پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

یوونتوس 2-1 فیورنتینا (هفته نهم سری آ)

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
122 پاسخ برای این موضوع

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21169 ارسال
میهایلوویچ هم با کاتانیا هم با فیورنتینا جلوی یووه یک بازی بسته و با دفاعی فشرده و لایی رو ارائه کرده، پیش بینی می کنم این بار هم چنین تاکتیکی رو اتخاذ می کنه و با استفاده از یووتیچ و چرچی دل به ضد حملات می بنده. بازی سخت و واقعا سرنوشت سازی ست.

3hsan

3hsan

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 145 ارسال
  • Locationتهران
یوونتوس کونته تیمی پر تلاش و دوندس / اما تیم فرارا جون دویدن نداشتن اینو همه میدونن.../الان اگه نقاط ضعف خودشون رو نشون بدن بهتره تا همینجور با نقاط کور پنهان به بازیا ادامه بدیم...|مهاجمان یوونتوس همه اسم رسم دارن اما به جزئ آلکس و ماتری...باقی مشکل دارن...باید برای مهاجما کنته فکری بکنه...

saeed-nedved

saeed-nedved

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3440 ارسال
انصافان اگه این میهایلوویچ هم از یووه امتیاز بگیره دیگه باید فکری به حال کادر فنی کرد_تا الانش هم امتیازهای مفت زیاد از دست داده این تیم و چاره ای جز برد نداره

Benyamin

Benyamin

Rest In Peace

• اعضا
  • 1378 ارسال
واقعا العان تيم رو لبه شمشير هست.اكه ببريم با روحيه خوب به مصاف اينتر و نابولي ميريم و اكه اينطور نشه احتمالا شاهد باخت هاي بيابي جلو اينتر و نابولي بايد باشيم.حيفه اين تيم با اين بتانسيل نتيجه نكيره.با شناخت نسبي كه از كونته بيدا كردم فكر كنم تركيب بازي قبل بجينه و يار محبوبش يعني ووجينيج باز هم فيكس هست و من با اين تركيب ناكارأمد اميدي به برد ندارم مكراينكه دست از اين تاكتيك هاي اشتباهش برداره و از بازيكناني نظير الكس و فابيو استفاده كنه

plzdr

plzdr

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 123 ارسال
فیورنتینا دفاع خوبی داره . تا حالا فقط 6 تا گل خورده . 2 برد و 3 تساوی 2 باخت داره . روی کاغذ نیتونه حریف سختی باشه . اما ..... امتیاز دادن دیگه بسه . فقط برد می خواهیم .

Numero Uno

Numero Uno

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3785 ارسال
ترکیب پیش بینی شده برای یوونتوس :

Juventus (4-2-4): Storari; Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini; Pirlo, Marchisio; Pepe, Matri, Vucinic, Estigarribia
A disp.: Manninger, De Ceglie, Vidal, Elia, Krasic, Del Piero, Quagliarella

به نظر میرسه که ماتیا کاسانی و پر کرودروپ از فیورنتینا به خاطر مصدومیت ، به این بازی نرسن.

MARCHISIO

MARCHISIO

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5433 ارسال
به نظر من اگه دفاع خوب کار کنه 100% می بریم تمام تیم خوب بازی می کنه اما خط دفاع کاملا ناهماهنگ و ضعیف به خصوص کیلینی که تو دفاع چپ سر در گم بازی می کنه

italy2006

italy2006

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1992 ارسال
مشکل کبلینی اینه که برخی لحظات بازی خوابش میره و میزان تمرکزش صفر میشه.

alex74

alex74

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2061 ارسال
  • Locationiran
به نظرمن بایدمنینگرتوی دروازه باشه فورواردام ماتری وکوا باشن ازدقیقه 70هم دل پییرو باید بیادتوزمین درمورد بقیه خطوط هم نظری ندارم :scarflong:

Numero Uno

Numero Uno

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3785 ارسال
خب ! سایت اسپورت مدیا ست هم بالاخره ترکیب پیش بینی شده ی خودش رو اعلام کرد !

Juventus 4-1-4-1

Storari

Lichtsteiner , Barzagli , Bonucci , Chiellini

Pirlo

Pepe , Marchisio , Vidal , Vucinic

Matri

Spoiler

فیورنتینا :

Fiorentina (4-3-3): Boruc; De Silvestri, Gamberini, Natali, Pasqual; Munari, Behrami, Vargas; Cerci, Gilardino, Jovetic

A disp.: Neto, Nastasic, Romulo, Kharja, Lazzari, Ljajic, Santiago Silva

italy2006

italy2006

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1992 ارسال

خب ! سایت اسپورت مدیا ست هم بالاخره ترکیب پیش بینی شده ی خودش رو اعلام کرد !

Juventus 4-1-4-1

Storari

Pirlo

Matri

Spoiler

فیورنتینا :

Fiorentina (4-3-3): Boruc; De Silvestri, Gamberini, Natali, Pasqual; Munari, Behrami, Vargas; Cerci, Gilardino, Jovetic

A disp.: Neto, Nastasic, Romulo, Kharja, Lazzari, Ljajic, Santiago Silva

برای اولین بار این ترکیب ایجاد شده

حضور ویدال در زمین یک نوع خاکریز را در مقابل جملات حریف می سازه و فشار برخورد فیزیکی با خط میانی حریف را از دوش پیرلو بر میداره و ازادی عملش را میافزاید.

در عین حال با توجه به حضور میرکو در جناح چپ موضوع پوشش دهی بر روی حملات حریف از سوی ویدال باید خیلی جدی اعمال بشه.

Atomic Ant

Atomic Ant

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 258 ارسال

Juventus 4-1-4-1

Storari

Pirlo

Matri

اصولاً مدياست الكي تركيب احتمالي نميده و درصد بازي با اين نفرات و چيدمان بالاست :1:
اول يه نكته اي رو بگم كه بيشتر برميگرده به بازي قبل و جايي كه ما 2-4-4 بازي كرديم.از نظر خود من تعويض هاي كونته تو طول بازي زياد زير سؤال نبود ( البته اين نظر منه و مي تونه اشتباه باشه ) بلكه تركيب اوليه تو اون بازي مي تونست بهتر باشه تا به تبع اون در جريان بازي تعويض ها هم عاقلانه تر جلوه كنه.شخصاً به طرز شديدي(!) مخالف بازي هم زمان ووچينيچ و متري به عنوان زوج خط حمله تو سيستم 2-4-4 هستم! كونته اين كار رو چندين بار در اين فصل تكرار كرده كه نتيجه ي جالبي هم از نفسِ زوج شدن اين دو نفر حاصل نشده.زماني كه اين دو نفر داخل زمين زوج حمله بودند اصولاً خيلي كم پيش اومده روي حركت دو نفره ي اين زوج به موقعيت گل برسيم يا حتي همين گل دوم بازي قبل از ديد من بيشتر پاس گل رو بايد به نام پيرلو نوشت تا ووچينيچ.

وقتي تركيب اوليه 2-4-4 هست يعني يك مهاجم بايد قدرت بازيسازي و كار تركيبي قابل قبولي داشته باشه و نقطه ي ارتباط هافبك و حمله باشه و اين در حاليه كه هيچ يك از اين دو نفر چنين كاري بلد نيستند و دقيقاً نقطه ي ضعف اين دو نفر هم همينه.متري به واسطه ي سبك بازيش زياد كار تركيبي در سطح بالا بلد نيست كه چنين انتظاري هم از سبك بازيش نميره و ووچينيچ هم يه مهاجم جداً خاصه كه تو بعضي ساختارهاي تاكتيكي جا ميشه.ووچينيچ نه يك گلزن صد در صدي هست و نه حتي يه مهاجم دوم كامل.بهترين مكان استفاده از ميركو همون جايي بود كه اسپالتي ازش استفاده مي كرد تا با بازيسازي توتي راه بيفته و انصافاً حركاتي كه رم روي بازيسازي توتي و فرارهاي ووچينيچ مي ساخت گاهاً كم نظير بود.

با اين حال بازم مي گم كه ميركو لااقل اون مهاجم دومي نيست كه بتونه پشت سر متري بازي كنه و تازه يكي ديگه رو هم به خط هافبك مرتبط كنه.ووچينيچ كسي هست كه خودش نياز به راه افتادن توسط يه بازيساز حرفه اي داره مثل توتي يا دل پيرو يا حتي در نقطه اي دورتر پيرلو.براي همينم هست كه مي بينيد گاهاً پاس هاي داخل عمق پيرلو براي ميركو خطرناك ميشه ولي وقتي ميركو تو پست مهاجم دوم توپي بهش ختم ميشه اكثراً لو ميده چون آدمِ داراي توانايي ارتباط بين خطوط نيست و اصلاً تو فضاي بسته نمي تونه كار خاصي كنه.خصوصيات ووچينيچ طوري هست كه اگر فضا داشته باشه مي تونه خودش رو نشون بده و نه تو تنگنا.بنابر اين زوج حمله ي ما تو بازي قبل از ديد من اشتباه انتخاب شده بود و همين مسئله باعث شد در ادامه يه كمي كونته بدليل شرايط و سبك بازي جنوا تو آوردن الكس به زمين مردد بشه كه خب يه سري صحبتا بعد اين مسئله صورت گرفت كه من زياد باهاش مؤافق نيستم.درسته كونته بايد از همون اول زوج ديگه اي رو انتخاب مي كرد كه از ديد من دل پيرو و متري بهترين زوج بودند ولي حالا كه اين اشتباه رو كرد نبايد بازي نكردن الكس در طول بازي رو بذاريم به حساب حسادت كونته يا چنين مواردي چون از نظر من جداً بازي طوري پيش رفت كه بازي كردن اله يا بهتره بگم بازي كردن با دو مهاجم در ادامه كمي ريسك بود.به عنوان مثال اگر يووه گل دوم رو سريعاً نزده بود شك نكنيد و شك نكنيد اله حدود دقيقه ي 60 به زمين ميومد جاي ووچينيچ ولي از اون جايي كه تيم جلو افتاد و حملات جنوا و هم خطرناك به نظر ميومد , كونته مجبور شد كمي بعد از گل سيستم رو به 1-4-1-4 تغيير بده تا فضاي وسط زمين رو به حريف ببنده كه از نظر من اين كار درست بود.دليل نيومدن اله تو اون برهه هم فقط اين بود كه ووچينيچ از اون لحظه هافبك چپ شد و سيستم تك مهاجمه شد كه خب اصولاً در چنين حالتي اون تك مهاجم هم بايد فيزيك خوبي داشته باشه.

در كل مي خوام بگم كار كونته در انتخاب تركيب اوليه اشتباه بود و تقصير خودش هم هست منتهي بازي نكردن الكس فقط به خاطر شرايط خاص بازي بود و گر نه بي مهري هست كه اينقدر زود قضاوت كنيم در مورد اين مسائل.بازم ميگم كه اين مسئله اشتباه كونته تو انتخاب Line-Up اوليه رو انكار نمي كنه چون هر زوجي جز اين زوجي كه انتخاب كرد مي تونست روند بازي رو بهتر كنه.الكس - متري و حتي الكس - ووچينيچ خيلي بيشتر به هم ميان تا ووچينيچ و متري! كواليارلا رو هم كه گويا متأسفانه هنوز قصد استفاده ازش رو نداره كه من نمي دونم چرا ولي مي دونم تو اين شرايط اونم مي تونه به اين تيم كمك كنه.براي مثال همين تركيبي كه براي بازي فردا انتخاب شده تركيب جالب و داراي انعطافي هست ولي از ديد من دو تا مشكل داره كه اميدوارم فردا روند كارمون رو متوقف نكنه:

1.متري قراره تك مهاجم باشه.مسلماً براي همگي قابل دركه كه اون تك مهاجم تو اين بازي به احتمال بالا كلي پاس كوتاه بهش ختم ميشه كه مبناي پيشروي بازيكنا خواهد بود ولي از اون جايي كه متري تو بازي تركيبي زياد قوي نيست ممكنه فردا روش خيلي فشار بياد و به مشكل بخوريم.اگه يادتون باشه تو بازي با ميلان عملاً تمومي حملات ما به واسطه ي كار تركيبي هافبك ها با تك مهاجم حاصل مي شد.فكر كنم در صورتي كه به مشكل بخوريم كواليارلا تو همين پست مي تونه كارآمد باشه و اگرم تغيير سيستم بديم اضافه شدن الكس مي تونه كمك تيم باشه مسلماً.از طرفي ممكنه اين بازي برعكس بازي با ميلان و نقش ووچينيچ, متري بيشتر داخل باكس حريف باشه و رو به بازي بلند از كنار ها بياريم كه اينم محتمله ولي تاكتيك مطمئني نيست با توجه به تك مهاجم بودن تيم.

2.شديداً اعتقاد دارم كيه ليني بايد به همون پست دفاع وسط برگرده و ده چليه هم دوباره در سمت چپ دفاع بكار گرفته بشه و اگر ضعفي بازم تو پست دفاع چپ مشاهده شد بايد تو ژانويه با خريد دفاع چپ حل بشه.جاي كيه ليني قلب دفاع هست و وقتي سمت چپ بازي مي كنه ناخودآگاه اشتباهات بدي مي كنه چون بدجور احساسي بازي مي كنه.به عنوان مثال ديشب تحليلگر Rai يعني آدريانو باكُني به خوبي اشتباه كيه ليني تو جايگيري رو روي گل دوم جنوا نشون داد كه همين مسئله به تنهايي باعث گل خوردن تيم شد.براي اين ميگم تعويض پازينزا درست بود كه به عنوان مثال تو همون صحنه عملاً تموم فضاهاي وسط زمين از جنوا گرفته شده بود ولي يه پاس بلند و يه اشتباه از جورجو معادلات رو به هم ريخت.مشكل جورجو اينه كه وقتي دفاع چپ بازي مي كنه بيش از حد به سمت داخل متمايل ميشه و گاهاً مي خواد وظيفه ي دفاع وسط رو هم از روي جو انجام بده :1: كه همين مسئله تيم رو كله مي كنه...

حرف دفاع احساسي شد بايد بگم بارزالي هم گاهاً بدجور ميره تو جو :1: و گاهاً با يه حركت به ظاهر ساده ولي عجيب كل نظم خط دفاعي رو به هم مي ريزه.اگر گل اول جنوا رو الان بريد كامل ببينيد متوجه منظورم خواهيد شد.تو اون صحنه اصلاً و اصلاً و اصلاً نيازي نبود وقتي بازيكن جنوا توسط يك نفر ديگه حدوداً وسط زمين كاور شده بارزالي خودش رو از قلب دفاع جدا كنه و بخواد به سمت اون توپ بره كه يه لحظه اشتباه تو تصميم گيري كار دستش داد و همون يكي دو قدمي كه رو به جلو برداشت باعث شد بازيكن جنوا پاس رو به فضا بندازه و جلوي بازيكن حريف براي ارسال خالي بشه و نهايتاً سانتر و گل... البته اشتباه كيه ليني روي اين صحنه هم واضحه دوباره متأسفانه.البته هر دو بازيكناي خيلي خوبي هستند ولي ميگم گاهاً اين مغز رو هم تو بعضي صحنه هاي ساده بكار بگيرند بد نيست :1:

نهايتاً اميدوارم كونته از يه سري اشتباهاتي كه تو بازي قبل داشته تجربيات خوبي گرفته باشه كه در ادامه بكار بياد.از نظر من اگه قراره 1-4-1-4 بازي كنيم اين تركيب بالا مي تونه طور ديگه اي باشه كه از ديد من حالت ايده آل تري داره.اونم اينكه كواليارلا از ابتدا تك مهاجم بازي كنه كه به اون مشكلي كه گفتم نخوريم.و مسئله ي دوم اينكه كيه ليني جاي بونوچي بره تو قلب دفاع و ده چليه بياد سمت چپ.اگرم قرار باشه 2-4-4 بازي كنيم كه از ديد من براي شروع بهتره از زوج الكس و متري استفاده كنيم.
با اين حال به نظر مياد اگه ووچينيچ تو سيستم 1-4-1-4 سمت چپ بازي كنه تو حمله زهر دارتر خواهيم شد چون قبلاً مشكلمون تو اين سيستم اين بود كه تو ايجاد موقعيت هاي واقعاً خطرناك كمي به مشكل خورده بوديم و صرفاً دليلش هم فقط يك چيز بود.اونم اينكه بازيكناي كناريمون اصلاً بُرش نداشتند كه ووچينيچ مي تونه اين مشكل رو حل كنه.پپه هم مثل هميشه با دوندگي بالا مي تونه يه سمت رو پوشش بده چه در حمله چه در دفاع.

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
کونته : - هدف اصلی یووه در این فصل بازیابی اعتبار خودشه، خصوصا در نگاه هوادارانش. - درسته که رسیدن به لیگ قهرمانان یکی از اهداف مهم ما در این فصله ولی مهمترین چیز اینه که اول یوونتوس باشیم. - ما نمی تونیم فراموش کنیم که دو فصل گذشته این یوونتوس هفتم شده، پس نباید قول الکی به کسی داد. احمقانه است که هوادارن رو به این شکل گول بزنیم. - مسئله ی مهم در بازی جنوا اینه که ما به گل تساوی واکنش نشون ندادیم. - ضربه ی روحی سختی بود در اون لحظات و تیم نتونست دوباره خودش رو پیدا کنه. - کراسیچ مشکلاتی داره در حال حاضر و ما در حال کار به روی اون هستیم، خصوصا از لحاظ روانی. - همینطور در مورد کیلینی، من هیچوقت تردیدی در مورد توانایی های کیلینی نداشتم ولی این بازیکن ها در این شرایط نیاز به حمایت دارند و امیدوارم هوادارا هم این حمایت رو انجام بدند. - ما داریم اینچیزا تلاش می کنم چیزهای با ارزشی بسازیم و خیلی مهمه که هوادارا عاشق بازیکن ها باشند، این دو بازیکن از بازیکن های کلیدی ما هستند. - دلپیرو ؟ من برای الکس احترام بسیار زیادی قائلم ولی وقتی بازیکن انتخاب کنم فقط مسائل فنی رو در نظر میگیرم و تیمی که نیاز دارم رو به بازی می فرستم. کونته در پایان این نظریه که به کوالیارلا اعتقاد نداره هم رد کرد و گفت فابیو در برنامه هاش هست و به زودی نوبت بازی اون هم میرسه.

10VE4EVER

10VE4EVER

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3758 ارسال
اسکای و گازتا هم همین ترکیب رو گذاشتند ترکیب کاملا هجومی و خوبی دیده میشه ! فقط امیدوارم در لحظه مناسب ، بازیکنان مناسب برای تعویض ها در نظر گرفته بشند

Benyamin

Benyamin

Rest In Peace

• اعضا
  • 1378 ارسال
سلام محمد حسين عزيز(اكه اشتباه نكرده باشم) ممنون از بست خوبت.اون بحث حسادت و .... بيشتر بخاطر عكس العمل كونته به شعارهاي هوادارها بود كه ميتونست جوري بهتر جواب احساسات هوادارا رو بده نه اينكه مطلقا بكه من هيج توجهي به خواسته هاي اونا ندارم.در رابطه با بازي قبل و جيدمان اوليه كاملا باهات موافقم كه ميركو مكمل خوبي براي ماتري نيست و اصلا به عقيده من ميركو اكر هافبك هجومي قرار بكيره با توجه به فضاي بيشتري كه داره و بازيسازي خوبي كه ميكنه بمراتب موثرتره.يك نكته اي رو متوجه نميشم تو بازي قبل وقتي 2-1 جلو هستيم جرا اومدن الكس ريسك حساب ميشه؟ نظر من كاملا مخالف اين حرفه كه اكه بازي 1-1 بود الكس موثر بود.خوب طبيعيه وقتي 1-1 باشي و حريف سعي بر دفاع فشرده داره نحوه بازي طوري هست كه بيشتر حملات از كناره ها هست و سانتر براي 2مهاجم هدف انجام ميشه.بنظرت الكس تو اين شرايط كارآمد بود؟حتي اكر يادت باشه بازي بارسال با رم كه 1-1 شد وقتي نيمه دوم الكس به جاي ياكي تو بازي اومد تيم افت شديدي كرد و عملا الكس از جريان بازي محو شد ولي برعكسش بازي با ميلان كه 2-1 برديم تو نيمه دوم زماني كه 1-0 جلو بوديم ميديدي كه جقدر الكس بدرد ضد حمله ميخوره و با جلو كشيدن مدافعان نقش موثري ايفا ميكنه كه كل هم زد.من اين شرايط بارها و بارها ديدم كه زماني مساوي هستيم و رقيب برا دفاع محض اقدام ميكنه الكس هيج سودي برا تيم نداره و برعكسش زماني كه رقيب برا جبران كل حمله ميكنه بهترين عملكرد فانتزي باز محبوبمون را شاهديم.نمونه هاي زيادي برا مثال زدن هست كه بارزترينش بازيهامون جلو رئال هست كه همواره ما 1 كل جلو بوديم.

italy2006

italy2006

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1992 ارسال

با اين حال به نظر مياد اگه ووچينيچ تو سيستم 1-4-1-4 سمت چپ بازي كنه تو حمله زهر دارتر خواهيم شد چون قبلاً مشكلمون تو اين سيستم اين بود كه تو ايجاد موقعيت هاي واقعاً خطرناك كمي به مشكل خورده بوديم و صرفاً دليلش هم فقط يك چيز بود.اونم اينكه بازيكناي كناريمون اصلاً بُرش نداشتند كه ووچينيچ مي تونه اين مشكل رو حل كنه.پپه هم مثل هميشه با دوندگي بالا مي تونه يه سمت رو پوشش بده چه در حمله چه در دفاع.

موضوع نداشتن برش در هر دو جناح به چشم می خوره بی خود نبود کونته دنبال نانی منچستری بود. در سمت راست نه پپ و نه کراسیچ و نه دفاع پشت سر اونها گر چه از لحاظ دفاعی خوبه اما قدرت عبور از لایه دفاع کناری حریف رو کم دارند.

ایستگاریبیا هم چندان با مغز عمل نمی کنه. خدا کنه با اومدن میرکو به جناح چپ حداقل یک جناحمون مشکلش حل بشه.

بیش ترین تعویض ها و جابه جایی های بازیکنان در همین دو جناح صورت گرفته و نشون میده که این بخش ها هنوز مشکلشون حل نشده و کونته دارای درگیری ذهنی است.

JOHN DILLINGER

JOHN DILLINGER

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 861 ارسال
امیدوارم که سه تعویض تیم شامل اومدن کوالیارلا، الیا و الکس باشه

Atomic Ant

Atomic Ant

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 258 ارسال

سلام محمد حسين عزيز(اكه اشتباه نكرده باشم) ممنون از بست خوبت.اون بحث حسادت و .... بيشتر بخاطر عكس العمل كونته به شعارهاي هوادارها بود كه ميتونست جوري بهتر جواب احساسات هوادارا رو بده نه اينكه مطلقا بكه من هيج توجهي به خواسته هاي اونا ندارم.در رابطه با بازي قبل و جيدمان اوليه كاملا باهات موافقم كه ميركو مكمل خوبي براي ماتري نيست و اصلا به عقيده من ميركو اكر هافبك هجومي قرار بكيره با توجه به فضاي بيشتري كه داره و بازيسازي خوبي كه ميكنه بمراتب موثرتره.يك نكته اي رو متوجه نميشم تو بازي قبل وقتي 2-1 جلو هستيم جرا اومدن الكس ريسك حساب ميشه؟ نظر من كاملا مخالف اين حرفه كه اكه بازي 1-1 بود الكس موثر بود.خوب طبيعيه وقتي 1-1 باشي و حريف سعي بر دفاع فشرده داره نحوه بازي طوري هست كه بيشتر حملات از كناره ها هست و سانتر براي 2مهاجم هدف انجام ميشه.بنظرت الكس تو اين شرايط كارآمد بود؟حتي اكر يادت باشه بازي بارسال با رم كه 1-1 شد وقتي نيمه دوم الكس به جاي ياكي تو بازي اومد تيم افت شديدي كرد و عملا الكس از جريان بازي محو شد ولي برعكسش بازي با ميلان كه 2-1 برديم تو نيمه دوم زماني كه 1-0 جلو بوديم ميديدي كه جقدر الكس بدرد ضد حمله ميخوره و با جلو كشيدن مدافعان نقش موثري ايفا ميكنه كه كل هم زد.من اين شرايط بارها و بارها ديدم كه زماني مساوي هستيم و رقيب برا دفاع محض اقدام ميكنه الكس هيج سودي برا تيم نداره و برعكسش زماني كه رقيب برا جبران كل حمله ميكنه بهترين عملكرد فانتزي باز محبوبمون را شاهديم.نمونه هاي زيادي برا مثال زدن هست كه بارزترينش بازيهامون جلو رئال هست كه همواره ما 1 كل جلو بوديم.

سلام عزيز :wink2:
اسم رو درست گفتي :1:

در مورد كونته كه خب ممكنه از حرف هاش دو نوع برداشت بشه كه شايد يكيش جنبه ي منفي داشته باشه ولي من فكر نمي كنم عمداً بخواد خودش رو روبروي كسي قرار بده بلكه بيشتر داره ميگه چارچوب وظايفش به عنوان سرمربي تيم تعريف شده هست و خارج از بحث هاي خارجي بايد تيم رو مثل قبل هدايت كنه.شايد اگه اينطوري به قضيه نگاه كنيم بهتر باشه از ديد من...

و اما مبحث بعدي.
اول اينكه چرا تو حالتي كه 1-2 جلو هستيم اومدن اله ريسك بود.راستش بخاطر اينكه ما در اين بازي تو حالت 2-4-4 برتري زيادي نسبت به حريف نداشتيم و چون حريف داشت با 5 هافبك بازي مي كرد فقط به لطف پيرلو گاهاً حفظ توپ داشتيم.در واقع تو اين بازي اقتداري كه يووه در بازي هاي قبل در ميانه ي زمين داشت رو نديديدم و براي همين هم اين احتمال مي رفت حتي جنوا گل دوم خودش رو قبل از گل دوم ما بزنه به خصوص كه زوج ماركيزيو و پيرلو هم تو حالت دفاعي زياد مقتدر نبود.پس از ديد من تغيير سيستم بعد از گل نياز بود و تبديلش به 1-4-1-4 درست بود منتهي مشكل اينه كه فكر نكنم الكس تو سيستمي مثل اين به عنوان تك مهاجم زياد جالب بشه چون نه فيزيك مناسبي داره و نه سرعت مناسبي.الكس يه بازيكن فانتزي و طراح هست كه مسلماً بهترين پست براش همون مهاجم دوم در سيستم 2-4-4 هست.اونجا الكس واقعاً خوبه.

ضمناً اينكه تأكيد مي كنم اگه گل نمي زديم الكس به بازي ميومد بدليل اينه كه زوج ووچينيچ و متري اصلاً جالب نبودند و بالاخره ووچينيچ تعويض مي شد در اون صورت.حضور الكس هم از ديد من مي تونست با پاس هاش هافبك هاي كناري رو بيشتر راه بندازه و به فضا ببره كه حاصل خلاقيت اله هست چنين حركاتي.ضمناً اون شب انگيزه اي كه دل پيرو داشت مي تونست در هر لحظه اي به كمك يووه بياد حتي اگر در فرم خوبي نباشه...

موضوع نداشتن برش در هر دو جناح به چشم می خوره بی خود نبود کونته دنبال نانی منچستری بود. در سمت راست نه پپ و نه کراسیچ و نه دفاع پشت سر اونها گر چه از لحاظ دفاعی خوبه اما قدرت عبور از لایه دفاع کناری حریف رو کم دارند.

ایستگاریبیا هم چندان با مغز عمل نمی کنه. خدا کنه با اومدن میرکو به جناح چپ حداقل یک جناحمون مشکلش حل بشه.

بیش ترین تعویض ها و جابه جایی های بازیکنان در همین دو جناح صورت گرفته و نشون میده که این بخش ها هنوز مشکلشون حل نشده و کونته دارای درگیری ذهنی است.

دقيقاً.

از ديد من بزرگترين مشكل يووه در ادامه ي فصل همين پست هاي كناري هافبك هست.مشكل اينجاست كه امسال اشتباهاي ماروتا زير سايه ي خريد امثال پيرلو بدجور محو شد ولي اين تيم هنوز كامل نيست.تو پست هافبك كناري ضعف زيادي ديده ميشه.بهترين بازيكن اين پست الان پپه هست كه با وجود تموم وظيفه شناسي و كمك به دفاع و دوندگي تو حمله بُرش منحصر به فردي نداره و توانايي عبور از دفاع هاي كناري رو به اون صورت نداره.بقيه ي دوستان كناري علي الخصوص كراسيچ هم كه كلاً كركره رو كشيدند پايين! حالا بازم استيگاريبيا و جاكريني هر از چندي يه نمايش متوسط رو به خوبي دارند.در مورد اليا هم فعلاً قضاوت زود هست.

با اين حال اميدوارم اين بازي مهم رو يووه ببره.گر چه از يه چيز واهمه دارم و اونم اينكه ميهايلوويچ دو مرتبه مثل سال قبل دفاع تيمي فشرده رو در دستور كار قرار بده كه جداً كارمون سخت ميشه اونوقت.
برد تو اين بازي خيلي مهمه...

Benyamin

Benyamin

Rest In Peace

• اعضا
  • 1378 ارسال
محمد حسين عزيز من اصلا كاري به سيستم ندارم كه اكه تك مهاجم بازي كنيم 100% الكس نه ميتونه نوك بازي كنه و نه وينكر.من منظورم استراتزي حمله و ضد حمله هست كه الكس بخاطر ذات تكنيك بالاي خودش و قدرت حمل توب خوبش زماني كه تيم ضد حمله ميكنه قطعا بيشتر به كار مياد.با اين بحثم كه مشكلي نداري؟اكه اين حرفم قبول داري ميتونيم ادامه بديم.خب حالا جه زماني ضدحمله بيش مياد،وقتي كه تيم حريف عقب هست و تيمش رو به جلو بازي ميكنه.هم حرف تو درسته هم حرف من.به بيان ديكه من دارم ميكم بهترين دفاع حمله هست و اكه ما بعد 2-1 الكس مياورديم و ضد حمله ميكرديم كار تموم ميكرديم ،ولي تفكر كونته كه تو به خوبي تحليلش كردي به حفظ نتيجه فكر كرد و خواست با كم كردن 1 مهاجم و اضافه كردن هافبك دفاعي نتيجه حفظ كنه كه اين هم ميتونه درست باشه،اما از دقيقه 65 بخواي اينكار كني خيلي زود بود.

J U V E N T I N I

J U V E N T I N I

Amir_juvei

• اعضا
  • 10637 ارسال
تمام امیدواری هاتون رو گفتین،من هم تمام امیدواریمو بگم :1: فقط امیدوارم بروس مثل فصل پیش سوپرمن نباشه و اون همه توپ نگیره! فصل پیش در تورین اگر بروس اونقدر آماده نبود،فیوره گل بارون شده بود!

1 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 1 مهمان و 0 عضو مخفی