پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

ساندرو سالوادوره - Capitan Billy

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
28 پاسخ برای این موضوع

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
یه مقاله خیلی توپ هست راجع به زندگی و فوتبال و مرگ ساندرو ....به زبان ایتالیایی ... میفهمم ولی نمیتونم و توان ترجمه مناسب واسه عموم رو ندارم ... کسی و یا کسانی هستند که به این کار جهد بورزن ..؟؟؟!
:1:

[img width=480 height=358]http://www.magliarossonera.it/protagonisti/img_giocS/salvadore31.jpg[/img]

هریبرتو هره را ( مربی یووه) که داره به ساندرو و ارمینیو فاوالی قهرمانی در سال 1967 رو تبریک میگه

این قهرمانی اسکودتوی 13 بود

:victory2: :victory2: :victory2:

J U V E N T I N I

J U V E N T I N I

Amir_juvei

• اعضا
  • 10637 ارسال
اینطور که از شواهد و قرائن پیداس ( :nish: ) سالوادوره کلا انسان سر به زیر و بی حاشیه ای بوده! با این که از اساطیر واقعی یوونتوس هست و مشخصا از بازیکنانی بوده که قلبش برای یووه می تپیده اما خیلی کم میشه ازش خبری پیدا کرد که مثلا حرفی زده باشه یا حرکت ِ خاصی انجام داده باشه ! جالبه سالوادوره در 12 فصل حضورش و در حالی که فوتبال هنوز سر و شکل ِ خاصی پیدا نکرده بوده و مثل امروز همه گیر نبوده و مضاف بر این ها،لیگ ایتالیا حتی در آخرین فصل حضورش (74-73) با 16 تیم برگزار میشده و رقابت های اروپایی هم اعتبار امروزی رو نداشتن،460 بازی برای یووه انجام داده در حالی که بازیکنی مثل کابرینی با اون همه عظمت و در حالی که سری آ [و کلا فوتبال در دنیا] دوره ی گذار رو سپری میکردن و بازی های به مراتب بیشتری رو تیم ها برگزار میکردن در طول فصل،با 13 فصل حضور در یووه،442 بازی انجام داده! با همین مقایسه ی ساده بین دو بزرگ و تاریخ ساز،میشه به اهمیت و شان والای سالوادوره در یووه پی برد!
  • اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

Sayyed Amir

Sayyed Amir

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5170 ارسال
  • LocationKerman
-امروز سالگرد آخرین گل ساندرو سالوادوره برای یووه است!آخرین گل سالوادوره در 29/10/1972 به ثمر رسوند. ( به میلان زد) (نتیجه بازی هم 2-2 شد) 460 بازی کرد و 17 گل زد توی 12 سال حضورش تو یووه. 4 تا جام هم با یووه برد! 3 بار هم گل پیروزی یووه رو زده. 36 بازی ملی هم داره.بدون گل ملی :1:

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

ساندرو سالوادوره
Sandro Salvadore

تصویر

متولد _ 29 نوامبر 1939

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

الان دیگـه همه چیز خـوبه +x

• اعضا
  • 6960 ارسال

http://www.uppic.com/do.php?img=106740

ساندرو سالوادوره ، هشتمین بازیکن از نظر ِ بیشترین بازی در یوونتوس با 450 بازی .

بازیکنی که ابتدا توسط استعداد یاب های میلانی کشف شد و در این تیم بازی کرد و 2 بار به مقام قهرمانی سری آ هم رسید .

او در کنار ِ چزاره مالدینی در خط دفاعی میلان توانسته بود زوج خوبی را تشکیل دهد . گفته می شد که مالدینی و سالوادوره دو بازیکن با سبکی شبیه به هم هستند و این باعث ِ هماهنگی بیشتر این 2 در خط دفاع میلان می شد .

یوونتوس و میلان در نهایت در سال 1962 با معاوضه برونو مورا و ساندرو سالوادوره توافق کردند تا بال ِ سرعتی یوونتوس به میلان بپیونده و زوج ِ مالدینی در دفاع ِ میلان ، به یوونتوس بیاید .

سالوادوره در عین ِ حالی که در دفاع بسیار قدرتمند و جنگنده بود در بازی با مهربانی با حریف رفتار می کرد و هرگز دچار درگیری در بازی نمیشد . از خصوصیت های جالب ِ ساندرو این بود که ، او زمان بازی ساق های خود را معمولا پایین می کشید و بدون هیچ ترسی مقابل حریفان ایستادگی می کرد .

یکی از بازی های جالب ِ توجه ساندرو سالوادوره ، بازی در مقابل ِ اتلتیکو مادرید بود . یوونتوس در 3 ژوئن 1965 در ورزشگاه کوموناله تورین ، توانست 1-3 حریف خود را شکست دهد و ساندرو سالوادوره علاوه بر باز کردن ِ دروازه اتلتیکو ، به اشتباه دروازه خودی را هم باز کرد .

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

--------------------------------------------------------

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

16 می 1948 ایتالیا در کوموناله تورین 4 تا گل از انگلستان دریافت کرد که کاپتان اون تیم انگلیس مردی بنام بیلی رایت(William Ambrose Wright) بود . اسم مستعار کاپتان سالوادوره از اون بازیکن سرشناس گرفته شده .

ساندرو برای میلان بازی میکرد و میلان مربیه سرشناسی داشت بنام(Gipo Viani) که از تئوریسینهای دفاعی ایتالیابود .

توی پست دفاع اخر دو تا بازیکن داشت بنامهای چزاره مالدینی و ساندرو سالوادوره که نمیتونست از هر دو استفاده بکنه !!! اونم ساندرو را به یووه داد و بجاش برونو مورا بال یوونتوس رو گرفت و استدلالش این بود که ما دو تا شلوارداشتیم که یکیشو دادیم به یووه و ژاکت(پیرهن) از اونا گرفتیم و حالا که ست کامل کت و شلوار داریم  :1: 

تحلیلش بنظرم ضعیف بود چون ستاره بزرگی رو به یووه فروخت :22: 

536441-1528700731-wide.jpg

Said Old Billy, he was part of the poker of the magnificent "Classe 1939" of Juventus, four players who will always remain in Juventus history, for how they fought, for how much they won: Castano, Leoncini, Haller and precisely Old Billy.

This nickname comes from the great admiration for Billy Wright, the legendary midfielder of England who defeated Valentino Mazzola's Italy 4-0 at the Turin Municipal stadium on May 16, 1948. Billy was adopted as the battle name by Salvadore: «Power of name, it sounded good, and then belonged to a great defensive director, a pillar of England's masters ».

The central couple of that Milan was formed by Salvadore and Maldini and the two looked a lot alike, like style and way of playing; Milan's coach was the legendary Gipo Viani, who favored the expert Cesare Maldini as free. Salvadore found himself making the marker and with his physical qualities and his fundamentals, he felt wasted in that role and thus had a fierce competitor in Maldini. 
This dualism was solved by giving Salvadore, along with another full-back, Noletti, to Juventus in exchange for Bruno Mora, a very talented wing. Viani, inventor of one of the first defensive systems founded on the free, was a leading figure in the panorama of Italian football; to justify the sale of Salvadore he said: "We had two pairs of trousers, Salvadore and Maldini, we gave away one in exchange for a jacket, Mora. Now we have a complete suit ». 

• حامد, eⁿzº, L'Avvocato و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

بارها از کاپتان بیلی نوشتیم و خوندیم

مردی که از تیم میلان طرد شد و به یوونتوس پیوست و عناوین زیادی با یووه کسب کرد و از اساطیر یووه شد

این مدافع مرکزی و متولد میلان آخرین گلی که با پیراهن یووه زد رو در چنین روزی(29 اکتبر 1972) و به تیم میلان زد تا شاید حجت تموم بشه!!

1b2d400bcce40e2d651e709494c180e6.png

Salvadore headed Juventus level on 70 minutes in Serie A

https://i.pinimg.com/originals/1b/2d/40/1b2d400bcce40e2d651e709494c180e6.png

• mory, eⁿzº, Georgia و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

بتو نامه مینویسم ای عزیز رفته از یاد

کاپتان نامدار یووه 

salvadore35.jpg