پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

جــامــپــیــرو بــونــیــپــرتــی - Il Ragazzo D'Oro

* * * * * 1 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
113 پاسخ برای این موضوع

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
بونی پرتی اولین مهاجمه یوونتوسه که تونسته کاپتان بشه . قبل از بو نی پرتی همه کاپتانها,هافبک و یا مدفع بودن و وقتی در سال1954بازوبند به بونی پرتی رسید این روال تغییر کرد . این یارهمیشگی یوونتوس 7سال کاپتان یوونتوس بود

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21158 ارسال

این ویدیو رو حتما ببینید :1: اگر یکی تواناییش رو داره یه جای دیگه که ****ر نباشه هم آپلودش کنه.

سه تا گل از بازی های مارکیزیو مقابل اینتر و تورینو وقتی 10-12 ساله بود. خصوصا گلش مقابل اینتر خیلی قشنگه.

+ بعد الان من متوجه شدم این فصل، 20 امین فصلیه که مارکیزیو جزیی از باشگاه یووه است ! تازه قبلشم عضو باشگاه فوتبال فیات بوده.

اولش خواستم توی تاپیک خود مارکیزیو پست بدم ولی دیدم بیشتر پستم درباره بونی پرتی ـه، ولی میخوام به شباهت این دو بازیکن اشاره کنم؛ هر چند کم و ضعیف.
بونی پرتی زمانی که 16 سال بیشتر نداشت با زدن 11 گل در یک بازی چهره شد و تیتر روزنامه ها شد ! این برای یک بازیکن 16 ساله فراتر از چیزی بود که میتونست تصور کنه، طبیعی هم بود که خوش بختی (یووه) به سراغش بیاد ...
نمیشه منکر این شد که بونی پرتی برای یووه یک فوق ستاره به شمار میاد؛ نه؛ فوق ستاره نیست؛ یک اسطوره هم نیست؛ یک افسانه ست، افسانه ای که علی رغم اینکه جاودانه ای به نام دل پیرو رکوردهای زیادی رو ازش به اسم خودش ثبت کرد ولی بازم "دست نیافتنی" نشون میده. اما "نامبر 9" یووه هیچ گاه نتونست هنر خودش رو توی آتزوری نشون بده و حتی در زمان خودش هم با وجود اینکه از نظر سطح بازی یک لول در بقیه بازیکن های یووه بالاتر بود اما در جهان فوتبال بازیکن های بالا دست زیادی داشت.
در واقع بونی پرتی برای ما یک افسانه ست ولی هیچ وقت چه در زمان خودش و چه حالا، اسمی ازش در میان بزرگان آورده نشده.
اینجا میخوام به شباهت مارکیزیو و بونی پرتی اشاره کنم، مارکیزیو هم بازیکن بسیار خوبی برای "ما" ست، نقشش رو نمیشه انکار کرد و البته در جوانی هم خودش رو بر سر زبان ها انداخت و یک یوونتوسی "اصیل" به شمار میاد، خون مارکیزیو "سیاه و سفید" هست. ولی مارکیزیو هم همانند بونی پرتی اسمش سر زبون ها نیست و حقیقا دوست ندارم هم سر زبون ها بیوفته ! خلق و خوی یوونتوسی از "شهرت" و "حاشیه" دوری میکنه،

تصویر

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
در زمان ریاست بونی پرتی بود که یوونتوس اولین جام اروپایی تاریخ خودش رو برنده شد .
بونی پرتی از سال 1971 در باشگاه مسوولیت گرفت و یک از مهمترین رویدادهای تاریخ یووه رو در سال1977 رقم زد .
یووه در این تورنمنت اروپایی(جام یوفا) با غلبه بر منچستر سیتی . منچستر یونایتد . شاختار. ماگدبورگ . آ ا ک اتن و بیلبائو قهرمان اروپا شد و این افتخار در کارنامه تراپاتونی و رئیس بو نی پرتی ثبت شده .

[img width=480 height=323]http://digiphotostatic.libero.it/vittoriale55/med/f8c02c4bd2_5636150_med.jpg[/img]

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
دقایقی پیش مالدینی در همایشی (؟) در فلورانس پیراهنی که موفق شد در سال 2007 در ژاپن فینال جام باشگاه های جهان باش به قهرمانی برسه رو به جامپیرو بونی پرتی بزرگ تقدیم کرد .

J U V E N T I N I

J U V E N T I N I

Amir_juvei

• اعضا
  • 10637 ارسال

[img width=480 height=300]http://www.tapety.juvepoland.com/uploads/wallpapers/2011/03/30/231/thumb_big_wide_3fb3b05fdb78bc0a47a762ab6c6ac934.jpg[/img]

:worship:

بیش از همه،به احترام اونی که «66» سال،سیاه و سفیده... :flower:

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
همچین روزی در سال 1990 از ریاست باشگاه استعفا داد .

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21158 ارسال
- بونی پرتی مدت هاست که ازش خبری نیست و دلیل هم داره، تو خونه و به شکل کاملا شدید ازش پرستاری میشه، دیدن بازی های یووه که مدت هاست ازش منع شده و البته حق نداره روزنامه بخونه ! ساعات کمی رو میتونه پای تلویزیون باشه و البته صرفا برای دیدن فیلم و سریال (چیزی که البته اصلا علاقه نداره بهش !!)، رفت و آمدها به خونه ش کاملا کنترل شده ست و با اکثر افراد از طریق تلفن در ارتباط هست و فقط نوه ش یعنی فلیپو بهش سر میزنه. اعصابم رو خورد کرد :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21158 ارسال

BONIPERTI & SIVORI

[img width=480 height=314]http://www.shiaupload.ir/images/29775341337833037245.jpg[/img]

BONIPERTI & DEL PIERO

[img width=480 height=356]http://www.shiaupload.ir/images/10675946626721144905.jpg[/img]

G.AGNELLI % BONIPERTI

تصویر

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
امروز بونی پرتی در همایشی به نام سوین دوره جایزه انتزو برتزوت (مربی سابق تیم ملی ایتالیا ، قهرمان جام جهانی 82) شرکت کرده .
دقیقا نمیدونم این جایزه چی هست چون اصل مطلب برمیگرده به بونی پرتی که دیدم بهمن پست داده بود که حالش خوب نیست خواستم بگم که خوشبختانه سرحال :1:

[img width=480 height=285]http://iren.freeiz.com/up/85822e359afa.jpg[/img]

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

الان دیگـه همه چیز خـوبه +x

• اعضا
  • 6960 ارسال
[center]بونی پرتی در جشن یازدهمین اسکودتو

[img width=480 height=365]http://www.shiaupload.ir/images/92315239470297094568.jpg[/img]

یوونتوس در فصل 60-1959 تونست با کسب 55 امتیاز و با 8 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم یعنی فیورنتینا قهرمان کالچو بشه و یازدهمین اسکودتو رو به دست بیاره .. جامپیرو بونی پرتی هافبک یوونتوس در اون فصل 31 بازی برای یووه انجام داد و 7 گل به ثمر رسوند.

اما نکته جالب این هست که عمر سیوری یکی دیگر از هافبک های یووه با زدن 28 گل , گلزنترین بازیکن یوونتوس تو اون فصل لقب گرفت .

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال
[center] [size=17pt] [color=red]
جامپـیرو بونی پرتی & یوونتوس من

تصویر

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
امروز 2013.06.10 جامپیرو بونیپرنی در تاریخ 10.06.1961 اخرین بازی خودش رو برای یوونتوس انجام داد :hc: بونیپرتی در سال اخر بازیگریش 30 بار میدان رفت و 6 گل به ثمر رساند. یکی از القاب بونیپرتی که شاید تا به حال کسی ندونسته باشه Marisa هست !

Ale10Forever

Ale10Forever

Tired Juventini...

• اعضا
  • 809 ارسال

تصویر
1951

جامپیرو بونیپرتی ( متولد 4 جولای 1928 در بارنگو، پیدمونت ) فوتبالیست بازنشسته ایتالیایی است که تمام دوران بازیگری خود را در یوونتوس سپری کرد (بین سالهای 1946 تا 1961). او همچنین عضو تیم ملی ایتالیا بود. بونیپرتی پس از بازنشستگی در مقطعی مدیریت یوونتوس و نماینده پارلمان اروپا بوده است.

بونیپرتی با 182 گلی که برای یوونتوس زد به مدت 40 سال برترین گلزن تاریخ یوونتوس بود تا اینکه این رکورد در 10 ژانویه 2006 توسط الساندرو دل پیرو شکسته شد (دل پیرویی که خود در سال 1993 توسط بونیپرتی به یوونتوس آمد). دل پیرو همچنین رکورد بیشترین بازی بونیپرتی را در 14 فوریه 2010 شکست جایی که برای 445 مین بار در سری آ برای بانوی پیر به میدان رفت. ضمن اینکه بونیپرتی یازدهمین گلزن برتر تاریخ سری آ است و در لیست 125 فوتبالیست برتر زنده دنیا که توسط په له نوشته شده نیز حضور دارد.

بیوگرافی

تصویر

بونیپرتی ابتدا در ترکیب پریماورا حضور داشت و به او فرصتی داده شد تا خودی نشان دهد اما موفق نشد مربیان را قانع کند. اما پزشک تیم، دکتر اجیدیو پرونه درخشش خاصی در بونیپرتی جوان دید و فرصتی دوباره به وی داد تا ارزشهایش را در 22 می 1946 نشان دهد.

در مسابقه مقابل فوسانو مهارت های اسطوره در حال رشد برای همگان آشکار شد. 7 گل بونیپرتی در پیروزی 7-0 به تماشاچیان چشمه ای از آینده یوونتوس، کالچو و شبه جزیره را نشان داد. مشخص بود پسر اهل برنگو صرفا یک استعداد معمولی نبود و میتوانست عصر ساز باشد؛ استعدادی که میتوانست کاتالیزگری برای دوره آقایی بی رقیب بیانکونری باشد. وولپاتو، رئیس بخش جوانان تیم بعد از بازی در همان تونل استادیوم با وی قرارداد بست.

یک روز پس از پایان جنگ جهانی دوم بانوی پیر پسر خود را پیدا کرد؛ چراغ امیدی برای نسلی جدید که برای گذر از فصل ناامیدی به سوی آینده ای روشن نیاز داشت.
بونیپرتی جوان که از همان روز اول به تیم اول تمرین می کرد و رناتو چزارینی را تحت تاثیر قرار داده بود، اولین بازی خود برای بانوی پیر در سری آ را در 2 مارس 1947 مقابل آث میلان انجام داد در حالی که فقط 19 سال داشت اما این بازی با بدشانسی او با شکست 2-1 همراه بود. اولین گل او در لیگ 3 ماه بعد مقابل سمپدوریا رقم خورد. یوونتوس فصل 47-1946 را به عنوان نایب قهرمان به پایان رساند در حالیکه تورینو، رقیب همشهری به قهرمانی رسید. بونیپرتی فصل را با 5 گل در 6 بازی به اتمام رساند.

با اینکه پست تخصصی او مهاجم نوک بود اما بازیکنی منعطف بود و می توانست به عنوان مهاجم دوم و بال راست نیز بازی کند. وی سپس دوران افت کوتاه مدتی را تجربه کرد اما در فصل دوم نامش را سر زبانها انداخت؛ با اینکه فقط 20 سال داشت اما در طول فصل 27 گل زد و بالاتر از والنتینو ماتزولا به عنوان آقای گلی رسید.

در این فصل ( 48-1947 ) جامپیرو بونیپرتی پاسخ منتقدین را داد و نشان داد شایسته آنهمه بزرگنمایی است؛ و به شبه جزیره ثابت کرد مردی است که می تواند سری آ را به اولین دوران طلایی اش برساند... " Ruggenti Anni Cinquanta" (خروش دهه 50)

اولین قهرمانی بونیپرتی با یووه به 50-1949 برمیگشت. آمار گلزنی او شهره خاص و عام شده بود و تا 24 سالگی 100 گل برای غولهای تورین زده بود و در 52-1951 نیز دومین اسکودتو را مقابل نام خود ثبت کرد. در این فصل بونی به اوج فوتبال خود رسید و بار دیگر به نقش اول یووه تبدیل شد.

وقت یووه ای جدید بود؛ تشخصی جیانی آنیلی این بود که جامپیرو بونیپرتی پرچم دار این یووه خواهد بود و وی را به سوی خلق " Il Perfetto Bianconeri" هدایت کرد؛ و این شاهکار آنیلی بود...

عواقب سانحه هوایی تورینو گریبان کالچو را گرفته بود در پایین ترین حد خود قرار داشت؛ اما در عین حال " Il Perfetto Bianconeri" اعتبار حاضر ورزش ملی ایتالیا را دوباره بدست آورد.

هرچند خرید جیوانی ویولا دروازه بان، برتولوچی مدافع، پیچینینی هافبک، ویوولو مهاجم و بالهایی مثل رینالدو مارتینوی آرژانتینی و کارل آئه گه پرائست دانمارکی در قهرمانی های متعدد یوونتوس موثر بودند اما جامپیرو بونیپرتی درخشان ترین ستاره بود. 21 گل بونیپرتی با ترکیب 28 گل جان هنسن یووه را به سمت قهرمانی 100 گله هدایت کرد که شامل برد معروف 4-2 مقابل اینتر می شد.

دو سال بعد بونیپرتی و " Il Perfetto Bianconeri" نهمین اسکودتو را به ویترین افتخارات یوونتوس اضافه کردند؛ با درخشش بونی، یوونتوس تبدیل به قدرت اول ایتالیا شده بود. تحسین برانگیز ترین عملکرد یووه در این دوره به زورآزمایی سرنوشت ساز مقابل میلان برمیگشت که بونیپرتی تیمش را به پیروزی 3-1 مقابل میلان نوردهال هدایت کرد. نابغه زرنگ برنگو، "Lo Stile Juve" اساطیری آنیلی را در دست گرفت و آن را به عنوان بنیان اصلی کالچو به دنیا معرفی کرد.

نهمین اسکودتو یووه و بونیپرتی را به دوره زودگذر رخوت سوق داد. در حالی که کیفیت هم تیمیهایش در حال کاهش بود و وضعیت مدیریتی تیم مضحک و ناپایدار بود (6 مدیر در هفت سال)؛ بونیپرتی به زندگی خود در سمت راست خط هابک ادامه می داد. در میانه های دهه 50 بیانکونری بونی دو بار به جایگاه نهم سری آ نزول کرد، آنهم به دلیل نبود رهبر در هیئت مدیره نه در زمین.

هرچند در نهایت آمدن اومبرتو آنیلی و جا افتادن جامپیرو بونیپرتی در سمت راست، آغازگر دوره ای سرشار از موفقیت برای یوونتوس شد.
بزرگترین موفقیت اومبرتو آنیلی خرید جان چارلز و عمر سیووری در بازار تابستانی 1957 بود تا به بونی در خط حمله اضافه شوند. "سه گانه جادویی" بدل به عامل اصلی موفقیت یووه در آن دوران شد. چارلز و سیووری از بونیپرتی آموختند پوشیدن پیراهن سیاه و سفید بانوی پیر چه معنایی دارد. او دوباره رهبر یک تیم خاص شده بود. ساکنان تورین جمع شده بودند تا "سه گانه جادویی" را ببینند.

"سه گانه جادویی" یوونتوس را به دهمین قهرمانی و اولین ستاره طلایی در فصل 58-1957 رساندند. با اینکه در فصل آتی یوونتوس با وجود کامل بودنش نتوانست از قهرمانی اش دفاع کند؛ بونیپرتی برایی اولین بار موفق به فتح کوپا ایتالیا شد، با برد 4-1 اینتر در دو بازی رفت و برگشت.

تصویر

1960

فصل 60-1959 بدل به موفقیت آمیز ترین فصل جامپیرو بونیپرتی در تورین شد. توانایی بونی در بازیسازی از سمت راست و بخصوص تاثیری که روی هم تیمی هایش داشت از جامپیرو بونیپرتی ستاره ای در موفقیت آمیز ترین فصل یوونتوس شد. گل او در پیروزی 3-1 مقابل میلان در بازی آخر فصل، نشان داد بونیپرتی نماد کاملی برای “Lo Stile Juve” است. او "Signore Vittoriso" بود ..
آخرین فصل بونیپرتی با یووه با پایان چرخه موفقیت یووه همراه شد. اینتر هلنیو هررا برای اولین بار به نزدیکی های اسکودتو رسید اما در نهایت مغلوب یوونتوس بونی شد. به طرز متناسبی آخرین بازی جامپیرو بونیپرتی با پیراهن یوونتوس پیروزی 9-1 مقابل اینتر بود، بعد از این بازی شماره 10 یوونتوس اسکودتو را برای آخرین بار بالای سر برد.

بازنشستگی

بونیپرتی در زمان خداحافظی اش از فوتبال، با 182 گل برترین گلزن تاریخ یوونتوس بود. اکنون بعد از الکس دل پیرو دومین گلزن برتر است و ششمین نفر از نظر تعداد حضور با پیراهن بانوی پیر می باشد. او با 444 بازی در سری آ رکورد دار بود که آن هم توسط الکس دل پیرو در فوریه 2010 در بازی مقابل جنوا شکسته شد.

مدت کوتاهی پس از بازنشستگی، خانواده آنیلی به وی، منصب اجرایی در کادر مدیریت تیم پیشنهاد داد و بونیپرتی برای سالها (19سال) مدیر تیم بود و از این لحاظ نیز رکورددار است؛و تا چندی پیش هم به عنوان مدیر افتخاری باشگاه شناخته میشده است. بین سالهای 1994 تا 1999، بونیپرتی نماینده پارلمان اروپا با حزب فورتزا ایتالیا بود.

تصویر

فیلیپو، نوه او جا پای پدربزرگش گذاشته و به عنوان هافبک سابقه بازی برای تیم یوونتوس پریماورا و زیر 19 ساله های ایتالیا را دارد و در حال حاضر عضو تیم پارما می باشد.

رده ملی

تصویر

Italy vs. Switzerland

بعد از اینکه فقط 14 بازی در سری آ انجام داده بود، بونیپرتی به تیم ملی فوتبال ایتالیا دعوت شد تا مقابل اتریش قرار گیرد که با شکست تحقیر آمیز 5-1 همراه بود.

او در می 1949 انتقامش را از استرالیا گرفت و اولین گل ملی اش برای آتزوری را در پیروزی 3-1 به ثمر رساند. دوران فوتبال ملی او مانند رده باشگاهی فوق العاده نبود ولی موفق شد 38 بازی ملی انجام دهد (24 بازی به عنوان کاپیتان) و 8 گل برای آتزوری به ثمر رساند. بونیپرتی در جامهای جهانی 1950 و 1954 برای آتزوری به میدان رفت.

باید گفت فقط سه مرد در تاریخ بیانکونری هستند که پیراهن یووه را پوشیدند و به بازیکنانی فراتر از آنها که صرفا محبوب و اسطوره هواداران بودند، بدل شدند؛ سه مردی که “Lo Stile Juve” (استایل یوونتوسی) را به عینیت رساندند؛ سه بت واقعی یوونتوس: الساندرو دل پیرو، گائتانو شیره آ و بالاتر از همه آنها جامپیرو بونیپرتی ... آقای یووه.

Spoiler

Numero Uno

Numero Uno

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3785 ارسال

تصویر

«یووه، رویای زندگی من. رویایی که به حقیقت پیوست، زیرا من این پیراهن متمایز و غرورانگیز سیاه و سفید را بر تن کردم. در طول آن سال ها من فقط یک هدف داشتم: بازی کردن در سری آ با پیراهن سیاه و سفید...»

تولدت 85 سالگیت مبارک رئیس، تولدت مبارک یوونتوسی ترین یوونتوسی...

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال
[center]
بونی پرتی بزرگ

" قهرمانی در لیگ قهرمانان هدیه خوب و بزرگی برای تولد من می تونه باشه، اما الان زمان مناسبی نیست که آینده رو پیش بینی کنیم .. بیایید در این مورد فعلا صحبت نکنیـم. قهرمانی در لیگ قهرمانان مهم است، اما نباید با این صحبت ها باعث زیاد شدن فشار بر روی بازیکنان و کادر فنی شویم. برای یافتن قدرت یوونتوس باید ابتدا بازی یورنته و توز را ببینـیم و نباید در این مورد زود قضاوت کنیم . به هر حال کونته این را ثابت کرده که به خوبی می تواند از بازیکنان استفاده کند و من نسبت به این موضوع کاملا اطمینان دارم "

J U V E N T I N I

J U V E N T I N I

Amir_juvei

• اعضا
  • 10637 ارسال

[img width=480 height=320]http://s3.picofile.com/file/7831242361/1014026_10151786456453013_674760516_n.jpg[/img]

Tanti auguri a GIAMPIERO BONIPERTI, leggenda del calcio italiano che oggi compie 85 anni!

Per lui 38 gare e 8 reti in azzurro; 443 presenze e 178 gol con la maglia della Juventus.

BUON COMPLEANNO!

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال
[center][b]
★ Giampiero Boniperti ★

[img width=720 height=479]http://www.shiaupload.ir/images/14395600839283075725.jpg[/img]

delpiero1993

delpiero1993

عضو تیم ترجمه

• اعضا
  • 1147 ارسال
[FONT="]بونیپرتی امروز در مصاحبه ای گفت:[/FONT]
[FONT="]در سال 1946 به یووه آمدم،یک بازی دوستانه با فوسانو انجام دادیم که 0-7 بازی را بردیم.تمام 7 گل را من زدم.زمانی که به یووه آمدم قهرمانان زیادی در آنجا بودند؛از راوا تا لوکاتلی و پارولا.بازیکنان خارجیِ بزرگی مثل هانسن،مارتینو و پراست در یوونتوس حضور داشتند.افسوس که در دهه ی 50 زمانی که بازیهای اروپایی شروع شد قوی ترین تیم رئال مادرید بود.برنابئو را میشناختم،او یک مرد زیبا و بلند قد بود.شخصیتِ بزرگی بود که در مادرید جایگاه مهمی پیدا کرد.دی استفانو یک نابغه بود و بازی او را خیلی دوست داشتم.دی استفانو بازیکن بسیار بزرگی بود اما بازیکنان بزرگ دیگری هم مثل پوشکاش،چارلز،سیووری و مارادونا بودند.چیزی که از پوشکاش به یاد دارم این است که یک پای چپ جادویی داشت.چارلز بهترین مرد جهان بود،خیلی قوی بود اما بسیار مهربان بود.او را غولِ مهربان صدا میکردیم.فوق العاده بود.[/FONT]
[FONT="]سیووری یک قهرمانِ باهوش و دوست داشتنی بود،یک رهبر در داخل و خارج از زمین.یک آمریکایِ جنوبی ایِ اصیل بود و کمی عصبی.بعضی وقت ها کنترل خود را از دست میداد و یک مشکل میشد.[/FONT]
[FONT="]بونیپرتی سپس به صحبت درباره ی آنیلی ها میپردازد:[/FONT]
[FONT="]جانی فوق العاده بود.زمانی که رئیس یوونتوس شدم بازی ها را از هلیکوپتر او نگاه میکردم.استثنائی![/FONT]
[FONT="]اومبرتو فردی باهوش و مستعد بود.خانواده ی آنیلی،خانواده ی افراد زِبَردست است.یوونتوس با من،وکیل و اومبرتو 14 اسکودتو برد که تعداد کمی نیستند.[/FONT]
[FONT="]آن زمان،علاوه بر پله به دنبال انتقال مارادونا به یوونتوس بودم.به آرژانتین رفتم برای تمام کردن قرارداد که رئیس جمهور آرژانتین که از او متنفر بودم اجازه ی خروج مارادونا را از کشور نداد و در نهایت مارادونا را به بارسلونا دادند.فشار زیادی وجود داشت وگرنه او بازیکن یوونتوس شده بود.با سیووری به آرژانتین برای بستن قرارداد مارادونا رفته بودم.همچنین همیشه به جیجی ریوا گفته ام:چه فرصتی رو از دست دادی که نپذیرفتی به یووه بیای.متاسفانه او عاشق ساردنیا و کالیاری بود و موفق نشدم او را به یوونتوس بیاورم.یک میلیارد لیر به او پیشنهاد دادم که آن زمان مبلغ دیوانه کننده ای بود.با این حال موفق شدم بازیکنانی مثل دلپیرو،پلاتینی،بتگا،زوف و لائودروپ را به یوونتوس بیاورم.به آنها مبالغ خوبی را پرداخت کردم و هیچکدام از آنها هیچگاه اعتراضی نکرد.[/FONT]
[FONT="]رئال به دنبال جذب من بود اما همه عشقِ من به یوونتوس را میدانستند.در 33 سالگی از فوتبال خداحافظی کردم.آخرین بازیم را برابر اینتر بازی کردم که 1-7 تمام شد.فقط همسرم میدانست که آن بازی آخرین بازی من برای یوونتوس خواهد بود و این موضوع را برای عصبانی نکردن رئیس آنیلی به او نگفته بودم.بعد او سعی کرد که مرا برگرداند،به من تلفن کرد و گفت:"من همه چیز رو آماده کردم و باید بری و تمرین رو شروع کنی."اما من آنجا نبودم و به جای دیگری رفته بودم.[/FONT]
[FONT="]چند نفر را که به آنها اعتماد داشتم را برای دیدن دلپیرو فرستاده بودم.بعد خودم به آنجا(پادووا)برای دیدنِ او رفتم.همه از دلپیرو برای من میگفتند و میلان سخت به دنبال او بود و باید به میلان میرفت.دلپیرو با مدیر برنامه ی خود آمد.یک ماه و نیم با مدیر برنامه خود صحبت کرده بود که او به دلپیرو میگفت که میرویم آنجا،آنها این را میگویند،ما این را میگوییم،اگر این را گفتند ما میگوییم که..."در نهایت جلسه آماده شد و من طوری رفتار کردم که انگار هیچی نشده؛"دلپیرو سلام،خوبی عزیزم؟بیا تا جام هایی را که برده ایم را به تو نشون بدم و امیدوارم که تو به اینجا بیای و جامی ببری.یک گشتی زدیم و بعد زمان صحبت از قرارداد رسید.به او گفتم:سفید امضا میکنی،چونکه من مبلغ رو مینویسم.و سفید امضا کرد.بعد که از جلسه خارج شدیم وایساد و به من گفت که:ما یک ماه و نیم هست که میایم اینجا برای بررسی قرارداد و در نهایت سفید تمام کردیم![/FONT]
[FONT="]تقریبآ هر روز با وکیل آنیلی صحبت میکردم یا حتی چند بار در روز،میگفت:بونیپرتی...پارس سن ژرمن...[/FONT]
[FONT="]به دلیل اینکه او قبل از ساعت 6 صبح تمام روزنامه های ایتالیایی و حتی خارجی را خوانده بود از همه چیز زودتر مطلع بود.[/FONT]
[FONT="]میگفت:"اینجا نوشته ی پلاتینی میره به پاریس سن ژرمن"من گفتم:چی!؟[/FONT]
[FONT="]او به پلاتینی علاقه ی خاصی داشت.محل سکونتِ خانواده ی پلاتینی نزدیک پیومنته بود،سریع با هواپیما به پاریس رفتم.[/FONT]
Genestar[FONT="] که شریکِ پلاتینی بود من به دنبال آن رفتم.گفتم"میخوام با میشل صحبت کنم"[/FONT]
[FONT="]گفتند که او با تیم ملی رفته است و در پاریس نیست.گفتم"خب حالا چیکار کنیم؟"گفتند:چهارشنبه بر میگرده."[/FONT]
[FONT="]گفتم:"پس پنجشنبه ساعت 10 در فرودگاه تورین منتظر شما هستم.در آنجا ماشینی خواهد بود که شما را به دفتر یوونتوس میرساند."[/FONT]
[FONT="]گفتند:باشه!اباشه![/FONT]
[FONT="]یک گروه بزرگ آمدند(از وکیلها و...) که آنها را بیرون کردم.گفتم:"از دفتر برید بیرون!بیرون!بیرون!بیرون!"[/FONT]
[FONT="]من فقط میخواستم که با پلاتینی و [/FONT]Genestar[FONT="] باشم.فکر میکنم که کمی بی ادب بودم،اما نمیشه با این همه آدم صحبت کرد.[/FONT]
[FONT="]او در قراردادش با نانسی بندی داشت که اگر آن مبلغ را پرداخت میکردی او بازیکن آزاد میشد.[/FONT]
[FONT="]او(پلاتینی)مبلغ را به من گفت و من یک فکس به باشگاه نانسی فرستادم.[/FONT]
[FONT="]در ساعت 5 همه چیز را تمام کردیم.به وکیل آنیلی تلفن کردم و به او گفتم:"پلاتینی مالِ ماست!"[/FONT]
[FONT="]و او بسیار خوشحال شد.گوشی را به پلاتینی دادم و آنها باهم احوال پرسی کردند.[/FONT]

ویرایش شده توسط delpiero1993 05 November 2013 - 08:44 PM.

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال

عمـر سیـووری ، جامپـیـرو بونیـپرتـی 1959/60

http://www.uppic.com/do.php?img=104006

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

--------------------------------------------------------

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال

مبارزه تا لحـظه آخر

http://www.uppic.com/do.php?img=109598

جامپیرو بونی پرتی یکی از بزرگان یوونتوس که سال های زیادی در یوونتوس بازی کرده و افتخارات زیادی را هم کسب کرده ، در مصاحبه ای از شرایط یووه می گوید :

< < برای یوونتوس ، پیروزی چیز ِ مهمی نیست .. بلکه تنها چیزی است که وجود دارد >> ; آنتونیو کونته تعریف و تفسیر جدیدی از یکی از معروف ترین جمله های بونی پرتی است .

" این درست است . او به عنوان مربی به معنای واقعی کلمه ، کارهای بزرگی را انجام داده "

یوونتوس او مهار نشدنی است ؟

" در ایتالیا این را به اثبات رسانده که بدون رقیب است . البته نه فقط این فصل "

" کونته می تواند همراه بازیکنان ِ خود به اهداف بزرگی دست پیدا کند . او برای مدت طولانی بسیار خوب کار می کند و اگر او همچنان با یوونتوس ادامه دهد نتایج تغییر نخواهد کرد و او شکست نمی خورد "

اسکودتو و کوپا ایتالیا و شاید هم لیگ اروپا ..

" البته . هر چیزی با یوونتوس امکان پذیر است "

" وقتی تیمی مانند یوونتوس خوب کار کند می تواند کارهای شگفت انگیزی را انجام دهد . شما حتی می تواند به بازنویسی تاریخ فکر کنید و به چیزهایی دست یابید که در گذشته هرگز دیده نشده "

" اما برای این باید اجازه دهید که مربی آرام باشد و حتی بازیکنان در آرامش کار کنند "

" من می گویم که اجازه دهید آن ها کارشان را انجام دهند و اجازه دهید که همینگونه ادامه دهند و شما در پایان فصل خواهید دید "

دقیقاً همان چیزی که کونته گفت . پیروزی مقابل رُم نباید ما را فریب دهد ..

" مطمئنا حق با اوست . او کاملاحق دارد و تیم او چیزهای فوق العاده ای را انجام می دهد . برای اینکه قادر باشد به رکورد 100 امتیاز برسد و یا کارای غیر عادی دیگری انجام دهد ، تنها یک قاعده و قانون وجود خواهد داشت ; مبـارزه "

" مبارزه برای همیشه و هر دقیقه ، در هر بازی ، تا پایان و تا آخرین ثانیه ِ آخرین بازی ! "

" من تکرار می کنم که تنها در پایان مسابقات امتیازات محاسبه خواهد شد . در نتیجه شما هرگز نباید کُند شوید و هرگز نباید فکر کنید که در انتها هستید "

" این نصیحت و توصیه من است و تا زمانی که من بازی می کردم تفکر من همین بود و رئیس هم به همه این را امر می کرد . زیرا این تاریخ ِ یوونتوس است "

" و تاریخ یوونتوس این درس را بیان کرده . کونته و شما بازیکنان بطور فوق العاده ای وارد این دوره از تاریخ شده اید . فقط این را کاملا احساس کنید : زمانی که کونته می گوید : در ه بازی کاملا آماده باشید ، بازی کنید و برنده شوید و گمان کنید که ما در فینال هستیم "

" توانایی برای دست یابی به رکورد دیوانه کننده است اما موفقیت در یک رقابت ِ قهرمانی تنها با شعار دادن مسجل نمی شود . اراده ، تواضع و تعهد به گروه در این را همیشه ی همیشه بسیار مهم است . و اگر این ها را نداشته باشید به اهداف ِ خاص دست پیدا نخواهید کرد "

موفقیت در لیگ اما عدم موفیت در لیگ قهرمانان و نا امیدی ..

" لطفا در مورد این موضوع صحبت نکنید . بیشتر از آن چیزی که لازم بود در این باره گفتم . در آخر همه چیز مشخص می شود ، اجازه دهید که کارشان را انجام دهد "

" یک چیز مثبت وجود دارد ، اینکه به عنوان ِ کسانی که در حال ساخت ِ تیم رویایی برای کمک به بهبود ِ تصویر و تاریخ یوونتوس هستند ، نتایج بیشتر و بهتری بگیرند . اما این غیر ِ ممکن است که بگوییم ( امر کنیم ) بیشتر از این کسب کنند "

http://www.uppic.com/do.php?img=109588

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

--------------------------------------------------------

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی