پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا : اتلتیکو مادرید 2 - 0 یوونتوس

92 پاسخ برای این موضوع

saeed-nedved

saeed-nedved

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3437 ارسال
مربی که از آتالانتا 3 تا میخوره عیارش مشخصه . با این یارو تا صد سال آینده هم رنگ قهرمانی در اروپا رو نخواهیم دید . کسی که دیشیلیو رو ترجیح میده به کانسلو و داگلاس کاستا رو یه ذخیره نشین محض کرده . ساتدرو رو تبدیل به یک بازیکن معمولی کرده و از دیبالا ستاره یه بازیکنی ساخته که نصف توانایی هاش هم نمیتونه بروز بده نمیشه انتظار قهرمانی داشت

فقط امیدوارم امسال دیگه گورش رو گم کنه و ریخت نحسش رو آخر فصل بازم نبینیم

Mohamadjuve100

Mohamadjuve100

هوادار یوونتوس

• بن شده
  • 440 ارسال
ایمان به بازی برگشت چیست؟
به فرایندی گفته میشود که اگر اتلتیکو 1 گل تو تورین بزنه. تیم باید 4 گل بزنه.
1 گل رو میخوریم با این طرز بازی، حتی جلوی ضعیفترین تیم های کالچو هم وا دادیم! اینکه اتلتیکوست.
آیا 4 گل رو میتونیم بزنیم با توجه به dna تئوریسین بزرگ قرن؟ ارور 404
  • saeed-nedved, mory, Aminvo و 12 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند
پس تحمل کن، تحمل ستون بودن را:<br><br />ستونی از نور که فقط پرندگان کور <br><br />بَرو تکیه می‌زنند.

Yalanchy

Yalanchy

عضو جدید

• اعضا
  • 48 ارسال
ب چی فکر میکردیم ، چی سرمون اومد ..
  • Orphée, mory, Aminvo و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Signora Omicidi

Signora Omicidi

Golden man

• اعضا
  • 3848 ارسال
  • LocationAhWaS
من دیگه واقعا خسته شدم از الگری بگم
وقتی یه بزدل و ترسو نمیفهمه دیبالا نیمه دوم هیچ کارایی نداره نمیدونم چرا دست ب تعویضش نمیزنه
وقتی الگری نمیفهمه و شعور اینو نداره نیم فصل اول رو کانسلو براش در اورده باید 86 دقیقه رو نیمکت بشینه
وقتی الگری حالیش نیست با سه هافبک دفاعی و خنثی بودن متیودی و پیانیچ و بنتاکور تیم نیاز داره بازیسازی کنه بعد میاد شوک مثل امره جان رو میاره داخل
قشنگ حتی از کناره ها هم نمیتونستیم حرکت کنیم به خاطر اینه که.
علگری نمیفهمه و نخاهید فهمید و نفهمیده که جلو اتلوتیک نباید وسط زمین با توپ لاس بزنن و توپ رو جلو مهاجم های اتلتیک لو بدن
به خاطر اینه یه علگری هیچ سلول مغزی تو سرش نیست که وقتی تیمت داره گل میخوره مردود میشه و فشار وحشتناک افتاده رو تیمت اما حاضر نیست دست به تعویض بزنه که روند بازی رو تغییر بده
برای اینکه علگری مربیه که در سطح سری هست و نمیتونه از بازیکناش درست استفاده کنه
وقتی علگری اجازه نمیده الکس ساندرو از نیمه اول زمین رد بشه
برا اینه علکری یه ادم لجبازی که کریر بازیکنای هجومی رو نابود می کنه
اقای علکری بسته ترو قران بسته ترو خدا یوونتوس رو ب خاک سیاه نشوندی

-OMID-

-OMID-

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 508 ارسال
  • LocationTehran

معروفه که نیمه دوم نیمه مربیان هستش، نظر شما رو به چند مورد از نتایج درخشان حضرت والامقام جلب میکنم.

یوونتوس 2-2 بایرن مونیخ (نیمه اول رو با دو گل پوگبا و کوادرادو پیش افتادیم و نیمه دوم 2 گل خوردیم و در نهایت تو اوقات اضافه حذف شدیم)

یوونتوس 1-4 رئال مادرید (بازی فینال معروف. نیمه اول رو 1-1 و پایاپای پیش رفتیم، نیمه دوم 3 گل خوردیم و شکست افتضاحی رو متحمل شدیم توی فینال)

یوونتوس 3-1 رئال مادرید (بازی که نیمه اول روند رویایی گرفته بود و نیمه دوم هم برتریمون به سه گل رسید، ناگهان عقب نشستیم و تعویض نکردیم تا اینکه دقیقه آخر گل خوردیم و حذف شدیم)

یوونتوس 1-2 منچستر یونایتد (دست و پا بسته ترین منچستر قرن در برابرمون قرار گرفت و در حالیکه به راحتی میتونستیم تحقیرشون کنیم، نیمه دوم نتیجه رو 2-1 واگذار کردیم)

.

.

.

و در نهایت این بازی.

سوالی که برای من پیش اومده اینه که چطور یه مربی با درک تاکتیکی بالا همچین نتایجی رو توی نیمه مربیان به دست میاره؟!

در پایان باید نقل قول کنم از یکی از بزرگمردان تاریخمون: "دلخوش به این مقدار نباشید..." که شاید آن ماه مارس موعود فرا برسد و ما با اوج اقتدار در سری آ پیش برویم. مستخضر هستید که شرایط تیم توی ماه مارچ مهمه و فجایع قبلش کشک تلقی میشه.

• saeed-nedved, حامد, GioVanni Agnelli و 20 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

AICY-Personal-Branding-Marcello-Lippi-1.

Don Marcello Lippi

===============

Il Guerierro سابق

amirali2001

amirali2001

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 542 ارسال

این که اتلتیکو بود اینجوری بازی کردیم. اگه فرضا بازی برگشت جبران کنیم و صعود کنیم، جلوی رئال و پاریسنژرمن و... چیکار میکنیم؟!!!

این گودین امشب دقیقه 83 گل زد . تو جام جهانی 2014 هم همین دقیقه به ایتالیا گل زد و باختیم و حذف شدیم

• Orphée, mory, eⁿzº و 14 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Signora Omicidi

Signora Omicidi

Golden man

• اعضا
  • 3848 ارسال
  • LocationAhWaS
میخاستم دقیقا یه پست مثل پست امید بزارم ک تو پست بالا دقیقا حرف منو تکمیل کرد
5 سال پست سر هم به یک شیوه به یک جور به یک تم به یک نمونه جررر داده شدیم تو اروپا
بدبختی ما اون دو فینالی بود ک رفتیم و صد البته تحقیرم شدیم اما گول همین دو فینال اخیر رو تو این پنج سال خوردیم.

اما مقصر حذف یوونتوس قبل از الگری خود شخص انیلیه
انیلی از اون دسته از نوابغی هست ک درکمال کار های خارقلاده اما برخی تصمیماتش ک مهم ترینش سرمربی این فصل بود رو خراب کرد
مگر اینکه دست به دعا بشیم برا اخراج علگری وگرنه این مدیریت بخاری ازش بلند نمیشه
این مدیریت حای عرضه اولتیماتم یا هشدار ب کادر فنی رو نداره و نمیتونه حتی از علگری توضیحی هم بخاد

-OMID-

-OMID-

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 508 ارسال
  • LocationTehran

وقتی عملکردت طوریه که به اینتری جماعت فرصت جولان میدی!

عکس العمل خوزه مورینیو

عکس العمل سیمئونه

سیمئونه: "منظورم بی احترامی به کسی نبود و اگر به کسی احساس بی احترامی دست داد عذرخواهی میکنم. این عکس العمل برخاسته از قلبم بود!"

• GioVanni Agnelli, mory, Aminvo و 12 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

AICY-Personal-Branding-Marcello-Lippi-1.

Don Marcello Lippi

===============

Il Guerierro سابق

ace of glass

ace of glass

بهترین فرد فروم

• اعضا
  • 7863 ارسال
  • Locationساری

والا مقام بازی برگشن میاد هر چی مهاجمه میذاره خوب بازی ززفت چراا ین غلطو نکردی ...

در ضمن سال اخرشه یکی دیگه میاد ولی فرصت خیلی خوبی بود ...

جلو این اتلتیک باید وحشی بود البته نیمه اول کاملا بازی کنترل شده بود و نیمه دوم جایی ک اتلتیک مهاجم اضافه کرد ما هیچ کاری نکردیم!!!! خیلی بد بود خدایی 

هر چی از الگری خوبی هم دیدیم با بازی دیشب تیمش پر !!

بازی برگشت خیلی سخته 4 گل باید ب اتلتیک بزنی اوه اوه 

من نمیدونم نبود کانسلو چ  دلیلی داشت انیلی وقتی ماروتا رو عوض میکنه باید الگری رو بندازه بیرون 

اما خوب الگری بازی برگشت میتونه تیمش 2 گل رو یا 3 گل رو بزنه .....اما بده ک با این تیم صبر کنیم و زجر یکشیم ....

اقای الگری ما تا بازی برگشتم صبر میکنیم ولی ریدی برادر دو تا کناره بازیکن اضافه میکردی وقتی دیدی از کناره نمیتونی نفوذ کنی ...از سیمئونه هم خوشم اومد بیاد تیم های ایتالیایی قویشون میکنه 

• Aminvo, Signora Omicidi, tecra و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

capture1_gp2v.jpg

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21139 ارسال

- منتظر صحبت های دلنشین تکرا و فرزاد در دفاع از آلگری و نمایش خیره کننده ش در این بازی هستم.

صحبتی درباره این بازی هم ندارم، فقط دوست دارم بخونم نظرات رو ...

• mory, فرهاد, Aminvo و 10 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

ace of glass

ace of glass

بهترین فرد فروم

• اعضا
  • 7863 ارسال
  • Locationساری

این تیم ی مربی کاملا یوونتوسی میخواد ک دهن اینارو ببنده زیدان واقعا گزینه جذابیه ....میدونه یوونتوس کجاست ......

• Orphée, mory, Aminvo و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

capture1_gp2v.jpg

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

3x5b_999999999999999999999.jpg

منبع: informazione.it

:141: :141: :141: :141: :141: :141: :141:

:frusty:

• Orphée, mory, Aminvo و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Tu sei la squadra del cuore

sempre in campo undici eroi

vinci l'impossibile e vai

Ti seguiremo anche noi

Delle Alpi

Delle Alpi

هوادار

• اعضا
  • 675 ارسال

کلا به اسفند و این حس عجیب و سناریو چیدن و امیدوار کردن برا بازی برگشت عادت کردیم

نتیجه آبرومندانه ای بود و شانس آوردیم بیشتر نخوردیم که کاملا حقمون بود

توانمون همینه و بازی برگشت به یک تساوی بدون گل راضی هستم

خط هافبکون در حد سری آ هم نیست چه برسه به اروپا انگار بین خط دفاع تیم و حمله دیوار گذاشتن همون اسکودتو بسمونه

واقعا با این هافبک ها انتظار قهرمانی اروپا دارید ؟ حسرت به دل موندیم یه شوت درس درمون از پشت محوطه بزنن کار ترکیبی پیش کش

کلی بازکن تکنیکی و فانتزی داریم اون جلو بعد تمام هافبکای موجود تیم تخریبین این اصلا با هم میخونه ؟؟ یه پیانیچ هست که اون جلو ساسولو هم محو میشه اعتباری روش نیست

تو 50 درصد بازی های تیم تو لیگ میانه زمین را هافبک های تیم های ضعیف سری آ کاملا در اختیار میگیرن و خط هافبکمون وا میده  چه برسه به اروپا

حالا شما بیا مسی و ام پاپه را هم بخر بزار کنار پنالدو وقتی هافبک درست درمون نباشه اون جلو باید واسه خودشون بگردن
حالا مدیران هم باز برن ببینند برای خط هافبک تو بازار فرصت چی هست و بازیکن رایگان کجا پیدا میشه  نیاز تیم مهم نیست

دیشیلیو ؟ نه واقعا  دیشیلیو باید بازی کنه تو این تیم ؟

• eⁿzº, Aminvo, tecra و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

mory

mory

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3746 ارسال

به خدا توان و پتانسیل این تیم این بازی مفتضحانه و شلخته و مملو از ترس و احتیاط نیست ...

یادمون باشه خط هافبک اتلتیکو هم واقعا هیچ بازیکن اسمی و شاخی نداره ...

بی شک از نظر کیفیت مهره ها یک سرو گردن از اتلتیکو بالاتریم .

شما برید بازی رئال با همین اتلتیکو رو که منجر به برد رئال شد ببینید ...توی اون بازی طبق معمول اتلتیکو توپ رو داده بود دست رئال و عقب کشیده بود تا با پرس منطقه ای و استفاده از فرصت های باد آورده به گل برسه اما سولاری دو تا وینگر تکنیکی و سریع رو گذاشته بود در کناره ها تا دفاع حریف رو دور بزنند و توپهای خوبی برای مهاجمین بسازند که با همین حربه ساده براحتی به پیروزی رسیدند .

متاسفانه نگاه و رویکرد الگری بسیار منفعلانه و محتاطانه ست و اجازه نمیده توان هجومی این تیم شکوفا بشه ما باید کانسلو و کاستا رو در کناره ها استفاده می کردیم تا امان از خط دفاعی اتلتیکو ببرند البته با فرمان هجوم و فشار نه اینکه در زمین باشند مثل ساندرو و بهشون بگیم حتی از خط نیمه هم جلوتر نرید .

• GioVanni Agnelli, Aminvo, tecra و 12 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

تصویر

ای به رویا سرسپرده با توام ای همه خوبی

راهی کدوم دیاری...

Dreamer

Dreamer

بازیکن اخراجی

• اعضا
  • 6043 ارسال
  • LocationKhorram Abad
یووه اصلا تا حالا کامبک بزرگی داشته؟! ما حتی اگه بازی برگشت سه تا بزنیم دقیقه نود یکی میخوریم! ذهنیت بزرگی نداریم! ب همین سادگی... بازی برگشت اونا پارتی و کاستا رو ندارن و ما هم ساندرو رو... اینم در نظر داشته باشین ما وقتی دو گل خوردیم ک پارتی و کاستا تعویض شده بودن فک نکنین نبود اون دو تا خیلی مهمه!

الان ک فک میکنم میبینم چقد خوب شد از جام حذفی کنار رفتیم! دیگه حداقل دو گانه ای در کار نیس ک مدیرا خودشونو گول بزنن! حیف ک اسکودتو رقیبی توش نداریم اگه اونم از دست میدادیم خیلی خوب میشد.‌‌‌..

خدایی سه ماه صبر کردم این بازی برسه و بعد از این کی حوصله داره دوباره برگرده بازیهای سری آ رو ببینه؟ کی حوصله داره تا آخر فصل تحمل کنه؟! فصل برای من همین دیشب تموم شد...

اگه آلگری مرد میدون باشه آتلتیکو تیمی هست که چهار تا بخوره! دورتموند تو خونش امسال چهارتا بهشون زد. اونا بازیکنای کمتری نسبت ب ما داشتن اما جراتشون خیلی خیلی بیشتر بود...
  • GioVanni Agnelli, mory, eⁿzº و 11 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند
<p>ما در رنگها زندگی می کنیم اما رویاها سیاه و سپیدند...</p>

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

Carlo Nesti  در گفتگو با Radio Sportiva 

نمایش یوونتوس در مقابل اتلتیکو مادرید این نکته را به ما نشان داد که برای فتح لیگ قهرمانان اروپا به چه تفاوت‌هایی نیاز داریم. یووه با این شیوه حتی اگر قهرمان اروپا نیز شود؛ بی‌تردید قهرمانی غیرحرفه‌ای خواهد بود!

چریک‌های اسپانیایی در نیمه دوم درسی اروپایی به بیانکونری‌ها دادند و از تجاوزی تاریخی که تنها داور، VAR، شانس و اشتباهات بازیکنان حریف مانع از وخامتش شدند در گرداب متروپولیتانو سقوط کرد.

Massiomo Pavan

ارزیابی نهایی بماند برای سوت پایان بازی برگشت. یوونتوس در نیمه دوم سزاوار نتیجه‌ای که رخ داد بود. اما پس‌گرفتن مجوز ادامه حضور در لیگ قهرمانان اروپا همچنان ساقط نشده و هنوز برای بازگشت فرصت است.

تا موعدِ انتخاب یکی از دو گزینه؛ «یک بازگشت خاطره‌انگیز» و «قضاوت برای مجازات عاملان سقوط» فقط و فقط finoallafine

Andrea Bosco در برنامه زنده RMC Sport

رفتار دیگه‌سیمئونه در پایان بازی بسیار حقیرانه و شبیه به نوعی عقده‌گشایی بود. چنین حرکت‌هایی در این سطح از فوتبال تنها نشان‌دهنده ضعف‌های شخصیتی و کیفیت تنزل‌یافته یک مربی است.

او در دیدار برگشت لحظات دشواری را در پیش خواهد داشت و شاید دقایقی بسیار وحشتناک‌تر از آنچه در مصاحبه پس از بازی به آن اشاره کرد در انتظارش باشد.

ic5w_skysports-diego-costa-atletico-madr

• Orphée, mory, eⁿzº و 10 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Tu sei la squadra del cuore

sempre in campo undici eroi

vinci l'impossibile e vai

Ti seguiremo anche noi

TheGOAT

TheGOAT

عضو جدید

• اعضا
  • 87 ارسال
  • LocationGhaemshahr

میخاستم دقیقا یه پست مثل پست امید بزارم ک تو پست بالا دقیقا حرف منو تکمیل کرد
5 سال پست سر هم به یک شیوه به یک جور به یک تم به یک نمونه جررر داده شدیم تو اروپا
بدبختی ما اون دو فینالی بود ک رفتیم و صد البته تحقیرم شدیم اما گول همین دو فینال اخیر رو تو این پنج سال خوردیم.

اما مقصر حذف یوونتوس قبل از الگری خود شخص انیلیه
انیلی از اون دسته از نوابغی هست ک درکمال کار های خارقلاده اما برخی تصمیماتش ک مهم ترینش سرمربی این فصل بود رو خراب کرد
مگر اینکه دست به دعا بشیم برا اخراج علگری وگرنه این مدیریت بخاری ازش بلند نمیشه
این مدیریت حای عرضه اولتیماتم یا هشدار ب کادر فنی رو نداره و نمیتونه حتی از علگری توضیحی هم بخاد

با احترام برعکس شما فکر می کنم.

در واقع آنیلی بیشتر از همه شما، میخواد سرمربی تیم رو عوض کنه. منتها نمیتونی مربی که فصل قبل فینال سی ال رفته و قهرمان لیگ و جام حذفی شده رو به همین راحتی اخراج کنی.

وقتی میای ماروتا رو اخراج می کنی، رونالدو و رمزی رو با اون دستمزد میخری، در واقع سعی در یک تحول عمیق یا انقلاب در نگرش های مدیریتی باشگاه داری.

در واقع آنیلی داره بهترین مسیر رو طی می کنه. هرچقدر زمان بیشتر میگذره، گره خوردن باشگاه های فوتبال با تجارت بیشتر خواهد شد. و تصمیمیاتی که آنیلی گرفته و در به نظرم در آینده باز هم خواهد گرفت، یووه رو بیشتر در این مسیر گره خوردن با تجارت قرار میده.

زمانی اینستاگرام و اینجور مسائل نبود، ولی الآن بازیکنان فوتبال دارن فقط با یک عکس کفش ورزشی ازش درآمد کسب می کنن. شاید روزی هم برسه خود بازیکنان یک برند تبلیغاتی بشن! و حقیقتا هم، یووه باید خودش رو با این مسیر تجاری شدن فوتبال وقف بده، کاری که فردی فلورنتینو پرز سال ها پیش برای رئال مادرید کرد، آنیلی به تازگی و به وقت مناسبش داره برای یووه انجام میده.

در مورد بازی با اتلتیکو، خیلی از موارد رو دوستان اشاره کردن و چیز دیگه ای برای گفتن باقی نمیمونه. چیزی که برای من جای تعجب داشت این بود که از تیمی که مدت هاست ناهماهنگی و سردرگمی ش در خط حمله و میانه، موج میزنه چطور انتظار تغییر سریع و متفاوت برای لیگ قهرمانان رو داشتید؟ اون هم مقابل تیمی که تقریبا داره کامل ترین شکل سبک فوتبال ایتالیایی رو ارائه میده. 

• eⁿzº, Aminvo, tecra و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

satfootball

satfootball

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 4144 ارسال

سیمونه از روی شلوار ات تناسلی حواله کرد به یوونتوسی ها..

• Aminvo, tecra, L'Avvocato و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

در فوتبال نهاوند مرغ یک پا دارد :45: :45: :45:

فرهاد

فرهاد

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2921 ارسال

خیلی شکست غیر منتظره ای نبود ! یوونتوس به شدت تو خط حمله ضعف تاکتیکی داره ، خط هافبکمون هم که معلوم الحاله ! 

به هر حال باخت به امثال یانگ بویز و اتالانتا و منچستر داغون مورینیو تو تورین از قبل ثابت کرده بود به همه که این تیم چه از لحاظ تاکتیکی چه از لحاظ ذهیت یه تیم متوسطه ! الگری هم شاید روز های بهتر از این هم داشته ولی تهش یه مربی تو همین سطحه ! هیچ مربی ایتالیایی در حال حاضر وجود نداره که اون ترس ذاتی رو نداشته باشه ! 

اتلتیکو تنها چیزی که داشت اون شجاعت و جنگندگیش بود ! هر توپی که به هم پاس میدادن هر ضربه ای که میزندن کاملا مشخص بود که دارن با اعتماد به نفس کامل بازی میکنن ، میدونن که چی میخواان ! ویژگی که من بعد از 2003 تو یوونتوس ندیدم ! خیلی تیم ها با کمتر از اینها هم قهرمان شدن ، منتها ما نه جرئتش رو داریم نه باورش رو !

با این ذهنیت فعلی هم بعیده بتونیم از کاری از پیش ببریم ، به نظرم گذشت اون زمان که یه دفاع خوب قهرمانی میاورد ، الان باید بتونی گل بزنی ، حمله کنی ، و البته بیگدار هم به اب نزنی ! این وسط هم ما ابزارش رو داریم منتها اون نقطه مورد اشاره سیمئونه رو نداریم ! تا زمانی هم که اون رو نداشته باشیم باید با همون اسکودتو کنار بیاییم که اونم احتمالا زیاد طول نمیکشه !

• GioVanni Agnelli, mory, eⁿzº و 13 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

هنوزم تو شبهات اگه ماهُ داری من اون ماهُ دادم به تو یادگاری ...

farzad-t

farzad-t

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 301 ارسال

فضا

یکی دو هفته پیش عمدا بریده‌هایی از کتابی که سیمئونه درباره زندگینامه‌اش نوشته رو قرار داده بودم توی فروم؛ چون به وضوح ایده‌های تاکتیکیش رو اونجا بیان کرده.

بازی فوتبال در وهله اول وابسته به فضا است. زمان‌های زیادی از بازی بدون توپ می‌گذرد و وقتی شما توپ را در اختیار ندارید، باید به خوبی فضاها را در اختیار بگیرید.

دقیقا بر مبنای همین عقیده‌اش، دیشب حتی یک سانتیمتر فضا به ما نداد و در مقابل، هر دو گلی که به ثمر رسوندن از یه وجب فضای خالی‌ای بود که گیرشون اومد. گل‌های دیشبو مرور کنید واقعا یه وجب فضای خالی ایجاد شد و اونا هم قدر دونستن. البته فقط و فقط یه جا به ما فضا دادن و اونم شوت آخرِ بازی برناردسکی بود که اوبلاک به طرز حیرت‌انگیزی درآوردش.

حالا سوال اینجاست جناب آلگری؛ شما که می‌دونستی حریف بهت فضا نمیده، برنامه‌ات چی بود؟ شما که می‌دونستی حریف توپ رو میده به ما و فضا رو ازمون میگیره، راه حل منطقی چی بود به نظرت؟ جوابشو خودم میگم؛ باید به بازی سرعت می‌دادی. توپ می‌بایست سریع بین خطوط حرکت می‌کرد نه با طمانینه و صبر و حوصله. دیشب بارها زمانی که توپ رو از حریف بازپس گرفتیم، کاملا ایستا و کند شروع به پاسکاری کردیم!

بن‌بست تاکتیکی

پست زیر رو ما یک ماه پیش نوشتیم

* اما اشاره کنم به یکی دیگه از ضعف‌های آلگری در این زمینه و اون وابستگی زیاد به پست رجیستاست... در تیم‌های آلگری، اگر پیرلو یا پیانیچ کاملا یارگیری و از بازی خارج بشن، تیم قفل میشه. البته به این راحتی‌ها هم نمیشه مثلا پیانیچ رو از بازی خارج کرد و کار تیمی مثل اتلتی یا تیم‌های گاسپرینیه و از عهده هر تیمی برنمیاد. به همین دلیله که بارها گفتم بازی با اتلتی مهم‌ترین آزمون آلگریه که ببینیم برای این مشکل پلنی داره یا نه.

مثل روز روشن بود که پیانیچ در محاصره هافبک‌های حریف خواهد بود. اکثر دقایقی که توپ دست ما بود پیانیچ در حلقه سه بازیکن یارگیری شده بود و نمی‌تونستیم بهش پاس بدیم. (عکس زیر یکی از ده‌ها صحنه‌ی مشابهیه که دیشب اتفاق افتاد. صحنه‌های بهتری هم بود منتهی فرصت نداشتم)

a1ln_untitled_50.jpg

خب آقای آلگری ما منتظر بودیم ببینیم چه برنامه‌ای برای این مشکل پیاده میکنی. البته ترفند عقب‌تر کشیدن دیبالا که در سری آ هم به ندرت جواب میداد چه برسه به اروپا. حتی جلوی تیم فیزیکی مثل اتلتیکو هم لازم نبود اون همه بازیکن فیزیکی بزاری تو زمین. اگر مثلا کانسلو توی زمین بود، دیگه حریف به این راحتی نمیتونست سه بازیکنش رو مشغول پیانیچ کنه. اما اونا با خیال آسوده از بنتانکور و متوییدی که فاقد خلاقیتِ لازم هستند، پیانیچ رو مارک کردن. حالا شما توپ رو هی برسون به متوییدی... کبریت بی‌خطره واسه حریف!

اینجا اروپاست، نه سری آ

اگر قبل از بازی کسی بهم میگفت قراره با همون روشی که در سری آ بازی میکنیم، بریم توی زمین، به خودم زحمت نمیدادم تا اونوقت شب بیدار بشینم؛ با اطمینان از باختمون لااقل میگرفتم میخوابیدم. حقیقتا فکرشم نمیکردم با سبک بازی در لیگ داخلی میخواییم در اروپا هم بازی کنیم و به خودم میگفتم حتما کادر فنی متوجه نواقص شده و جلوی اتلتی، چهره متفاوتی از تیم رونمایی خواهد شد.

مشکلاتی داریم که امیدوارم تا بازی با اتلتی برطرف بشن. تجربه نشون داده آلگری برای اروپا برنامه‌های متفاوتی از لیگ در پیش می‌گیره. 

آقای آلگری شما فکر کردی اتلتیکو مثل تیم‌های سری آ، مثلا دقیقه 70 به بعد کم میارن و مرتکب اشتباه میشن اونوقت میشه بهشون گل زد؟ به لحاظ تاکتیکی کاملا قافیه رو به سیمئونه باختی. به خاطر انتخاب تاکتیک اشتباه، روش بازی اشتباه و چینش نفرات شما لایق باخت سنگین‌تری بودی منتهی اتلتی بدشانس بود که فقط دو تا زد.

آقای آلگری، جسارتتو احیا کن

یکی از دلایلی که من طرفدار آلگری هستم اینه که معمولا در اروپا برخلاف سری آ، ابتکار عمل رو به دست میگرفت. زودتر از حریف حمله کردن رو شروع میکرد، زودتر از حریف تغییر تاکتیک میداد، زودتر از حریف دست به تعویض میزد؛ صبر نمیکرد دشمن حمله کنه تا ما عکس‌العمل نشون بدیم. پس آقای آلگری چرا توی این بازی آفندی عمل نکردی؟ تا دقیقه 67 حریف هر سه تعویضش رو انجام داده، چرا وایسادی نگاه کردی و به فکر پدافند بودی؟ برای بازی برگشت چه برنامه‌ای داری؟ شجاعتشو داری لاین‌آپ سراسر هجومی بچینی؟

جایی تیتر زده بود که سیمئونه 50 درصد راه صعود رو طی کرد. به نظر من 80 درصد راه صعود رو طی کردن. کارمون واسه بازی برگشت خیلی سخت شده. آلگری نشون داده توانایی برگردوندن ورق رو داره. ولی دیشب افتضاحِ تاکتیکی رو به نمایش گذاشت. حتی نبود خدیرا که در تفکرات آلگری بسیار کلیدی هست نباید باعث میشد اینجوری بازی کنیم. همچنان 90 دقیقه اونم در استادیوم خودی باقی مونده و راهی جز امیدوار بودن نداریم. منتهی همونجور که اون تعویض معروف مانژوکیچ به جای موراتا مثل یک نقطه سیاه در کارنامه‌ات ثبت شد، باخت دیشب هم بی هیچ عذر و بهانه‌ای لکه سیاهی بود در پرونده کاریت.

- منتظر صحبت های دلنشین تکرا و فرزاد در دفاع از آلگری و نمایش خیره کننده ش در این بازی هستم.

هستم در خدمتتون بهمن خان؛ علی‌الخصوص بعد از باخت‌ها.

• حامد, Orphée, mory و 10 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

20i_48132_1_480x300.jpg

ارسال پاسخ

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی