پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

اســتــفــانــو تــاکــونــی - Tarzan

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
44 پاسخ برای این موضوع

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA
تصویر

استفانو تاکونی
متولد 13 می 1957 در پروجا ایتالیا؛
قد : 193 سانتی متر

تاکونی اولین تجربیات مهم خودش رو از تیم فوتبال "سپولتو" بدست آورد . پس از اون بود که نظر باشگاه های میلان و اینتر رو به خودش جلب کردو حتی یک سال در تیم جوانان اینتر نیز حضور داشت که با این تیم قهرمان جوانان ایتالیا شد. و قبل از اینکه به تیم "سامبدتسه" بپیونده مدت زمان کوتاهی رو تو تیمهای "پاتاریا" و "لیورنو" گذروند . سال 1981 به همراه "آلونینو" به سری آ صعود کرد و 3 سال هم در این تیم بازی کرد.

سال 1983 بود که به بانوی پیر ایتالیا پیوست.
تاکونی به همراه یوونتوس ِ جیووانی تراپاتونی ، 2 اسکودتو در سالهای 84 و 86 کسب کرد
از سایر افتخاراتش میشه به جام باشگاه های اروپای 1985 و اینترنشنال کاپ همون سال در مقابل آرجنتینیوس جونیورز و کوپا ایتالیا و جام یوفای سال 1990 اشاره کرد. تاکونی برای یوونتوس 254 بازی انجام داد و حتی کاپیتان اول یووه هم شد ! تاکونی در 254 بازی که انجام داد تنها 231 گل خورد.
بعد از 10 سال بازی در یوونتوس سال 1992 به جنوا پیوست و از بخت بد ، همان سال این تیم به سری ب سقوط کرد .
و اما خبری که در سال 2008 همه رو غافلگیر کرد، تاکونی در آگوست 2008 و در سن 51 سالگی پیشنهاد تیم آماتور FC arguata قبول کرد و به فوتبال برگشت.

تاکونی در عرصه ملی سابقه زیادی نداره، و فقط 7 بازی انجام داد و سال 1990 توسط والتر زنگا برای جام جهانی 1990 به تیم ملی دعوت شد؛
تاکونی که در 7 بازی که برای تیم ملی انجام داده 2 گل خورده و دروازه خودش رو در مقابل تیم هایی مثل آرژانتین، هلند، اسکاتلند و بلژیک بسته نگه داشته؛

تصویر

پس از خداحافظی از فوتبال حرفه ای ، تاکونی تجره های ناموفقی در عرضه ی سیاست داشت . در سال 1999 ، اسمش به عنوان یکی از افراد ثبت نام شده حرب "اتحاد ملی ایتالیا" موسوم به "Alleanza Nazionale's" در انتخابات پارلمانی اروپا عنوان شده بود ، اما از کسب کرسی وا ماند . در سال 2005 تلاش کرد تا به عنوان نماینده شهر "نووو" برای ریاست ایالت "لمباردی" ایتالیا از حزب "جناح راست" در انتخابات پیروز شود ، اما نتوانست نظر حزب را برای کاندیتاتوری جذب کند . سال 2005 یک تجربه ناموفق دیگه هم در شهر میلان داشت.

و اما در تلویزیون هم فعالیتهایی داشت !

در سال 2003 با شبکه rai2، در سال 2005 با شبکه rete 4 و آپریل 2009 با شبکه Canale 5 همکاری داشت.
ضمن اینکه با شبکه های Rai, Sky و Mediaset همواره همکاری داشته؛

افتخارات تاکونی :
- 2 قهرمانی در سری آ
- 1 قهرمانی در کوپا ایتالیا
- 1 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا
- 1 قهرمانی در جام در جام اروپا
- 1 قهرمانی در سوپر کاپ اروپا
- 1 قهرمانی در جام بین قاره ای
- 1 قهرمانی در جام یوفا
که همگی این افتخارات رو با یوونتوس کسب کرد.

=
تاکونی یکی از اسطوره های یوونتوس هست که همواره کنار تیم بوده و از محبوبیت فوق العاده ای نزد تیفوسی های یوونتوس برخورداره؛

تاکونی و لاپو الکان :

[img width=480 height=295]http://antonello70.altervista.org/blog/wp-content/uploads/2010/02/Stefano-Tacconi-e-Lapo-Elkann1.jpg[/img]

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21148 ارسال
مرسی بصیر :smile:
============

با اینکه زمان تاکونی من کلا وجود خارجی نداشتم ( :دی: )، ولی یکی از محبوب ترین بازیکن های یوونتوسه برای من؛
خیلی دروازه بان خوبی بود و رفلکس های فوق العاده ای داشت، از داخل 6 قدم محکم میزدند، این میگرفت :دی:
فکر کنم بیش فعال بوده :دی: یک دقیقه آروم و قرار نداشت تو دروازه،

تاکونی هر چقدر که سنش میره بالاتر، خوش تیپ تر هم میشه ! :دی:

تصویر

هوزم ریش خودش رو داره، ولی دیگه سفید شده ...
تو این چند ساله هم به تمامی جشن های یوونتوس همواره دعوت شده و حضور داشته؛

• اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
بی شک یوونتوس استثنائی ترین باشگاه تاریخ تو پست دروازبانی بوده و هست ! شاید اگه فقط دینو زوف رو یه طرف بذاریم واسه کل گلر های تیمای دیگه کافی باشه ! حالا من حرفی از بوفون و پروتزی و وندرسار و ... نمیزنم که داستان بیش از حد غم انگیز میشه :دی: در مورد تاکونی در همین حد شنیدم که گاهی اوقات حالت عصب بهش دست میداده و مخش وسط بازی قاطی میکرده :دی: درست شنیدم ؟ :دی:

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21148 ارسال

در مورد تاکونی
در همین حد شنیدم که گاهی اوقات حالت عصب بهش دست میداده و مخش وسط بازی قاطی میکرده :دی: درست شنیدم ؟ :دی:

مانی بیشتر میتونه بگه،
ولی همین چند وقت پیش بود که اتفاقی زدم RAI و داشت از تاکونی میگفت؛
بعد یه کلیپی نشون داد حدود 15 یا 20 دقیقه فکر کنم، از صحنه های جالب و حواشی تاکونی بود فقط،
یه جا بود با سر بهش پاس دادند، اول توپ رو با دست نگرفت، آروم آروم برد عقب که بازیکن حریف بیاد، خوب که بازی رو معطل کرد توپ رو گرفت و سر بازیکن حریف داد کشید ! :lol: یک بار دیگه هم این کار رو مقابل لاتزیو بود فکر کنم انجام داد ! :دی:
یا مثلا ازش نشون میداد که توپ خیلی آروم و ساده ای رو با یک شیرجه قهرمانانه میگرفت و کلی هم قلت میزد :دی:
یه جا دیگه که خیلی باحال بود، فکر کنم سرجیو بریو بود که به تاکونی پاس داد، دوباره ازش توپ رو خواست، تاکونی زد زیر توپ که بره تو زمین حریف، بعد دستش و مشت کرده بود به طرف بریو گرفت با داد و فریاد ! :lol:
کلا خیلی باحال بود، خیلی دوست دارم بدونم بازیکن های هم تیمیش باهاش چطوری رفتار میکردند :دی:
ولی همون جوری که گفتم واکنش های سریع فوق العاده ای داشت، یعنی یه توپ هایی میگرفت که آدم حتی اگه ببینه هم باورش نمیشه ! :دی: افسانه ای بود !
مثلا چندین بار شده بود که تو کلیپ هم نشون داد، فکر کنم بالای 10 تا موقعیت بود که نشون داد، دقیقا از داخل 6 قدم، چه با سر، چه با پا دقیقا گوشه دروازه رو هدف میگرفتند، تاکونی به شکل عجیب و غریبی توپ رو میگرفت ! و البته رفتارهای بعدش هم دیدنی بود :دی:

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21148 ارسال

تاکونی اولین و تنها دروازه بان تاریخ یوونتوس هست که به عنوان کاپیتان اول تیم شناخته شده !
بوفون، زوف و ... بارها کاپیتان بودند، اما هیچ وقت کاپیتان اول تیم نبودند، اما تاکونی از سال 1990 تا 1992 کاپیتان اول تیم بود.

یکی از چهار بازیکن تاریخ یووه هم هست که به تمام افتخارات در عرصه باشگاهی رسیده.

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال

یکی از چهار بازیکن تاریخ یووه هم هست که به تمام افتخارات در عرصه باشگاهی رسیده.

و جالب اینکه فقط 7 بازی ملی داره که برام جای سواله !

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21148 ارسال

تاکونی در مصاحبه ای کوتاه نظرش رو در مورد یووه و بوفون گفته :

- امسال یووه با تغییرات زیادی که داشت فراتر از حد انتظار ظاهر شده.
- کار آنیلی و تیمش سخت خواهد بود برای موفقیت، ولی توانایی بالایی دارند و اگه با دقت کار کنند یووه میتونه یک مدعی باشه.
- ستوراری در نبود بوفون خیلی خوب کار کرده و یووه بخشی از موفقیتش رو مدیون این بازیکن هست.
- یک نیم فصل نبود بوفون، این برای طرفدار "فوتبال" سخت بوده قطعا.
- بوفون شخصیت بین المللی داره و این میتونه به تیمش هم کمک کنه.
- منم مثل بقیه منتظر بازگشت بوفون هستم !

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21148 ارسال

تصویر
(برای دیدن اندازه واقعی تصویر روی عکس کلیک کنید)

STEFANO TACCONI

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
یوونتوس دروزاه بانی داشته بنام لوچیان بودینی( Luciano Bodini ) که به یووه وفادار بوده و از 1979 تا 1989 بعنوان ذخیره واسه یووه بازی کرده و زیر سایه زوف افسانه ای سپری کرده.

زوف در سال 83 از یووه جدا شد، استفانو تاکونی درفصل83.84 به یووه پیوست و دروازه بان دوم یووه تا 89 همون بودینی بود و بعد از اون ادریانو بونایتی ( Adriano Bonaiuti ) از 89 تا 91 ذخیره تاکونی بود، فصل 91.92 هم فابیو مارکیورو (Fabio Marchioro ) دروازه ان دوم یووه شد.
پروتزی هم از 91.92 به یووه پیوست و رامپولا از92.93 به یووه اضافه شد.

تصویر تاکونی 83.84 تصویر

تراپاتونی برای اینکه جایگزین خوبی برای زوف داشته باشد تاکونی را از آولینو خریداری کرد.
این فصل برای یووه تغییرات زیادی را بهمراه داشت، یووه زوف و بتگا رو از دست داده بود تاکونی رو خریداری کرده بود.

تاکونی در اولین فصل :

فاتح لیگ ایتالیا
فاتح جام برندگان اروپا

و این برای بازیکنی که تا فصل قبل در تیم کاملا معمولی بازی میکرد نهایت غرور و افتخار بود.
در زمان حضورش در یووه اصلا کارت قرمز دریافت نکرد.
تاکونی در تیم ملی زیر سایه والتر زنگا بود و نتونست هنرنمایی انچنانی داشته باشه.

http://tehranpic.net...php?thmb=540895
روی عکس کلیک کنید

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

تصویر

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21148 ارسال

این دستکشهای تاکونی از معروف ترین دستکشهای دروازه بانی در ایتالیاست و در دهه 80 اگه اشتباه نکنم یکی از پر فروش ترین البسه ورزشی در ایتالیا بود.

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
امروز 13 می ... سالروز تولد استفانو تاکونی( Stefano Tacconi ) ... است ..

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21148 ارسال

مرتیکه اصفهانی گز خور، من می خواستم اول بگم :nish:

تولد تاکونی مبارک، خیلی دوسش دارم :nish:

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

یه بار گفتم دوباره تکرار میکنم ... بعضی از بازیکنا واقعا خوش موقع به ترکیب یووه اضافه میشن ... نمونش همین تاکونی ... زمانی به یوونتوس پیوست که یه تیم فوق العاده کنار هم جمع شده بودند و زف هم از یووه خداحافظی کرده بود ..فصل 84.85 ...... که اوج قدرتنمایی یووه بوده ...یووه با تورینو بازی داشته ... که تاکونی دروزاه بان اصلی تیم بوده ... اگه اشتباه نکنم ... عامل باخت یووه میشه ...تراپ اونو چندین هفته نیمکت نشین میکنه ... و تا باخت بعدی ( مقابل فیو) که هفته 25 لیگ ایتالیا بوده ... فرصت بازی در کلیه مسابقات به بودینی میرسه ...
حتی تاکونی سوپر جام اروپا رو هم که یووه با لیورپول داشته ... بازی نمیکنه ..
اما چند بازی آخر فصل ... اقبال به تاکونی رو میکنه و یوونتوس در کوموناله به فیو میبازه و از اون به بعد ...
تاکونی فرصت حضور توی ترکیب اصلی رو پیدا میکنه و فینال اروپا رو هم توی دروازه می ایسته ...

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
استفانو تاکونی بعد از ترک یووه .. 4 بار با پیراهن جنوا رودر روی یووه ایستاد ..

که اخرین بارش .. از اله و گالانته گل خورد .. ..... و جنوا با دو گل به یووه باخت ...

این گل دومین گله دل پیرو برای یوونتوس بود .. که در تاریخ 13 مارس 1994 ثبت شد ..

اله با کار گروهی خوب یووه .. با تاکونی تک به تک شد و به جنوا و تاکونی گل زد ..

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
فینالهایی که استفانو تاکونی برای یووه بازی کرد و برنده شد :

تاکونی با یووه به 8 جام دست یافت...

تصویر

فینال جام برندگان اروپا در مقابل با پرتو ................... 1984

فینال لیگ قهرمانی اروپا در بازی با لیورپول ................ 1985

بین قاره ای و بازی با ارزانتینوس جونیورز ................. 1985

فینال رفت و برگشت حذفی ایتالیا ... فصل 89.90..... یووه میلان رو شکست داد و برنده جام شد...

فینال یوفا در بازی با فیورنتینا ............................ 1990

ehsan-alex

ehsan-alex

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7243 ارسال
بنازم به این عکس... چقد خفن..!!! شبیه کلینت ایستووده :1: ما رو هم از اونایی که تو جامته مهمون کن :1: لامصب خفن شبیه مافیایی هاست :mellow:

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15953 ارسال
الان داشتم شبکه ی یوونتوس رو می دیدم و داشت بازی های تاکونی رو نشون می داد تا حالا اینقدر بازی ازش ندیده بودم ! واقعا عجب ستاره ای بوده ! مرد خودشه :دی:

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
دیشب استوراری گلی خورد که شاید اگه تاکونی بود چنین گلی رو دریافت نمیکرد .. کلیپها و بازیهایی که از تاکونی دیدم و همچنین بازیهایی که از تاکونی در اواخر بازیگریش دیدم ... یه جورایی روی چنین توپهایی تبحر داشته ... خیلی خوب توپها رو از کنج دروازه بیرون میکشیده ... ولی استوراری دیشب یه مقداری بدجا ایستاده بود و نتونست بازیخونی خوبی داشته باشه ...

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
http://up3.iranblog....uw6c1ci433j.jpg

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی