي بارها واسه تيم ملي بازي كرده (17) و يك گل ملي توي بازي هاي بزرگي هم بازي كرده (جام جهاني 2002) شايد با توجه به حضور بازيكنايي مثل پيرلو ، دروسي ، گتوزو و ... از تيم ملي دور مونده

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15940 ارسال
من تا جایی که دقت کردم زانتی کارهایی رو می کنه که می دونه به نتیجه می رسه البته بهتر بخواهم بگم همیشه روش هایی رو در نظر می گیره که ضریب اشتباهاتش پایین باشه - حالا جدا از بحث زانتی چیزی که برای من جالب هست اینه که چرا توی این تاپیک فقط 3-4 نفر بحث می کنند پس بقیه کجا هستند ؟؟؟

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی