پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

بازیکنان دهه 90

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
218 پاسخ برای این موضوع

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21166 ارسال

استفانو تاکونی از یک نظر در تاریخ یووه یکه تازه،
تاکونی تنها دروازه بانی هست که به عنوان کاپیتان اول تیم معرفی شده !
از سال 90 تا 92 کاپیتان اول تیم بود،

و حالا بوفون این شانس رو داره که در کنار تاکونی قرار بگیره؛

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال
یکی از بهترین خرید های یوونتوس در دهه نود وقتی اتفاق افتاد که مسئولان یووه موفق شدند مدافع آماده و ملی پوش بایرن مونیخ را به تورین بیاورند.
تابستان 1991 بود که یورگن کولر مدافع سرشناس باشگاه بایرن مونیخ که سال قبل ترش همراه با تیم آلمان غربی فاتح جام جهانی 1990 ایتالیا شده بود به ایتالیا باز می گردد و این بار لباس راه راه سیاه و سفید پوشان شمال غرب ایتالیا را بر تن می کند.
کولر یا بنا به تلفظ عده ای دیگر کوهلر از جمله مدافعانی بود که خوب هم گل می زد. او این عادت خوبش را در چهار فصلی که در یووه توپ می زد ادامه داد و در 102 مرتبه ای که با لباس یوونتوس در میادین حاضر بود موفق به زدن 8 گل هم شد.
اما اینها تنها افتخارات یورگن کولر در یوونتوس نبود. او در آخرین سالی که در یوونتوس حاضر بود موفق شد همراه با این تیم علاوه بر کوپا ایتالیا فاتح کالچو نیز شود. قبل از همه اینها هم در سال 1993 همراه با یووه بر بام لیگ قهرمانان اروپا ایستاده بود. کولر همچنین در سالهای 1992 و 1994 هم همراه با یووه قهرمان سری A شده بود.
یورگن کولر بعد رفتن از یووه به کشورش و باشگاه دوباره اوج گرفته بورسیا دورتمند 7 سال در این تیم بازی کرد. هرچند در سالهای آخر با افت وی، بالارفتن سن و آسیب دیدگی هایش هرگز نتوانست فروغی پایدار داشته باشد.
کولر 44 ساله پس از خداحافظی از فوتبال در تیم های مختلفی به عنوان مدیر ورزشی مشغول به کار بوده. تیم هایی مثل بایرلورکوزن، دوئیسبورگ و ...

[img width=480 height=320]http://www.welt.de/multimedia/archive/00654/kohler_1995_Turin_B_654238a.jpg[/img]

حـامـد ( عضو شماره 89! )

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
معمولاً یسری از بازیکن ها هستند که تو تیم های کوچک سرشناس میشند یا اینکه تو آکادمی تیم های بزرگ پرورش پیدا میکنن ولی هیچ وقت فرصت مناسبی برای بازی کردن پیدا نمی کنند و وقتی از اون تیم جدا میشند تازه مسیر پیشرفت شون هموارتر میشه. این لیستی که میخوام بذارم مربوط هستش به بازیکنان یووه در دهه 90 و اوایل دهه 2000 که یا محصول پریماورای باشگاه بودن یا مقطعی رو در یووه بازی کردن و بعد از جدا شدن از مجموعه بیانکونری، پیشرفت خوبی کردن و حتی بعضاً تبدیل به چهره های سطح اول و سرشناسی شدن.

اجنیو کورینی

البته اجنیو تو ابتدای دهه 90 و در دو فصل حضورش تو یووه در مابین سال های 90 تا 92 در حدود 50 بازی برای یووه انجام داد. ولی چیزی که هستش همه اجنیو رو با درخشش در کیه وو در فصل 2001/2002 می شناسند. بازیکنی که حتی تو 32 سالگی و در همون مقطع توسط تراپاتونی هم به تیم ملی دعوت شد. درخشش کورینی در پالرمو رو هم اکثریت به یاد دارند.

لوئیجی سارتور

مدافع سابق رم و پارما که محصول آکادمی یووه هستش.

کریستین مانفردینی

هرکسی که کیه ووی سال 2002 رو یادش باشه قطعاً مانفردینی سیاه پوست رو هم یادشه. بازیکن فعلی لاتزیو. مانفردینی هم محصول پریماورای یووه هستش.

لورنزو اسکویتزی

دروازه بان ذخیره حال حاضر کیه وو که در فصل 1994/1995 یک بازی رسمی هم برای یووه انجام داد.

توماسو روکی

کاپیتان لاتزیو. محصول دیگر پریماورای یووه که از سال 94 تا 96 تو یووه بود و بازی هم نکرد.

خوان پابلو سورین

کاپیتان تیم ملی آرژانتین در جام جهانی 2006 که از آرژانتینیوس جونیورز در سال 95 به یووه اومد و در پایان فصل از یووه جدا شد.

مورگان دی سانتیس

دروازه بان سوم آتزوری در جام جهانی 2010 و دروازه بان فعلی ناپولی که دو فصل از 1997 تا 1999 در کنار پروتزی و رامپولا دروازه بان یووه بود.

سالواتوره آرونیکا

مدافع حال حاضر ناپولی.

ماسیمو پاچی

مدافع فعلی پارما که فصل 1998/99 تو یووه بود.

اندریاس ایساکسون

دروازه بان تیم ملی سوئد و باشگاه آیندهوون هلند. اندریاس از سال 99 تا 2001 تو یووه بود. بعد از رامپولا دروازه بان سوم باشگاه بود و با بازگشت لیپی و اضافه شدن فابین کارینی به لیست اصلی تیم از یووه رفت.

جوزپه اسکولی

من خیلی سبک بازی اسکولی رو دوست دارم. مهاجم فعلی جنوا که اگر روز خوبش باشه همه کار میکنه. احساس میکنم که جوزپه استحقاق بیشتری داره. اسکولی سال های زیادی بازیکن یووه بود ولی مثل خیلی از بازیکن های جوان دیگه مدام قرض داده میشد. در دو مقطع از سال 1998 تا 2003 و 2005 تا 2007 متعلق به یووه بود هرچند هیچ وقت بازی نکرد و مدام قرض داده شد.

متئو بریگی

هافبک فعلی رم.

دانیله گاستالدلو

مدافع فعلی سمپدوریا که به تازگی هم به تیم ملی دوعت شده. دانیله فصل 2002-2003 از پادووا به یووه اومد و البته بازی هم نکرد.

آندره آ ماسیلو

بازیکن پرورش یافته در جوانان یووه و مدافع باری که فصل 2004/2005 کاپلو در شکست 1-0 در دل آلپی برابر اینتر تنها شانس بازی ماسیلو رو برای یووه بهش داد.

ماتیا کاسانی

مدافع ملی پوش و کاپیتان دوم پالرمو. ماتیا از جوانان یووه پرورش پیدا کرد و فصل 2002/2003 جزو لیست پریماورای یووه بودش که لیپی می تونست ازش استفاده کنه که البته بازی هم نکرد.

سیمونه پروتا

پروتا هم فصل 98/99 در یووه بودش.

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

نیکلا اموروسو
Nicola Amoruso

متولد _ 1974.008.29 در فوجیا

عضویت در یوونتوس _ 5 فصل

در سالهای 96تا99 عضو ییوه بوده و همچنین در فصل 2001.2002

105 بازی و 29 گل

افتخارات

سمپدوریا
قهرمان حذفی درفصل 93.94

یووه

سری آ در فصلهای 97 و 98 و 2002

سوپر کاپ ایتالیا 1997
سوپر کاپ اروپا 1996
جام بین قاره ای 1996

تیم ملی زیر 21 ساله ها

قهرمان اروپا در سال 1996

افتخارات فردی

بهترین گلزن جام حذفی در فصل 2001.2002

باشگاههای زیادی رو تجربه کرده که از نظر اماری توی تیم " رجیانا " موفقتر بوده .

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21166 ارسال
مرسی محمد؛

این نکته رو هم اضافه کنم که سونیا "همسر الکس" خواهر نیکولا هست.

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

تصویر

یکی از بازیکنان محبوبم پائولو دی کانیو هستش .
شاید کمتر کسی بدونه که پائولو از سال 90 تا 93 در یوونتوس بوده و در 56 بازی 6 گل زده .

پائولو تو تیمهای زیادی مثل لاتزیو ، میلان ، وستهم ، سلتیک ، شفیلد و چارلتون و ... بازی کرده . اوج محبوبیت و بازیش تو وستهم یونایتد و لاتزیو بود .
رفتار نژادپرستانه و خشنش زبان زد بود و بارها به علت مشکلات اخلاقی و ضرب و شتم خبرنگاران و هواداران فوتبال بازداشت شد !

اما همین دی کانیوی خشن در سال 2001 و در بازی وستهم و اورتون دست به یک حرکت فوق العاده ورزشی زد !
زمانی که پل جررارد دروازه بان اورتون برای زدن توپ به خارج از زمین از محوطه جریمه خارج شد ، پاش پیچ خورد و به زمین افتاد و بازیکن وستهم در صورتی که دروازه خالی بود توپ رو تو محوطه برای پائولو فرستاد اما وی توپ رو با دست برداشت و حاضر نشد در صورتی که تیمش بازی رو عقب بود ، دروازه اورتون رو باز کنه .
بعد از این حرکت پائولو جزو محبوبترین بازیکنان لیگ برتر شد و جایزه بازی جوانمردانه فیفا رو هم گرفت .

پائولو وقتی به لاتزیو برگشت بارها دچار محرومیت شد . فابیو که از نازیسم ها حمایت میکرد بارها بعد از گل با دادن سلام نازی به طرفدارای نژادپرست لاتزیو خودش و تیمش رو دچار محرومیت کرد .

پائولو فصل گذشته با بازی در چیسکو رم در سن 39 سالگی بازنشسته شد .

**

تصویر

[img width=352 height=600]http://www.ultraslazio.it/tattoo/dicanio1.jpg[/img]

http://fioreselvaggi..._ht/dicane2.jpg

http://www.sport10.i...lo-di-canio.jpg

http://www.football-..._Caricature.jpg

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
فصل 91.92
11 فوریه 1992
استادیوم دل الپی
دور رفت جام حذفی ایتالیا
مرحله یک چهارم نهایی

یوونتوس 1 اینتر 0

دی کانیو در دقیقه 47 بازی موفق شد تک گل پیروزی بخش یووه رو در این دیدار حساس به ثمر برسونه .

بازیکنان یووه :

پروتزی . جیانلوکا لوپی . دی اگوستینی . ماروکی . کاره را . رویتر . کورینی . کونته . دی کانیو( السیو انجلو 77) . ربرتو باجو ( زانینی 80) . کاسیراگی

مربی : تراپاتونی

معروفترینهای اینتر :

زنگا . برگومی . جزپه بارسی . دینو باجو . کلینز من . لوتهار متیوس .

مربی : لوایس سوارز ( اسپانیا )

دی کانیو واسه یووه فقط 7 گل زده که البته این گل بنظر من حساسترینهای اوناست .
توضیح :
یوه بازی برگشت را هم 2.1 برد و به دور بعد رفت.
دو گل اون بازی رو ربرتو باجو زد .

J U V E N T I N I

J U V E N T I N I

Amir_juvei

• اعضا
  • 10637 ارسال
من بالاخره متقاعد شدم تو نظر سنجی این تاپیک شرکت کنم. بگو آخه موجی،بین این همه ستاره،فقط 3 تا رو آدم انتخاب کنه؟؟؟ من راوانلی(فقط به دلیل علاقه ی شخصی)،دشام و پروتزی رو زدم.گزینه ی چهارم و پنجم هم به ترتیب توریچلی و باجو هستن

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21166 ارسال
نظرسنجی جدید گذاشته شد؛
به نظر شما مهم ترین اتفاق دهه 90 یووه، کدومه ؟!

دلیل انتخاب ها :
1- الکس در سال 93 به یووه اومد و رفته رفته بازیکن ثابت و تاثیرگذار یووه شد و جای بسیاری از بزرگان تاریخ یووه رو گرفت.
2- خرید زیدان با 7 میلیون از موناکو که تبدیل شد به یکی از بهترین بازیکن های جهان.
3- حضور 3 بار پی در پی در فینال لیگ قهرمانان اروپا که البته با یک قهرمانی همراه بود.
4- بازگشت تراپاتونی به عنوان پر افتخار ترین مربی تاریخ یووه.
5- خرید باجو از فیورنتینا که هم جنجال آفرین بود و هم گران قیمت ترین بازیکن جهان شد در سال 1990. 8 میلیون پوند مبلغ این انتقال بود.

Friend

Friend

تازه به جمع ما پیوسته :D

• اعضا
  • 10863 ارسال
واقعا سخته از بین گزینه ها انتخاب کرد ما تو دهه 90 آقای لیگ قهرمانان بودیم سه بار رسیدیم فینال و فقط یکبار اونم تو سال 96 تونستیم ببریم واقعا اون سالها چقدر یوونتوس دوست داشتنی بوده مثلا بارسای الان همه اون موقع میگفت یوونتوس ظهور الکس هم که پدیده ای نیست که ازش به راحتی بتونیم بگذریم واقعا خیلی سخته انتخاب کردن باتشکر

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
نظر سنجي فوق العاده سختي هست ، دست اوني كه فكرش رو كرده درد نكنه :1: گذاشتنش رو كه عمه م هم بلده :1: :Facepalm: =-=-=-=-=-=-=-=- من گذينه موفقيت تو ليگ قهرمانان رو انتخاب كردم ! ولي بقيه گذينه ها هم واقعا نميشه ازش گذشت . مثلا بازگشت تراپ كه قطعا براي هواداران يه تصميم باور نكردني و احساسي بوده كه تراپ دوباره برگشته ! يا مثلا خريده روبي باجو ! با اون جنجال هاش به نظرم از مهمترين اتفاقات دهه 90 كل ايتالياست !!! ظهور اله هم كه واقعا نميدونم چي بايد دربارش بگم :1: اما از ظهور مرد سبز پوش (!) هم مهم تر و بزرگ تر بود :1:

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA
من کافیه اسم زیدان رو ببینم ناخودآگاه دستم میره روش :دی: :دی: دلیلش هم برای خودم مهمه و میدونم برای شما خنده داره ! اما خب علاقه ست دیگه !

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال
واقعا این نظرسنجی مهم ترین اتفاق دهه 90 برای باشگاه یوونتوس یکی از بهترین نظرسنجی هایی است که به نظر من تو فروم قرارداده شده. ایده کار تحسین برانگیزه به نظر من.
ممون از باعث و بانیش انصافا.
تمام موارد جزوی از اتفاقات مم دهه نود باشگاه بوده، هرچند اگر بخواهیم کامل تر بگیم، باز هم می شد به این لیست اضافه کرد هرچند مهم تریناش گفته شده.
به عقیده من می شه به تک تک گزینه ها با خیال راحت رای داد و مطمئن بود که انتخاب هرچه باشه مهمترین اتفاق در دهه گذشته یووه بوده اما من به گزینه اول رای دادم.

TIFOSI DELLA JUVE

TIFOSI DELLA JUVE

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 829 ارسال
نظر سنجی جالبیه ولی یکم بی دقتی شده چون سوال با گزینه هاش چندان تناسبی نداره روبرتو باجو خیلی کم برای یووه بازی کرد و تراپاتونی اوایل دهه 90 از یووه جدا شد به نظرم فقط 3 گزینه اول هست که میتونه در طیف "دهه 90" برسی بشه ، چون هر کدوم از اونها در دهه 90 ادامه دار بودن در کل گزینه 1 رو به هیچ وجه نمیشه انتخاب نکرد

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21166 ارسال

روبرتو باجو خیلی کم برای یووه بازی کرد

باجو همون جور که توضیح دادم علاوه بر اینکه با 8 میلیون پوند، گرون ترین ترنسفر جهان شد؛
انتقال خیلی جنجالی هم بود و مردم فلورانس مدت ها شلوغ بازی در اوردند تو شهرشون و حتی تظاهرات به راه انداختند !

قطعا انتقال باجو از فیورنتینا به یووه، نه تنها یکی از اتفاقات مهم یووه در دهه 90 بود، بلکه یکی از مهم ترین اتفاقات فوتبال ایتالیا در این دهه است.

Ali pacino

Ali pacino

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4457 ارسال
خب حضور باجیو علاوه بر اینکه یکی از اسطوره های ایتالیا هست زیاد در یووه موفق نبود _ ولی خرید زیدان یه چیز دیگه بود به نظره من _ همینطور موفقت در لیگ قهرمانان

BAHAR.JUVE

BAHAR.JUVE

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 941 ارسال
من به گزینه 3 رای دادم چون به نظرم از نتایج رخدادن گزینه های 1 و 2 هست .

TIFOSI DELLA JUVE

TIFOSI DELLA JUVE

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 829 ارسال
البته مبلغ انتقال باجو چیزی در حدود 10 میلیون یورو بود بر خلاف شما من فکر میکنم اوج دوران روبرتو باجو در یووه بود و بس ؛ بعد از اون ، با تیم عوض کردن های آماتور گونش یه روند نزولی رو پی گرفت و فقط تونست در 2 مقطع در بولونیا و برشا به اون باجو ای که میشناختیم کمی نزدیک بشه اگر باجو ترنسفر های عاقلانه تری رو انتخاب میکرد و کلاً به لیگی غیر از ایتالیا میرفت میتونست خیلی بیشتر از اونچه که دیدیم در بین درجه 1 ها باقی بمونه

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21166 ارسال

البته مبلغ انتقال باجو چیزی در حدود 10 میلیون یورو بود

بر خلاف شما من فکر میکنم اوج دوران روبرتو باجو در یووه بود و بس ؛
بعد از اون ، با تیم عوض کردن های آماتور گونش یه روند نزولی رو پی گرفت و فقط تونست در 2 مقطع در بولونیا و برشا به اون باجو ای که میشناختیم کمی نزدیک بشه
اگر باجو ترنسفر های عاقلانه تری رو انتخاب میکرد و کلاً به لیگی غیر از ایتالیا میرفت میتونست خیلی بیشتر از اونچه که دیدیم در بین درجه 1 ها باقی بمونه

بله، 10 میلیون یورو که میشه 8 میلیون پوند !

در اینکه دوران اوج باجو در یوونتوس بوده شکی نیست، من حرفم سر این بود که این انتقال جنجال آفرین بود و تا مدت ها سر این موضوع بحث بود و یکی از مهم ترین دلایل دشمنی هوادارهای دو تیم در ایتالیا هم همین مسئله هست؛
که باعث میشه باجو بعدا مصاحبه کنه و همه رو دعوت به آرامش کنه !

TIFOSI DELLA JUVE

TIFOSI DELLA JUVE

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 829 ارسال

باجو همون جور که توضیح دادم علاوه بر اینکه با 8 میلیون یورو، گرون ترین ترنسفر جهان شد؛

پس شما تو پست قبلیتون اشتباهاً به جای پوند ، یورو نوشتید

اون تیکه دوم پستم هم با شما نبودم ، با اون دوست قبلی Ali Godfather بودم که گفتن باجو در یووه چندان دوران درخشانی نداشت

من فکر میکنم اگر صرف رویداد مهم باشه ، میتونیم تهمت های زِمان رو هم به این گزینه ها اضافه کنیم

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی