Jump to content

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

Photo

کلودیو مارکیزیو - Principino

* * * * * 2 votes

• Please log in to reply
2605 replies to this topic

ace of glass

ace of glass

بهترین فرد فروم

• اعضا
  • 7,863 posts
  • Locationساری

خوشحالم در یووه غیرت ب خرج دادی و رفتنشش ب نفع تیمه ولی رفتن استورارو ب نفع همست 

بودنش حقوق اضافیه وقتی سطحش  در حد استورارو شده کار بزرگی در یووه نکرد ولی خوب همیشه ت ویووه بهش احترام گذاشتیم الانم بهتره راه جرارد رو در پیش بگیره  وقتی بوفون رفت میشه اینم بره ولی خوب میشه ی فصلم بمونه تا تیم قدیمی داشته باشه ولی الان میشه خوب فروختتش

• tecra likes this

capture1_gp2v.jpg

juvenilia-xs

juvenilia-xs

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 273 posts

دوستان عزیزم با این وضعی که برای مارکیزیو پیش اومده چطور توقع دارید افت نکنه ؟

اگر نذارن شما بیاید توی فروم و به این دلیل نتونید فعالیت داشته باشید ، و تصمیم بر این گرفته بشه که سطح شما مثل منی که خیلی کم میام اینجا پایین اومده و مثلا طبق یک قانون "مدرن" آیدیتون رو حذف کنن ، به نظرتون منطقیه ؟

سبک تفکرات احمقانه ی آلگری (که قطعا شما باید هواخواهش باشید و دلیل مخالفتتون با مارکیزیو هم همین هست) باعث شده مارکیزیو افت کنه . همین رونالدوی فرازمینی (قخخخخخ) اگر بهش بازی ندن و مث مارکیزیو باهاش رفتار کنن تو باشگاهش ، افت نخواهد کرد؟؟ (کما اینکه قطعا ساکت نخواهد بود و باشگاه رو خواهد خورد - هرچند اینها مث فلانیا هستن ، جا و مکان ندارن که)

واقعا نمی دونم هم شما هم بسیاری دیگر از دوستان، این ایده ها رو  چطور استنتاج میکنید !!

طرف کل زندگیش تو باشگاه بوده . بهش بازی نمیدن دنده هاشون خرد. حداقل این شکلی سعی نکنن محترمانه بیرونش کنن (که از صد جور بی احترامی بد تره).

حالا بوفون میگه می خواد بره یه جای دیگه هم یکم بازی کنه . ولی آلکس بازیکنی بود که از یووه بره ؟؟؟ چطور می تونید فکر نکنید که مدیریت یوونتوس رو چند تا آشغال پول پرست عهده دار شدن!! به خاطر چند تا بی مصرف مث خدیرا و آلگری و غیره و ذالک، اسطوره ی باشگاه رو بیخیال نشید. خدیرا اگر اون بهترین سبک جهانی رو داشت تو همون رعال بود الان. جهت یاد آوری با قیمت Zero خریدیمش. خدیرا همونی نیست که تو چندین بازی 15 20 بار توپ رو لمس کرده بود. حالا میگیم لمس، از نبوغ لایتنهای خدیرا باید زانو بر زمین گذاشت.

اتفاقا قبلا یه جایی قشنگ توضیح داده م که وضعیت هافبک و کل تیم جطوریاست و جطور خدیرا یکی از مهمترین آفات تیمه . شاید تو تاپیک بررسی تاکتیک تیم باشه.

حتی بعضی احتمالات پیش میاد : این جناب عانیلی سابقه ی درستی که نداره . شخصا رفت به رونالدو گفت یارو مراکشیه رو ول بیا با خودم. مجبورم نیستی به رسانه ها جواب پس بدی که چرا هی به خونه م میای.

بسه دیگه ، وقتی میگیم فوتبال مدرن ، دلیل نمیشه انسانیت و شعور رو هم زیر سوال ببریم. تا اون لحظه ای که دیگه نخواهم بود بیانکونری ام . ولی تا همون لحظه هم تف به غیرت این بی شرفای دلغک و هرزه ی پول پرست. همه شون و هرچی که هستن. یکی یکی و به نوبت.

معذرت می خوام واقعا لازم بود یه پست این شکلی ارسال بشه . :53: :53: :53:

• Principino, Aminvo, tecra and 6 others like this

.

ace of glass

ace of glass

بهترین فرد فروم

• اعضا
  • 7,863 posts
  • Locationساری

@juvenilia-xs عزیزم ناراحتیت رو  درک میکنم اما ی نکته مگه مربی مغز خر خورده ک مارکیزیویی ک خوبه رو بذاره نیمکت و تیمش رو تضعیفکنه ؟؟؟ حتما افت کرده ضعیف شده در حد تیم نیس ....شما یادت میاد سال 2012-13اقای کنته مارکیزیوی اماده رو میذاشت نیمکت و ب پوگبای  بی تجربه حتی جلوی ترابوزان اسپوربازی میداد بعد ک دو گل زدیم بیرونش کرد و مارکیزیو رو جا پوگبا اورد اما الگری فینال سی ال جلو بارسا مارکیزیو رو بازی داد سن مارکیزیو رفته بالا الان افت کرده  نمیشه روش حساب کرد اما میشد ب عنوان تیمی ک اسطوره هاش 20 سال توش میمونن مارکی رو نگه داشت اما فوتبال مدرن نمیذاره سود کردن نمیذاره ولی قبول کنین مارکیزیو دوران الگری بیشتر بازی کرد من امار رسمی میدم پیانیچ خدیرا هر دو سر  تر از مارکیزیو بودنت و هستن در کل کریرشون

• Aminvo, Signora Omicidi, tecra and 2 others like this

capture1_gp2v.jpg

juvenilia-xs

juvenilia-xs

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 273 posts

آقا آمار رو ول کن . بحث 40 50 سال قبل نیست که بشینیم آمار رو بررسی کنیم. بازیها رو دیدیم دیگه . می تونیم قشنگ و در حالت کلی (تاکید میکنم در حالت کلی) وضعیت بازیکنا رو بررسی کنیم.

قبل از همه چیز اشاره کنم به پست مارکیزیو و وظایف مارکیزیو در مقایسه با خدیرا : آلگری اکثرا در پست هافبک تدافعی و چسبیده به مدافعان، مارکیزیو رو بازی داده . در حالی که خدیرا یادم نمیاد حتی یک بازی رو به مدافعان چسبیده باشه (چیزی که پیانیچ و مارکیزیو بوده اند) . پست خدیرا جلوتره. آلگری  وظایفش رو طوری میچینه که بهش اجازه می ده دقیقا مث یک مهاجم تو دفاع حریف نفوذ کنه . گلهایی هم که زده الان هستن و حتما و قطعا خودتون دیدید. (یک زمانی مارکیزیو در پست مناسب بازی میکرد و اون گل به یاد ماندنی رو به اینتر زد و حتما یادتون هست)

مسئله ی بعدی بحث آمادگی و سن و سال هست : قشنگ اندام مارکیزیو رو توی عکسها می بینیم . و بازیهایی که در زمین بوده (که قطعا بخاطر همین مسائل حاشیه ای که با آلگری داشته ، نتونسته تمرکز هم داشته باشه و بهترین قابلیتش رو رو کنه) دیدیم که همپای بقیه ی بازیکنا می دوه و خستگی ناپذیره (اصطلاحا) . من اشتباه می کنم یا تو این قضیه از خدیرا بهتر بوده ؟؟؟ به نظرم تاب و تحمل مارکیزیو از خدیرا بیشتره.

مسئله ی تاثیرگذاری : ببینید صرف اینکه یک بازیکن گل بیشتری زده نمی تونه ملاک برتری باشه . من به جرات میگم با وجود اینکه آمار هیگواین توی یووه خوب بده ولی مانژوکیچ از هیگواین تاثیرگذارتر بوده. عملکرد بهتری هم داشته . کاری به آمار ندارم. خیلی چیزها توی آمار نمیاد. مثلا روحیه ای که مارکیزیو بعنوان اولین فرد، بعد از باخت بازی رفت مقابل رئال به تیم تزریق کرد توی هیچ آماری نیمده و نخواهد آمد. و خیلی هاتون هم به احتمال زیاد فراموش کرده بودید این قضیه رو . با همون روحیه ها تونستیم رئال رو تو بازی برگشت تحقیر کنیم. به معنای تمام در بازی برگشت خوب بودیم. کریر خدیرا چون توی رئال بوده بهتر از مارکیزیوست . بازیش رو می بینیم دیگه . ضعفش در نگهداری و ثبات در نقاطی که بازی می کنه باعث ایجاد ضعف در خط هافبک بود. ماتوئیدی رو نمی تونم انکار کنم. چون یه جورایی مث خدیرا نبوده . حتی با القای قدرت بدنی ، تونسته اون سمت چپ رو ببنده . با وجود خدیرا ، بازیکنایی مث کوادرادو و برناردسکی مجبور بوده ن یک تنه به دفاع حریف بزنن. چون خدیرا قدرت نگهداری توپ رو نداره . یه چیزی که هست اینه که در بعضی موقعیت ها بنا بر تجربه ش ، جایگیری مناسبی داره که اونم به اندازه ای نیست که بشه ازش راضی بود. افت پیانیچ هم بماند. قشنگ دقت می کردم وقتی پیانیچ پستش رو ول می کرد ، خدیرا خوب پوشش نمی داد پشت سرش رو . خیلی جاها هم بدون اینکه لازم باشه جلو رفته و پیانیچ نتونسته جاش رو سریعا پر کنه و فضای مناسبی در اختیار حریف گذاشته .

کاری به یکی دو بازی ندارم . بعضی مواقع هم عالی بوده خدیرا . مثلا هتریک کرده . حالا تیم حریف ضعیف بوده و اینها بماند . بهرحال بعضی جاها تجربه ش تاثیر شدیدا مناسبی داشته . من به کلیت کارشون توجه میکنم . قطعا نخواهم گفت مارکیزیو بهترینه ، یا بهترین توی یووه ست . اما اعتقاد دارم اگر بهش اعتقاد داشته باشی و وظایف مناسبی رو براش تعیین کنی می تونه گزینه ی مناسبی باشه و روش خاصی هم داره که ایتالیایی گونه ست. عیب های آلگری رو فکر نکنم لازم باشه ذکر کنم . قبلا هم خودم و هم خیلی دوستان خیلی حرفه ای تر نقدش کرده ن . اشتباهات فاحشی در کنار خوبیهاش داره که واقعا عملکردش رو زیر سوال می بره . حداقل می تونم از صلیقه شخصی اشتباهش در مورد مارکیزیو برای صحت عرایضم استفاده کنم. آلگری دو نوع بازیکن می خواد : یک سری غلام حلقه بگوش که بدون هیچ کار اضافه ای دفاع و پرس کنن و اندیشه هاش رو اجرا کنن (مثل بازیکن مورد علاقه ش دیشیلیو). و یکی دو بازیکن که تو فاز حمله بتونن زهردار باشن. مث کاستا و کواد که هرگز تسلیم نمیشن. با این اندیشه نمیشه فوتبال بازی کرد. جونمون در اومد تا اسکودتو رو گرفتیم. تیمی که پارسال داشتیم باید می تونست همون 5 6 هفته به آخر فصل کار رو تموم کنه . استفاده ی نادرست و نابه جا باعث شد کلی مصدوم بدیم. خیلی بازیها رو بر اساس اندیشه های ایشون ، به زور بردیم.

به آمار چیکار دارم وقتی لحظه به لحظه ی بازیها رو دیده م !!؟؟

صرفا نتیجه و جام و آمار و رکوردها برای هواداری مهمه که می خواد پزش رو بده یا چه می دونم ، باهاشون اعتماد بنفس بگیره . من یه بازی قشنگ و سنگین (صرف نظر از برد و باخت) رو به ده ها جام و آمار و رکورد ترجیح میدم. دلیل نمیشه چون الان دنیا شده دله دزدی و جرایم دیجیتال، ما هم همگام با دنیا دزد و خلاف کار شیم. هر کاری که دیگران می کنن که نباید تقلید کرد. گذشته ها گذشته ولی گاهی باید حداقل نیم نگاهی بهشون داشت. تو سال 2008 تیم آنچنان عجیب غریبی نداشتیم . ولی رئال رو دابل کردیم. خیلی از دوستان بازیکنای اون زمانمون رو مسخره می کنن . ولی من به چیزی که اون دوران هنوز داشتیم افتخار میکنم.

بهرحال با احترام به نظر شما ، من خروج مارکیزیو رو اصلا درست نمی دونم. تغییری نیست که بگیم حتما با خروج ایشون یه بازیکن خوب میاریم و جام می بریم. حالا ببینیم این یارو امره جان چیکار میکنه برامون. پیشاپیش امیدوارم اینقد خوب باشه که من خودم آرزو کنم برم تورین و مارکیزیو رو هل بدم بره بیرون.

:53: :53: :53:

• Principino, Aminvo, Signora Omicidi and 6 others like this

.

Guest_A Tribute To Buffon_*

• مهمان
فرض کنید 3 هافبک بازی کنیم
پیانیچ که شکی نیست تو ترکیبه. متوعیدی هم هافبک دونده و تخریبیه تیمه. یک جای خالی داریم که باید جان خدیرا مارکیزیو و بنتانکور پرش کنند با فرض شرح وظایف مشترک برای متوعیدی و استورارو. سالی 6 میلیون با پاداش به امره جان ندادند که بشینه رو نیمکت پس مارکیزیو شانسی برای یار تعویضی بودن هم نداره. به نظرم بهتره به فکر کسب درآمد باشه از این به بعد چون شانسی نداره متاسفانه. فروش پوگبا و اومدن پیانیچ به ضرر مارکیزیو تمام شد.
  • Aminvo, Signora Omicidi, tecra and 3 others like this

juvenilia-xs

juvenilia-xs

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 273 posts

شاید چشمها را باید شست و جور دیگر دید.

این چیزها رو میدونم داداش، بحث سر اینها نیست.

ولی خب اگر اینجوریه که من هم نظرم این بوده و هست با این وضع کلا کیه‌لینی و مارکیزیو و بازیکن متعصب دیگری که هست، بار و بندیلشون رو جمع کنن و برن بهتره . البته کسب درآمد رو پیشنهاد نمی کنم . حتی من جای مارکیزیو باشم کلا به فوتبال Bye میدم. شوخی نیست که یک عمر بیانکونری باشی. شوخی نیست که از بچگی رویاهات بیانکونری بوده باشه و البته واقعا هم بیانکونری (سیاه و سفید) بوده باشی.

به نظرم حیفه کیه لینی ، مارکیزیو ، کواد ، مانژو ، کاستا ، بارزالی و امثال اینها زیر نظر این مدیریت و این مربی عرق بریزن . کلا نمی تونم ناراحت نباشم برای تیمی با این سابقه که مدیریت و کادر فنی و هوادارش اینجوری ان.   یارو بیاد تو خونه ت و به جای اینکه یواشکی یه چیزایی ببره و بره ، ادعا کنه و از خونه ت بیرونت کنه . یوونتوس با جام و رکورد یوونتوس نبود. من و خیلی های دیگه با این چیزا هوادار یووه نشدیم. فوتبال هم شد بیزنس دیگه .  الفاتحه مع الصنوات. :22:

چی فکر می کردیم ، چی شد ...

.

ace of glass

ace of glass

بهترین فرد فروم

• اعضا
  • 7,863 posts
  • Locationساری
من هر روز سرو صورتموو میشورم ولی اینو بگم ک مارکیزیو و خدیرا قابل مقایسه نیستن خدیرا قهرمان جهان شده خدیرا تو یووه هتریک کرده خدیرا عقب بازی نمیکنه کارش هافبک مرکزیه ولی مارکیزیو وقتی پیرلو بود کنارش خوب بود الان مارکیزیو بمونه جای کی امره چان جوون بازی کنه؟ اصلا مارکیزیو خوب امسالو موند سال بعد ک باید بره  هم این هم خدیرا 

ب نظرم مارکیزیو بولد شده بازیکن خوبی تا سال 2015 بود بعدش تموم شد

• Aminvo, Signora Omicidi and tecra like this

capture1_gp2v.jpg

juvenilia-xs

juvenilia-xs

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 273 posts

یادتون رفت بفرمائید که خدیرا طلسم شده که تو 14 سالگی بمونه و پیر نمیشه .

چطور مارکیزیو رو با فاکتورهای پیری و کهولت و به سر رسیدن دورانش می سنجید ولی خدیرا رو با چهار سال قبل قهرمان جهان شدن. حالا بماند که من این حرفها رو به هیچ وجه منطقی نمی دونم. دروازه بان سوم کرواسی یا فرانسه هم یک قهرمانی جهان داره به کریرش اضافه میشه . اینها چه حرفیه داداش من !! عناوین و آمار رو ول کنید. ترازوی دیگری بردارید و معیارهای دیگر رو هم بسنجید.

خدیرا توی PES  و Fifa نوشته CMD و هافبک مرکزیه . اما شما بازیهای یووه رو دیدید و آیا باور ندارید که آلگری آزادش می ذاره تا به میل خودش جلو بره و دقیقا روی خط آفساید قرار بگیره ؟؟؟ بالاخره گوسفند که نیست وقتی این همه اون جلو می چرخه و توجهات به هیگواین و دیبالا و مانژوکیچه ، یه جایی فقط کافیه توپ به سمتش بره و گل بزنه دیگه. مارکیزیو زمان کونته هم تا این حد آزاد نبود . حتی 2015 که جزو تیم منتخب جام هم بود اینقدر آزاد نبود . جناب سردار رینکون هم جوون بود و آورده بودنش بدرخشه . حقوق و اعداد ملاک برتری نبوده و نیست. حالا هنوز امره جان کارش رو شروع نکرده . منم مث مارکی باهام رفتار نشه و بهم اون حقوق امره جان رو بدن، با 32 سال سن شکممو آب می کنم و می رم از جونم مایه می ذارم و مث یه جوون 20 22 ساله براشون بازی میکنم.

به نظرم آلکس و بوفون و بقیه فقط توی جریان سیاست نادرست این مجموعه ی جدید، حیف و میل شده ن.

.

El rey leon

El rey leon

respect my authoritah

• اعضا
  • 4,003 posts

یادتون رفت بفرمائید که خدیرا طلسم شده که تو 14 سالگی بمونه و پیر نمیشه .

چطور مارکیزیو رو با فاکتورهای پیری و کهولت و به سر رسیدن دورانش می سنجید ولی خدیرا رو با چهار سال قبل قهرمان جهان شدن. حالا بماند که من این حرفها رو به هیچ وجه منطقی نمی دونم. دروازه بان سوم کرواسی یا فرانسه هم یک قهرمانی جهان داره به کریرش اضافه میشه . اینها چه حرفیه داداش من !! عناوین و آمار رو ول کنید. ترازوی دیگری بردارید و معیارهای دیگر رو هم بسنجید.

خدیرا توی PES  و Fifa نوشته CMD و هافبک مرکزیه . اما شما بازیهای یووه رو دیدید و آیا باور ندارید که آلگری آزادش می ذاره تا به میل خودش جلو بره و دقیقا روی خط آفساید قرار بگیره ؟؟؟ بالاخره گوسفند که نیست وقتی این همه اون جلو می چرخه و توجهات به هیگواین و دیبالا و مانژوکیچه ، یه جایی فقط کافیه توپ به سمتش بره و گل بزنه دیگه. مارکیزیو زمان کونته هم تا این حد آزاد نبود . حتی 2015 که جزو تیم منتخب جام هم بود اینقدر آزاد نبود . جناب سردار رینکون هم جوون بود و آورده بودنش بدرخشه . حقوق و اعداد ملاک برتری نبوده و نیست. حالا هنوز امره جان کارش رو شروع نکرده . منم مث مارکی باهام رفتار نشه و بهم اون حقوق امره جان رو بدن، با 32 سال سن شکممو آب می کنم و می رم از جونم مایه می ذارم و مث یه جوون 20 22 ساله براشون بازی میکنم.

به نظرم آلکس و بوفون و بقیه فقط توی جریان سیاست نادرست این مجموعه ی جدید، حیف و میل شده ن.

بحثت خیلی شاخه داشت اگه اجازه بدی توی دو سه شاخه اش یه سری حرف بزنم .
درباره وظایف هجومی خدیرا و مارکیزیو و همچنین وظایف دفاعیشون . به نظر من خدیرای الان با اختلاف خیلی زیادی برتری داره به مارکیزوی الان
همین خدیرایی که توی محوطه جریمه حریف وله، در اکثر مواقعی که ضد حمله خوردیم توی دفاع بهترین پوشش ها رو داشته . برعکس مارکیزیو تو ضد حمله ها همیشه بدترین سوتی ها داده و توی کار های دفاعی خیلی وقت ها بی جا ترین خطا ها رو کرده ، کارت های بی خودیی که مارکیزیو توی یه سری جا ها گرفته رو هیچ وقت یادم نمیره .
مربی خل و چل نیست ، بازیکن اگه توانایی بازی توی دو پست رو داشته باشه حتما از اکثر توانایی هاش استفاده میکنه . مارکیزیو همیشه یه خط عقب تر بازی میکنه چون اگه بره جلو بعدا عقب اومدنش با تلفات همراهه . 
کاری که پوگبا میکرد مخصوصا توی فصل آخرش رو بیاد بیارید ، یه باکس کامل بود .

بازی با موناکو مارکیزیو جای خدیرا اومد توی زمین ، یارگیریش موقع خوردن گل رو ببینید ، مثل یه آماتور فضا رو پوشش داده بود. تفاوت خدیرا و مارکیزیو توی فاز دفاعی توی همون بازی معلوم شد .
همیشه گفتم خدیرا کنده ، دریبل زن نیست ، شوت زن نیست پاسای خوبی هم نمیده اتفاقا تکل های درست حسابی هم بلد نیست بزنه . تنها نقطه قوتش هوش بالاش تو پوشش فضا هاست . توی این یه کار بدون اغراق بهترین بازیکن جهانه .

همیشه مارکیزیو جزو محبوب ترین یوونتوسی هام بوده . توی همین تاپیک از کم بازی کردنش شکایت کردم ولی دلیل نمیشه واقعیت رو نبینم .

مارکیزیو واسه من نماد یوونتوسه ، دوست ندارم توی تیم دیگه ای ببینمش ، دوست دارم حتی اگه فوتبالش نابود بشه روی نیمکت تیم ببینمش ، بودنش به هوادار و خود تیم روحیه میده .
مارکیزیو هیچ وقت بازیکن کاملی نبوده .
شوت زن نیست ولی بعضی اوقات شوت های خوبی زده ،
پاسوری مثل پیرلو نیست ولی بعد رفتن پیرلو توپ پخش کن تیم بوده .
هافبک دفاعی مثل ویدال نیست ولی هر وقت شده دفاع هم کرده .
و.......
مارکیزیو توی هیچ زمینه ای بهترین نیست و صرفا توی تمام فاکتور های بازیش متوسط رو به خوب بوده ولی هر تیمی یه آچار فرانسه میخواد و امیدوارم آچار فرانسه ما تو تیم بمونه ، حتی اگه کم تر از فصل قبل ببینیمش .

• mory, Signora Omicidi, Prince Claudio and 6 others like this

80a.jpg

It is sometimes hard in times like these to understand God's way. Why would he allow nine innocent people to be run down in the prime of their lives by a senior citizen who, perhaps, shouldn't be driving? It is then that we must understand God's sense of humor is very different from our own. He does not laugh at the simple "man walks into a bar" joke. No, God needs complex irony and subtle farcical twists that seem macabre to you and me. All that we can hope for is that God got his good laugh, and a tragedy such as this will never happen again.

juvenilia-xs

juvenilia-xs

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 273 posts

@El rey leon

قطعا همه ی بازیکنها یه جاهایی اشتباه می کنن. و گاها مث همین جام جهانی بازیکنای بزرگ و تیمهای بزرگ اشتباهات فاحش می کنن. مارکیزیو هم Son of god یا همچین چیزی نبوده و نیست.

در این که خدیرا گاها حرکات خیلی حرفه ای زده و می زنه من هم شکی ندارم. اما اینکه بهترین توی جهان باشه رو قبول ندارم.

باور کنید من هم همه ی اینها رو می بینم . ولی عیب هایی که از خدیرا برشمردید ، باعث ضعف کلی و همیشگی خط هافبک ، و نتیجتا ضعف بازیمون میشد. البته اون قسمت که فرمودید مارکیزیو عقب اومدنش تلفات داره در زمان آلگری شاید بشه قبول کرد. چون آلگری می خواد زمان دفاع همه ی بازیکنا برگردن و از دم همه شون پرس از جلو یا عقب کنن یا حداقل توی یک سوم خودمون جمع شن. و ضعف مارکیزیو در این مورد 50 درصدش برمیگرده به جناب آلگری (البته چون ریشه ش آلگری هست پس مقصر اصلی آلگریه) .

من متاسفانه بازیها رو یادم نمی مونه ، و بخصوص اینکه کدوم بازیکن تو کدوم بازی کدوم کار رو انجام داده یا نداده . و مطرح کردن یکی دو اشتباه فاحش که یک بازیکن انجام داده هم نمی تونه ارزشهای یک بازیکن رو کم کنه . بوفون چند بار اشتباه کرده ، ولی کماکان از نظر خیلی منتقدان و کارشناسان ، رتبه ی نخست دروازه بانان رو داشته و داره .

این که خدیرا کنده، در شوت و دریبل و پاس و حتی تکل مشکل داره ، به نظرتون کم چیزیه ؟ به نظرتون اینها نباید جزو بارزترین خصوصیات یک هافبک باشه ؟؟ چون صحنه های خاصی یادم نیست و اصلا نمی خوام جزئی استناد کنم و قصد دارم کلیت وضعیت تاثیر بازیکن رو بررسی کنم یک مقدار شرح دادنش برام سخته . ولی خب خلاصه ی عرایضم اینه که می بینم خدیرا بدون حاشیه ست.  بازیکن قمپزدرکنی نیست و کار خودش و می کنه. در خدمت تیم هم هست و اخلاق خوبی داره. اینا از نظر من کم چیزی نیست. ولی عیب هایی که داره و شما هم مطرح کردید ،عملکرد خود خط هافبک ، و ربط خط هافبک به حمله و بعضا دفاع رو هم تحت تاثیر قرار میده و داده. شاید اگر یه جور دیگه و با یه تاکتیک دیگه ازش استفاده بشه ، ایرادهاش زیاد به چشم نیاد. ولی من نمی دونم آلگری یعنی واقعا نمی بینه و نمی دونه خصوصیات خدیرا مناسب سیستمی که بازی می کنه نیست !!؟؟ یک مقدار خود رای ه آلگری و قصد نداره راهی که در پیش گرفته رو تغییر بده حتی وقتی می بینه اشتباه رفته .

به نکته ی خوبی اشاره کردید ، مارکیزیو شاید از لحاظ فنی بازیکن متعادلیه ، ولی خب همین هم برتری هست نسبت به خدیرا . بی گمان عضو تیم منتخب سال 2015 بودن مارکیزیو ، الکی نبوده و حتما اینقدر خوب بوده که جزو اون تیم باشه در کنار بزرگانی چون پیرلو . اگر می فرمائید مارکیزیو چون در کنار پیرلو بود ، تونست خوب باشه . خب همین قانون رو هم برای خدیرا باید اعمال کنیم. می تونیم بگیم خدیرا هم چون در کنار بزرگانی در یوونتوس ، تیم ملی  و رئال بوده و هست ، خوبه و می تونه گل بزنه و ... .

در پایان ، دوران خوبی برای مارکیزیو نیست، بعد از مصدومیت شدیدی که داشت ، و عدم اعتماد مربی در استفاده ازش  ، نمی تونیم توقع و انتظار اشتباه نداشته باشیم. تیمش به جای اینکه دستش رو بگیره و مثل اون پزشکانی که در دوباره پا گرفتن یک انسان کمک می کنند(عنوانشون رو یادم رفته)، به بازیکن کمک کنند که دوباره پا بگیره، یه جورایی ولش کرده ن و هر روز شایعه ی خروجش از باشگاه رو مطرح کردن. مارکیزیو داره برای عشقش بازی میکنه و شک نکنید استرس و ترس از خوب بازی نکردن خواهد داشت (که همین هم در کنار عدم بازی کردنش، روی کیفیت کارش تاثیر میذاره) ولی خدیرا عناوینش رو بدست آورده و اون حسی که در رئال داشت رو من فکر نمی کنم در یووه و برای یووه داشته باشه .دقت بفرمائید که راجع به یک سری ربات حرف نمی زنیم. داریم انسانهایی رو نقد میکنیم که در شرایط خوبشون ، قطعا بازدهی خوبی خواهند داشت و در شرایط و روزهای بدبیاری، هم اشتباه می کنند و هم قطعا نمی تونن نهایت قابلیت هاشون رو به نمایش بذارن.

ببخشید وقتی شروع می کنم به نوشتن قصد دارم خلاصه بنویسم . ولی یهو نگاه میکنم و میبینم چقد نوشته م. تازه خودم خسته میشم و یاد باقی کارهام می افتم . و الا به این زودیا حرفام تموم نمیشن . بهرحال خوشحالم که اینقدر سالم و پر انرژی داریم مسائل رو با هم واکاوی میکنیم و فروم (به حق) رونق داره. :53: :53: :53:

• Aminvo, Prince Claudio, tecra and 3 others like this

.

• مهمان
ایراداتی به خدیرا وارد کردید که اگر درست بود کاپیتان دوم و یار ثابت آلمان ها طی سالیان اخیر نمیشد. در بحث مصدومیت هم خدیرا خودش معرف حضور هست. خدیرا خیلی عالیه مارکیزیو هم دوران درخشان خودش رو داشته. از نظر فنی اختلاف چندانی تو دوران بازیشون نیست اما خدیرا در نهایت ثبات و کیفیت بیشتری نشون داد شاید مارکیزیو شرایط به سودش نبود که بهتر کار کنه ولی هیچ کدوم کلاس A نبودند. مثل ندود زیدان مودریچ و...
  • Aminvo, tecra and amirali2001 like this

tecra

tecra

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 2,515 posts

هرچقد براش احترام قائلم ولی احساس میکنم موندش بی احترامی به خودشه.. امسال هم مثل پارسال نهایت بتونه دقایق محدودی بازی کنه. امره کان اومده، بنتانکور هم امسال اوج میگیره..

پیانیچ، خدیرا، متویدی، امره کان، بنتانکور همه از مارکیزیو جلوتر هستن. چرا نمیخواد بره جایی که فرصت بازی بهش برسه؟!

و اینکه چه بلایی سر قدرت بدنیش اومده؟! جون نداره تنه بزنه و مثل قدیما دوندگی نداره.. 

• mory, eⁿzº, Heypnotism and 10 others like this

Signora Omicidi

Signora Omicidi

Golden man

• اعضا
  • 3,851 posts
  • LocationAhWaS

^^ منم واقعا از ته دل دوستش دارم و هرچی فکر میکنم بهتره دیگه تو یوونتوس نمونه چون نه علگری بهش بازی میده و نه سطح بازیش دیگه مثل سابق هست بهتره همانند بوفون و دلپیرو راهی یه لیگ خارجی بشه و فوتبالش رو اونجا ادامه بده با این کارش دیگه چند میلیون اضافه برا نیمکت نشین محض حقوق نمیدیم و جای خالی میزاره که امثال کلمنزا بیان تو ترکیب یوو و بدرخشن و جای جونا باز بشه تو تیم

• mory, Aminvo, tecra and 7 others like this

• مهمان

بعد از 25 سال قرارداد طرف رو فسخ کردند و انداختنش بیرون ! واقعا زشت بود این کار 
ممنون از زحماتت. با این که بازیکن مورد علاقه ام نبود اما این طرز برخورد درست نبود. حقت بود بیشتر بازی کنی . امیدوارم موفق باشی 
احتمال زیاد میره امریکا 

• GioVanni Agnelli, mory, MaMpIeRo and 11 others like this

farzad-t

farzad-t

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 301 posts
سیاه و سفید‌ترین بازیکن تیم، یووه رو ترک میکنه. حیف... واقعا حیف
اینا تاریخ یووه رو نوشتن
در سخت ترین لحظات پای تیم وایسادن و دست به دست هم دادن و تیم رو به اوج برگردوندن
بابت همه چیز ممنون
یه دونه از اون مظلوم های تیم بودی که با وجود ناملایمات و قدرناشناسی ها (هم از طرف کادر و هم از طرف هوادارا) با عشق به یووه سکوت کردی و نه تنها حاشیه ای درست نکردی، که حاشیه های اطراف تیم رو هم جمع میکردی
خداحافظ رهبر دوستداشتنی
  • GioVanni Agnelli, mory, Aminvo and 10 others like this

20i_48132_1_480x300.jpg

AliReZaZa

AliReZaZa

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2,181 posts
  • LocationTehran,Iran

نمی دونم واقعا! حس دوگانه ای دارم. از طرفی به طرز وحشتناکی از مارکیزیویی که میشناختیم فاصله گرفته و کیفیتش بشدت پایین اومده از طرف دیگه مارکی DNA یوونتوسه و به عنوان یه ایتالیایی و یک یوونتوسی واقعی خیلی می تونست به یک دست کردن نیمکت یووه کمک کنه. 

کاش بعد از اون مصدومیت لعنتی دوباره میتونست به کیفیت خودش برگرده

خداحافظ و امیدوارم توی تیم جدیدت خوشحال ببینمت

+ قبل از فحش دادن یادتون باشه طبق بیانیه باشگاه درخواست فسخ از طرف خود مارکیزیو بوده. احتمالا بخواد بره آمریکا یا یه تیم ضعیف که توان مالی خریدش رو ندارن و نهایتا بتونن حقوقش رو بدن. کلا هم البته با 32 سال سن نمی تونست خیلی قیمتی داشته باشه

• mory, eⁿzº, Aminvo and 6 others like this

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2,581 posts

از اینکه با گلت باعث شدی اینتره مورینیو رو ببریم ممنون(2009)

از اینکه با گلت باعث شدی اینتره رانیری رو ببریم ممنون(2011)

از اینکه با گلت باعث شدی اینتره مانچینی رو ببریم ممنون(2015)

Claudio-Marchisio-001.jpg?w=300&q=55&aut

• GioVanni Agnelli, mory, eⁿzº and 14 others like this

فرهاد

فرهاد

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2,921 posts

از 1993 تو یوونتوس بود ! متولد تورین ، از توپ جمع کنی باشگاه رسید به اینجا ! قشنگ خود خود یوونتوس بود مارکیزیو ! حتی یوونتوسی تر از بوفون و کیه لو !

توافق دو طرفه دقیقا روز اخر نقل و انتقالات مسخره است ! مشخص نیست چه اتفاقی افتاده ! ولی این رو میذارم به حساب الگری ! اگه خط هافبک خوبی داشتیم خب دلیل منطقی داشت ولی با یه مشت چفت و چول مثل جان و خدیرا و متئویدی مسخره بود این حرکت !

شور و اشتیاق شروع فصل رو ازم گرفت این خبر !!

• GioVanni Agnelli, mory, MaMpIeRo and 13 others like this

هنوزم تو شبهات اگه ماهُ داری من اون ماهُ دادم به تو یادگاری ...

amirali2001

amirali2001

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 542 posts

خیلی خبر بدی بود تو آخرین روز نقل و انتقالات. بازیکن مورد علاقم بود. تو یوونتوسه آلگری به حقش نرسید. وقتی تو ترکیب بود، شاید بازیش به چشم نمیومد ولی شدیدا اثرگذار بازی میکرد

یووه داره کم کم برام ناشناخته میشه

امیدوارم تو تیم جدیدش موفق باشه

• GioVanni Agnelli, mory, Aminvo and 12 others like this

mory

mory

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3,750 posts

Screenshot_2018_08_17_%E2%97%BEIranian_J

خدانگهدار سرباز دوست داشتنی

...

جمعه‌ها خون جای بارون می چکه