Jump to content

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

Photo

تاکتیک و آرایش تیمی یوونتوس

- - - - -

• Please log in to reply
616 replies to this topic

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15,587 posts
دقیقا اتفاقی که نیمه دوم برای سیسوکو افتاد مقابل باته !! آخرای بازی بارها و بارها اقدام به دریبل زدن کرد و گاهی 3 نفر هم دریبل می کرد، پشت محوطه می رسید سعی می کرد شوت کنه.ولی خیلی شلوغ بود. و یه سوال دیگه هم اینه که، با وجود خرید و در اختیار داشتن 7 هافبک دفاعی در مجموع، چرا کامورانزی باید هافبک دفاعی بازی کنه ؟؟؟؟؟

shadman

shadman

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2,102 posts
کامو یه خط جلوتر بازی کنه موثرتره... حیفه، خصوصیات حمله بهتری داره

Delle Alpi

Delle Alpi

هوادار

• اعضا
  • 675 posts
فكر كنم با برگشت ترزگه با سه مهاجم بازي كنه چون همين الان با مصدوميت ترزگه ياكي خيلي كم بازي ميكنه

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15,587 posts
سیستم رانیری یه سیستم خاص 4-4-2 که وابستگی شدید به هافبک های کناری با کلاس جهانی داره.
یعنی همه چیز در جلو به مشارکت یکی از مهاجم ها با هافبک کناری،
یا مشارکت هافبک کناری با مدافع ختم میشه !

تاحالا فکر کنم زیر 10 درصد حملات یووه غیر از این بوده.برخلاف تصور عموم،بازی ساز های یووه وینگر ها هستند.
نه سیسوکو،نه زانتی،نه مارکیزیو نه حتی اگر ژابی و دیگو بیان بازی ساز یووه نیستند ! اونا بازی پخش کنه یووه می شوند.

اگر بازی سازی خلق موقعیت باشه،این وظیفه توی یوونتوس به عهده ی بازیکن های کناریه.
این تاکتیک تقریبا یه تاکتیک انگلیسیه.تو ایتالیا بازی سازی عموما از مرکز انجام میشه.بازی میلان،فیو،رم رو ببینید.
پیرلو مثلا خلق موقعیت می کنه برای کاکا-پاتو مثلا.
توی فیو مونتلیوو همه کارست ! توی رم ده روسی توتی همه کارند.
یعنی بازی از مرکز جریان داره.از مرکز به مهاجم ها می رسه.

ولی توی یووه این نیست.توی یووه بازی از دو گوش جریان داره.
دلیل اینکه یووه زیاد افت خیز داره شاید اینه که دو گوش یووه 100 درصد نیستند.
مارکو افت و خیز خیلی زیاد داره.و ندود هم خسته میشه بعد از چند بازی.علاوه بر اون دو دفاع کناری ما هم سطح بالایی ندارند.

خلاصه ی حرفم اینه،
اگر کامورانزی اینقدر مصدوم نمی شد،اون گوشه ثابت بود و بازی می کرد و روی غلطک می افتاد،
باور کنید مثل خون تازه ای توی رگ های یوونتوس بود ! فصل پیش واقعا اواخر فصل هر بازی 1 پاس گل می داد حداقل یا یه گل می زد.
یه بازی یادمه 3 پاس گل داد اون اواخر.سانتر کردنش که یکی از مهم ترین چیزها در تاکتیک یووه است رو بی نظیر انجام میده.آخرین بازی که کرد یه سانتر با پای چپ انجام داد که مارکیونی تو عمرش با پا راست انجام نداده !

کامو خیلی کمتر از حقش توی فوتبال مورد توجه قرار گرفت.خیلی بزرگ تر از این حرفاست.اگر اینقدر مصدوم نمی شد شاید باز بهتر بود.ولی کلا فکر می کنم کامورانزی یکی از 10 هافبک برتر حال حاضر دنیا باشه...فقط اگر روی غلطک بیفته ......

دوست دارم کامو "آماده بشه"...اونوقت می بینم یووه چطور جون میگیره !

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6,684 posts
اینم اضافه کنم به پست رضا که با بازگشت کامورانزی و قدرت حفظ توپ و دریبلش و اضافه شدن به آمائوری و دل پیرو میتونیم یه یوونتوس زیبا رو هم ببینیم . هماهنگی و تکنیک این 3 تا خیلی میتونه تو پیشرفت تیم موثر باشه . انصافاً یه لحظه بازی کامورانزی ، سیسوکو ، مارکیزیو ، ندود ، دل پیرو و آمائوری رو کنار هم فرض کنید :victory: :yess: میترکونیم ...

Juventus FC

Juventus FC

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6,360 posts
  • LocationEsfahan
منم قبول دارم واقعا مائورو یکی از بهترینهای یوونتوس هست با بودنش واقعا ادم از فوتبال لذت میبره آره پارسالبازی یوونتوس-لاتزیو رو که 5-2 بردیم مائورو 3 پاس گل داد دقیقا یادمه بعدش بازی با اتالانتا که 1 پاس گل داد و واقعا بهترین بازیکن یوونتوس هست مائورو امیدوارم دیگه مصدوم نشه چون در لیگ قهرمانان و سری آ و حتی کوپا ایتالیا خیلی نیازش داریم واقعا خلاقیتش عالیه.

Pintoricio

Pintoricio

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1,362 posts
مائورو بازي برگشت پارسال با ميلان هم 3 تا پاس گل داد . واقعا وقتي توي زمين هست كمتر از الكس تاثير گذار نيست .

Hamird

Hamird

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3,587 posts
یوونتوس توی سری آ هم میتونه مثل بازی با چلسی سه مهاجمه بازی کنه.. بهتره به نظر من. الان 4مهاجم یوونتوس وضعیت خوبی دارند، برخلاف هافبک ها.. الان کامورانزی و ندود و سیسوکو و مارکیونی اگر نیستند فعلا بهترین موقعیت برای استفاده از مهاجم ها هست.. لازم نیست خطی باشه فقط اگه یه مهاجم نوک باشه و دو تا پشت سرش خیلی بهتر از این هست که الکی یکی بشینه بیرون و یه هافبک ضعیفتر بازی کنه..

mory

mory

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3,777 posts
حرف دل ما رو زدی ...

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7,849 posts
البته استفاده از این روش الکس رو مثل دیشب از کارآیی کامل دور می کنه

Hamird

Hamird

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3,587 posts
توی این وضعیت دلپیرو بیشتر باید بازی بسازه تا اینکه بخواد خودش استفاده کنه.. توی 3 مهاجمه حداقل یکی باید خصوصیت بازی سازی رو داشته باشه.. سه نفر تمام کننده اصلا فایده نداره. دلپیرو می تونه بازی بسازه، همینطور امائوری ولی ترزگه و یاکوینتا تقریبا تمام کننده مطلق هستند و نمیشه روی بازی سازیشون حساب کرده..

Bianconeri 1897

Bianconeri 1897

مدیر انجمن

• اعضا
  • 5,234 posts
تریکب دیشب منو یاد زمان کاپلو انداخت زمانی که ترزگه و زلاتان جلوتر بودن و الکس پشت سر این دو نفر بازی سازی می کرد. البته نه همیشه بلکه در مواقع نیاز این سیستم رو پیاده می کرد. دل پیرو یه بازیکن تمام کننده نیست بلکه یه بازیکن بازی سازه.

Juventus FC

Juventus FC

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6,360 posts
  • LocationEsfahan
سیستم دیشب هم خیلی خوب بود من خیلی از این سیستم خوشم اومد میتونه یووننتوس در بازیهای دیگه هم استفاده کنه!!!!!!

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15,587 posts
دیشب سبا ثابت کرد لیاقت سرمایه گذاری رو داره،یعنی سیستم جدیدی که توش روی سبا تاکیید بشه. جدا از وقتی اومد توی بازی فوق العاده بود،چقدر دریبل زد و چقدر مجبور شدند با خطا متوقفش کنند ؟ یووه دیشب باید بهش ثابت شده باشه که با جورای دیگه هم میشه بازی کرد !

فرهاد

فرهاد

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2,921 posts
سرمایه گذاری روی یه بازیکن اینده دار و جوان کار خوبیه ولی زمان بره تا اون بازیکن به ستار ه تبدیل بشه و یوونتوس اون زمان رو نداره

xsx-juve

xsx-juve

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 533 posts
من هم با بازی با سه مهاجم موافقم از اون جایی که یک هافبک تهاجمی خوبی در کار نیست باید الکس در نقش یک بازی ساز عمل کنه در زمن به نظرم دیوید و یاکوینتا می تونن در یک نقش تکمیلیه یک مهاجم تمام عیار باشن

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15,587 posts
دقیقه 60 وقتی فرارا از نتیجه تقریبا مطمئن بود زانتی (خیلی خسته به نظر میومد) رو با پولسن عوض کرد و من اول گفتم هیچ تغییری توی تیم ایجاد نشد ولی دیدم وقتی پولسن توی زمین میومد به چند نفر اشاراتی کرد و هی با دستش علامت داد.همون موقع حدس زدم چینش تیم عوض شده باشه که همینطور شد.من حس میکنم این ترکیب مورد علاقه ی فرارا بود که نمی خواست ریسک کنه و از اول بازی کنه ولی وقتی از نتیجه مطئن شد با این ترکیب بازی کرد. فرارا در واقعا 30 دقیقه پایانی رو 4-2-3-1 بازی کرد.البته شیوه خاصی ازین ترکیب که شامل 4 دفاع بود،3 مدافع در مرکز زمین به صورت مثلثی و چرخشی بازی می کردند.یعنی جای دقیقی نداشتند.3 نفر که جاشون با هم عوض می شد مداوم.دو بازیکن در دو سمت نزدیک خط و 1 مهاجم نوک. یعنی به این شکل دفاع چپ    مدافع          مدافع          دفاع راست                 پولسن          مارکیزیو                             ندود         الکس                                  کامو                           ترزگه اون مثلث وسط زمین خیلی ثابت نبود،گاهی ندود جای پولسن بود و مارکیزیو نوک این مثلث بود.گای یکی عقب بود و دو نفر جلو بودند و به شکل های مختلفی با چرخش در مرکز زمین کاملا کنترل و تسلط روی مرکز بازی یووه داشتند.به همین شکل یوونتوس کل عرض زمین رو در اختیار داشت و برعکس زمان رانیری اینطور نبود و کلی فضا به حریف می دادیم.بازیکن های سیه نا با هم پاس کاری می کردند و هیچ راهی به سمت محوطه یووه پیدا نمی کردند. طبیعی بود،به غیر ازین 3 نفر دلپیرو و کامورانزی هم عقب میومدند و فضاها کاملا بسته میشد.در حملات هم مهاجم و 3 هافبک پشت سرش حمله می کردند و دو هافبک مرکزی دیگه هم ساپورتشون می کردند.که البته یووه حمله چندانی نکرد در این لحظات و بیشتر خیلی با حوصله پاسکاری می کردند.مثلا ما مقابل آتالانتا 44 سانتر روی دروازه داشتیم.ولی بازی قبل 23 سانتر داشتیم.یا مثلا بازی با میلان ما 305 پاس داشتیم که 76 درصد صحیح بود ولی بازی قبل 433 پاس که 84 درصد صحیح بود. کلا از آمار سانتر ها یووه که همیشه بالای 40 بود درصد زیادی کم شد و بازی یووه در کل زمین پخش شد.مثلا دلپیرویی که معمولا 10-15 پاس توی هر بازی می داد توی این بازی 47 پاس داد.از لحاظ آماری به صورت کلی فرق زیادی نیست.ولی خوب رانیری 2 فصل مربی این تیم بود و فرارا 2-3 روز ! حالا حساب کنید ما مهره هایی مثل جووینکو و دیگو هم داشته باشیم توی فصل آینده، بازیکن های که توی همچین سیستم های عالی بازی می کنند.تو ترکیب رانیری چیزی به اسم هافبک تهاجمی تعریف شده نبود.ولی اینطوری ما غیر از هافبک تهاجمی دو هافبک کناری داریم که برخلاف قبل که با کمک مدافعان کناری می رفتند برای سانتر کردن،الان رو به مرکز زمین بازی می کنند.گل سوم دلپیرو رو ببینید،از چپ چطور به سمت مرکز زمین اومد و توپ رو برد و گل زد.این حالا در حالت دفاعی و ضدحمله ی یووه بود. من فکر میکنم تاکتیک فرارا خیلی متنوع تره ولی مشکلات خاص خودشوم داره.مثلا بین ترزگه یاکوینتا و آمائوری فقط یکی می تونه تو زمین باشه و الکس هم باید توی پستی بازی کنه که چندان خوشش نمیاد.اما از طرفی این تاکتیک خوراکه بازیکن هایی مثل دیگو و جووینکوئه.

mory

mory

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3,777 posts
تنوع تاکتیکی از لازمه های یک تیم بزرگ و موفق هست چیزی که متاسفانه در زمان رانیری از گمشده های یووه بود و خیلی جاها هم ضربه های بدی به تیم وارد کرد قصد تکرار مکررات ندارم اما واقعا از نظر تاکتیکی حتی جلوی تیمهای گمنام هم به مشکل می خوردیم ... البته با یکی یا دو تا بازی نمیشه قضاوت کرد در مورد فرارا ولی بی برو برگشت باید مربی فصل بعد یووه بتونه 2 یا 3 چیدمان تاکتیکی مختلف رو توی تیم جا بندازه تا هم نوع بازی تیم در برابر هر حریفی قابل پیش بینی نباشه (که این خودش یک امتیاز بزرگه برای هر تیمی ) هم یک تعداد از بازیکنان تیم دچار خستگی و افت کیفی بخاطر کثرت و زیادی حضور در تمام بازیها نشن (بنده خدا ندود و ... ) .

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15,587 posts
راستی 2 چیز مهم دیگه هم راجب تاکتیک یوونتوس بود، اول اینکه آفساید گیری و اون خط دفاعی خیلی جلو به کل برداشته شده بود و یوونتوس فشرده دفاع می کرد. دوم اینکه بازیکن ها دودندگی خیلی زیادی داشتند چون ما با تعداد زیاد دفاع میکردیم و همه باید به سرعت برمی گشتند. برای همین دقیقه 60 به بعد بازیکن های مثل زانتی،دلپیرو،کامورانزی و چند بازیکن دیگه به خاطر دوندگی زیاد و پرسینگ بازی یووه خیلی خسته شده بودند.حتی یاکوینتا هم خستگی توی چهره اش دیده میشد ! این تاکتیک آمادگی بدنی فوق العاده ای می خواد.

J U V E N T I N I

J U V E N T I N I

Amir_juvei

• اعضا
  • 10,637 posts
آره دقیقا مثل بارسا.این تیم واقعا تو پرسینگ بی نظیره،شما باید ببینین قبل از شروع فصل بدنساز چه کرده که الان بعد از 50 تا بازی هم هنوز اونجوری پرس میکنن. ولی تیم ما به نظرم حتی با یه بدنسازی ناسب هم توان این کارو نخواهد داشت چون بازیکنان کلیدی ما میانگین سنی بالایی دارن. مگر این که فصل آینده جلوی دفاع رو بسپریم دست سیسوکو و مارکیزیوفاونوقت میتونیم امیدوار باشیم که تاکتیک پرسینگ جواب بده

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users