پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

ایتالیا - آلمان (نیمه نهایی یورو 2012)

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
192 پاسخ برای این موضوع

Bianca

Bianca

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3940 ارسال

[img width=480 height=339]http://www.shiaupload.ir/images/95001159776851649094.jpg[/img]

# بوفون ؛ 7
سرگردونیش دقایق اول باعث شده بود بخوای گریه کنی و تسلیم بشی ، اما با دفع کردن شوتهای بلند سامی خدیرا و رویس تونست جبران کنه.
آکروباتیک .

# بالزارتی ؛ 7.5
یک حرکت تمرین شده بود ، اما فکر می کنم به بالزارتی می تونیم اجازه حرکت بدیم . یکی از مدافعینی هست که می دونه چه جوری نفوذ و حمله کنه ،
اما بازی حیاتی و تفکرات پراندلی این اجازه رو بهش نداده بود تا اون رو تو یک نقش ناآشنا بببینم و مطمئناً اون حرکت پنالتی نبود .
جسور و مطمئن .

# بارزاگلی ؛ 7
بارزاگلی تونست 90 دقیقه حرکت کنه بدون اینکه کاری انجام بده که خواستار توجه شما باشه ، اما به این معنی نیست که مدافع خوبی نیست ،
وقتی آلمانی ها به نظر می رسید راهی پیدا کرده بودن برای نزدیک شدن به دورازه سر راه خدیرا قرار گرفته بود و مانعش بود .
قابل اعتماد .

# بونوچی ؛ 7.5
حقیقت اینه که کیه لینی با برگشت و رفتن سمت چپ دفاع ، یه مهر تایید [ از سمت پراندلی ] بود برای اعتماد به بونوچی .
وقتی می تونیم قضاوت کامل داشته باشیم روی بازی این مدافع 25ساله ،که روی پای کلوزه تکلی عالی رفت و به صورت غیرقابل باورانه کاملا خونسرد تو این صحنه عمل کرد.
تو اوج حملات خطرناک توپ رو با خونسردی از منطقه خطر دور می کرد.
یخ سرد.

# کیه لینی ؛ 6.5
یکی دوبار سردرگم نشون داد ، اما نمایشی قابل اطمینان تو بازگشت داشت ، به ویژه حرکتی خوب و رو به جلو و موثر تو زدن گل اول.
قوی .

# مارکیزیو ؛7
تو همکاری با دی ناتاله در دقیقه 75 خودخواه بود و مردود می شه به خاطر این حرفی که زد ؛ " من به سختی می تونستم چیزی رو ببینم خیلی خسته بودم . "
مارکیزیو عالی کار کرد ، و با ضربه سر موقعیت کرنر آلمانها رو به طرز شگفت آوری محو کرد .
مشغول .

# پیرلو ؛ 8
توبازی یکشنبه با رونی [ جرارد نبود ؟!] مقایسه می شد ، امشب با مسوت اوزیل ، اما نشون داد که هیچکس با استایل پیرلو قابل مقایسه نیست .
بین موانع مانور می داد و به راحتی از فضاهای تنگی که آلمانها به وجود می آورند عبور می کرد، یک بازیساز عالیه.
مجلل و باشکوه .

# ده روسی ؛ 7
اوایل تو مسیر بازی پیرلو رو پشتیانی می کرد و پاس ها رو قطع می کرد و شکننده نشون می داد ، اما دیگه دنیله ظریف رو تو بازی ندیدیم .
به عنوان یک مبارز تونست به خوبی از عهده وظایفش بربیاد دوباره و عجب بازی ای کرد.
نیرومند .

# مونتولیوو ؛ 7
بهترین موقعیت رو 20 دقیقه اول از دست داد اما تو بازی مقابل کشور مادرش به خوبی رشد کرد و پایه گذار گل دوم بالوتلی با پاس عالی پیرلو بود .
بالغ و رشد پیدا کرده .

# کاسانو ؛ 8
برُنده تر از بازی مقابل انگلیس ، و پایه گذار گل اول بالوتلی با یک سانتر قوق العاده که فقط از عهده خودش برمیاد .زمانی که [ از لحاظ بدنی ] کم اورد با دیامانتی تعویض شد .
باید از پراندلی تشکر کنیم که این تغییر رو از اول ایجاد نکرده بود ، تغییری که در نظر داشت .
فوق العاده .

# بالوتلی ؛ 9
wow ، دروازه رو با یهضربه سر مطمئن باز کرد و توپ رو به گوشه بالای دروازه هدایت کرد .
بعد از این همه مدت و بحث سر مدل مو و رفتارهای داخل زمین مخالفانش رو به سکوت واداشت .
دیدن انجام دادن چیزی که توش بهترینه ، و اینکه یه فوتبالیست شگفت انگیزه حس هیجان و راحتی رو به وجود آورد .
پدیده .

# دیامانتی ؛ 6.5
همیشه سرزنده و پرانرژی ، لحظاتی بعد از ورودش به زمین موقعیتی برای مارکیزیو به وجود آورد .اشتیاق بازیساز بولونیا گاهی اوقات می تونه اوضاع رو بهتر کنه .
هیجان آور

# تیاگو موتا ؛ 5
25 دقیقه آخر برای تقویت خط هافبک به بازی اومد ، و نظم همیشگی برای پایین نگه داشتن وضعیت بازی رو اجرا کرد.
وصف ناپذیر.

# دی ناتاله ؛ 5
دی ناتاله با مصدومیت عضلانی بالوتلی زود به میدان اومد . موقعیتهای زیادی رو از دست داد و مشکل بزرگی برای ایستادن و لیز نخوردن تو این بازی داشت .
لغزنده .

[img width=480 height=320]http://www.shiaupload.ir/images/04361907284570603460.jpg[/img]

نوشته : Scott Fleming
منبع

alexi kourd

alexi kourd

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4503 ارسال
واوووو بازم مثل همیشه مقابل ژرمن ها موفق بودیم یه حسی از اون اول جام بهم میگفت یه جوری بازم به المان میخوریم موقع بازی با انگلیس گفتم به دوستام اینو ببریم فینال هستیم واقعا ایتالیا بلده چجوری المان رو شکست بده هم 2006 هم این تیم دوتاشون از بهترین های تاریخ المان بودن ولی تو جفت بازی ها مقابل اتزوری چیزی نداشتن واقعا بازیکنان دیشب سنگ تموم گذاشتن خصوصا بونوچی پیرلو و بالوتلی من که از بازی بونوچی تو این جام خیلی خوشحالم هر بازی مسلط تر و بهتر واقعا میتونه هم برا یووه هم برا اتزوری تا 10 سال دیگه مدافع باشه

emran

emran

؟

• اعضا
  • 1559 ارسال
koli hal kardam dishab az aval goftam mibarim khoda koneh baloteli jolo spania haminjori bazi koneh 1kam in mozo negaranam kardeh.

bazo band sia dalilesh chi bod? ??? ?

کلی حال کردم دیشب از اول گفتم می بریم خدا کنه بالوتلی جلوی اسپانیا همینجوری بازی کنه . یکم این موضوع نگرانم کرده
بازوبند سیاه دلیلش چی بود ؟؟؟؟

پست فینگیلیش ممنوع فارسی تایپ کنید

Bianca

Bianca

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3940 ارسال

بالوتلی پس از بازی با آلمان :
_ بهترین لحظه برای من وقتی بود که پس از پایان بازی به سمت مادرم رفتم و به او گفتم که این گل ها برای اوست.

_ زمان زیادی برای این لحظه صبر کردم،مادر من دیگر جوان نیست ونمی تواند مسافرت طولانی داشته باشد و خیلی خوشحالم که اورا اینجا میبینم، پدرم نیز در بازی فینال در کیف حضور خواهد داشت .

_ قبل از بازی مادرم،برادرانم،خواهرم و بهترین دوستم در کنار زمین حضور داشتند عزیزترین و نزدیکترین افراد در زندگی من.

[img width=480 height=360]http://www.shiaupload.ir/images/57928276679687799675.jpg[/img]

این تیکه از مصاحبه اش رو خیلی دوست داشتم :rainbow:

mohsen alex

mohsen alex

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1029 ارسال

koli hal kardam dishab az aval goftam mibarim khoda koneh baloteli jolo spania haminjori bazi koneh 1kam in mozo negaranam kardeh.

bazo band sia dalilesh chi bod? ??? ?

کلی حال کردم دیشب از اول گفتم می بریم خدا کنه بالوتلی جلوی اسپانیا همینجوری بازی کنه . یکم این موضوع نگرانم کرده
بازوبند سیاه دلیلش چی بود ؟؟؟؟
[/color[color=red]]
دلیل بازوبند کشته شدن سربازایتالیایی در افغانستان بود

alex74

alex74

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2061 ارسال
  • Locationiran
ایتالیا به فینال یورو 2012 رسید!!! آلمان 1 - 2 ایتالیا

*ایتالیا* عالی بود و سزاواربرنده شدن در یک بازی هیجان انگیز.

اسپانیا با ترس و وحشت به بازی روز یک شنبه فکر می کند.

آنها رقصیدند و جشن گرفتند در حالیکه آلمان ها هزار یارد در طرف دیگر ایستاده گریستن!

شاید این بازی یک بازی کلاسیک نبود اما به اندازه ی کافی زیبا بود .

شکستی دیگر برای بازیکنان بایرن مونیخ در یک بازی بزرگ دیگر در این فصل، در این لحظه دیگر نمی توان *آرین روبن *بیچاره را سرزنش کرد.

گاردین

Guest_Il Guerriero_*

Guest_Il Guerriero_*
  • مهمان
دوئل همسران فوتبالیست ها در ورشو: از نامزد خدیرا گرفته تا همسر بوفون

سایت گل- تیم ملی آلمان دیشب و درمرحله نیمه نهایی با نتیجه 1-2 مغلوب ایتالیا شد تا در راهیابی به بازی فینال ناکام بماند . یکی از نکاتی که جالب توجه بود، حمایت فراوان همسران و نامزدهای بازیکنان تیم ملی آلمان از بازیهای این تیم در جریان یورو بود.استقبالی که دوربین های خبرساز و پاپاراتزی ها را هم سرگرم کرده بود. از سوی دیگر نامزدها و همسران بازیکنان ایتالیایی هم برای حمایت از آتزوری در ورزشگاه ورشو حضور داشتند

[img width=480 height=327]http://estaticos03.marca.com/albumes/2012/06/28/ale_ita_previa/1340909031_extras_albumes_0.jpg[/img]

لناف،نامزد سامی خدیرا، در کنار رانی، برادر کوچکتر سامی خدیرا برای تماشای بازیها به ورزشگاه می آمد

[img width=480 height=327]http://estaticos03.marca.com/albumes/2012/06/28/ale_ita_previa/1340908852_extras_albumes_0.jpg[/img]

نامزد مت هوملز هم با نگرانی خاصی بازیها را دنبال می کرد

[img width=480 height=327]http://estaticos03.marca.com/albumes/2012/06/28/ale_ita_previa/1340908703_extras_albumes_0.jpg[/img]

نامزد ماریو گومز هم کاملا درکانون توجهات بود

[img width=480 height=327]http://estaticos03.marca.com/albumes/2012/06/28/ale_ita_previa/1340908605_extras_albumes_0.jpg[/img]

در دیگر سو، همسر جانلوئیجی بوفون هم در ورزشگاه حضور داشت

[img width=480 height=327]http://estaticos03.marca.com/albumes/2012/06/28/ale_ita_previa/1340907961_extras_albumes_0.jpg[/img]

ونامزد میروسلاو کلوزه هم در جایگاه حاضر بود و با دقت تمام بازی را دنبال می کرد

[img width=480 height=327]http://estaticos03.marca.com/albumes/2012/06/28/ale_ita_previa/1340907720_extras_albumes_0.jpg[/img]

یک هوادار ایتالیایی که به خوبی آماده دوئل شده بود

++ لفظ نامزد در اکثریت مواقع به معنی دوست دختره :1:

platini

platini

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 702 ارسال
ميگم خياباني هم كلي حال داد ديشب ! چندين و چند بار به نيكي از يووه و بازيكناش ياد كرد ! كلا عالي گزارش كرد ديشب ! اصلا رو اعصاب نبود خوشبختانه :1:

pentoriko

pentoriko

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4695 ارسال
-اول از همه این صعود تبریک داره. :rainbow: بعد در ادامه بگم عروسی تعریفی "گوز*" از کار درومد :lol: هی تعریف کردن تعریف کردن از آلمان این شد :Facepalm: -بازم پیرلو man of the match شُد :rainbow: هر بازی که میشه پیرلو رو مقایسه می کنن با هافبک تیم حریف ، ژاوی ، مودریچ ، جرارد ، اوزیل :1: اما انصافا کدوم یکی کیفیت پیرلو رو به نمایش گذاشته؟ :huhsmileyf: هِی مقایسه می کنن :1: - کی فکرشو می کرد دفاع آلمان که اینقدر تعریف رو می کردن ، با پاس های پشت مدافعین گلی زده بشه؟ تصورش واقعا سخت بود. -من از اول تورنمنت اعتقادم بر این بوده که ایتالیا رو باید بازی به بازی دنبال کرد (اما همیشه هم بر این معتقد بودم که ایتالیایی که از گروهِش صعود کنه کسی جلودارش نیست :1: ) یه چیز دیگه هم قبل از بازی مصاحبه ای که با پراندلی شد خوندم نوشته بود و خودم هم این جمله رو می پسندم ، ایتالیا هر چی تیم مقابل بهتر بازی کنه ، ایتالیا هم به مراتب بازی بهتری رو ارائه میده. -من دیشب نه از شوت آلمان ها و نه از ارسال های بغل اون ها می ترسیدم ، بیشتر ترس من از بازی های ترکیبی بود که از گوشه ی محوطه شروع می شد و داخل میومدَند ، ایتالیایی ها خیلی جلوشون رو گرفتن اما تو چند صحنه که بازیکن های آلمان جدا می شدن مهار کردنشون غیر ممکن می شد ، ضربه ی لام ، فرار اوزیل ، پاس به بیرونش برای خِدیرا و .... -بوفون اول بازی نقطه ای بود که آدم رو نسبت به بازی ایتالیا ناامید می کرد :1: یعنی ترس از این که امشب بوفون دروازبان همیشگی نیست، اما خوشبختانه بعد از دو صحنه ی اول بازی به خودباوریش رسید و به عنوان یه کاپیتان حق ِ مطلب رو اَدا کرد :rainbow: خط دفاع روی هم رفته شب نسبتا خوبی رو داشتن ، هر چند بهتر از این ها می تونستن باشن، اما اشتباهاتی رو داشتن هر کدوم توی صحنه هایی از بازی ، اما روی هم رفته 100% نمره ی بالایی می گیرن، کاملا ارسال های از جناحین مهار شده بود. و فقط توی چند صحنه کارهای ترکیبی نزدیک بود کار دست تیم ایتالیا بده. وگرنه عمکرد دفاع خیلی خوب بود. -خط هافبک ایتالیا فوق العاده خوب عمل می کنه ، یعنی راندمان این خط هافبک فوق العاده هستش ، تکل های حساب شده ی ده روسی ، دوندگی بی اَمان مارکیزیو ، پرس شدید مونتولیوو و طراحی استثنائی حملات ِ آندرآ پیرلو ، بازی کم نقصی رو ارائه دادن من خیلی لذت بردم از بازیشون. -بر خلاف بازی های قبل امشب هم آنتونیو هم ماریو بازی خوبی رو به نمایش گذاشتن، واقعا این روحیه اگه تا بازی فینال حفظ بشه خط حمله ایتالیا هم مشکل گلزنیش کمتر به چشم میاد.کاسانو واقعا پاس های دیشبش خیلی خوب بود. بریم واسه گاوبازی :troll:

ehsan-alex

ehsan-alex

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7243 ارسال
قلب من سرخه ولی خونی که پمپاژ میکنه لاجوردی رنگه! همیشه یک ایتالیایی بودم و هستم حتی اگه اسطوره هام رفته باشن اما به این پیراهن و پرچم عشق می ورزم. معنای بزرگی همینه، بزرگی تو خون ماست حتی اگه ستاره نداشته باشیم، ما ستاره نداریم ولی همه با هم یک ستاره ایم مثل تک تک ستاره های روی پیراهنمون، ما بدون تقلب و تبانی پیش میریم حرفهای ما درون زمین فریاد زده میشه. به ما برچسب فساد زده میشه اما هر بار سربلند از میدون خارج میشیم. اسمان همیشه لاجوردی ست. اومدم شادی و غرورمو با بقیه ایتالیایی ها تقسیم کنم، همه زیر یه پرچمیم، یه پرچم سه رنگ که نشان غرور و افتخار ماست، ما تازه به دوران رسیده نیستیم ، همیشه روی خط تاریخ درخشیدیم درست مثل * یک ستاره واقعی*.

Rahavard

Rahavard

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 141 ارسال
هنوزم هم احساساتی هستیم ایتالیا ول کن ما نیست :fp: :fp: :fp: :rose: :rose:

bianconneri28

bianconneri28

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 837 ارسال
  • Locationtehran

اول از همه این پیروزی ارزشمند رو تبریک میگم :victory2:

من معمولا سعی میکنم بعد از برد ها (به خصوص ایتالیا) پست ندم به دلیل تعصب زیادی که قبل از یووه روی ایتالیا دارم! :1:
دیشب واقعا یه شب رویایی بود هم واسه بازیکنا هم هوادارا
دیشب شدیدا تحت استرس بودم!. اگر دقت کرده باشید بعد از بازی یه عده ی کمی از بازیکنای ایتالیا بالا و پایین میپریدن. تعداد زیادی از جمله بوفون,پیرلو,بالوتلی و .. از شدت استرس دیگه نای خوشحالی کردن نداشتن!
دوست دارم بیشتر راجع به نکات بازی صحبت کنم
بالوتلی نشون داد اگر از ابتدای جام کمی هوشمندانه تر کار میکرد الان با حداقل 6 گل , آقای گل جام بود
اواخر بازی بالزارتی تو 6 قدم یه توپ رو از جلوی پای مهاجم آلمان به بیرون زد یه جوری خوشحالی کرد انگار گل زده! :1:
این بازی رو ما باید 5-1 میبردیم انقدر که توپ خراب کردن و مارو حرص دادن...
خط هافبک ایتالیا خطوط 3 گانه ی آلمان رو به زانو در آورده بود . همه عالی بودن پیرلو بهتر از همه
به نظرم بوفون باید به همراه پیرلو بهترین بازیکنان جام بشن . بوفون حداقل 5 تا سیو داشت تو این بازی!
جالب ترین نکته ی بازی این بود که ایتالیایی ها از جونشون مایه گذاشتن و این باعث میشه که همه بهشون افتخار کنن :onesmiley2:

Guest_Il Guerriero_*

Guest_Il Guerriero_*
  • مهمان
ماريو بالوتلي پس از اينکه گل دوم را به آلمان زد، پيراهنش را از تن کند و با اين ژست جالب، شادي اش را به دنيا نشان داد. شادي بالوتلي در پخش تلويزيون سانسور شد. دليل اين سانسور، عکسي است که پيش روي شماست.

تصویر

حالا کجای این سانسور داشت نمیفهمم :Facepalm: :1: البته باعث شد که گل قشنگشو 3 بار از هر زاویه نگاه کنیم با سرعتای مختلف :Facepalm: :laughing:

sia10

sia10

یوونتوسی اصیل

• اعضا
  • 2215 ارسال
  • LocationTehran

این چی میگه این وسط!؟ فقط اومده خودشو تبلیغ کنه :fp:
با ب ب سی چی کار داره؟ شاید نظر اونا هم مثل من بوده
اگه نمیشناسینش بگم که یه مدل لهستانیه

Spoiler

اینم خدایی باحاله:

تصویر

hamed.alex

hamed.alex

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 219 ارسال
همونطور که اول جام هم نظرسنجی به قهرمانی ایتالیا رای داده بودم داره قهرمان میشه فقط آخرین پله مونده ابشالا که اونم رد می کنیم.تبریک می گم به همه ی بچه های با مرام سایت

Bianca

Bianca

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3940 ارسال
[quote author=sia10 link=topic=7090.msg347097#msg347097 date=1340971733]

اینم خدایی باحاله:

Spoiler

این ورژن اصلیشه :1: :))

[img width=245 height=600]http://www.shiaupload.ir/images/63174100415481154862.jpg[/img]

---

[img width=480 height=205]http://www.shiaupload.ir/images/81516249712080023617.jpg[/img]

[img width=314 height=600]http://www.shiaupload.ir/images/18040483421637545457.jpg[/img]

[img width=480 height=288]http://www.shiaupload.ir/images/42571355881020999376.jpg[/img]

----

:)) :laughing: :laughing:

[img width=480 height=480]http://www.shiaupload.ir/images/15338668886447779049.jpg[/img]

پسر خورشید

پسر خورشید

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1339 ارسال

ميگم خياباني هم كلي حال داد ديشب ! چندين و چند بار به نيكي از يووه و بازيكناش ياد كرد ! كلا عالي گزارش كرد ديشب ! اصلا رو اعصاب نبود خوشبختانه :1:

در کل که آدمی که رو مخ نباشه باید تعجب کرد
ولی سر گل دوم کلی خندیدیم
گفت جنس تور دروازه باید خیلی خوب باشه که با شوت بالوتلی پاره نشد :laughing: :laughing: :laughing:

Thank's

Bianconero Amore

Bianconero Amore

بازیکن خارجی

• اعضا
  • 3620 ارسال

منتخبی از عکس های بازیِ دیشب.

[img width=480 height=341]http://img4up.com/up2/70169917557110957777.png[/img]

تصویر تصویرتصویرتصویرتصویرتصویر تصویرتصویرتصویرتصویر

[img width=480 height=283]http://img4up.com/up2/54960164488608427268.png[/img]

The Lady Killer

The Lady Killer

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 233 ارسال
!!!

[img width=480 height=360]http://www.shiaupload.ir/images/57928276679687799675.jpg[/img]

این تیکه از مصاحبه اش رو خیلی دوست داشتم :rainbow:

به کلاه های اینا توجه کردین , طرح مدل موی بالوتلیه :lol:

Benyamin

Benyamin

Rest In Peace

• اعضا
  • 1378 ارسال

عشق من آتزوری

[img width=480 height=320]http://totallycoolpix.com/wp-content/uploads/2012/29062012_euro2012_sf_germany_italy/euro2012SF_001.jpg[/img]

http://s1.reutersmedia.net/resources/r/?m=02&d=20120628&t=2&i=624336782&w=&fh=&fw=&ll=460&pl=300&r=CDEE85R1N0200

قبل از هر حرفی اول میخوام بگم این اشکها برای من به اندازه این شادی ها ارزشمند هست.همیشه فوتبال 2 رو سکه داره و این احساساتی که براش تولید میشه هدف اصلی فوتبال هست و این با ارزشه.به هوادارای تیم رقیب تبریک میگم به خاطر فوتبال جوانمردانشون .به دنیا تبریک میگم بعد از مدتهای زیاد چنین فوتبال زیبا و پاکی رو میبینه.فوتبال بین 2 تیم بزرگ و محترم که تاریخ این قاره سبز رو رقم زدند.

هرچند صحبت های من حرفهای تکراری هست اما نمی خوام چیزی نگم و در این هیجان شرکت نداشته باشم ولو به اندازه چند کلمه... :rose:
از خوندن پست های شماها و مصاحبه های بازیکنا لذت میبرم.خیلی وقت بود هممون در حسرت دیدن این روزها بودیم.اما صبر کردیم و ....

تو این روزها جمله تقریبا مشترکی درباره ایتالیا زده میشه که ساعتها فکرم به خودش مشغول میکنه و اون جمله اینه که " ایتالیا با قلبش فوتبال بازی میکنه "
همین جمله کوتاه کافیه که بفهمم مسیر هواداری رو درست انتخاب کردم و از اینکه 12 سال پیش این کشور و فلسفش رو به عنوان تیم محبوبم انتخاب کردم پشیمون نباشم.

هرکسی میتونه تعبیری از اونچی که میبینه داشته باشه اما باید لحظه ها و اتفاقات ریز و درشت رو تو یک روند تیمی درنظر گرفت.
به همین علت یک سری مسائل کلیدی رو باز میکنم.

این ایتالیای شاداب و پرانرژی تو وجودش قلب تپنده ای به نام یوونتوس داره.درواقع این ایتالیا باید سپاسگذار یوونتوس باشه همونطور که اسپانیا باید سپاسگذار بارسلونا باشه.
و این یوونتوس باید مدیون کونته باشه همونطور که بارسا باید مدیون گواردیولا باشه.
تمامی تاکتیک های ایتالیا و کلیدی ترین بازیکناش بازیکنای یووه هستند.
تو هیچ تورنمنتی ندینم ایتالیا بیاد دو plan در جریان مسابقات استفاده کنه و براحتی برای مقابله با هر تاکتیکی ضدش بکار ببره.لما یووه به ایتالیا یاد داد که هرگز نگو هرگز.
ردپای دفاع 3 نفره و هافبک 3 نفره و بازی بر حسب مالکیت توپ و پاس های زیاد فقط در ردپای یوونتوس دیده میشه.3 دفاع اصلی و عالی ایتایا یوونوسی اند.حتی بالزارتی از درخشش در یووه مشحور شد و انو هم یکجور یوونتوسی هست.خط هافبک ایتالیا دقیقا داره نقش هافبک های یووه انجام میده با تغییر ده روسی به جای ویدال
حتی سبک بازی ایتالیا از زمان به روی کار اومدن پراندلی در سال 2010 با الانش آسمون تا زمین فرق داره.
پراندلی مربی بود که تو به مالکیت توپ اعتقاد نداشت ولی الان میتونه بازی کنترل کنه.پراندلی از بزرگترین کارهایی که کرد این بود از پتانسیل تیم قهرمان ایتالیا یعنی یووه بهترین تزریق رو به تیم ملی کرد.
پراندلی باز هم باید از کونته ممنون باشه که چنین بازیکنای باکیفیتی رو دراختیارش قرار داده.مسئله تشکر از کونته قط به خاطر القای تاکتیکی و سبک بازی نیست بلکه بیشترش به خاطر احیای بازیکنای تیمش و رسوندنشون به پتانسیل واقعیشون هست.
کی فکرش رو میکرد بونوچی بازیکنی که اون طور یک تنه باس اشتباهات مرگبار و بی مسئولیتی هاش داشت یووه رو نابود میکرد و مورد تمسخر سایر تیمها بود حالا اینطور در برابر یکی از بهترین تیم های حال حاضر جهان و بازیکنایی که قیمت چند میلیون پوندی دارند مثل یک سد محکم بایسته و حالا نه تنها در ایتالیا بلکه در کل جهان مورد ستایش قرار بگیره؟آیا کسی میتونه الان بگه بونوچی چیزی کمتر از جان تری و متیو هوملس داره؟

کی فکرش میکرد بارزالی 30 ساله حالا بشه مطمئن ترین دفاع ایتالیا و یکی از بهترین دفاع های جهان؟
کی فکر میکرد مارکیزیو که همه سقف فوتبالش رو یک بازیکن معمولی میدیدند و از قیاسش با تاردلی خند شون میگرفت حالا واقعا پرنس رو لقب برازندش بدونند و تا الان یکی از شانس های مسلم بهترین بازیکن جام بدوننش؟
پیرلویی که زیر سایه قهرمانی میلان در غیابش محو شد و همه اونو فراموش کردند حالا به جایی رسیده که سایر هوادارای غیر ایتالیایی ژاوی و اینیستا رو در برابرش ناچیز میدونند و بوفون که حالا میتونم بگم بهترین دوران فوتبالشی رو داره سپری میکنه و ............

[img width=480 height=297]http://redbullfanatics.com/wp-content/uploads/2012/05/Antonio-Conte.jpg[/img]

پس در درجه اول باید از کونته تشکر کنم

اما مسئله مهم دیگه ای هم هست.
و اون هم مسائل غیر فنی فوتبال هست.
اگه به تاریخچه قهرمانی تیمها تو تورنمنت های ملی و باشگاهی نگاه کنید نمیبینید که تیمی تونسته باشه در تمامی بازی های یک تورنومنت با اقتدار ظاهر بشه و به راحتی قهرمانی جام شده باشه.اگه هست برام مثال بیارید؟
همیشه تیمها باید برای قهرمانی از یک گلوگاه های خطرناک عبور کنند.

نمونه این حرف خیلی زیادهست.
شاید بارزترینش سلطه بارسلونا بر فوتبال باشه.اگه سال 2008 و در بازی معروف بارسا و چلسی که 1-1 شد اون اتفاقها نمیفتاد و اگه عدالت برقرار میشد بارسا حذف میشد هرگز شاهد ظهور چنین بارسایی نبودیم
شاید اگر در بازی ایتالیا و اوکراین در جام جهانی 2006 اون پنالتی ناحق گرفته نمیشد نمیتونستیم از آلمان ها برا کسب رده دوم پرافتخارترین تیم جهان پیشی بگیریم.
قهرمانی امسال چلسی با هزاران اما و اگر و لحظات سخت و طاقت فرسا بدست اومد و .... و این روند کماکان ادامه داره.
این همه نوشتم تا بگم یک تیم برا قهرمانی باید در لحظه ها پیروز بشه و نه در دقایق

یک تیم باید خیلی چیزهای دیگه داشته باشه تا قهرمان بشه نه فقط مالکیت توپ.تیم یوهاخیم لو از لحاظ کیفیت بازی تیم بی نقصی یود اما از لحاظ روحی و روانی ضعف داشت
به همون اندازه که مالکیت مهمه غرور مهمه.تلاش مهمه.انگیزه مهمه.خشونت مهمه.شخصیت مهمه.اراده مهمه.....

حتما یکسری هاتو بازی معروف موناکو و رئال مادرید تو مرحله 1/4 حذفی سال 2003-2004 باشگاههای اروپا رو یادتونه.موناکو با شکست کهکشانی های مادرید با نتیجه 3-1 به دور نیمه نهایی رفتند.نتیجه باورنکردنی.بعد از بازی از دیدیه دشان پرسیدند شما چه تاکتیکی اتخاذ کردین تا تونستین این رئال قدرتمند رو حذغ کنید.دشان در جواب اون سوال گفت : " من فقط به بازیکنانم گفتم که اگه تلاش و دوندگی داشته باشید ستاره های رقیب تبدیل به بازیکنای معمولی میشند "

این همون فاکتوریه که ایتالیا تا به اینجا داشت.یعنی تلاش و دوندگی.
اون هم دلیل داره و بارز ترینش اینه ایتالیا اومده تا یکبار دیگه خودش اثبات کنه و زیر نام های تیم های تازه به دوران رسیده نمونه.چون ایتالیا تاریخ داره و نمیشه تاریخ حذف کرد.

شاید در ظاهر ساده باشه جلو المان ایتالیا فوتبال خودش دیکته کرد و چندین موقعیت گل داشت اما در عمل رها شدن از پرس شدید المان ها که اون هم شاکله بایرن مونیخ هست و از بهترین تیم های مالک توپ هست نیاز به دوندگی و تلاش بی نهایت داره.میشه به مارکیزیو حق داد که اون موقعیت رو به دی ناتاله پاس نده و نبینه چون تو هر بازی بالای 12 کیلومتر میدوه و تا اینجا دونده ترین بازیکن جام بوده.دوندگی و تلاش مضاعف یازیکنهای ایتالیا در شرایط نابرابر جلو آلمان و با دو روز استراحت کمتر و بازی 120 دقیقه ای و طی نمودن مسافت 900 کیلومتری کار سختی هست.
تلاش ایتالیا برا پیروزی در این دیدار و خوشحال کردن مردمش وصف نشدنی بود

اما بحث بازکنان .

مطمئنا این ترکیب حال حاضر ایتایا بهترین ترکیب از داشته های پراندلی هست.برا اولین بار هر 3 مدافع یوونتوس در کنار هم بازی کردند.کیلینی بارها به عنوان دفاع چپ برا یووه بازی کرده بود و با بازی در اون جناح بیگانه نبود.ضمن اینکه برا بازیهای سخت و بزرگ کیلینی میتونه ضعف دفاعی مدافع چپ رو به خوبی جبران کنه.همین اتفاق هم افتاد و آفرین به پراندلی که این ریسک رو کرد و کیلینی به سمت چپ برد.
اما بالزارتی که یکی از بهترین بازیکنهای این بازی بود قبلا هم بارها و بارها در زمان کاپلو در سمت راست خط دفاعی یووه بازی میکرد و جای خودش با زامبروتا به طور چرخشی عوض میکرد.به همین دلیا تونست تو اون سمت راست که پست غیر تخصصیش هست جواب بده.البته ناگفته نمونه بالزارتی ازیکن دو پا هست و میتونه از هر دو پاش بازی بگیره.

اما در بازی مقابل اسپانیا باید تیم حریف ایتالیای دور گروهی رو فراموش کنه چون ده روسی اومده به میونه میدون.یعنی میتونم بگم ده روسی داره فوق حد تصور بازی میکنه.
چقدر این بازیکن خوب شده.اصلا قابل قیاس با جام جهانی 2010 نیست.شوتهاش عالی.تکل هاش عالی.تعصبش عالی و بازیسازی خوبی هم داره.حضور ده روسی در قیاس با تیاگو موتای کند و متوسط یک غنیمت هست.حضور ده روسی به همراه مارکیزیو میونه میدون رو به نفع ایتالیا کرده و پیرلو با دوندگی این 2 نفر میتونه بدون مزاحمت کمتری بازیسازی کنه
جدای از اون مونتولیوو فراتر از حد انتظار بازی کرده.تاثیرش رو روند تیمی و خلق موقعیت برا بالوتلی و کاسانو نتیجه داده.

اما میرسیم به خط حمله.نمیدونم این بالئتلی واقعا انقدر خوب هست یا دیشب فقط یک جرقه بود که دیگه تکرار نشه.
دیشب خارق العاده بود.جاگیریاش خوب بود و خیلی خوب خودش رو به موقعیت میرسوند.قدرت بدنی فوق العاده ای داره و به راحتی میتونه از پس چندتا مدافع بگذره.اون هم در برابر کسی مثل هوملز.
خیابانی حرف درستی میزنه که میگه اگه خوب باشه تبدیل میشه به سوپر ماریو.
واقعا چنین بازیکنی حیف هست بره تو حاشیه و نتونه این روند ش رو ادامه بده.باز هم جاداره از پراندلی به خاطر حمایتش از ماریو سپاسگذاری کرد که با وجود فشار رسانه ها و هوادارا بهش اعتماد کرد.

زوج کاسانو و بالوتلی بیشک باید جلوی اسپانیا فیکس باشند و اگه خودشون باشند روز خوبی در انتظار راموس و پیکه نیست

[img width=480 height=296]http://juventiknows.com/wp-content/uploads/2012/06/Italy-Starting-XI_ENGLAND_Euro2012.jpg[/img]

حرفام رو کوتاه میکنم و میگم دوران طلایی فوتبال اروپا با ورود ایتایووه آغاز شده و میتونه پرافتخارترین نسل تاریخ سرزمین چکمه ای رو رقم بزنه

1 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 1 مهمان و 0 عضو مخفی