پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

یورو 2012

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
195 پاسخ برای این موضوع

HeIlIG DaVidS

HeIlIG DaVidS

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4912 ارسال

[img height=270 width=480]http://shiaupload.com/images/64820832167077570900.jpg[/img]

لمپارد هم یورو را از دست داد

هافبک باشگاه چلسی که در جلسه تمرینی تیم ملی انگلیس آسیب دیده بود، پس از انجام اسکن روی پایش مشخص شد که به دیدارهای یورو 2012 نخواهد رسید.

به گزارش یوفا به نقل از گاردین، ماهیچه ران پای فرانک لمپارد در جریان جلسه تمرینی تیم ملی انگلیس دچار آسیب دیدگی شد. او مورد معاینه پزشکان تیم ملی قرار گرفت ولی اعلام شد برای مشخص شدن میزان آسیب دیدگی باید از پایش اسکن به عمل آید. او روز گذشته تحت اسکن قرار گرفت و مشخص شد نمی‌تواند انگلیس را در یورو 2012 همراهی کند.

این خبری بسیار بد برای روی هاجسون، سرمربی انگلیس است زیرا هفته گذشته گرت بری، هافبک ملی پوش منچسترسیتی نیز به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه کشاله ران این تورنمنت را از دست داده بود.

اکنون تنها گزینه‌ای که برای تیم ملی انگلیس باقی مانده، قرار دادن اسکات پارکر هافبک تاتنهام در خط میانی است. البته نمایش پارکر در دیدار دوستانه انگلیس برابر نروژ نشان داد که او نسبت به ابتدای فصل افت قابل اشاره‌ای داشته است.

از جوردن هندرسون، هافبک لیورپول به عنوان جانشین لمپارد در تیم ملی یاد می‌شود.

[img width=480 height=244]http://shiaupload.com/images/20720976017809583507.jpg[/img]

آلمان به یورو 2012 پلیس می فرستد

کشور آلمان بنابه درخواست دو میزبان مشترک جام ملت های اروپا 30 پلیس مجرب به لهستان و اوکراین اعزام می کند.

به گزارش یوفا به نقل از دی ولت، این تعداد از میان نیروهای موجود پلیس ژرمن ها برای حضور به هنگام برگزاری مسابقه های یورو 2012 برگزیده شده اند.

در این باره هانس پتر فریدریش، وزیر کشور آلمان گفت: این ماموران از یک سو به نیروهای پلیس محلی کمک خواهند کرد و از طرف دیگر بر کنترل هواداران در ورزشگاه ها نظارت خواهند داشت.

براساس این اعلام، قرار است 12 مامور به لهستان و 18 نفر نیز به اوکراین فرستاده شوند.

این عده به هنگام انجام وظیفه هیچگاه اقدام به حمله اسلحه نخواهند کرد. بخصوص در کشور لهستان با توجه به خاطرهای تلخی که از زمان جنگ جهانی باقی است، ماموران آلمانی فاقد هیچگونه اسلحه ای خواهند بود.

طبق گفته مقام های تصمیم گیرنده این گروه تنها تجربه های فراوان کاری خود را به منظور حفظ آرامش ورزشگاه ها را در اختیار همتاهای محلی خود در این دو کشور خواهند گذاشت.

sina1897

sina1897

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 563 ارسال
من معمولا جام ها رو درست گفتم همیشه،مثل ایتالیای 2006 و اسپانیا 2010 (کلا فینال رو درست پیش بینی کردم) و... :1: همیشه هم از قبل شروع جام و بدون توجه به بازی های دوستانه گفتم.حالا هم دارم میگم اسپانیا،آلمان و هلند هیچکدوم قهرمان نمیشن.قهرمان امسال یا ایتالیا میشه یا فرانسه. حالا ببینید کی گفتم. از الان هم دارم میگم جام جهانی 80% برزیله و 20% آرژانتین!!!

Alessandro1989

Alessandro1989

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 355 ارسال

مانيتورهاي بين المللي در جريان مسابقات فوتبال يورو 2012 در لهستان و اوکراين هرگونه تحرکات نژادپرستانه و يا نمايش بنر هاي راست هاي افراطي را رصد و گزارش خواهند کرد. قرار است سازمان مبارزه با نژادپرستي در فوتبال اروپا '' Fare '' دو مانيتور در هر مسابقه نصب کند و در صورت مشاهده هرگونه تحرکي ، موارد را به يوفا گزارش دهد.

به گزارش اينديپندنت، اين مانيتورها توجه ناظران مسابقات و 80 هزار پليسي که مامور برقراري امنيت بازي ها هستند را نسبت به کوچکترين حادثه جلب خواهد کرد ؛ ضمن آنکه يوفا نيز در اسرع وقت از آن مطلع خواهد شد.

ماه گذشته يوفا به داوران يادآوري کرد که حق دارند در صورتي که بازيکنان هدف اهانت و يا حملات نژادپرستانه قرار گرفتند بازي را متوقف کنند.

علاوه بر اين در داخل هر زمين تلفن هايي از سوي اين سازمان مبارزه با نژادپرستي نصب شده تا حوادث نژادپرستانه را گزارش کنند.

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA
تا دقایقی بعد تیم ملی ترکیه یه بازی دوستانه داره تو لیسبون در برابر پرتغال با تمام ستاره هاش از جمله رونالدو نانی په په کونئترائو میرلس و ... بازم میگم واقعا حیفه این ترکیه تو یورو نیست و قرعه بدی بهش خورد، تو گروهی به آلمان خورد که تمام 10 بازیشو برد ، تو پلی آف هم به کرواسی

sia10

sia10

یوونتوسی اصیل

• اعضا
  • 2215 ارسال
  • LocationTehran
از ترکیه فقط اینا خوب هستن:

Mehmet Scholl -Emre Belözoğlu-Hasan Şaş-Mustafa Denizli

MaMpIeRo

MaMpIeRo

تیفوسی الساندرو

• اعضا
  • 2442 ارسال
لعنتی من عاشقه ترکیم.توو فیف ملی که میگیرم یا ایتالیاست یا ترکیه!!! :cry2: :cry2: اردا توران و سمیح سنتورک :20: :20: =============================================== ویرایش 1 : کاشته التین توپ رو دیدین؟؟؟؟ :beg: =============================================== ویرایش 2 : گلو زد ترکیه بهشون :laughing:

aminibme

aminibme

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 716 ارسال

از ترکیه فقط اینا خوب هستن:

Mustafa Denizli

همون 4 تایی؟

حافظه من زیاد یاری نمیکنه :3:
بهم کمک کنید
تا جایی که یادمه ایتالیا هر سالی که خیلی درخشیده در جام ها بزرگ 2 تا مسئله داشته
1-یووه خیلی قوی بوده :victory2:
2-قبل از تورنومنت هیچکس به ایتالیا به دید یه تیم بزرگ و امید قهرمانی نگاه نمیکرده :fp:
حتی امروز یه آماری شنیدم اینکه هر سالی که به فینال رسیدیم توی مسابقات تدارکاتی قبل از جام شکست ها و کلا نتایج بدی توی کارناممون بوده
به نظرم با اینکه زیاد با آمار موافق نیستم ولی امسال یه امیدهایی دارم
البته اگه این بونوچی و ماجیو بزارن yes1

sia10

sia10

یوونتوسی اصیل

• اعضا
  • 2215 ارسال
  • LocationTehran
تیم منتخب 2008:

[img width=480 height=181]http://up.vatandownload.com/images/yt0djk1axy14dae70zh.jpg[/img]

بنظرتون امسال کدوم از این بازیکنا دوباره تو این لیست هستند؟

Spoiler

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA
تیم های مدعی یکی یکی دارن تو بازی های تدارکاتی خراب میکنن بعد از شکست هلند به مقدونیه و 5تایی شدن آلمان مقابل سوئیس و شکست دیشب ایتالیا با 3 گل از روسیه ، امشب هم پرتغال با 3 گل تو زمین خودش از ترکیه شکست خورد بازی خیلی جذابی بود با اینکه کل بازی دست پرتغال بود و دائم رو دروازه حریف بودن اما ترکیه قشنگ از سرجمع 2 تا موقعیتی که داشتن 3 تا گل زدن و یه تیرک !!! کاشته آلتینتوپ فوق العاده بود که به تیر خورد ، یه گل به خودی هم به زور زدن خورد به په په و رفت تو گل ، دو تا گل دیگه هم خیلی قشنگ بود ترکیه مثل همیشه مردونه و جنگنده بازی کرد و کار بزرگی رو تو لیسبون انجام داد رونالدو هم یه پنالتی زد که گلر گرفتش

HeIlIG DaVidS

HeIlIG DaVidS

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4912 ارسال
6 تا نبود ؟ :juventus: تصویر

الکی دل ِ خودتون رو به جام خوش نکنید که دیگه امسال حق به حق دار میرسه .

آلمانی و اسپانیایی نداریم واسه کل کل ؟ :1: :1:

یورو ئه و کل کل هاش .

هر 4 سال یه بار ِ . باید تا حد ِ مرگ کل کل کرد .

در ضمن ، هلند کی گند زد جناب ِ تمنا ؟ :np:

بازی که کلا دست ِ هلند بود ، حالا اگه اون یه بازی رو باخته باشیم ، 2تا بازی ِ دیگه رو که بردیم .

تحقیر شدن ِ آلمان دیدن داره .

Bianca

Bianca

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3940 ارسال
من کلی پست راجع به آلمان دادم اینجا ، چطور ندیدی مهدی ؟ :Facepalm: :1:

من بعد از ایتالیا ، یکی از مدعیان اصلی رو آلمان می دونم و دلایلم رو تو پستهای قبلی تو این تاپیک گفتم
الان چند دوره اس تو رقابت های مهم آلمان تا فینال و نیمه نهایی بالا اومده و یه نیروی جوون رو پرورش دادن و الان به پختگی رسیدن ، امسال هم حتی تو لیگ قهرمانان
بازیهای درخشانی داشتن ، دورتموند هم قهرمان بوندس لیگا شد و همین خودش نشون می ده روحیه آلمانها در چه سطحی قرار داره :1:

---
راجع به اسپانیا هم اصلا پخی نیستن که آدم بخواد طرفدارشون باشی :laughing:

دیوید ویا رو که کلا ندارن ، دقیق نمی دونم کیا دعوت شدن اما مسلما خودشون هم بهتر از هرکسی می دونن که روی تورس نباید هیچ حسابی باز کنن :))
پویول هم که مصدومه نیست ، و کلی شایعات هست از اختلافات راموس و پیکه تو قلب دفاع اسپانیا ، کلا خیلی اسپانیایی ها وضعیت ایده آلی ندارن تا اونجایی که می دونم
لحظه شماری می کنم واسه دیدن بازی ایتالیا - اسپانیا :1:

ایرلند هم طرفدار پر و پا قرصش حمیرد ه که باید بیاد خودش اطلاعات کامل رو بده :1: اما مسلما ایرلند هم با مربیگری تراپ تیم ضعیفی نیست .
کلا تراپاتونی واسه من یادآور 3تا چیزه ؛ باجو ، الکس :love: ، گل به مکزیک :beg:

میانگین سنی گروه c :

اسپانیا : 26/78
ایتالیا :91/ 27
کرواسی :09/ 27
ایرلند :35/28

کلا بین تموم تیم ها آلمان جوان ترین و ایرلند مسن ترین هست.

-----

یه چیزی هم راجع به ایتالیا پراندلی بگم ، دیشب بازی رو اصن یادم نبود که ببینم ،
اما با پستهایی که از بچه ها خوندم همه از نبودن یکی مثل ویدال کنار مارکیزیو و پیرلو گفتن ،
کلا ایتالیای 2006 هم که پیرلو خیلی آماده بود ، و موثر بازی می کرد بخشیش به خاطر وجود کسی مثل گتوزو بود البته اون تیم واقعا همه خوب بودن
اون زمان برای من به شخصه زوج گتوزو و پیرلو مثل زامبروتا و کامورانزی تو یووه بودن و بازیشون رو خیلی دوست داشتم
الان حس می کنم شاید تو یووه اون نقش مکمل گتوزو برای پیرلو تا حدی پر شد اما توی تیم ملی نه ! نقش یه هافبک درگیر و جنگنده و وحشی مثل گتوزو تو خط هافبک ایتالیا خالیه
پراندلی تو خط هافبک چنین مهره ای رو نداره و همین ضعف هافبک دفاعیمون می تونه همراه با دفاع های کنار، پاشنه آشیل ایتالیا تو یورو باشه :hmm:

شاید اگه چنین ضعفی وجود نداشت ، من حتی به توپ طلا گرفتن پیرلو امسال خیلی خوشبین بودم ...
شاید امسال یووه تو لیگ قهرمانان نبوداما معمولا سالهایی که یورو و جام جهانی هست ستاره های این جامها شانس اصلی بردن توپ طلا هستن
پیرلو اگه بتونه بازیهای درخشانش تو یووه و اون آمار پاسهای بی نقصش رو تو تیم ملی تکرار کنه می تونه به نظرم لیاقت توپ طلا رو داشته باشه ...

GEDOY

GEDOY

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 503 ارسال
نوچرينو بازيش شبيه گتوزو و ويداله.اگه پراندلي ازش استفاده كنه همه ي مشكلات خط هافبك ايتا برطرف ميشه.

HeIlIG DaVidS

HeIlIG DaVidS

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4912 ارسال

من کلی پست راجع به آلمان دادم اینجا ، چطور ندیدی مهدی ؟ :fp: :1:

من بعد از ایتالیا ، یکی از مدعیان اصلی رو آلمان می دونم و دلایلم رو تو پستهای قبلی تو این تاپیک گفتم
الان چند دوره اس تو رقابت های مهم آلمان تا فینال و نیمه نهایی بالا اومده و یه نیروی جوون رو پرورش دادن و الان به پختگی رسیدن ، امسال هم حتی تو لیگ قهرمانان
بازیهای درخشانی داشتن ، دورتموند هم قهرمان بوندس لیگا شد و همین خودش نشون می ده روحیه آلمانها در چه سطحی قرار داره :1:

آلمان ؟!؟!؟! یادم نمیاد چرا ؟ :1: من سایه شون رو با تیر میزنم و کلا این تاپیک شده پاتوقم !!! واقعا چطور ندیدم ؟ :fp:

این نسل ِ آلمان اکثرشون از بازی های آفریقا باهم هستن و مصدومیت بالاک یه توفیق ِ اجباری شد که بازیکنی مثل مسوت اوزیل بیاد خودش رو نشون بده و ...

بازیکنایی مثل نویر و بدشتوبر و همین اوزیل و خدیرا بازیکنایی بودن که 2010 درخششون رو شروع کردن و خب از اون موقع باهم هستن و الآن بازیکنایی مثل ِ کروس بهشون هم اضافه شده .

این رو من پیش هر ژرمنی گفتم که واقعا امید ِ اول ِ قهرمانی هستن ، ولی هلند هم کم تیمی نیست .

همین تیم ِ هلند هم خیلی هاشون از 2006 یا 2008 باهم هستن و الآن دیگه آخرین امید ِ بازیکنایی مثل ِ هیتینگا و بولهروز و اسنایدر و فن بومل هست که بخوان حسرت ِ 24 ساله ی طرفدارا رو تموم کنن .

از 98 کم و بیش و از 2000 که کامل یادم میاد تو هر سالی هلند مدعی ِ اصلی قهرمانی بود . مخصوصا 2000 که کلایورت و دی بوئر ... !!! اون تیم ِ رایکارد حسرتش تو دل ِ همه موند . خدا لعنتت کنه تولدو . :62: :1:

هماهنگی و سبک ِ فوتبال ِ هلند همیشه به یه شکل بوده و الآن این هماهنگی به اوج ِ خودش رسیده . این سبکی که الآن بارسلونا داره بازی می کنه ، کاملا از روی هلند تقلید کرده .

وگرنه تیمی نبود جلوی هلند که مالکیت ِ توپش از 40 % بیشتر باشه .

آلمان تیمی ِ که تو شرایط ِ ایده آل همیشه راه ِ خودش رو گرفته و تا آخر رفته ولی هر تیمی اومده جلوی تاکتیکش رو بسته ، دیگه پلن 2 نداشته . کلا تو این چند سال که یادمه ، از 2002 که آلمان نسل ِ جدیدش رو آورد و تا امسال که 2012 هست که دونه به دونه جایگزین ِ اونا شدن ، از بازی با برزیل و ( 2004 که بهتره راجع بهش صحبت نکنیم :1: ) ایتالیا و اسپانیا و دوباره اسپانیا ، هر سال که ناکام بوده ، به همین مشکل ِ روانی ِ بازیکناش باخته که وقتی تاکتیکشون به بن بست خورده ، دیگه هیچ کاری نتونستن بکنن .

امسال هم " لو " زیاد فرقی نکرده با دوره ی قبلش و مربی های قبلی . نسل ِ جدید ِ فوتبال ِ آلمان شروع شده و " لو " اگه این تیم رو قهرمان نکنه ،عملا 2014 رو هم از دست ژرمن ها خارج بدونید ولی اگه قهرمان کنه ، آلمان هم میتونه 4 ستاره بشه .

در کل این انگیزه ای که تو هلند می بینم و اینکه دیگه از اون اتفاقات ِ درون اردویی ندارن و اینکه آخرین امیدشون ِ و اینکه به اوج ِ هماهنگی رسیدن ، شانس ِ اول ِ قهرمانی هست . :1:

در ضمن اون بازی ِ دوستانه ی هلند و آلمان چند وقت ِ پیش فقط یه وا دادن بود که خوش باشید و 10 روز دیگه منتظر ِ یه انتقام ِ سنگین هم باشید . :evilgrin: :evilgrin:

شاید اگه چنین ضعفی وجود نداشت ، من حتی به توپ طلا گرفتن پیرلو امسال خیلی خوشبین بودم ...
شاید امسال یووه تو لیگ قهرمانان نبوداما معمولا سالهایی که یورو و جام جهانی هست ستاره های این جامها شانس اصلی بردن توپ طلا هستن
پیرلو اگه بتونه بازیهای درخشانش تو یووه و اون آمار پاسهای بی نقصش رو تو تیم ملی تکرار کنه می تونه به نظرم لیاقت توپ طلا رو داشته باشه ...

این حرف رو من پیش ِ طرفدارهای تیمای دیگه زدم و خندیدن به من ، ولی مطمئنم که اگه ۀتزوری قهرمان شه ، پیرلو توپ ِ طلا رو میگیره .

مگر اینکه اون اسپانسرینگ ِ قوی ای که گفتم نذاره .

Prince Claudio

Prince Claudio

نماد یوونتوس

• اعضا
  • 9087 ارسال
  • Locationتهران پیروزی
از نظر ورزشگاه هم همه چی به نفع اسپانیا هست تو این گروه .اسپانیا هر 3 بازیش رو تو یک ورزشگاه برگزار میکنه ولی 3 تیم ایتالیا ایرلند و کرواسی تو دو ورزشگاه . دلیلش رو نمیدونم

italy2006

italy2006

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1992 ارسال

[table] [tr] [td][img width=480 height=460]http://im16.gulfup.com/2012-06-03/1338707882662.png[/img][/td][/tr][/table][/t]

[table][tr][td]

[table][tr] [td][img width=65 height=528]http://im13.gulfup.com/2012-06-03/1338709133712.png[/img][/td][/tr][/table]

[/td][/tr][/table]

The Lady Killer

The Lady Killer

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 233 ارسال
3 5 2 بازی کردن خیلی میتونه بهتر باشه برای ایتالیا , پراندلی تصمیم عاقلانه ای گرفت

juve's fan

juve's fan

مدير سابق

• اعضا
  • 6891 ارسال

البته 3-5-2 یه باگ اساسی داره و اونم فضای پشت سر وینگرهاشه .اگه امثال داوید سیلوا و اینیستا تو فضای پشت سر وینگرهامون صاحب توپ بشن اونوقت یه فضای فوق العاده واسه شون
مهیا میشه و بعدش هم.... :f:

BatigoL

BatigoL

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1112 ارسال
  • Locationطهران

من راجع به تیم ملی ایتالیا دیگه صحبت نمیکنم چون نه اینجا جاشه نه حوصله دارم واسه چیزی که واسم روشنه هی حرف بزنم ! ولی گفتم که این 2 تا پستتو قشنگ یادت بمونه یورو که شروع شد خودت جوابتو میگیری !

انتخاب اول پرندلی سبا و بالوتلی تو خط حمله هست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

این حرفت خیلی جالب بود این دو بازیکن هرگز کنار هم فیکس بازی نمیکنن چون خیلی سبک بازی و پست هاشون نزدیک و شبیه به هم هست.

شاید بالوتلی در بعضی از بازی ها فیکس بشه ولی هیچ وقت انتخاب اول پرندلی فعلا نمیشه
سبا رو هم بعید میدونم حتی با این روند نزولی ای که بعد از بازی با میلان در پیش گرفته حتی دعوت بشه به تیم ملی مگه در ادامه فصل بهتر بشه اگه هم دعوت بشه مطمئنا به عنوان ذخیره دعوت میشه

:np: :np: :np:

Huceyn

Huceyn

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1411 ارسال
تصویر

بدون شک قلب های تپنده ایتالیا تو یورو همین 2 نفر هستن . بوفون و پیرلو . موفقیت این 2 یعنی موفقیت ایتالیا . بازی با روسیه تا زمانی که این 2 تا رو فرم بودن تیم هم رو فرم بودن . بیرون رفتن بوفون و خستگی شدید پیرلو تیم رو از پا انداخت اونم بدجور از پا انداخت .

بوفون که تو نیمه اول 2 تا توپ خوب رو گرفت و دفاع رو خوب جمع می کرد . شروع مجددش هم خیلی خوب بود . مطمئنا اگه جی جی تو نیمه دوم هم تو گل وایمیساد بازی نهایتش 1-0 می شد نه دیگه 3-0 .

اما پیرلو . پیرلو فکر می کرد هنوز کسی مثل ویدال بغلش بازی می کنه . پیرلو این فصل تو یوونتوس 90 دقیقه بازی می کرد و اصلا و ابدا خسته نمی شد ولی این بازی از دقیقه 65-70 به بعد خسته شد . تو یوونتوس وقتی پیرلو بازی میکرد کسی مثل ویدال چسبیده بودش بهش که کلا پیرلو رو آزاد می کرد . پیرلو به عنوان یک بازیساز وظیفه داشت خیلی بدوئه ولی نصف این دوندگی رو ویدال واسش انجام می داد . واسش فضا می ساخت . خودش رو برای پیرلو درگیر می کرد . خلاصه اینکه پیرلو سرش فقط تو بازیسازی گرم بود . دیگه به فکر دوندگی , درگیری و ... نبود . خیلی امید داشتم ده روسی این نقش رو تو ایتالیا واس پیرلو بازی کنه ولی اصلا نتونست این کارو انجام بده . ده روسی کلا داشت برای خودش بازی می کرد نه پیرلو . پیرلو یه نفر رو کنار خودش میخواد که واس اون بازی کنه تا پیرلو بتونه خودش رو 3-4 برابر نشون بده . تو نیمه اول پیرلو خودش بود و دیدید که 3-4 تا پاس تو عمق فوق العاده فرستاد . حالا اگه کسی ویدال کنارش باشه اون پاس ها رو که بیشترش رو از نیمه زمین و حتی زمین خودمون داد میاد و از جلوتر و چسبیده به محوطه حریف می ده . و این یعنی موقعیت های بیشتر و بهتر . مسلما ساختن پیرلو و در اووردنش میتونه مارو خیلی خیلی به کسب جام نزدیک کنه .

اما خط دفاع . مشکل اصلی ما در خط دفاع این بود که مرکر دفامون با گوش های خط دفامون اصلا هماهنگ نبو . یعنی بارزالی توپ میومد دستش نمیدونست که الان ماجو کجا هست . بونوچی هم همین قصه رو با بارزالتی و اوگبونا داشت . واس همین بود که این 2 نفر بار ها و بارها با توپ تا نزدیکی محوطه جریمه حریف پیش اومدن . بونوچی اگه نفوذ کنه خیلی خوب هست چون هم تواناییش رو داره هم قدرت سر زنیش خیلی بالا هست حتی بالا تر از کیلینی . ولی بارزالی به هیچ عنوان نباید نفوذ کنه !!! اما تو این بازی توپ میومد زیر پاش یا باید با بونوچی بازی میکرد یا میزد تو دل حریف !! تو یووه زمانی که تیم با 4 دفاع بازی میکرد بارزالی وقتی توپ میومد دستش و زیر پرسینگ حریف گیر می کرد خیلی قشنگ استفان لیخشتاینر رو از سمت راست راه مینداخت ولی اینجا اصلا فکر کنم 1 پاس هم به ماجو نداد !!! با این شرایط کیلینی تو اوج هم بیاد وایسه تو دفامون چیزی رو دوا نمی کنه چون هماهنگی میان تمام اعضای خط دفاع یک چیز لازم و ضروری هست که تو ایتالیا دیده نمی شد . مگر اینکه بارزالی تو این چند روز با ماجو هماهنگ بشه و کیلینی هم بیاد بره دفاع چپ . اینطوری شاید بشه امیدی داشت .

در مورد خط حمله . فاجعه فاجعه فاجعه ... واقعا به نظر من خط حملمون تو بازی با روسیه خیلی بدتر از دفاع بود . از بالوتلی شروع می کنم . بالوتلی نیمه اول دقت میکرد ایتالیا 2-0 می رفت تو رختکن . اون پاس پیرلو که از زمین خودمون واسش مهیا کرد واقعا هدر دادنش یک کار سنگین می خواست !!! ولی بالوتلی خیلی قشنگ به جا اینکه توپ رو قل بده تو گل توپ رو هوایی درست زد جایی که گلر بود و موقعیت از دست رفت . یا اون پاس زیبای ده روسی تو عمق هم خیلی دیر به سمت جلو هجوم برد و توپ خیلی راحت از جلوش رد شد رفت . خیلی هم خودخواه بود . فقط دنبال گلزنی بود و بس !! و من هم از بازیکنان خودخواه مثل روبن متنفر هستم !! فکر کنم تو 90 دقیقه کلا 2-3 پاس بیشتر نداد . پراندلی هم واقعا من نفهمیدم چرا 90 دقیقه این رو زمین نگه داشت . وقتی 2-0 عقب بودیم می تونست حداقل بورینی رو بیاره تو تا حداقل این جوون هم یه خودی نشون بده .
کاسانو . کاسانو در حد خودش خوب بود و 3-4 تا پاس قشنگ واس بقیه بازیکن ها مخصوصا. بالوتلی مهیا کرد . ولی هنوز خیلی با اون کاسانو قبل از مصدومیتش فرق داره . البته نباید زیاد بهش خرده بگیریم سکته مغزی واقعا چیز سنگینی هست . الان باید خدا رو شکر کنیم که کاسانو میتونه فوتبال بازی کنه . مطمئنا اگه کاسانو به خودش بیاد این خط حمله هم به خودش میاد . فقط یه نموره باید تموم کنندگیش هم ببره بالا تا ما انقدر حرص نخوریم !!
مارکیزیو هم فراموش نکنیم که یک تک به تک 100 درصد رو انداخت بغل دروازبان !!

[img width=480 height=460]http://im16.gulfup.com/2012-06-03/1338707882662.png[/img]

این عکس ترکیب احتمالی تیم مقابل اسپانیا هست . ترکیبی که به احتمال فراوان دست نخواهد خورد . پراندلی گفته بازیکنانی زیادی تو ایتالیا دارن از ترکیب 3.5.2 میان و من هم از این سیستم استفاده می کنم .

در مورد دروازه و دفاع که چیزی ندارم بگم . مطمئنا اگه با همین دفاع بازی کنیم تیمی هجومی مثل اسپانیا توسط این 3 دفاع آچمز میشن . تعدد هافبک ها هم باعث میشه کار تیمی مثل اسپانیا تو بازیسازی خیلی سخت بشه . البته ده روسی باید خیلی بجنگه تا این سیستم جواب بده . اگر ده روسی بتونه مثل همیشه جنگجو باشه این سیستم در مرکز خط هافبک هم جواب میده . پیرلو و مارکیزیو هم شدید با هم یا بهتر بگم در کنار هم هماهنگ هستن . ماجو هم یک فصل به عنوان هافبک کناری بازی کرده واس همین بود در دفاع چیزی در حد فاجعه بود . در سمت چپ به نظر من باید جاکرینی بازی کنه و بهش این شانس داده بشه که خودش رو نشون بده . قدرت دریبلینگ و سرعتش واس مواقعی که تیم به مشکل می خوره ( مثل بازی با روسیه ) خیلی به درد بخور هست . نفوذ هاش از گوشه هم واقعا محشر هست . البته اینجا باز جای خالیه دی چلیه شدید احساس می شه .

تو خط حمله !! به هیچ عنوان موافق بازی کردن بالوتلی نیستم . اون هم کنار کسی مثل دی ناتاله . هم دی ناتاله هم بالوتلی بازیکنانی هستن که واس خودشون بازی می کنن و به این نیاز دارند که بازیکن کناریشون واسشون موقعیت بسازه . کاسانو دقیقا کسی هست که بیشتر واس بازیکن کناری خودش بازی می کنه . من هم بین بالوتلی و دی ناتاله میگم دی ناتاله باید کنار کاسانو بازی کنه . دی ناتاله کسی رو میخواد که واسش بازی کنه و کی بهتر از کاسانو ؟ و کی بهتر از دی ناتاله برای تموم کردن موقعیت و گل کردن توپ ؟ البته به نظر من سباستین هم نباید فراموش بشه . سباستین کسی هست که می تونه در زمین بازی بین 2 تیم تفاوت ایجاد کنه ....

××

باز مثل قبل میگم تیم ما خوب هست . فقط کسی رو میخواد که از این خوب بودن بتونه استفاده کنه . نمیدونم پراندلی همچین فردی هست یا نه ولی امیدوارم اینطور باشه . این نسل ایتالیا شاید عالی نباشه ولی اونقدر ها هم بد نیست که تو مرحله گروهی یورو حذف بشه . حداقل اگه تلاش کنن و همگی خودشون باشن تا نیمه نهای می تونن درخشان ظاهر بشن .

پ.ن : خیلی روی کیلینی حساب باز نکنید !! معلوم نیست بعد از این مصدومیت اصلا همون کیلینی همیشگی هست یا نه . پس الکی الان بالا نبرینش که بعد ها خودتون با سر بکوبینش زمین . فعلا فقط امیدوار باشین که کیلینی همون کیلینی توی یوونتوس باشه . اون هم نه کیلینی اوایل فصل ....

Soul Survivor

Soul Survivor

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 334 ارسال
این روزها، بحثی که حول آتزوری وجود داره در مورد نوع چینش پراندلی در بازی مقابل اسپانیا هست. گفته میشه که این احتمال وجود داره که ایتالیا از سیستم 2-5-3 استفاده کنه. بازیکنان ایتالیا با این سیستم بیگانه نیستند. یوونتوس، اودینزه و ناپولی از جمله تیم های موفقی بودند که فصل گذشته از این سیستم استفاده کردند و نتایج خوبی هم گرفتند. ایتالیا اگر بخواد با این سیستم وارد زمین بشه به احتمال بالا کیلینی، بونوچی و بارتزالی سه مدافع یوونتوسی – ایتالیایی خواهند بود همراه با بوفونی که در دروازه قرار خواهد گرفت. در جلوی این 4 نفر، پیرلو، مارکیزیو و ده روسی قرار می گیرند و در جناحین هم ماجو و بالزارتی/جاکرینی حضور خواهند داشت. در نگاه اول این سیستم به نظر ایده آل میاد. ترکیب دروازه بان با مدافعین، ترکیب بهترین خط دفاع اروپاست و حضور پیرلو و مارکیزیو هم به هماهنگی بیشتر تیم بسیار کمک خواهد کرد و ده روسی هم با ایفای نقش ویدال در یووه کمربند محکمی در میانه میدان برای ایتالیا خواهد ساخت. در سمت راست ماجو در پست تخصصی خودش خواهد بود و بالزارتی هم با یک خط جلو رفتن و یا حضور جاکرینی که یک هافبک چند پسته و رو به جلو هست میتونه سمت چپ ایتالیا رو تقویت کنه.

تصویر

اما مشکل اینجاست که این بازیکنان در این قالب بازی کردند اما نه در تیم ملی، بلکه در باشگاه های خودشون. مشکل اینجاست که پراندلی تجربه بالایی نه در مربی گری در تورنمنتی به این سنگینی و نه در استفاده از این سیستم داره و با چند روز تمرین هم مسلما نمیشه روند اساسی یک تیم رو دچار تغییر ناگهانی کرد. البته شاید این تغییر از یک لحاظ به سود ایتالیا باشه چون اسپانیا ممکنه پیش بینی این سبک بازی رو نداشته باشه و یه جورایی دچار غافلگیری بشند اما باید به این هم توجه کرد که در اون سمت دل بوسکه ای روی نیمکت نشسته که سابقه قهرمانی جهان و قهرمانی CL رو داره. حالا باید دید که استفاده از سیستم 2-5-3 در مقابل تیم اسپانیا جوابگو خواهد بود یا خیر!

[img height=290 width=480]http://shiaupload.com/images/13949343785042543719.jpg[/img]

دو ترکیب برای اسپانیا پیش بینی میشه. سیستم اول که محتمل تر هم هست 3-3-4 خواهد بود با این نفرات که کاسیاس مطمئنا دروازه بان خواهد بود و در خط دفاعی هم آربلوئا، راموس، پیکه و آلبا حضور خواهند داشت. در خط میانی بوسکتس، ژاوی و آلونسو در میانه میدان خواهند بود. اینیستا و سیلوا جلوتر از این ها و متمایل به سمت راست و چپ بازی خواهند کرد. در نوک حمله هم تورس قرار خواهد گرفت. اگر ایتالیا مقابل این ترکیب 2-5-3 بازی کنه به نظر من به مشکل خواهد خورد چرا که اساسی ترین ایراد سیستم 2-5-3 فضای پشت سر پیستون هاست. با حضور اینیستا و سیلوا در لب خط و رویارویی با ماجو و بالزارتی فضای فوق العاده خطرناکی در اختیار این بازیکنانی که پا به توپ هستند و تکنیک بالایی در دریبل و در شوت زنی دارند قرار میگیره و همین فضاها باعث سخت شدن بازی برای ایتالیا خواهد شد. اگر بازیکنانی که مقابل این پیستون ها قرار میگیرند افرادی باشند که بیشتر سانتر انجام میدادند تا اینکه در عرض حرکت کنند میشه این ریسک رو کرد و از این سیستم استفاده کرد اما سیلوا و اینیستا، هر دو، روی زمین کارایی به مراتب بالاتری دارند و از اون طرف مهاجمین اسپانیایی هم روی زمین خطرناک تر هستند پس اگر فضای قابل توجهی پشت سر پیستون ها نصیب این بازیکن ها بشه مشکل ساز خواهند بود. با این سیستم ها پیرلو آزادتر هست اما با توجه به اینکه اسپانیایی ها دفاع رو با پرس که بعضا بسیار شدید و از زمین حریف هست شروع می کنند پس بازیسازی از عقب زمین برای پیرلو راحت نیست.

[img height=284 width=480]http://shiaupload.com/images/54979013729695158198.jpg[/img]

اما سیستم دومی که احتمال داره دل بوسکه از اون استفاده کنه 2-4-4 الماسی هست. ترکیب دروازه بان و مدافعین به همون صورت قبل خواهد بود. بوسکتس به عنوان هافبک دفاعی حضور خواهد داشت. ژاوی و آلونسو جلوتر از او و فابرگاس هم پشت سر تورس و اینیستا/سیلوا/ماتا که نقش مهاجمین را ایفا خواهند کرد به بازی گرفته میشند. با این ترکیب اسپانیا، سیستم 2-5-3 ایتالیا خودش رو بیشتر نشون خواهد داد و احتمالا کارایی بالاتری هم خواهد داشت. اسپانیا با این سیستم، بازی از عمق رو مد نظر قرار خواهد داد و کمتر از جناحین حملاتش رو پایه ریزی خواهد. در این صورت فشار کمتری به پیستون های ایتالیا وارد میشه و اون ها اهداف تهاجمی رو بهتر میتونن انجام بدند. اینجاست که بازی به نفع ایتالیا خواهد چرخید. پیستون ها آزادترند و اسپانیایی ها برای کنترل پیستون ها مجبور به باز شدن هستند و پیرلو با حرکت در این فضا میتونه بازیسازی رو انجام بده.

اسپانیا تیم بسیار قدرتمندی هست اما با سال 2008 و 2010 تفاوت دارند. خط حمله اسپانیا با نبود داوید ویا از قدرتش کاسته خواهد شد و تورس هم با وجود اینکه بازیکن بسیار توانایی هست اما در این چند وقت فراز و نشیب بسیار داشته و اینکه روز، روز خوبش باشه و یا روز بدش، خیلی در بازی او موثر هست. اون ها یورنته، بازیکن بیلبائو رو هم در اختیار دارند که اون هم مهاجم بسیار خطرناکی هست و پیشرفت خیلی خوبی هم داشته اما همچنان با ویا فاصله داره. در خط دفاعی در غیاب پویول احتمال آسیب پذیری بالا میره چرا که در مرکز دفاع باید از زوج راموس – پیکه ای استفاده کنند که رابطه ی چندان مناسبی با هم ندارند. پیکه با اون پیکه چند فصل اخیرش در بارسلونا، فاصله پیدا کرده. راموس مدافع بسیار خوبیه اما بازیکنی مثل پویول نیست. چیزی که پویول رو از بقیه مدافعین اسپانیا متمایز میکنه اون رهبری و لیدر بودنشه که نه راموس و نه مدافع دیگری در اسپانیا چنین ویژگی رو ندارند. اما همچنان دل بوسکه بهترین خط میانی این مسابقات رو داره. بازیکنانی که تک تک اون ها می تونند نتیجه یک بازی رو عوض کنند.

در مجموع اگر اسپانیا از سیستم 3-3-4 که احتمال قریب به یقین هم از این سیستم استفاده خواهد کرد و ایتالیا رو به سیستم 2-5-3 بیاره، اسپانیایی ها با سرعت و تکنیکی که دارند میتونند از فضای پشت پیستون های ایتالیا نهایت استفاده رو بکنند مگر در صورتی که پراندلی وظایف تدافعی تری به ماجو و بالزارتی محول کنه که ایتالیا در هنگام دفاع با 4 یا 5 مدافع و در هنگام حمله با حضور این دو پیستون قدرت تهاجمی از جناحین رو به بازی عمقی هافبک های وسط اضافه کنه که این نیازمند انرژی بالایی هست. اما اگر دل بوسکه رو به سیستم 2-4-4 بیاره اون موقع ضد تاکتیک این سیستم 2-5-3 خواهد بود و احتمال موفقیت آتزوری بالا خواهد رفت. چیزی که روشن هست اینه که با روشی که ایتالیا مقابل روسیه بازی کرد، اگر همین روش رو مقابل اسپانیا بازی کنه، کار به مراتب سخت تر خواهد شد. امیدوارم بازی خوبی رو از ایتالیا ببینیم و با موفقیت هم همراه باشه.

ویرایش: تمامی حرف هایی که زده شد نظر شخصی من هست. البته من سیستم بازی اسپانیا رو بر اساس وبسایت www.theirtactics.com لحاظ کردم. اما این موضوع فقط به چینش بازیکن ها مربوط میشه.

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی