پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

تیم یوونتوس

* * * * * 4 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
6917 پاسخ برای این موضوع

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

این بردها و این جامها سود اقتصادی داره اما برای منه هوادار لذت بصری نداره 

میتونیم بگیم و خوشحال باشیم و مدعی باشیم که بالاتر از اینتر و کونته بودیم فقط همین

ولی با این فوتبالها  چند نفر هوادار جذب یووه شده ؟

در این زمینه  بیشترباید روی خوشگلی دی بالا حساب کنیم تا فوتبالمون!!!

چقدر خودمون از این فوتبالهای شلخته خوشحالیم!!!؟

من به لیپی و بقای ابدی لیپی  و تراپ هم دل نبستم چه برسه به ساری و الگری !!!

lvjx_unna9999med.jpg

• Orphée, mory, eⁿzº و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2640 ارسال

این بردها و این جامها سود اقتصادی داره اما برای منه هوادار لذت بصری نداره
میتونیم بگیم و خوشحال باشیم و مدعی باشیم که بالاتر از اینتر و کونته بودیم فقط همین
ولی با این فوتبالها چند نفر هوادار جذب یووه شده ؟
در این زمینه بیشترباید روی خوشگلی دی بالا حساب کنیم تا فوتبالمون!!!
چقدر خودمون از این فوتبالهای شلخته خوشحالیم!!!؟

من به لیپی و بقای ابدی لیپی و تراپ هم دل نبستم چه برسه به ساری و الگری !!!

lvjx_unna9999med.jpg

آقا میشه یبار کلا تعریف کنید فوتبال زیبا چی هست ؟
یا مثلا چه تیمی فوتبال زیباست، فوتبال زیبا چه ویژگی هایی داره که اگه یه تیمی داشته باشه میتونیم بگیم فوتبالش فوتبال زیباست و بقیه چه ویژگی ای دارن یا ندارن که نمیتونیم به عنوان فوتبال زیبا بپذیریمشون. و اینکه اصلا منفعت فوتبال زیبا توی چی هست؛ صرف اینکه فقط واژه زیبا باهاش همراه میشه میتونیم بگیم حتما منفعتی توش هست یا واقعا یه ویژگی هایی داره مثلا اینکه فلان تیم ده دقیقه کامل توپ دستش باشه دویستا پاس کوتاه بفرسته و بازیکنای تکنیکیش چنتا دریبل بندازن. و اینکه پس در آخر ما چه ارتباطی میتونیم بین زیبایی فوتبال و اینکه تیمی که بازی رو برده به لحاظ مهره ها و نفرات ضعیف تر از تیم دیگه هست پیدا کنیم؛ اصلا ارتباطی دارن یا زیبایی فقط شامل پاسای کوتاه و مداوم و مالکیت توپ میشه ؟

اصلا فوتبال زیبا از کجا اومد :1:
کی شروع کرد این داستانو ...
مگه ورزش هم باید زیبا باشه اصن :1:
تو ورزشای دیگه هم نوعی سبک بازی هست که بشه بهش گفت بازی زیبا ؟

نمیگم زیبایی بده ولی مگه چیه که انقدر باید روش اصرار کرد ...
  • Orphée, Aminvo, tecra و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

نظر من اینه ...

فوتبال زیبا مثلا فوتبال یووه در سال 2003 رو میگم فوتبال زیبا (ندود داره ترزگل داره . بوفون داره . اله داره . )

فوتبالایی که فرگوسن انجام میدادغالبا زیبا بود منهای فاز دفاعیش که من نمیپسندیدم

فوتبال زیبا اینه که پاسها برسه . متیویدی توش نباشه . دریبل ببینی . سانتر ببینی . شوت ببینی . قیچی برگردونه اله روبروی میلان . هده ترزگل . شوت تاکیناردی .

ضربه ایستگاهی موفق .

همش پاس ندی به دی بالا تا اون گل بزنه یا گل بسازه  . 

تیم با نظم بازی بکنه . مثلا همین لیورپول کلوپ(در خیلی مواقع ) . درتمند همین امسال (درتمند که جام  نگرفت ولی توی حمله سرعت و برنامه داشت).  حتی مونیخ جدید 

یه فوتبالی یوونتوسی . دفاع خوب حمله هم خوب . 

ببازیم اما نه از روی شلختگی و بی برنامگی . بلکه به قدرت حریف ببازیم

فوتبال ما واقعا چند سالیه افتضاحه  مدافعین کناری ضعیفن .

هافبکها درحد خدیرا هستند و متیویدی . نه خلاقیتی نه پاس زیبایی

کروس هافبکه دی بروین هافبکه ایسکو هافبکه بازیکنای مام هافبکن ؟

(چند تا پاس کروسی و دی بروینی داشتیم . پاسی که دفاع حریفو نابود بکنه ؟)

دفاع کناری لیورپول کجا و بازیکنای ما کجا !! چند سانتر موفق داشتن ؟ چند شوت موفق پاس موفق دریبل موفق

فوتبال زیبا یعنی دریبلهای باجو و اله 

فوتبال زیبا یعنی شوتهای ریوالدو خلاقیت رونالدوی برزیلی 

فوتبال زیبا یعنی مسی نه کاستا و متیویدی

ما یوونتوسی هستیم و فوتباله یوونتوسی زیبا میخوایم 

زانیولو چند بار همه خط میانی و دفاع ما رو دریبل کرد ؟

کدوم هافبک ما توان چنین بازی رو داره ؟

فوتبال الگری و الان هم ساری یه جور رفع تکلیفه اصلا فوتبال نیست

فوتبال زیبا یعنی مثلث سازی و مربع سازی و شکاف خط دفاع حریف و ایجاد موقعیت گل نه صرفا سانتر برای مانژو

.................................

بعضی دوستان فکر میکنن یووه در تمام تاریخش 5.4.1 بازی میکرده و همه رو 1.0 میبرده اصلا اینطور نیست

ما جیووانی فراری  پلاتینی سیوری باجو زیدان اله داشتیم

خط حمله ما اناستازی بتگا ترزگل بونیپرتی چارلس التافینی  ویری اینزاگی پائولو روسی  بودن ،، که بهترینهای دنیا بودن  

مثلا بازی رفت یووه اینتر رو دوست داشتم/ یا بازی رئال یووه 2003

• Orphée, mory, eⁿzº و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Jevdelffon

Jevdelffon

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 1016 ارسال

نظر من اینه ...

فوتبال زیبا مثلا فوتبال یووه در سال 2003 رو میگم فوتبال زیبا (ندود داره ترزگل داره . بوفون داره . اله داره . )

فوتبال زیبا اینه که پاسها برسه . متیویدی توش نباشه . دریبل ببینی . سانتر ببینی . شوت ببینی . قیچی برگردونه اله روبروی میلان . هده ترزگل . شوت تاکیناردی .

ضربه ایستگاهی موفق .

همش پاس ندی به دی بالا تا اون گل بزنه یا گل بسازه  . 

تیم با نظم بازی بکنه . مثلا همین لیورپول کلوپ(در خیلی مواقع ) . درتمند همین امسال (درتمند که جام  نگرفت ولی توی حمله سرعت و برنامه داشت).  حتی مونیخ جدید 

فوتبال ما واقعا چند سالیه افتضاحه  مدافعین کناری ضعیفن .

دفاع کناری لیورپول کجا و بازیکنای ما کجا !! چند سانتر موفق داشتن ؟ چند شوت موفق پاس موفق دریبل موفق

فوتبال زیبا یعنی مثلث سازی و مربع سازی و شکاف خط دفاع حریف و ایجاد موقعیت گل نه صرفا سانتر برای مانژو

بعضی دوستان فکر میکنن یووه در تمام تاریخش 5.4.1 بازی میکرده و همه رو 1.0 میبرده اصلا اینطور نیست

ما جیووانی فراری  پلاتینی سیوری باجو زیدان اله داشتیم

خط حمله ما اناستازی بتگا ترزگل بونیپرتی چارلس التافینی  ویری اینزاگی پائولو روسی  بودن ،، که بهترینهای دنیا بودن  

:thank:  :thank:  :53:  :53:

• Orphée, mory, eⁿzº و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

cover_1440_x93r.jpg

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2640 ارسال

نظر من اینه ...

ضربه ایستگاهی موفق .
همش پاس ندی به دی بالا تا اون گل بزنه یا گل بسازه .
تیم با نظم بازی بکنه . مثلا همین لیورپول کلوپ(در خیلی مواقع ) . درتمند همین امسال (درتمند که جام نگرفت ولی توی حمله سرعت و برنامه داشت). حتی مونیخ جدید
فوتبال ما واقعا چند سالیه افتضاحه مدافعین کناری ضعیفن .
ما جیووانی فراری پلاتینی سیوری باجو زیدان اله داشتیم
خط حمله ما اناستازی بتگا ترزگل بونیپرتی چارلس التافینی ویری اینزاگی پائولو روسی بودن ،، که بهترینهای دنیا بودن

خب شما که همش از بازیکنا گفتی :1:
دیگه چه ربطی به ساری و الگری داره اصن ...

این تیمایی که شما میخواین هر ده سال یکی ظهور میکنه ازش :1:

اصن چنتا روبرتو باجو الان داریم که یکیشم مثلا بیاد تو یووه بازی کنه :1:
اصن خود باجو مگه بدون مصدومیت هم بازی میکرد ؟
الان فوتبال سنگین تر و فیزیکی تر شده و امثال باجو همون فصل اول بازیشون خود به خود از چرخه حذف میشن ...

نگاهتون خیلی ایده آل گرایانه است :1:
خب اگه قرار بود همه تیما پلاتینی داشته باشن الان پلاتینی دیگه پلاتینی نبود، خدیرا بود :1:
  • Orphée, Aminvo, tecra و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

خب شما که همش از بازیکنا گفتی :1:
دیگه چه ربطی به ساری و الگری داره اصن ...

این تیمایی که شما میخواین هر ده سال یکی ظهور میکنه ازش :1:

اصن چنتا روبرتو باجو الان داریم که یکیشم مثلا بیاد تو یووه بازی کنه :1:
اصن خود باجو مگه بدون مصدومیت هم بازی میکرد ؟
الان فوتبال سنگین تر و فیزیکی تر شده و امثال باجو همون فصل اول بازیشون خود به خود از چرخه حذف میشن ...

نگاهتون خیلی ایده آل گرایانه است :1:
خب اگه قرار بود همه تیما پلاتینی داشته باشن الان پلاتینی دیگه پلاتینی نبود، خدیرا بود :1:

بحث پراکنده داره میشه 

بغیر از بازیکنا از تیمهام گفتم :fp: و بازیکنان که تیمو میسازن

شما نیازنیست باجو و پلاتینی بیاری توی این یووه ،، فقط کافیه بازیکنایی مشابه اونا توی تیم باشه 

من از لیورپول فعلی . درتمند و مونیخ فعلی هم گفتم که هیچکدوم پلاتینی و باجو ندارن ولی فوتبال بازی میکنن 

حتی منچستر فعلی هم بهتر از ما پاسکاری میکنه چه برسه یووه 2003

بازیکنای فعلی هم از دی بروین و مسی و ایسکو و..

پاسکاری وکار گروهی ربطی به باجو و پلاتینی نداره(تیمهای معمولی دنیا هم دیگه اینو فهمیدن و دارن با سرعت خوب پاس میدن)

سانتر و سانتر و فقط سانتر ربطی به پلاتینی نداره

ما همیشه مهاجم قد بلند داشتیم مثل ترزگل و بتگا و ویری و... ولی آیا همیشه سانتر میکردیم؟

حرف من خیلی گسترده و مفهومی بود که سعی کردم در چارچوب مثالها منظورم رو برسونم 

فوتبال خوب در پاسکاری  خلاصه میشه و خلق موقعیت و سرعت خوب در انتقالها

• Orphée, mory, eⁿzº و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

مهمترین اصل اینه که شکل فوتبال هیچوقت عوض نشده 

فوتبال یعنی خلق موقعیت 

استفاده از ابزاری که بتونه خلق موقعیت بکنه که هوادار خوشش بیاد 

یووه همیشه فوتبال ترکیبی بازی کرده

یه مهاجم کوتاه قد داشته و یه بلند قد 

سانتر داشته دریبل داشته دفاع خوب داشته خشونت داشته 

ما الان از پاس دادن عاجزیم پس تیم خوبی نیستیم

فوتبال زیبا یعنی برگامو 

که باخت ولی خوب بازی کرد

• Orphée, mory, eⁿzº و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

sadrazp

sadrazp

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 780 ارسال

:53:  با احترام کامل نسبت به بحث دوستان ، ولی گفتگوهای طولانی و متون طولانی گاها بحث اصلی رو از ریل خارج میکنه در نتیجه فکر میکنم نظرتون رو اگه در دو سه جمله شرح بدین زودتر میشه قانع شد و لب کلام رو رسوند .

از نظر بنده بازی زیبا  ، به بازی میگن که همراه با نتیجه باشه . یعنی نه بازی که صرفا نتیجه هدف باشه قشنگه ، نه بازی که برد توش نباشه و صرفا مالکیت رو داشته باشی. اونجا ضعف شما رو می رسونه . درحال حاضر فکر میکنم فقط پپ گواردیولا باشه که بتونه همچین بازی هایی رو به نمایش بزاره با تیمش .و با اون مهره های گران .

• Orphée, tecra, ace of glass و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

l79r_0406219752900443d6e8bed68198b71b.pn

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

فوتبالی که اتالانتا ارائه میده اگه یووه ارائه بده

با توجه شخصیتی یووه داره

حتما مورد توجه همه قرار میگیره

در یک کلمه فوتبال زیبا از نظر من فوتبال اتالانتا+ شخصیت یووه

• Orphée, tecra, L'Avvocato و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

@Jack Sparrow

من از شما سوال دارم چه فوتبالی رو میپسندید ؟ دوست دارید چطور بازی بکنیم؟

• mory, tecra, ace of glass و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6435 ارسال
  • LocationRasht

جاکومو وریونی، مهاجم آلبانیایی یوونتوس اولین بازیکن تاریخه که در یک فصل تو سری سی (زیر 23 سال یووه) + سری بی (سیتادلا) + سری آ (یووه) بازی میکنه! :1:

• mory, eⁿzº, GG.B1 و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Ned : It's Done Your Grace , The Targaryens Are Gone ... i

Robert : Not All Of Them ! i

standing-jon-snow-game-of-thrones-m44shr

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2640 ارسال

@Jack Sparrow
من از شما سوال دارم چه فوتبالی رو میپسندید ؟ دوست دارید چطور بازی بکنیم؟

خب سوالتون دو بخش داره که به بخش اولش جواب میدم و بخش دومش رو اصغر فرهادی وار باز میذارم تا هر چیزی که از اولی متوجه شدین به دومی هم تعمیم بدید.

قبل از اینکه شروع کنم میخوام اون صحنه ای که محمدعلی کلی 21 مشت رو تو 10 ثانیه جاخالی میده تو ذهنتون مجسم کنید؛ خب مجسم کردید؟ حالا بندازینش دور دیگه کاری باش نداریم.

فوتبالی که من میپسندم فوتبال تاکتیک هاست؛ اما چه تاکتیکی؟ هر تاکتیکی که اولا با ابزاری که در دستمون هست قابل اجرا باشه و ثانیا منجر به کسب نتیجه بشه. تاکتیک ها صرفا در راستای استراتژی یا فلسفه بازی تیم نیستن، تاکتیک ها وجود دارن تا زمین بازی نتیجه بازی رو تعیین کنه، بدون تاکتیک ها تا ابد تیمای قوی تر تیمای ضعیف تر از خودشون رو میبردن؛ پس تاکتیک از نظر من اون ابزاریه که قراره فاصله دو تیم رو متعادل و حتی نزدیک به صفر کنه؛ شاید بگین این نگاه معطوف به تیم ضعیف تر هست ولی خب برای تیم قوی تر هم قضیه همینه و قراره تاکتیک رو بکار ببره تا فاصله رو بیشتر و بیشتر کنه. تاکتیک ها هم هجومی هستن و هم‌ دفاعی که جفتشون بکار میان و باید استفاده بشن اما از نظر من تاکتیک دفاعی در اولویت قرار داره چون اعتقادی به مالکیت توپ ندارم، واسه بردن لازم نیست همیشه مالک توپ باشید. پس تو این فوتبال تاکتیکی که من میپسندم تاکتیک حرف اول رو میزنه و نتیجتا بازیکنا هم باید تاکتیک هارو بپذیرن - همونطور که اول کار گفتم تاکتیک چیزی نیست که در تقابل با ابزاری باشه که در دست داریم - اما پس چه جایی حق داریم یه سری بازیکنا رو در برابر تاکتیک ها مصون بدونیم؟ مارچلو بیلسا یبار یجایی گفته بود اگه فوتبال رو با ربات ها بازی میکردن تیمای من همه بازیاشونو میبردن؛ و این چیزیه که من کاملا مخالفشم و معتقدم این نگاه افراطی به تاکتیک منجر به کسب نتیجه نخواهد شد، همونطور که خود بیلسا هم گفته. پس برمیگردم به جواب سوالم؛ شاید بشه گفت حق داریم اون بازیکنایی رو مصون از اجرای کامل تاکتیک ها بدونیم که قراره با سبک بازیشون یا کاری که انجام میدن به بقیه بخش های تیم هم قدرت بدن. مثال بارزش آندره آ پیرلو هست که تقریبا در طول مدت بازیش قفس تاکتیکی راحت تر و آزاد تری نسبت به بازیکنای اطرافش داشت چون توانایی اینو داشت که نقطه ثقل تیم باشه و پایه های تیم رو نگهداره. ماسیمیلیانو الگری اخیرا که دور از فوتبال بوده گفته بود تاکتیک ها به کلی مزخرف هستن! واسه اینکه این حرفشو جوری تفسیر کنم که با بقیه جاهای متنم مشکل نداشته باشه مثل نظریه بازی ها باهاش برخورد میکنم و دوراهی زندانی. دوراهی زندانی رو میتونین تو اینترنت پیدا کنین اگه تا حالا باهاش آشنایی نداشتین. پس تا حدودی مشابه دوراهی زندانی، اگه همه تیم ها میدونستن که حریفشون قرار نیست از تاکتیک استفاده کنه بهترین کار این بود که همه تاکتیک ها رو کنار میذاشتن ولی خب حالا که میدونیم چیزی به اسم تاکتیک وجود داره پس حتما باید ازش استفاده کنیم و حتی گ*ه ماجرا رو در بیاریم! من نمیدونم در واقع جمله مکسی چه تفسیری داشت اما با این تفسیر من کاملا این جمله رو قبول دارم :1:

این بخش فلسفی ماجرا بود و حوصله سر بر و طولانی! بخش جذاب نگاهم به فوتبال رو هم بگم که اگه فوتبال رو به سیکل چهارگانه فاز تهاجمی - گذار از فاز تهاجمی به تدافعی - فاز تدافعی - گذار از فاز تدافعی به تهاجمی تقسیم کنیم از نظر من فوتبال خوب فوتبالیه که سرعت بالایی تو مراحل گذار داره. در واقع سرعت رو تو فوتبال چیز مهمی میدونم و به این نحو میپسندم.
حالا چنتا جمله کلی میگم در رابطه با سلیقه فوتبالیم؛
از نظر من غیر از سبک مالکانه پپ گواردیولا و فوتبال فیزیکی انگلیسی و فوتبال صرفا تکنیکی و بازیکن محور آمریکای لاتین؛ تمام سبک های فوتبالی شایسته احترامن :1:
از نظر من وقتی میبینیم مهارت های انفرادی یه بازیکن به تاکتیک تیم میچربه تا یه حدودی میتونیم تاکتیک ها رو بیخیال شیم :1: یا حداقل بر اساس اون بازیکن یا بازیکنا تاکتیک هامون رو بازنگری کنیم ...
فوتبال یورگن کلوپ اگه قراره هر بازی نود دقیقه شایدم بعضی بازیا صد و بیست دقیقه گگن پرسینگ بکنه به درد عمه منم نمیخوره و بازیکنا رو نابود میکنه ...
فوتبال مائوریتزیو ساری باید تناسبی بین ساری بال و فلسفه نتیجه گرای یوونتوس ایجاد کنه؛ اگه خودتم میدونی ساری بالت نمیتونه نتیجه بگیره پس این همه سال چه غلطی میکردی؟ :1:
تو فوتبال ابرقهرمان نداریم! یا بهتره نداشته باشیم! و یکی از خدمات بزرگ مارچلو لیپی به یوونتوس رو این میدونم که مارو از ابرقهرمانی روبرتو باجو نجات داد و بستری مهیا کرد که ستاره بنام دلپیرو ازش بیرون اومد. و از جفا های الگری در حق یووه این بود که نتونست دیبالا رو قانع کنه که ابرقهرمان نیست و اجازه داد یه ابرقهرمان دیگه مثل رونالدو به تیم بیاد و واقعا هم همون نقش ابرقهرمانی رو تو تیم داشته باشه و بصورت افراط گونه تمام خطوط تیم به رونالدو منتهی بشن! البته کار آسونیم نیست وقتی رونالدو تو تیم باشه و بخوای این کارو نکنی ولی خب پس مربی باید چه غلطی بکنه؟ :1:

خب پس در آخر بگم که ایده آل من هم یچیزی بین مارچلو لیپی و الگری هست و آنتونیو کونته که تا چند مدت پیش اون رو هم جز ایده آل هام به حساب می اوردم دیگه جز ایده آل هام حساب نمیشه و حس میکنم داره به نگاه افراطی مارچلو بیلسایی مبتلا میشه.

اگه هم بخوام یه اسم زیبا واسه نوع فوتبالی که میپسندم بگم میگم؛ ایده آل گرایی بدون توهم! و البته تا حدودی ایده آل گرایی بدون توهم و نه بصورت افراطی :1:
در واقع این ایده آل گرایی بدون توهم رو تو عرصه سیاست به جان اف کندی نسبت میدن و در واقع این نوع گرایش رو رادیکال سنتریسم میدونن که نه چپه و نه راست. منم با الهام از این عبارت بنظرم چنین فوتبالی رو میپسندم ولی البته نه بصورت رادیکال و افراط گونه، بلکه نسخه معتدلش رو :1:

راستی محمدعلی کلی بعد اون همه جاخالی دادن تهش یه قر هم داد!
  • Orphée, tecra, L'Avvocato و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Gin

Gin

گین / محمد

• اعضا
  • 719 ارسال

آقا میشه یبار کلا تعریف کنید فوتبال زیبا چی هست ؟
یا مثلا چه تیمی فوتبال زیباست، فوتبال زیبا چه ویژگی هایی داره که اگه یه تیمی داشته باشه میتونیم بگیم فوتبالش فوتبال زیباست و بقیه چه ویژگی ای دارن یا ندارن که نمیتونیم به عنوان فوتبال زیبا بپذیریمشون. و اینکه اصلا منفعت فوتبال زیبا توی چی هست؛ صرف اینکه فقط واژه زیبا باهاش همراه میشه میتونیم بگیم حتما منفعتی توش هست یا واقعا یه ویژگی هایی داره مثلا اینکه فلان تیم ده دقیقه کامل توپ دستش باشه دویستا پاس کوتاه بفرسته و بازیکنای تکنیکیش چنتا دریبل بندازن. و اینکه پس در آخر ما چه ارتباطی میتونیم بین زیبایی فوتبال و اینکه تیمی که بازی رو برده به لحاظ مهره ها و نفرات ضعیف تر از تیم دیگه هست پیدا کنیم؛ اصلا ارتباطی دارن یا زیبایی فقط شامل پاسای کوتاه و مداوم و مالکیت توپ میشه ؟

اصلا فوتبال زیبا از کجا اومد :1:
کی شروع کرد این داستانو ...
مگه ورزش هم باید زیبا باشه اصن :1:
تو ورزشای دیگه هم نوعی سبک بازی هست که بشه بهش گفت بازی زیبا ؟

نمیگم زیبایی بده ولی مگه چیه که انقدر باید روش اصرار کرد ...

برنده شدن در مسابقات چه منفعتی داره؟ بردنِ جام‌ها چه طور؟ پاسخِ این سوال‌ها احتمالا پاسخِ این سوال رو هم به همراه داره: «فوتبال زیبا چه منفعتی داره؟»

اینکه چه معیارهایی موجب می‌شه فرمِ بازی یه تیم رو زیبا بدونیم هم بحث دیگریه .

• mory, tecra, Senmorta و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

کافی‌ است چشمانم را بازکنم تا دوباره آغاز شود دودِ بشریت...

mory

mory

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3772 ارسال

فکر نمی کنم کسی باشه که از برنده شدن بدش بیاد ...

اما برای بعضی علاوه بر پیروزی چگونه برنده شدن هم اهمیت داره .

• Orphée, eⁿzº, tecra و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

تصویر

ای به رویا سرسپرده با توام ای همه خوبی

راهی کدوم دیاری...

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6435 ارسال
  • LocationRasht

من خودم رو یه یوونتوسی کلاسیک میدونم و نتیجه واسم اصله ولی یووه بلحاظ سامانمندی و کفایت حدود 10 سالی از ایتالیا جلوست و نیازی به زور زدن برای پیروزی نداره ولی تو اروپا باید متقاعدکننده هم بازی کرد تا هم ببریم، هم برند رو گسترش بدیم و مقصد نهایی ستاره ها بشیم! نتیجه گرایی حتی در شعار باشگاه هم متجلی شده و ملین کردنش به این راحتیا نیست و صد البته کار هر کسیم نیست...

+ حتی فکرشم باورنکردنیه که اگه بیلسا دست لاتزیو رو تو حنا نمیذاشت، الان سیمونه اینزاگی در سالرنیتانا (اون یکی تیمِ لوتیتو) بود! :lol:

• eⁿzº, tecra, Senmorta و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Ned : It's Done Your Grace , The Targaryens Are Gone ... i

Robert : Not All Of Them ! i

standing-jon-snow-game-of-thrones-m44shr

DMC

DMC

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 370 ارسال
  • Locationتهران

امیر حسین عزیز به محمد اصفهانی عزیز میگی دیدگاهت خیلی ایده آل گرایانه هست

بعد اندازه روزنامه اطلاعات توضیح میدی و میگی نوع فوتبالی که می پسندی

ایده آل گرایانه بدون توهم است  :1:  نفرین خدای آمون بر تو باد  :1:

میدونی چرا عموم مردم فوتبال تهاجمی و پر گل رو بیشتر دوست دارند ؟ 

چون احساس قدرت بهشون میده ، دوست دارن بزنن همه رو له کنند و بادی در غب غب

بیاندازند  :1:  صادقانه بگم و کیه که بدش بیاد ،‌خوراک این کل کل هاست .

در واقع هم در موضع قدرت قرار میگیری هم رقیب و کاملا تخریب کردی که از قواره رقیب

خارج شده است  :1:

در کل هر تیم دو تاکتیک کلی دارد وقتی صاحب توپ هست و وقتی صاحب توپ نیست. 

بخش دوم در اختیار تو نیست ولی با بخش اول میشه ضعف دفاع رو پوشش داد 

با مالکیت زیاد ، یا جمله معروف : بهترین دفاع حمله است . اما غلظت زیاد

مالکانه میتونه جلوی تیم های فیزیکی دردسرساز شه ، تهاجم زیاد هم ضد حمله

خورش خوبه  :1:  در اصل هیچ تاکتیکی کامل نیست ، استفاده از اون تاکتیک بجا

و متناسب با قدرت تیم و اجرای اون تاکتیک در سطح بالا هست که موفقیت رو رقم میزنه .

از نظر من فوتبالی زیبا هست که شما در هر دو مورد یعنی زمانی که توپ و نداری و زمانیکه

اون رو داری در سطح خوب عمل کنی و در موضع قدرت باشی و اوضاع رو کنترل کنی .

در زمانیکه تو توپ رو نداری ، قدرت دفاعی و بازیکنانی که در دفاع خوب هستند خودش رو نشون

میده ، زمانیکه توپ و داری بازیکنان تهاجمی و خلاق خودشون رو‌نشون خواهند داد . زیدان این کار

و به بهترین شکل انجام داد و اروپا رو قبضه کرد و چون تیمش در حمله تک بُعدی نبود و هم سانتر میکرد

هم شوت میزد ، هم رو زمین خوب کار میکردن و در دفاع هم قابل قبول و‌خوب بودن باعث شد موفق بشن.

در فینال اروپا رئال مقابل ما ، نیمه اول این حس و داشتم که زیدان دسته کنسول بازی که عملا به کنسول وصل نیست

به آلگری داده و ما هم فکر میکنیم رئال و تحت فشار گذاشتیم در واقع عملا اوضاع تحت کنترل رئال بود و از موضع 

قدرت داشتن کار میکردن و در واقع اوضاع تحت کنترل اونا بود . لیورپول هم در فینال اروپا ، تاتنهام و اینطوری کنار زد

با وجود اینکه تاتنهام زیاد هیجانی شده بود و حمله هم کرد ولی عملا خطر و تاثیر جندانی نداشت .

یوونتوس فعلی که میراث آلکری هست و ساری عملا تاثیر خوبی روش نذاشته درحمله بُرش نداره ، یووه وقتی حمله

هم میکنه گارد داره مثل کسی که میترسه مشت بخوره ، خط هافبک ما دقیقا نقطه مقابل خط هافبک بارسای پپ هست ،

بوسکتس و ژاوی و اینیستا ، همون قدر در دفاع ضعیف هستند که خط هافبک یووه در حمله و بازیسازی ضعیف هست .

در پایان عرض کنم که اینکه اینقدر به نحوه ی بازی یووه انتقاد هست ، قضیه صفر و یک نیست . یووه باید تنوع و قدرت

خوبی در شکستن سد دفاعی حریف از خود نشان دهد و تناسب و توازن خوبی باید بین خطوط تیم وجود داشته باشد

آن وقت میشود به پیشرفت یووه امیدوار بود و امیر حسین عزیز اگر شما از فکر اینکه وقتی توپ و نداری باید چیکار

کنی خارج نشی، باعث میشه بازیکن تخریبی و تدافعی زیادی داشته باشی و تاکتیک تدافعی تیم بر تاکتیک تهاجمی

تیم چربش داشته باشد و به همین خاطر کمتر بازیکنی آزادی عمل و اعتماد به نفس داشته باشد و بتواند شکوفا شود .

اگر جای محمد صلاح و دیبالا عوض میشد ، دیبالا الان کاندید توپ طلا بود چون استعداد بالاتری هم از صلاح دارد

و عملا ذهنیت غالب دفاعی یووه فعلی باعث شده است که کمتر شکوفا شود ، اینه تاثیر فوتبال تهاجمی و تاثیر مکتب دفاعی

مدافعین خوب و دروازه بان های خوب ایتالیایی در تاریخ فوتبال است . امید است اندیشه کنید  :1:

منم قد روزنامه اطلاعات نوشتم ، ببخشید و امیر حسین و نفرین کنید  :1:

Know that Allah is between the person and his heart

Quran 8:24

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

دیگه زمان بازی دفاعی و مورینیویی و اتکا به کیلینی و بونوچی بوفون گذشته

تیمها اینقدر سرعت دارن که با دفاع بتونی به جایی نمیرسیم

پس تنها راه حل برای برد حمله است و پاسکاری سریع

تیمی که کامورانسی ندود دل پیرو زامبروتا ترزگل داشته باشه برنده است 

پس دنبال چنین بازیکنانی باشیم تا برنده بشیم

• Orphée, mory, eⁿzº و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2640 ارسال

امیر حسین عزیز به محمد اصفهانی عزیز میگی دیدگاهت خیلی ایده آل گرایانه هست
بعد اندازه روزنامه اطلاعات توضیح میدی و میگی نوع فوتبالی که می پسندی
ایده آل گرایانه بدون توهم است :1: نفرین خدای آمون بر تو باد :1:

خب من منتظر نیستم تیمی باب میل من بازی کنه. الانم توقعی ندارم اصلا یووه به این سمت بره. فقط این نوع فوتبال فوتبالیه که میپسندم و ازش لذت میبرم :1:
هر وقت هم حس میکنم مربی ای باب میل من بازی میکنه ازش خوشم میاد و چنتا بازیاشو دنبال میکنم و به خصوص اگه تیم یورگن کلوپ رو برده باشه میام اینجا یکمم رجز میخونم :1: البته در حق یورگن‌ یکم نامردی کردم چون فوتبالش همچنان جز همون دسته هایی هست که براشون احترام قائلم.

اینکه‌ میگید بهترین دفاع حمله است از دیدگاه‌های دفاعی منم افراطی تره و نمونه کامل اجرای این جمله اسپانیای آراگونژ و دل بوسکه هست. تصور میشد فوتبالی که اسپانیا بازی میکنه کامله و موندگاره اما اونم تاکتیکی بود و پرس های شدید و گگن پرسینگ اومد و نابودش کرد.

بعد یچیزی بگم که این فوتبالی که من میپسندم صرفا قرار نیست جای صلاح و دیبالا رو عوض کنه؛ این خیلی هدف بلند مدتیه و در بلند مدت ما همگان مرده ایم :1:

از زیدان هم که گفتی؛ به کسی نگیا ولی من زیدان رو هم از خودمون میدونم و از نوع مربیای ایده آل گرای نامتوهم.
فکر میکنم یکی دیگه از اقدامات بحث برانگیز الگری هم این بود که بازیکنای زیادی رو شایسته این دونست که بهشون مصونیت تاکتیکی بده که عرضه این کار رو نداشتن. نمونه اش دنی آلوز :1: فک میکرد دنی آلوز روبرتو باجویی چیزی هست ...
  • Orphée, tecra, L'Avvocato و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Senmorta

Senmorta

پویا

• اعضا
  • 1236 ارسال

در مورد لذت بخش ترین قهرمانی ها من هم نظرم رو بگم :1:

خب مسلما به نظر من هم لذت بخش ترین قهرمانیمون توی این 9 سال همون اولی بود. دلایلش هم تقریبا مشخصه.

بعد از اون به نظرم به ترتیب این فصل ها بودن:2014-15 و 2015-16 و 2012-13 و2013-14 و بقیشون دیگه چندان فرقی نداشتن به نظرم :39:

2014-15 خب مسلما از این جهت لذت بخش بود که اون فصل تا قبل از جام ملت های افریقا و احضار ژروینیو توسط تیم ملی کشورش( :2laugh: ) رقابت بسیار نزدیکی با رم داشتیم و علاوه بر این، اولین فصل بدون کونته بود و یک مقدار قهرمانی سورپرایزم کرد چون اول فصل خیلی روی قهرمانی مطمئن نبودم.

2015-16 هم که به خاطر بحران عجیب غریبی که اوایل فصل داشتیم ولی باز هم آخر فصل چندین هفته مونده به پایان فصل قهرمان شدیم و ثابت کردیم که ما قرار نیست به این راحتیا دست از قهرمان شدن برداریم برام جذاب بود.

2012-13 هم که دومیش بود و باز هم تا حدودی تازگی داشت بالاخره :1:

2013-14 هم که رکورد زدیم! 102 امتیاز!

قهرمانی امسال، با اینکه امسال بعد از مدت ها قضیه حیثیتی شده بود به خاطر شکل برگزاری بازیها خیلی نچسبید.

3 تا قهرمانی دیگه ی آلگری هم کاملا عادی بودن و چیز خاصی نداشتن و البته یکیشون یه مقدار زشت در آخر فصل به دست اومد (2018-19)

2_hn6s.jpg

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

.

Tu sei la squadra del cuore

sempre in campo undici eroi

vinci l'impossibile e vai