پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تحلیل خط دفاعی و دروازه

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
485 پاسخ برای این موضوع

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

الان دیگـه همه چیز خـوبه +x

• اعضا
  • 6960 ارسال
منم فكر ميكنم دفاع تيمي يووه تو اين فصل كلا خوب بوده و فقط خط دفاعي نبودن كه اين آمار رو كسب كردن همه بازيكناي يووه بعد از لو دادن توپ ميرن واسه تصاحب دوبارش و واقعا ميجنگن‏!‏ اما به نظرم اين دفاع تو ضد حمله سرعت خيلي بالايي نداره، يعني وقتي ضد حمله ميخوريم يكم به مشكل ميخوره مخصوصا جلو تيمايي مثه رئال-بارسا-يونايتد كه خيلي سرعتي هستن من ميگم ما يه بازيكن ديگه كه وسط ميدون بيشتر بجنگه يا يه مدافع سرعتي لازم داريم راستي كيليني مدام ميره جلو و پشتش خالي ميمونه، يه جورايي واسم مسلم هست كه جلو تيمي مثه رئال كيليني نميتونه اينقدر راحت نفوذ كنه و اگه اين كار رو بكنه اونور ميشه اتوبان‏!‏

ehsan-alex

ehsan-alex

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7243 ارسال

من که نظر شخصیم اینه که چون ساختار تیمی یووه خیلی خوب بوده پس فشار از روی خط دفاعی برداشته شده و همین موضوع سبب شده تا یوونتوس امار خوبی از خودش بر جای بگذاره ! اما واقعا من بعید می دونم با چنین دفاعی در لیگ قهرمانان بتونیم نمایش خوبی داشته باشیم چون نحوه ی بازی و حرکات اون تیم ها چندین و چند پله بالاتر از بازی های امسال بوده و این در حالیه که یووه در یکی دو بازی موفق شد در مقابل حملات شدید حریفان دروازه ی خودش رو بسته نگه داره اما در بقیه ی موارد چیزه دیگه ای رو دیدم !!!

منم همین نظر رو دارم، فقط کافیه یه نگاه بکنیم، لیخشتاینر اونقدری که توی حمله قویه توی دفاع کردن قوی نیست، مدافع سخت کوش و دونده ایه که حتی خیلی وقتا تو طول بازی احساس میکنیم که به عنوان بال راست داره بازی میکنه، اما در واقع دفاع راسته ولی توی دفاع کردن در حد یه مدافع تاپ نیست، عملکرد خوبی داره و یه مدافع متوسط نزدیک به خوبه ولی عالی نیست
بونوچی که کاملا ضعیف بوده به غیر از د وبازی اخیر که عملکر مثبتی از خودش نشون داده و پیشرفت محسوسی کرده ولی من به شخصه اصلا نمیتونم برای رقابتهای لیگ قهرمانان روش حساب کنم، در حدی نیست که بتونه مهاجمهای سطح اول اروپا مثل رونالدو بنزما و مسی و و رونی و هیگواین و... رو مهار کنه، کیلینی داستانش با این دو تا فرق میکنه و بخصوص از نیم فصل دوم به بعد داره رگه هایی از اون کیلینی سابق رو نشون میده و به عنوان یه مدافع استاندارد میشه روش حساب کرد، کیلینی قبلا هم مقابل فورواردهای درجه یک اروپا امتحانش رو پس داده ، هنوز یادمون هست که چطوری زلاتان و اتوئو رو از بازی محو کرده بود، و حتی مقابل چلسی هم تا جایی که یادمه مثل یه ابر مدافع تک و تنها جلوی مهاجمهای چلسی می ایستاد.
بارزالی هم یه مدافع خوبه اما برای مبارزه در سطح لیگ قهرمانان یا باید سطح خودشو ببره بالا یا به فکر یه مدافع با کیفیت تر بود، البته نمیخوام توانایی های بارزالی رو زیر سوال ببرم ولی باید قبول کرد به تنهایی نمیتونه کاری از پیش ببره
توی پست مدافع چپ هم که کاملا واضحه که با بحران روبرو هستیم، با دی چیلیه که نیمشه رفت برای رقابتهای اروپایی! یه دفاع چپ مهم ترین و اولین نیازیه که توی تابستون باید برطرف بشه
فراموش نکنین که ما ناپولی نیستیم که صعود از مرحله گروهی برامون موفقیت محسوب بشه، ما تیمی هستیم که هر جا باشیم مدعی قهرمانی هستیم و به دور از تعصب و خوش باوری باید بگم که با این خط دفاع نمیتونیم تا مراحل بالایی پیش بریم.
ما برای قهرمانی با تیمهایی رقابت داریم که بهترین هافبکها و مدافعان اروپا و دنیا رو دارن که خیلی از مدافعان و مهاجمهای سری ا قوی تر و بالاتر هستن و به مراتب فشار بیشتری روی دروازه یوونتوس میارن.

با این حال چیزی که باعث شده کمترین گل خورده در سری ا داشته باشیم اینه که ساختار و سیستم بازی تیم فشار رو از روی خط دفاع و دروازه تیم برداشته، و مهمترین عاملش هم می تونه دوندگی های بی امان ویدال و لیخشتاینر و قدرت حفظ توپ پیرلو و تا حدودی مارکیزیو باشه، و تو این فصل بهمون ثابت شده که اگه فشار روی دروازه زیاد باشه ضریب اشتباهات مدافع هامون خیلی بالا میره و تصور کنین مقابل یه تیم سراسر هجومی و تکنیکی مثل بارسلونا قرار بگیریم به نظر شما با این خط دفاع میشه حفظ نتیجه کرد یا فشار رو دفع کرد و دروازه رو بسته نگه داشت؟

قبل از هر چیزی باید خط دفاع رو سر و سامون داد.

Prince Claudio

Prince Claudio

نماد یوونتوس

• اعضا
  • 9087 ارسال
  • Locationتهران پیروزی
تازه یادمون هم نره اکثرا سوتی های مدافعین رو بوفون جمع کرده . یه آماری بگیریم اکثر بازیهایی که استوراری دروازبان بوده گل خوردیم . بازی با پالرمو این میکولی بدجور کیه لینی رو جا گذاشت تو محوطه جریمه . وقتی یکی مثل میکولی می تونه در یک صحنه کیه لینی رو جا بزاره مسلما بقیه هم می تونن . تیم ما امسال تحت فشار نبوده یکی دو بازی تحت فشار بودیم و مثل میلان تو برگشت جام حذفی 2 تا هم خوردیم و تو برگشت لیگ هم 4 تا نخوردیم و حسابی هم بد بازی کردیم .
بدون شک اگه تیم فعلی ما زیر فشار باشه گل میخوریم . عملکرد فوق العاده کمترین گل خورده رو مدیون میانه میدانمون هستیم و مهمتر از اون بوفون . بدون شک اگه دروازبانی مثل کاسیاس هم تو دروازه داشتیم بیشتر از اینا گل خورده بودیم .
با این خطوط دفاعی تو لیگ قهرمانان با یک قرعه خوب تا 8 تا می تونیم بالا بیاییم و لا غیر .

بونوچی و دی چیلیه هر چقدر هم خوب باشن صرفا فقط خوبن . کاسرس و لیخشتاینر و بارتزالی هم با وجود خرید یکی دو مدافع کلاس جهانی تو تیم می تونن خیلی زود به کلاس جهانی برسن.

Juventus Lovely

Juventus Lovely

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 361 ارسال
نستا در مقابل تیم های معمولی قرار بگیره ، خوبه و مطمئن ، اما اگه مقابل تیم های بزرگ قرار بگیره واقعا از لحاظ سرعتی مشکل داره ، نمونش بازی با بارسا که تو چن تا صحنه بد جور جا موندش ،
یووه سال بعد می خواد تو لیگ قهرمانان موفق بشه و مقابل تیم هایی مثل بارسا ،رئال ،یونایتد،بایرن باید بازی کنه ، به نظر من اصلا نستا به درد نمی خوره ،فوق العاده کند شده

^^^^
با اینکه نستا تموم شده ولی به نظرم برای مدافع چهارم ما نیاز به مدافعی در سطح نستا داریم
یه مدافع شدید با تجربه ، دارای کلاس بازی بالا
البته اگر قرار باشه به 3 مدافع بازی کردن ادامه بدیم ، به 2 تا مدافع وسط دیگه نیاز داریم
باتشکر

mohammad74

mohammad74

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 253 ارسال
بجای اینکه نستا بگیرن برن روی بونوچی و بازیکنای با استعداد کار کنن . مثلا تیم ما دفعیه

italy2006

italy2006

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1992 ارسال
قطعا عامل اصلی کاهش حملات رو دروازه یووه عملکرد خط میانی و خصوصا ویدال و پیرلو بوده ولی در سالهای قبل گلهای زیادی از لو رفتن توپ توسط پولسن و ملو خوردیم

hamid

hamid

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2544 ارسال
ویدیچ هم اون روز های اولی مه به من یو اومد یه بازیکن معمولی بود ولی رشد کرد و پیشرفت کرد و به این کلاس بالا رسید من موافقم که یووه به یه مدافع سطح بالا در وسط و سمت چپ خط دفاعش احتیاج داره ولی اگه بونوچی و ده چلیه فرصت بازی در ل ق رو داشته باشن خیلی زود پیشرفت میکنن و به اون سطحی که همه ازشون انتظار دارن میرسن با تمام کندی ای که نستا داره من با جذبش موافقم اینطوری خیلی زودتر اون تجربه و حرفه ای گری به بونوچی منتقل میشه ل ق بیشتر تجربه میخواد تا سرعت سرعت و قدرت کیلینی در کنار تجربه نستا میتونه خط دفاعی یووه رو مستحکم کنه شاید جلوی مهاجم های سرعتی رئال و بارسا به مشکل بخوریم که 90 درصد مدافع های تیم های رقیب هم همین مشکل رو دارن ولی جلوی بقیه تیم ها راحت میتونیم موفق باشیم اینو میخوام بگم که اگه یووه پیشرفت ایتالیا و مدافع ایتالیایی رو میخواد باید بره سراغ یه مدافع با تجربه مثل نستا تا این تجربه گرانبها از یه بازیکن ایتالیایی ملی پوش سابق به یه بازیکن هم وطن دیگه مثل بونوچی منتقل بشه ولی اگه یه مدافع جوون دیگه مثل ده ده لوئیز یا هر مدافع با کلاس و حرفه ای جوون دیگه خریداری بشه که احتیاج به بازی کردن داره تا بیشتر پیشرفت کنه و حرفه ای تر بشه اونجاست که بونوچی باید نیمکت نشین بشه و ایتالیا باید رویای یه مدافع جانشین برای مدافع های بزرگ خودش مثل مالدینی نستا کاناوارو و ... به خاک بسپاره تمدید قرارداد بونوچی خیلی چیز هارو ثابت کرد و سیاست خرید مدافع تو تابستون رو تقریبا مشخص کرد من پیش بینیم اینه که یووه یه مدافع با تجربه رو به تورین میاره تا هم بونوچی بتونه از تجربه اون استفاده کنه و هم بتونه بیشتر تو ترکیب باشه و کمتر نیمکت نشین باشه

Juventus Lovely

Juventus Lovely

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 361 ارسال
با این حرفت که ( تمدید قرارداد بونوچی خیلی چیز هارو ثابت کرد و سیاست خرید مدافع تو تابستون رو تقریبا مشخص کرد) موافقم ، یووه دنبال یه مدافع با تجربه هستش اما ل ق همه ی تیم ها سرعت بالایی دارن ،با نستا تو لیگ قهرمانان نمیشه نتیجه گرفت ، نهایتا بیایم تو 8 تا، به نظر من ویدیچ گزینه ی بهتری هست،

جمال دلپیرو

جمال دلپیرو

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 77 ارسال
اینکه دفاع نیست سد بتونیه بخدا مگه از اینا توپ رد میشه

hamid

hamid

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2544 ارسال
البته نستا شاید نتونه تضمینی برای ل ق باشه ولی وجودش حتی برای یک فصل هم که شده خیلی میتونه مفید و موثر باشه ایوانویچ هم که اسمش مطرح شده گزینه بدی نیست ل ق رو هم تجربه کرده به هر حال اگه یووه بخواد با سیستم سه دفاعه بازی کنه حتما به خرید دو تا مدافع مرکزی که یکیش باتجربه باشه احتیاج داره

mohammad74

mohammad74

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 253 ارسال

البته نستا شاید نتونه تضمینی برای ل ق باشه ولی وجودش حتی برای یک فصل هم که شده خیلی میتونه مفید و موثر باشه
ایوانویچ هم که اسمش مطرح شده گزینه بدی نیست ل ق رو هم تجربه کرده
به هر حال اگه یووه بخواد با سیستم سه دفاعه بازی کنه حتما به خرید دو تا مدافع مرکزی که یکیش باتجربه باشه احتیاج داره

من از داوید لوییز خیلی خوشم میاد اگه بگیرش خیلی خوبه نه؟ :fp:

hamid

hamid

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2544 ارسال
داوید لوئیز بازیکن خوبیه ولی خیلی بعیده چلسی اونو از دست بده

platini

platini

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 702 ارسال
خب با خريد لوسيو فكر نكنم كه تو مركز خط دفاع ديگه خريدي داشته باشيم ! به همين خاطر يه تحليلي بكنيم با هم بد نيست ! كلا توي دفاع هاي چهار نفره تركيب مركز خط دفاعي به نظر من بايد به شكلي باشه كه هميشه يه بازيكن كله خر ( معذرت ميخوام :1: ) و يه بازيكن آرام و پايدار ( !! ) بايد باشن ! بازيكن كله خر براي درگيري هاي فيزيكي و رفتن سمت توپ و سمت بازيكن پا به توپ ( البته منظورم از كله خر نه اينكه خطا بكنه نه ! ) و بازيكن پايدار براي موندن و مديريت دفاع و جمع كردن توپ هاي سرگردان و كلا پوشش ها ! با اين تفاسير ميشه زوج هاي خط دفاعي رو انتخاب كرد ! مثلا به نظر من هيچ وقت تركيب كيليني و لوسيو يه تركيب ايده آل نيست ! چرا ؟ چون هر دو كله خرن ! :1: با اين حساب من ميتونم بگم حضور بارزالي تقريبا هميشه بايد 100 درصدي باشه ! چون همين يه بازيكن پايدار رو داريم ! اگه كاسرس رو هم بعضي وقتا جز مدافعين مركزي حساب بكنيم ، با اين حساب نسبت پايدارها به كله خرا يك به چهاره !! :1: مثلا از اين زوج هاي موفق من بخوام مثال بزنم : كاناوارو و نستا ، كاناوارو و تورام ، تري و كارواليو ، دسايي و بلان و ... كه هميشه اين تركيب كله خر پايدار رو حفظ كردن !! بنابراين بارزالي اگه خدايي نكرده مصدوم بشه يه مقداري هارموني خط دفاعي به هم ميريزه ! مگه اينكه آموزش اين تركيب رو كونته كار بكنه با اونا و خصلت هاشون و نقش هاشون رو توي بازي تعريف بكنه ! ولي خب بعضي چيزارو نميشه تغيير داد ! مثلا شما نميتوني از لوسيو يه مدافع پايدار بسازي ! يا از كيليني ! كه بهترين كار كار كردن روي بونوچيه ! كه هم جوونه و هم حرف گوش كن ميتونه باشه !

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال
بارزالي خوب هست ولي به نظر من كيليني وسط بازي كنه بهتره چون كيليني خودش علاقه داره كه مركز دفاع باشه و اينكه دفاع هاي وسط يكيشون پا به توپ خوبي بايد داشته باشن و يكي درگير بشه رو قبول دارم اما به نظرم اين تركيب ايده آل هست و اگه اينجور هم نباشه خيلي مهم نيست، ولي از طرف ديگه مدافع هاي چپ و راست يه جورايي تو فوتبال امروز "بايد‏"‏ حمل توپ قوي داشته باشن و اگه نداشته باشن كار تيم لنگ هست و واقعا به ضرر اون تيم ميشه بخاطر همين من فكر ميكنم كه بودن كيليني و لوسيو در عمق دفاع به نفع يوونتوس هست

hamid

hamid

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2544 ارسال
کیلینی توی نفوذ ها هیچ وقت موفق نبوده و سرعت خیلی خیلی بالایی هم نداره و با توجه به جنگندگی و قدرت بدنی بالایی که داره من ترجیح میدم وسط بازی کنه مگر اینکه سمت چپ مدافع کناری بین المللی نتونیم جذب کنیم و مجبور بشیم در بازی های بزرگ در سمت چپ از کیلینی استفاده کنیم البته تو خط دفاع بونوچی و بارزالی میتونن کنارشون لوسیو و کیلینی ببینن البته من معتقدم میشه لوسیو و کیلینی رو کنارهم قرار داد چون لوسیو هم تکنیک خوبی داره و میتونه ضعف کیلینی در بازیسازی رو به خوبی جبران کنه هرچند بارزالی نشون داده فوق العاده هست و هیچ کدوم از مدافع های یووه سبک بازیشون به بارزالی نزدیک نیست

Friend

Friend

تازه به جمع ما پیوسته :D

• اعضا
  • 10863 ارسال
56 تا بازی فصل آینده باید انجام بدیم ، خیالتون راحت باشه که همه جور زوجی امتحان میشه ، حتی لوسیو - کاسرس :1:

Prince Claudio

Prince Claudio

نماد یوونتوس

• اعضا
  • 9087 ارسال
  • Locationتهران پیروزی
با اضافه شدن آرمرو و لوسیو به ترکیب خطوط دفاعی و بیشتر شدن قدرت میانه میدان و همچنین به حداقل رسیدن اشتباهات بونوچی که فصل قبل چندین و چند گل رو فقط روی اشتباهات بونوچی خوردیم میشه دوباره به اون مقاله وزارت دفاع که رضا نوشته بود برگردیم و این دفاع رو نفوذ ناپذیر بدونیم به حدی که شاید موقعی که رضا مقاله رو نوشت این حرف افراط به نظر میرسید ولی الان عملا دیگه افراط نیست . پیش بینی این فصل من برای خط دروازه دریافت گل بین 10 تا 15 تاست . این فصل عملا تیمی توانایی رقابت با یووه رو به اون شکل نخواهد داشت و دریافت گل بیشتر بر اساس اتفاقات و یا ضربات پنالتی ممکنه رخ بده . اگه این خط رو فرم باشه خطرناک ترین خط حمله ممکن رو بین تیم های سری آ (در نبود زلاتان تو میلان) ناپولی داره که به راحتی با این دفاع قابل مهار هستن . مگه اشتباهات تاکتیکی کونته باعثش بشه مثل بازی فینال جام حذفی

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال
فصل بعد خيلي جالب ميتونه باشه، همونجوري كه كمال گفت زوجهاي زيادي امتحان خواهد شد ولي تو ليگ قهرمانان كار خط دفاعي خيلي سخته به نظرم بايد از بازي ايتاليا-اسپانيا درسهاي زيادي گرفت مشكل خط دفاعي ايتاليا تو اون بازي رو ميشه مشكل يوونتوس هم دونست

L'Avvocato

L'Avvocato

هوادارِ یوونتوسِ سابق

• اعضا
  • 1488 ارسال
یک سؤال کلی از اساتید: در سیستم چهاردفاعه، چپ یا راست پا بودن مدافعین وسط و ترکیبهایی که بر این اساس به وجود میاد تا چه حد اهمیت داره یا قاعده منده؟ مثلاً میشه دو مدافع چپ پا در وسط داشت؟ :hmm: یا اگه یکی چپ پا و یکی راست پا باشن آیا این یه اصله که مدافع مرکزی چپ پا در سمت چپ مرکز بازی کنه یا دلیل دیگه ای داره؟

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6428 ارسال
  • LocationRasht
البته من جزو اساتیدی که میگی نیستم ولی شاید بتونم کمک کنم .. :up:

همونطور که میدونی بحث خط دفاعی با پست های لب خطی مثه دفاع کناری یا وینگر متفاوته. اونجا شاید متضاد بودن پای تخصصی با جناح حرکتی یه پوئن مثبت باشه و در تو زدن ها و نفوذهای اون تیپ بازیکن ها عامل برتریشون مقابل مدافعین پیش رو تلقی بشه ولی از یک مدافع کسی انتظار نفوذ یا زدن به محوطه جریمه حریف رو نداره. شاید تنها انتظار معقول ازشون این باشه که بتونن تا یه حد مناسبی با دور و بری هاشون پاس کاری کنن و یا در موارد استثنایی بتونن از یک سوم دفاعی خودشون با پاس های بلند تیم رو راه بندازن و بازیسازی کنن (اونهم البته بصورت محدود و مادامیکه سازماندهی تیم دچار گسستگی نشه)

مثلاً رمی ها همیشه یه لیبرو داشتن که مهاجمینشون رو خیلی خوب با پاس های بلندش پیدا میکرد مثه پانوچی (که مدافع وسط/کناری راست هم بازی میکرد برای اینکه بتونه راحت تر اینکار بکنه، چون راست پا بود) قبل از پانوچی هم زبینا، رینالدی و.. همچین رُلی رو بازی میکردن

میخوام بگم، اجباری نیست که حتماً یه مدافع راست پا سمت راست بازی کنه یا بالعکس. خیلی وقت ها پیش میاد که یکی از مدافعین کناری در دفاع کردن ضعیفه و مربی تصمیم میگیره جای مدافعین وسط راست پا و چپ پای خودش رو عوض کنه تا اون ضعف رو بپوشونه (با در نظر گرفتن خصوصیات اون دفاع کنار و این دفاع وسط). ولی ... معمولاً دو مدافع با پای تخصصی مخالف هم، مکمل همدیگه محسوب میشن و علاوه بر همه اینا قرار دادن یک مدافع چپ پا در سمت چپ دفاع مرکزی باعث میشه که شعاع حرکتیش و قدرت پاسدهیش بطرز چشمگیری افزایش پیدا کنه ..

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی