پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

بحث آزاد درباره بانوی پیر

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
650 پاسخ برای این موضوع

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21163 ارسال

[img width=480 height=320]http://up.iranblog.com/images/tyq8q48et148bzwcgn2.jpg[/img]

پائولو روسی - مارکو تاردلی - جانکارو آنتونونی

تصویر

تصویر

تصویر

این 3 بازیکن که در جام جهانی 1982 حضور داشتند.

جانکارلو آنتونونی از اسطوره های فیورنتینا به حساب میاد، همینطور با انجام 73 بازی ملی یکی از با سابقه ترین های آتزوری نیز محسوب میشه.

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21163 ارسال

لطفا در نظرسنجی شرکت کنید و دلیل خودتون رو هم بگید.
به نظر شما مهم ترین یوونتوس تاریخ که در شکل گیری و به ابهت رسیدن تیم نقش داشته در چه دهه ای بوده ؟!

دهه 30 یوونتوس با ادواردو آنیلی یک رکورد شگفت انگیز زد و 5 قهرمانی پیاپی به دست اورد.
دهه 70 یوونتوس به ثبات خوبی رسید و چند قهرمانی نیز به دست اورد و در واقع پیش آوردی بود برای دهه 80 که اون یووه رویایی رو همتون می دونید.
دهه 90 هم یوونتوسی دیدیم برابر با یووه دهه 80، و از دید خیلی ها بهترین یوونتوس تاریخ !

در طول این سالها نیز یووه بازیکن های فوق العاده با تعصبی مثل بونی پرتی، زوف، فورینو، سالوادوره، کومبی، تاکونی، تاکیناردی، بتگا و ... رو به خودش دید.

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
من با توجه به علاقه اي كه به يوونتوس 90 دارم دوست داشتم اين دوره رو انتخاب كنم ولي نميشه از اين مساله به راحتي گذشت كه نقطه عطف تاريخ باشگاه مربوطه ميشه به ورود نام آنيلي به يوونتوس قهرماني هايي كه آنيلي رو به جزئي از تاريخ جدا نشدني يوونتوس تبديل كرد

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
نمیشه دقیقا این نکات رو از هم تفکیک کرد ... ولی .... علیرغم علاقه ام به دهه 90... من دهه 70 رو انتخاب میکنم ... چون پایه گذاری یوونتوس پر افتخار با بازیکنان سرشناس توی این دوره اتفاق افتاد ... یووه توی این دهه دوباره یووه شد و شروع کرد به فتح لیگ و افتخارات اروپایی ...

10VE4EVER

10VE4EVER

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3758 ارسال
من به يوو دهه نود راي دادم چون از بالاترين نقطه مديريتيش تا اون پايين ها بهترين مديران تاريخ رو داشت . از نظر مربي هم بهترين ها هدايت تيم دستشون بود بازيكنان هم كلكسيوني از بهترين ها بودند

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA
يوونتوس دهه ٨٠ با تراباتوني رو نميشه ناديده كرفت ؛ اما دهه ٩٠ كه من راي دادم استثنايي بود ، يوونتوس كه اسطوره ش تو همين سالها به تيم اومد و مربيش أراده ميكرد به فينال هر رقابتي ميرفت و قهرماني هم ميكرفت . وجود سناتور و موجي هم خيلي موثر بود و البته بهترين بازيكن تاريخ ايتاليا هم اوج فزتبالش رو تو اون تيم بازي كرد . زيدان هم كه...

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

باید پذیرفت هر کدام از این دهه ها که در نظر سنجی آمده منشا پیدایش افتخارات و روزهای به یادماندنی برای یووه است.
اما با یک تعمق کوتاه به راحتی می توان گزینه " دهه 90 " رو انتخاب کرد. دهه ای که نگارنده به شخصه افتخار این را داشت که در آن با یوونتوس بزرگ آشنا شود و مجذوب ابهت و قهرمانی هایش گردد.
دهه نود، سالهایی را تداعی می کند که اوج شکوفایی باشگاه 113 ساله یوونتوس بود. روزهایی که یووه از کالچو و کوپا ایتالیا بگیرید تا لیگ قهرمانان و جام بین قاره های و سایر رقابت های اروپایی را کسب کرد و ستارگانی پرشمار را به دنیای فوتبال معرفی کرد.
دهه نود با بیش از 20 عنوان اولی و دومی در ایتالیا، اروپا و رقایت های بین المللی دیگر با اختلاف نسبتا زیاد با دهه های 70 - 80 و حتی دهه دورتر 30 انتخاب اول من هست.

Omid Zamani

Omid Zamani

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1713 ارسال
من هم چون اطلاعات جامع و کاملی درباره ی دهه 30 و 70 و 80 نداشتم، پس دهه 90 رو انتخاب کردم :1: فقط به اطلاعات اینترنتی و متنی و چند کلیپ و فیلم بازی ها میشه فهمید که تیم دهه نود تیم کاملی بوده و می تونه بهترین یوونتوس تاریخ باشه. بازیکنایی مثله الکس دلپیرو و زیدان و راوانلی و ویالی و پروزی و...... اوج بازیشون دهه نود شکل گرفت.

Juventus FC

Juventus FC

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6360 ارسال
  • LocationEsfahan
به نظر من دهه 90 تعیین کننده ترین و مهم ترین یوونتوس تاریخ، است هر چند دهه 80 بهترین دهه برای یوونتوس بود چون همه ی افتخارات ممکن را به همراه جووانی تراپاتونی درو کرد و نشون داد یوونتوس قدرت مطلق اروپا و ایتالیاست ولی هر چه به سمت فوتبال مدرن پیش برویم اون دهه تعیین کننده ترین دهه میشه در این دهه به دلیل پیشرفت های خیره کننده در پخش بازی ها ، اطلاع رسانی ، اخبار ، ... حاصل شد دیگه طرفداران از همه چیز تیم خود با خبر شدند و حتی میدونستند تیمشون امروز چه جوری تمرین کرده ، این در مورد بقیه تیم ها هم صدق میکند. دهه 90 به دلیل نزدیک بودن به تکنولوژی و شروع تکنولوژی (دهه 2000) از اهمیت خیلی بیشتری برخوردار است این در مورد جذب هوادار هم صدق میکنه همچنین با این پیشرفت هایی که حاصل شد همه میفهمند که چه تیمی بهترین تیم است یا چه تیمی اصلا در حد قهرمانی نیست . همچنین در این دهه به دلیل شکوفایی یوونتوس کبیر و عوض کردن نسل با مربیگری لیپی یک تاریخ تازه ای از یوونتوس ساخت ، به طوری که یوونتوس هر سال یه پای فینال لیگ قهرمانان بود.

Numero Uno

Numero Uno

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3785 ارسال
به یوونتوس دهه 90 رای دادم. ظهور دلپیرو تو این دهه به خودی خود میتونه دلیل مناسبی برای این انتخاب باشه. حضور تاکیناردی هم بدون شک تو انتخابم بدون تاثیر نبوده ! ( البته نداشتن اطلاعات کامل از دهه 30 تا 80 هم تاثیر گذار بوده ! ) اما بازم فکر می کنم که اگر هم اطلاعات کاملی راجع به دهه های قبل هم داشتم بازم انتخابم همینی بود که الان هست. فقط کافیه یه نگاهی به یوونتوس فعلی بندازیم و نقش غیر قابل انکار کاپیتان رو ببینیم ... تو دهه 90 بازیکن هایی تو یووه بودن که تونستم به خوبی احساسشون کنم ، بنابراین انتخابم بدون شک دهه 90 خواهد بود !

alexi kourd

alexi kourd

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4503 ارسال
من که کلا به تاریخ اعتقاد ندارم منم دهه نود رو زدم و فکر میکنم یکی از بهترین دوران یووه بود قهرمانی های متعدد در اروپا و ایتالیا به دست اوردن چند توپ طلا حظور ستاره هایی مثل دلپیرو باجو زیدان ویالی پروتزی و..... وجود یکی از بهترین کادرهای مربگری و مدیریت در باشگاه

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21163 ارسال

خیلی انتخاب سخت هست،
یوونتوس در دهه 30 با آنیلی به تیم هولناکی تبدیل شده بود ولی عمر تیم 5 سال بود (که البته چیز کمی نیست) و بعدش یووه به افت طولانی مدتی رفت. در دهه 70 دوباره جرقه هایی زده شد و یووه خودش رو آماده کرده بود برای برگشت به جمع برترین ها، ولی این دهه 80 بود که یووه رو سر زبون ها انداخت. یک تیم نه چندان قدرتمند که آروم آروم پیشرفت می کنه و در سال 1985 غوغایی به پا می کنه که هنوزم ازش یاد می کنند. یوونتوس در دهه 80 چه از نظر بازیکن و چه از نظر ساختار باشگاه و شخصیت تیمی به حد ماکزیمم خودش رسید و اعتقاد دارم این خود باوری به یووه که می تونه بهترین باشه حتی خارج از ایتالیا، از دهه 80 به تیم منتقل شد و ثمره ش رو در دهه 90 دیدیم که 3 فینال پیاپی لیگ قهرمانان اروپا نشون میده به صغیر و کبیر رحم نکردیم !

مقاله های زیادی خوندم درباره مقایسه یوونتوس در دهه 80 و 90، اون چیزی که در همگی این مقاله ها بهش اشاره شد و نوشته بودند علت اصلی موفقیت یوونتوس در دهه 90 رو، همین به خود باوری رسیدن یووه در بازی های اروپایی بود. شکست دادن لیورپول اون زمان که مثل بارسلونای الان بود، کار هر تیمی نبود و البته درخشش نابغه هایی مثل زوف، پلاتینی، تاردلی، تاکونی، کابرینی، شیره آ، روسی و ... . و مسئله خیلی مهم این بود که به اوج رسیدن یوونتوس در دهه 80، یک ثمره خیلی بزرگ داشت و اونم سومین قهرمانی ایتالیا در جام جهانی. نقش بازیکن های یوونتوسی در این قهرمانی به قدری پر رنگ هست که خیلی ها به طعنه می گند ایتالیا قهرمان نشد، این یوونتوس بود که قهرمان جهان شد.

من به یوونتوس دهه 80 رای دادم چون اعتقاد دارم چیزی بود ماورای تصور ما ! یوونتوس دهه 80، تیمی بود که "یوونتوس" رو ساخت !

مسعود

مسعود

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3178 ارسال
انتخاب من تيم دهه 90 بود ، بنظر من اين تيم روند بهترى رو در پيش گرفته بود و حتى با رفتن خيلى از مهره هاى كليدى هم افت شديدى نداشت ، علاوه بر اين تيم دهه 90 هميشه با كيفيت بوده و فروش بازيكنان بزرگ هم نتونست تاثير منفى بذاره البته وجود مديريت خوب هم در بوجود آمدن تيمى بزرگ تاثيرگذار هست ، اما بيشتر از همه اون چيزى كه باعث ميشه اين تيم رو انتخاب كنم وجود ثبات و ساختار منظم تيم هست ، تيمى كه حتى با رفتن ويالى ، زيدان ، دشام ، كونته و آمدن بوفون ، كاناوارو ، تورام و ... تونست به روند خوب خودش ادامه بده و اگر كالچيوپولى نبود ، شكست دادن اين تيم براى حريفان به يك رويا تبديل مى شد .

quagliarella

quagliarella

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2863 ارسال
من علاقه ی زیادی به دانستن تاریخ و گذشته ی باشگاه ها ندارم به دهه 90 رای دادم دلایل انتخابم هم اینه که : 1-از دهه های قبلش اطلاعات زیادی ندارم 2-از درخشش یوونتوس و بازیکناش تو دهه 90 خیلی زیاد شنیدم 3-پیدایش بازیکن محبوبم دلپیرو 4-ستاره های آشنای زیادی تو این دهه تو یووه بودند.

Bianconeri 1897

Bianconeri 1897

مدیر انجمن

• اعضا
  • 5234 ارسال
خب ، منم به دهه 90 رای دادم ، البته اگه دهه اول 2000 بو به اون رای میدادم منهای دوره بعد از سری بی من از سال 2002 با یووه و کلا با فوتبال درست و حسابی آشنا شدم ؛ تاریخ یووه رو کم و بیش خوندم اما هرگز اسامی و جزئیات خاصی رو تو ذهنم نذاشتم چون شخصا علاقه ای به تاریخ ندارم و فقط با جزئیات کمی که برام مهم بودن کاملا اخت دارم (مثلا سناتور آنیلی ) و در کل برای خودم در همین حد کافی میبینم که از تاریخ یووه می دونم (یادمه حسین یه متن آماده کرده بود تا جواب بدیم و با توجه به جوابای درست مشخص میشد که چقدر یوونتوسی هستیم و فک کنم ترجمه کرده بودش ، ولی من اصلن اونو ملاک مناسبی ندیدم واسه این امر؛ حالا بگذریم ، فقط یه مسئله بود) اما اینکه گفتم دهه اول 2000 اگه بود بهش رای میدادم واسه همین موضوعه و من اگه 20 سال دیگه هم بگذره و یه یوونتوس بسیار قدرتمند هم داشته باشیم باز هم میگم سال های 2002 تا 2006 ؛ چون با تموم بازیکنای اون موقع یووه اخت داشتم و هنوزم که هنوزه خط دفاع یووه (زامبروتا - تورام - کاناوارو - کیلینی) رو یکی از بهترین ها تو دنیا میدونم ؛ من عاشق ندود و بازیش بودم ، من با تاکیناردی و الکس و ترزگه و.... لذت میبردم وقتی بازی یووه رو میدیدم نه با بازی راوانلی و ویری و زوف و... ؛ البته نمیگم اینا بدن یا بهشون بی احترامی کنم ، چون به هر حال اینا بودن که یوونتوس ، یوونتوس شد ، اما من همچنان بر نظر خودم باقی هستم :3:

Nader Shirazi

Nader Shirazi

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 440 ارسال
خوب دوستان حق دارند یوونتوس دهه 90 رو انتخاب کنند - چون بعد از یک دوران نزول از سال 1987 ( خداحافظی میشل پلاتینی و حکومت میلان) دوران طلایی یووه با لیپی و یه سری بازیکنان بی نظیر در دهه نود شروع شد و به حق یکی از بهترین تیمهای 30 سال اخیر بود . ولی من به شخصه یوونتوس دهه 80 رو انتخاب میکنم که جاه طلب ترین یوونتوس تاریخ بود - روحیه پیروزی و فقط پیروزی از اون سال در روح تیم به شدت شکل گرفته بود. پیروزی پشت پیروزی - زمانی که من با تمام وجودم اخبار رو دنبال میکردم فقط خبر پیروزی به گوش میرسید - در سال 1983 در فینال بود و در یک بازی عجیب بازی رو واگذار کرد (دقیقا مثل بازی با دورتموند) ولی در سال 84 قهرمان جام در جام اروپا شد - در سال 1985 در سوپر جام اروپا تیم لیورپول قدرتمند رو با دو گل بونیک شکست داد (لیورپول اون زمان مثل بارسلونا الان بود - یعنی دقیقا دو تا تیم تو اروپا قدرت داشتند یووه و لیورپول ) در همون سال در فینال اروپا دوباره لیوورپول رو شکست داد و اگر ده بار دیگه با هم بازی میکردند باز لیورپول بازنده بازی بود. در توکیو قهرمان دنیا شد و ......... پشت سر هم افتخار

mory

mory

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3750 ارسال
آشنایی من با یووه برمیگرده به سال 96 و اون دوره طلایی با بازیکنانی فوق العاده ... پروتزی ... ویالی... راوانلی ... فرارا ... الکس ...کونته...دیلیویو ...زیدان و خیلیهای دیگه که خاطرات تلخ و شیرین زیادی از اون دوره توی ذهنم باقی مونده ... فکر می کنم یووه با حضور موجی و لیپی تیم جدیدی ساخت و متدی رو در پیش گرفت که بسیاری از موفقیتهای پی در پی رو به همراه داشت . تیمی که فقط پیروزی و قهرمانی های پشت سر هم ارضائش میکرد .

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
من قبول دارم که دهه 80 از لحاظ فتح لیگ قهرمانی اروپا .... و بین قاره ای ... باعث افتخاره یووه بوده ...

ولی غالب بازیکنایی که این افتخارات رو کسب کردن ... دهه هفتادی هستن ...( جنتیله . شیره ا . کابرینی . تاردلی .روسی .....

یه نکته دیگه بگم که

یووه دهه هفتاد هم در کسب جام و افتخارات از دهه 80 کم نداشت...

یووه در دهه 70 موفق شد 5 بار لیگ رو فتح کنه
یک جام حذفی
وبرای اولین بار هم جام یوفا رو در سال 77 فتح کرد ...

در ضمن تیم ملی ایتالیا که یووه ای های هم عضوش بودن در دهه 70 به قدرت رسید و در جام 70 دوم شد و 78 هم چهارم ...

پس علیرغم اینکه به دهه 80 و 90 علاقه زیادی دارم ... ولی من دهه 70 رو بعلت تاریخ ساز بودنش و شروع دوباره ای برای یووه
دوست دارم و شایسته احترام میدونم ...

تصویر

hosseinjuve

hosseinjuve

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 458 ارسال
بخدا خیلی سوال سختیه :Facepalm: به سختی میشه انتخاب کرد. مخصوصا از بین دهه 80 و 90. با اینکه منم مثل اکثر دوستان یوونتوسی عاشق یووه 90 هستم (مخصوصا بخاطر سه سال 96 و 97 و 98) ولی به دهه 80 رای دادم.چون به نظر من تو دهه 80 با تراپاتونی یووه تونست خودش رو به عنوان یکی از چند قدرت برتر اروپا و جهان نشون بده. همین که سه سال پشت سر هم بهترین بازیکن اروپا از یک تیم انتخاب میشه قدرت و بزرگی اون تیم رونشون میده.

delpiero1993

delpiero1993

عضو تیم ترجمه

• اعضا
  • 1147 ارسال
یوونتوس دهه 30!این یوونتوس راه رو مشخص کرد!شاید اگر این یوونتوس نبود و توانستن رو برای یوونتوس معنی نمیکرد الان نصف حالا نبودیم!بدون هیچ شک و تردیدی یوونتوس دهه 30 به دلیل اینکه قهرمان شدن و از نوع خاصش رو به یوونتوس یاد داد مهمترین و تعیین کننده ترین یوونتوس تاریخ هست.ریشه ی تمام افتخارات یووه ,یوونتوس دهه 30 هست و شاید ریشه ی کلمه ی تعصب در یوونتوس!

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی