پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

آنـتـونـیـو کـونـتـه

* * * - - 4 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
5237 پاسخ برای این موضوع

amirtaker

amirtaker

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 761 ارسال
ایول کونته عاشق این روحیه اش هستم:-))

MARCHISIO

MARCHISIO

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5433 ارسال
من حرف زدنش رو دوست دارم

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
کونته فصل 96.97 فقط 10 بازی واسه یووه انجام میده .. علتش رو میدونید ؟ همون مصدومیت بعد بازی با فیوره بوده ؟

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
کار واسه تیفوسی ها سخت شد ! :1: سال پیش مربی ادم بود نمیشد بهش چیزی گفت مدیرا مذخرف بودن :1: سر مدیرا خالی میکردن ، امسال برعکس مربی مزخرف بود و برعکس نمیشد به امسال اندره ا چیزی گفت :1: سال بعد که دیگه نه میشه به کونته چیزی گفت نه به مدیرا :Facepalm:

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
http://www.juworld.net/default.asp

نظر سنجی .. درباره کونته

Juventus FC

Juventus FC

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6360 ارسال
  • LocationEsfahan

کار واسه تیفوسی ها سخت شد ! :1: سال پیش مربی ادم بود نمیشد بهش چیزی گفت مدیرا مذخرف بودن :1: سر مدیرا خالی میکردن ، امسال برعکس مربی مزخرف بود و برعکس نمیشد به امسال اندره ا چیزی گفت :1: سال بعد که دیگه نه میشه به کونته چیزی گفت نه به مدیرا :Facepalm:

من به همشون هر چیزی که دلم خواست میگم :1: میخواد کونته باشه میخواد آنیلی باشه. البته پارسال به آنیلی کم چیز نگفتم ، به هر حال آنیلی پارسال گند زد به تاریخ و شکوه یوونتوس و امسال نیز ظاهرا داره همین کار و میکنه ، خب کار را باید به کاردون سپرد ، نه به کسی که یک اپسیلون از یوونتوس و فوتبال سرش نمیشه و نمیدونه مشکل اصلی تیمش چیه. به هر حال برای من محدودیتی وجود نداره که به کسی یا شخصیتی چیز نگم اگر یوونتوس ببازه اگر تحقیر بشه ، مدیران و مربی باید مورد توهین قرار بگیرند. چون مسبب اصلی هستند چون میتونستند کاری بکنند که کار به اینجا نکشه ولی نکردند.

هر سال داریم بهترین خرید ها را میکنیم بهترین امکانات ورزشی را در وینوو داریم امکاناتی که هیچ تیم دیگری در سری آ نداره امسال هم بهترین استادیوم در کل ایتالیا و حتی اروپا را داریم و اولین تیم ایتالیایی هستیم که استادیوم احتصاصی و مدرن داره ، پس هیچ بهانه ای نیست که تیم کونته حتی سوم بشه باید قهرمان بشه ، این انتظار ازش میره. حداقلش دوم در لیگ و قهرمانی در کوپا ایتالیا. اینک اینقدر دم از تاریخ و شکوه یوونتوس میزنه پس باید بدونه عزمت یوونتوس چقدره ، جایگاهش کجاست و باید به همه یکی 3 تا بزنه ، پس هیچ بهانه ای برای آنیلی ، کونته نیست ، باید ببرند و قهرمان بشوند در غیر این صورت متسحق بدترین توهین ها از نظر من هستند.

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال

من به همشون هر چیزی که دلم خواست میگم :1:

من گفتم تیفوسی ها ! نگفتم یه هوادار معمولی تو یه نقطه از اصفهان ! :1:

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA

من گفتم تیفوسی ها ! نگفتم یه هوادار معمولی تو یه نقطه از اصفهان ! :1:

LIKE ! :1:

----

حالا وقت حمايت همه جانبه از كونته هست ! تو هر درجه از يوونتوسي بودن كه ياشيم ، از هوادار تا خود آندرآ ،

من كه خوشخالم الان كونته مربي شده :1:

Juventus FC

Juventus FC

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6360 ارسال
  • LocationEsfahan

LIKE ! :1:
من كه خوشخالم الان كونته مربي شده :1:

آخر فصل هم میبینمت چقدر (خوشخالی) :1:

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
کونته یه تیکه هم ازش می پرسند که هدفت برای فصل آینده چیه ؟ گفته یووه باید همیشه برای جام گرفتن تلاش کنه. ماروتا هم گفته : ما تلاشمون رو می کنیم تا کونته رو راضی نگه داریم و نیازهاش رو برطرف کنیم. ولی یه سری از اهداف رو نمیشه به یووه آورد به دلیل اینکه تیم های مالکشون این اجازه رو نمی دند یا شرایطش وجود نداره.

Friend

Friend

تازه به جمع ما پیوسته :D

• اعضا
  • 10863 ارسال
فرارا با اون همه حجمه ی مثبت اومد ، اون همه هوادارها منتظر بودن با فرارا قهرمان بشن و تیم دوم جدول رو تحویل گرفت ، به اون روز افتاد حالا که کونته با پیش زمینه ی فرارا اومده و این همه حس منفی علیهش هست و تیمی رو تحویل گرفته که دو فصل پشت سر هم هفتم شده ، چطوری انتظار داریم کار شاقی انجام بده ؟ تنها چیزی که میتونه کونته رو متفاوت کنه ، خرید های فوق العاده است که از این مدیریت بر نمیاد اگر آگوئرو ، ریبری و دو تا دفاع کنار عالی بیان ، این تیم بدون مربی هم جزو 4 تیم اول میشه ولی اگر انجام نشه که قطعا نمیشه ، این تیم دوباره هفتمه باتشکر

alexi kourd

alexi kourd

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4503 ارسال
منم با کمال کاملا موافقم کونته همچین کار بزرگی رو با این بازیکنا نمیتونه انجام بده کونته بازیکن محبوبی بود من دوس ندارم به وضعیت فرارا دچار بشه ولی اینجور که بوش میاد مدیرا دارن مثل فصل پیش عمل میکنن اسمای بزگی رو مطرح میکنن و اخرش میام رو ماتینز و موتا و .... اگه این وضع باشه کونته رو هم به راحتی میسوزانیم وبعدشم یه حسرت بزرگ دیگه واسمون میمونه ........... حالا باید دید میتونیم کسی رو بگیریم یا نه

TIFOSI DELLA JUVE

TIFOSI DELLA JUVE

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 829 ارسال
صحبت های کونته بعد از امضای قرار داد در اطاق آنیلی

( زیرنویس انگلیسی )

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
دلپیرو یه مطلبی برای خوش آمد گویی به کونته نوشته خیلی جالب و هوشمندانه، بعد از آرزوی موفقیت و پیروزی های زیاد با هم دیگه آخرش نوشته : به یووه خوش برگشتی آنتونیو، خوش آمدی مستر کونته !

ehsan-alex

ehsan-alex

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7243 ارسال
البته که کونته نمیتونه بدون مهره درست و حسابی نتیجه فوق العاده ای بگیره اما یه چیزایی رو هم باید در نظر گرفت یادتون میاد نیم فصل اول رو با جه رتبه ای تموم کردیم؟ تیم دوم بودیم درسته؟ اگر اشتباه نکنم تا صدر جدول هم فقط دو سه امتیاز فاصله داشتیم با همین تیم مهره ها یادتونه چقدر از بازی شناور تیم خوشحال بودیم اون تیم دلنری داشت یه سبک متفاوتی رو نسبت به بقیه تیم های ایتالیایی انجام میداد اما چی شد که یه دفعه همه چی بهم ریخت؟! چرا رویاهامون تبدیل به کابوس شد؟! فکر نمی کنین جنبه اصلی این دگرگونی جنبه روحی روانی بود در کنار مصدومیتهای عجیب؟ این یوونتوس بیش از اینکه به فوق ستاره نیاز داشته باشه به یه فوق مربی نیاز داره به یه کسی که بتونه انگیزه و روحیه رو در این تیم زنده کنه،کسی که بتونه از لحاظ روانی به تیم جرات و توان بده با تفکر جدید و گستاخش کسی که حد و مرزی برای موفقیت قایل نباشه و به چیزی به جز پیروزی افتخار فکر نکنه و با حرفهایی که از کونته می شنوم فکر میکنم انتونیو این توانایی رو داشته باشه. امیدوارم بتونه خواسته هاشو به گروه مدیریت تحمیل کنه و تیمی بسازه با این اهدافی که ازشون حرف میزنه.

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
شاید یکی از بزرگترین سوال ها در مورد سبک بازی کونته باشه چون هیچکس به اون صورت بازی تیم کونته رو ندیده، ولی فلسفه ی فوتبال کونته چیه ؟ این یه آنالیز کامل از سبک بازی کونته است که به تاکتیک هایی اصلی اون اشاره می کنه. از کلیات گرفته تا جزییات.

صحبت در مورد تاکتیک کونته زیاد بوده، تاکتیکی که معروفه به 4-2-4، و گاهی هم با عنوان یه 4-4-2 یا 4-2-2- شناخته میشه. برای اینکه از سردرگمی این اعداد دربیایم خیلی ساده میشه گفت کونته با 4 دفاع بازی می کنه، 2 هافبک دفاعی محظ، 2 تا وینگر خیلی واید و 2 تا مهاجم. تیم کونته در سرتاسر زمین پخش میشه، و از تمام عرض زمین استفاده می کنه. وینگر ها خیلی پهن و در راستای مدافعان کناری هستند. مهاجم ها با هم دیگه یه حالت دینامیک دارند که یکی همیشه با حرکتش برای دیگر فضا ایجاد می کنه و در نتیجه معمولا یه مهاجم توی تیم کونته مرتب عقب میاد. تیم کونته بر مبنای مالکیت توپ بازی می کنه همراه با پاسکاری های عرضی زیاد با صبر و حوصله. اهل ارسال های بلند نیست، با وجود اینکه تیم با 2 وینگر واید بازی می کنه زیاد اهل سانتر کردن نیست. اهل دفاع کردن مطلق و ضد حمله نیست و کونته عقیده داره تیمش باید به سریع ترین شکل ممکن توپ رو از حریف بگیره.

بازی تیم کونته از پاسکاری های عرضی از خط دفاع شروع میشه. پاسکاری های تکضربی که معمولا با دروازه بان و هافبک های دفاعی انجام میشه و اول تیم حریف رو وادار به باز کردن فضاها و تغییر حالت می کنه. معمولا در تیم های کونته این پاسکاری ها خیلی با حوصله انجام میشه همزمان حرکت بدون توپ تیم صورت میگیره و موقع که تیم به حالت حمله میره این حرکت های بدون توپ و پاسکاری های تکضرب به اوج خودش می رسه. از لحاظ دینامیکی تیم کونته خیلی شناوره و بازیکن های باید حرکت های هماهنگ خیلی زیادی با هم داشته باشند و این هماهنگی نیاز به بازی خونی و سرعت تصمیم گیری بالای بازیکن ها داره.

وینگرها کلیدی ترین بازیکن های تیم کونته هستند. هردو وینگر کونته به صورت عکس بازی می کنند. یعنی پاچپ سمت راست بازی می کنه و پا راست سمت چپ. تدارک حمله ی تیم کونته به این صورت که توپ وقتی در خطوط عقبی (دفاع، هافبک دفاعی) در حال طی کردن عرض زمینه، همین که یه فضای مناسب پیداش شد یه وینگر از کنار زمین کات می کنه به سمت وسط زمین میره، همزمان یه مهاجم بهش نزدیک میشه، مهاجم دیگه به عمق میره، وینگر مقابل با سرعت به فضای خالی مقابل حرکت می کنه و مدافع کناری سمت وینگر صاحب توپ به سرعت جلو میاد و فضای پشت وینگر مورد نظر که به وسط زمین اومده رو پر می کنه. توی این عکس ها با بررسی بازی سیه نا این پاراگراف رو بهتر میشه توضیح داد :

فیکانیا مدافع وسط سیه نا صاحب توپه، فضایی ایجاد میشه، برینزا وینگر راست سیه نا (چپ پا) به سمت وسط زمین حرکت می کنه. همزمان مدافع راست سیه نا به سمت فضای خالی ایجاد شده پشت سر برینزا میره :

تصویر

کالایو یکی از مهاجم های سیه نا به برینزا نزدیک میشه و برای کاپوتو مهاجم دوم فضا ایجاد می کنه، کاپوتو هم به عمق دفاع میره. از طرف مقابل، رجیانلدو وینگر چپ سیه نا رو می بینید که با سرعت پیش میره در فضای مقابل. پشت سر برینزا هم مدافع راست به حرکتش ادامه میده :

تصویر

کالایو توپ رو برای رجینالدو می فرسته، کاپوتو در عمق قراره گرفته، ریجنالدو در شرایط ساخت موقعیت، برینزا و کالایو هم در صحنه هستند. ریجنالدو بخواد سانتر کنه 3 بازیکن در محوطه هستند، ریجنالدو بخواد برگرده برینزا و کالایو می تونند ساپورتش کنند و تیم در فاز تهاجمی قرار میگیره :

تصویر

این حرکت شناور تیم که باید به صورت هماهنگ باشه رو توی عکس بالا دیدید، ولی حالت ایده آل اینه که حرکت خیلی سریع و همراه با پاس های تکضرب باشه. یه مورد دیگه رو نگاه کنید، هافبک دفاعی صاحب توپه، برینزا با از راست به سمت وسط زمین حرکت می کنه، همزمان کالایو به سمت برینزا حرکت می کنه و کاپوتو میره توی عمق :

تصویر

وینگر چپ نزدیک به خط اوت حرکت می کنه و باعث میشه دفاع حریف باز باشه. کالایو با یه پاس تکضرب ازین فضای باز استفاده می کنه و توپ رو می ندازه برای کاپوتو:

تصویر

کاپوتو تک به تک میشه.

تصویر

اگر تیم موفق بشه مثل بالا فضایی برای وینگر یا مهاجم پیدا کنه حمله رو ادامه میده، در غیر این صورت توپ دوباره به مدافعین یا هافبک های دفاعی برگردونده میشه تا از نو حمله شروع بشه. معمولا توی تیم کونته تدارک حمله از مدافعین شروع میشه و جهت دهنده به حمله توسط یکی از دو مهاجم. توی دو عکس بالا دیدیم، کالایو یه بار توپ رو به وینگر بالا انتقال داد، یه بار به مهاجم نوک. حالا توی عکس سوم باز هم ببینید که بازی توسط مدافع کناری شروع میشه و باز هم توپ به مهاجم می رسه برای جهت دادن به حمله :

کاچیاتوره مدافع راست سیه نا صاحب توپه، کالایو از دفاع حریف جدا میشه و عقب میاد. همزمان با عقب اومدن اون کاپوتو و برینزا به عمق می رند. سوی مخالف زمین وینگر چپ هم لبه ی زمین حرکت می کنه تا دفاع رو باز نگه داره و ایجاد فضا کنه :

تصویر

کالایو صاحب توپ میشه، دو گزینه نزدیک خودش داره و یه گزینه با فاصله. 3 بازیکن در عمق دفاع حریف نفوذ کردند:

تصویر

کالایو برینزا رو انتخاب می کنه و تیم در موقعیت خوبی قرار میگیره :

تصویر

باز هم برای مثالی از ایده های کونته و نوع استفاده اش از وینگر ها، در این تصویر بعد از تبادل توپ بین مدافعین و جلو کشیدن مهاجم های حریف فضایی ایجاد میشه :

تصویر

مدافع چپ روسی توپ رو به وینگر چپ (راست پا) رجینالدو میده، کالایو سریع به ریجالدو نزدیک میشه و رجینالدو با یه پاس تکضرب توپ رو به کالایو میده و خودش با سرعت به سمت وسط زمین میره. همین این اتفاق ها در عرض چند ثانیه می افته :

http://up.vatandownl...k29xn_thumb.jpg

http://up.vatandownl...rdszk_thumb.jpg

باز هم مثال از بازی سازی مدافعین کنار و حرکت دینامیکی و هماهنگ سریع تیم کونته. مدافعین پاسکاری می کنند و تا بازیکن های حریف جلو بیان. ترزی مدافع وسط سریع توپ رو به وینگر چپ ریجنالدو میده.

http://up.vatandownl...z06rp_thumb.jpg

رجینالدو به محض صاحب توپ شدن سریع توپ رو می ندازه برای کالایو:

http://up.vatandownl...usd8e_thumb.jpg

همزمان کاپوتو به عمق حرکت می کنه و برینزا وینگر سمت مخالف با سرعت لبه ی خط حرکت می کنه :

http://up.vatandownl...ig3oy_thumb.jpg

کالایو توپ رو به کاپوتو میده، کاپوتو حرکت می کنه و برینزا رو در یه سمت خودش و کالایو رو در سمت دیگه خودش داره، توپ رو برای برینزا می فرسته و تیم در موقعیت خوب حمله قرار میگیره :

http://up.vatandownl...99gw7_thumb.jpg

این بخش اول بود، در بخش دوم به نقش خط هافبک و سیستم دفاعی تیم کونته می پردازیم.

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال
اولین مربی ای هستش که بعد از اومدن یووه به سری آ به ورودش خوش بین هستم و با اینکه هیچ اطلاع دقیقی از نحوه مربی گریش ندارم حس می کنم در یووه موفق می شه !!! نه شل و و له مثل فرارا ، نه بی تاکتیک مث مثل زاکه رونی ، نه بهانه گی رانیری و نه بی برنامه مثل دل نری !!! ********* فکر می کنم کونته دقیقا می تونه همون روح و روحیه ای رو تزریق یووه بکنه که چند سال داره در یووه تضعیف می شه !!! ببینید مثلا مربیان دیگه همش افسوس می خوردند که چرا بازیکنان بی انگیزه اند ، من فکر می کنم کونته به جای افسوس خوردن ، می زنه چکی می کنه هرکس که تو یووه بی انگیزه باشه و تیم رو رو میاره !!! خدا کنه اشتباه نکنم ...!

El rey leon

El rey leon

respect my authoritah

• اعضا
  • 4004 ارسال
کاش قراردادو یک ساله میبستند کونته با بازیکنایی که میخریم تیمو سوم کنه فصل بعد کاپلو بیاد تیم بدیم بهش وای چی بشه

Friend

Friend

تازه به جمع ما پیوسته :D

• اعضا
  • 10863 ارسال
خیلی تاکتیکش جالبه وقتی داشتم پست رضا رو میخوندم ، بازی منچستر توی ذهنم میومد منچستر تقریبا یه همچین سیستمی بازی میکنه ولی خوب اونها وینگر ها رو چپ و راست نمیزارن بعید میدونم به این زودی ها کونته بتونه ، تیمی که فقط منتظر ضد حمله بوده رو به یکباره بکنه تیم مالک توپ این تیم خیلی کار داره ، مگر اینکه بازیکن هایی جذب بشن که واقعا بزرگ باشن و به راحتی بتونن با تاکتیک کنار بیان باتشکر

quagliarella

quagliarella

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2863 ارسال
یعنی تو این ترکیب کراسیچ سمت چپ بازی میکنه و باستوس سمت راست ؟

1 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 1 مهمان و 0 عضو مخفی