پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

بازیکنان دهه 90

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
218 پاسخ برای این موضوع

Numero Uno

Numero Uno

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3785 ارسال
تصویر

^ چند وقت پیش سایت رسمی یوفا با کریستین ویری مصاحبه ویدئویی رسمی داشت که میتونید بخونید :

لیگ قهرمانان اروپا

فکر میکنم قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا ، مهم ترین قهرمانی برای یه بازیکن و یه تیم باشه. همه ی فوتبالیست ها برای این فوتبال بازی میکنن که سهمی در لیگ قهرمانان اروپا داشته باشن و جام قهرمانی این مسابقات رو بالای سر ببرن ، من فینال این مسابقات رو با نتیجه 3 بر 1 با یوونتوس در مقابل دورتموند از دست دادم ، این تنها فینال من بود و متاسفانه از دستش دادم.

خاطرات

من مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان رو با یوونتوس و در مقابل آژاکس تجربه کردم ، ما هر دو بازی رو هم در تورین و هم در آمستردام بردیم. بعد از این با اینتر تو مرحله یک چهارم نهایی در مقابل والنسیا قرار گرفتم و تونستیم بعد از این به نیمه نهایی برسیم. مسابقات همیشه خیلی احساسی بود ، صدای ورزشگاه شدیداً زیاد بود ، و همیشه جو زیبایی وجود داشت.

امیدهای ایتالیایی ها

شما میتونید همیشه شور و شوق بزرگِ پیروزی در بازی ها رو ببینید ، همه ی بازیکنان های معمولی با سطح انتظار بالا بازی میکنن و این برای اون ها در در کل برای فوتبال ایتالیا مهمه.

پ.ن 1 : من فیلم ها رو با زیر نویس فارسیش درست نمیفهمم ، حالا دیگه این که بدون زیر نویس حتی انگلیسی و با لهجه ی بیریتیش بود ، بماند ! :1: اشتباهات احتمالی رو به بزرگیتون ببخشید. به علاوه ی این مصاحبه ، مصاحبه با دی لیویو هم هست که سعی میکنم تو تاپیک خودش بذارم.

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21169 ارسال
- تیمی که کریستین ویری رو داشت ...

[img width=480 height=343]http://www.shiaupload.ir/images/09361654232423175059.jpg[/img]

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21169 ارسال

تصویر

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21169 ارسال
بهترین بازیکن خارجی ـه یوونتوس در دهه 90 ؟

در ابتدا یک نکته مهم رو بگم، این نظرسنجی فقط بین بازیکن هایی هست که در این دهه به یووه پیوستند و در همین دهه هم از یووه رفتند، وگرنه بازیکن هایی مثل زالایتا، داویدز، فن در سار، زیدان و ... هم در این دهه بود که به یوونتوس اومدن ولی در دهه 2000 از یووه جدا شدند و در این نظرسنجی نیستند.
البته بازیکن های خارجی ـه دیگه ای هم بودند در این دهه مثل هابلر، روتر و جوگوویچ که از مطرح ترین هاشون هستند ولی به خاطر اینکه مدت کمی در تیم بودند و یا چندان مورد توجه قرار نگرفتند در نظرسنجی گنجانده نشدند.

اما بررسی گزینه ها :

تصویر

1- دیدیه کلودیو دشان، فرانسوی، 26 ساله، هافبک. ورود : 1994 . خروج : 1999
دشان به عنوان یکی از هافبک مطرح و خوب فرانسه بعد از 3 سال حضور در مارسی و درخشش در این تیم به یوونتوس پیوست. دشان با بازیکنانی مثل کونته، تاکیناردی و سوسا رقابت داشت برای ترکیب اصلی، البته هم پست ـه تخصصی ـه دشان، پائولو سوسا بود.
به هر حال دشان بازیکن بزرگی بود و طی 5 فصلی که برای یووه بازی کرد از برترین های یووه بود.
دشان به همراه یووه افتخارات زیادی رو به دست اورد، 3 قهرمانی در سری آ، 1 قهرمانی در کوپا ایتالیا، 2 قهرمانی در سوپر کاپ ایتالیا، 1 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، 1 قهرمانی در جام بین قاره ای و 1 قهرمانی در سوپر کاپ اروپا به دست اورد.
مجموعا 124 بازی برای یووه انجام داد و 4 گل هم به ثمر رسوند.

تصویر

2- یورگن کولر، آلمانی، 26 ساله، مدافع. ورود : 1991 . خروج : 1995
کولر مدافع کم اسم و نشونی نبود، این ملی پوش آلمانی در سال 1991 به یووه پیوست تا به کمک ماسیمو کاررا، لوئیجی دی آگوستینی، جولیو سزار و استفن روتر دفاع مستحکمی رو تشکیل بده. کولر یکی از سرسخت ترین مدافعین معاصر فوتبال آلمان به شمار میاد، یک مدافع جنگجو و پر تلاش که طی 4 سال فوتبالش برای یووه همواره مورد تحسین کارشناسان قرار می گرفت. بعد از یووه هم به دورتموند رفت و حتما دیگه باید بازی هاش رو یادتون باشه که تبدیل شد به یکی از اسطوره های این باشگاه !
کولر طی این 4 سال موفق شد 1 قهرمانی در سری آ، 1 قهرمانی در کوپا ایتالیا و 1 قهرمانی در جام یوفا به دست بیاره.
مجموعا 102 بازی انجام داد و 8 گل هم به ثمر رسوند.

تصویر

3- آندریاس مولر، آلمانی، 25 ساله، هافبک. ورود : 1992 . خروج : 1994
مولر هم یکی از آلمانی های مطرحی بود که به یووه پیوست و اتفاقا مثل کولر بعد از یووه به دورتموند رفت و به یکی از برترین های این تیم تبدیل شد. مولر زمانی به تیم اضافه شد که کونته، ماروکی، دینو باجو، گالیا و دیوید پلات از هافبک های یووه به شمار میرفتند. مولر بازی های بسیار خوبی رو برای یووه انجام داد طی 2 فصلی که حضور داشت و با یووه موفق به کسب جام یوفا نیز شد.
مجموعا 56 بازی انجام داد و 19 گل به ثمر رسوند.

تصویر

4- جولیو سزار دا سیلوا، برزیلی، 27 ساله، مدافع. ورود : 1990 . خروج : 1994
کمتر اسمی ازش برده میشه در حالی که از مدافعین نسبتا خوب اوایل دهه 90 یووه به شمار میاد. بونتی، دی آگوستینی، لوپی و ناپولی از مدافعین برجسته یووه بودند که سزار به جمعشون اضافه شد. نکته جالب درباره سزار این میتونه باشه که او هم بعد از خروج از یووه به دورتموند رفت و یکی از خوب های این تیم بود (!). سزار قدرت حفظ توپ بالایی داشت و البته از سرعت نسبتا خوبی هم برخوردار بود.
طی 4 فصلی که برای یووه بازی کرد تنها 1 بار موفق به قهرمانی شد اونم در جام یوفا.
مجموعا 89 بازی کرد و 3 گل هم به ثمر رسوند.

تصویر

5- پائولو سوسا، پرتغالی، 24 ساله، هافبک. ورود : 1994 . خروج : 1996
سوسا با اینکه مدت زیادی برای یووه بازی نکرد اما از بازیکن های خوب یووه به شمار میرفت. خلاقیت و هوش بالای سوسا بارزترین مسئله ای بود که میشد توی بازی ـه این هافبک دید. با اینکه رقبای سرسختی داشت اما حضور موفقی داشت. سوسا به همراه یووه 1 قهرمانی در سری آ، 1 قهرمانی ـه کوپا ایتالیا، 1 قهرمانی ـه سوپر کاپ ایتالیا و 1 قهرمانی ـه لیگ قهرمانان اروپا رو به دست اورد.
مجموعا 54 بازی انجام داد و 2 بار هم موفق به گلزنی شد.

* بازیکن های خارجی ـه دیگه ای هم بودند در این دهه که به یووه اومدن و بازیکن های کوچیکی هم نبودند، مثل روبرت یارنی، دیوید پلات، توماس هابلر، استفن روتر و ولادمیر جوگوویچ، اما با مشورتی که انجام شد تصمیم بر این شد که فقط این 5 بازیکن برای نظرسنجی انتخاب بشند.

* زیدان هم بخش اعظم فوتبال درخشان خودش رو در این دهه برای یووه انجام داد و فقط 1 سال در دهه 2000 بود، اما بنا به مشورت از لیست خط خورد.

[img width=480 height=297]http://www.shiaupload.ir/images/84301415320083773185.jpg[/img]

بالا از راست به چپ : آنجلو پروتزی، دینو باجو، جولیو سزار، مارکو آنتونیو ده مارکی، یورگن کولر

پایین از راست به چپ : مورنو توریچلی، جانلوکا ویالی، آندریاس مولر، ماسیمو کاررا، روبرتو باجو ©، روبرتو گالیا

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA

دیلیویو از چه تیمی به یووه اومد؟

به همراه آله از پادووا

la roccia

la roccia

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1155 ارسال
تمام کسانی که بهمن ازشون نام برد رو میشه واقعا ستایش کرد که تونستن تو یوونتوس دهه 90 برا خودشون جای ثابت پیدا کنند انتخاب من دشان هست چون هنوز بازیهاش هم برا یووه هم برا فرانسه کنار زیدان رو یادمه شاید بشه دشان رو تو یوونتوس با کلود ماکلله تو رئال کهکشانی مقایسه کرد که رئال با اون همه ستاره تکیه گاهش این بازیکن بی نام و نشان بود دشان هم همچین کاری رو تو یووه انجام میداد البته کنار زیدان و کونته

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
این بازیکنایی که بهمن اسم برده هر کدومشون از بهترینهای تاریخ فوتبال(بدون هیچ اغراقی) هستند
- اندریاس مولر( معروف به اندی مولر) از هافبکهای بازیساز مشهور،سرشناس و پرتوان المان و درتمند بود و ضربات ایستگاهی فوق العاده ای داشت
- بعضی از سایتها یورگن کهلر را از برترین مدفعان تاریخ فوتبال میدونند
- پائولوسوسا هم از هافبکهای دفاعی و خوب پرتغال بود که البته به اندازه اون المانیها در رده ملی موفق نبود ولی از نسل طلایی فوتبال پرتغال بود ...
- جولیو سزار مدافع ملی پوش برزیل بود و توانایی های خوبی داشت

همه اینها رو گفتم تا به این نقطه برسم که مولر .کهلر. سزار و سوسا از بازیکنای خوب فوتبال بودند ولی به اندازه دشام در یووه موفق نبودند ... شاید در دنیای فوتبال موفقیتهای زیادی داشتند، ولی در یوونتوس به پای دشام نمیرسن
دیدیه دشام از ارکان یوونتوس بود و از هافبکهای زبده ای که در یووه مفید و موثر بود ...

Friend

Friend

تازه به جمع ما پیوسته :D

• اعضا
  • 10863 ارسال
من کاری ندارم که بقیه چیکار میکنن ولی من یکی کاری ندارم کی بهترینه ، بخاطر عشقی که به دشام دارم اونو انتخاب میکنم :گل:

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21169 ارسال
- محمد، فکر نمی کنی بخشی از این تو چشم بودن دشان بخاطر قهرمانی هایی هست که به دست اورد ؟ مثلا اگه کولر هم توی اون سالها بازی میکرد میتونست الان بیشتر وارد مباحث بشه ؟ و حتی مولر ؟ در اینکه دشان فوق العاده بوده اصلا شکی نیست ولی فکر می کنم بخشی از این رو بخاطر قهرمانی ها به دست اورده.

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
بدون شک موثره
من به این المانیها و بخصوص مولر خیلی علاقمند بودم و هستم
درخشش کهلر وهسلردر جام جهانی 90 و بازیهای مولر در 94
حتی خود مولر در یوونتوس هم 78بازی و 30 گل از خودش بجا گذاشته،ولی حضورشون دوام نداشت و نتونستن به ملکه ذهن من بدل بشن

حضور شهاب گونه اینها(المانیها) و سوسا و سزار در یوونتوس،رو میذارم در برابر افتخارات و تداوم حضور دشام در یووه ( البته من اصلا به دوران مربیگری دشام کاری ندارم )

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

جانکارلو ماروکی

بازیکن اسبق یووه و ملی ایتالیا

Spoiler

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

تصویر

El rey leon

El rey leon

respect my authoritah

• اعضا
  • 4003 ارسال
دشام بیشترین حضورو در بین گذینه های بالا داشته و این خودش یه برتری نسبت به سایر بازیکناس افتخاراتشم که کنار مدت حضورش بزاری آدمو مجاب میکنه که به دشام رای بده :1:

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21169 ارسال
- از اول هم مشخص بود که دشان با اقتدار بیشترین رای رو میاره، ولی هدقم از این نظرسنجی این بود که یه یادآوری ـه کوچیکی از دیگر خارجی های خوب این دهه یوونتوس بشه، همونجور که محمد گفت، مولر و کولر از بهترین ها بودند توی پست خودشون و یا پائولو سوسا یکی از خلاق ترین هافبک های دهه اخیر پرتغال به حساب میاد. رای منم به دشان هست، جدا از سابقه بیشتری و قهرمانی های بیشتری که به همراه یووه داشته، دشان یک بازیکن با کلاس بالایی بود، یک بازیکن جنگنده و جسور که واقعا بازیش به دل می نشست. چه در یووه و چه در تیم ملی فرانسه از بازیکن های ممتاز تیم به حساب میومد.

J U V E N T I N I

J U V E N T I N I

Amir_juvei

• اعضا
  • 10637 ارسال
دشام شانس هم داشت...در زمان درست،در جای درست قرار گرفت.همونطور که بهمن هم صفحه ی قبل اشاره کرد،شاید اگر کولر و مولر ( :1: ) در همون تیمی که دشام درش بازی کرد،بازی میکردن به مراتب میتونستن در تاریخ یوونتوس مطرح تر باشند.

کاملا هم معلوم بود که دشام بیشترین رای رو میاره.دشام علاوه بر کیفیت بالای بازیش (که بعد از یووه،در چلسی هم ادامه پیدا کرد روندش) انسان با شخصیتی هم هست.
با اومدنش همراه یوونتوس به سری ب هم یکبار دیگه نشون داد بانوی پیر رو چقدر دوست داره و حتی بعد از جداییش از یووه هم مصاحبه کرد و گفت اون کار رو اشتباه کرده که انجام داده...

براش آرزوی موفقیت دارم؛در هر لباسی که هست! :rose:

[img width=480 height=364]http://4.bp.blogspot.com/-kZ6fy_6OWoE/T0Rgijrs8WI/AAAAAAAAADM/ce3Juuet9rQ/s1600/didier-deschamps-juventus-2_diaporama.jpg[/img]

mohammad.mahdi

mohammad.mahdi

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 938 ارسال

RUI BARROS

این بازیکن فوق العاده بوده! دو سه روز پیش اتفاقی زدم کانال یوونتوس رو داشت چند تا از بازی های قدیمی یووه رو پخش می کرد و بازیکن های دهه 80 و 90 رو در موردشون برنامه داشت شامل مصاحبه و بازی های قدیمی و ...
بازی هایی که این روی باروس(باروش؟!) داشت رو پخش کرد واقعا فوق العاده بوده این بازیکن.فوق العاده باهوش و استثنایی.چیزی فراتر از ایده آل.ایکاش ضبط رسیورم خراب نبود واستون ضبطش می کردم.این بازیکن خیلی باهوش بوده. در تک تک پاس هاش و سانتر هاش و تعویض منطقه بازی و اینا از فکرش به نحو احسن استفاده می کرد.بازی بدون توپش فوق العاده بوده و خیلی قشنگ با یه حرکت عمقی یا عرضی در طول 6-7 متر دو سه بازیکن حریف رو از جریان بازی خارج می کرد.

اما نکته جالب توجهش نکته ی دیگه ای بود.این بازیکن در تک به تک ها عالی بود.چند تا از گل هاش رو نشون داد که از روی تک به تک بود.تو اگه بگی یکی رو عین بچه آدم بزنه :1: همه رو چیپ زد :1: قشنگ شمردم دیدم 8 تا تک به تک رو چیپ زد و عین 8 تاش گل شد!!! حالا بعضی هایش چیپ نبود ولی کاملا هوایی می زد ضربات رو.تو یه بازی دو تا چیپ زد که تو صحنه گل دومش یار حریف تا تک به تک شد سریع رفت رو خط دروازه!!! ولی بازم توپو گل کرد باروش!

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
محمدمهدی پستت فوق العاده قشنگ بود ... حتما از این کارها بکنید :thankyou:

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

تصویر

وقتی یورگن کهلر ، ربرت یارنی و الساندرو اورلاندو از جمع مدافعین ما در فصل94.95جدا شدند یوونتوس پسوتو،سورین و پیترو ویرچوود(Pietro Vierchowod) مدافع 36 ساله و باتجربه ومستحکم سمپدوریا را خریداری کرد .
پیترو که در جام جهانی 1982 و المپیک 1984 و جامهای جهانی 1986و90 از بازیکنان ایتالیا بودبه یوونتوس پیوست تا بتواند تجربه اش را در اختیار یوونتوسیها قرار دهد .
انصافا از بازیکنان موثر،محبوب و خشن یوونتوس بود و این خشونت برای هواداران باعث محبوبیت بیشتر بود .

Spoiler

...

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21169 ارسال
- اتهام پول شویی به کریستین ویری و کریستین بروکی !

تصویر

کریستین ویری و بروکی از سهام داران یک شرکت به نام Baci e Abbracci هستند که خودشون در سال 2004 تاسیس کردند. این شرکت با ضرری 14 میلیونی در معرض ورشکستگی هست و پلیس ایتالیا تحقیقات خودش رو برده روی این دو بازیکن.
در حال حاضر هم ویری به همراه مادرش (!) خارج از ایتالیا ست و گفته به زودی برمیگرده و پیگیر این قضایا میشه.
اگه چنین اتهامی ثابت بشه ویری و بروکی نه تنها باید پول بقیه سهامداران رو بدند، بلکه خودشون هم به 4 سال زندان محکوم میشند !
چند وقت پیش هم دفتر این شرکت با آتش سوزی مواجه شد که باعث از بین رفتن بسیاری از مدارک شد که البته بعدا مشخص شد آتش سوزی ساختگی بوده و حالا بقیه سهامداران مدعی ـه پول خودشون هستند.

پ.ن : چند وقتی از عشقم خبری نبود، حالا هم که خبری ازش اومد این شد ! :np:

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21169 ارسال
- ویری و بروکی در زمین فوتبال همواره دشمن هم بودند و درگیری های زیادی رو داشتند که این با توجه به ذات فوتبالشون طبیعی هست ...

تصویر

اما بیرون از زمین فوتبال دوست های خوبی برای هم هستند، مثل عکس پست قبلی و این عکس :

تصویر

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی