پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

مــارچلـــو لیپـی - Paul Newman

* - - - - 1 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
413 پاسخ برای این موضوع

hosseinjuve

hosseinjuve

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 458 ارسال
نمیدونم چرا وقتی اسم لیپی مطرح میشه (حتی وقتی که میدونم 99% شایعه ست) از خود بی خود میشم. :1: هیچ مربی رو اندازه لیپی دوست ندارم. به خدا اگه با لیپی هفدهم هم بشیم نه هفتم بازم من راضی ام. همین که کنار زمین ببینمش کافیه. یعنی واقعا میشه ... :cry2:

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
چند روز ديگه ست كه صداشون در مياد ميگن ما پول نداريم ليپي گرونه و از اين حرفا بعد ميرن چهار فصل چهار تا مربي درب و داغون ميارن پول يه ليپي رو خرجشون مي كنن فقط نمي دونم اين وضع تا كي ادامه داره من كه چشمم آب نمي خوره

Friend

Friend

تازه به جمع ما پیوسته :D

• اعضا
  • 10863 ارسال
ای کاش مثل قبل بچه بودم و هیچی از این ماجراها حالیم نمیشد اینطوری مدیری مثل ماروتا نبود که مختو سرویس کنه ، با خیال راحت از تیمت طرفداری میکردی هر چی هم که میشد فقط از تیمت طرفداری میکردی اصلا چشمم از مدیریت آب نمیخوره باتشکر

مسعود

مسعود

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3178 ارسال
ماسيمو مائورو هافبك پيشين يووه : " ليپى به من گفت كه مى خواهد به يووه بازگردد ، وى اعتقاد دارد كه نشستن بر روى نيمكت اينتر يك اشتباه بود و نمى خواهد آن را تكرار كند ، ليپى در انتظار تماس سران يووه ست "

laudrup

laudrup

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 7904 ارسال

تو این روزها که شدیدا از یووه نا امید شدم تنها موردی که کورسوی امیدی تو دلم روشن کرده همین مصاحبه های اخیر لیپی مبنی بر تمایل به بازگشت به یووست!
واقعا اومدن لیپی میتونه یووه رو از نو بسازه!همین که اسم لیپی به عنوان مربی بالاسره یووه باشه خودش یه امتیازه!
ما 5 سال از داشتن مربی بزرگ محروم بودیم!نمیدونید چقدر ذوق زده میشم وقتی میبینم لیپی داره از بازگشت به یووه حرف میزنه!
یعنی میشه؟؟!

Numero Uno

Numero Uno

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3785 ارسال
لیپی ... یک رویا ! امیدوارم لیپی برگرده و دوباره اون خاطرات خوش گذشته رو تکرار کنه ! اون اسکودتو ها ، قهرمانی تو چمپیونز لیگ ، قهرمانی تو جام جهانی ... مارچلو لیپی کبیر لطفاً برگرد و بهمون کمک کن ! :cry2:

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال

ماسيمو مائورو هافبك پيشين يووه :

" ليپى به من گفت كه مى خواهد به يووه بازگردد ، وى اعتقاد دارد كه نشستن بر روى نيمكت اينتر يك اشتباه بود و نمى خواهد آن را تكرار كند ، ليپى در انتظار تماس سران يووه ست "

البته لیپی تو مصاحبه اش گفته 98 درصد فصل دیگه خارج از ایتالیا مربیگری می کنه و دیوید لیپی مدیر برنامه هاش هم گفته پیشنهاد های زیادی از لیگ برتر و لا لیگا هست ولی لیپی دنبال یه پروژه ی جدی می گرده و هنوز تصمیم نگرفته کجا بره. دیوید لیپی گفته فقط می تونم این رو بگم که لیپی دنباله اینه که به فوتبال برگرده.

مسعود

مسعود

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3178 ارسال
بعيد ميدونم ليپى پيشنهاد مديران يووه رو رد كنه البته خود ليپى هم ميدونه كه هدف مديران يووه نيست .

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال

بعيد ميدونم ليپى پيشنهاد مديران يووه رو رد كنه البته خود ليپى هم ميدونه كه هدف مديران يووه نيست .

همون،

می خوام بگم لیپی اینطوری نیست که گفته باشه می خوام بیام یووه، ولی راه رو برای اومدن هم نبسته. یعنی اگر قرار باشه بیاد هم نیاز به مذاکرات و تلاش مدیرها هست. و منم فکر می کنم انجام دادن اینکار توسط مدیران یووه یعنی اعتراف به شکست و بعید می دونم همچین کاری رو انجام بدند.

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21136 ارسال

اتفاقا منم همین رو می خواستم بگم :1:
لیپی گفته که دوست داره سرمربی یووه بشه ولی این حرفش کلی بوده و مربوط به فصل آینده نیست، لیپی حداقل برای یکی دو سال هم که شده می خواد تجربه مربیگری خارج از ایتالیا رو تجربه کنه.

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21136 ارسال

بعد از اینکه مانچینی و ویاس گفتند که فصل بعد تیم خودشون رو ترک نمی کنند، اسپالتی هم گفته بود که قصد داره روسیه بمونه گازتا نوشته که راه ها برای برگشت لیپی به یوونتوس داره هموار میشه، ولی برگشتن لیپی خیلی هم آسون نیست.

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
با اینکه لیپی گفته که بازگشتش به یووه غیرممکن هستش ولی شاید همون جمله ای که خودش گفت که "هرگز نگید هرگز"، بتونه امیدوار کننده باشه. هرچند در روزهای گذشته کسانی مثل بوفون یا بارتزالی صراحتاً از دلنری حمایت کردن ولی بنظر نمیرسه که این مسئله خیلی ربطی به آینده تیم داشته باشه و صرفاً یه دلگرمی تا پایان فصل بنظر میرسه. چیزی که باید پذیرفت اینه که یووه دیگه خسته از مربیانی شده که میخوان با تیم بزرگ بزرگ بشن! از نظر من پروژه ی آلگری شاید هر یک دهه یکبار در تیم های بزرگ سری آ تکرار بشه و بنظر نمیرسه که یووه دیگه بتونه با مربیان درجه دو به روزهای خوبش برسه. من ترجیح میدم که یووه حتی بازیکن بزرگ هم نگیره ولی یه مربی بزرگ و با دیسیپلین به مجموعه باشگاه اضافه بشه. یعنی اینجا من اصلاً موافق مارکو تاردلی نیستم که گفته بود یووه به بازیکن بزرگ نیاز داره. از نظر من یووه به یه رهبر بزرگ و باتجربه نیاز بیشتری داره. من بارها اینو گفتم که لیپی در مقطع دوم مربیگریش با یووه خیلی از بازیکنانش نفرات ستاره و اسم و رسم دار نبودن ولی اون تیم قهرمانی های داخلی داشت و تو اروپا شخصیت. لیپی خیلی مربی ماجراجویی نبوده. یعنی شما وقتی به کسانی مثل مورینیو یا هولیه نگاه میکنید میبینید که لیپی سوای اون مقطع تقریباً یکساله ی ناموفق در اینتر، یا در یووه بوده یا تیم ملی. حتی اگر مربیگری لیپی رو بعد از ترک ناپل و اومدنش به یووه به 5 قسمت تقسیم کنیم، قطعاً 5 سال اولش با یووه و دو سال اولش با تیم ملی یه عملکرد کم نظیر بودش. سه ساله دوم با یووه هرچند قابل قیاس با اون 5 سال اول نبود ولی بازهم موفق و خیلی خوب بود ولی عملکرد ضعیف در 2010 باعث شد که لیپی به حاشیه بره. حالا چیزی که مشخص هستش اینه که لیپی رسماً گفته که میخواد دوباره برگرده ولی بنظرم این یه اشتباه بزرگ میتونه باشه که مارچلو به لیگ برتر بره. شاید بعد از اتفاقات سال پیش خیلی منطقی نباشه که یه ناکامی دیگه رو لیپی تجربه کنه. من اگر به جای لیپی بودم قطعاً یا به یووه برمیگشتم تا تبدیل به یه قهرمان تاریخی بشم یا سعی میکردم که اشتباه سال 2008 رو تکرار نکنم تا مثل سال 2010 همه ی خاطرات خوب 2006 فراموش نشه! موفقیت لیپی با یووه و یووه با لیپی قطعاً خیلی بیشتر از هر انتخاب دیگه ای هستش. قطعاً حضور ایتالیایی های زیاد یووه که تقریباً همگی با لیپی در تیم ملی کار کردن میتونه یه کمک بزرگ باشه. هرچند شاید اگر لیپی بیاد باید منتظر خروج یه اسم بزرگ باشیم! باجو، زیدان و حتی بعدتر از اون داویدز. ضمن اونکه لیپی خیلی خوب بلده که از بازیکنانش بالاترین بهره رو بگیره. برای همین میگم که اگر مصدومیت ها اجازه بده، قطعاً لیپی با همین بازیکنان هم میتونه نتیجه بگیره. البته شاید بازگشت لیپی باعث بشه که کسانی مثل دی لیویو هم به عنوان مربی به باشگاه برگردن. هرچند که دیگه خبری از پروتزی و فرارا نیست.

Juventus FC

Juventus FC

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6360 ارسال
  • LocationEsfahan
منم باهات موافقم ، فکر میکنم همه یوونتوسی ها هم بیشتر ترجیح بدهن که یک مربی بزرگ به تیم بیاد تا یوونتوس بره بازیکنان بزرگ و اسم و رسم دار بخره . تام فرگوسن را نگاه کنید واقعا جز رونی ، فن در سار ، ویدیچ ، گیگز کسی و نداره که بزرگ باشه و بتونه باهاش قهرمان لیگ یا حتی لیگ قهرمانان بشه ولی میبیند که قهرمان لیگ شد و در آستانه فینال UCL قرار داره.اگر مربی بزرگ بیاد از بازیکنان درجه 2 هم بیشترین استفاده را میکنه همونطور که کاپلو از زبینا اونقدر خوب استفاده میکرد.دیگه وقتش لیپی یا یک مربی درجه 1 بیاد روی نیمکت بشینه همگی خسته شدیم از این سناریویی که هر سال دقیقا در یک مقطع از فصل و دقیقا به یک شکل اجرا میشه...

TIFOSI DELLA JUVE

TIFOSI DELLA JUVE

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 829 ارسال
از یه منظر عمومی برگشت مارچلو یه ایده آل تلقی میشه و حرفی هم درش نیست . من شخصاً اعتقاد دارم بزرگترین تئوریسینی که در عمر فوتبالیم دیدم ، کسی جز مارچلو لیپی نیست ولی برگشت لیپی به یووه حالا هرچقدر هم که کم احتمال باشه یه سری حواشی رو با خودش به همراه داره . یه مدت چه تو سایت های ایرانی چه در سایت های خارجی که میخوندم عنوان میشد لیپی یه مربی قدیمی با تاکتیک های از کار افتاده و دمده هست ! برای خود من شنیدن این دست صحبت ها خیلی عجیب و غریب بود ؛ چطور مربی که همین ده ی اول هزاره ی سوم تونسته قهرمانی ایتالیا و فینال لیگ قهرمانان و مهمتر از همه ی اینها جام قهرمانی جهان رو بالای سر ببره ، فقط به فاصله 4-5 سال از فتح این فتوحات و فقط برای کسب یه ناکامی ای که من اعتقاد دارم لیپی درش کمترین تقصیر رو داره ، دموده و از کار افتاده تلقی بشه ! کسی که سال 2006 رو افسانه ای تموم کرد . واقعاً چه مربی ای غیر از مارچلو میتونه از پروتا با اون داشته های فنی ضعیف و بعضاً عجیب و غریبش ، اون بازی های جالب رو بگیره ؟ اونم در پستی که ایتالی مائورو کامورانزی رو با تمام قوا در اختیار داشت و از لحاظ فردی هم این مائورو بود که نسبت به پروتا ارجحیت داشت ولی میدیدیم مارچلو اکثر بازی ها از پروتا به عنوان وینگر بازی میگرفت و انصافاً هم خیلی خوب بازی میگرفت. لیپی از این دست افسون گری ها کم نداشته و حداقل ما یوونتوسی ها دیدیم که از چه بازیکنای معمولی در یووه ، چه بازی های درخشان و به یاد موندنی گرفته . همونطور که خود لیپی در کتابش بهش صراحتاً اشاره کرده ، هیچ چیز برای مارچلو لیپی بیش از یه دست بودن تیم اهمیت نداره و شاید بشه گفت رمز اصلی موفقیت تیم های لیپی همین یه دست و بعضاً یک دل بودن تیمش هست. حالا این سوال پیش میاد که آیا با اومدن احتمالی لیپی به یووه ، آیا باز هم سیاست های نقل و انتقالات یووه میره به سمت خرید های N میلیونی و جذب ستاره های پر سر و صدا یا نه مثل گذشته ، سیاست یووه میره به سمت خرید بازیکن های یه دست با تیم که از منظر ما ـه هوادار همون بازیکن درجه 2 تلقی میشه ؟ یعنی میخوام بگم برگشت لیپی به راس کادر فنی تیم همش هم خوبی و خوشی و آرامش نیست ! باید ظرفیت هامون رو هم برای این بازگشت تقویت کنیم . چون همه روحیه لیپی رو میدونیم . میدونیم که مارچلو کسی نیست که بیاد یه نقطه ی خاص از زمینش رو بسپره به دست آقای ستاره و برای باقی نقاط زمین از بازیکنان معمولی استفاده کنه ، صرف اینکه در یه نقطه خاص ستاره داره ! هر چند همه میدونیم که مارچلو اینقدر داشته های تاکتیکی و فنی داره که مثل همون تصوری که ازش داریم ، از بازیکنان معمولی هم به نحو احسن استفاده کنه ولی به هر تریتیب از ظاهر امر نمیشه غافل شد . من مطمئنم پروژه ی برگشت مارچلو به یووه با پروژه ی ستاره خریدن یووه اگر نگم کاملاً ، تا حد زیادی در تضاد واقع هست . شاید در چند پست خاص مثل دفاع چپ و راست که نیاز Basic و اساسی تیم هست خرید های قابل تأملی انجام بشه ولی فکر نمیکنم کلیت سیاست های یووه بعد از بازگشت احتمالی مارچلو بر روی نیمکت ، چندان با مزاج هواداران کم صبر و حوصله ی یووه سازگاری داشته باشه البته این نظر شخصیه من هست ...

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
دقیقاً به نکاتی اشاره کردی که من میخواستم دیشب تو پستم بهش اشاره کنم ولی خب یکم از حوصله خارج میشد. ولی دو تا موضوع عمده رو بهش اشاره کردی که منم موافقم باهاش. اولی اینکه از نظر من لیپی مقصر 100% ماه جون 2010 نبود. قطعاً اگر بخوایم دنبال مقصر بگردیم از همه بیشتر مقصر بود چون تا بازی آخر نتونست نیاز تیم رو برطرف کنه و مدام با تغییر تاکتیک میخواست نتیجه بگیره که جواب نداد. ولی چیزی که هستش اینه که همه دیدن تو 45 دقیقه بازی آخر با اسلواکی که پیرلو به زمین اومد چقدر ایتالیا بازیش شخصیت پیدا کرد. از نظر من این مشکل لیگ بودش که نتونسته بود یه بازیساز حداقل خوب تحویل لیپی بده و کسانی مثل مونتولیوو و حتی مارکیزیو هم کاملاً ناامید کننده بودن. ولی با همه ی این تفاسیر لیپی بدون شک مقصر اول ناکامی تیم بود. برای من لیپی یه سمبل هستش، یه شخصیت خاصی که خیلی جایگاه ویژه ای حتی خارج از بحث فوتبال داره. یه علاقه ی متفاوت نسبت به دیگر علایق فوتبالیم به لیپی دارم ولی به هرحال لیپی تو ناکامی آتزوری نقش پررنگی داشت هرچند که مقصر کامل نبود چون بنظرم ابزار خوبی در اختیار نداشت. یعنی استعداد و توانایی تیم پراندلی قابل قیاس با تیم لیپی نیست. ولی با این تفاسیر بنظرم لیپی کارهای مثبت تاکتیکی هم داشت بخصوص بعد از جام کنفدراسیون ها که تو بازی هایی برابر بلغارستان یا ایرلند، تیم نمایش خوبی داشت. اما موضوع دومی که بهش اشاره کردی باعث میشه که منم بهش یه اشاره دیگه بکنم اونم برای چندمین بار. واقعاً تیم لیپی از لحاظ نفر تیم فوق العاده ای نبود. من اینو قبلاً هم گفتم که امثال تاکیناردی یا کونته در یووه بازیکن های خوب و تاثیرگذاری بودن وگرنه در تیم ملی جایگاهی نداشتند. مدافعینی مثل مونترو، بیریندلی یا تودور یا حتی مهاجمینی مثل پادووانو یا یوگوویچ و زالایتا هیچکدوم درجه یک و خاص نبودن ولی لیپی دقیقاً با همینا قهرمان میشد. لیپی با پول فروش اینزاگی و زیدان و البته فن درسار، دقیقاً کسانی رو خرید که تیمش بهش نیاز داشت. شاید هیچ عقل سالمی قبول نمیکرد که تیمی برای یه دروازه بان 23 ساله 32 میلیون پوند پرداخت کنه! همین حالا هم کسی این پول رو بابت یه گلر نمیده چه برسه به سال 2001! لیپی کل سه سال دومش با یووه رو دقیقاً با بوفون، ندود و تورام بست و دیگه باشگاه ستاره ای نخرید و کسانی مثل دی وایو، لگروتالیه یا آپیاه فقط برای تکمیل شدن تیم اضافه شدن. دقیقاً این لیپی بودش که از بازیکنان معمولی مثل تاکیناردی یا کامورانزی بازیکنان خوبی ساخت. قطعاً موفقیت با لیپی بطور قاطعانه تضمین شده نیست ولی قطعاً شانس موفقیت یووه با لیپی خیلی بیشتر از موفقیت با مربیان درجه دو مثل دلنری یا رانیری هستش. یووه حالا کسی رو میخواد که بتونه به نیمکتش شخصیت و غرور رو برگردونه و من احساس میکنم که لیپی خیلی کارها بتونه تو یووه بکنه. شاید حداقل بتونه پروژه ی پیشرفت مارکیزیو رو که در جام جهانی خیلی بهش علاقه داشت رو تکمیل کنه!

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
چيزي كه اين وسط ناراحت كننده ست اتكاي بيش از اندازه تفكر هواداري به تنها راه نجات بودن در بازگشت ليپيه همه مي دونيم كه اينبار بازگشت احتمالي ليپي ديگه بلند مدت نخواهد بود بعد از ليپي چه بايد كرد ؟ من ليپي رو اين وسط فقط يه مسكن موقت مي دونم و فكر نمي كنم نياز يوونتوس كسب يه عنوان باشه يوونتوس نياز به باز پس گرفتن شخصيت از دست رفته خودش داره كه اين به ثبات نياز داره

TIFOSI DELLA JUVE

TIFOSI DELLA JUVE

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 829 ارسال
خوب میدونی یووه هیچ وقت ؛ حداقل در 30 سال اخیر ، تا این حد از استاندارد های یه تیم بزرگ فاصله نگرفته بود الان یووه از اساس کار سیستم مشکل داره یا بهتر بگم ، در حقیقت یووه سیستمی نداره ما 20 سال یوونتوس رو به عنوان باشگاهی با سیستم نوین 4-4-2 میشناختیم . یعنی یووه در هر دوره ای که بود باکلاس ترین و مدرن ترین 4-4-2 رو به نمایش میذاشت ولی الان حداقل 5 سالی هست که اومدیم راه رفتن کبک رو به ظن مدیران یاد بگیریم که متأسفانه راه رفتن خودمونم یادمون رفت ! اون از تفکرات مضحک و از رده خارج شده ی رانیری که فقط با اتکا به ستاره های پر نفسی که داشت امتیاز ها رو میگرفت و الا اون هم سرنوشتی بهتر از چیرو و دل نری نداشت. اون هم از فرارا که میخواست تفکرات بارسلونایی رو وارد سیستم یه تیم ایتالیایی اونم از نوع یوونتوسیش کنه ! بقیه هم که به همین قسم ، ولی چیزی که حائز اهمیت هست اینه که با ورود لیپی به راس کادر فنی تیم ، بالاخره بعد از 5 فصل ، یووه یک مربی ای رو پیدا کرده که میتونه به پازل تاکتیکی یووه یه چیز جدیدتر اضافه کنه ؛ دقیقاً بر خلاف مربی های قبلی که عملاً هیچ پازل تاکتیکی جدیدی رو به ساختار یووه تزریق نکردن الا بازی مستقیم (!) که به لطف رانیری در دستور کار قرار میگرفت ! من میگم اومدن لیپی هرچقدرم هم مقطعی باشه و هر چقدرم هم درصد موفقیت کاملش زیاد نباشه ، حداقل میتونه یه شاکله ای از اون یوونتوسی که همه ما در نظرمون داریم در بیاره تا حتی المکان مربی های احتمالاً صاحب سبک آینده ، بتونن کجی و راستی های این شاکله رو صاف کنن و یه تیم یه دست و به معنای واقعی یوونتوسی در بیارن

mamalexi

mamalexi

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1655 ارسال
من هم با بازگشت لیپی موافقم اگه بیاد حداقل2-3 ساله میاد توی این 2-3 سال میتونه به یووه شخصیت بده دقیقا کاری که بعد از رفتن کارلتو کرد اتفاقا همون تیم لیپی که میگید بی ستاره بود اون زمان 4تا خرید بزرگ داشت بوفون - تورام - ندود - سالاس که به غیر از سالاس همه اون بازیکن ها ارکان یووه هم شدند همین امسال هم اگه بیاد 3-4 تا خرید درست حسابی برای یووه بکنه و تیم رو کورس برگردونه شخصیت به یووه برمیگرده.

Omid Zamani

Omid Zamani

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1713 ارسال
مارچلو لیپی : میدونستم یه روز آنتونیو کونته مربی یووه میشه... اون عالیه! پیرلو ؟ شخصیت بزرگ، بازیکن بزرگ ! در سال 94، 10 سال بود که با یووه به هیچ پیروزی نرسیده بودیم! به نظر می رسید که میلان خارج از تصور باشه، جادویی ایجاد شد و ما همه چیز رو بردیم!

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
اینم بگم که لیپی دوباره اعلام کرده مبخواد به عرصه مربی گری برگرده

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی