پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

کریستیانو رونالدو - The GOAT

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
1514 پاسخ برای این موضوع

saeed-nedved

saeed-nedved

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3449 ارسال
گفته میشه با پرداخت 30 تا + رونالدو پوگبا در دسترس خواهد بود...
  • Signora Omicidi, Senmorta, ace of glass و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

TheGOAT

TheGOAT

عضو جدید

• اعضا
  • 87 ارسال
  • LocationGhaemshahr

وقتی منطق و خرد هست ، چرا تمسخر و عصبی شدن محمد جان؟ :53:

باشه ، آلگری دفاعی ، چرا رونالدو تحت هدایت ساری که مهاجمین تیم هاش کلید در بهشت همراهشونه جواب نداد؟ در ناپولی هگوان بود که با ۳۶ گل رکورد تاریخ سری آ رو زد!!! با رفتن هگوان، مرتنز #۹ کاذب شد و ۲۸ گل (فقط دو پنالتی) زد و یک گل برای آقای گلی کم آورد!!! در چلسی که بود ، هازاردش با ۳۱ گل و پاس گل بهترین فصل کل کریش رو داشت و با رفتن به رئال ۱۱۵ میلیون بی زبون نصیب چلسی کرد!

اگه رونالدو توسط بازیکنان یوونتوس خوب حمایت نشده ، دلیل رکورددار بودن رونالدو در هر ۳ فصلش در یووه از نظر خراب کردن موقعیتهای گل مسلم چیه؟ اینم آمار از یک منبع دیگه :

ewnm5v-webund2__xgdp_thumb.jpg  ewnm5wdwgawrfdi_bjl5_thumb.jpg  ewnm5wdwqaepq40_yj1a_thumb.jpg

شاید منم اشتباه کنم ولی فراموش نکنید ما درباره‌ی الساندرو ماتری و نیکلاس بنتنر صحبت نمی‌کنیم، طرف حساب ما بازیکنی ۱۱۷ میلیونی با ۶۰ میلیون حقوق سالیانه (قبل از کسر مالیات) هست که یک تنه رکورد ترانسفر و حقوق تاریخ یووه و سری آ رو شکسته! :53: 

الان مقایسه هیگواین ناپولی با رونالدوی یووه چجور منطقی و خردی هست، دوست من؟

اصلا شیوه مورد علاقه ساری تو یووه اجرا شد که اسمی ازش میاری؟ بازیکنای مورد علاقش خریداری شد؟ چون صرفا اسم ساری به عنوان سرمربی یووه ثبت شده یعنی تیم هجومی بوده هیچ کم و غمی نداشته؟ :1:

صد در صد اگه رونالدو تو ناپولی یا چلسی ساری بازی میکرد آمار خیلی خیلی بهتری از هیگواین و هازارد به جا میزاشت. دیگه این بحثا الکیه، خودتم میدونی چرا.

درضمن هدفت از گذاشتن اون آمار چی بود دقیقا؟ یعنی چون موقعیت از دست داده زیاد داشته پس تو یووه خوب تغذیه شده؟ خب طبق این آمار میشه این جوری هم نتیجه گرفت چون ژکو موقعیت از دست رفته بیشتری داشته یعنی یووه نتونست به اندازه رم برای ژکو، رونالدو رو تغذیه کنه :fp: دقیقا تحلیلت از این آمار چیه متوجه نمیشم.

و اینم در نظر بگیر با این همه بضاعت اولین بازیکن تاریخ یووه هست که تو کمتر از 3 فصل تونست 100 گل برای یووه بزنه...

• Aminvo و Signora Omicidi از این پست تشکر کرده است

ace of glass

ace of glass

بهترین فرد فروم

• اعضا
  • 7863 ارسال
  • Locationساری
یعنی دوباره رسیدیم سال ۲۰۱۴موراتا پوگگبا دیبالا ....پیشرفت؟؟؟؟؟

امیدوارم پوگبا رو یرن یگی پث هالند بگیرن یا اصلا ی بازیکن خوب تو خط حمله بگیرن
  • Orphée, Aminvo, Signora Omicidi و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

capture1_gp2v.jpg

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6428 ارسال
  • LocationRasht

الان مقایسه هیگواین ناپولی با رونالدوی یووه چجور منطقی و خردی هست، دوست من؟

اصلا شیوه مورد علاقه ساری تو یووه اجرا شد که اسمی ازش میاری؟ بازیکنای مورد علاقش خریداری شد؟ چون صرفا اسم ساری به عنوان سرمربی یووه ثبت شده یعنی تیم هجومی بوده هیچ کم و غمی نداشته؟ :1:

صد در صد اگه رونالدو تو ناپولی یا چلسی ساری بازی میکرد آمار خیلی خیلی بهتری از هیگواین و هازارد به جا میزاشت. دیگه این بحثا الکیه، خودتم میدونی چرا.

درضمن هدفت از گذاشتن اون آمار چی بود دقیقا؟ یعنی چون موقعیت از دست داده زیاد داشته پس تو یووه خوب تغذیه شده؟ خب طبق این آمار میشه این جوری هم نتیجه گرفت چون ژکو موقعیت از دست رفته بیشتری داشته یعنی یووه نتونست به اندازه رم برای ژکو، رونالدو رو تغذیه کنه :fp: دقیقا تحلیلت از این آمار چیه متوجه نمیشم.

و اینم در نظر بگیر با این همه بضاعت اولین بازیکن تاریخ یووه هست که تو کمتر از 3 فصل تونست 100 گل برای یووه بزنه...

فکر میکنم این قیاس در بدترین حالت از مسخره مجان محترمانه تره محمد عزیز... :53:

کیفیت بازیکنایی که ساری در یووه داشت واضحاً از ناپولی بهتر و باتجربه تر بود و شاید به مراتب از چلسی هم سازمان یافته تر. این مسئله غیرقابل کتمانه که ساری حداقل سعیش رو کرد که ژنتیک یووه رو تغییر بده و یک نمونه ش دفاع کردن از بالای زمین بود...

هدف از اون آمار هم اینه که چطور ما میایم آمار انفرادی و گلهای زیادی که در یووه زده رو میذاریم به حساب نبوغ و عُرضۀ خودش ولی زنجیره ای از موقعیتهایی که بازیکنان بدبخت یوونتوس براش ساختن و رونالدو هدرشون داده رو نمیبینیم؟ پس بازیکنان یوونتوس در حد توان و کیفیتشون خوب تغذیه ش کردن و رکورددار بودنش در از دست دادن موقعیتهای مسلم هم این رو نشون میده که وظیفۀ زنبورهای کارگر بدرستی انجام شده. حالا اینکه یووه میتونست خط میانی قوی تری ببنده و بهتر تغذیه ش کنه ، یه بحث دیگه ست و بوی کمالگرایی هم میده. خود من معتقدم بهتر بود پیرلو و ویدال و پوگبا پشتش بودن ولی چاره چیه؟ اتفاقیه که اُفتاده و ما داریم در موردِ بعدش صحبت میکنیم...

از اینها گذشته در مثل که مناقشه نیست و یک موقعیتی که ژکو بیشتر از رونالدو هدر داده ارزش این حرفا رو نداره واقعاً!! من برای سابقۀ رونالدو احترام زیادی قائلم. برای اینکه در این سن و سال حاضره چنین بازیهای پُرفشاری رو در این حجم ارائه بده هم همینطور. ولی اینکه چقدر نسبت به سنش خوبه و مسائلی از این قبیل ، کاملاً بی ربطه. از نظر تاکتیکال ، رونالدو یک مشکل بزرگه. چون نه دیگه عین قبل سرعتیه نه بدنش اجازه میده که چندین بار لب خط بره و بیاد ، نه یک در مقابل یک رو میتونه از پیش برداره و همچنین سرسوزنی آوردۀ دفاعی هم نداره و نمیشه بال گذاشتش. از اون طرف به عنوان مهاجم نوک هم جواب نمیده ، چون صبور نیست و همه ش از ۱۸ قدم خارج میزنه و به کناره‌ ها میزنه. مشکلی که سال گذشته خیلی رُک همون ساری که فوتبال مدنظرت رو اجرا میکنه هم پیش از فینال کوپا ایتالیا بهش اشاره کرد!! این باعث میشه که شما سمت رونالدو یک وینگر بخوای ، یه نوک هم بخوای!!! مُضاف بر خب خود رونالدو.

طبیعتاً این هم راه حل داره و میشه راهی پیدا کرد که جواب بده ، اما مسئله اینه که خب چرا؟! چرا ۱۰۰ میلیون خرج کنیم که یک مسئله بیاریم که نیاز به حل کردن داشته باشه؟!؟!!! ما مجبوریم کیه زا رو ببریم چپ وینگ-بک بذاریم ور دست رونالدو تا جور ضعف رونالدو به عنوان وینگر رو بکشه. برای مهاجم نوک هم به جای یک موجود زهردار مجبوریم موراتا رو بذاریم ، که کمبود تحرک رونالدو رو جبران کنه و تواناییش بیشتر از گُل زدن ، گُل سازیه! که در نبود رونالدو خب بهش نیاز نمیشه مهاجم نوک گُلساز باشه و میشه یکی رو آورد که عین آدم گلزنی کنه. کم هم نیست چنین مهاجمی در بازار.

لُب کلام => رونالدو بسیار داره گل میزنه ، اما دلیلش سبک بازی یووه‌ ست یا بهتره بگیم بود! اگه رونالدو نبود هیچکس احتمالاً اینقدر برای یوونتوس گل نمیزد اما تیم یوونتوس در مجموع به مراتب، ~۱۵-۲۰ درصد بیشتر از الان گل میزد. همچنین ضعفهای دفاعی هم با ۱۱ نفره شدن تیم کمتر میشد. خرید رونالدو از لحاظ مالی و برندسازی منم قبول دارم که سودبخش بود. بازی کردن و داشتن یکی از بازیکنان برتر تاریخ (بعد از چند سال که فجایع و تصورات از یووه فراموش بشه) روی تصویر باشگاه اثر مثبت بسیار بزرگی میذاره اما از لحاظ فوتبالی ، این خرید یک شکست بزرگ بوده!!! :53:

• saeed-nedved, alireza.de710, El rey leon و 11 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Ned : It's Done Your Grace , The Targaryens Are Gone ... i

Robert : Not All Of Them ! i

standing-jon-snow-game-of-thrones-m44shr

mee present

mee present

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1518 ارسال

آمار ارقام چه مالی، چه نرخ امتیاز گیری ، چه چمپ ، چه نرخ گل زنی از بهتر بودن خرید هیگوآین نسبت به کریس رونالدو خبر می ده. با توجه به اینکه یووه الان نسبت به زمان هیگوآین بیشتر حقوق می ده و خط هافبک کامل تری هم داره. 

آمار و ارقام هیچ وقت دروغ نمی گن. با اینکه قضیه دامن کوتاه هم صدق می کن

خدا وکیلی سرچ کنین یکم بعد جواب فراز بدین. وقتی داره اعداد می گه دیگه واقعیت همینه دیگه. چطوری می شه روش ماله کشید؟

واقعیت اینه یه خرید افتضاح بود (با معیار بد بودن خرید هیگوآین :nish: ) و باختیم 

• Orphée, El rey leon, Aminvo و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

TheGOAT

TheGOAT

عضو جدید

• اعضا
  • 87 ارسال
  • LocationGhaemshahr
کیفیت بازیکنایی که ساری در یووه داشت واضحاً از ناپولی بهتر و باتجربه تر بود و شاید به مراتب از چلسی هم سازمان یافته تر. این مسئله غیرقابل کتمانه که ساری حداقل سعیش رو کرد که ژنتیک یووه رو تغییر بده و یک نمونه ش دفاع کردن از بالای زمین بود...

البته این تفسیر شما از قیاس تیم های ساریه. شاید اسم بازیکنایی مثل خدیرا و ماتوییدی از هافبک های ناپولی شنیده تر باشه ولی نظم و هارمونی بیشتری میان هافبک های ناپولی وجود داشت. سازمان یافته تر؟! دقیقا چجوری؟ بی نظمی خط هافبک یووه رو حداقل چندین فصله که داریم میبینیم. به لحاظ مهره هم حساب کنیم، چلسی با کانته، جورجینیو، کواچیچ، فابرگاس و بارکلی به مراتب مهره های مکمل تر و بهتری داشت.

اینکه سعی کرد ژنتیک یووه رو تغییر بده .. بله درسته.. اما الزاما کافی نیست و تا وقتی مهره های مورد نظرش فراهم نباشه توفیق خاصی نداره..

هدف از اون آمار هم اینه که چطور ما میایم آمار انفرادی و گلهای زیادی که در یووه زده رو میذاریم به حساب نبوغ و عُرضۀ خودش ولی زنجیره ای از موقعیتهایی که بازیکنان بدبخت یوونتوس براش ساختن و رونالدو هدرشون داده رو نمیبینیم؟ پس بازیکنان یوونتوس در حد توان و کیفیتشون خوب تغذیه ش کردن و رکورددار بودنش در از دست دادن موقعیتهای مسلم هم این رو نشون میده که وظیفۀ زنبورهای کارگر بدرستی انجام شده. حالا اینکه یووه میتونست خط میانی قوی تری ببنده و بهتر تغذیه ش کنه ، یه بحث دیگه ست و بوی کمالگرایی هم میده. خود من معتقدم بهتر بود پیرلو و ویدال و پوگبا پشتش بودن ولی چاره چیه؟ اتفاقیه که اُفتاده و ما داریم در موردِ بعدش صحبت میکنیم...

برای این زنجیره موقعیت هایی که میگی، میشه برای بازیکنای زیادی تو تیمای مختلفی مثال زد. نمونش یکی مثل ژکو تو رم! آیا این به این معنی هست تمام بازیکنان رم مثل زنبورهای کارگری هدفشون تامین نیاز ملکه (ژکو!) بوده؟! من همچین تفسیری نمی کنم.

از اینها گذشته در مثل که مناقشه نیست و یک موقعیتی که ژکو بیشتر از رونالدو هدر داده ارزش این حرفا رو نداره واقعاً!! من برای سابقۀ رونالدو احترام زیادی قائلم. برای اینکه در این سن و سال حاضره چنین بازیهای پُرفشاری رو در این حجم ارائه بده هم همینطور. ولی اینکه چقدر نسبت به سنش خوبه و مسائلی از این قبیل ، کاملاً بی ربطه. از نظر تاکتیکال ، رونالدو یک مشکل بزرگه. چون نه دیگه عین قبل سرعتیه نه بدنش اجازه میده که چندین بار لب خط بره و بیاد ، نه یک در مقابل یک رو میتونه از پیش برداره و همچنین سرسوزنی آوردۀ دفاعی هم نداره و نمیشه بال گذاشتش. از اون طرف به عنوان مهاجم نوک هم جواب نمیده ، چون صبور نیست و همه ش از ۱۸ قدم خارج میزنه و به کناره‌ ها میزنه. مشکلی که سال گذشته خیلی رُک همون ساری که فوتبال مدنظرت رو اجرا میکنه هم پیش از فینال کوپا ایتالیا بهش اشاره کرد!! این باعث میشه که شما سمت رونالدو یک وینگر بخوای ، یه نوک هم بخوای!!! مُضاف بر خب خود رونالدو.

طبیعتاً این هم راه حل داره و میشه راهی پیدا کرد که جواب بده ، اما مسئله اینه که خب چرا؟! چرا ۱۰۰ میلیون خرج کنیم که یک مسئله بیاریم که نیاز به حل کردن داشته باشه؟!؟!!! ما مجبوریم کیه زا رو ببریم چپ وینگ-بک بذاریم ور دست رونالدو تا جور ضعف رونالدو به عنوان وینگر رو بکشه. برای مهاجم نوک هم به جای یک موجود زهردار مجبوریم موراتا رو بذاریم ، که کمبود تحرک رونالدو رو جبران کنه و تواناییش بیشتر از گُل زدن ، گُل سازیه! که در نبود رونالدو خب بهش نیاز نمیشه مهاجم نوک گُلساز باشه و میشه یکی رو آورد که عین آدم گلزنی کنه. کم هم نیست چنین مهاجمی در بازار.

با نهایت احترام کلیت حرف رو قبول ندارم. رونالدو سرعت و کیفیت سابق رو نداره، اما با اینحال از تمام پتانسیل بالقوه ش استفاده نشده. چون متاسفانه هیچ برنامه مشخصی تو یووه نبوده. مربی های مختلف، ترکیب های مختلف، تاکتیک های مختلف... همه بخاطر اینکه مدیریت یووه سعی نکرده تیم رو حول محور رونالدو بچینه. باید هزینه میشده، اما بخاطر گدابازی یا هر علت دیگه ای اتفاق نیفتاده. قطعا وقتی رونالدو رو میخری، باید ملزومات استفاده از پتانسیل کاملشو داشته باشی. تو رئال بود. بازیکنانی مثل اوزیل، بنزما، مودریچ و درکنارش سبک مناسب. من نمیگم رونالدو یه نابغه همه فن حریفه و همه کارها رو میتونست خودش انجام بده. برخلاف شما، فقط اعتقاد ندارم ایشون ملکه بودن و بقیه زنبورهای کارگری. چون اگر اینطور بود شاهد دستآوردهای خیلی بهتری بودیم. در اینکه میگه ترکیب فعلی یووه در حد وسع خودش برای رونالدو تلاش کرده هم قبول ندارم. امثال متوییدی و خدیرا و امره جان و بقیه دقیقا چیکار کردن برای رونالدو؟! تنها بازیکنی که هماهنگی نسبی با رونالدو داشت دیبالا بود که اونم اکثر اوقات مصدوم بود. درعوض، بارها شاهد ناهماهنگی بقیه بازیکنا (علی الخصوص دگلاس کاستا که یادمه) با رونالدو بودیم.

درضمن موراتا؟ گلساز؟ حداقل راجب یکی حرف بزن که بازیشو تو رئال ندیده باشم. :fp:

اگه رونالدو نبود هیچکس احتمالاً اینقدر برای یوونتوس گل نمیزد اما تیم یوونتوس در مجموع به مراتب، ~۱۵-۲۰ درصد بیشتر از الان گل میزد.

خب این فصل انشالله 15-20% بیشتر گل میزنید دیگه؟ منم که همون اول همینو گفتم چرا انگ عصبی بودن بهم زدی؟ :1:

اما از لحاظ فوتبالی ، این خرید یک شکست بزرگ بوده!!!

صد البته و مقصر کاملش هم مدیریت بی برنامه یووه هست، نه خود شخص رونالدو. در واقع رونالدو بیشتر ضرر کرد تا یووه.

* امیدوارم بحث دیگه بیشتر از این ادامه پیدا نکنه چون خیلی لوس شده، به هرحال اگه حرفی داری بزن ولی ترجیح من اینه ادامه ندم. موفق باشی فراز جان :53:

• Aminvo, drughi1990 و اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

اِل کاپیتانو

اِل کاپیتانو

سینا هستم

• اعضا
  • 3580 ارسال

وقتی خواستیم خاطرات رو مرور کنیم، با این بازی به یادش میاریم 

sport-14739119-0.jpg

• Aminvo, Sayyed Amir, drughi1990 و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

ETWmP_zXYAEadf_2.jpg

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6428 ارسال
  • LocationRasht

مدافع سال لیگ (رومرو) ، مهاجم سال لیگ (لوکاکو) ، گُلر سال لیگ (دوناروما) ، بازیکن سال لیگ (رونالدو) از سری آ رفتن! اگه بین بارلا و دپُل برای هافبک سال لیگ بودن شک نداشتم ، میگفتم او هم رفته. وضع خرابه حاجی... :SweetJesus:

البته از حق نگذریم ، پتانسیل ایتالیا بالاست. رونالدو که به یووه پیوست ، لیگ ما تونست لوکاکو ، اریکسن ، زلاتان ، مورینیو و... رو جذب کنه. ولی خب اونطرف مسی که رفت فرانسه ، بزرگترین اسمی که جذب شد شقیری بود... اما پتانسیل برای ما نون و آب نمیشه!

• Pinturicchio, El rey leon, Aminvo و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

miiiiiiiladcr7

miiiiiiiladcr7

میلاد

• اعضا
  • 1385 ارسال
img_20210827_024917_419_rsar.jpg

پست اخر رونالدو برای یووه:

امروز من از یک باشگاه شگفت انگیز ، بزرگترین در ایتالیا و مطمئناً یکی از بزرگترین در سراسر اروپا ، جدا می شوم. من قلب و روحم را برای یوونتوس گذاشتم و تا آخر همیشه شهر تورین را دوست خواهم داشت. هواداران بیانکونری همیشه به من احترام می‌گذاشتند و من سعی کردم از این احترام تشکر کنم و برای آنها در هر بازی ، هر فصل ، هر مسابقه مبارزه کنم. در پایان ، همه ما می‌توانیم به عقب نگاه کنیم و دریابیم که ما به موفقیت های بزرگی دست یافته‌ایم ، نه به همه آن چیزی که می خواستیم ، اما با این وجود ، ما یک داستان بسیار زیبا با هم نوشتیم.

یووه، داستان یک عشق بزرگ
و سفیدی که سیاهی را در آغوش گرفته
گروهی که سرش را بالا گرفته
یووه تا ابد
من همیشه یکی از شما خواهم بود. شما اکنون بخشی از تاریخ من هستید ، زیرا من احساس می کنم که بخشی از شما هستم. ایتالیا ، یووه ، تورین ، هواداران بیانکونری ، شما همیشه در قلب من خواهید بود.️🇮🇹🦓⚽️

بماند به یادگاران
  • حامد, eⁿzº, Aminvo و 10 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند
«بر بالشی که از مرگ پرنده‌ها پُر است،
نمی‌توان خواب ِ پرواز دید...»

Signora Omicidi

Signora Omicidi

Golden man

• اعضا
  • 3854 ارسال
  • LocationAhWaS
ممنون از همه زحماتی ک برا ما کشیدی
قطعا تا ابد ازت به نیکی یاد میکنیم
رونالدو برام منفور بود اما با اومدنش ب یوو و خاطراتش اونو به یکی محبوب ترین ها تبدیل کرد. حیف ک تو زمان درستی ب یوو نیومدی
دیدن تو در کنار پیرلو ویدال پوگبا مارکیزیو میتونست خیلی رویایی تر میشد برا هر دو طرف. بازم ممنون بهترین تاریخ
  • حامد, Aminvo, L'Avvocato و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

دیـــروز، به یووه آمد و با خود توجهات، فواید و مصائب فراوانی را آورد. امـــروز بدون آنکه کسی را ناراحت یا ناامید کند از یوونتوس مـــی‌رود. كريستيانو رونالدو برای بیانکونری هم گل‌های فراوان زد و هم تا آنجا که از دستش بر می‌آمد به آنها کمک کرد. او در یووه نیز یک برنده بود هرچند دست او و تیمش هرگز به لیگ قهرمانان نرسید. فـــردای بدون او چگونه خواهد بود؟ جای حسرت شاید باشد اما نگرانی هرگـــز؛ عصر پسارونالدو یک روز عادی خواهد بود، درست مثل روزهای پیشارونالدو.

حالا و در سَکَراتِ لحظات وداع، باید به چند نکته مبهم پاسخ داده شود. در ترانسفر او چیزهایی برای بازگو کردن باقی مانده است. پیچیدگی‌های غامضی هنوز پیرامون او وجود دارد که باشگاه باید به آنها پاسخ دهد. چرا کریستیانو رونالدو در تابستان 2018 به تورین آمد و چرا در واپسین روزهایِ نقل و انتقالات تابستانی 2021، اینچنین از جمع بیانکونری جدا می‌شود؟ سناریوها و هدف‌های پشتِ این حضور باید عمومی شود؛ مختصاتِ کامیابی‌ها و ناکامی‌ها مشخص و ابعاد موفقیت‌آمیز یا وجه ایستایی یا حتی پروژه عیان گردد.

آیا کریستیانو برای موفقیتِ یووه چیزی کم داشت یا یوونتوس برای بهروزی با او کم گذاشت؟ او بسانِ آشنایی چاره‌ساز به ما پیوست هرچند در کسوتِ غریبه‌ای آشنا برای همیشه ما را ترک كرد. انتقال او اگرچه با دوران ناخوش بیانکونری پایان یافت اما نمایش‌ها و زحمات او را نمی‌توان ناامید کننده و شکست‌خورده نیز توصیف کرد. او در شمایل یک بُـــتِ فوتبالی مسافر تورین شد اما در سکوت و بدون بیان دلیل، ناگهان، یک سال زودتر از موعد قراردادش، مصرانه خروج را طلب كرد و بدان نيز دست يافت؛ اما چرا؟

مهم نیست شیفته‌اش باشیم یا نه (که اگر باشیم نیز مسحور ستاره‌ای چون او شدن هرگز شیوه‌ای نکوهیده نیست)، عیبی ندارد از رفتنش غمگین شویم (که وداعِ اشك‌بار با یاران در مرامِ یک یوونتینی، ننگ و عار نیست)، دلگیری و ملالی نیست اگر به تیرِ غضب حمله‌وران، متهم به ارجحیت بازیکن بر باشگاه شویم (که تپش‌های قلب‌ سپید و سیاه‌مان حکایتی دیگر دارد) و ترسی نیست اگر بابت روزهای پر هیجان تماشای او با لباس یوونتوس و امیدهایی که در دلمان جوانه زد (هرچند به ده‌ها دلیل خشکید) برایش ایستاده دست بزنیم (که یک یوونتوسی در مراعات رسم مهمان‌نوازی نانجیب نیست، چه رسد به معاضدتِ یار سابق).

کریستیانو رونالدو در اتمسفری مبهم از جمع ما جدا می‌شود و ما طرفداران هنوز پاسخ بسیاری از «آیا»ها و «چرا»‌هایمان را نمی‌یابیم. آیا CR7 پشیمان خواهد شد؟ سالها بعد، از دوران حضورش در تورین به نیکی یاد خواهد کرد؟ از یوونتوس و ما چه تصویری در ذهنش باقی خواهد ماند؟ آیا حضور سه ساله او به بخشی از نوستالژی یک نسل از هواداران یووه تبدیل خواهد شد؟ آیا در بازگشت دوباره به تورین در قامت بازیکنِ باشگاهی دیگر او را هو خواهیم کرد یا بار دیگر ایستاده برای گلزنی‌هایش دست خواهیم زد؟ آیا رفتن از یووه او را به چهره‌ای منفور در منظومه بیانکونری تبدیل خواهد کرد؟ آیا ... تا اطلاع‌ ثانوی ما چیز چندانی درباره چراهایمان نخواهیم یافت. تنها مجهولِ معلوم شده و پاسخِ پرسیده نشده همان حقیقتِ گَسِ ساعات اخير است: داستان کریستیانو رونالدو و یوونتوس، سرانجام  به پایان رسیـــد.

• Escanor, Jevdelffon, miiiiiiiladcr7 و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Tu sei la squadra del cuore

sempre in campo undici eroi

vinci l'impossibile e vai

Ti seguiremo anche noi

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

وقتی تیمی مثل یونایتد ، الان حاضر میشه رونالدویی رو بخره که ما سه سال قبل خریدیم

پس خرید رونالدو توسط یووه صحیح بوده

حالا دلایل زیادی باعث شد یووه و رونالدو کنار هم از نظر جامی ، موفق نباشن(که اون دلایل باید بررسی بشه)

ولی از نظر خرید ، تصمیم درستی بوده

• Orphée, Aminvo, Signora Omicidi و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2640 ارسال

وقتی تیمی مثل یونایتد ، الان حاضر میشه رونالدویی رو بخره که ما سه سال قبل خریدیم
پس خرید رونالدو توسط یووه صحیح بوده

حالا دلایل زیادی باعث شد یووه و رونالدو کنار هم از نظر جامی ، موفق نباشن(که اون دلایل باید بررسی بشه)
ولی از نظر خرید ، تصمیم درستی بوده

با احترام، یونایتد تو هیچ جبهه ای مدعی حساب نمیشه. روزی که ما رونالدو رو گرفتیم تو تمام جبهه ها مدعی بودیم.
خرید رونالدو قماری بود که جواب نداد، همین.
حتی یه نفر هم تو کادر مدیریت یووه به این فکر نکرده بود که اگه فاصله ما تا قهرمانی اروپا صرفا یه رونالدو نباشه بعدش قراره چیکار کنیم؛ اگه هم فکری براش کرده بودن مسیری که طی کردیم نشون میده خیلی هم کارگشا نبوده.

به پاراتیچی خیلی انتقاد هست، به ساری و پیرلو هم همینطور، اما سه فصل حضور رونالدو تو یووه دست همه اینارو بسته بود و چندان هم کاری ازشون برنمیومد. داستان رونالدو و ما مثه یارویی هست که میره کت میخره ولی بعد میبینه پولش ته کشیده و باید کتی که خریده رو با شلوارک و دمپایی بپوشه.
  • Aminvo, Signora Omicidi, AliReZaZa و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

DMC

DMC

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 370 ارسال
  • Locationتهران
@Jack Sparrow

هر زمان تیم برای ستاره بازی کرده ، مشکل بوجود اومده چون اون ستاره ممکنه
محروم بشه ، مصدومیت طولانی مدت گریبان گیرش بشه
توی جریان بازی مارک بشه ، اخراج بشه و یا از تیم بره .
اما هر وقت ستاره برای تیم بازی کرده ، اوضاع خیلی فرق کرده و بازده تیم بیشتر شده
این رولزرویس به قول نوید :دی یا کت به قول شما ، از منچستر رفت ، یونایتد به مشکل خورد ؟
پس با شلوارک و دمپایی هم میشه رفت فینال اروپا :D با پیرلو ، کیه لینی ویدال بوفون ، پوگبا مارکیزیو ، توز و …
نفرین خدای آمون بر تو باد :دی
  • saeed-nedved, حامد, eⁿzº و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Know that Allah is between the person and his heart

Quran 8:24

miiiiiiiladcr7

miiiiiiiladcr7

میلاد

• اعضا
  • 1385 ارسال

@Jack Sparrow

این رولزرویس به قول نوید :دی یا کت به قول شما ، از منچستر رفت ، یونایتد به مشکل خورد ؟
پس با شلوارک و دمپایی هم میشه رفت فینال اروپا ، با پیرلو ، کیه لینی ویدال بوفون ، پوگبا مارکیزیو ، توز و …

اقا چجوریه پس بارسا و رئال با n جین ستاره به هیچ مشکلی برنمیخورن؟؟ فقط ما با ستاره ب مشکل میخوریم ؟؟
بحثم رو رونالدو نیست هااا
اون هیچ
کلا بحث وجود سپر استارها تو تیمه
هر وقت تیم رسیده سر بزنگای سی ال با نتایج افتضاح حذف شده
یا فینال ها رو ب بدترین شکل ممکن باختیم
پیام اکثر دوستان هم توی تاپیک ها موجوده ک اخرش همه به این نتیجه رسیدن اقا تیم ما ستاره نداره و بقیه خرج میکنن و ال میکنن و بل میکنن
بهتره اینجوری بگیم بلد نیستیم استفاده کنیم ن اینکه تیمی در خدمت فلان بازیکنه یا نیست
بارسا با مسی ۴ تا سی ال گرفت و n تا هم لالیگا برده ، همه هم در خدمتش بودن
خب اونا چرا بلدن؟
رئالم همینجوری ۱۲ یا ۱۳ سال اخیر ۴ تا سی ال گرفته
۱۰ یا ۱۱ بار پیاپی رفته نیمه نهایی سی ال
اون هم ۳ جین ستاره تو تیمش بوده
ما بلد نیستیم
ی ستاره میخریم ، نصف تیمو واسه پول اون میفروشیم
داستان اینه
همه بازیکنایی ک گفتید اخرش فقط ب ی سری آ گرفتن ختم شدن
چ با ووچینیچ
چ با توز
چ با هیگواین
چ با رونالدو
چون همیشه تیم لنگ بوده، هر وقت ی‌کوچولو بالانس بودیم مثل ۲۰۱۷ ، یکی نداشتیم بازی رو دربیاره
این چند سال هم ک کلهم تیم ب هیچ دردی نمیخورده
میتونیم بگیم فلسفه یووه هیچ فقط مبتنی بر تک ستاره ها نبوده
اینم قبوله
ولی ایا ب صورت بالانس ترکیب تیم تقویت شده؟؟ بوفون رفته یکی در حد ۵۰ درصد بوفون اومده؟ پیرلو رفته کی جایگزین شده؟؟ پوگبا رفته کی اومده؟ مارکی رفت چی‌؟ الکس رفت حتی چی‌؟؟

من هیچ خرده ای ب بازیکنا نمیگیرم ، باشگاه اونا رو خواسته
اینا هم بازی میکنن
دی شیلیو و بنتا و برناردسکی و .... شاید اگه جای دیگه بودن خیلی بیشتر هم پیشرفت کرده بودن، صرفا چون توی یووه بودن و نتونستن خودشون رو نشون بدن دلیل بر بد بودنشون نیست
اول باید بدونیم دنبال چی هستیم
سری آ فقط ؟ بسم الله
همین بازیکنا با الگری ۱۰ سال پشت هم سری آ میگیرن
میخوایم تو اروپا رومون حساب وا کنن؟
باید خرج کنیم
ساختار درست داشته باشیم
ستاره بزرگ و تعیین کننده داشته باشیم
سرمربی فوق العاده داشته باشیم که بتونه بیس فکری و ساختار مناسب بازی رو واسه تیم پیدا کنه
و و و مهمتر از همه
صبوووور باشیم
باتاکید میگم، صبور باشیم
چند سال اجازه بدیم تا باشگاه رو ب تغییر بده، اگه برنامه درست داشته باشیم هیچ وقت شبیه میلان و ... نمیشیم
انیلی اومد ساختار شکنی کنی ببینید فقط چیکار کرد :
ساری رو اورد اصلا معلوم نیست چرا اورد
چرا اخراج کرد
در عجیب ترین تصمیم یه دهه اخیر پیرلو رو اورد ک اندازه منم از سرمربی گری نمیدونه
اونم اخراج کرد
الگری رو برگردوند
فقط بازیکنا این وسط ۳ سال پیرتر شدن، این تغییر و تحول نیست
این بهش میگن جوگیری
واسه خودنمایی دلیخت و رونالدو رو خرید
اصلا بلد هم نبود ازشون استفاده کنه
ب زشت ترین شکل ممکن نتایج رقم خوردن
شک نکنید تیم مدیریتی ضعیفی در کنارشه و گرنه ۳ سال اینجوری حروم نمیشد
خرید و فروش ها رو ببینید
خنده تون میگیره اصلا
ب قول کیه لینی ک دیشب گفته بود : این تیم، تیم بشو نیست

تیم اتفاقا ستاره میخواد
ستاره بزرگ میخواد
ولی مهمتر از اون باید بلد باشی ازشون استفاده کنی‌
ما پلاتینی داشتیم ک ۳ سال پیاپی توپ‌ طلا گرفته یووه
زیدان اینجا توپ طلاکرفته
ترکیب ۲۰۰۵ یووه منتخب جهانه خودش‌
ما همیشه ستاره داشتیم، بزرگتریناشون رو هم داشتیم
درسته حالا قضیه کالچوپولی پیش اومد و شاید هنوز یووه ک هیچی حتی سری ا هم کمر راست نکرده باشه
ولی قدم خوبی برداشتیم، ستاره های خوبی رو گرفتیم ولی اصلا و ابدا بلد نبودیم استفاده کنیم
قول میدم همینجا
این خط این نشون
دلیخت دو سال بعد تو یووه نیست
خودمون رو گول نزنیم ، بازیکنا دنبال جام میرن ، جایی میرن ک برای قهرمانی بجنگن
ما هم باید یاد بگیریم با روش درستی بریم دنبالش
اگه بلد بودیم بعد از ۲۰۱۵ باید سی ال مسگرفتیم
بعد از ۲۰۱۷ باید میگرفتیم
ادم دلش میسوزه همش فکر کنه اینا جرقه بودن
توی فوتبال دهه اخیر باااااید خرج کنی ،دیگه بازیکن مفت گرفتن و قرضی گرفتن و ... جوابگو نیست
هزینه کن ، درست هزینه کن ، به همون اندازه هم میشه موفق شد
بازی دیشب امپولی رو ادم میدید انگاری برگشتیم ۷ سال پیش
اینا ادمو اذیت میکنه واقعا
ما یوونتوسیم، ارسنال نیستیم بریم سی ال و از گروه صعود کنیم بگیم تموم ، به به و چه چه
ما تاریخچه بزرگی داریم

پ .ن : ببخشیدااااا پیام شما رو ریپلای کردم داداش
خدایی نکرده جسارت نشه خدمتت
فقط بحث بازیکن و اینا شد گفتم نظرمو بگم
امیدوارم جسارتی نکرده باشم دوست عزیزم
  • saeed-nedved, Orphée, Aminvo و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2640 ارسال

@Jack Sparrow

پس با شلوارک و دمپایی هم میشه رفت فینال اروپا :D با پیرلو ، کیه لینی ویدال بوفون ، پوگبا مارکیزیو ، توز و …
نفرین خدای آمون بر تو باد :دی

خوش برگشتی :53:
  • حامد, eⁿzº, Aminvo و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

miiiiiiiladcr7

miiiiiiiladcr7

میلاد

• اعضا
  • 1385 ارسال
کلاس اموزشی نحوه هد زدن
  • حامد, El rey leon, Aminvo و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

AliReZaZa

AliReZaZa

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2181 ارسال
  • LocationTehran,Iran

تاکیناردی درست ترین حرف رو در موردش زد

رونالدو هر کاری می کنه تا از رقباش (و از همشون مهمتر مسی) عقب نیفته

مسی قهرمان امریکای جنوبی شد، سر تمدید قراردادش و بعد انتقالش به PSG صدر اخبار بود

ولی رونالدو...

با پرتغال توی اروپا حذف شد 

یووه به لطف چند فصل بد تو اروپا دیگه توی صدر اخبار نیست

و خرید مهمی نداشته

سری آ ضعیف شده

و....

منچستر تیم بهتری از یووه نیست. شکی درش نیست

اما همین انتقال کمک کرد رونالدو دوباره بیاد روی صدر اخبار

بازگشت شکوهمندانه به جایی که شروع کرد

بعد شایعات دروغی که ساختن: پیش خرید کردن لباسش تو منچستر توسط ملکه!!

و صد البته لیگ برتری که هزار برابر هیجان برانگیز تر از سری آ ست

• حامد, Aminvo, Senmorta و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2640 ارسال
من به خود رونالدو هیچ گله ای ندارم چون مطمئنم تو این سه فصل تمام توان و انرژیشو واسه تیم گذاشت. یوونتوس همینه؛ هیچوقت تو حفظ بازیکنا یا کادرمون سختگیر نبودیم.
  • حامد, Aminvo, Signora Omicidi و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6428 ارسال
  • LocationRasht

^^^

بنظرم باید تغییر کنیم. سیاست نگه نداشتن بازیکنا برخلاف میل باطنیشون ، یا باید ملغی بشه یا حداقل تعدیل بشه. یه مدت هم این مُدلیشو تجربه کنیم. بنظرم اگه میتونستیم به امثال پوگبا و کومان و... بگیم آقا شما قرارداد داری و تمرکزت رو بذار رو بازیت ، حسرتمون 25 ساله نمیشد...

• حامد, Aminvo, Signora Omicidi و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی