پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

تیم یوونتوس

* * * * * 4 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
6914 پاسخ برای این موضوع

Serie A

Serie A

trequartista

• اعضا
  • 1000 ارسال
  • LocationKurdistan

یه مشکل اساسی یووه اینه که ما تو تیممون جلوی زمین بازیکنی نداریم که از لحاظ ذهنی اونقدر قوی باشه که تو موقعیتهای بحرانی به داد تیم برسه و تیمو رهبری کنه (یه بازیکن ذاتا برنده!)
ایگوایین یه مهاجم فوق العاده اس حداقل از لحاظ آماری، ولی از لحاظ ذهنی همچین کاراکتری نداره و عملکردش تو بازیهای فینال از یوونتوس هم بدتره، از این لحاظ اصلا به کارمون نیومد

• mory, eⁿzº, tecra و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Guest_A Tribute To Buffon_*

Guest_A Tribute To Buffon_*
  • مهمان

قیافه دیبالا از اول بازی یه جوری بود

• eⁿzº, tecra, L'Avvocato و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

back to juve

back to juve

تازه به ما ملحق شده

• اعضا
  • 2086 ارسال

مشکل اینجا بود که یووه تو اوج نبود، فقط یه فلش بک بزنید به دو هفته قبلش که جلو رم آبکش شدیم، پس باخت در مقابل بهترین تیم اروپا خیلی هم عجیب نبود

بعدش یه مشکل دیگه اینه که تیم های دیگه سری آ واقعاً درپیتن، بازیکن نمیخرن، آنیلی هم که میبینی هر سال 2 جامش تضمینه و تو 4 تا اروپا هم میره کاملاً ارضا میشه! 

ولی همین رئال رو بیاین تو لالیگا مقایسه کنید که داره با بارسلونی رقابت میکنه که بازیکنای 100 میلیونی مثل نقل و نبات میخره، حتی سویا و اتلتیکو از اینتر و میلان و رم سرترن 

به عبارت دیگه تیم های سری آ در حد لیگ ترکیه ان

هیچکسی تا حالا نگفت رقابت باعث پسرفت میشه

• mory, eⁿzº, tecra و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند
dme48gukzvs8_t.jpg

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2635 ارسال
من مخالفم و هنوز میگم فاصله کمی تا قهرمانی داشتیم
کاش کوادرادو از اول نیمه دوم میومد
چون اون موقع تیم تموم توان خودش رو داشت و اگه به نتیجه نمیرسید، اونوقت بود که میتونستیم بگیم ما از رئال کاملا پایین تریم و دلایلش رو بررسی میکردیم
  • tecra و -OMID- از این پست تشکر کرده است

El rey leon

El rey leon

respect my authoritah

• اعضا
  • 4003 ارسال

خیلی قشنگ گفته .
تعرثدفعس سخزمخسث غثف سخبشق
اههم ببخشید . :1:
juventus so close , yet so far

• tecra, L'Avvocato, Georgia و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

80a.jpg

It is sometimes hard in times like these to understand God's way. Why would he allow nine innocent people to be run down in the prime of their lives by a senior citizen who, perhaps, shouldn't be driving? It is then that we must understand God's sense of humor is very different from our own. He does not laugh at the simple "man walks into a bar" joke. No, God needs complex irony and subtle farcical twists that seem macabre to you and me. All that we can hope for is that God got his good laugh, and a tragedy such as this will never happen again.

ace of glass

ace of glass

بهترین فرد فروم

• اعضا
  • 7863 ارسال
  • Locationساری

خواهشا ک نظر سنجی مدیران بگذارند  برای اینکه کدوم بازیکن بهترین کدوم بدترین و ازین دست نظر سنجی ها

اما این فصلی ک گذشت تا قبل از فینال میشد گفت یک فصل فوق العاده با گل های عالی بود ک زدیم و تیمی خیلی بهتر نسبت ب پارسال پیشرفت خوبی کردیم اما فینال زد خراب کرد ولی افتخار میکنیم ب تیممون برگشتیم ب قله اروپا

یوونتوس این فصل باز هم بهترین بازیکنش رو ازدست داد اما باززهم رفت فینال  

یوونتوس این فصل رکورد درامد لیگ قهرمانان رو شکوند 

نشون داد در سری آ فقط قدرتمند نیست بلکه میتونه تو اروپا هم حرفی داشته باشه 

امیدوارم فصل  بعد ارم و لوگو جدید برای تیم خوش یمن باشه شاید این لوگو ب حقش نرسید اما لوگوی جدید شروعی دوباره و بهتر باشه ولی ترسم از 7 سال بعده توی 7 سال اینده جیجی  کیلینی بونوچ مانجوکیچ نسلی ک فوتبال رو طور دیگه ای میدیدن تموم میشه و نسل جدید ک اصلا هرچی میگذره فوتبال رنگ دیگه ای میگیره و نسل جدید امیدوارم نسل قبلش رو سسرلوحه خودش قرار بده 

انیلی انصافا هرچند در برخی موارد ضعیف اما گل کاشت برای یووه و یووه رو ب اوج رسوند از تموم کادر فنی وو بازیکنان تیممون تا اون مستخدم رییس باشگاه بابت رسوندن یووه ب این مراحل بعد از سال 2006 کمال تشکر رو دارم ....امیدواارم ب حقمون تو اروپا هم برسیم

فصلی ک بیشتر از 110 گل در تمام رقابت هامون زدیم و تو تمام سایت ها امتیاز بهتری نسبت ب گذشته گرفتیم

فصلی ک خریدامون جواب دادن ...فصلی که خیلی بهش برای اینده هم امیدواریم

امسال یوونتوس از لحاظ اماری چنین وضعی رو داشت 

بیشترین امتیاز ممکن

در لیگ قهرمانان

kmrc_capture.jpg

بیشترین امتیاز در بین 5 لیگ معتبر

l41_capture2_thumb.jpg

وضعیت مالکیت توپ و دقت پاس در بین 5 لیگ معتبر

pozq_capture3_pas_thumb.jpg

وضعیت مالکیت و ددقت پاس در لیگ قهرمانان

32t7_capture4_cl_thumb.jpg

موقعیت سازی در لیگ قهرمانان

eibo_capture5_thumb.jpg

موقعیت سازی در بین 5 لیگ

tuqv_capture6_thumb.jpg

بیشتترین سیو دروازبانان

5zae_capture7_save_thumb.jpg

بیشترین امتیاز دروازبانی

4mmk_capture8_thumb.jpg

بیشترین کلین شیت در لیگ

thmd_capture11_thumb.jpg

بیشترین کلین شیت در لیگ قهرمانان

gre3_capture12_thumb.jpg

امتیاز اورترین بازیکنان لیگ قهرمانان

c9ez_capture13_thumb.jpg

3np7_capture14_thumb.jpg

امتیاز اورترین های 5 لیگ معتبر

agz0_capture15_thumb.jpg

bcgl_capture16_thumb.jpg

y3xn_capture17_thumb.jpg

گل زن ترین بازیکنان این فصل در 5 لسگ

hyba_capture_thumb.jpg

چارچوب شناس ترین بازیکنان 

xet_capture2_thumb.jpg

mi28_capture3_thumb.jpg

• mory, eⁿzº, El rey leon و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

capture1_gp2v.jpg

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21159 ارسال

- میخواستم بحث آمار رو بکنم که علیرضا زحمت کشید و آمار رو ارائه داد.

یوونتوس حتی از نظر آماری هم حرفی برای گفتن نداره.

این همون بحث قلدر و قدرتمند ـه که قبلا گفتم.

• Aminvo, tecra, Georgia و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

mee present

mee present

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1518 ارسال
به هیچ عنوان با بحث امار و اینا موافق نیستم. سبک بازی یووه، نحوه ی رویکردش به هر بازی بالغ بر ۶۰-۷۰ ساله همینه
مقتصد و بهره ور به دور از هیجان های متعدد
تقریبا از زمان انیلی بزرگ تیم مثه همین دوره ی انیلی کوچک اداره می شه
موجی هم مثه ماروتا تیم اداره می کرد، البته اشتباه بزرگش در کالیچوپلی مشخصه و البته درگیری های دیگه خانواده تو اون دوره هم باعث شد ازش حمایت نکنن
پس ما طرفدار تیمی با این شرایط هستیم
به نظرم ما نیاز به نقطه عطفی در فینال ها داریم که بهش می رسیم و جای نگرانی نیست مثه بارسا

ما تیم یووه بودیم و نه یک ستاره. همیشه در تیم روحیه ی گروهی جاری بوده
اینکه یه نیم بد بودیم نباید دستاورد کل رو زیر سوال ببریم
البته مشخصا ضعف روحیه خودش رو نشون داد
ولی ماروتا و پارتیچی از هیمن امروز باید جذب بازیکنا رو شروع کنن تا سال بعد همون نقطه باشیم. ممکنه
  • tecra, ace of glass و -OMID- از این پست تشکر کرده است

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21159 ارسال

- یووه در زمان لیپی و کاپلو از نظر آماری هم در برخی از نقاط برتری داشت و یا در زمان کونته هم بسیاری از آمارها به نفع یووه بود.

من برام آمار مهم نیست البته، ولی صحبتم سر تیم قلدر و قدرتمند ـه در اصل.

ولی خب، اصلا جالب نیست که تیمی که قهرمان ایتالیا شده و 2 گانه هم کرده، از نظر آماری عملا یچ حرفی برای گفتن نداشته باشه. این یعنی اینکه یک جای کار می لنگه ...

• Aminvo, tecra, Georgia و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

mee present

mee present

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1518 ارسال
روش مربی همیشه فرمتای خودشو داره و من اینو روش الگری می دونم و فرقی هم برام نداره ما دو گانه زدیم باقیش مهم نیست. مهم ترین نقطمون فیناله که طبق ذات بازنده ای که برامون ایجاد شده مثه دوره هایی که گفتی باختیم. پس مشکل ما یک چیزه فینال چمپیونز. برای این مورد باید کار کرد و سعی کرد این تیکه از ذاتمون پاک بشه.
بازم می گم ادم باید با ترسش رو به رو بشه. انیلی هم اشاره درستی کرد. ماروتا باید تیم جمع کنه برای یه فینال دیگه و حتی یه باخت دیگه و بازم همین سیکل تا شکست طی بشه
  • Aminvo, tecra, ace of glass و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Benyamin

Benyamin

Rest In Peace

• اعضا
  • 1378 ارسال

- یووه در زمان لیپی و کاپلو از نظر آماری هم در برخی از نقاط برتری داشت و یا در زمان کونته هم بسیاری از آمارها به نفع یووه بود.

من برام آمار مهم نیست البته، ولی صحبتم سر تیم قلدر و قدرتمند ـه در اصل.

ولی خب، اصلا جالب نیست که تیمی که قهرمان ایتالیا شده و 2 گانه هم کرده، از نظر آماری عملا یچ حرفی برای گفتن نداشته باشه. این یعنی اینکه یک جای کار می لنگه ...

حرفات درسته اما قیاست شرایط مکان و زمان در نظر نگرفته.داریم درباره بازی فینال باشگاههای اروپا حرف میزنیم.این بازی با تمام بازیهای دیگه فرق داره.تیمی که 2-1 ببازه بنظرم فرقی با تیمی که 10-1 هم ببازه نداره.فاصله ما با ریال نهایتا 1 گل بود اما چون ما چیزی برای از دست دادن نداشتیم وقتی اینطور  عقب افتادیم احساسی حمله کردیم و بعدیا رو خوردیم.والا اگه بعد گل دوم ریال بازی رو میبستیم و همون 2-1 تموم میشد میگفتن یووه عزتمند باخنت؟ یا آبروی ایتالیا رو نبرد؟ما همه تلاشمون کردیم و بابت تلاش بیشتر گل بیشتر خوردیم برا همین من حداقل نگران 4 بار باز شدن دروازمون نییستم چون محاله تو هیچ مرحله دیگری غیر از فینال بیش تر از 2 گل از هر تیمی بخوریم چون اونجا تک تک گل ها مهمه...

من قبول دارم آلگری از لحاظ تاکتیکی جلوزیدان شکست خورد اما این مطمینا تجربه میشه و اگه دومرتبه جلوش قرار بگیره انتظار دارم ازش جور دیکه ای بازی کنه والا معلوم میشه از اشتباهش درس نگرفته و تاثیری نتونسته بزاره.هیچ مربی دیگه ای بهتر نمیتونه در حال حاضر یووه رو ترمیم کنه و هیچ کسی مثل الگری مطلع نقاط ضعف تیمش نیست.یووه تا قبل این بازی به نگاه همگان جزو بهترین یووه های تاریخ و شانسی دقیقا برابر با ریال براش قایل بودند.فینال باخت.خیلی هم بد باخت.ولی نباید همه چی به این علت سیاه ببینیم.حالا درسته به لحاظ کیفیت بازیکنا چه اصلی چه ذخیره ما خیلی ضعیفتر بودیم ولی زیدان با بستن همه نقاط قوت یووه سهم بسزایی روی این شیوه بد بازی کردن یووه داشت.باید یک فصل دیگر به آلگری فرصت داد.

مطمینم که مدیرای یووه فکرش نمیکردن تیم به فینال برسه وگرنه اول فصل تیم تنها با 2 مهاجم تخصصی نمیبستند که باعث بشه تو این سطح از رقابت ها بخاطر نداشتن هیچ گزینه ای همه بازیها هیگواین مدام فیکس باشه.اما حالا که میبینن یووه قصد داره دوباره برگرده فینال و جبران کنه باید حتما تو هر پیت 2 بازیکن عالی و خوب داشته باشیم.

• Pinturicchio, tecra, L'Avvocato و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

تصویر

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21159 ارسال

- بنیامین عزیز حقیقتا اصلا صحبت های فنی و دل نشینت ربطی به حرف های من نداشت.

ولی ممنونم هر چند با یک جای صحبتت مخالفم اونم اینکه گفتی مدیران یووه توقع رسیدن به فینال رو نداشتند. مطمئن باش مدیران یووه به کمتر از فینال راضی نبودند !

این رو میشه خیلی راحت فهمید.

• Aminvo, tecra, L'Avvocato و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2635 ارسال
درس گرفتن از شکست مهمتر از خود شکسته
این یه باخت معمولی نبود و رئالیا کاملا مارو تنبیه کردن
هفتا فینال باختیم تا حالا اما فقط دو تاش مربوط به آلگریه
واسه همین بازی بود که میخواستم با رئال تو نیمه نهایی بازی کنیم
گفته میشه آلگری خواهان خرید شیش بازیکن شده
پس سال دیگه سال آلگریه
  • Aminvo, tecra, L'Avvocato و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Benyamin

Benyamin

Rest In Peace

• اعضا
  • 1378 ارسال

" ولی خب، اصلا جالب نیست که تیمی که قهرمان ایتالیا شده و 2 گانه هم کرده، از نظر آماری عملا یچ حرفی برای گفتن نداشته باشه. این یعنی اینکه یک جای کار می لنگه ... "

منظورم این قسمت از حرفت بود.از نیمه دوم و بعد خوردن گل شدیم چیزی که اینجا گفتی.یعنی ما کل جام و حتی نیمه اول جام خوب بودیم و حرفهای زیادی برای گفتن داشتیم.ولی دلایل زیادی باعث شد ما از هم بپاشیم نیمه دوم رو که بزرگترینش فشار روانی شدید ناشی از عقب افتادن بود.برا همین من عملکرد تیم از لحاظ فنی خوب میدونم ولی یکجا بالاخره کم آوردیم!!

+ کمبودهای نداشتن حتی ذخیره معمولی برا هیگیواین بیشتر نشون میده تیم برا 3 تا جام اون هم تا حضور دی فینال لیگ قهرمانان بسته نشده بود.یعنی اگه هیگواین 2 ماه پیش به دلیلی مصدوم میشد ما احتمالا تو کسب همه جامها و صعود ها به مشکل میخوردیم.شاید هیچ کدومشم بدست نمیاوردیم.سال قبل ما فقط 3 مهاجم نوک اختصاصی داشتیم امسال اونم نداشتیم..

• tecra, L'Avvocato, Serie A و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

تصویر

ace of glass

ace of glass

بهترین فرد فروم

• اعضا
  • 7863 ارسال
  • Locationساری

دو جمله میگم حجت رو تمام میکنم 

ما از قرار گرفتن جزو 8 تیم برتر اروپا چن سال قبل خوشحال میشدیم 

الان میایم رئال رو میبریم فینال از بارسا میبازیم و بارسا روو میبریم و فینال ب رئال میبازیم فئتبال اروپا خیلی نزدیک و رقابت توش سخته ما الان جزو 3 باشگاه خوب دنیاییم واقعا داریم بهتر هم میشیم

فیناله ددیگه هزارتا اتفاق خوشبختانه اونقدر خوب هستیم ک با گرفتن دوتا مهره بازم بریم فینال

سال بعد فک کنم بایرن  رو ببریم تا برسیم به نقطه قهرمانی  :1:

• Pinturicchio, El rey leon, tecra و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

capture1_gp2v.jpg

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21159 ارسال

منظورم این قسمت از حرفت بود.از نیمه دوم و بعد خوردن گل شدیم چیزی که اینجا گفتی.یعنی ما کل جام و حتی نیمه اول جام خوب بودیم و حرفهای زیادی برای گفتن داشتیم.ولی دلایل زیادی باعث شد ما از هم بپاشیم نیمه دوم رو که بزرگترینش فشار روانی شدید ناشی از عقب افتادن بود.برا همین من عملکرد تیم از لحاظ فنی خوب میدونم ولی یکجا بالاخره کم آوردیم!!

- من دارم از آمار کلی ـه فصل صحبت می کنم، شما عملکرد یووه رو در مراحل پایانی "لیگ قهرمانان" تحلیل می کنی ؟

اصلا این یه چیز آشکاری ـه که یووه با شایستگی تمام به فینال رسید، کسی از یووه متنفر هم باشه باز نمی تونه این رو انکار کنه که یووه مقابل بارسا و موناکو کاملا تاکتیکی بازی کرد و لیاقت حضور در فینال رو داشت. ولی اصلا روی صحبت من این نیست، حتی فینال هم نیست.

علیرضا آمار کلی "فصل" رو گذاشت و یووه به عنوان تیمی که تا فینال لیگ قهرمانان رفته اصلا از نظر "آماری" حرفی برای گفتن نداشته،

من این رو میگم که وقتی با چنین چیزی مواجه میشید باید بدونید یک جای کار میلنگه !

+ کمبودهای نداشتن حتی ذخیره معمولی برا هیگیواین بیشتر نشون میده تیم برا 3 تا جام اون هم تا حضور دی فینال لیگ قهرمانان بسته نشده بود.یعنی اگه هیگواین 2 ماه پیش به دلیلی مصدوم میشد ما احتمالا تو کسب همه جامها و صعود ها به مشکل میخوردیم.شاید هیچ کدومشم بدست نمیاوردیم.سال قبل ما فقط 3 مهاجم نوک اختصاصی داشتیم امسال اونم نداشتیم..

- درباره این هم قبلا صحبت کردم. حتی اون تیم های رویایی ـه کاپلو و لیپی هم روی نیمکت بازیکن های شاخصی نداشتند، یووه همیشه همین بوده، 11 تا بازیکن خوب، نیمکت بازیکن های معمولی حتی رو به ضعیف !

ذخیره الکس و ترزگه در زمان لیپی کی بود ؟ زالایتا !!

و یا یک مثال بهتر، ما تو کل دوران حضور لیپی و کاپلو، حتی یک ذخیره هم برای ندود نداشتیم !

کمبود بازیکن دلیل مسخره ای ـه برای یووه.

من نمی دونم کسی پست ها رو نمیخونه و یا نمیخواد بخونه، ولی حداقل روی صحبت من فقط شکست 4-1 نیست بلکه شکست تاکتیکی ـه آلگری ـه که منجر به شکست تیم شد.

کسی حرف از 4-1 نزد، از جنگ مربیان صحبت کنیم بهتره ...

• tecra, L'Avvocato, ace of glass و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

Benyamin

Benyamin

Rest In Peace

• اعضا
  • 1378 ارسال
اگه معیارت برای سنجش قدرت آمار بوده که گذاشتی و من حواسم نبود و نخوندمش حق با تو هست ولی من نظر شخصیم اینه یوونتوس خیلی برنده و پرقدرت و با قلدری تمام حریفاش رو حداقل تو مراحل حذفی اروپا حذف کرد تا قبل فینال.:دی.امار زهرداربودن به درستی نشون نمیده.

بهمن یکم بی انصافیه اینو بگی.ما تو هیچ زمانی انقدر تو خط حملمون با کمبود مواجه نبودیم.هیچ وقت.ما یک ذخیره برا هیگی نداشتیم.اگه داشتیم بگو؟

تعجب میکنم ازتو که قدیمی هستی. زالایتا و دی وایو گزینه بدی بودند؟قابل قیاس با بچه17 سالن؟زمان کاپلو الکس-زلاتان-دیوید-زالایتا-موتو...بعدشم کاپلو رید با اینهمه مهره و با خفت تو 8تا 2سال پیاپی حذف میشه تیمش و ایضا تو کوپا.قیاسش با تیم آلگری که بدون تعویضی حمله رفت برا3گانه مع الفارقه
  • mory, Pinturicchio, tecra و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

تصویر

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21159 ارسال

- کلا از بحث هایی که بدون توهین، خورد کردن و البته همراه احترام هستند خوشم میاد، مرسی بنیامین.

ببین، قبول که داری یک مربی باید با داشته هاش ترکیب و سیستم رو انتخاب کنه و نه با چیزهایی که توی ذهنش داره ؟

این حرف من اصلا تائید و یا رد کیفیت و انتخاب آلگری نیست، فقط میخوام یک چیز رو بگم.

ابتدا دیبالا خریداری شد برای بازیکن پشت مهاجم، فکر میکنم دیگه همه دوستانی که در جریان ریز باشگاه هستند متوجه شدند که آلگری از روی لج بازی دیبالا رو مهاجم بازی میداد تا به ماروتا بگه تو بازیکنی رو که من میخواستم برای پشت مهاجم نخریدی،

این مسئله کاملا توی مصاحبه هاشون مشهود بود، آلگری با تاکید دیبالا رو مهاجم میدونه و ماروتا اون رو هافبک-مهاجم.

سال بعد ماروتا اومد پیانیچ رو خرید برای اون پست، ولی باز آلگری پیانیچ رو توی اون پست مذکور بازی نداد و به جاش دیبالا رو یک خط عقب فرستاد.

تاکید می کنم، من اینجا کاری به عملکرد این بازیکن ها ندارم، فقط دارم نحوه جابه جایی رو میگم. وگرنه قطعا این تغییرات در عملکرد برخی از بازیکن ها تاثیر مثبت داشته.

ولی روی صحبت من یک چیز دیگه ست.

خب، اینجا آلگری ـه که داره میبینه تیمش فقط 3 مهاجم داره، هیگواین، دیبالا و مانژوکیچ. (پیاتسا رو حساب نکردم کلا)

چرا باید از تمام عناصر هجومی ـه خودش در ترکیب اصلی استفاده کنه در حالی که میدونه روی نیمکت دیگه بازیکنی رو نداره ؟!

(باز هم تاکید می کنم که عملکرد بازیکنان مد نظر نیست، چون شخصا از طرفداران مانژو ام در این پست کنونی و عملکردش رو ستایش می کنم)

قبول کن مصدومیت پیاتسا هم بد موقع بود و باعث شد دست آلگری خالی بمونه در بسیاری از بازی هایی که میتونست استراحت بده و یا حتی تغییر تاکتیک، اما نشد.

به طور کلی بخوای نگاه کنی، تیم زمان لیپی و کاپلو هم همین بوده، حتی ما گاها یک مدافع مطمئن هم برای ذخیره نداشتیم. ولی الان مدافع چهارم تیم، بن عطیه ست که 20 میلیون تقریبا قیمتش ـه !

• mory, tecra, Georgia و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

Serie A

Serie A

trequartista

• اعضا
  • 1000 ارسال
  • LocationKurdistan

کمتر تیمی تو اروپا هست که انعطاف پذیری و تنوع تاکتیکی یووه رو داشته باشه ،الگری هم به لحاظ هوش تاکتیکی خیلی بهتر از زیدان ـه!

اما تو شرایط احساسی (مثل فینال 2015 بعد از گل دوم بارسا یا همین بازی اخیر)
تاکتیکهای پیچیده کمتر اهمیت داره...ذهنیت و روحیه تیم خیلی مهم تره!

یووه جلوی بایرن هم با این چالش روبرو شد و بعد از گل دقیقه 91 مولر شیرازه تیم از هم پاشید
همون اتفاقی که جلوی بارسا افتاد و تیم دچار از هم گسیختگی روانی / تاکتیکی شد

به نظرم زیاد نمیشه یوونتوس الگری رو از دید ناتوانی تاکتیکی بازخواست کرد...الگری انتخابهای استراتژیک زیادی نداشت
تو فوتبال فقط تاکتیک به تنهایی عامل برد نیست..آمادگی ذهنی بازیکنا هم به اندازه جنبه فیزیکی و فنی اهمیت داره

نقطه ضعف الگری دقیقا همینه ..از لحاظ تهییج بازیکنها و روحیه دادن به اونا ضعیف عمل میکنه
از نحوه برخوردش با بازیکنها و درگیری با بونوچی و دیبالا و حتی مانژو بگیر تا رویکرد محتاط تیم به خصوص تو نیمه دوم بازی با رئال که روحیه شکست، تسلیم شدن، سرگردانی و آشوب فکری تو تیم یوونتوس موج میزد.

یووه از نظر روانی آماده پیروزی نبود و تاریخ بازیهای فینال روی شانه های بازیکنها سنگینی میکرد
قبل از بازی انتظارات بالا باعث فشار روانی وحشتناکی شده بود که ذهنیت غلط و رویکرد محتاط رو به همراه داشت.

استرس بازی در وقت اضافه ( به خاطر میانگین سنی بیشتر و نیمکت ضعیفتر) و کسب 3 گانه (در حالیکه رئال فشاری رو احساس نمیکرد) و فشار روی بازیکنا به خاطر قهرمانی بوفون تو چمپیونز لیگ و بارروانی ناشی از 5 شکست پیاپی در فینال ها هم مزید بر علت شد

به خصوص بازیکنهایی که تو این تجربه منفی شکست حضور داشتن (بوفون ، بارتزالی و..)

تو نتایج بد همیشه انگشت اتهام به سوی مربیـه..الگری باید تیم رو قانع میکرد که برنامه‌ هاش جواب میده و راه حل متفاوتی داره حتی اگر پلن A جواب نداد، پلن B  وجود داشته باشه

پ.ن: یه بار روانی بوجود اومده كه فقط با يه برد تو فینال از بين میره...یه برد مشابه برد آلمان تو یورو جلوی آتزوری

• mory, El rey leon, tecra و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

x64103_GHSVhdPX0AAVopA.jpg

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2635 ارسال
تاکتیک بدون مهارت فردی
مثل اینه که به یه بچه 5ساله یاد بدی چجوری ناهار درست کنه

ادیت : شما اگه یه آدم بیست ساله رو بدون ناهار بذاری، خودش میدونه چجوری ناهارشو درست کنه، حتی لازم نیست بهش بگی باید چیکار کنه
اما یه بچه 5ساله اگه کامل هم بهش توضیح بدی بازم نمیتونه ناهارشو درست کنه
این دلیل اصلی باخت آلگری از زیدانه
  • tecra, Georgia , ace of glass و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی