پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

تیم منتخب تاریخ یوونتوس از نگاه شما

- - - - -

• موضوع قفل شده این موضوع قفل شده است
32 پاسخ برای این موضوع

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21022 ارسال

تو این تاپیک، تیم منتخب خودتون رو از یوونتوس بگید،
فقط لطفا به چند نکته توجه کنید،؛
اول اینکه علت انتخاب بازیکن مورد نظرتون رو هم توضیح بدید؛ و دومین مسئله هم فقط تیم منتخب رو خودتون رو معرفی کنید؛
از بحث و گفت و گو متفرقه نیز بپرهیزید؛
مربی - سیستم و کاپیتان تیم رو هم معرفی کنید؛
و اگر هم خواستید، بازیکنان نیمکت نشین تیم رو هم معرفی کنید.

ممنون

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21022 ارسال
تیم منتخب یوونتوس از نگاه من :

دروازه بان : دینو زوف
کسب حدودا 9 جام قهرمانی و رکوردهای باشگاهی و ملی از دلایل من برای انتخاب زوف هستند؛ تا 40 سالگی بازی کرد و یک دروازه بان فوق العاده بود؛
شاید تنها دلیلی که بوفون رو انتخاب نکردم همین رکوردهای زوف هستند؛، و البته افتخارات بیشتر زوف، وگرنه بوفون از نظر فنی هیچی کم نداره؛

مدافع : کلودیو جنتیله
بازی های درخشان و سبک جدیدی که جنتیله به فوتبال اورد، یک مدافع فیزیکی و با تکلهای دقیق و عالی،
6 اسکودتو با یوونتوس فتح کرد، یکی از مواردی که بازیکنان مقابل جنتیله ازش نام بردن یارگیری های خوب جنتیله بود طوری که اجازه نفس کشیدن به حریف رو نمیداد !

مدافع : گائتانو شیره آ
یکی از نوادر فوتبال جهان، فوق اسطوره یوونتوس چه در زمینه فنی و فوتبالی و چه از نظر اخلاقی،
14 سال تو یوونتوس بازی کرد، مجموعا 16 جام رو فتح کرد و "هرگز" از زمین بازی اخراج نشد !
یکی از بهترین سویپرهای تاریخ فوبتال جهان که از نظر تکنیکی هم در سطح بالایی بود.

مدافع : چیرو فرارا
فرارا 11 سال در یوونتوس بود و بدون شک یکی از عوامل مهم موفقیت های یووه در این مدت بود؛ رهبری عالی خط دفاعی، درک و شعور بالا از موقعیت و اعتماد به نفس بالایی که ازش دیدیم و سراغ داریم به نظر من لیاقت حضور در تیم منتخب تاریخ یوونتوس رو داره؛
چیرو در طول 11 سال حضورش 15 جام معتبر رو کسب کرد در عرصه باشگاهی، و یکی از با اخلاق ترین بازیکنان یووه نیز به شمار میره.

هافبک : مارکو تاردلی
هافبک دفاعی خلاق و شوت زن یوونتوس که بدون شک یکی از بهترین های تاریخ فوتبال ایتالیا نیز محسوب میشه؛
تاردلی با توجه به پستش آمار گلزنی خوبی هم داره و 35 گل رو برای یووه به ثمر رسونده، البته معروف ترین گل تاردلی مربوط به فینال جام جهانی 82 میشه و اون خوشحالی معروفش،

هافبک : میشل پلاتینی
یکی از تاریخ سازان یووه ! گلهای حساسی که در رقابت های مختلف برای یووه زد و باعث قهرمانی های یووه شد، بازی های درخشان و تعصب و عشقی که به یووه داشت بدون شک پلاتینی رو نه تنها تبدیل به یکی از بهترین هافبک های تاریخ یووه میکنه؛ بلکه یکی از برترین بازیکنان تاریخ یووه نیز هست،
کافیست فینال یوونتوس - لیورپول سال 85 رو یک بار ببینم، و یا جام بین قاره ای با آرژانتینوس جونیورز که تنها گوشه ای از هنر نمایی های این مرد فرانسوی یووه هست؛

هافبک : پاول ندود
مرد خستگی ناپذیر یوونتوس که همه از عشق و تعصبش به یوونتوس و هوادران یووه خبر داریم، بازی های فوق العاده، و زحماتی که برای یووه کشید خیلی راحت خودش رو توی این لیست جای داد،؛ ندود فقط یک لیگ قهرمانان رو کم داشت که کلکسیون خودش رو زیبا تر کنه؛

هافبک : جامپیرو بونی پرتی
هافبک - مهاجم فوق العاده یوونتوس، یک مرد تورینی اصیل و بسار دوست داشتنی؛ بونی پرتی و یوونتوس با هم گره خوردن، 16 فصل بیانکونری بود و اگر نابغه ای مثل دل پیرو متولد نمیشد چه بسا حالا حالا ها رکوردهای بونی پرتی بر جای خودشون استوار بودند؛

مهاجم : روبرتو باجو
باجو فقط 5 سال تو یوونتوس بود ولی به قدری در همین 5 سال فوق العاده و عالی بود که این کم بودن سابقه یوونتوسی ش رو بر طرف میکنه، باجو بدون شک یکی از برترین مهاجمان تاریخ فوتبال ایتالیا نیز هست، تکنیک و هنر باجو ازش یک فوبتالیست به یاد موندنی ساخت؛

مهاجم : عمر سیووری
مرد آرژانتینی-ایتالیایی یوونتوس همه کار کرد تو یووه ! سیووری بسیار پر جوش و حساس بود و امار گلزنی که از خودش به جا گذاشت اونو تبدیل به یکی از نوابغ فوتبال یوونتوس و تاریخ سری آ کرد؛ 6 جام رو با یوونتوس فتح کرد و حتی کاپیتان اول تیم هم شد؛ رکورد 6 گل زده به اینتر یکی از رکوردهای جاودانه باشگاه محسوب میشه؛

مهاجم : الساندرو دل پیرو
شماره 10 دوست داشتنی یوونتوس که اغلب رکورد های باشگاه رو در اختیار داره؛
پینتوریکوی یوونتوس و جیانی بدون شک محبوب ترین بازیکن تاریخ یوونتوس محسوب میشه؛

سیستم : 3-4-3

کاپیتان : دینو زوف

سرمربی : جیووانی تراپاتونی
علتی که باعث شد من تراپاتونی رو انتخاب کنم، فقط قهرمانی هایی نبود که به دست اورد، بلکه فوتبالی که تیم تراپ بزرگ به نمایش میزاشت علت اصلی انتخاب من بود؛
یوونتوس تراپاتونی در دهه 80 یکی از برترین یوونتوس های تاریخ محسوب میشه، تیمی پر قدرت، با شخصیت و همیشه مدعی، و اوج کار تراپ در سال 1985 بود که یکی از باشکوه ترین یوونتوس های تاریخ رو به نمایش گذاشت.

بازیکنان ذخیره : بوفون - آنتونیو کابرینی - یورگن کولر - زین الدین زیدان - السیو تاکیناردی - آنتونیو کونته - جانلوکا ویالی - کریستین ویری

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
....

دروازبان _ دینو زوف .

انتخاب بین زوف و بوفون کار بسیار سختی هست ولی زوف رو به این دلیل انتخاب کرم که از ابتدا تا سن 41 سالگی با ثبات پیش رفت کسی که در سن 41 سالگی قهرمان جهان شد ./ یه اسطوره به تمام معنا نه تنها برای یووه بلکه برای تاریخ فوتبال ایتالیا و جهان .
زوف استاد یک ضرب گرفتن توپ های وحشتناک بوده !

مدافع _ کلودیو جنتیله .

سبک نوینی رو در دفاع وارد فوتبال کرد . (man marking)
درخشش او در جام جهانی در مقابل مارادونا نام اورو بیش از پیش بر سر زبان ها انداخت . بی شک جزء بهترین مدافعان تاریخ فوتبال .

مدافع _ گائتانو شیره آ

هر گاه نام یووه بر زبان ها میاد خود به خود یاد شیره آ میافتیم ، به معنای واقعی کلمه یک جوانمرد !
در کنار بارسی و بکن بائر از بهترین سوییپر های تاریخ فوتبال هست .پاس گل زیبای او در فینال 82 به المان هیچ گاه از یاد ها نخواهد رفت .
یه بازیکن خوش تکنیک یک رهبر واقعی ، کسی که خیلی زود جامعه یوونتوسی رو تنها گذاشت . روحش شاد .

مدافع _انتونیو کابرینی

یک مدافع چپ بی نظیر ، کسی که هیچ گاه احساس نمیشد یک مدافع است او در تمام حملات شرکت داشته امار گلزنی بالای او این امر رو ثابت میکنه .
درخشش در جام جهانی 82 درخشش فوق العاده در فینال این رقابت ها در مقابل المان غربی .
خیلی ها اعتقاد دارن او بهترین مدافع چپ تاریخ فوتبال ایتالیاست .

هافبک _ ادگار داویدز

ادگار بی شک جزء 3 بازیکن برتر خارجی باشگاه جا دارد .
7 سال رویایی رو بهمراه یووه پشت سر گذاشت .
جنگندی و خلاقیت بالا از خصوصیات بارز او بود ادگار زمانی که صاحب توپ بود بسیار ظریف و خوش استیل و زمانی که بدنبال توپ بود مانند که گلادیاتور میجنگید .
3 قهرمانی در ایتالیا 2 نائب قهرمانی لیگ قهرمانان و .. از افتخارات لو در 7 سال حضور در یووه بود .

هافبک _مارکو تاردلی

به جرات میشه گفت دیگر هیچ مارکو تاردلی بدنیا نخواهد امد ! گر فوتبال زیبای دنیا و تکنیک ناب فوتبال رو با مارادونا میشناسند ، تاردلی نیز در پست خود یک مارادونا بوده !
مغز متفکر یووه و ایتالیا ، بازیساز جندگنده خلاق و گلزن ، قهرمان جام جهانی 82 ، گل فراموش نشدنی در فینال رقابت و ششادی بعد از گلی که با گذشت سالیان سال همچنان در ذهن ها باقی مانده .

هافبک _ میشل پلاتینی

میشل قطعا بهترین بازیکن خارجی تاریخ فوتبال یوونتوس است و قطعا جزء 3 فوتبالیست برتر تاریخ .
کسب رکگورد دست نیافتنی 3 توپ طلای پیاپی بی نظیر بودن این اسطوره فوتبال رو ثابت میکنه .
از ارکان های اصلی یووه در تمام قهرمانی های یووه در 5 سال حضور وی در تیم . قهرمانی در لیگ قهرمانان قهرمانی در جام باشگاه های جهان .
همچنین فرانسوی ها نیز قهرمانی در یورو مقابل اسپانیا رو مدیون این اعجوبه فوتبال هستن .
یک تیوفوسی دوست داشتنی و فراموش نشدنی ! پرزیدت پلاتینی !

هافبک _پاول ندود .

جزء پنج بازیکن تاریخ یووه که توانسته برنده توپ طلای فوتبال شود . کسی که بعد از خداحافظی ارزشش برای تیم بیش از پیش معین شد .
شیر طلایی دل الپی پاول ندود اسطوره فراموش نشدنی قطعا استحقاق حضور در برترین تیم تاریخ یووه رو داراست .

مهاجم _ عمر سیوری .

اولین بازیکن یووه که موفق به بدست اوردت توپ طلا شد .
عمر سیوری کسی که در زمین بازی هر کار که میخواست میکرد ! تکنیک بی نظر و شمع بالای گل زنی از خصوصیات سیوری بود . از بهترین گلزنان تاریخ باشگاه .

مهاجم _ بونی پرتی

بی شک نماد باشگاه .
جامپیرو بونی پرتی ، کسی که تمام زندگی خود رو در کنار یووه گذرانده 16 فصل حضور در یووه و بلافاصله بعد از خداحافظی از مدیران یووه شد کسی که نقش بسزایی در باریابی یوونتوس داشت یک فرد حرفه ای هم در زمینه بازیگر و هم در زمینه مدیریت .

مهاجم _ الساندرو دلپیرو

وصف ناپذیر !

سیستم _ 3_4_3

مربی _ ماچلو لیپی .
مربی افسانه ای یوونتوس .
کسی که بدون تجربه خاص مربیگری پا به یووه گذاشت و حالا از از بهترین مربیان تاریخ باشگاه بحساب میاد اگر نگوییم بهترین.
4 بار حضور در فینال لیک قهرمانان که 3 دور ان پیاپی بود از افتخارات مارچلو در دوران حضورش در یووه اسشت .
کسی سر الکس فرگوسن او را تحسین کرده و از او به عنوان یک مربی باکلاس نام برده .

ذخیره ها .
بوفون _ چیرو فرارا _ لیلیان تورام _ تاکیناردی _ کامورانسی _ زیدان _ پائولو روسی _ جان لوکا ویالی _ جان چالز _

Juventus FC

Juventus FC

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6360 ارسال
  • LocationEsfahan
دروازه بان: جانلوئیجی بوفون

خیلی سخته که بخواهیم بین دینو زوف و جانلوئیجی بوفون فرق بگذاریم من جی جی بوفون را به خاطر تعصب شدیدش نسبت به یوونتوس انتخاب کردم اینکه پس از کالچو پولی با اون رسوایی و وضع بد یوونتوس همراه یووه موند و حتی پس از کالچو پولی با اینکه چند ساله پیاپی میشه که جام نگرفتیم و فصل قبل بدترین فصل تاریخ یوونتوس را داشتیم کنار یووه ماند. جانلوئیجی بوفون واقعا قابل ستایش هست.

مدافع: کلودیو جنتیله

کلودیو همه اونو یک مدافع خشن میدونند به خاطر تکل های که میزنه ولی واقعا یک مدافع استوار بود همیشه میشد روی اون بعنوان یک مدافع حساب کرد.یار گیری های خوب جنتیله،ندادن اجازه حرکت به بازیکن حریف از اون یک مدافع مستحکم ساخت.

مدافع : جورجو کیلینی

شاید خیلی زود باشه که از جورجو بعنوان بهترین مدافع وسط تاریخ یوونتوس نام ببریم ولی جورجو خیلی فوق العاده است بعنوان یک دفاع وسط.نترس ، شجاع ، با تعصب و جسور. محصول آکادمی یوونتوس هست و حالا از ستون های یوونتوس و تیم ملی ایتالیا به شمار میره.

مدافع : گائتانو شیره آ

گائتانو شیره آ یکی از فوق ستاره های عصر خود بود و واقعا فوق العاده بود. پاس گل های فوق العاده ای میداد. روحش شاد و یادش گرامی باد.

مدافع : آنتونیو کابرینی

یک مدفع چپ واقعی، اینقدر خوب هست که واقعا نمیشه ازش در تیم منتخب یوونتوس نام نبرد، شرکت پی در پی در حملات یوونتوس و گلزنی وی باعث میشه که همه از اون بعنوان بهترین دفاع چپ تاریخ فوتبال ایتالیا نام ببرند.

هافبک : پاول ندود

گلوله آتشین یوونتوس، که هیچ موقع یوونتوسی ها بازی او و شوت های فوق العاده اش را از یاد نخواهند برد فصل طلایی که او با یوونتوس داشت موجب شد تا یوونتوس با درخشش پاول ندود به فینال لیگ قهرمانان برسد هر چند پاول به دلیل محرومیت بازی نکرد ولی هیچ چیز از ارزش هاش کم نکرد و برترین بازیکن سال اروپا شد.پاول در افتخارات خود فقط یک قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را کم داشت. تعصب پاول ندود نسبت به یوونتوس قابل ستایش هست.

هافبک : میشل پلاتینی

یکی از ستاره های عصر خود بود همیشه فرانسوی ها در یوونتوس جواب داده اند این بار هم پلاتینی خیلی فوق العاده جواب داد و با درخشش خود باعث شد که یوونتوس در سال 1985 با پیروزی برابر لیورپول برای نخستین بار قهرمان اروپا شود. پلاتینی در بهترین دوران تاریخ یوونتوس به یووه پیوست. دوران باشکوه یووه با جوانی تراپاتونی.

هافبک : زین الدین زیدان

زیدان با مبلغ کم به یوونتوس پیوست و مانند همه بزرگان قبلی یوونتوس فصل اول چنان خوب کار نکرد ولی رفته رفته یکی از فوق ستاره های یوونتوس شد.زیدان به دریبل های معروفش شهرت دارد هر وقت به محوطه جریمه میرسه امکان نداره با حرکته پاهاش نتونه از مدافع حریف پنالتی نگیره. زیدان به همراه دشام در زمان خود بهترین زوج هافبک بودند.

هافبک : السیو تاکیناردی

السیو به شوت های مرگبارش معروف هست. شوت های فوق العاده ای میزد و همیشه جزو بهترین های یوونتوس بود. تعصبش نسبت به یوونتوس فوق العاده بود. حیف که وضعیتی فراهم نشد که بار دیگر به یوونتوس باز گردد و ترجیح داد سال های آخر بازیش را در برشا به پایان برساند ولی همیشه تعصبش در یاد ما خواهد ماند.

روبرتو باجو یک مهاجم فوق العاده بود من یکی زا عاشقان روبرتو باجو هستم درخشش باجو در جام جهانی 1994 آمریکا بود هر چند که پنالتی بدی مقابل برزیل در فینال خراب کرد ولی هیچ چیز از ارزش های او کم نمیکنه او پنج سال طلایی را در یوونتوس گذارند در اون سال بیش از 100 گل به ثمر رساند و فوق العاده بود واقعا هرچی ازش بگیم کم گفتیم من باجو را خیلی دوست دارم به خاطر بازیش و اسطوره بودنش مثل یک اسطوره رفت و حالا هم در تیم ملی ایتالیا مثل یک اسطوره بازگشته هیچ چهره بدی ازش در ذهن یوونتوسی ها نیست.

مهاجم : الساندرو دل پیرو

اسطوره تمام ناشدنی یوونتوس که 18 سال حضورش در یوونتوس را میگذراند بیشک بهترین مهاجم یوونتوس در طول تاریخ به شمار میرود از همه لحاظ یک بازیکن کامل و یک اسطوره تمام ناشدنی است تعصبش،جسارتش،ضربات آزادش همه قابل ستایش هستند هیچ کس در دنیای فوبتال مثل اون نمیتونه ضربه آزاد بزنه با این سن هنوز هم هر سال بهترین گلزن و بهترین بازیکن یوونتوس شناخته میشود. امیدوارم در کنار یوونتوس همیشه بمونه. واقعا قابل ستایش است الکس دل پیرو.

سیستم : 2-4-4

کاپیتان : الساندرو دل پیرو

سرمربی : جووانی تراپاتونی

تراپ به خاطر دوران طلایی و ثبات مربیگری که در یوونتوس داشت یک دوران طلایی را بوجود آورد همراه ستاره های اون زمان.تراپ همیشه در کارش جدی بود و همیشه یک مربی موفق بود یوونتوسی ها همگی مربیگری او را دوست دارند.

ذخیره ها

دینو زوف - چیرو فرارا - مارکو تاردلی - دیدیر دشام - پائولو روسی - جان لوکا ویالی - ادگار داویدز - کریستین ویری

BAHAR.JUVE

BAHAR.JUVE

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 941 ارسال
خب....یکبار در تاپگل چنین بحثی راه افتاده بود.....من الان نوشته خودم رو از اونجا کپی پیست میکنم : صحبت کردن سخته . توضیحاتی که باید داده بشه را دوستان داده اند . من فقط میخواهم در مورد 3 نفر از اعضای تیم انتخابی ام بنویسم . کسانی که اگر نبودند ایتالیا هیچ گاه به سومین قهرمانییش در جهان در سال 1982 دست نمییافت . زوف-جنتیله-شیره آ......از نظر من بهترین مثلث عمق دفاع و دروازه تاریخ ایتالیا به شمار میروند . دینو زوف : دینو گلر عجیبی بود ! وقتی در سنین نوجوانی به تمرینات تیم های پایه یووه آمد به خاطر کوتاهی قدش پذیرفته نشد ! با تمرینات مداوم رشد کرد و به حد استاندارد رسید . ولی همیشه برای دروازه بان بودن آدم کوتاه قدی محسوب میشد . در سی سالگی به یووه آمد و دوران اوجش از همین زمان آغاز شد . یکی از معدود دروازه بانهایی بود که در سنین حدود 35 سالگی و بعد از اون در بهترین فرم خودشون به سر میبرند . وقتی در سن 40 سالگی و در جام جهانی 1982 اسپانیا به عنوان کاپیتان آتزوری جام قهرمانی را بالای سر برد نامش به عنوان پیر ترین بازیکن تاریخ این رقابت ها ثبت شد . کلودیو جنتیله:جنتیله در کشور لیبی به دنیا آمد . ولی در درخشان ترین روز های ملی خودش جام قهرمانی جهان در 1982 را با پیراهن آتزوری بالای سر برد . زوج درخشان عمق دفاع ایتالیا در اون تورنومنت دیگر هیچ گاه با این صلابت تکرار نشد. جنتیله آخرین سوییپر تمام و کمال فوتبال ایتالیا بود . بخشی از قابلیت های پلی میکرینگ او در سالهای بعدی در بازی فرانکو بارسی نمود پیدا کرد و بعد هم هیچ..... گائتانو شیره آ:یکی از بهترین مدافعان تاریخ و یکی از 5 بازیکنی که همه افتخارات ملی و جهانی را که به وسیله یوفا و فیفا به رسمیت شناخته میشود را برده است ( دیگران آنتونیو کابرینی و استفانو تاکونی و دنی بلید و سرجیو بریو هستند ).هم او و هم زوجش جنتیله هر دو از قابلیت های پلی میکرینگ بالایی برخوردار بودند و یکی از محکم ترین و در عین حال فنی ترین زوج های عمق دفاعی تاریخ فوتبال به شمار میروند . شیره آ در طول سالها بازی حرفه ای هیچ وقت اخراج یا محروم نشد . مدتی پس از خداحافظی از فوتبال بر اثر صانحه رانندگی در لهستان درگذشت . هنگام مرگ 36 ساله بود . دیگر مدافع تیم انتخابی من تورامه . تورام برای اسطوره شدن در یووه همه چیز داشت به جز لیاقت...... سایر اعضای تیم منتخب من : انتخاب خط میانی این تیم کار آسونیه . تاردلی بونی پرتی پلاتینی زیدان و در خط حمله: باجو سیوری کارلس

mamalexi

mamalexi

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1655 ارسال
بوفون
با تمام احترامی که برای زف بزرگ قائل هستم ولی جیجی نماد وفاداری به یووه است
رفتن همراه یووه به سری ب با اینکه بزرگ ترین مشتریان جهان رو داشت و نه تنها بهترین دروازبان جهان بود
بلکه چیزی تا بهترین بازیکن جهان هم فاصله نداشت ولی با یووه به سری ب رفت این فقط تعصبشه
از لحاظ هنر دروازبانی که غیر قابل وصفه
کلودیو جنتیله
تکل های هنر مندانه و یکی از پایه های اصلی و همیشگیه موفقیت های یووه
به همراه 6 اسکودتو اجازه فکر کردن به مدافع دیگری رو به من نداد
گائتانو شیره آ
وقتی تمام هواداران یووه اینچنین از اسطوره ای یاد میکنند که از لحاظ اخلاقی در بالاترین سطح بوده
و از لحاظ فنی بی رقیب ادم نمیتونه ازش چشم پوش کنه همیشه در قلب ما خواهی ماند گائتانو
جورجو کیلینی
وقتی توی لیست 11 نفره یووه اسم جورجو رو میبینی یه دلگرمیه خاصی به ادم میده
مدافعی که اشتباه به ندرت تو کارش میشه پیدا کرد همیشه یه سطح داره و همیشه هم سطحش بالاست
چیرو فرارا
اگه تو کل تاریخ یووه بگردی مدافعی با زیرکیه چیرو پیدا نمیشه
سالهای سال برای یووه بازی کرد در زمان خودش زیر سایه بزرگانی مثل مالدینی کاستاکورتا و ... بود که شاید از بعضی از اونها هم بهتر بود ولی زیاد اسمش بر سر زبنها نبود ما یوونتوسی ها ارزش های بالای اون رو کاملا با چشم دیدیم
مارکو تاردلی
هافبکی که کل ایتالیایی ها دوستش داشتند و خواهند داشت کسی که با دیدن بازیهاش ادم رو به حسرت می اندازه
که چرا توی این نسل فوتبالی نیست
گل زیبا و خوشحالیه خاصش در مقابل المان از خاطرها پاک نمیشه
پاول ندود
کاش میشد یک بار دیگه ندود رو با لباس یووه توی زمین دید
هافبک قدرتمندی که با یوونتوس شکوفا شد ولی به خاطر عشقش به یووه هرگز به تیم دیگه ای فکر نکرد و همراه یووه با فوتبال وداع کرد
شاید جهان فوتبال دیگه شوت زنی مثل پاول به خود نبینه
8 انتونیو کونته
دوست داشتنی که وقتی برای یووه بازی میکرد با دلش بازی میکرد
همیشه از اینکه بازیهای کونته رو تونستم ببینم و به دوران کونته فوتبالی شدم خوشحالم
کاپیتانی که همیشه برای ما یوونتوسی باعث دلگرمی بود به حقش تو فوتبال نرسید ولی به شخصه عاشقش بودم و هستم محبوبترین بازیکن یووه برای من
میشل پلاتینی
بزرگ مردی که همه افتخاری داره
3بار توپ طلا گل زنی در فینال اروپا اقای گلی و... یکی از نوادر فوتبال چه برای یووه چه برای تیم ملی کشورش کسی که با گلش برای اولین بار
یوونتوس رو به قهرمانی اروپا رسوند
از اینکه هنوز گاهی در مورد تیم محبوبش حرف میزنه خیلی خوشحالم چون خون یوونتوسی تو رگهاشه
روبرتو باجو
بی شک بهترین فوتبالیست تاریخ ایتالیاست کسی که باعث شد یوونتوسی بشم ولی زود از یووه رفت
کسی یک تنه تیم ملیه ایتالیا رو به فینال برد ولی پنالتی ...
کلا محبوبیت خاصی داره باجو از اون دسته بازیکن هایی بود که فوتبال رو تمیز بازی میکرد همه کاره میدان بود ( دم اسبی دوست داشتنی)
الساندرو دلپیرو
اسطوره تمام نشدنی که من از گفتن خوصوصیات عاجزم
فراتر از یه بازیکن فراتر از یه اسطوره نماد بیانکونری واقعا همه دوستش دارند یا بهتر بگم همه عاشقشند
خوش استیل خوش قیافه خوش تکنیک خوش اخلاق همه چیز داره همه چیز
مطمئنا دیگه مثلش متولد نخواهد شد
مربی : لیپی
3بار حضور پیاپی در فینال لیگ قهرمانان و افتخارات بسیار زیاد همراه با یووه
مربی که یوونتوسی بود
ارزوی بازگشتش به یووه یه ارزوی مشترک بین همه تیفوسی هاست
کاپیتان : 8 انتونیو کونته
4-4-2 سیسم

gigi joon

gigi joon

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2883 ارسال
من اولین یوونتوسی که باهاش آشنا شدم پدرم بوده. پدرم هروقت میخواد از خاطرات یوونتوسی بودنش حرف بزنه ذهنش میره سمت قهرمانی ایتالیا در جام جهانی 1982 که شاکله ی تیم رو بازیکنان یووه تشکیل میدادند. به همین دلیل اکثر بازیکن های تیمی که من چیدم از یوونتوس اواخر دهه 70 و اوایل دهه 80 انتخاب شده اند.

تصویر
نام: پائولو روسی
تاریخ تولد:23 سپتامبر 1956
محل تولد: سانتا لوچیا، ایتالیا
باشگاه ها:کومو(1976، 6 بازی)....ویچنزا (1976-1979، 94 بازی و 60 گل)
پروجا (قرضی1979-1981، 28 بازی و 13 گل)....یوونتوس(1982-1985، 83 بازی و 24 گل)
آ ث میلان(1985-1986، 20 بازی و 2 گل)....هلاس ورونا(1986-1987، 20 بازی و 4 گل)
عضویت در تیم ملی:1977-1986
بازی ملی:48 بازی و 20 گل
افتخارات: قهرمان جام جهانی 1982.....بهترین بازیکن اروپا و جهان 1982.......برنده کفش طلا و توپ طلای جام جهانی1982.....عضو لیست 125 نفره ی بهترین فوتبالیست های معاصر منتخب پله در سال 2004

تصویر

نام:آنتونیو کابرینی
تاریخ تولد: 8 اکتبر 1957
محل تولد: ایتالیا
باشگاه ها (بازیکن): کرمونسه(1973-1975، 29 بازی و 2 گل)....آتالانتا(1975-1976، 35 بازی و 1 گل)....یوونتوس(1976-1989، 297 بازی و 33 گل)....بولونیا(1989-1991، 55 بازی و 2 گل)
عضویت در تیم ملی:1978-1987
بازی ملی: 73 بازی و 9 گل
افتخارات:
_قهرمان جام جهانی 1982
_شش بار قهرمان سری آ با یوونتوس (1977-78-81-82-84-86)
_دو کوپا ایتالیا با یوونتوس(1978 و 1983)
_جام قهرمانان اروپا با یوونتوس در 1985
_سوپر جام اروپا با یوونتوس در 1984
_جام یوفا با یوونتوس در 1977
_ جام اروپا-امریکای جنوبی با یوونتوس در 1985

تصویر

نام:آنتونلو کوکوردو
تاریخ تولد:4 اکتبر1949
محل تولد:آلگرو، ایتالیا
باشگاه(بازیکن):جوانان آلگرو .....تورس(1966-1967).....برشا(1967-1969) یوونتوس(1969-1981، 298 بازی و 26 گل).....فیورنتینا(1981-1984)
نووارا (1984-1985)
عضویت در تیم ملی:1975-1978
بازی ملی:13
باشگاه ها(مربی): جوانان یوونتوس(1989-1996).....آسیریال(1997-1998)
ترنانا(1998-1999) کروتون(1999-2000)......آولینو(2004-2005)
ساساری تورس(200-2006)....گروزتو(2006-2007) .....پروجا(2007-؟)

دروازه بان:
دینو زوف:علیرغم علاقه ی زیادم به جیجی بوفون نمیتونم برای پست دروازه بانی از اسم دینو زوف بگذرم! دینو بعد از یاشین و گوردون بنکس، سومین دروازه بان قرن بیستم لقب گرفته و رکورددار بیشترین زمان گل نخوردن(1142 دقیقه) هستش. خروج های مطمئن و خوبی داشته و در پراسترس ترین لحظات خونسرد و محکم بوده.
خط دفاعی:
آنتونیو کابرینی: تکنیک بالا وقدرت بدنی خوب آنتونیو کابرینی بی شک اون رو یکی از بزرگترین بک های چپ تاریخ فوتبال میکنه! جام جهانی 1978 بهترین بازیکن جوان جام شد و در جام 82 یکی از پایه های مستحکم خط دفاعی آتزوری ، قهرمان جهان، بوده. 13 فصل یوونتوسی بودن کارنامه ی اون روپر از افتخارات رنگارنگ کرده.به شخصه به سبک بازیش علاقه ی زیادی دارم و یکی از اولین بازیکن های سابق یووه بود که تو فوروم معرفی کردم
گائتانو شیره آ: شماره 7 سابق تیم ملی ایتالیا، یکی از بزرگترین مدافعان تاریخ که همه ی گفتنی ها درموردش گفته شده. علاوه بر توانایی بالاش در خط دفاع ، جلو میکشیده و در حمله هم شرکت میکرده. همچنین بسیار بازیکن با اخلاقی بوده، به شدت پایبند به بازی جوانمردانه، به طوری که هرگز کارت قرمز نگرفته.
آنتونلو کوکوردو: یک مدافع مستحکم در طول 13 سال حضورش در یوونتوس، که شوت های بسیار قوی و بلندی داشته. معروف ترین گلش، گل دوم بازی یووه- آ اس رم (آخرین بازی فصل 1972-73) بوده که در اون بازی یوونتوس2-1 در استادیوم المپیکو رم برده و قهرمان سری آ شده.
کلودیو جنتیله:دفاع فوق العاده مستحکم یووه طی 12 سال، که در ابتدا بک چپ بازی میکرده و با اومدن کابرینی پستش به راست منتقل شده .چون یک بازیکن دو پای حقیقی بوده ، توانایی بازی در هر دو پست رو داشته. مارکو مربی خوبی هم هست و با تیم امید ایتالیا مدال برنز المپیک 2004آتن رو داره.

خط هافبک:
پاول ندود: هافبک دوست داشتنی و توانای سال های اخیر یووه که همه مون خاطرات بیشماری ازش داریم و بیش از هر چیز اون رو با شوت های مرگبارش به یاد میاریم. پاول حقیقتا بازیکنی در اختیار تیم بود، بازیکنی باغیرت که برای پیروزی تیمش هر کاری میکرد. فکر کنم فصل 2007-2008 بود که یووه در لیگ 1-0 به اودینزه باخت. توی اون بازی ندود به تنهایی یه تیم بود، دفاع کرد، پاس های فوق العاده داد، دوید، موقعیت ساخت، شوت های سرکش زد که به تیر دروازه خورد اما تنها چیزی که کم داشت ذره ای شانس بود. من اون بازی برای یووه ناراحت بودم که باخت اما بیشتر برای ندود و فداکاری و خستگی ناپذیریش ،که به نتیجه نرسید، ناراحت بودم.
میشل پلاتینی:رئیس کنونی فیفا ، میشل پلاتینی ، علاوه بر اینکه زمان بازیگریش بازیکن فوق العاده ای بوده ، هنوز هم یک یوونتوسی متعصبه و برای همین بین هواداران یووه بسیار محبوبه. پلاتینی کارنامه ی بسیار پرافتخاری داره که به طورکامل نمیشه اینجا نوشت برای مثال اون سه سال متوالی از 1983 تا 1985 بهترین گلزن سری آ شده.
مارکو تاردلی: تاردلی به خاطر جنگندگی اش، هوش خوب، تکل های عالی، تکنیک بالا وگل های حیاتی که به ثمررسونده در خاطره ها مونده. اون در مدت حضورش در یووه 3 تورنمنت بزرگ اروپایی رو فتح کرده و 5 بار هم قهرمانی سری آ رو در کارنامه داره.
جامپیرو بونی پرتی: بونی پرتی به حق نماد یوونتوسه. در تمام عمر بازیگریش یوونتوسی بوده. نزدیک به 50 سال بهترین گلزن باشگاه بوده و رکورد بیشترین تعداد بازی رو در اختیار داشت. سال 2004 پله اون رو توی لیست 125 بازیکن برتر تاریخ فوتبال قرار داد.

حمله:
الساندرو دل پیرو: کاپیتان دوست داشتنی سال های اخیر یووه اینقدر محبوبه که به هیچ وجه نمیشه از این لیست کنار گذاشتش. برای همه ی ما اسم الکس با یووه عجینه ودوریشون از هم غیرممکن! رکوردهای بزرگ باشگاه فقط شایسته ی خودشه. وعلاوه بر این ها الکس همیشه یا بازیکن بااخلاق، شریف و بی حاشیه بوده که باز هم به محبوبیتش اضافه میکنه.
پائولو روسی: بدون شک سال 1982 متعلق به آتزوری و خصوصا پائولو روسی بوده. روسی در این سال تمام افتخارات بزرگ رو کسب کرده و در جامی که دفاع مستحکم ایتالیا اجازه ی عبور به هیچ مهاجمی حتی مارادونا رو نمی داد این پائولو روسی بود که نشون داد ایتالیایی ها به جز دفاع توانایی های دیگری هم دارند. او هم در لیست 125 نفره ی پله قرار داره.

کاپیتان: زوف
سیستم:4-4-2
مربی: مارچلو لیپی

ehsan-alex

ehsan-alex

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7243 ارسال
دروازه بان : جی جی بوفون تنها دلیلی که باعث میشه بوفون رو برتر از دینو زوف بدونم وفاداری مثال زدنیشه..جی جی به به عشق یووه به تمام پیشنهادات و موقعیتهای بی نظیری که داشت جواب رد داد تا همیشه بیانکونری بمونه علارغم رفتن به یک دسته پایین تر. دفاع: کلودیو جنتیله نمیشه از بهترین مدافعان تاریخ یوونتوس حرف زد ولی اسم کلودیو رو نیاورد...خشونت ذاتی همراه با تعصبی که داشت مهاجمهای حریف رو به وحشت می انداخت و گل زدن رو برای اونا در حد یک آرزو کرده بود. دفاع : شیره آ مگه میشه نام بزرگ شیره ا رو در بین بهترینهای تاریخ یووه قرار نداد؟ اسطوره که حتی بعد از مرگش هم جایگاه ویژه در تاریخ طلایی بانوی پیر داره. دفاع: چیرو فرارا فرارا با تعصبی مثال زدنی بیش از یک دهه به بانوی پیر وفادار موند... مدافعی که اسمش تو زمین گل زدن رو برای مهاجمهای حریف مشکل میکرد دفاع : لیلیان تورام تورام یکی از بهترین مدافعان تاریخ فوتبال دنیاست . یه مدافع قابل مطمئن، مثل صخره استوار.بعید می دونم تا چندین سال آینده مدافعی مثل تورام برای یوونتوس یا حتی فوتبال دنیا متولد بشه.تورام در دوران حضورش با درخشش بی نظیرش باعث شده که خط دفاع یوونتوس تبدیل به بهترین خط دفاع دنیا تبدیل بشه. هافبک: ادگار داویدز هیچوقت نمیتونم داویدز رو در بین بهترین هافبکهای یوونتوس قرار ندم... گاو نر خشمگین تو سالهای درخشش با لباس بیانکونری چنان هیبت و عظمتی داشت که چشم ها رو خیره میکرد. قدرتی که در گامهای ادگار بود یک استادیوم رو به لرزه می انداخت. هافبک: میشل پلاتینی پلاتینی، کسی که هنوز که هنوزه تیفوسی ها ازش به نیکی یاد می کنند ...کسی که افتخارات زیادی رو برای بانوی پیر به ارمغان اورد...یکی از معدود خارجیهایی که برای یوونتوس به صورت یک اسطوره جاودان در اومد...او به هر افتخاری که میخواست در یووه رسید ... تکنیک نابش هنوز که هنوزه زبانزد خاص و عامه. هافبک: بونی پرتی دومین گلزن برتر تاریخ باشگاه یوونتوس بعد از دلپیرو نیازی به تعریف نداره... بدیهیه که جز بهترینهای تاریخ باشگاه تورینی قرار بگیره. هافبک : پاول ندود برای ما که هم دوره ندود بودیم خیلی سخته که اونو در لیست بهترینهای تاریخ باشگاه قرار ندیم...گلوله آتشین با شوتهای مرگبارش و وفاداری قابل ستایشش همواره در یاد و خاطره ما می مونه مهاجم: روبی باجو بودای کوچک نیازی به تعریف نداره ، باجو با اینکه از تورین رفت اما همیشه جزء اسطوره های باشگاه قرار داره مهاجم: آلساندرو دلپیروی بزرگ بدون شک اگه بخوام الکس رو تعریف کنم به مشکل بر میخورم... تک ستاره شبهای تورین نیازی به تعریف نداره ... کسی که تمام رکوردهای تاریخ باشگاه رو در اختیار داره. کسی که مطمئنا تا نسلها بعد هواداران با شنیدن اسمش به افتخارش از جا بلند میشن. پینتوریکو بدون شک بهترین بازیکن تاریخ یوونتوسه سرمربی: مارچلو لیپی بزرگ ذخیره ها: زوف، تاکیناردی، کونته، کابرینی،روسی،زیدان ، سیوری ، تره زگه

Alone

Alone

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1657 ارسال
  • LocationTurkey
بوفون

آنتونیو کابرینی کلودیو جنتلیه چیرو فرارا شیره آ

پاول ندود بونی پرتی مارکو تاردلی داویدز

دل پیرو باجو

توضیحات :
بوفون : بوفون رو به خاطر وفاداریش به باشگاه انتخاب کردم . واقعا سر تیمش تعصب میکشید و همیشه کارشو عالی انجام میداد ولی انتخاب سختی بود بین دینو زف و بوفون
آنتونیو کابرینی : به خاطر اینکه هم تیکنیکی بود و هم قدرت بدنیه خوبی داشت . تو حمله ها شرکت میکرد و گل هم میزد .
کلودیو جنتلیه : اون یه بازیکن فوق العاده مستحکم بود که اجازه حرکت به مهاجم های حریف نمیداد .
چیرو فرارا : یه مدافع زیرک و مستحکم که همیشه برای مهاجمای حریف دردسر درست میکرد و یه رهبر عالی تو خط دفاعی بود .
شیره آ : اون یکی بهترین مدافعان تاریخ تو ایتالیا بود . تو حمله شرکت میکرد و یه مدافع با اخلاق بود .
پاول ندود : شیر وفادار دل آلپی . اسطوره ای که هیچ کس نمیتونه فراموشش کنه . اون استاد شوت های مرگبار به سمت دروازه بود . یه رهبر فوق العاده تو خط هافبک .
بونی پرتی : به قول احسان دومین گلزن برتر تاریخ باشگاه یوونتوس بعد از دلپیرو نیازی به تعریف نداره . فوق العاده بود .
مارکو تاردلی : یه بازیساز خلاق و بزرگ بود . اون گل زیباش به آلمان همیشه تو خاطرها موند .
داویدز : واقعا یه بازیکن خلاق و قدرتی بود . یه شخصیت خاص داشت تو زمین . دیوونه عینکش بودم .
دل پیرو : اسطوره تمام نشدنیه یوونتوس . کاپیتان دوست داشتنی و محبوب ترین بازیکن جهان . اون اکثر رکوردای یووه رو در اختیار داره . حرف نداره .
باجو : اون یه بازیکن فوق العاده بود . یک متخصص . واقعا یه مهاجم زیرک و کامل بود . تو چند ثانیه کار تیم حریف رو تموم میکرد .
سرمربی جیووانی تراپاتونی : علت انتخاب سرمربی این بود که واقعا کارشو بلده و همیشه یه مربی جدی و موفق بود . اون همیشه یووه رو تو اوج نگه میداشت .

سیستم 2-4-4
کاپیتان الساندرو دل پیرو
بازیکنان ذخیره : دینو زف - لیلیان تورام -زبینا - کونته - ترزه گه - پائولو روسی - السیو تاکیناردی - زین الدین زیدان - کریستین ویری

به امید یک یوونتوس افسانه ای دیگر

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
قبل از هر چيز بايد بگم موقع انتخاب توي هر پست به اين فكر مي كردم كه بهترين رو بگم يا دوست داشتني ترين
بايد اقرار كنم كه خيلي سخته علاقه رو دخالت نداد توي اين انتخاب
ولي به هر حال تونستم بهترين بازيكناي هر پست رو از نگاه خودم انتخاب كنم
توي انتخاب بهترين ها هميشه به نظر مي رسه توي دو خط هافبك و حمله بيشترين كانديدها وجود داشته باشن
ولي درمورد يوونتوس اين مساله در خط دفاع كار رو خيلي سخت مي كنه

دروازبان : دينو زوف
از هر نظر كه مقايسه مي كنم هر دو رو در بالاترين سطح مي بينم به جز دو مورد
اولي از نظر كسب افتخار كه زوف رو غير قابل دسترس نشون ميده هر چند بوفون هم تمام افتخارات ممكن رو به دست اورده
اما دومي رو نتونستم ناديده بگيرم و اون روحيه نسبتا ً متزلزل بوفون در اين سالهاي سخت يوونتوس بود
درسته كه بوفون با موندنش خيلي چيزا رو ثابت كرد ولي در اكثر مواقع بحراني و ضعف تيمي بوفون رو به عنوان كسي كه بايد
اعتماد به نفس رو به تيم منتقل كنه نديدم

مدافع : يورگن كولر
شايد خيلي خوشبينانه باشه ولي من بهترين مدافعي كه در يوونتوس ديدم يورگن كولر بوده
يه مدافع آرام و خونسرد كه تونست در بين غول هاي دفاعي يوونتوس كه هميشه پايگاه و اسكلت اصلي تيم ملي ايتاليا بودن
چندين سال ستون ثابت و بي چون و چرا باشه و حتي موقع ترك يوونتوس هنوز مي تونست مدافع اول تيم باشه

مدافع : انتونيو كابريني
چيز زيادي نمي تونم بگم چون بازي هاي زيادي ازش نديدم
فقط مي تونم به افتخاراتي كه با يوونتوس كسب كرد اكتفا كنم و البته علاقه شخصي خودم به نوع بازيش

مدافع : چيرو فرارا
با توجه به حساسيت اون سال ها در بازي هاي ناپولي و يوونتوس هميشه بازيشو در نظر داشتم و دوست داشتم روزي به يوونتوس بياد
چبرو بدون شك يكي از مدافعين به ياد ماندني تاريخ يوونتوسه كه متاسفانه در زمينه بازي هاي ملي دو بدشانسي اورد
يكي مصدوميت بد موقع و زماني به ميادين بازگشت كه كانديداهاي اون پست بيش از پيش شده بودن

هافبك : ميشل پلاتيني
اين يك مورد ديگه هيچ توضيح اضافه اي لازم نداره
بدون شك پلاتيني رو يكي از سه بازيكن برتر تاريخ فوتبال مي دونم كه انتخاب بهترين ها رو توي هر غالبي بگنجونيم يكي از اولين ها ميشل بزرگ خواهد بود

هافبك : زين الدين زيدان
هر چقدر هيچ وقت بازيكن مورد علاقه من نبوده ولي نمي تونم از كنار نامش بگذرم
زيدان توي نسل رو به انقراض تك ستاره هاي فوتبال يكي از كساني بود كه چراغ اين نسل رو مدتي هرچند موقت روشن نگه داشت

هافبك : جانلوكا زامبروتا
من زامبروتا رو يكي از بهترين هاي كنار زمين يوونتوس مي دونم
زامبروتاي يوونتوس چون بي سر و صدا كار مي كرد زياد مطرح نشد ولي اون زمان من اونو يكي از 5 بازيكن برتر دنيا مي دونستم

هافبك : پاول ندود
زماني كه ندود به يوونتوس اومد واسه من كم از يه عنوان قهرماني نداشت .
خصوصيات ندود رو ميشه به عنوان مشخصه هاي لازم واسه يه بازيكن كامل بودن اشاره كرد .
وقتي ما با عشق كاري رو انجام مي ديم به بهترين شكل ممكن نمود پيدا مي كنه فوتبال سرشار از عشق ندود هرچند دستش از چند عنوان كوتاه موند ولي احساسي رو به بيننده منتقل مي كرد كه فقط از عهده او برميومد .

من يكي از خوش شانس ترين ها از بايت تماشگر فوتبال هستم
فكر مي كنم حضور در فوتبال به عنوان بيننده در زمان مارادونا ، باجو ، پلاتيني ، زيدان ، ندود و ... به آرزوهاي نسل هاي بعد تبديل بشه
اين اسامي رو اوردم كه بگم لذتي كه از فوتبال باجو مي بردم رو فقط مي تونم با مارادونا مقايسه كنم
فوتبال روبي همه چيز داشت كه در كنار شخصيت منحصر به فردش نقش يه فوتباليست كامل رو ترسيم كرد .

مهاجم : آلساندرو دلپيرو
درمورد الكس چي مي تونم بگم ؟
اسطوره بي بديل يوونتوس كه تمام تجربه هاي ممكن در فوتبال رو به يوونتوس بخشيد .
بازيكن بزرگي كه مي تونست حداقل يكبار مرد سال فوتبال جهان باشه . قهرماني در جام جهاني عنواني بود كه هميشه واسه الكس آرزو مي كردم و خوشحالم كه تونستم اونو ببينم .

كاپيتان : دينو زوف
مربي : مارچلو ليپي

چند تا بازيكن هم بود كه نتونستم از ذكر اسمشون خودداري كنم

جانلوئيجي بوفون : همونطوركه گفتم با اندك تفاوتي زوف رو بهش ترجيح دادم

جورجو كيليني : شكي در توانايي هاي كيليني ندارم ولي دوست دارم در موقعيت دفاع فقط يك دفع كننده توپ نباشه .

ليلين تورام : تورام هم از اون دست بازيكنايي بود كه از قبل انتظار و آرزوي حضورش در يوونتوس رو داشتم .

ماركو تاردلي : ماركو هم بازيكني بود كه با حداقل اختلاف تونستم از قرار دادن اسمش در ليست خودداري كنم .

ادگار داويدز : سبك بازيشو خيلي دوست داشتم و رفتنش از يوونتوس يكي از ناراحت كننده ترين لحظه هاي فوتبالي من بود .

مائورو كامورانزي : خيلي وقته كامو رو 100 درصد نديديم ولي هميشه ميشه تفاوتش رو با هم سلف هاي خودش احساس كرد .

پائولو سوسا : شايد خيلي نام بزرگيدر يوونتوس نبوده ولي من سبك فوتبالشو از خيلي گرداننده هاي وسط زمين بيشتر دوست داشتم .

ديويد ترزگه : هرچند هيچ وقت از بازيكناي مورد علاقه من نبوده ولي نمي تونم چشمام رو به اين واقعيت كه هميشه بهترين تمام كننده يوونتوس بوده ببندم .

jianiman

jianiman

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 808 ارسال
من تیم منتخبم رو بیشتر از بین کسایی که بازیشونو دیدم انتخاب میکنم !!! / دلیل کلیم اول نوع بازیشون و بعد علاقه شخصیمه !!!

بوفون
کیه لینی کاناوارو تورام زامبروتا

ویرا
ندود کامورانسی

زیدان

دل پیرو باجو

کاپیتان : باجو
سرمربی : لیپی
سیستم : 3-3-4 دفاع 4 نفر خطیم خیلی مهمه !!!

بازیکنای ذخیره : آبیاتی / امرسون / داویدز /زلاتان / ترزگه / موتو / فرارا / پسوتو

اینم فقط بخاطر تو بهمن هرکی دیگه بود اینکارو نمیکرما :D

بوفون : واقعاً بزرگه / در بدترین شرایطشم همیشه کم اشتباه و خوب بوده / یکی از دلایل اصلی یوونتوسی شدن من !!! بیشتر از هر بازیکنی تو یووه قبولش دارم !!!

کاناوارو : همیشه بازیش و دوست داشتم / نوع یارگیریش / دفع توپاش/ سر زدناش و اقتداری که تو مرکز دفاع داشت / جام جهانی 2006 فوق العاده بود / رفاقتش با تورام و بوفون همیشه واسم جالب بوده / با اینکه به یووه پشت کرد ولی هیچوقت ازش متنفر نشدم !!!

تورام : یه مدافع خونسرد و کم اشتباه و خیلی با شخصیت / کلاً در کنار بوفون و کاناوارو تورام رو بهتر از بقیه میدونم / تریپ شخصیتیشم با اون عینکش خیلی باحال بود !!!

زامبروتا : خدایا اگه از یووه نمیرفت چی میشد / خیلی دوسش داشتم / اون موقع بهترین دفاع کناری جهان بود / چه چپ چه راست هر دوجا عالی بود / بخصوص وقتی کنار ندود بازی میکرد / نفوذاش و نوع سانتراش عالی بود !!!

کیه لینی : اولین بازی که ازش دیدم مقابل رئال بود تو تورین دفاع چپ بازی میکرد / زیاد نمیشناختمش / خیلی از بازیش خوشم اومد / همون موقع پیش خودم میگفتم اگه دفاع مرکزی بازی کنه خیلی خوب میشه !! هرچی جلو تر اومد پخته تر و کم اشتباه تر شد / کلاً آدم دوست داشتنیه !!

ویرا : اون موقع که آرسنال بود همیشه بازیاش و دنبال میکردم / فوق العاده بود / استیل خاصش و خونسردیش / خیلی راحت بازی میکرد و کم اشتباه / وقتی شنیدم اومده یووه از خوشحالی میخواستم پرواز کنم !!! هچوقت اون موقع رو فراموش نمیکنم !!!

ندود : همیشه خوب بوده / جنگندگیش و تعصبش به تیم مثال زدنیه / گلش به آژاکس هیچ وقت یادم نمیره / هرجا میرفتم پز گلش میدادم !!! اشکاش بعد از بازیا تو اروپا چه 2003 و چه دوفصل پیش بعد اینکه مصدومش شد و بیرون رفت هیچ وقت یادم نمیره !!!

کامورانسی : خداییش عالیه / الانشم خیلی خوبه / خیلی بهش بی مهری میکنن / نوعه دریبل زدنش / سر توپ زدناش / حرکات عمقیش / همشون عالیه / فقط نمیدونم چرا هیچ وقت در حد لیاقتش باهاش رفتار نکردن / همین شماره عوض کردناش منو خیلی ناراحت میکرد / هیچ پیستون راستی رو در حد کامو قبول ندارم !!!

زیدان : نمیدونم چی بگم / عالی / همین !!!

دل پیرو : واقعاً اسطوره تمام نشدنی فوتبال جهان / هیچ کدوم از بزرگان فوتبال در حد دل پیرو محبوب و دوست داشتنی نیستن !! ضربه آزادش که خداست خصوصاً اون که با کاسیساس زد !!!

باجو : از جمله بازیکنایی که بازیشو به شخصه خیلی دوست درام / یه جوارایی فوتسالی بازی میکرد !!
مدل موهاش و ریششم همیشه واسم جالب بود !!!

10VE4EVER

10VE4EVER

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3758 ارسال
دروازه بان

بوفون

من بوفون رو انتخاب میکنم چون بازی های خیلی زیادی از بوفون دیدم و بنظرم بهترین دروازبان تاریخ یوو است ! هر چند خیلی سخته آدم چششو برو روی دینو زوف ببنده !!

دفاع

فرارا

یکی از بهترین دفاع هایی است که تاریخ عمر فوتبالیم دیدم و 10 سال هم برای ما بازی کرد و همیشه جز بهترین ها بود

شیره آ ، جنتیله

شیره آ : بازی های چندانی ازش ندیدم ولی بار ها و بارها تعریفشو شنیدم و همیشه از اون به عنوان یکی از مردان تاریخ ساز یوو نام برده شده و این کافیه برای انتخابش
جنتیله : تقریبا تفکرم نسبت به بهش مثل شیره آ است با این تفاوت که جز تاریخ سازان خیلی نمیدونمش

هافبک

پلاتینی
بدون شک یکی از اولین نام هایی که برای انتخاب یک خط هافبک استثنائی به ذهن خطور میکنه میشل پلاتینی ــه . بازی های زیادی از این بشر دیدم و واقعا یکی از برترین های تاریخ یوو و فوتبال جهان ه . یوو خیلی از افتخاراتشو مدیون پلاتینی است و بس

داویدز

به نظر من ادگارد داویدز یکی از برترین هافبک های دفاعی تاریخ بوده ، من عاشق بازی های متعصبش بودم و زمانی که لیپی اونو از تیم کنار گذاشت خیلی ناراحت شدم و یوو هم افت خیلی وحشتناکی کرد !

زیدان

درسته خیلی دوستش نداشتم و ندارم ولی هیچ و.قت نمیشه از روی اسم اون رد شد بدون شک اونم یکی از برترین های تاریخ یوو بوده و بازی های بی بدیلی هم برای یوو انجام داده که تو ذهن همه ی ما ذخیره شده

ندود

یکی از برترین های یوو تو این دهه اخیر . که علاوه بر بازی فوق العادش تعصب خاصی هم بر روی نام یوو داشت

مهاجم

روبرتو باجو

هیچ شکی ندارم که باجو بزرگترین و مهاجم جهانه و هیچ وقت شبیهش ظهور نخواهد کرد ! اولین بازیکنی که منو عاشق یوو کرد و باعث شد حدود 16 سال به عشق یوو زندگی کنم . خیلی از خاطرات فوتبالی من برمیگرده به بازی های زیبای باجو !
کار هایی رو هم که برای یوو و ایتالیا کرده رو هم هیچ وقت نمیشه فراموش کرد

پائولو روسی

این بشر یک گلزن تمام عیار بوده چه برای یوونتوس و چه برای ایتالیا . بازی هایی که برای ایتالیا یکی پس از دیگری گل میزد و ایتالیا رو به مراحل پایانی جام جهانی میاورد دلیل اصلی انتخابش توسط من ــه

دل پیرو

احتیاج نیست برای حضور اله تو ترکیب 11 نفره دلیل بیارم چون خیلی واضحه حضورش !!

کاپیتان : باجو
سر مربی : لیپی

نیمکت :
دینو زوف : شاید حقش بود در تریکیب 11 تایی باشه ! ولی من به ناچار میزارمش رو نیمکت
کیلینی : چون چند سالی میشه که در تیم فعلی یوو جز بهترین ها بوده و هست
تاکیناردی : من بازیشو خیلی دوست داشتم و هیچ وقت اندازه ای که شایستش بود باهاش رفتار نشد !!
ترزگول : بدون شک یکی از بهترین های یوو در خط حمله که من عاشقانه دوستش دارم

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA
بهمن :دی:

جیانلویجی بوفون

کلودیو جنتلیه چیرو فرارا
گائتائو شیره آ لیلیان تورام

پاول ندود مائورو کامورانزی
زیدان

الکس دل پیرو پلاتینی
روبرتو باجو

بوفون : شاید یکی از دلایلی که بوفون رو به زوف ترجیح دادم ، اینه که بازی های جی جی رو دیدم و زوف رو نه !

هرچند بعید میدونم تو خواب هم کسی به گرد پای سوپر من برسه !

کلودیو جنتلیه
: حقیقتا ازش بازی خاصی ندیدم :دی: منظورم فیلم و این جور چیزهاست ! گفتم میگید خوبه ، منم میگم آره :دی:

چیرو فرارا : یعنی عاشقشم ! 10 سال تو یوونتوس مدافع بود و درخشان ظاهر شد اما هیچوقت به حقش نرسید ! دارای فضایل اخلایقی زیادیه ! یه جنتلمن تمام عیار !

شیره آ : حقیقت رو بگم ، مثل جنتلیه ! میگند تو فاز هجومی فوق العاده بوده

تورام : تورام استثنائی بود ! مدافع راست تمام عیار که شاید مایکون و آلوز با هم جمع شن بشن نصفش ! حیف که کاپیتان دوم مون بود و بی لیاقتی خودشو اونطور ثابت کرد و سنگش رو هم خورد !

ندود : تا 37 سالگی دوام و ثبات ! تاریخ جمهوری چک به اسم پاول افتخار میکنه ! کسی رو پیدا نمیشه کرد که با دو پا اونطور با قدرت شوت بزنه ! سرعت مثال زدنی ! شوت های سرسام آور ! بدن حرفه ای و رو فرم ! در یک کلام ! "اسطوره"

کامورانزی : دوسش دارم :دی:

زیدان : شاید 5 سال بودن مافی نباشه ! اما اگه تو 5 سال انداره ی 20 سال افتخار کسب کنی ، کافی باشه ! زیدان ستاره ی بی بدیل دنیای فوتبال بود و چیزی نمیتونم بگم در موردش

پلاتینی : از پلاتینی چند بازی و صحنه هایی دیدم ! یه بازیکن فوقالعاده هوشمند و زرنگ و فرز و تیز ! شاید تکنیک مارادونا رو نداشته باشه ! اما کوچیکتر از اون هم نیست ! بدون شک با زیدان ، هویت فوتبال فرانسه هستند ! البته پلاتینی هویت فوتبال فرانسوی و زیدان نماینده مهاجران !

روبرتو باجو : وقتی تو این زمونه به اشخاصی مثل تورس و رونالدو و مسی و ریبری میگند فوق ستاره ، آدم میمونه که به روبی باجو چی بگه !

دل پیرو : :np:

سیستم 3-3-4

کاپیتان : الساندرو دل پیرو

مربی : جووانی تراپاتونی

laudrup

laudrup

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 7904 ارسال
زوف : فقط بخاطر افتخارات بیشترش نسبت به بوفون انتخابش میکنم، دروازه بانی که تا 41 سالگی ستاره تیم بود و همیشه اعتماد به نفس و روحیه اش مثال زدنی هست.

کابرینی : میشه گفت یکی از برترین مدافعین کناری تاریخ یوونتوس و ایتالیا؛ تکنیک بالا و شم گلزنی کابرینی ازش یک مهره مهم و تاثیر گذار ساخته بود، همون قدر که در کارهای دفاعی موفق و مستحکم بود در کارهای هجومی هم بارها و بارها به کمک تیم میومد.

جنتیله : سبک فوتبال جنتیله با گذشت این همه سال هنوزم ازش یاد میشه، مدافعی خشن اما باهوش و سرعتی که عبور کردن ازش کار ساده ای نبود.

فرارا : یک رهبر بود، به خوبی با مدافعین کناری خودش مچ میشد. شخصیت چیرو مثال زدنی هست.

شیره ا : بدون شک یکی از استثناهای فوتبال ایتالیا و جهان به شمار میره، نکته جالب درباره شیره آ اینه که تکنیک بالایی داشت و گلهای زیبایی رو به ثمر رسونده، و عجیب تر اینکه با اینکه مدافع هست ولی هیچ وقت اخراج نشده !

ندود : هیچ وقت خستگی و غمی رو داشت بروز نداد، یک فوتبالیست کامل بود ندود و یک مهره بسیار تاثیر گذار، مانند ندود دیگه نمیاد.

داویدز : جنگندگی داویدز مثال زدنی بود، شوت های قدرتمند و زیباش که بارها برای یووه گل زد، اخلاق منحصر ب ه فردی رو هم داشت. بدون شک یکی از بهترین هافبک وسط های تاریخ یوونتوسه.

تاردلی : طراوتی که تاردلی در بازیش داشت به تیم کمک میکرد تا بازی روانی رو به نمایش بزاره، یکی از دوست داشتنی ترین بازیکن های یوونتوس و ایتالیا به شما میره.

بونی پرتی : یک الگو ی کامل و بدون نقص برای هر بازیکنی در تاریخ یووه ! شخصیت، نوع بازی، و تاثیر گذاریش چه زمانی که بازیکن تیم بود و چه موقعی که مدیر تیم، بونی پرتی به عنوان مدیر تاثیر انکار ناپذیری در یووه داشت.

دل پیرو : هر چقدر درباره بزرگی و عظمت الکس بگیم کم گفتیم و یه جورایی در حقش کم لطفی کردیم ، الکس رو واقعا نمیشه توصیف کرد، الکس تعریف کاملی از یک اسطوره هست.

سیوری : مرد آرژانتینی - ایتالیایی دوست داشتنی یووه که شخصیت جالب و مرموزی داره ! همیشه در زمین بازی پر جنب و جوش بود و تکنیکی که سیووری داشت یکی دو دهه بعد باعث شد مارادونا رو باهاش مقایسه کنند !

2-4-4

مربی:لیپی

کاپیتان: زوف

ذخیره ها:بوفون-کولر-پلاتینی-تاکیناردی-کامو--باجو-پائولو روسی-

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال
Gianluigi Buffon - GK
اسطوره دروازه بانی / اسطوره وفاداری / بازیکن مورد علاقه من در باشگاه یوونتوس
Lilian Thuram - RB
تورام اعتقاد داشت می تونه در هر جایی از خط دفاعی به راحتی بازی کنه. تورام یکی از مطمئن ترین و موفق ترین مدافعان یوونتوس بود.
Gaetano Scirea - CB/SW
لیبرو / کاپیتان / افسانه / قهرمان / بهترین مدافع تمام تاریخ باشگاه یوونتوس
Claudio Gentile - CB
وقتی از جنتیله در جام جهانی 1982 و بعد از بازی ایتالیا مقابل آرژانتین پرسیده شد، شما به تنهایی 23 خطا به روی مارادونا انجام دادید. بلافاصله گفت: فوتبال جای بالرین ها نیست.
Antonio Cabrini - LB
6 قهرمانی در سری آ - 2 قهرمانی در کوپا ایتالیا - 1 سوپر کاپ ایتالیا - ا قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا - 1 قهرمانی در جام یوفا + 292 بازی و 33 گل، کارنامه درخشان حضور کابرینی در یوونتوسه / خیلی ها اعتقاد دارن کابرینی بهترین چپ پای تمام دورانه یوونتوسه
Edgar Davids - CM
سرعت،قدرت و جنگندگی مثال زدنی اش در یوونتوس + عینک منحصر به فردش، هیچ وقت از ذهن طرفداران یووه پاک نخواهد شد
Michel Platini - AM
* افتخار باشگاه یوونتوس *
Zinedine Zidane - AM
رقصنده در میانه زمین / از بزرگترین فوتبالیست های تمام دوران / تا وقتی در یووه بود، بی نظیر بود
Pavel Nedved - LM
یکی از بهترین،دوست داشتنی ترین،و وفادارترین بازیکنان یوونتوس در تمامی دوران حیاتش
David Trezeguet - ST
شکارچی گل / یک تمام کننده متخصص / گلزن ترین مهاجم غیر ایتالیایی تاریخ یووه
Alessandro Del Piero - SS
مارادونا : من مطمئن ام دل پیرو هیچ وقت تمام نخواهد شد

----------

Coach : مارچلو لیپی
Captain : گائه تانو شیره آ
2-1-3-4

amirtaker

amirtaker

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 761 ارسال
فقط من با اجازه دلیل انتخاب رو کوتاه عرض میکنم.
دروازه بان:
بوفون
واقعا انتخاب بین زوف و بوفون برام سخته ولی بوفون رو به خاطر اخلاق توپش و وفاداریش انتخاب میکنم البته زوف هم چیزی کم نداره ها.
مدافعین:
شیره آ:هر وقت یادش می افتم دلم میگیره که چرا بین ما نیست.به خاطر یادش انتخابش کردم
جنتلیه:به نظر من بهترین مدافع یونتوس
فرارا:به خاطر قیافه با مزش و اینکه یه جنتلمن من بود.10 سال برامون زحمت کشید.ای کاش برامون مربی خوبی هم بود.
هافبک ها::
ندود: در یک کلمه به خاطر ندود یونتوسی شدم
داویدز:شوت های معرکش.عینک با مزه.
پلاتینی:چون رییس یوفاست.جدا از شوخی به خاطر خلاقیتش
تاکیناردی:تیپش,شوت های دیوانه کنندش
مهاجم ها:
روبرتو باجو:هیچ صحبن خاصی نیست همه چی معلومه
روسی:هر توپی توسط روسی میتواند تبدیل به گل شود
دل پیرو: :39:
----------------------------------------
سیستم:3-4-3
کاپیتان:دل پیرو
ذخیره:زوف-کیلینی-پسوتو-زیدان-دیگو-بونی پرتی-ترزگل

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
اصولاً انتخاب یه تیم از بین اینهمه بازیکن بزرگ و باکیفیت خیلی سخت هستش . رو این حساب من تیمم رو از دوره ای که یووه رو شناختم و از بازیکنانش شناخت دارم انتخاب میکنم .

آنجلو پروتزی

جانلوکا زامبروتا چیرو فرارا لیلیان تورام مورنو توریچلی

پاول ندود زیدان آنتونیو کونته آنجلو دی لی ویو

آله دل پیرو روبی باجو

ذخیره ها جیجی بوفون - پائولو مونترو - آلسیو تاکیناردی - ادگار داویدز - مائورو کامورانزی - داوید تره زگه - جانلوکا ویالی

کاپیتان : روبی باجو
مربی : لیپی

پروتزی : خیلی سخته که شما بخواین بوفون رو کنار بذارید ! دوتا مسئله بود . پروتزی رو برای این انتخاب میکنم که با اون فیزیک بدنی خاصش تونست نزدیک به دو دهه تو سری آ و در بهترین تیم ها مثل رم ، اینتر ، یووه و لاتزیو به همه افتخارات ممکن برسه . تو 8 فصل با یووه هرچی که میخواست رو به دست آورد . از اسکودتو تا کوپا و حضور سه باره در فینال لیگ قهرمانان و قهرمانی جام یوفا و البته جام باشگاه های جهان رو هم با کاپیتانی خودش فتح کرد . پروتزی تو دوره ای گلر یووه بود که یووه یکی از بهترین دوره های فوتبالش رو سپری میکرد . و البته اینکه به سختی روی نام بوفون خط کشیدم چون من مطمئن نیستم که پروتزی اگر جای بوفون توی اوج فوتبالش به سری بی میرفت چه واکنشی نشون میداد !

فرارا : فرارا 11 سال تو دل آلپی بود و با خیلی از مدافعین خوب هم بازی بودش . کسانی مثل کولر ، پورینی ، تورام ، توریچلی ، یولیانو ، تودور و خیلی های دیگه . ده سال یکی از ارکان اصلی دفاع یووه بود و فقط فصل آخر با اضافه شدن کاناوارو و البته در سن 37 سالگی دیگه بهش بازی نرسید . البته چیرو وقتی کاپلو اومد قصد داشت خداحافظی کنه ولی به درخواست کاپلو و برای کمک به تیم یک فصل دیگه در یووه موند . همین حضور یک دهه ای چیرو در قلب دفاع یووه که حتی بازی هایی هم در سمت راست دفاع بازی کرد باعث میشه که چیرو رو انتخاب کنم . چیرو نماد یک مدافع متعصب و سخت کوش هستش .

تورام : کی میتونه روی نام تورام به عنوان یه مدافع کامل و بزرگ توی دو دهه اخیر سری آ خط بکشه ؟! تورام توی خط دفاع حکم یه آرام بخش رو داشت ! هرچند سه فصل اول مدافع راست بود و با اومدن کاپلو تبدیل به مدافع مرکزی شد ولی من ترجیح میدم مدافع مرکزی بذارمش . بدون شک جزو 10 مدافع برتری هستش که تو تمام دوران فوتبال دیدنم دیدم .

زامبروتا : به قول آنچلوتی در سال 2000 که میگفت جانلوکا آچار فرانسه یووه هستش ! وینگر چپ و راست و مدافع چپ و راست و حتی هافبک دفاعی در دوره کارلتو . جانلوکا بی نظیر بودش . من هنوز هم عاشق سبک بازی زامبروتا هستم .

توریچلی : سیم خاردار ! مورنو رو برای این انتخاب میکنم که بنظرم غیرقابل نفوذترین مدافع کناری یووه به همراه تورام بودش که من به یاد دارم . هرچند بنظرم حقش بیشتر از اینا بود بخصوص در تیم ملی . بعد یه چیزی هم که برام دردناک بود این بود که یدفعه یه نسل طلایی از یووه تو یکی-دو سال آخر دهه 90 رفتن درست مثل الآن . توریچلی هم جزوی از اون نفرات بود که تو 28 سالگی به فیورنتینا رفت .

زیدان و کونته : اصولاً زیدان و کونته نباید کنار هم باشند ! ولی چون من رو اصول تاکتیکی اینا رو نچیدم خیلی پس مشکلی نداره . زیدان که بی رقیب بودش ولی برای نوشتن نام کونته خیلی با خودم کلنجار رفتم که آنتونیو رو بنویسم یا داویدز رو . ولی من اصولاً خیلی سبک بازی کونته رو دوست داشتم همیشه . گلش به منچستر تو سال 98 رو هیچوقت فراموش نمیکنم . جمله بعد از بازیش رو هم خیلی دوست دارم : "یووه هرگاه بخواهد همان جایی است که میخواهد ."

دی لی ویو : من علاقه خاصی کلاً به فوتبالیست هایی دارم که مثل کارگر میمونن تو زمین ! بازیکنانی مثل گتوزو . شاید دی لی ویو برتری خاصی به نسبت کسانی مثل کامورانزی و زامبروتا برای وینگر راست نداشته باشه ولی آنجلو نه تنها یه آچار فرانسه بود و تو همه ی پست های خط میانی بازی میکرد بلکه من همیشه سخت کوشیش و محکم بودنش رو دوست داشتم . از گتوزو خیلی زیباتر فوتبال بازی میکرد . استارت های لب خطش رو من به جرات دیگه سالهاست تو یووه و حتی تیم ملی ندیدم ! کلاً به سبکی فوتبال بازی میکرد که دیگه بعد از اون خیلی بازیکن مشابه اون رو تو یووه ندیدم .

ندود : من افتخار میکنم که از اولین روزهای ستاره شدن ندود تا آخرین روز ازش بازی دیدم . ندود از همون یورو 96 نشون داد که یه جادوگر هستش ! قبلاً یبار گفتم که اگر بخوام به کسی بگم برای فوتبالیست شدن باید چیکار کنه ، قطعاً میگم تا میتونه از ندود ویدئو ببینه . ندود تنها فوتبالیستی بود که من همیشه احساس میکنم با قلبش فوتبال بازی میکرد . هیچ واژه ای در وصف ندود نیست !

آله : یه جوان لاغر اندام با سرعت و تکنیک فوق العاده با موهایی بلند و مدل های مختلف ریش و خط ریش ! این چهره آله موقع ستاره شدنش بود . آله از یه جوان پر جنب و جوش سال به سال به یه مرد با شخصیت تر تبدیل شد . کسی که جلوتر از امثال کونته و فرارا بهش بازوبند کاپیتانی یووه رو دادن و وقتی از مصدومیت برگشت مجدداً بازوبند رو از کونته گرفتن و به دستان آله بستند . همیشه گفتم ، پینتوریکیو مثل شراب میمونه که هرچی کهنه تر میشه ارزش و لذت بیشتری داره . آله هم مثل پاول ، هیچی نمیشه در وصفش گفت جز اینکه فقط انتخابش کرد و سکوت کرد و لذت برد .

باجو : من هیچوقت یادم نمیاد از چه سنی و چجوری طرفدار آتزوری شدم ! ولی برای یوونتوسی شدن فقط یک نام کافی بود و اونم باجو بود . من باجو رو جلوتر از هر بازیکنی میدونم حتی مارادونا . روبی یه افسانه بود که دیگه تکرار نمیشه هرگز . کسی که خیلی خیلی در حقش اجحاف شد و اصلاً به حقش نرسید یا نذاشتن برسه ! وقتی کسی کریس رونالدو رو یه بازیکن 90 میلیون دلاری میدونه و بهترین فوتبالیست جهان (!) ، به خودم میگم که اگر باجو امروز بازی میکرد چقدر ارزش داشت ! کی اون وقت رونالدوها رو فوتبالیست میدونست ! هرچند خود باجو هم با مبلغ 10 میلیون یورو به یووه اومد و رکورد زد .
روبی مظلوم بود ، خیلی مظلوم ! اولین چیزی که از باجو تو ذهنم میاد اون پنالتی به تافارل بود و اون گریه هایی که با بارزی میکردن . باجو سمبل فوتبال من بوده همیشه . یه حسی که نمیشه گفت . یه چیزی فراتر از یه توپ و دروازه ! من ندود و باجو رو کنار هم میذارم چون بنظرم خیلی استحقاق بیشتری داشتن .

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
دروازه بان _ دینو زوف

جاگیری مناسب ، هشیاری فوق العاده ، قدرت رهبری و روحیه بالا

مدافع میانی _ ویرجینیو روستتا

فاتح جام جهانی 1934...13 سال حضور در یووه .. کاپتان و مربی یووه ...

مدافع میانی _ شیره آ

خونسرد ... خوش اخلاق ... لیبرو واقعی

مدافع کنار _ ماریو والرین

17 سال حضور موفق و کم نوسان در یووه ... قدرت گلزنی خوب برای یک مدافع و هافبک ...قدرت بازی کردن در پستهای مختلف ...
5 قهرمانی پیاپی لیگ ... قهرمانی جهان ...
از رکوردداران یوونتوس... کاپتان یووه

مدافع کنار _ انتونیو کابرینی

مدافع مهاجم ... پنالتی زن خوب .. مدافع خلاق

هافبک _ جیوانی فراری

فتح دو جام جهانی ...علیرغم هافبک بودن امار گلزنی خوبی داره ...هر دو فینال جام جهانی را ثابت بازی کرده...

هافبک _ بونی پرتی

اسطوره واقعی ... خصوصیات زیادی داشته ... ولی قدرت گلزنی و بازیسازیش واسه من جالبه

هافبک _ پلاتینی

تیزهوش ... پاسور خوب ... ایستگاهی زن قهار

هافبک _ ندود

شیر وفادار ... قدرت شوتزنیش بیشتر واسه من مد نظر بود ....

مهاجم _ الساندرو دل پیه رو

جوونیهاش یه خصوصیاتی داشت ... و حالا شرایط دیگه بارزی داره ... ضربات ایستگاهی مهلک ... نفوذ فوق العاده در خط دفاعی حریف

مهاجم _ ربرتو باجو

به یه ثانیه زمان نیاز داشت ....
ترکیب : 4.4.2

مربی : مارچلو لیپی

اضافه کردن تفکرات جدید به فوتبال دنیا و ایجاد تحولات عمیق در شیوه مربیگری

دستیار سرمربی :جیوانی تراپاتونی
اینقدر بزرگه که توی تقسیم بندیهای مختلف ، یه دوران رو توی یووه به خودش اختصاص داده ...

تعویضی ها :

دروازه بانها:

بوفون . کومبی

مدافعین :

جنتیله - ساندرو سالوادوره - سرجیو بریو - فرارا

هافبکها :

جزپه فورینو - کوکوردو - تاردلی - رومئو بنتی - تئوبالدو دپترینی

مهاجمین :

عمر سیوری - اناستازی - گولیئلمو گابتو - پائولو روسی

smmzh

smmzh

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1427 ارسال
دروازه بان: جی جی بوفون برترین دروازه بان تاریخ فوتبال جهان؛ حتی بالاتر از لئو یاشین دفاع: شیره آ بی نظیر؛ استثنایی و قدرتمند! کاناوارو تنها مدافعی که در جهان توانسته توپ طلا و جایزه ی بهترین بازیکن جهان را کسب کرده و از ارکان اصلی قهرمانی ایتالیا در جام جهانی 2006 بود. فررا مثال زدنی؛ وفادار و در عین حال نقطه ی اتکای خط دفاعی. هافبک های میانی: بوینک افسانه ی لهستانی تورین؛ یکی از 5 هافبک مرکزی برتر تاریخ فوتبال جهان. زیدان دارنده ی 2 توپ طلا و 3 جایزه ی بهترین بازیکن جهان و برترین بازیکن دهه ی 90 هافبک های کناری: ندود دارنده ی توپ طلای 2003 و پیوند دهنده ی عشق من به یووه؛ گلوله ی آتشین بانوی پیر که تن تمام حریفان را به لرزه می انداخت. داویدز اولین بازیکنی که در یوونتوس شناختم و باعث شد از این که بدون شناخت اولیه هوادار این تیم شدم؛ به خودم ببالم و جزو برترین بازیکنان خارجی سری آ بود. هافبک تهاجمی: میشل پلاتینی اسطوره ی دهه ی 80 فوتبال جهان و شخصیتی بی نظیر در حال حاضر که اثری مستقیم در پیشبرد فوتبال دارد. مهاجمین: روبرتو باجو اسطوره ی افسانه ای تاریخ ایتالیا که من شخصا او را در حد مارادونا می دانم؛ شخصیتی کاریزماتیک که چهره اش هم نگاه همگان را به خود خیره می کرد؛ چه برسه به بازیش؛ افسون کننده ی همه ی بینندگان جام جهانی 94 . پینتوریکوی کبیر؛ فریادرس دو دهه ی بانوی پیر؛ اسطوره ی تکرار نشدنی تاریخ فوتبال جهان؛ مرد تمام نشدنی یوونتوس: آلساندرو دل پیرو توضیح بیشتری را نیاز نمی بینم. کاپیتان: آلساندرو دل پیرو مربی: مار چلو لیپی پر افتخار ترین مربی یووه در رقابت های اروپایی با سه سال پیاپی حضور در فینال لیگ قهرمانان. سیستم: 3-4-1-2 ذخیره ها: زوف؛ جنتلیه؛ تورام؛ زامبوروتا؛ پسوتو؛ دیدیه دشامپز؛ تاکناردی؛ کاپلو؛ویرا؛ کامورانزی؛ روبرتو بتگا؛ عمر سیوری؛ بونی پرتی؛ روسی. ببخشید ذخیره هایم زیاد شد؛ از هیچ کدام نمی توانستم بگذرم.

J U V E N T I N I

J U V E N T I N I

Amir_juvei

• اعضا
  • 10637 ارسال
من چرا اینجا تیم منتخب ندادم؟
این که شما بخواید از بین چند صد بازیکن با کیفیت و با ارزش فقط و فقط 11 بازیکن رو انتخاب کنی،کار واقعا سختیه.ولی خب...

دروازه بان:
جیان لوئیجی بوفون
با این که زوف از حیث آماری از بوفون سره اما واقعا کار بوفون در تنها نذاشتن یووه در سری ب به نظرم بزرگترین کاری بود که جیجی انجام داد.البته دلایل فنی رو هم لحاظ کردم و جیجی رو به عنوان مرد شماره 1 به زمین فرستادم.

مدافعین:
مدافعین مرکزی:
گائتانو شیره آ
افسانه،نیازی به توضیح و دلیل برای انتخاب نداره
مورنو توریچلی
این انتخاب من شاید برای خیلی ها عجی باشه اون هم وقتی تیم شما ستاره هایی مثل کاناوارو،جنتیله،تورام،دپترینی و ... داشته.اما من توریچلی رو جور دیگه ای دوست دارم.

مدافعین کناری:
ماکو وارلین
وارلین برای خودش اعجوبه ای بوده و یکی از رکوردداران حضور در یووه هست.
چیرو فرارا
انتخاب چیرو هم انتخاب سختی بود.اون هم در حالی که من هنوز بازی های درخشان زامبروتا جلوی چشمامه یا بازیکنی مثل کابرینی تو ذهنمه ولی خب چیرو فرارا بی شک یکی از محبوب ترین ها هست برای من

هافبک ها:
انتخاب 3 یا 4 تا هافبک،از بین انبوهی از ستاره کار دشواریه.خیلی هم دشواره.
میشل پلاتینی
اولین اسمی بود که به ذهنم رسید.پلاتینی از اون دست بازیکنایی هست که سخت بشه براش جانشین پیدا کرد
جیامپیرو بونی پرتی
توضیحی ندارم
آنتونیو کونته
کونته،یکی از بهترین هافبک هایی بوده که دیدم.واقعا بازیکنی بود که وقتی توی زمین بود به چیزی جز برتری فکر نمیکرد.آنتونیو برای من یه بته.
آلسیو تاکیناردی
آلسیو هم یکی دیگه از مفاخر بی شمار یووه هست.هر چند این انتخاب چهارم از همه سخت تر بود چون باید از بین تاردلی،تاکیناردی،ندوید و زیدان یکی رو انتخاب میکردم که به تاکیناردی رسیدم در نهایت.

مهاجمین:
الساندرو دل پیرو
روبرتو بته گا
این انتخاب هم باز خیلی سخت بود.وقتی اسمهایی مثل باجو،سیوری،ترزگه،اینزاگی،راوانلی و خیلی های دیگه مطرحه خیلی سخته که بخوای جای خالی رو ففط با یه اسم پر کنی.

کاپیتان:الساندرو دل پیرو
سرمربی: مارچلو لیپی
انتخاب یه سرمربی هم برای یووه سخته چون سرمربی های زیادی بودن که لیاقت داشتن به عنوان برترین تاریخ انتخاب بشن که در صدر اون ها نام جووانی تراپاتونی دیده میشه اما لیپی برای من یادآور قهرمانی های 96 هست.
مدیر باشگاه: جیامپیرو بونی پرتی
شخصی که 19 سال در راس امور یووه بوده و به عنوان یه مدیر بیشترین جامها رو برای یووه کسب کرده

ذخیره ها:
دروازه بان: دینو زوف
مدافعین: آنتونیو کابرینی،فابیو کاناوارو،کلودیو جنتیله و جانلوکا زامبروتا
هافبک ها: پاول ندوید،زین الدین زیدان،مارکو تاردلی و بونیک
مهاجمین: فلیچه بورل،داوید ترزگه و فابریتزیو راوانلی

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی