پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

موراتوپولی

* * * * * 2 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
1007 پاسخ برای این موضوع

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

موجی در ارتباط با هجمه های اخیر رسانه ای علیه یووه و صحبتای کومیسو، با اشاره به تأیید حکم تبرئۀ خودش از اتهامِ افتراء علیه فاکتی تو دادگاه استیناف میلان در ژانویۀ 2019 و تأیید این نکته که 'فاکتیِ پدر با داورها لابی میکرده' گفته :

اونقدر علیه یووه خشم و رنجش وجود داره که خیلیا ترجیح میدن این باشگاه از صحنۀ روزگار پاک بشه، [شاید] بهمراه تموم مدیرانش در گذشته ، [تموم مدیران] فعلیش و [تموم مدیرانش در] آینده! موراتی [در دوران کالچوپولی] با فوت آنیلی ها، قدرت رو توی مُشت خودش داشت و ازش استفاده کرد...

• mory, GG.B1, El rey leon و 11 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

They SURVIVED ... That's What Make Them Assets ! i

JB.png

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

از موراتی در مورد سختیهایی که برای رسیدن به جامهاش طی کرده پرسیدن و در بخشی از حرفاش به "یووه ای که طوری رفتار کرد که کرد و مبارزه با دیواری که تزلزل ناپذیر جلوه میکرد!" اشاره میکنه...

جواب موجی : « حکمی از دادگاه استیتاف وجود داره مبنی بر اینکه جاچینتو فاکتی با داورا لابی میکرده. دادستان ایالتیِ وقت پالاتزی گفت که اینتر باشگاهی بوده که بیشتر از همه تهدید کرده. موراتی فرصت دیگه ای رو برای خفه شدن از دست داد! :D ... اینتر مشمول مادۀ 6 شد که یه جرم ورزشیه، یووه هیچوقت مشمول مادۀ 6 نشد. خوبه که به آقا یادوری کنیم چون هیچکس به نفع یووه صحبت نمیکنه، ولی من هستم! heart.gif مکالمات شنود شده ای وجود دارن که در اونها فاکتی و موراتی از داور میخوان که براشون بازی رو دربیاره. من هیچوقت همچین کارهایی نکردم... »

• mory, GG.B1, El rey leon و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

میدونستید 30 % از افرادی که بلیتهای فصل یووه رو آبونمان شدن از ایالت لومباردی (به مرکزیت میلان) هستن، همون منطقه ای که اینتر ازش میاد؟ :1:

• saeed-nedved, mory, GG.B1 و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

موجی : آیا دنبال بازگردونی حیثیتم هستم؟ باید ببینیم رأی دادگاه اروپایی چیه. اگه بهم معافیت بدن، تسلیم میشم. معافیت موقت نصیب کسایی میشه که جرمی مُرتکب شدن. من هیچکاری نکردم.. کالچوپولی؟ یه نمایش فُکاهی! یوونتوس اذیتشون میکرد چون زیاد پیروز میشد! جانی پتروچی، رئیس وقت کمیتۀ ملی المپیک ایتالیا گفت تیمی که خیلی زیاد ببره، برای ورزش مُضره! به اینا اضافه کنید مرگ 'وکیل' آنیلی رو که ما رو یتیم و ضعیف کرد. [اونموقع] حمله به یوونتوس و نابود کردنش با مسائل ساختگی آسون بود...

• mory, GG.B1, El rey leon و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

Signora Omicidi

Signora Omicidi

Golden man

• اعضا
  • 3846 ارسال
  • LocationAhWaS
فراز یعنی ممکنه موجی بخشیده بشه و ب دنیای فوتبال برگرده ؟
و اینکه بخشیده شدن یا بی گناهی موجی اثباط بشه چه تاثیری میتونه رو یوونتوس داشته باشه؟
اصلا سوال دیگه اینه ایا یوونتوس هنوز تو دادگاهی چیزی راجب کالچوولی فعالیتی چیزی داره ؟
  • Orphée, mory, tecra و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

من به شخصه اصلاً امیدوار نیستم؛ نه به اعادۀ حیثیت موجی، نه برگشتن اسکودتوها و نه پرداخت غرامت 444/581 میلیونی... تو هم بهتره نباشی افشین جان! :4:

تاثیر معافیت موجی روی یوونتوس نمادین و معنویه و قبلاً هم گفتم مدیرا و مالکین یووه هرچقدر بخوان ازش طفره برن ولی تاریخ قضاوتِ منفکی در موردشون نخواهد داشت...

آره فعالیت داره، آخرین بار ~5.5 ماه پیش و فقط یه هفته مونده به بازی با اینتر به دیوان دادرسیِ ورزشیِ ضمانتیِ کالجِ کمیتۀ ملی المپیک ایتالیا فرجامخواهی کردن...

• Hossein Salehi, mory, GG.B1 و 10 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

آپدیت موراتوپولی : جیرائودو که مادام العمر محرومه، دوشنبه از دادگاه اروپایی حقوق بشر فرجامخواهی کرده! اون ادعا میکنه که با اجازه دادن به فدراسیونهای ورزشی در برپایی دادگاه انتظامی، ایتالیا بند 6 کنوانسیون حقوق بشر که درش حق برگزاری دادگاه قانونی و محاکمه ای عادلانه تصریح شده رو نقض کرده. به وُکلای جیرائودو فقط 7 روز برای آماده کردن دفاعشون وقت داده شد که این مهلت حتی برای خوندن پروندۀ 7000+ صفحه ای متهم کافی نبوده! همچنین در استیناف اومده که صلاحیت قضایی و رسیدگی، به همون اُرگانی داده شده — فدراسیون فونبال ایتالیا — که اتهامات رو مطرح کرده... لطفاً تسلیم نشید! :63:

• Hossein Salehi, mory, قاسم و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

The_God_of_Goalkeepers

The_God_of_Goalkeepers

عشق و حال یعنی یوونتوس

• اعضا
  • 5922 ارسال

کاری به درست یا غلط بودن رفتن یوونتوس به سری بی ندارم. ولی چیزی که مشخصه اینه که اگر مقصری هم باشه، خیلی از اون تیم ها مقصر بودن و همه دست به دست هم دادن یوونتوس رو نابود کنن و جلوی قهرمانی هاشو بگیرن ولی دقیقا دوباره همون اتفاقات تکرار شد و اینبار یوونتوس طوری داره قهرمانی های سری آ رو درو میکنه که همه متوجه شدن نیازی به خرید داور یا اینجور مسائل نبوده. 

یه جمله ای است که برای این جور موارد به کار میبرن : روسیاهیش موند برا کلاغه

در مورد موجی  :8:  هم بگم که امیدوارم یه روزی دوباره به فوتبال برگرده

• Orphée, mory, Signora Omicidi و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

آمادئو روسبوک، یکی از وکلای جیرائودو، گفته که پذیرش فرجامخواهی موکلش، میتونه حکم اولیۀ کالچوپولی رو باطل کنه! توتواسپورت هم نوشته که در این صورت همه چیز باید بازبینی بشه چون فرجامخواهی به پروسه و جنبۀ ورزشی ماجرا اشاره میکنه، همون جنبه ای که همه چیز از اونجا شروع شد! روسبوک همچنین گفته که این فرجامخواهی فراتر از موجهه، حتی اگه قبول هم نشه. ادامه داده که فقط 20 % فرجامخواهی ها محکمه پسند تلقی میشن...

• Hossein Salehi, mory, GG.B1 و 11 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

دو تا مکالمۀ شنود شده حدود یک هفته پیش توسط موجی منتشر شده که حقیقتاً جالبه!

#فیورنتینا_میلان ، 30 آوریل 2005 ؛ مکالمۀ لئوناردو مآنی 1 با ماسیمو دسانتیس (داور) 2 :

مآنی : واسه این دارم بهت زنگ میزنم (که کلاً همچین کاری ممنوع بود) تا بگم 3 تا بازیکن در خطر محرومیت داریم؛ روی کاستا، نستا و سیدورف. بهشون اخطار نده چون یکشنبه با یووه تو میلان بازی داریم! :1:

موجی گفته دسانتیس نه تنها این مکالمه رو گزارش نمیکنه، بلکه یه پنالتی واضح به نفع فیورنتینا (خطای پانکارو روی پاتزینی) رو نمیگیره و حتی به اینها هم بسنده نکرده و یه روز بعد خودش شخصاً به مآنی زنگ میزنه!

1 می 2005 ؛ مکالمۀ دسانتیس (داور) 2 با مآنی 1 :

دسانتیس : [حتماً] دیده ای که من موفق شدم در مورد یووه، [نوعی] سکوت رسانه ای رو موجب بشم، چیزی که هیچکس تو تاریخ فوتبال موفق به انجامش نشده بود!

مآنی : تو یه دوست [واقعی] هستی، [حتماً] به "رئیس" یا گالیانی اطلاع میدم! :1:

+ موجی گفته دسانتیس اون فصل 4 بار برای یووه سوت زد که نتیجه ش 3 بار باخت یووه و 1 تساوی بود؛ دو شکست برابر اینتر + 1 تساوی 2-2 با پارما + یک باخت به پالرمو...

1 میلان تنها تیمی بود که مدیر ویژۀ روابط با داوران داشت! (مآنی). کل کارش داشتن روابط خوب با داورا بود. مگه روابط با داوران غیرقانونی نبود؟ مآنی در جریان موراتوپولی، فقط 2.5 سال محکوم شد! دلیل فرستاده نشدن میلان به سری بی؟ گفتن مآنی مستقل کار میکرده و میلان اطلاعی از اعمالش نداشته...

2 قرار بود نمایندۀ ایتالیا در جام جهانی 2006 باشه ولی بعد از در اومدن گند کار، نذاشتن بره. 4 سال از فوتبال محروم شد...

• mory, eⁿzº, GG.B1 و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

دادستان میلان درخواست 8 سال زندان کرده برای مدیرکل فعلی شرکت ایتالیایی اِنی، فعال در صنعت نفت و گاز و مدیرعامل سابقش یعنی پائولو اسکارونی که الان مدیرعامل میلان هست! اتهام ؛ فساد بین المللی برای استخراج از یه چاه نفت در نیجریه. دادستان ادعا میکنه که تقریباً تموم 1.3 میلیارد دلاری که شرکت شل و اِنی در 2011 پرداخت کردن، صرف رشوه به تجار، واسطه ها و مقامات نیجریه ای بخصوص وزیر سابق نفت نیجریه شده که مالک اون چاه بوده! این یکی از بزرگترین پرونده های فساد در تاریخ صنعت نفته... حالا تصور کنید این اتفاق مثلاً برای آنیلی اُفتاده بود! مگه دیگه ولش میکردن؟ میشد خوراک خبری تموم رسانه های ایتالیا و برای سالها در موردش مطلب میزدن... :4:

• mory, eⁿzº, قاسم و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

L'Avvocato

L'Avvocato

هوادارِ یوونتوسِ سابق

• اعضا
  • 1470 ارسال

فراز جان! زحمتتون نیست یه چک بکنید ببینید موراتی کفتار سال 1998 جزو مدیران همین شرکت اِنی یا یه شرکت نفتی دیگه بوده یا نه؟ :53:

• Orphée, mory, eⁿzº و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

.

.

.

.

.

.

.

هجوم( حجوم :frusty:) -راجع به(راجب) - علی‌رغم - حواس - انضباط - زمینه(ضمینه :fp: ) حضور(حظور:frusty:) - مزخرف(مضخرف) - دردِ دل(درد و دل)- توجیه( توجیح ) - دست مریزاد - نصیب - حاضر(حاظر :frusty: ) - کج دار و مریز - لهجه

وگرنه = در غیر این‌صورت

مگه نه = مگه اینطور نیست؟

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

زحمت چیه امیر جان، خوشحال میشم اتفاقاً... :6:

بله، پیربابا از 1972 عضو هیئت مدیرۀ شرکت پالایشی ساراس هست و از 1981 تا 2018 هم اونجا مدیرعامل بوده ولی ازون به بعد رئیس هیئت مدیره ست... اما نمیشه گفت با اِنی سر و سری نداره چون بطور مثال زمینی که برای ساخت ورزشگاه اینتر انتخاب کرده بود تحت مالکیت اِنی بود و بدش نمیومد از این طریف بروکراسی حوصله سر بر حکومت ایتالیا رو دور بزنه!

• mory, eⁿzº, قاسم و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

L'Avvocato

L'Avvocato

هوادارِ یوونتوسِ سابق

• اعضا
  • 1470 ارسال

ممنون فراز جان :53:

از این جهت پرسیدم : بازی‌های تدارکاتی جام جهانی 98 بود و ما با مرحوم ایویچ 7-1 از رم باخته بودیم. ایویچ برکنار و طالبی سرمربی شد و چند روز بعدش ما تونستیم اینتر رو 4-1 ببریم. چیزی که رخ داد و یادم مونده(به دلیل این‌که تقریباً همیشه اخبار رو پی‌گیری می‌کنم) این بود که در فاصله‌ی بین این دو بازی ایران یه قرارداد نفتی با ایتالیا بست :fp:

• Orphée, mory, Signora Omicidi و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

.

.

.

.

.

.

.

هجوم( حجوم :frusty:) -راجع به(راجب) - علی‌رغم - حواس - انضباط - زمینه(ضمینه :fp: ) حضور(حظور:frusty:) - مزخرف(مضخرف) - دردِ دل(درد و دل)- توجیه( توجیح ) - دست مریزاد - نصیب - حاضر(حاظر :frusty: ) - کج دار و مریز - لهجه

وگرنه = در غیر این‌صورت

مگه نه = مگه اینطور نیست؟

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

خواهش... :53:

یه بحث دیگه هم در مورد ایران و اِنی میخواستم بهش اشاره کنم. شاه معتقد بود که ریشۀ انقلاب تو مشکلاتش با غربه و اشاره داشت که همه چی از نفت شروع شد وقتی ایران تصمیم گرفت قراردادهاش رو 50-50 ببنده و با انریکو ماتی، رئیس اِنی رو هم ریخت، کسیکه با شوروی همکاری میکرد برای کشیدن فرش از زیر پای راکفلرها و تصاحب بازار اروپا در اوایل 1960... جالبه بدونید که مدتی بعد هواپیمای ماتی بدلیل بمبی که درش کار گذاشته شده بود ترکید! شاه ادعا میکرد که تا قبل این قضیه یه دانشجوی معترض هم وجود نداشت در خارج و رسانه های آمریکایی و اروپایی نگران حقوق بشر در ایران نبودن... فیلم اون سقوط رو هم ساختن و اگه به قضیه علاقه مند شدید، دیدنش بد نیست... بگو مرگ بر اینتر! :1:

• mory, قاسم, Signora Omicidi و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

برای ثبت در تاریخ : اگه یوونتوس در سال 2010 تأسیس میشد، امروز 3 اُمین قدرت برتر ایتالیا بود برابر با 9 قهرمانی جنوا... فراموش نکنید که تعداد اسکودتوهای جنوا > ناپولی + لاتزیو + رم!

• saeed-nedved, قاسم, Signora Omicidi و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

موجی گفته موقع انتخاب رئیس فدراسیون، من و جیرائودو از نامزدی فرانکو کارارو (این رو بخونید) حمایت کردیم و وقتی در این مورد سر صحبت با آمبرتو آنیلی باز شد، اون به ما اخطار داد : « ولی آیا واقعاً میدونید دارید چیکار میکنید؟ اون (کارارو) فقط چیزهایی رو که براش منفعت داشته باشن انجام میده... »

قدرت یووه هنوز دافعه داره و هنوز آزاردهنده ست، 9 قهرمانی پیاپی میاره و هیچکس هنوز نفهمیده که اونا بازم کلی دیگه میبرن، حداقل تا وقتی که دو اسکودتوی دزدیده شده در اثر فارسوپولی برگردونده بشن! چون سناتور و دکتر (آمبرتو) از اون بالا تو آسمون هواشو دارن... :8:

• saeed-nedved, mory, eⁿzº و 11 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

هنوز باورم نمیشه همچین بلایی سر یووه آوردن... نمیگم سر هیچی ولی خود کارگردانهاش بدترشو انجام دادن و موجی گفت تو اون بلبشو من فقط داشتم از "یووۀ خودم" محافظت میکردم! اگه یووه با همون شیب قوی میشد، قطعاً رکورد 3 سی ال متوالی که رئال 12 سال بعد زد رو نهایت تا 2 سال بعد شروع میکرد. اگه به اون تیم جرارد و رونالدو اضافه میشدن، آیا کسی جلودارش میبود؟ اگه سناتور 5 سال دیرتر فوت میشد، آیا باز هم بریدن سر یووه حلال میبود؟ جای موجی همیشه توی قلب منه حتی اگه بزرگترین خلافکار قرن باشه! منکه میدونم اون در درجۀ اول عاشق یوونتوس بود و مثه مدیرای بعد خودش مجبور نبود که فقط در برابر پولی که میگیره کار تحویل بده... اینه فرق اون یوونتوس با دیگرانش!

• حامد, GG.B1, قاسم و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6347 ارسال
  • LocationRasht

لارپوبلیکا، از چزاره زاکونه، وکیل جنایی که از یووه در دوران کالچوپولی دفاع کرد پرسیده یکی از معروفترین پرونده هات این بود، آیا یوونتوسی هستی؟ گفته جواب من اینه : قلباً طرفدار تورینو ام و منفعتاً یوونتوسی! :fp: از طرف یووه باهام تماس گرفتن و پول خوبیم بهم دادن، باید چیکار میکردم؟ [میخنده] ادامه داده که حتی رفته ورزشگاه و گرانده تورینو رو هم از نزدیک دیده...

• GG.B1, قاسم, behnam_juve و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

JB.png

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

جوواني كوبولي گيگلي

(رئيس سابق باشگاه يوونتوس در سالهاي 2006 تا 2009 / وكيل، فعال و مدير ورزشي)

از اينكه به جاي حضور در اين سالهاي پر فروغ يووه در سالهاي دشوار اين تيم در باشگاه يوونتوس بودم هرگز افسوس نمي‌خورم.

من در آن روزها همان كاري را كه كردم كه بايد انجام مي‌دادم.

من با تهديد كسر 30 امتياز و تبعيد به رقابت‌هاي سري B به اين باشگاه آمدم و هرچند خوشبختانه موفق شديم كسر امتياز را با تلاش فراوان به 9 تقليل دهيم اما لحظات سختي را سپري كرديم.

يووه با كمك‌هاي يك مربي عالي مثل ديده دشان به سري A بازگشت؛ مسيري كه در ادامه‌ بانوي‌پير را يكبار ديگر به رقابت‌هاي اروپايي و ليگ قهرمان نيز رساند.

بي‌ترديدخوش‌شانس بودم كه در آن روزها بازيكنان فوق‌العاده‌اي در باشگاه يوونتوس در اختيار داشتم.

با اين كه آن سالها هواداران به هيچ‌وجه از وضعيت تيم راضي نبودند اما در آن شرايط كاري بيش از اين نيز نمي‌توانستيم كاري انجام دهيم. اعتراف مي‌كنم مردي فوتبالي نبودم اما در عوض آن هميشه عاشق يوونتوس بوده و هستم.

با اينكه ژان كلود بلان مديري خوب براي يووه بود اما فعاليت در باشگاهي كه در حال غرق شدن بود و تمام جهان بر ضد آن بودند به‌هيچ وجه آسان نبود.

از ديد ما اينتر نيز يكي از باشگاه‌هايي بود كه بايد در آن زمان محاكمه مي‌شد اما مسير دادرسي در دادگاه اين اتفاق را محقق نكرد. هنوز نيز نفهميده‌ايم كه پوشه اتهامات بسيار سنگين‌تر اينتر در سال 2011 چگونه ناپديد و بعدها ناگهان پيدا شد!

yuhk_cobolli_gigli.jpg

• mory, Prince Claudio, tecra و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Tu sei la squadra del cuore

sempre in campo undici eroi

vinci l'impossibile e vai

Ti seguiremo anche noi

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی