پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

جـــوزپـــه فـــورینـــو - Furia

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
49 پاسخ برای این موضوع

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

جـــوزپـــه فـــورینـــو - کاپیتان سال های دور !

تصویر

Giuseppe Furino

Date of birth: 05.07.1946

Place of birth: Palermo

Height: 1,67

Nationality: Italy

Position: Midfield - Central Midfield

Foot: right

جوزپه در 5 جولای 1964 در پالرمو ایتالیا به دنیا آمد . فورینو فوتبال خودش رو از جوانان یوونتوس (!) شروع کرد اما یک فصل بعد ، به تیم ساوونا در سری B پیوست . فورینو در آن جا به خوبی حاضر شد و در طی دو سالی که در ساوونا توپ می زد 61 بازی انجام داد و 7 گل نیز به ثمر رساند . در سال 1968 بود که او به پالرمو پیوست و در یک فصل حضور خود در تیم زادگاهش ، 27 بازی انجام داد و یک گل نیز به ثمر رساند . اولین بازی خود در سری A را نیز با پیراهن پالرمو در برابر کالیاری انجام داد . سرانجام او در سال 1969 به یوونتوس پیوست ...

31 آگوست 1969 بود که او اولین بازی خود را با پیراهن یوونتوس در برابر مونتاوا در کوپا ایتالیا انجام داد . این بازی ، شروعی بود برای 15 فصل حضور در یوونتوس ! پست او هافبک دفاعی بود و با توجه به قد کوتاهش خیلی ها رو به شک انداخته بود که آیا او می تواند موفق بشود یا خیر ؟ اما فورینو با بازی های خوب خود و قدرت بازی خوانی بسیار بالا خود را به همگان اثبات کرد . فورینو در 15 سال حضور خود ، در مجموع 12 بار طعم قهرمانی را چشید . ( 8 بار سری آ ، 2 بار کوپا ایتالیا ، 1 بار جام یوفا و 1 بار جام در جام اروپا )

او 8 بار فاتح سری A شد که از این حیث به همراه جووانی فراری ، پرافتخار ترین بازیکن می باشد ! از دیگر افتخارات جالب او ، بستن بازوبند کاپیتانی یوونتوس از سال 1974 تا 1984 به مدت 10 سال پیاپی می باشد . آخرین مربی او تراپاتونی بود و آخرین بازی او با پیراهن یوونتوس 6 می 1984 در برابر آولینو بود . او در طی حضور 15 ساله خود ، 528 بازی انجام داد و 19 گل نیز به ثمر رساند . سه بازی ملی نیز در کارنامه او به چشم می خورد . به قول یکی از دوستان : فورينو يك استثنا در جهان فوتبال بوده و از نظر درايت و اخلاقي از ماندگارهاي يووه است ...

[b]افتخارات :

# قهرمانی در سری آ / سال های 1971-72, 1972-73, 1974-75, 1976-77, 1977-78, 1980-81, 1981-82, 1983-84 .
# قهرمانی در کوپا ایتالیا / سال های 1978-79, 1982-83 .
# قهرمانی در جام یوفا / 1976-77
# قهرمانی در جام در جام اروپا / 1983-84 .

لینک یک سری گل از کاپیتان شماره 4 یوونتوس ...

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21122 ارسال
مرسی محمد
---------------

خیلی کم از فورینو کلیپ دیدم، سعی می کنم طی چند روز آتی اطلاعاتم رو از بعد دیداری بالا ببرم و بیام درباره ش حرف بزنم. :1:

• اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
بازی اخره فورینو برای بووه که با قهرمانی یووه ... به پایان میرسه ...

یووه یک آولینو یک

هم بازیه و هم از چند تا از بزرگان یووه ... مصاحبه داره ...

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
کاپتانی در یوونتوس

بازوبند کاپتانی را در سال 1974 از ساندرو سالوادوره گرفت و بعد از 10 سال و در سال 1984 بازوبند پرافتخار یوونتوس رابه گائتانو شیره آ سپرد .
هنوز کسی نتوانسته به رکورد 10 سال کاپتانی وی در یوونتوس دست پیدا کنه .

رکورد

بهمراه جیوانی فراری تنها بازیکنی است که 8 اسکودتو( سری آ ) را فتح کرده .
جزپه فورینو 8 بار لیگ ایتالیا را فتح کرده که از این لحاظ بهمراه جیوانی فراری و چیرو فرارا ( البته یکی از عناوین فرارا یعنی قهرمانی 2004.2005 درهاله ای از ابهام فرو رفت ) رکورد دار لیگ ایتالیاست .

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

افتخارات :

11 جام در 15 سال حضور

1971.72 لیگ
1972.73 لیگ
1974.75 لیگ
1976.77 لیگ و جام یوفا
1977.78 لیگ
1978.79 حذفی ایتالیا
1980.81 لیگ
1981.82 لیگ
1982.83 حذفی
1983.84 لیگ

البته بروایتی ... جام برندگان اروپا رو در سال 83.84 برده ...

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21122 ارسال

فورینو که در بازی پیشکسوتان یوونتوس و تورینو دعوت شده بود و حضور داشت مصاحبه ای قبل از بازی کرد با گزارشگر شبکه رای و گفته این بازیکن ها همگی به یوونتوس افتخار می کنند و یووه گوشه ای زندگیشون هست، باید از این کارها بیشتر بشه براشون و باشگاه یووه و در راس اون آنیلی باید همیشه توجه داشته باشه بهشون.
البته هیچ کس توقع نداره ولی این کار می تونه قوت قلبی باشه برای بازیکن های قدیمی یووه که بدونند فراموش نشند.

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
من از بازیکنایی که با پیراهن یووه خداحافظی میکنن ، بیشتر از بقیه خوشم می یاد ... و فورینو هم از اینجور بازیکناس...

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
یه نکاتی درباره فورینو .... فورینو از بازیکنایی بوده که واسه باشگاه و هواداران یوونتوس یه جور نماد بوده ولی تیم ملی دعوت نمیشده ... به " Furia " ... معروف بوده ...( فک کنم خشم) یک بازیکن جنگنده بوده ... که البته به ندرت کارت گرفته ... مثل یه موتور منظم کار میکرده ...

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
توی همه رقابتها بیشترین بازی رو دل پیه رو واسه یووه انجام داده و رکورد داره همه رقابتهاست ... ولی در جام حذفی بیشترین بازی رو واسه یوونتوس ، جزپه فورینو ، انجام داده ... فورینو با 89 بازی در جام حذفی .. رکورد داره ...

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

بازی اخره فورینو برای بووه که با قهرمانی یووه ... به پایان میرسه ...

یووه یک آولینو یک

هم بازیه و هم از چند تا از بزرگان یووه ... مصاحبه داره ...

6 می 1984....... خداحافظی مدافع - هافبک ماندگار یووه ..

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21122 ارسال

مصاحبه جوزپه فورینو با رادیو ورزش ایتالیا :

- به نظر من یوونتوس ابتدا باید وضعیت سرمربی خودش رو مشخص کنه و بعد به تیم بپردازه.
- بعضی از بازیکن های یووه از مغز خودشون درست استفاده نمی کنند (!) این ایراد از مربی نیست.
- یووه بازیکن های خوبی داره ولی نمی تونند با هم یک تیم منظم رو تشکیل بدند و در زمین یووه مشکل عدم سازماندهی داره.
- در سالهایی که من بازی میکردم یووه همیشه در خانه پیروز بود ولی الان اینجوری نیست و این ضعف بزرگی به حساب میاد.
- یووه برای موفقیت احتیاج داره به اینکه در خانه شکست ناپذیر باشه.
- من اعتقاد دارم یووه اول باید سرمربی خودش رو مشخص کنه و بعد به ترمیم تیم بپردازه، در غیر این صورت بازم شکست در انتظار این تیم خواهد بود.
- لیگ قهرمانان ؟ این فصل دیگه بهش امیدی نیست ولی برای فصل بعد امکان پدیر ست.

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
ایول ... از فورینو هر چی بگی ... من مشتاقانه میخونم

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
فورینو از نظر تعداد بازی ،بعد از دل پیه رو و گائتانو شیره ا ... سومین رکورد داره یووه است ..

کاپتان فورینو 528 بار برای یوونتوس بازی کرده ..

فورینو رکورد 528 بازی رو در سال 1984و در بازی با آولینو بدست اورد و شیره ا درسال 1987 و در بازی با اودینسه با رکورد فورینو مساوی کرد و در اون تاریخ بهمراه فورینو به رکورد بیشترین بازی در یوونتوس رسید ..

تصویر

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
فورینو در جام جهانی 1970 مکزیک .. تنها بازیکنی بوده که از یووه که به تیم ملی دعوت میشه .... فورینو در جام 70 که ایتالیا دوم جهان میشه .... د ر نیمه دوم و مقابل اروگوئه به بازی گرفته میشه ..

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

تصویر

کاپتان فورینو و کاپتان بیلبائو ( ایبرار )

فینال یوفا ... 1977

[center]http://www.juvebalkan.com/portal/thumbnail.php?file=furia_941457048.jpg&size=article_medium

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
05.07.1946 امروز تولد کاپتان خوش اخلاقه یووه است ...

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
یه سری گل و ... از کاپتان سرشناس یووه :

اون شماره چهاره .. هستش

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
Ecco la classifica nel dettaglio:

بشترین قهرمانی در سری آ :

Giuseppe Furino 8 Scudetti vinti
Giovanni Ferrari 8
Virginio Rosetta 7
Ciro Ferrara 7
Roberto Bettega 7
Gaetano Scirea 7
Alessandro Costacurta 7
Paolo Maldini 7
Claudio Gentile 6
Pietro Ferraris II 6
Guglielmo Gabetto 6
Enrico Pasteur II 6
James Spensley 6
Guido Ara 6
Franco Causio 6
Antonello Cuccureddu 6
Dino Zoff 6
Antonio Cabrini 6
Franco Baresi 6
Roberto Donadoni 6

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
جزپه فورینو .. هافبک دفاعی و کاپتان یوونتوس ..وقتی در سال 1974 بعنوان کاپتان انتخاب میشه ..

بازیکنانی چون :

زوف . جنتیله . کوکوردو . شیره ا . فابیو کاپلو . فرانکو کائوزیو . بتگا. اناستازی . التافینی . تاردلی عضو یووه بودن و همچنین در سالهای بعد رومئو بنتی . بونیسنیا . انتونیو کابرینی . پیترو فانا . سرجیو بریو . ماسیمو بونینی . چزاره پراندلی . پائولو روسی . میشل پلاتینی . بونیک . تاکونی ...هم دوران کاپتانی فورینو رو درک کردند ...

همونطور که ملاحظه میکنید ... چند بازیکن یوونتوسی بودن که خودشون بعدها کاپتان یوونتوس شدند و در دوره ای تحت کاپتانی فورینو فعالیت کردند ..

مثل شیره ا . سرجیو بریو . کابرینی .

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
Furino was always considered a key player for these teams, a charismatic leader, a tough & gritty emblem of that spirit of humility the Bianconeri have always possessed. From his example men like Tacchinardi, Di Livio & Torricelli followed, the humble players that are irreplaceable in a team that wants to win

Somehow in England it has become known as “the Makelele role”. Other descriptions include Eric Cantona famously dubbing Didier Deschamps ‘a water carrier’ & the now popular ‘holding player’. In Italy it has been known for many years as a mediano, that deep lying defensive midfielder

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی