پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

زیــن‌الدیــــن زیـــدان - Zizou

* * * * * 1 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
349 پاسخ برای این موضوع

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

تصویر
جنگ 2 تن از بهترین هافبکهای دنیا
ردوندوی آرژانتینی _ زیدان(فینال 98)

The_God_of_Goalkeepers

The_God_of_Goalkeepers

عشق و حال یعنی یوونتوس

• اعضا
  • 5922 ارسال

تصویر

J U V E N T I N I

J U V E N T I N I

Amir_juvei

• اعضا
  • 10637 ارسال

[img width=480 height=325]http://www.shiaupload.ir/images/55342763893966996748.jpg[/img]

امروز تولد 40 سالگی «زین الدین زیدان» هست. اسطوره ای که نه متعلق به باشگاهی خاصه و نه کشوری خاص... اسطوره ای که متعلق به ذات فوتباله. بازیکنی که استانداردهای جدیدی از یک بازیکن فانتزی باز ارائه داد.
تولدت مبارک زیزو.

پ.ن : بازیکنی که در عکس به پای زیدان افتاده، کاستاکورتا هست. :Facepalm:

ace of glass

ace of glass

بهترین فرد فروم

• اعضا
  • 7863 ارسال
  • Locationساری

اینکه زیدان از بهترین های تاریخ فوتبال هست رو کاملا باهات موافقم حسین.
اما صحبت از این شد که مسی جزء نوابغ فوتبال دنیا نیست.با این نکته مخالفم و عقیده دارم مسی اگر نگیم بهترین بازیکن تاریخه مطمئنا جزو پنج بازیکن برتر تاریخ هست.برای اثبات نبوغش اشاره میکنم به گلی که به ختافه زد.یک بار دیگه این کلیپ رو ببینید.
http://www.aparat.com/v/mo1de
واقعا چند نفر تو تاریخ فوتبال توانایی انجام همچین حرکاتی رو داشتن؟همچین گلی رو یک بار از مارادونا دیدیم که به انگلیس زد(که فکر کنم زیباترین گل تاریخ هم شد) و یک بار هم زلاتان وقتی توی آژاکس بود.
البته اثبات نبوغ مسی فقط محدود به این گل نمیشه.کافیه بازیهای بارسا رو هر از چند گاهی ببینید(با توجه به عدم محبوبیت بارسا بین ما کمتر میبینیم بازیهاشو).هر زمانی که توپ به مسی میرسه شاهد یکی از این حرکات انفجاری هستیم.در حالیکه اسمش رو تکروی نمیشه گذاشت.چون کمتر پیش میاد توی اینجور حرکات مسی توپ رو از دست بده و معمولا حرکت هاش در خدمت تیم و مفید هست.
اینکه بگیم توانایی مسی محدود به گلزنی هست به هیچ عنوان قابل قبول نیست.شاید این عنوان رو بشه تا حدودی برای رونالدو بکار برد اما در مورد مسی به هیچ عنوان درست نیست.

بازیکنی که یک تنه میتونه چندین مدافع حریف رو از پیش رو برداره(اونهم چندین بار توی هر بازی) وتوی بازیسازی تیمش مهمترین بازیکن به حساب میاد و پاسهای گلش هم بی نظیره و ضربات ایستگاهی خیلی خوبی میزنه رو بی انصافیه که تواناییش رو فقط در گلزنی بدونیم.
البته این نکته رو هم بگم که گلزنی تقریبا مهمترین هدف توی فوتبال هست و چه چیزی برتر از این توانایی که مسی تمام و کمال در اختیارش داره.

در مورد جثه ی درشت و سخت بودن حرکات تکنیکی هم نمونه های دیگه ای وجود دارن برای مقایسه با زیدان.نمونه ی معاصرش زلاتان.

زیدان فوتبالیست کاملی بود.یک بازیساز تمام عیار بود که همیشه توی بهترین سطح فوتبال بازی میکردو کمتر نزولی توی فوتبالش دیدیم و قطعا از بهترین های تاریخ.اما اینکه بگیم از مارادونا و پله و مسی بهتر بوده واقعا برام قابل قبول نیست

نمیدونم در جوابت چی بگم مارادونا اون گل رو به تیم ملی انگلیس زد ولی مسی به ختافه....اخه چی بگم

behdad

behdad

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1769 ارسال
من یکی از حسرت های بزرگ فوتبالیم این هست که بازی زیدان رو به اون صورت ندیدم. شروع فوتبال دیدن من تقریبا بر می گرده به 2006، یعنی آخرین سال بازی زیدان. به قول امیر، زیدان متعلق به ذات فوتباله.

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA

تصویر

Sir Alex Ferguson - Give me 10 pieces of wood, Zinedine Zidane and I'll win the Champions League

Mohammad-SS

Mohammad-SS

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 857 ارسال
هروقت در مورد بهترین بازیکن تاریخ فوتبال حرف میزنی اسم زیدان رو میشنوی ، هیچ راهی تقریبا نیست که بدون دیدن بازی همه ی بازیکنایی که اسمشون میاد ، باور کنی که یکیشون بهترین بازیکن تاریخ فوبتال بوده . منم فوتبال زیادی از زیدان ندیدم و هرچیزی دیدم فقط کلیپ یا حداکثر بازیای قدیمی زیدان بوده . هیچ وقت باور نکردم زیدان بهترین بازیکن فوتبال بوده ، تا چند شب پیش که با این عکس برخورد کردم !

تصویر

:|

ندود و کاپیتان الکس هستن گویا ! :|

Spoiler

Benyamin

Benyamin

Rest In Peace

• اعضا
  • 1378 ارسال
از نظر شخصی خودم همیشه زیدان و مارادونا رو 2 قطب فوتبال دنیا دونستم و قطعا براین باورم یکی از این 2 نفر بهترین بازیکن تاریخ دنیا هستند.من با ملاک تاثیرگذاری این 2 بازیکن تو باشگاه و تیم ملیشون مارادونا رو بالاتر میدونم ضمن اینکه هنر فردی مارادونا چیزی هست که بیشتر اونو به چشم اورده.اما اگه بخوام بگم کدوم بازیکن بازیکن کاملتری هست بدون شک زیدان رو انتخاب میکنم.البته لزوما کامل بودن به معنی بهتر بودن نیست. اگر بشینیم تمام فاکتورهای یک فوتبالیست رو از هم جدا کنیم مثل سرعت - تکنیک- شوتزنی-قدرت-جنگندگی-تمام کنندگی و .... و ازش میانگین بگیریم یا همون overallی که توی بزایهای کامپیوتری مدنظرمون هست زیدان بشیک برترین بازیکن تاریخ فوتبال هست.زیدان همه چی داره و از هرکدوم به میزان بالایی کیفیت میتونه ارائه بده.زیدان رقص پای اینیستا رو داره.شوتهای ندود داره-دید پیرلو رو داره-هدزنی بالایی داره-دوپا هست-قدرت بدنی بالا رو داره و ....اما برعکس زیدان مارادونا در کنار فاکتورهای متوسط و پایین زیادی که داره چند تا فاکتور بینظیر و خارق العاده داره که باعث شده هیچوقت کسی تو جهان نتونه تاثیرگذاری اونو داشته باشه.خلاقیت مارادونا-سرعت انفجاریش-دریبلینگ منحصر به فرد و تموم کنندگی خوب از مارادونا بی همتا ساخته....

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

الان دیگـه همه چیز خـوبه +x

• اعضا
  • 6960 ارسال
[center]

:rainbow: :rainbow:

[img width=720 height=480]http://www.uppic.org/image-7F0F_51E9A747.jpg[/img]

Guest_Il Guerriero_*

Guest_Il Guerriero_*
  • مهمان

[center]

[img width=720 height=480]http://www.uppic.org/image-7F0F_51E9A747.jpg[/img]

کاپیتان و سونیا :rainbow:

تصویر

این عکسه هم خیلی معروفه :rainbow: ببخشید اگه تکراری بود :rose:

ویرایش:

این عکس یه داستان داره با خودش که تقریبا 1 سال پیش گذاشته بودم :1:

منبع منم برای شناختن کاپیتان همین پست شما بود ، ولی فراموش کرده بودم ارسال کننده ش کی بود که تشکر کنم یا یادآوری . متشکر :rose:

Bianca

Bianca

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3940 ارسال

این عکس یه داستان داره با خودش که تقریبا 1 سال پیش گذاشته بودم :1:

Zizou & Sonia’s ‘Autogrill’ picture

[img width=480 height=320]http://www.shiaupload.ir/images/40753690973593793618.jpg[/img]

[center]1 شب تو بزرگراه تورینو - میلان ، تو راه برگشت از شوی آدیداس ، زیزو ، من و سونیا داشتیم از میلان بر می گشتیم .
ما اونجا رو زود ترک کرده بودیم چون بوفه ای اونجا نبود، برای همین زودتر برگشتیم .
اما وقتی گرسنه ای ، گرسنه ای نمی شه کاریش کرد ، تصمیم گرفتیم یه جایی رو برای خوردن غذا پیدا کنیم ، یکی از ایستگاه های autogrill خدماتی کنار جاده رو دیدیم و ایستادیم .

محل تقریبا خلوت بود و کسی نبود ، داخل فقط فروشنده و و مسئول بار بودن .
انتخابمون پیتزا مارگریتا بود ، با 1 خمیر کلفت که خیلی دیر حاضر شد و کناره هاش مثل این بود که انگار داری آدامس می جوی .
اما گفتم وقتی گرسنه ای دیگه کاریش نمی شه کرد [ یعنی سنگ هم می ذاشتن جلوشون می خوردن :1: ] . یه نگاه به زیزو بکنید [ تو عکس ]
من سهم خودم رو سریع خوردم ، بشقاب کاغذی مچاله شده من کنار اون کلیدهای ماشین رو میز رها شده .

تو همه اون لحظات زن پشت بار کاملا بی تفاوت نسبت به حضور ما تو اونحا مشغول قهوه درست کردن بود .
هم تیمیه من هنوز درگیر پیتزاش بود و روش متمرکز شده بود ، در حالیکه من جای دیگه متمرکز شده بودم :2: :love:

کلیک ... دوریین جیانی جانسانتی ( Gianni Giansanti ) که همیشه دور گردنش بود ازین لحظه عکس گرفت ؛ در حالیکه ما ژستی نگرفته بودیم و اصلا انتظارش رو نداشتیم , وقتی فهمیدیم که این کارو انجام داده بود :1:

یکی از بهترین عکسهام و عکسی که براش خیلی ارزش قائلم ؛
تقریبا همه چیز رو در برداره : عشق ، دوستی ، سادگی ، نرمال بودن ، سختی ، میل و رویای با هم بودن ، احساس خوش شانسی ، سرشار از زندگی و عشق . [ :hc: ]
خاطره یه شب تو ایستگاه خدماتی کنار جاده با سونیا ، زیرو ، جیانی ، پیتزا و یک دوربین که با چشمهای1 نفر بهمون نگاه می کنه و می تونه ببینه و ثابت کنه
که یه عکس مثل این می تونه چه قدر خاطره انگیز باشه :dreamy:

mory

mory

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3756 ارسال
بازی زیدان و شخصیتش رو همیشه دوست داشتم ... خدا رو شکر که توی دوره ای قرار داشتم که تونستم از فوتبال و هنر ناب این ستاره واقعی دنیای فوتبال لذت ببرم همونطور که دوستمون ( 0 - 20 ) گفتند واقعا بازیکن کاملی بود . اصلا گاهی اوقات آدم فکر میکرد توی یک دنیای دیگه ای داره بازی میکنه و بقیه پیشش توی زمیم محو هستند (یادمه یک بازی ای بود بین بولونیا با یووه که یک توپ بلند و سریعی ارسال شد به سمت کناره های خط طولی همچین زیزو 1/5 یا 2 متر پرید بالا و با قیچی توپ رو استپ کرد و پایین آورد که من هاج و واج موندم ) . حالا شما ببینید یک طرف زیدان باشه و کنارش الکس بعد اصلا میشه عاشق این تیم نشد .

Camel Blue

Camel Blue

ddr94

• اعضا
  • 3695 ارسال
تصویر

زيدان : هر وقت به جايى ميرفتيم و داويدز رانندگى ميكرد تا چشمش يه عده را ميديد كه در حال فوتبال بازى كردن هستند فوراً نگه ميداشت و ميگفت بريم باهاشون بازى، ما را مجبور ميكرد كه بريم، ميرفتيم و باهاشون بازى ميكرديم، داويدز اين كار را دوست داشت
  • Mohammad-SS از این پست تشکر کرده است

Ale10Forever

Ale10Forever

Tired Juventini...

• اعضا
  • 809 ارسال

تصویر

A Textbook Fuckin' Example of ZIDANE DRIBBLE

IL PRINCIPINO

IL PRINCIPINO

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 386 ارسال

تصویر

:39:

D E L P I E R O

D E L P I E R O

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 1383 ارسال
  • Locationقزوین

هروقت در مورد بهترین بازیکن تاریخ فوتبال حرف میزنی اسم زیدان رو میشنوی ، هیچ راهی تقریبا نیست که بدون دیدن بازی همه ی بازیکنایی که اسمشون میاد ، باور کنی که یکیشون بهترین بازیکن تاریخ فوبتال بوده . منم فوتبال زیادی از زیدان ندیدم و هرچیزی دیدم فقط کلیپ یا حداکثر بازیای قدیمی زیدان بوده . هیچ وقت باور نکردم زیدان بهترین بازیکن فوتبال بوده ، تا چند شب پیش که با این عکس برخورد کردم !

تصویر

ندود و کاپیتان الکس هستن گویا ! :|

Spoiler

این عکس رو می ذاری ولی اون عکس که کاپیتان الکس خود زیدان رو زیدانی دریبل می زنه و فردوسی پور کف بر می شه رو نمی ذاری

arteen del piero

arteen del piero

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 391 ارسال

:hug: :1:

[img width=295 height=450]http://upload7.ir/images/27661268036055318110.jpg[/img]

saeed-nedved

saeed-nedved

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3440 ارسال

این عکس رو می ذاری ولی اون عکس که کاپیتان الکس خود زیدان رو زیدانی دریبل می زنه و فردوسی پور کف بر می شه رو نمی ذاری

یادمه وقتی رئال و یووه بازی داشتن کار زیدان و پاول شده بود تعریف از هم دیگه . به طوری که هردو مشتاق بودن تا رودرو همدیگه بازی کنن
کلا تو این عکس بالا هر سه فوق العادن و قطعا مثل هیچ کدومشون دیگه بازیکن نمیاد . چه از لحاظ اخلاقی و چه از لحاظ فنی
  • Mohammad-SS از این پست تشکر کرده است

Guest_Il Guerriero_*

Guest_Il Guerriero_*
  • مهمان

تصویر

زیدان : هیچ بازیکنی 100 میلیون یورو نمی ارزد

در پی جذب گرث بیل به مبلغ 100 میلیون یورو ( 131.86 میلیون دلار) توسط رئال مادرید ، زین الدین زیدان با این جمله به اظهار نظر در مورد این خرید پرداخت.
وی که در سال 2001 با انتقالی 75 میلیون یورویی رکورددار مبلغ ترانسفر بود گفت " من در همان هنگام هم گفتم که ارزش چنین مبلغی را ندارم"
زیدان در گفت و گو با "French TV channel Canal Plus" گفت : "نظر کنونی من این هست که هیچ بازیکنی ارزش چنین پولی رو نداره و متاسفانه این فوتبال هست که درش گاها اتفاقات غیر قابل درکی میفته ، مثل همین مبالغ ترانسفر"

تصویر

نیمکت رئال واقعا با حضور این دو نفر سنگینی بی نظیری داره :worship:
Spoiler

Huceyn

Huceyn

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1411 ارسال

" نمی دونستم چی شده ! فقط دیدم ماتراتزی رو زمین افتاده ،،، "

تصویر

داور فینال معروف جام جهانی 2006 بالاخره پس از 6 سال در مورد اتفاق معروف اون بازی که ضربه سرِ زیدان به ماتراتزی بود صحبت کرد :

- بعد از بازی و به خاطر جوی که رسانه ها راه انداختند فکر می کردم که تصمیم خیلی عجیبی و خاصی گرفتم . اما الان که بازی و کارت قرمز دادنم به زیدان رو می بینم، می فهمم که من فقط به یک بازیکن از تیم کارت قرمز دادم . همین .

- من کل قضیه رو از طریق هِدسِت فهمیدم. وقتی ماتراتزی خورد زمین توپ اونورِ زمین بود و منم طبق معمول داشتم بازی رو دنبال می کردم و متوجه قضیه نشده بود . اونطور زمین هند شد و من هم اعلام یه خطا کردم.

- بازی دوباره شروع شد و توپ رفت اون سمتی که ماتراتزی رو زمین افتاده بود. اونجا بود که من دیدم ماتراتزی رو زمین افتاده . من بهش نگاه می کردم و منتظر بودم که بلند شه . اون بلند نشد ... بلند نشد ... بلند نشد .. بلند نشد و من بالاخره مجبور شدم بازی رو متوقف کنم .

- از اونجایی که من وایساده بود تا جایی که ماتراتزی بود حدود 20-30 متری فاصله بود . واسه همین خیلی سریع از دستیارِ اولم سوال کردم" داریو، تو چیزی دیدی ؟ چه اتفاقی افتاده ؟ چرا ماتراتزی افتاده زمین ؟ " اونم بهم جواب داد " نمی دونم . منم فقط دیدم اون زمین خورده دیگه چراش رو نمی دونم . "

- بعدش از دستیارِ دومم رودولفو کسی که اون سمتِ زمین بود سوال کردم و اصلا هم انتظار جواب مثبت نداشتم . اونم به من گفتم منم چیزی ندیدم !
اونجا بود که من شروع کردم به فکر کردن . شَک های زیادی تو سرم بود . به خودم می گفتم " 100 درصد یه اتفاقی افتاده، اما اگه کسی ندیده باشه " ... که یکهو صدای لوییس مدینا توی گوشم پیچید که می گفت : " هوراکیو، هوراکیو . من دیدم که چی شد . یک ضربه سرِ خیلی خشن از زیدان به ماتراتزی. درست وسطِ سینش "

- وقتی که خودم رو به سر صحنه رسوندم فهمیدم که زیدان الان خودش میاد پیشم. همینطور هم شد. من سر صحنه بودم درست جایی که ماتراتزی زمین خورده بود . لوییس همه چیز رو به من گفته بود و من همون موقع فهمیده بودم که باید زیدان رو از زمین بازی بیرون کنم .

- اونجا بود که از لوییس سوال کردم " چرا زیدان با سر به سینه ی ماتراتزی زد ؟ مگه اون چی کار کرد ؟ " که اون جواب داد " نمی دونم . راستشو بخوای من چیزی ندیدم . من فقط ضربه ی سرِ زیدان رو دیدم. "

- وقتی که اونجا وایساده بودم فهمیدم که بقیه بازیکن ها هم هیچی نمی دونن. البته به غیر از بوفون که داشت قضیه رو به کمک داور توضیح می داد و اونو زیر فشار می زاشت و گِنارِ گتوسو . اما بقیه هیچکدوم هیچی ندیدن. درست مثل من . و اما صدای استادیوم .. همه ساکت شده بود و هیچ صدایی توی استادیوم نبود . مثل این بود که همه داشتن با تعجب مارو نگاه می کردن و می گفتن چه اتفاقی افتاده و قراره چه اتفاقی بیفته ؟ چرا ماتراتزی زمین خورده ؟ اونجا بود که من به خودم گفتم : " خوب من تصمیمم رو گرفتم . اما چطوری انجامش بدم . زیدان همینجا جلوم وایساده . خیلی آروم و ریلکس ! "

- از نظر خودم اصلا صورتِ خوشی نداشت که بَنگ! یکهو کارت قرمز رو در بیارم و بگیرم جلوی صورتِ زیدان. اونم درست وقتی که هم هوادار ها و هم بازیکنا دیده بودن من چند دقیقه قبل اونور زمین بودم و اصلا ندیدم که ماتراتزی زمین خورده. این حرکت هم یه حرکت تازه تو فوتبال بود پس فقط می شد از روی ویدئو ها نگاش کرد . واسه همین من رفتم سمتِ کمکِ اولم داریو . اینو می دونستم که داریو هیچی ندیده و هیچی نمی دونه اما همینطوری رفتم سمتش . چرا ؟ خوب چون این حرکت باعث میشه بقیه قضیه رو بهتر درک کنن ،،،

- همه تصمیمت رو درست می دونن اگه قبلش بری و با کمک داور صحبت کنی. چون اونا فکر میکنن که کمک داور صحنه رو دیده و به داور اطلاعاتی درست رو می ده. واسه همین من رفتم پیشِ داریو و بهش گفتم " تمرکز کن " فقط همین . اینو به اون گفتم و به خودم هم گفتم " 10 دقیقه از بازی مونده . خودت هم باید حواست رو جمع کنی " بعد از این حرف ها برگشتم سمتِ زیدان و کارت قرمز رو بهش نشون دادم .

- وقتی که فهمیدم باید کارت قرمز رو به زیدان بدم از خودم پرسیدم " خب، حالا چطوری این کارت رو بدم که که جوِ بَدی راه نیفته ؟ " اونجا بود که به ذهنم رسید باید برم پیشِ کمکم و با اون صحبت کنم . چون هر وقت داوری پیشِ کمکش میره همه فکر می کنن که کمک داور صحنه رو خیلی واضح دیده و داور رو آگاه می کنه . این حرکتم یه نموره سیاه بازی توش بود اما دیدید که آخرش باعث شد حقیقت و عدالت اجرا بشه

uinm_pavel-nedved.png

Golden Boy

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی