پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

ســرجــیــو بــریــو - Acciaio

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
26 پاسخ برای این موضوع

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6348 ارسال
  • LocationRasht

60 سال پیش در چنین روزی، متولد شد...

[ افتخارات ]

4qex9dcasylu2fnf1qal_thumb.jpg

- بریو یکی از تنها 5 بازیکن در تاریخ فوتبال اروپاست که تونسته تموم رقابتهای بین المللی باشگاهی رو فتح کنه و همچنین یکی از تنها 8 بازیکن در تاریخه که تونسته تموم جامهای ممکن یوفا رو فتح کنه!

- در بیش از یه دهه بازی برای یووه، 4 اسکودتو ، 3 کوپا ایتالیا ، 1 جام اروپایی (= لیگ قهرمانان) ، 1 جام در جام اروپا ، 1 جام یوفا ، 1 سوپرجام اروپا و 1 جام بین قاره ای تحت رهبری تراپاتونی و زوف کسب کرد!!!

- در بین مدافعین، فقط شیره آ / فرارا (14) جامهای بیشتری از بریو / کیه لینی (12) در تاریخ یووه بردن!

- از 1988 تا 1990 و قبل از خداحافظی از فوتبال، کاپیتان یووه بود و در 385 بازی، 24 گل هم زد.. بریو یکی از تنها 50 بازیکنیه که ستاره ای در استادیوم یووه بهش اختصاص داده شده...

[ سبک بازی ]

ffznswnrbatkggsf30n8_thumb.jpg

- بطور خاص پاس/شوت/کنترل توپ و تکل عالی نداشت ولی در قدرت بدنی، سرسختی، تمرکز، بازی خونی و تسلطش در نبردای هوایی جبران میکرد (همین باعث میشد در ضربات شروع مجدد بوی گل بده و بهمین دلیل اوایل کریرش مهاجم نوک بازی میکرد!)...

- بریو یه یارگیر فوق العاده بود و در یکی از موفق ترین دوران تاریخ باشگاه، در کنار زوف ، شیره آ ، جنتیله و کابرینی ، خط دفاع پولادی یووه که به اعتقاد خیلیا بهترین خط دفاعی تاریخ بود رو تشکیل میداد!

=> یوقت فکر نکنید اسطورۀ باشگاهه ها، نه! ستارۀ سابق یووه ست!!! :fp:

• MaMpIeRo, eⁿzº, El rey leon و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

They SURVIVED ... That's What Make Them Assets ! i

JB.png

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

نميدونم درست متوجه شدم يا نه ، مثل اينكه اكثر بازيها با تيشرت آستين كوتاه بازي ميكرده ، حتي تو زمستون :1:

:1:

378z_download.jpg

In realtà, perché sempre in maniche corte, pure in mezzo alla neve?

Le maniche lunghe mi davano un fastidio fisico, le vivevo come un impedimento: mi sentivo più a mio agio con le maniche corte, mi pareva d’avere mani e braccia più libere.

Ricordo una serata di Coppa in Islanda a meno quindici, sempre con la mia divisa estiva.

• Orphée, tecra, amirali2001 و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

اولین و اخرین اخراج سرجیو بریو مدافع تنومند یوونتوس تورین در 3 نوامبر 1985 شکل میگیره که در استادیوم سن پائولو کارت زرد دوم رو میگیره و اخراج میشه (بهمراه یه بازیکن ناپل اخراج میشن)

اما سوم نوامبر 1985 چه خبر بوده که بریو تنها اخراجش صورت میگره

هوای بارونی شهر ناپل و شرایط خاص استادیوم  باعث شده بود که استایوم حال و هوای امریکای جنوبی داشته باشه و البته حضور دیگو آرماندو مارادونا روبروی تیم قهرمان اروپا و تیمی که چند روز بعد قراره جام بین قاره ای رو با ارژانتینیوس جونیورز برگزار بکنه 

همه و همه حساسیت و جذابیت زیادی به بازی داده بود 

حدود 15 دقیقه مونده بود به پایان بازی که یه ایستگاهی گیر تیم مارادونا می یاد و هم فاصله نسبتا زیاد بوده و هم زاویه خوبی نداشته برای اقدام مستقیم

خط دفاعی یوونتوس هم با 5 تا بازیکن روبروی توپ ایستاده بوده و به تذکرات داور هم گوش نمیداده که عقبتر بره  :1:

مارادونا به همبازیش میگه ارالدو توپ رو برای من قلش بده (یافقط توپ رو لمس کن ) تا ضربه بزنم

ارالدو پکی به مارادونا میگه تو دیوونه شدی غیر ممکنه 

مارادونا میگه من باید گل بزنم و میزنم 

ارالدو به حرف مارادونا گوش میده توپ رو لمس میکنه و مارادونا قانون فیزیک رو بهم میریزه و یه ضربه خیلی زیبا میزنه و توپ رو از کنار استفانو تاکونی به تور تیم تورینی میرسونه و برنده دوئله ماردونا و پلاتینی این دفعه مارادونای کوچک میشه 

ضربه مارادونا بصورت پارابولا (parabola ) حرکت میکنه و بقیه ماجرا

• حامد, eⁿzº, Aminvo و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

وقتی جنتیله رفت لوچانو فاوه رو خریداری شد و واقعا خوش شانس هم بود

همون سال اول در کنار بریو . شیره ا . کابرینی خط دفاعی مستحکمی رو تشکیل دادند و قهرمان اروپا 85شدند 

جالبتر اینکه نه فاورو و نه بریو هیچوقت برای ملی ایتالیا بازی نکردن!!!

• Orphée, mory, eⁿzº و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

یکی از عجیبترین نکات اینه که 

توی فروم ما  تاکونی و بریو که همه جامها رو با یووه بردن و بخصوص بریو یه وفاداره کامل بوده

اسطوره نیستند ولی ترزگل و کامورانسی اسطوره اند !!!

من نقد نمیکنم 

بهتون بر نخوره . همه و همه قدیمیها و جدیدها از دوستان و خوبان هستند 

ولی دارم به این مسئله میپردازم که چون ترزگل باهامون اومد دسته 2 اسطوره است و فقط ملاک وفاداریه ؟

چون بازی کامورودیدیم طرف اسطوره است و ساندرو سالوادوره نیست!!!

بریو باید چیکار کنه دسته دویی نبود تا بیاد و برای یووه بازی کنه ؟!!

تاکونی چی؟

من وفاداری صرف رو نمیتونم ملاک اسطوره بودن بودنم

هدف من این نیست که ترکیب اسطوره ها تغییر بکنه نه اصلا حال و حوصله این کارا نیست و اصلا دلم نیمخواد دستش بزنید به ترکیب اسطوره ها

دارم میگم بنظرم توی فروم فقط وفاداری مهمه و بس

• حامد, Orphée, Dreamer و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

مظالبی درباره بریو نوشته بودم که پرید.حوصلمو سر برد :45: 

خلاصش اینکه توی یه مصاحبه قدیمی نوشته بود 

قبلا بخاطر عشق به یووه بازی میکردیم و نه پول 

من مصدوم بودم و بونیپرتی قراردادم رو تمدید کرد برای همیشه ازش ممنونم برای همین وقتی تراپاتونی مربی اینتر بود از من خواست به اینتر برم که قبول نکردم ، چون یووه برام اهمیت داشت

گفته که وقتی  الگری کالیاری بود بهش لقب cadaverinoداده بودم . نمیدونم دقیقا یعنی چی . شاید پا گنده  . چون گفته اون پاهای بزرگی داشت پاهای بزرگ و قوی

Allegri l’ho conosciuto quando giocava a Cagliari, io facevo il vice allenatore. Aveva dei piedi da grande giocatore, ma io ci scherzavo e lo chiamavo “cadaverino”. Voi a Livorno come dite? Acciuga. Ecco, è la stessa cosa. Con più forza fisica avrebbe fatto grandi cose anche da calciatore. Ma aveva già personalità da vendere e si vedeva che poteva diventare quello che è oggi, un grande allenatore».

ازش پریسدن سرسختترین مهاجمی که روبروش بازی کردی کی بود ، گفته بدون شک التوبلی چون هم قد بلند بود و هم سریع 

کونته وقتی بازیکن بود یهئ جورایی من به تراپ معرفی کردم اون خیلی ساکت بود و تراپ بهش لقب  Mosciantonioداده بود 

Sergio_Brio_4.gif

• حامد, Orphée, eⁿzº و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

ماسیمو بونینی اولین یوونتوسی که جایزه براوو رو برد

ماسیمو بونینی سال 1983 موفق شد این جایزه رو ببره

img_2271.jpg

• حامد, mory, L'Avvocato و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است