پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

لئوناردو بونوچی - Bonnie

* * * * * 5 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
1856 پاسخ برای این موضوع

hamid

hamid

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2544 ارسال
من با اکثر حرف های بابک جان موافقم بونوچی مزد تلاش این یه ساله اخیرش رو داره میگیره ولی هنوز خیلی کم تجربه هستش و مثل کیلینی بازیسازی زیاد خوبی نداره و یووه هنوز تو این قسمت مشکل داره به نظر من هم بیشتر ضعف خط دفاعی یووه همون کناره ها هستن و عدم هماهنگی کامل دو دفاع مرکزیمون + کمی یعنی خیلی کم تاکتیک های دفاعی مربی + جایگیری های بد بونوچی

Pinturicchio10

Pinturicchio10

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2491 ارسال
بر عکس بازی سازیش خیلی بهتر از کیلینیه :دی:

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال

مثل کیلینی بازیسازی زیاد خوبی نداره

بونوچی که دید بهتری داره. اینو دیگه تقریباً همه میدونن که بونوچی مدافعی هستش که بازی سازی قابل قبولی داره. این چیزی هستش که حتی توی سایت های آنالیز ایتالیا هم دیده شده و حتی کسی مثل جووانی گالی هم از بازی با پای خوب لئو تعریف و تمجید کرده بود و اونو از لحاظ سبک بازی با شیره آ مقایسه کرده بود.

البته باید دید منظور از بازی سازی چی هستش! اصولاً مدافع وظیفه اصلیش بازی سازی نیست. واژه بازی ساز برای هافبک های بعضاً میانی هستش مثل ژاوی یا پیرلو. این چیزی هستش که بعضاً اشتباه برداشت میشه از لفظ مدافع بازی ساز چون اصولاً ما چیزی توی فوتبال فعلی به نام مدافع پلی میکر نداریم چون دیگه نسل سوئیپرها یا همون لیبروها به سر اومده. مدافع بازی ساز چیزی بودش که هلنیو هررا جا انداختش و توسعه اش داد. کسی که سیستم دفاعی کاتناچو رو ابداع کرد و با گذاشتن یه سوئیپر پشت سر مدافعین اجازه میداد که اون سوئیپر بازی سازی کنه. نمونه های بزرگ این سوئیپرهای بازی ساز کسانی مثل بکن بائر یا شیره آ و البته فرانکو بارزی بودن. اگر دقیقاً کسی لفظ مدافع بازی ساز رو نمیدونه حتماً از این سه نفر و به خصوص بارزی و بکن بائر کلیپ ببینه. من خودم دید باز بارزی رو تو دفاع دیدم و فکر کنم مانی که قطعاً از من بیشتر ازش بازی دیده بتونه بیشتر در مورد بارزی و بازی سازی هاش و قطع توپ هاش و به اصطلاح بردن تیم به جلو و تدارک یک ضد حمله سریع بگه. اینو نباید فراموش کرد که دیگه ما چیزی به اسم سوئیپر نداریم چون کلاً سیستم 4 مدافع فلت دیگه همه گیر شده. الآن دقیقاً چیزی که میشه از مدافع بازی ساز برداشت کرد اینه که در وهله اول بتونه توپ های بلند خوبی رو به شکل مستقیم برای مهاجمین بفرسته. چیزی که من تو صفحه قبل هم گفتم که از این لحاظ میشه به امثال کاناوارو در چند سال پیش و یا کاروالیو اشاره کرد. کاروالیو رو که نزدیک ترین بازیکن به سبک بازی فرانکو بارزی میدونن که اصلی ترین دلیلش همین بازی مستقیم خیلی خوبش هستش. گل دل پیرو به آلمان رو به یاد بیارید. قطع توپ کاناوارو و پاس عالیش برای جیلاردینو نمونه یه بازی سازی عالی بودش. ولی اصولاً توی شاید بشه گفت تاریخ فوتبال جهان دو مدافع سوئیپر خیلی بی نظیر بودن که دقیقاً میشه گفت که مدافع پلی میکر بودن در حد مثلاً پیرلو یا زیدان در خط میانی! این دو نفر هم بکن بائر و بارزی بودن. اگر برداشت امروز ما از مدافع بازی ساز چیزی مثل اینا باشه که کاملاً غلطه چون گفتم دیگه ما سوئیپر نداریم. ولی اگر در حد همون کاروالیو توقع داشته باشیم که خب میشه گفت بونوچی حداقل الآن جزو مدافعین بازی ساز خوب سری آ هستش که ریسک حرکت کردن با توپ رو میکنه. البته در کنار ریسک کردن میشه گفت که استعداد خوبی هم داره در این زمینه.

اینم اضافه کنم که بونوچی یکی از دلایلی که خیلی خوب گل میزنه و بازی با پای خوبی داره اینه که تا رده سنی جوانان مهاجم بوده.

hamid

hamid

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2544 ارسال
من منظورم همون کاروالیو رئال هستش. درسته فصل پیش بونوچی بازیسازی خوبی داشته و قبلا هم تو پست مهاجم بازی کرده ولی این خرید فعلا تو یووه جواب نداده و بیشتر از اینکه بازیساز خوبی واسه یووه بوده باشه توپ های زیادی رو تو اون منطقه لو داده که باعث شده چندین بار دروازه یووه با تهدید مواجه بشه که با خوش شانسی ای که بونوچی داشته گل نخوردیم انتظار ماروتا این بوده که بونوچی بتونه ضعف کیلینی تو بازیسازی رو پوشش بده و بتونه مکمل خوبی واسش باشه ولی تا اینجا که موفق ظاهر نشده که هیچ کیلینی هم از اون تو بازیسازی موفق تر بوده.

Hamird

Hamird

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3587 ارسال
به نظر من که این بازیکن فوق العاده ست و بعد از کراسیچ و ملو توی این چند ساله بهترین خرید یوونتوس بوده.. ولی من هر دفعه که چه اینجا و چه توی پارسفوتبال از استعداد و توانایی بالاش تعریف کردم این رو هم گفتم که هنوز تجربه اش کافی نیست و برای همین ممکنه اشتباهات مرگ باری کنه.. ولی این دلیل نمیشه که از تیم بذاریمش کنار.. چون اولا همین الانش خیلی خیلی خیلی از لگروتالیه قوی تر هست. در ضمن برای ساخته شدن بازیکن تیم ها باید بهایی بپردازن.. همون بهایی که من یونایتد برای ساختن نانی و چندین بازیکن جوان دیگه پرداخته.. یا بارسا برای ساختن والدز و پیکه و ... پرداخته. همون بهایی که یوونتوس می تونست برای کاندروا و کاسرس بپردازه ولی نشد.. و الان باید برای پپه و بونوچی و کراسیچ و ... باید بپردازه... احمقانه ترین کار از دست دادن همچنین بازیکنی هست.. این بازیکن از سبک پا زدن به توپ مشخصه که استعداد بالایی داره و فقط تجربه لازم داره پس ایراد نداره که اگه اشتباه هم می کنه... گل زنیش هم که فوق العاده ست. توی مواردی که تیم عقب باشه خیلی لازم هست..چون توی ضربات ایستگاهی و کرنر میان جلو. در اخر هم گل خوردن یوونتوس رو اگه بررسی کنید می فهمید چقدر نقش داشته توی گل خوردن ها..

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21156 ارسال

مشکل کنونی بونوچی همین کم تجربه بودنش هست، چون هم فضا رو خیلی باز میزاره و هم خیلی راحت دریبل میخوره و جا میمونه، ولی قطعا به مرور بهتر میشه،
اما چیزی که من تو بونوچی دیدم و خیلی ازش خوشم اومد همین طرز پا به توپ شدن و حرکتش با توپ هست، استایل خاصی داره و یه جورایی به آدم قوت قلب میده !
به هر حال تا الان بازیکن فوق العاده ای نبوده، ولی این استعداد رو نشون داده از خودش که به بازیکن خوبی تبدیل بشه.

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
يه مشكل لئو اينكه بعضي موقع ها ييهو بيخيال توپ ميشه ! همون كاري كه مثلا بازي با مكزيك انجام داد . خيلي ميخواد مسلط نشون بده ولي خوب هنوز تو اين كار ها تجربه امثال نستا و كانا رو نداره .

ehsan-alex

ehsan-alex

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7243 ارسال
بونوچی در حال حاضر به نظر من احتیاج به یه الگو داره، یه کسی مثل کاناوارو تو سالهای اوجش اگه به فرض تو سالهای اوج کاناوارو کنارش بازی میکرد بدون شک به سرعت پیشرفت میکرد و تبدیل به یه مدافع کامل میشد، راهی که کیلینی طی کرد

Pinturicchio10

Pinturicchio10

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2491 ارسال
احسان خیلی نکته خوبی رو گفت ، آره همونطور که حمیرد گفت یووه باید بها بدهه پای این بازیکن ولی تو همه اون تیمایی که گفت یه سری بازیکن با تجربه و خوب بودن کنار اون بازیکن جوون بودن ، کنار پیکه پویول بود هرچند پیکه هم درست این نقاط قوت بونوچی پا به توپ بودن رو داره ولی پیکه الان یکم پیشرفت کرده ! یا مثلا کناره نانی گیگزی هم بوده ، یا کناره کولوتوره یه کمپبل آماده هم بود ! ولی مشکل ما اینه که کیلینی هم آنچنان با تجربه نیست ، الان فقط مربیا باید روشون کار کنن تا مشکلشون برطرف بشه .

BAHAR.JUVE

BAHAR.JUVE

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 941 ارسال
به نظر من مشکل فعلی بونوچی در کنار کمبود تجربه ، کمبود جنگندگیه . وقتی به ترکیب خط دفاعی یووه نگاه میکنم میبینم به جز کلینی مدافع درگیرشونده ای در زمین نداریم . مهاجم حریف جلو میاد و بونوچی پابه پاش به عقب برمیگرده ولی برای گرفتن توپ به سمتش یورش نمیبره . بونوچی بایدبه عنوان یک مدافع جسارت و ابهت بیشتری داشته باشه....

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
احسان به نکته خوبی اشاره کرد. همین پیکه تو منچستر با کسانی مثل ویدیچ یا فردیناند بوده و فرگوسن پرورشش داد. بونوچی از باری به تیم ملی رسید که شاید بشه گفت سرشناس ترین بازیکنش آلمیرون بود! همین کیه لینی یک فصل کنار تورام و کاناوارو بود. تو تیم ملی با کاناوارو بازی کرد و دو سال زوج ثابت کانا تو آتزوری بود. تو یورو و جام جهانی فیکس تیم ملی بود و تو لیگ قهرمانان جلوی مهاجمین بزرگ اروپا بازی کرده. من برای همینه که میگم بونوچی تلاش کرده که به این جایگاه رسیده چون نه از تیم بزرگی اومده نه بازیکن بزرگی کنارش بوده که ازش چیزی یاد بگیره. فقط یک فصل تو اینتر بودش که اونجا هم فقط یکبار در بازی آخر اینتر در فصل 2005/2006 بازی کرد. یه چیزی رو هم نباید فراموش کرد. یکی از دلایلی که تو دهه 2000 ایتالیا نتونست مدافع بزرگی پرورش بده اینه که کلاً نسل مدافعین بزرگ فوتبال ایتالیا خشک شد و همین کسانی مثل کاناوارو و نستا هم دهه نودی هستند. بنظرم ایتالیا فقط تو تمام این 10 سال گذشته یه مدافع بزرگ و با کیفیت رشد داد و اونم کیه لینی بود. به خیلی ها مثل بونرا، متئو فراری و حتی بارزالی به چشم یه مدافع آینده دار نگاه میشد که اصلاً اینجوری نشد! همین نستا وقتی به تیم ملی برای یورو 96 دعوت شد کنارش بازیکنانی مثل مالدینی، کاستاکورتا یا کاربونی بازی میکردن. مالدینی فوتبالش رو کنار فوق ستاره ای مثل بارزی شروع کرد. حتی تو تیم ملی کسی مثل جوزپه برگومی کنارش بود. البته صرف بودن مدافع بزرگ اصلاً دلیلی برای ستاره شدن و پیشرفت کردن یه مدافع نیست. همین بونرا چند فصل هستش که کنار مالدینی و نستا بازی کرده و میکنه ولی دقیقاً در حد همون بونرای پارما باقی مونده! یا یه مثال غیر ایتالیایی بخوام بزنم، کسی مثل وز براون که سال هاست تو من یو هستش و اینهمه مدافع بزرگ کنارش بودن ولی در حد مدافعین تیم های درجه 3 میمونه! از نسل مدافعین بزرگ فوتبال ایتالیا در دهه 90 فقط سه نفر در بالاترین سطح رده باشگاهی و البته تیم ملی باقی موندن. مالدینی که سال 2002 از تیم ملی کنار رفت و تو میلان هم همچین استعداد ناب دفاعی برای پرورش دادن نبود که مالدینی تاثیر گذار باشه. نستا هم تو تیم ملی مدام مصدوم شد و حتی تو میلان هم مصدومیت های دراز مدتی داشت. این وسط کاناوارو بودش که نقش زیادی داشتش چون همیشه مدافع ثابت تیم ملی بوده و مثلاً تو یووه ای بازی میکرد که استعدادهایی مثل همین کیه لینی بودن. ولی مشکل اینجاست که کانا تو اوج فوتبالش تو لالیگا بود و خیلی نشد از تجربه یه مدافع بزرگ در سری آ استفاده کرد. شما این رو هم در نظر داشته باشید که این نسل جدید مثل کیه لینی، بونوچی، رانوکیا و بوکتی با اینکه استعداد خوبی دارند ولی درست در مقطعی پیشرفت دارن میکنند که دوره افت فوتبال ملی و باشگاهی ایتالیا هستش. یعنی اینا مزد تلاش و زحمت خودشون رو دارن می بینند. همونطور که حمید هم گفت باید به بونوچی و امثال بونوچی زمان داد. فرگوسن الآن 3 فصله میخواد از جانی اونس یه مدافع مطمئن بسازه و نمیتونه! با اینکه اصلاً شرایط کسی مثل اونس با کسی مثل بونوچی زمین تا آسمون متفاوت هستش! باید خیلی خیلی در مورد کسی مثل بونوچی صبور باشیم. بونوچی تا تو لیگ قهرمانان بازی نکنه و تا یه تورنمنت بزرگ رو با تیم ملی تجربه نکنه همچنان مدافع کم تجربه ای خواهد بود.

hamid

hamid

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2544 ارسال
امیدوارم یووه بهای خیلی سنگینی بابت این قضیه نده و طوری نشه که نتونیم سهمیه لیگ قهرمانان رو بگیرم هر چند بونوچی نشون داده که استعداد زیادی داره و میتونه خیلی زود تر از اون چیزی که فکر میکنیم پیشرفت بکنه ولی تا یورو 2012 هنوز یه سال دیگه مونده و لیگ قهرمانان هم دو سال دیگه ! پس اگه بخوایم بونوچی یه مدافع شش دانگ و پخته و با تجربه بشه باید لااقل دو سال صبر کنیم تا مثل کیلینی انواع تورنمنت هارو پشت سر بذاره و جلوی بازیکن های بزرگ اروپا بازی کنه. البته قبول دارم که کیلینی هنوز مثل مالدینی یا کاناوارو با تجربه نیست ولی یه مدافع پخته به حساب میاد و تمام چیزهایی که یه مدافع با تجربه باید داشته باشه رو داره و به نظر من بونوچی میتونه چیزهای زیادی از کیلینی یاد بگیره. به هر حال باید نه تنها به بونوچی بلکه به کل یووه زمان بدیم و امیدوار باشیم این تیم زودتر از زمان استاندارد به هماهنگی و پختگی کامل برسه.

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15953 ارسال
توی بازی مقابل ایرلند دچار یه مصدومیت جزئی شده بود ولی پزشک ایتالیا گفته جدی نیست و می تونه مقابل صربستان بازی کنه

hamid

hamid

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2544 ارسال
امیدوارم مثل پزشک برزیل الکی نگه حالش خوبه و از این حرفا بدش بره تو زمین و یه مصدومیت گنده بیفته گردن یووه.

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21156 ارسال
درسته که هنوز بازیکن ایده آلی نبوده، و اشتباهاتی داره،
ولی واقعا پاس هاش فوق العاده ست، دیشب یک سوپر پاس داد به الکس، که اگه الکس به کوالیارلا پاس میداد یووه به گل می رسید؛
یکی دو بار دیگه هم از خط دفاع، کوالیارلا رو صاحب توپ کرد؛

فکر میکنم اگه آزادی عمل بیشتری به بونوچی داده بشه با توجه به خلاقیتی که داره خیلی بیشتر میشه از پاس های دقیقش استفاده کرد.

J U V E N T I N I

J U V E N T I N I

Amir_juvei

• اعضا
  • 10637 ارسال
یه پاس دقیق هم به بازیکنای میلان داد قلی خان،که نزدیک بود تیم بره :دی:

hamid

hamid

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2544 ارسال
باز خوبه بونوچی خیلی زیاد مصدوم نمیشه و گرنه الان بدون دفاع بودیم

smmzh

smmzh

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1427 ارسال
حالا الآن چون تو گفتی اون هم مصدوم می شه. سق سیاه :دی:

hamid

hamid

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2544 ارسال
کاش اینطوری بود ! اونوقت میگفتم چرا همه مصدوم میشن عکسش اتفاق میوفتاد

Omid Zamani

Omid Zamani

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1713 ارسال
واقعا با کیلینی خیلی زوج ایده عالیه.. تو بازی برشا می شد به وضوح دید... بونوچی با اینکه اولین فصل حضورشه اما خیلی خوب با کیلینی مچ شده( کاری که کاناوارو تو یه فصل نتونست انجام بده تازه با اون همه تجربه)...!!!! در مجموع اگه مصدومیت نره سراغش( ایشالا که نره.. :دی: ) بدون شک یکی از بهترین مهره های بانوی پیر در ته فصل شناخته میشه....

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی