پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

مــارچلـــو لیپـی - Paul Newman

* - - - - 1 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
413 پاسخ برای این موضوع

Omid Zamani

Omid Zamani

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1713 ارسال

تصویر

مارچلو لیپی، مربی سابق تیم ملی ایتالیا و یوونتوس در مورد اتفاقات یووه و آنتونیو کونته گفت :

بازیکنان من رو با آنتونیو مقایسه می کنند ؟ لذت می برم از این مقایسه، چون "آنتونی" یه بازیکن بزرگ بود. در زمین ،روح، میل و اراده ای دقیق داشت. او همیشه یه محرک بود و خوشحالم که هدایت یوونتوس رو بر عهده گرفته، چون میدونم که پیروز هست.
جوزپه روسی؟ درست است. در حقیقت می گویم که پشیمان هستم از اینکه او با من در آفریقای جنوبی همراه نبود. اگر یوونتوس در جذب او موفق نشود، مطمئنا ضربه ی بزرگی خورده است.

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
روسی که لحظه اخر به جای لگروتالیه رفت افریقا ولی بازی نکرد!

alexi kourd

alexi kourd

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4503 ارسال
امروز یکی از دوستام خبری رو گفت نمیدونم از خودش در اورده بود یا یه جایی شنیده بودش :1: میگفت لیپی گزینه اصلی برای هدایت تیم ملی ارژانتین شده من که خیلی حال میکنم بشه مربی ارژانتین میتونه این تیم رو یکی از مدعیای اصلای قهرمانی دنیا کنه واقعا حال میده

italy2006

italy2006

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1992 ارسال
چند روز قبل همچین خبرهایی بود ولی زیاد جدی نبود.

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

پس از دوران موفقیت آمیز اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد طولانی ترین دوران ناکامی یوونتوس بعد از جنگ آغاز شد. جیووانی تراپاتونی پس از 11 سال مربیگری، قهرمانی در جام باشگاه های اروپا و 6 بار قهرمانی در لیگ، یوونتوس را ترک کرد.

پس از مدت کوتاهی میشل پلاتینی، اعجوبه فرانسوی، جای او را گرفت. زمانی که میلان با سرمایه سیلویو برلوسکنی بار دیگر به قطبی در فوتبال ایتالیا و اروپا تبدیل می شد، بانوی پیر با حسرت شاهد قدرت گرفتن این تیم بود. در آن زمان یوونتوس امیدوار بود دینوزوف اسطوره ای در نقش یک ناجی ظاهر شود. هر چند وی در فصل 1989-1990 تنها توانست به جام یوفا و جام حذفی ایتالیا دست یابد. سال بعد دینوزوف جای خود را به لوئیجی مایفردی داد و لوکادی مونتزمولو به عنوان معاون رئیس باشگاه انتخاب شد. اگر میلان، آریگو ساچی ( ساکی؟ ) را داشت، مونتزمولو را می شد «ضد ساچی» یوونتوس نامید.

پس از جام جهانی 1990 بازیکنان جدیدی مانند توماس هسلر آلمانی و روبرتو باجو، بازیکن محبوب ایتالیایی ها به یوونتوس پیوستند؛ هر چند در پایان یک فصل ناموفق یوونتوس در مکان هفتم جدول قرار گرفت و جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا را نیز به دست نیاورد. حتی بازگشت زوج تراپاتونی بونیپرتی هم نتوانست قدرت میلان را کاهش دهد. روسای یوونتوس به دنبال کسب افتخارات بیشتری بودند و به این ترتیب مارچلولیپی وارد گود شد.

رسیدن لیپی در سال 1994 با سقوط میلان همزمان بود. آنجلو پروتزی، یورگن کوهلر، آندریاس مولر، دیوید پلات و فابریتزیو راوانلی از ستارگان این تیم بودند. دوران شکست ناپذیری میلان به پایان رسید و لیپی آن قدر زیرک بود که با آمیختن مهارت های باجو با قدرت جانلوکا ویالی، یوونتوس را به جایگاه شایسته خود در دسته اول ایتالیا بازگرداند. 4 سال بعد، یوونتوس در بازی های داخلی و خارجی موفق ظاهر شد و در سال 1996 برای دومین بار به قهرمانی جام باشگاه های اروپا رسید؛ اگر چه با انتقال لیپی، یوونتوس سه سال دیگر در کسب هر گونه جام ناکام ماند.

سال 1999 پس از فتح 9 جام، لیپی اعتماد بازیکنان را از دست داد و استعفا کرد و کارلوآنچلوتی که دو فصل قبل پارما را به مکان دوم جدول لیگ دسته اول رسانده بود، برای جانشینی وی انتخاب شد.

تصویر

حامد ( عضو شماره 89! کانون هواداران یوونتوس در ایران )

مسعود

مسعود

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3178 ارسال
مارچلو لیپی سرمربی سابق یوونتوس و آتزوری پس از پیروزی و نمایش فوق العاده ی یوونتوس برابر میلان گفت : " یوونتوس و ناپولی دو تیم مورد علاقه ی من هستند ، این دو تیم فوق العاده هستند البته نباید دو تیم میلانی را فراموش کرد هر چند که رم با اوج گیری توتی و دروسی همچنین هماهنگی با تفکرات انریکه در حال پیشرفت است " لیپی امروز در سخنانی بار دیگر بر حساسیت بالای سری آ اشاره کرد : " لیگ توازن و کیفیت بالایی دارد ، فاصله ی تیم ها کم شده است و این باعث می شود که رقابت نیز سخت تر شود ، شاید یوونتوس با دشواری هایی روبرو شود اما اگر چنین ادامه دهد بر ناپولی ، اینتر ، رم و میلان غلبه خواهد کرد ، یوونتوس به چیزی که از دست داده بود رسید و آن هم جنگندگی و تلاش برای پیروزی در تمرینات و میدان مسابقه "

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
خودمونیم ... آقای مارچلو لیپی ، کم توی فینال نباخته ها ... کسی امار دقیقشو داره ؟

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
لیپی در اولین فصل حضورش در یوونتوس :

10 بار با یوونتوس باخت که 7 باخت در سری آ داشت .
2 باخت در جام حذفی
1 باخت هم در فینال جام یوفا

Marcello Romeo Lippi

تصویر

10 بازی اولی که لیپی مربی یووه بود ..

یوونتوس صفر کیه و صفر جام حذفی

برشیا 1 یووه 1 لیگ

یوونتوس 2 باری صفر لیگ

صوفیه بلغار 0 یووه 3 یوفا

ناپولی 0 یووه 2 لیگ

کیه و 1 یووه 3 حذفی

یوونتوس 1 سمپدوریا 0 لیگ

یووه 5 صوفیه 1 یوفا

یووه 0 اینتر 0 لیگ

یووه 2 رجانا 0 حذفی

البته بازی یازدهم رو 2.0 به فوجیا باخت ... در لیگ

alex74

alex74

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2061 ارسال
  • Locationiran
فکرکنم لیپی قراره بشه مربی ماخاج قلعه روسیه همون تیمی که اتوئوتوش بازی میکنه

JOHN DILLINGER

JOHN DILLINGER

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 861 ارسال
لیپی گفته سرمربی هیچ باشگاهی نمیشه و منتظر پیشنهاد از تیم های ملی می مونه .

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
فینالهایی که لیپی مربی یووه بود .....

1- فصل 94.95......... یووه در فینالهای دوگانه حذفی ایتالیا تونست قهرمان بشه و در فینال پارما رو برد....

2- فصل 94.95........ فینال یوفا رو به پارما باخت

3- فصل95.96........سوپر جام ایتالیا رو از پارما برد

4- فصل 95.96........قینال لیگ قهرمانان را از اژاکس برد

5- فصل96.97.......فینال اروپا را به درتمند باخت

6- فصل96.97....... سوپر کاپ اروپا را از پاریس انزرمن برد

7- فصل96.97.......بین قاره ای را برد

8- فصل 97.98....... سوپر کاپ ایتالیا را از ویچنزا برد

9- فصل 97.98........ فینال اروپا را به رئال باخت

10- فصل98.99......... سوپر کاپ ایتالیا را به لاتزیو باخت

11- فصل 2001.2002.......... فینال حذفی ایتالیا را به پارما باخت

12- فصل 2002.2003......... فینال سوپر کاپ ایتالیا را از پارما برد

13- فصل 2002.2003......... فینال اروپا را به میلان باخت

14- فصل2003.2004......... سوپر کاپ ایتالیا را از میلان برد

15 - فصل 2003.2004...... فینال حذفی را به لاتزیو باخت

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
لیپی مصاحبه نسبتا طولانی انجام داده و در بخشیش گفته یووه کونته مثل یووه من میمونه .

Prince Claudio

Prince Claudio

نماد یوونتوس

• اعضا
  • 9087 ارسال
  • Locationتهران پیروزی
شاید هم از تیم لیپی بهتره . حسودی می کنه .

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال

به چی باید حسودی کنه ؟! :np: لیپی با اون همه افتخار ملی و باشگاهی چرا باید به یه مربی تازه کار که داره با تیم مورد علاقه اش خوب کار می کنه حسودی کنه ؟ بهرحال این مصاحبه ی کاملش :

- توقع همچین چیزی رو از کونته داشتم و سوپرایز نشدم.
- کونته از زمانی که بازیکن بود کاراکتر بزرگ و شخصیتی قدرتمند داشت. تلاشش نیز الگوی خوبی برای دیگران بود و همیشه باعث رو به جلو حرکت کردن دیگران میشه.
- یووه می تونه درصدر بمونه، چون علاوه بر اینکه تیمی قدرتمند و مدعی ساخته برخلاف رقیبانش در رقابت های اروپایی حضور نداره.
- این باعث میشه که یووه برای هر هفته ی سری آ به بهترین شکل ممکن آماده بشه.
- (از لیپی می پرسن شباهت هایی بین تیم خودت و کونته می بینی ؟ )گفته شباهت هایی هست، هردو تیم شناور و انعطاف پذیرهستند و بر مبنای اشتیاق برای موفقیت ساخته شده اند.

J U V E N T I N I

J U V E N T I N I

Amir_juvei

• اعضا
  • 10637 ارسال

- یووه می تونه درصدر بمونه، چون علاوه بر اینکه تیمی قدرتمند و مدعی ساخته برخلاف رقیبانش در رقابت های اروپایی حضور نداره.

اصلا دوست ندارم هی بگن یووه راحت میتونه در صدر بمونه چون تو رقابت های اروپایی نیست! ان شاالله ناپولی و میلان همین مرحله ی اول حذف بشن تا با آمادگی بیشتر به سری آ برسن!

TIFOSI DELLA JUVE

TIFOSI DELLA JUVE

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 829 ارسال

2 تا عذر خواهی میکنم ؛ اول اینکه شاید جای این حرفم در تاپیک " نقد کاربران باشه " و دوم از همین کاربری که الان روی صحبتم باهاش هست بدلیل اینکه شاید بعضی جملاتم ممکنه به هر دلیلی ناراحتش کنه ، امیدوارم ظرفیت شنیدن این حرف ها رو داشته باشه

من خیلی کم پیش میاد نسبت به پستی " واکنش " نشون بدم . شده مطلبی رو ببینم و نقطه نظراتم رو گوش زد کنم اما کم پیش میاد پستی رو به باد انتقاد بگیرم . فکر میکنم اولین و آخرین نفری که از طرف من توی این فروم نه شخصیتش بلکه پستش نقد شد پژمان عزیز بود .

حرفی که الان میخوام بهت بزنم صرفاً بخاطر همین نیم خط نیست . برآیند فعالیت 2-3 هفته اخیرت باعث شد به بهانه این نیم خط صحبتهام رو بگم . پست های مختلفت رو در تاپیک های مختلف خوندم .
میدونی ... ، اساساً اینکه یه نفر خودش رو ملزم کنه همه عقایدش رو راجع به همه چیز بیان کنه ، خیلی جالب نیست . مخصوصاً اینکه بخش غالب این تفکر مطلقاً پایه و اساس علمی نداشته باشه و صرفاً یه " نظر " باشه که در اصل عقیده ، کاملاً محترم هست ، بالاخص برای من .

اما واقعاً خیلی زننده هست که ما دایره اطلاعاتمون ، گستردگی طیف خاطراتی که به یاد میاریم چیزی مصداق حافظه کوتاه مدت Chan's MegaStick باشه ، و اصرار عجیبی هم به اظهار نظر راجع به هر جمله و خبری داشته باشیم .
شما قبلاً در تاپیک الکس هم یه جمله خیلی زننده یا بهتر بگم مفتضحانه استفاده کردی که من حتی از نقل قول کردنش اکراه دارم . مطالب دیگه ای هم پیش تر گفتی که توضیح دوباره اش در حوصله بحث نیست و حالا این آخرین دستاوردی هست که در این تاپیک ازت دیدم .

یه مربی 60 و اندی ساله با کوهی از افتخارات مختلف در هر 2 رده ملی و باشگاهی ، تنها مربی تاریخ فوتبال که 3 بار پشت سر هم تونسته یک باشگاه رو به فینال Champions League برسونه و کسی که بالاترین افتخار ملی رو در کارنامه داره ، قراره به یه مربی تازه کار 40 ساله که بزرگترین افتخار مربیگریش قهرمانی سری بی بوده حسودی کنه !
خب ، قابل تأمله ...

کونته اسطوره و مربی دوست داشتنی ماست ، قرار هم نیست بخاطر یه اظهار نظر از طرف یه طرفدار زیر سوال بره . یه مربی با فهم تاکتیکی بالا که تا اینجا تونسته تیمش رو صدر جدول نگه داره ، اما واقعاً چی باعث شد حتی یه لحظه این فکر به ذهنت برسه که لیپی ، مارچلو لیپی بزرگ در دورترین سلول خاکستری مغزش به این نکته برسه که باید به تیم کونته حسودی کنه ؟ واقعاً برام جالبه چون داشتن این طرز تفکر یه پیش زمینه ذهنی خیلی اعجاب آور رو میطلبه که حداقل شخصاً برای من حتی تصور کردنش هم کمی مشکله .

شما اگر اطلاعات فوتبالیت یا حافظه فوتبالیت به هر دلیل که اول از همه برای خود من خیلی محترمه ، به اون اندازه نیست که بتونید راجع به همه چیز و همه کس اظهار نظر ـه نه صحیح ؛ چون ما در تبادل نظر حرف معیار نداریم ، همه در ایراد نقطه نظرشون آزاد هستن ، اما آگاهانه و مانع کنید واقعاً چه بهتر برای خودت - اصلاً اعضای فروم فاکتور گرفته بشه - که این کلاس کار ، این Level فعالیت رو قائل بشی تا نگرش افراد فروم بهت منفی نباشه ، البته من مطلقاً نه نماینده اعضای فروم هستم نه چیزی شبیه به این اما چیزیه که به نظرم میاد .
نشه اونطور که اگر من نوعی دیدم یکی با یوزر " سبزه به ناز " پست داده با یه حرکت سریع Scroll از پستش بپرم پست بعدی و وقتم رو برای خوندنه نقطه نظری که میدونم برامده از چه پیش زمینه و طرز تفکری هست ، عبث هدر ندم.

بازم من هر 2 عذرخواهی اول مطلبم رو هایلایت میکنم و امیدوارم این حرف هام یا نقد هام رو به حساب هیچ چیز جز اینکه من برای اصل فعالیتت ارزش قائل بودم نذاری . کم هستند افرادی که من در فضای مجازی - چه اینجا یه فروم های ایرانی و غیر ایرانی دیگه - حوصله و وقت برای نقد کردنشون صرف کنم . اصولاً خیلی آدم باحوصله ای نیستم ...

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
توتو بووه لیپی : یووه ؟ هر وقت که بخوان میتوانند با من تماس بگیرند ! بخشی از مصاحبه لیپی : من یک سال استراحت کردم یک استراحت روحی و روانی و حالا اماده شروع کردن یک پروژه جدید هستم اما هدایت باشگاه نمیخوام یک تیم ملی رو ترجیح میدم . ساختن یک پروژه برای حضور در یک جام جهانی دیگر ، در برزیل 2014 . در مورد یووه هم گفته : من شانس بازگشت به بیانکونری هارو داشتم اما در اخر هیچ اتفاقی نیافتاد . اکنون یووه یک مربی بزرگ داره که چرخه جدیدی رو داره شروع شروع میکنه . یووه اکنون به من نیاز نداره اما اگر روزی با من تماس گرفتن امکانش خواهد بود که کمکشون کنم.

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21177 ارسال
آنجلوتی هم بعد از مدتی استراحت برگشت به فوتبال؛ امیدوارم لیپی هم هر چه زودتر برگرده چون واقعا جاش خالیه و فوتبال "لیپی"‌ رو کم داره !

Amir Delpiero

Amir Delpiero

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 822 ارسال
لقبش به چه معناست؟ پل نیومن میدونم بازیگره :nish:

Bianconero Amore

Bianconero Amore

بازیکن خارجی

• اعضا
  • 3620 ارسال

لقبش به چه معناست؟ پل نیومن میدونم بازیگره :nish: