Jump to content

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

Photo

فــابــیــو کــاپــلــو - Geometra

- - - - -

• Please log in to reply
87 replies to this topic

Pouya

Pouya

گاد خوشحال

• اعضا
  • 1,134 posts
  • Locationکرج

الان ک 2015 داره تموم میشه میریم تو 16 ..
2004 به بعد میشه اواخر دوران مربی گریش ؟ از بعد از سرمربی گری رم چیکار کرد ؟ تو این 12 13 سال این عمو چه حرکت افتخار آمیزی از خودش در وکرده ؟
والا من قبل 2003 2004 فوتبال رو دنبال نمیکردم بعدش رو دیدم ، یوونتوسه 2004 2005 رو دیدم ریال مادرید کهکشهانیشو دیدم ، انگلیسشو دیدم .. من چیزایی ک دیدم رو یادمه راجبه چیزایی ک ندیدم نظری ندارم مسلما ..

یوونتوس رو درست ندیدی پس. دوباره ببین بعدا. :nish:  رئال مادریدشم اصلا کهکشانی نبود. :1:

• Escanor, Massimiliano Allegri, Donnie and 1 other like this

تصویر

L'Avvocato

L'Avvocato

هوادارِ یوونتوسِ سابق

• اعضا
  • 1,460 posts

کسی که دوران باشگاهی مربیگری کاپلو رو دیده باشه میتونه بفهمه او چه کسی است.

مثلا اینکه پس از سال ها رم را قهرمان کرد و یا کارهای بزرگی در میلان کرد..

مشکل برخی دوستان عدم تماشای بازی های باشگاهی زیر نظر کاپلو است.

در مورد موفقیتهای باشگاهی کاپلو تردیدی نیست، نتایجش به حد کافی گویاست.مسأله اینه که 7 سال دوری از مربی‌گری باشگاهی + بالا رفتن سن عوارض خودش رو داره که اگه بشه اونها رو ندیده گرفت بهتره یه سراغی از عمو تراپ هم بگیریم :fp:

+مقایسه‌ی اون میلان  که زیر دست کاپلو بود با این یووه؟ :22:  فان باستن! رایکارد! گولیت! مالدینی!بارسی! کاستاکورتا و.....

• Bianconero Amore, eⁿzº, alexdelpiero and 4 others like this

.

.

.

.

.

.

.

هجوم( حجوم :frusty:) -راجع به(راجب) - علی‌رغم - حواس - انضباط - زمینه(ضمینه :fp: ) حضور(حظور:frusty:) - مزخرف(مضخرف) - دردِ دل(درد و دل)- توجیه( توجیح ) - دست مریزاد - نصیب - حاضر(حاظر :frusty: ) - کج دار و مریز - لهجه

وگرنه = در غیر این‌صورت

مگه نه = مگه اینطور نیست؟

satfootball

satfootball

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 4,110 posts

البته کاپلو دیگر پول زیادی جمع کرده و انگیزه ای ندارد..

• alexdelpiero, Ale10Forever, Escanor and 2 others like this

در فوتبال نهاوند مرغ یک پا دارد :45: :45: :45:

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21,022 posts

- كاپلو يكي از بهترين تيم هاي يووه رو در اختيار داشت، تيمي كه بيشترين نماينده رو در فينال 2006 داشت ولي چه افتخار در خور شاني با يووه كسب كرد ؟!

صرفا 2 قهرماني "تكراري" در سري آ كه همين هم از كارنامه يووه حذف شده !!

كاپلو براي 2 سال مجموعه يووه رو به بازي گرفت !

محض اطلاع من دوران مربيگري درخشان كاپلو در رده باشگاهي رو دنبال كردم و يادمه ...

• Bianconero Amore, juve's fan, mory and 7 others like this

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

مهدی تورین . آتزوري

مهدی تورین . آتزوري

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 825 posts
کاپلو همون دوسالی که یووه رو قهرمان سری آ کرد تو همون سالها تیم پنجم یا شیشم سری آ از تیم اول لالیگا و انگلیس قویتر بودن . سری آ هم که قدرت اول بود . هیچکدوم هم باورمون نمیشد اون سالی که رم رو قهرمان کرد ،بتونه این کارو بکنه . تو بزرگی کاپلو هیچ شکی نیست . حالا اگر ملاک قهرمانی اوردن تو اروپا باشه میشه گفت مربی خوبی نبوده .
اسم کاپلو بعد بازی با ناپولی مطرح شد بره جانشینی مکس . من کارلتو رو ترجیح میدم و پیشبینی میکنم تا چند وقت دیگه اسمهای زیادی مطرح شه .
  • alexdelpiero, Escanor, Massimiliano Allegri and 1 other like this

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21,022 posts

- شخصا بزرگي كاپلو رو زير سوال نبردم، ولي معتقدم تو يووه كار بزرگي نكرد.

اگه تيم پنجم و ششم سري آ از تيم اول بقيه ليگ ها قوي تر بودند،‌ يووه هم يك تيم رويايي و پر ستاره داشت، بازيكن هايي كه هر كدومشون مي تونستند "رهبر" يك تيم باشند.

پس يوونتوس كاپلو در اون ليگ قوي، قوي ترين تيم بود.

هنوزم يادم نميره كه چطور ليورپول و آرسنال با بازي خودشون ما رو به مسخره گرفتند ! هر چند جلوي همون دورتموند هم با گل اتفاقي امرسون يك مرحله رفتيم جلو.

اين رو براي دوستاني ميگم كه احتمالا يادشون نيست، زماني كه كاپلو به عنوان سرمربي يووه انتخاب شد موجي صراحتا گفت هدف ما اروپاست و به همين منظور كاپلو به تورين اومده.

• Bianconero Amore, juve's fan, mory and 7 others like this

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

Pouya

Pouya

گاد خوشحال

• اعضا
  • 1,134 posts
  • Locationکرج

خب با این استدلال عملکرد آنچلوتی چندین برابر بدتر از کاپلو بوده در اون دو سال. و همین جوری پیش بریم میشه اعتبار خیلی از مربی های بزرگ رو به راحتی زیر سوال برد. مثلا فرگوسن تو اروپا:1:

اون دو قهرمانی لیگ برای من از ارزشمندترین و سخت ترین قهرمانی های یووه هست. از عملکردش تو اروپام هیچ دفاعی نمی کنم؛ مخصوصا تو بازی های خانگی که یه تیم معمولی بودیم. بستگی داره چجوری نگاه کنیم. به نظر من عملکرد کاپلو در مجموع خوب بود و اگه یه سری اتفاقا نمیفتاد بهترم میشد.

پ.ن.: با دورتموند نبود و با وردربرمن بود. دیدی درست یادت نیس؟ :nish:  گل امرسون اتفاقی بود ولی یووه در مجموع دو بازی شایسته اون اتفاق بود از دید من. مخصوصا بازی رفت. :1:

• mory, eⁿzº, alex 4ever and 6 others like this

تصویر

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21,022 posts

- درتموند رو با وردربرمن قاطي كردم :nish:

من نگفتم كه عملكرد كاپلو "بد" بوده، ولي عملكردش چيزي نيست كه بهش افتخار كرد ! يووه اون سال هم چند ركورد رو جابه جا كرد اتفاقا و يكي از سال هايي بود كه فوتبال ايتاليايي رو به زيبايي ميشد توي يووه ديد.

ولي عملكرد هر مربي رو بايد با توجه به توقعات بررسي كرد، يووه اروپا رو ميخواست و كاپلو حتي نزديكش هم نشد !

• juve's fan, mory, alexdelpiero and 6 others like this

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

Massimiliano Allegri

Massimiliano Allegri

الگری ای امام ، الگری ای امام :دی

• بن شده
  • 3,066 posts

بیخیال .. پاک 

• Escanor, Pouya, Donnie and 1 other like this

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21,022 posts

- منظور از اسكودتوي تكراري، اين بود كه براي "اون" يووه اسكودتو يه چيز عادي و تكراري بود !

بازم ارجاع ميدم به مصاحبه موجي كه كاپلو رو براي اروپا اورد نه ايتاليا ...

• mory, alexdelpiero, mohammad.mahdi and 4 others like this

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

Pouya

Pouya

گاد خوشحال

• اعضا
  • 1,134 posts
  • Locationکرج

من نگفتم كه عملكرد كاپلو "بد" بوده، ولي عملكردش چيزي نيست كه بهش افتخار كرد ! يووه اون سال هم چند ركورد رو جابه جا كرد اتفاقا و يكي از سال هايي بود كه فوتبال ايتاليايي رو به زيبايي ميشد توي يووه ديد.

ولي عملكرد هر مربي رو بايد با توجه به توقعات بررسي كرد، يووه اروپا رو ميخواست و كاپلو حتي نزديكش هم نشد !

باز به همون دید که گفتم برمی گرده. می گفتی بد بوده که هیچی دیگه. :1:

2 سوال:

1. کلا بعد از 3 فینال اروپا با لیپی به چند سال میشه افتخار کرد که اون 2 سال توش نیس؟ :1:

2. به عملکرد لیپی در سه سال قبلش و کاپلو در اون 2 سال به تفکیک در لیگ و اروپا نمره بده. با توجه به همون توقعات. :1:

• GioVanni Agnelli, mory, Escanor and 2 others like this

تصویر

satfootball

satfootball

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 4,110 posts

عدم موفقیت در اروپا چیزی است که برای خیلی از مربیان بزرگ اتفاق افتاده و نمی توان با این دلیل کار بزرگ دو قهرمانی مقدرانه او را فراموش کرد... در ضمن پیشینه کاپلو به خیلی سالهای قبل از یووه برمیگرده...مد شده که با چماق چامپیئنز لیک مربیان را زیر سوال ببرند... همین فرگوسن از 20 سال حضور در اروپا مگر چند بار قهرمان شد...

• Escanor, Pouya, Donnie and 1 other like this

sinazzz

sinazzz

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 503 posts

صرفا نظر شخصیمه اما یوونتوس کاپلو حوصله سربرترین تیمیه که تا حالا دیدم و این شامل تیم های زاکرونی و فرارا و دلنری هم میشه.. 

اصلا تا وقتی یکی مثل دشام هست نمیتونم به کاپلو فکر هم بکنم!

• GioVanni Agnelli, Bianconero Amore, mory and 9 others like this

These things bring you to reality as to how fragile you are; at the same moment you are doing something that nobody else is able to do. The same moment that you are seen as the best, the fastest and somebody that cannot be touched, you are enormously fragile. Because in a split second, it's gone

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21,022 posts

باز به همون دید که گفتم برمی گرده. می گفتی بد بوده که هیچی دیگه. :1:

2 سوال:

1. کلا بعد از 3 فینال اروپا با لیپی به چند سال میشه افتخار کرد که اون 2 سال توش نیس؟ :1:

2. به عملکرد لیپی در سه سال قبلش و کاپلو در اون 2 سال به تفکیک در لیگ و اروپا نمره بده. با توجه به همون توقعات. :1:

1- به سال اول كونته و البته سالي كه در سري ب بوديم شخصا افتخار مي كنم. توضيح لازم نيست فكر ميكنم چون واضح هست چرا. سال سوم كونته هم بخاطر ركوردي كه زد همواره در ذهنم ميمونه ولي چون سال هاي زيادي نيست كه بهشون افتخار كرد دليلي بر اين نيست كه به سالهاي كاپلو افتخار كرد !

2- ليپي :

سري آ : 9 از 10 - يك امتياز ازش كم كردم بخاطر سال آخر،‌ كه البته چون كلا سال سوم سال نحسي ـة ميشه طبيعي جلوه داد اين موضوع رو.

اروپا : 7 از 10 - يك بار تا آستانه قهرماني رفتيم.

كاپلو :

سري آ : 8 از 10 - ازش 2 امتياز كم كردم چون يووه فوتبال شاخصي رو به نمايش نميزاشت، ولي اينقدر "قدرتمند" بود كه كمتر تيمي ياراي مقاومت در برابرش رو داشت. ضمن اينكه بازي هاي ضعيف هم البته كم نداشتيم.

اروپا : 2 از 10 - با اون همه ستاره واقعا باخت هاي شرم آوري رو متحمل شديم، بخصوص باخت مقابل آرسنال رو واقعا هيچ وقت نمي تونم هضم كنم كه چطور ونگر با شخصيت يووه بازي كرد ! ليورپول هم كه ديگه ...

يوونتوس كاپلو صرفا يك تيم قدرتمند بود ولي من هميشه اعتقاد دارم يووه تيمي نيست كه هر مربي بتونه توش موفق باشه،

مثلا وقتي بازيكني رو مي خريم خيلي برام مهمه كه دلش هم با يووه باشه و اين توي عملكردش هم تاثير داره، قضيه مربي هم همينه، شما سال هاي مربيگري ليپي، دشان و كونته رو ببينيد، مربياني بودند كه علاوه بر دانش فني، قلب و احساسشون هم با يووه بود و حالا مقايسه كنيد با كاپلو و امثالهم.

يووه تيمي بود كه توانايي خريد هر بازيكني رو داشت، من بيننده هم مي دونستم كه يووه يك جانشين "معمولي" هم نداره براي ندود، چطور كاپلو اين رو متوجه نشده بود ؟ تا در نبود ندود از بازيكني نظير روبن اليويرا استفاده نكنه ؟!

8 بازيكن يووه در فينال جام جهاني حضور داشتند ! درسته اين دليلي بر حتم موفقيت در رده باشگاهي نيست ولي حداقل بيانگر اين مسئله هست كه يووه تيم ستارگان زمان خودش بود !!

• juve's fan, mory, mohammad.mahdi and 5 others like this

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

مهدی تورین . آتزوري

مهدی تورین . آتزوري

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 825 posts
وفتی اسم های لیپی و دشام و کونته میاد وسط . خود به خود دستها به علامت تسلیم میاد بالا . کاپلو هم به عنوان اخرین گزینه ی احتمالی هفته های اینده ( ؛ میشه بهش فکر کرد . اخرین گزینه . نه اولین گزینه . یک درصد اگر علگری بد نتیجه بگیره تو دو3 بازی روبرو . اخراج نکردنش سوال بر انگیز میشه . من دنبال بدنتیجه گرفتن علگری نیستم و نخاهم بود چون دودش تو چش خودم میره ولی به هر حال احتمالات رو باید در نظر گرفت . دون فابیو هم بزرگترین اشتباهش رفتن به عرصه ی ملی بود که شاید خودشم الان پشیمون باشه ولی پول خوبی به جیب زد و اصلا همون بهتر که انگلیس و روسیه رو نتونست به جایی برسونه .
  • juve's fan, Escanor, Massimiliano Allegri and 2 others like this

juve's fan

juve's fan

مدير سابق

• اعضا
  • 6,891 posts

کاپلو مربی فوق العاده ایه و شخصا شکی و تردیدی در مورد شایستگی و بزرگیش ندارم ولی اون دو سالی که تو یووه بود و اون نتایج رو تو اروپا کسب کرد

از نظر من نقاط تاریکی تو کارنامه ش محسوب میشه...تنها با ناکامیمون تو اون دو سال کار ندارم...سوای این که حذف شدیم بسیار بی خطر و منفعلانه فوتبال

بازی کردیم و لیورپول و آرسنال به راحتی آب خوردن حذفمون کردن...با توجه به این که سنش هم کم نیست دیگه بعیده چیزی بیشتر از این رو نشون بده هر

چند اون یوونتوسی که با کمک موجی ساخته بود علیرغم این که تو اروپا موفق نشد از نظر من یکی از بهترین و قلدرترین تیم های تاریخ بیانکونری بود...

اگر قرار به انتخاب باشه برای من بعد از کارلتو و دشام گزینه سوم خواهد بود...

• mory, Numero Uno, eⁿzº and 7 others like this

Pouya

Pouya

گاد خوشحال

• اعضا
  • 1,134 posts
  • Locationکرج

1- به سال اول كونته و البته سالي كه در سري ب بوديم شخصا افتخار مي كنم. توضيح لازم نيست فكر ميكنم چون واضح هست چرا. سال سوم كونته هم بخاطر ركوردي كه زد همواره در ذهنم ميمونه ولي چون سال هاي زيادي نيست كه بهشون افتخار كرد دليلي بر اين نيست كه به سالهاي كاپلو افتخار كرد !

2- ليپي :

سري آ : 9 از 10 - يك امتياز ازش كم كردم بخاطر سال آخر،‌ كه البته چون كلا سال سوم سال نحسي ـة ميشه طبيعي جلوه داد اين موضوع رو.

اروپا : 7 از 10 - يك بار تا آستانه قهرماني رفتيم.

كاپلو :

سري آ : 8 از 10 - ازش 2 امتياز كم كردم چون يووه فوتبال شاخصي رو به نمايش نميزاشت، ولي اينقدر "قدرتمند" بود كه كمتر تيمي ياراي مقاومت در برابرش رو داشت. ضمن اينكه بازي هاي ضعيف هم البته كم نداشتيم.

اروپا : 2 از 10 - با اون همه ستاره واقعا باخت هاي شرم آوري رو متحمل شديم، بخصوص باخت مقابل آرسنال رو واقعا هيچ وقت نمي تونم هضم كنم كه چطور ونگر با شخصيت يووه بازي كرد ! ليورپول هم كه ديگه ...

يوونتوس كاپلو صرفا يك تيم قدرتمند بود ولي من هميشه اعتقاد دارم يووه تيمي نيست كه هر مربي بتونه توش موفق باشه،

مثلا وقتي بازيكني رو مي خريم خيلي برام مهمه كه دلش هم با يووه باشه و اين توي عملكردش هم تاثير داره، قضيه مربي هم همينه، شما سال هاي مربيگري ليپي، دشان و كونته رو ببينيد، مربياني بودند كه علاوه بر دانش فني، قلب و احساسشون هم با يووه بود و حالا مقايسه كنيد با كاپلو و امثالهم.

يووه تيمي بود كه توانايي خريد هر بازيكني رو داشت، من بيننده هم مي دونستم كه يووه يك جانشين "معمولي" هم نداره براي ندود، چطور كاپلو اين رو متوجه نشده بود ؟ تا در نبود ندود از بازيكني نظير روبن اليويرا استفاده نكنه ؟!

8 بازيكن يووه در فينال جام جهاني حضور داشتند ! درسته اين دليلي بر حتم موفقيت در رده باشگاهي نيست ولي حداقل بيانگر اين مسئله هست كه يووه تيم ستارگان زمان خودش بود !!

1. اون دو سال طبیعتا جلوتره و اگه فقط به اون دو تا افتخار می کنی (سال قبل و سال دوم لیپی هم جا داره البته :1:)، خب طبیعیه که اون دو سال کاپلو توشون نیست. اینجا منطق نسبیت رو کاملا قبول دارم ولی خب توقعت بالاس :1:

2. اینجوری فایده نداره رئیس :1: به ریز.

لیپی به ترتیب در لیگ: 8 - 9 - 5

لیپی به ترتیب در اروپا: 5 - 10 - 5

کاپلو لیگ: 9 - 9

کاپلو اروپا: 6 - 4

حقیقتا متمایل به لیپی نمره دادم چون بیشتر دوستش دارم :1:

عملکرد هر دو مربی هم از میانگین کلی این نمره ها تعیین نمیشه ها. یک سال ممکنه تا 3-4 برابر یک سال دیگه ارزش داشته باشه. مثل 2 و 3 لیپی.

...

که کمتر تعصب در لحاظ بشه. :1:

"ضمن اينكه بازي هاي ضعيف هم البته كم نداشتيم."

نمره ها + همین جمله ت نشون میده کاملا تعصبی داری نظر میدی. این جمله جا نداشت بالا هم باشه؟ :1: یا هر متر و معیاری، تعداد بازی های ضعیف تیم کاپلو در لیگ به طور متوسط کمتر از دوره لیپی بوده. هر معیاری. (حتی اگه سال سوم لیپی رو هم لحاظ نکنیم. :1:)

اون نمره ها از نظر من یعنی اتمام بحث کلا :1:

اینکه یووه تیم ستارگان زمان خودش بود درسته ولی به معنی نفی تیم دوره قبل نیس. یک دلیلش اینه که اون سال خود لیپی مربی ایتالیا بود نه تراپی که عقلش دیگه خیلی جواب نمی داد (؟!) و بهترین نسل ایتالیا رو نابود کرد. فرانسه هم همینطور. تیم کاپلو بهتر بوده ولی نمی دونم چرا قصد داری اینقدر فاصله رو زیاد جلوه بدی.:| فاصله زیاد نبوده به نظرم.

بقیه حرفاتم که نقل قول نکردم، مثل بازی های نه چندان جالب و قلب و احساس و چندین ایراد دیگه رو کاملا موافقم. ریشه تو اون نمره ها هست که با کلی گفتن مشخص نمیشه. :1:

پ.ن.: من بین مربی هایی که خودم دیدم + زمانی که در تاریخ که ندیدم ولی بررسی کردم، هیچ مربی رو به اندازه لیپی قبول ندارم و به نظرم بهترین مربی تاریخ فوتباله. علاوه بر این از تمام مربیا و بازیکن ها هم بیشتر دوستش دارم. (اینو خطاب به بهمن نگفتم، کلی بود. یه بار یادمه تو فوتی یه بحثی شبیه این داشتیم و اسم دل پیرو هم مطرح بود. 1 نفر که مشخص بود هیچ دیدی نسبت به اوج دوران دل پیرو نداره، از دور اومد یه جمله نوشت که تو (یعنی من)  سطح بازی دل پیرو رو متوجه نشدی! اینو گفتم که حرفای عجیب غریب نزنید تا بزرگی لیپی یادآوری بشه. :1:)

پ.ن. 2: این چیزایی که گفتم ربطی به شایعات اخیر نداره. کاپلو الان بین هر تعداد گزینه، برای من اولویت آخر هست. خودشم امکان نداره بیاد گذشته ش رو خراب کنه. بحث من مقایسه اون دو سال با 3 سال قبلش و جایگاهش در تاریخ یووه هست. وگرنه همه می دونن اون دو سال تو اروپا خوب نبودیم. (سوال: کلا چند سال خوب بودیم؟ همون دوره تراپ مثلا که ستاره هم کم نداشتیم. :1:)

• mory, Escanor, Massimiliano Allegri and 3 others like this

تصویر

mory

mory

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3,712 posts

یک مشکل بزرگی که (البته از نظر من ) اون دو سال مربیگری کاپلو توی یووه داشت عدم اعتقاد شدید کاپلو به بازی فانتزی و بازیکنان فانتزی بود چیزی که یووه رو خیلی خشک و تک بعدی کرده بود ...

یووه یک فوتبال بسیار منظم و ماشینی رو بخوبی انجام می داد ولی از انعطاف و شادابی و زیبایی کاملا تهی بود .

قبل از کاپلو در دوران دوم لیپی هم ما در اروپا به قهرمانی نرسیدیم و به لیپی هم در جای خودش انتقاد وارده ولی اصلا بازیهای تیم لیپی رو از نظر زیبایی و انعطاف و طراوت نمی تونم با دوره کاپلو مقایسه کنم .

کاپلو یک تیم تماما فیزیکی و قلدر ساخته بود که حتی بازیکنان هنرمندی مثل کامورانزی و ندود حق بازی فانتزی درونش نداشتند ( الکس رو بخاطر سبک بازیش چسبونده بود به نیمکت ) این موضوع باعث نچسب شدن بازیهای یووه شده بود .

از معدود سالهایی بود که مدیران یووه ناپرهیزی کرده بودند و تیم رو دقیقا باب میل جناب کاپلو به امید قهرمانی اروپا بسته بودند و به نظرم از نظر مهره ها و کیفیتشون با امثال رئال و بارسا هم سطح بودیم .

ولی اینقدر تیم کاپلو در اروپا محتاط و ترسو بازی میکرد که کلا آدم نا امید میشد مثلا در برابر وردربرمن و لیورپول هم مشکل داشتیم اساسی ... بازی در برابر وردربرمن شرم آور بود .

چرا تیم آلگری سال پیش اینقدر در اروپا  تازوند و موفق شد ؟... مهمترین دلیلش رو آوردن به بازی بی مهاباتر و روبه جلو تر بود .

در لیگ مخصوصا سری آ با رویکرد احتیاط خوب میشه همین الانشم امتیاز جمع کرد و موفق شد ولی در اروپا با این ذهنیت به سرعت به بن بست میرسیم .

• Bianconero Amore, juve's fan, eⁿzº and 4 others like this

تصویر

ای به رویا سرسپرده با توام ای همه خوبی

راهی کدوم دیاری...

satfootball

satfootball

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 4,110 posts

در زمان او تیم بیشترین کارایی رو در خط حمله داشت با کنار زدن دلپیرو و از این حیث ایرادی وارد نیست.

کاپلو فوتبال محافظه کارانه داشت.

اما او مربی بیزرگی است همین که به حجازی میگفتن ناصرخان کاپلو خود نشان از بزرگی او دارد.............

• Escanor, Pouya and Donnie like this

Donnie

Donnie

تیفوسی تیفوس

• اعضا
  • 1,828 posts
کاپلو: یوونتوس آماده است تا برای فتح اسکودتو مبارزه کند."

72597579699693018794.jpg

فابیو کاپلو سرمربی سابق تیم های یوونتوس و میلان معتقد است که بیانکونری به یک توازن برای بازگشت به رقابت برای اسکودتو رسیده است. کاپلو معتقد است که روسونری و بیانکونری پس از شروع ضعیف در رقابت های سری آ می توانند برای فتح اسکودتو مبارزه کنند.

این در حالی است که او معتقد است میلان نیاز به زمان بیش تری برای تطبیق خود با روش های سینیشا میهایلوویچ دارد و انتظار دارد یوونتوس قدم محکمی برای فتح سری آ بردارد که آغاز آن از بازی روز شنبه مقابل میلان خواهد بود.

• با دیدار ال کلاسیکو در اسپانیا و یوونتوس و میلان در ایتالیا بازی های فوتبال در اروپا دوباره از سر گرفته می شود...

" من در بازی ال کلاسیکو حضور خواهم داشت. این یک بازی کلیدی برای رئال مادرید است. در صورتی که بارسلونا برنده این دیدار شود با شش امتیاز اختلاف در صدر قرار خواهد گرفت و رئال را در شرایط بدی قرار خواهد داد. من فکر می کنم مشکلاتی در مادرید وجود دارد، اما هنگامی که بازی هایی مانند این انجام می شود در رختکن تیم متحدتر می شود. بارسلونا با مسأله ی مصدومیت لیونل مسی به خوبی واکنش نشان داده و کنار آمده است. غیبت او همه ی بازیکنان را مسئولیت پذیرتر کرده است و اعتقاد آن ها در این مورد رشد پیدا کرده است."

• نظر شما در مورد بازی یووه- میلان چیست ؟

" یووه باید به رتبه های بالای جدول بازگردد و بازیکنان در حال حاضر به نحوی با عزم و اشتیاق بازی می کنند که می توانند این کار را انجام دهند. میلان در هر بازی در حال پیشرفت است. من می توانم تصور کنم سینیشا میهایلوویچ چه احساسی دارد. مشکل این است که بازیکنان نمی توانند آنچه را که از آن ها انتظار می رود انجام دهند. این پیراهنی که بازیکنان می پوشند مسئولیت بیش تری دارد و این چیزی است که یک بازیکن را بزرگ می کند. آن ها باید بدانند که چگونه با این پیراهن ارتباط برقرار کنند و اجازه ندهند که نام تیمی که آن ها در آن بازی می کنند بر روی عملکردشان تأثیر بگذارد."

88311696426047863869.jpg

• آیا یووه و میلان می توانند به رقابت بر سر اسکودتو بازگردند؟

" من معتقدم یووه فرصت های بیش تری در اختیار دارد. فکر می کنم آن ها هم اکنون اولین قدم خود را در این مورد برداشته اند و تلاش می کنند که به مسیر درست برای کسب اسکودتو بازگردند. شروع بد تیم در ابتدای فصل قابل درک بود. بازیکنانی مانند کارلوس توز، آرتورو ویدال و آندرا پیرلو تیم را ترک کردند و تطبیق با شرایط جدید کار آسانی نبود. میلان تغییرات زیادی در تیم انجام داده است و سرمربی نیاز به زمان دارد. بی صبری موضوعی است که در فوتبال همواره وجود دارد. هنگامی که بازیکنان جدید به خدمت گرفت می شود این فکر در ذهن به وجود می آید که کار دشوار تمام شده است، اما این تمام موضوع نیست. به منظور برنده شدن باید یک پایه ی محکم و استوار داشت و همزمان دو بازیکن بزرگ به خدمت گرفت."

• پوگبا در این فصل دچار فراز و نشیب های بوده است...

" مسئولیت زیادی بر روی دوش او گذاشته شده است. آن ها او را به یک بازیکن ستاره تبدیل کرده اند و در حال حاضر شرایط برای او تغییر کرده است. یووه باید صبر داشته باشد، به خاطر این که استعداد پوگبا انکارناپذیر نیست."

• در مورد پائولو دیبالا چه نظری دارید؟

" من بازی او را خیلی را دوست دارم. او کیفیت بالایی دارد اما در حال حاضر جوان است و آن ها باید به او اجازه دهند اشتباه کند و با ترس های خود روبه رو شود. این چیزی است که هر بازیکنی برای رشد به آن نیاز دارد."

• در مورد آغاز دوران حرفه ای جیانلوئیجی بوفون در دیدار پارما و میلان در 19 نوامبر 1995 صحبت کنید.

" آن روز را به یاد دارم، به خاطر اینکه سرمربیگری میلان را به عهده داشتم. هنگامی که در رختکن بودم و به ترکیب ابتدایی پارما نگاه کردم شگفت زده شدم. به بازیکنانم گفتم آن ها با یک بازیکن از پریماورا بازی را آغاز خواهند کرد. پس از آن دیدار بود که فهمیدم که چرا آن ها این تصمیم را گرفتند. آن دیدار با نتیجه ی 0-0 به پایان رسید و بوفون سه سیو فوق العاده انجام داد."

• در بین بزرگان تاریخ فوتبال، بوفون را در چه جایگاهی قرار می دهید؟

" او در بین پنج دروازه بان برتر تاریخ قرار دارد. دینو زوف، ریکاردو زامورا، لو یاشین و گوردون بنکس و بدون شک بوفون در تمام تاریخ بهترین است."

• با این حال میلان دروازه بان با استعداد جوانی مانند جیانلوئیجی دوناروما را در اختیار دارد...

" من دیه گو لوپز را به خوبی می شناسم و او دروازه بان بزرگ و حرفه ای است. اگر میهایلوویچ بخواهد از دوناروما استفاده کند چیزهای بزرگی خواهد دید."

• بودن به عنوان دروازه بان نخست میلان در سن 16 سالگی کمی عجیب نیست؟

" پائولو مالدینی و جیانی ریورا فوتبال حرفه ای را هنگامی که سن کمی داشتند آغاز کردند. با این حال تفاوت هایی وجود دارد و این تفاوت ها در پست هایی است که بازی می کنند. پست دروازه بانی متفاوت است، اما بوفون نشان داده است که هنگامی که بازیکنی واقعاً بااستعداد است فرصت دادن او انتخاب درستی است."

• شما هر دو تیم میلان و یوونتوس را سرمربیگری کردید. به کدام باشگاه وابستگی بیش تری دارید؟

" ارجحیتی وجود ندارد. من بیش تر روزهای فوتبالی ام با یووه گذارندم و همچنین دو فصل به عنوان سرمربی با آن ها بودم. برای من آن دو اسکودتو در زمین به دست آمدند، به خاطر اینکه من هرگز فکر نمی کنم که آن ها به ما هدیه داده شدند. به عنوان بازیکن در میلان دوران حرفه ای خود را به پایان رساندم و از سیلویو برلوسکونی تشکر می کنم که توانستم به عنوان سرمربی حرفه ای کار خود را آغاز  کنم. من در دهه ی 90 تمام عناوین را با میلان برنده شدم و رکوردها را شکستم. با این حال، به رم و اسکودتویی که در سال 2001 به دست آوردیم  نیز متصل هستم و آن اتفاق خارق العاده ای بود."

• با عملکرد تیم ها در فصل اخیر وضعیت لیگ سری آ را چگونه ارزیابی می کنید؟

" سری آ پیشرفت کرده است و در حال رسیدن به بهترین  لیگ ها است. با نگاهی به بازیکنان جوان و فوتبالی که تیم ها ارائه می دهند مشاهده می شود باشگاه ها عملکرد خوبی داشته اند و فوتبال ما یک بار دیگر به یک فوتبال رقابتی در اروپا تبدیل شده است. با این حال، ما ورزشگاه هایی قدیمی داریم که در حال حاضر خالی هستند. هنگامی که یک دربی بدون هواداران هر دو تیم برگزار می شود نشانه ی بدی در فوتبال است."

• آیا گونزالو هیگواین بهترین بازیکن سری آ در حال حاضر است ؟

" او قطعاً بهترین مهاجم است. من او را به خوبی می شناسم، به خاطر اینکه به یاد دارم فرانچسکو بالدینی با او، فرناندو گاگو و مارسلو در رئال مادرید قرارداد امضا کرد."

• مدعی کسب عنوان قهرمانی در یورو 2016 چه تیمی هست؟

"آلمان و اسپانیا و سپس فرانسه. اما نسبت به عملکرد انگلستان کنجکاو شده ام به خاطر اینکه آن ها بازیکنان جوان زیادی در اختیار دارند، اما باید ببینیم که فرم آن ها در تابستان چگونه خواهد بود."

• به نظر شما چه تیم هایی شگفتی ساز خواهند شد؟

" استرالیا و لهستان"

• نظرتان در مورد تیم ملی ایتالیا چیست؟

" ما در حال پیشرفت هستم و آنتونیو کنته در حال حاضر به خوبی کار می کند."

• اما بازی تیم در دو دیدار دوستانه گذشته نشان داد که ما مشکلاتی در خط دفاع داریم.

" عملکرد خط دفاع باید آخرین نگرانی آن ها باشد. هر بازیکنی می تواند از شرایط خوب خود فاصله بگیرد. اما با وجود بوفون، جورجو کیه لینی، لئوناردو بونوچی و آندرا بارزالی آن ها خط دفاع خوبی در اختیار دارند."

•  در مورد بازیکنان جوان چه نظری دارید؟

" فدریکو برناردسکی یک استعداد ناب است.  اما من بازی دومنیکو براردی را دوست دارم و او می تواند در ماه های باقیمانده سورپرایزهایی برای کنته ایجاد کند."

برگرفته از مصاحبه ی استفانو بولدرینی از روزنامه ی ورزشی گازتا دلو اسپرت

zs96_09331954287134591688.jpg

• Hossein Salehi, juve's fan, mory and 13 others like this

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users