پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!


تصویر
* * * * * 1 رای

فاجعه هیسل


49 پاسخ برای این موضوع

#21 Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
 • وضعیت :
 • مهمان
 • شماره کاربری : 0

ارسالی 31 May 2010 - 05:32 PM

ODIO LIVERPOOL

در می سال 1985 لیورپول به فینال جام باشگاههای اروپا رسید آن ها تا پيش از آن 4 بار قهرمان اروپا شده بودند و همه از بازی کردن مقابلشان ترس و اضطراب داشتند. در ان سال ليورپول می بايست از عنوان قهرمانی دوره پيشين دفاع کند. در سال قبل آنها تيم رم را مغلوب کردند و به قهرماني رسيدند . در اين سال آنها دوباره مي بايست با يک تيم ايتاليايی ديگر پیکار می کردند . از طرف ديگر بوونتوس قهرمان جام درجام اروپا در سال 1984 بود که اکثر بازيکنان آن را بازکينانی تشکيل می دادند که در سال 1982 به همراه تیم ملی ایتاليا قهرمان جام جهاني اسپانيا شده بودند و نيز در يوونتوس آن زمان ، ميشل پلاتينی ( دارنده جايزه بهترين بازيکنان اروپا در سال های1983 ،1984و 1985 ) بازی می کرد .
قبلاً در ژانویه آن سال يوونتوس و ليورپول در سوپر جام باشگاه های اروپا به مصاف هم رفته بودند که یوونتوس در تورین موفق شد بازی را 0-2 ببرد و بازی برگشت که قرار بود در آنفيلد برگزار شود بدليل اينکه ليورپول در جدول زمان بندی برنامه های خود زمان مناسبی را برای انجام اين بازی پيدا نکرده بود ، به تعويق افتاد و بعد از فاجعه ورزشگاه هیسل دیگر برگزار نگردید .
يک ساعت قبل از شروع مسابقه ، در فینال جام باشگاه های اروپا سال 1985 در ورزشگاه هیسل واقع در بلژيک ، تماشاگران مست لیورپول با شکستن فنس هایی که میان آنان و طرفداران یوونتوسی ها برای جدایی و جلوگیری از کشمکش و درگیری قرار داده شده بود به طرفداران یووونتوس حمله ور شده و آن ها را مورد ضرب و شتم قرار دادند ، یوونتوسی ها که انتظار اين حرکت را از لیورپولی ها مست نداشتند ناچار عقب نشينی کردند با فشار يوونتوسی ها به دیوارهای پیرامون ورزشگاه ،منجر به ویرانی آن گشت و باعث شد که روی سر آن ها ویران گردد و در پی این حادثه 39 نفر که اکثراً از طرفداران یوونتوس بودند ، به کام مرگ رفتند .


[img width=480 height=360]http://f.imagehost.org/0120/1_117.jpg[/img]

تصویر
با این وجود بازی فینال برگزار شد و یوونتوسی ها با تک گل میشل پلاتینی قهرمان شدند . بعد از این مسابقه لیورپولی ها به همراه تمام باشگاه های انگليسی از بازی با تیم های اروپایی در مسابقات مختلف به مدت 5 سال محروم شدند و آن سال ، سال سياه جام باشگاههای اروپا نام گذاری شد .

ورزشگاه هيسل

استاديوم هيسل در شهر بروکسل که در سال 1930 ساخته شده بود ، به نظر مي رسيد برای برگزاری يک ديدار مهم همچون فینال جام باشگاه هاي اروپا آماده نباشد .ورزشگاه گنجايش 50 تا 60 هزار تماشاگر را داشت و از اين حيث سهم هر دو تيم 25000 نفر بود که در دو جايگاه بزرگ پشت دروازه که هر دو دارای سه قسمت بودند مستقر می شدند که سه قسمتX ، Z و Y برای ليورپولی ها و جمعی از شهروندان بلژيکی و قسمت های O ، N و M برای بوونتوسی ها در نظر گرفته شده بود . گروهی از هواداران یوونتوس با خريد بليت های قسمت z در کنار ليورپولی ها قرار گرفتند و همين باعث شده بود که با هم مخلوط شوند که براي جدايی بین آن ها يک فنس قرار داده بودند . بیشتر لیورپولی ها در قسمت هاي Y و Z بدون بليت وارد استاديوم شده بودند و اکثر آن ها همه ی روز را نوشيده و مست بودند و اين از بطری هایی که بعد از حادثه در آن جايگاه ها پيدا شد معلوم بود .

[img width=480 height=327]http://f.imagehost.org/0147/3_14.jpg[/img]تصویردر گيری

درست يک ساعت قبل از شروع بازی حدود ساعت 7 بعد از ظهر به وقت محلی تماشاگران ليورپول و يوونتوس در قسمت Z که به فاصله يک يارد از هم ايستاده بودند و بين آنان فنس های آهنی گذاشته شده بود با پرتاب سنگ و بطری به هم جو ورزشگاه را به هم ريختند . درست واضح بود که لیورپولی ها درگیری را شروع کردن. پليس بلژيک که تا آن لحظه خبری از آن نبود به سرعت وارد عمل گردید اما کوشش نیرو های پلیس بی نتيجه بود . سنگ اندازی تا نزديکی های شروع مسابقه ادامه یافت . در اين لحظه گروهی از هوادارا ن مست ليورپول فنس های آهنی را شکسته و به سمت هواداران يوونتوس يورش بردند. يوونتوسی ها که غافلگیر شده بودند به عقب رفتند آن ها به عقب نشينی خود ادامه داده تا به ديوار های پيرامون ورزشگاه نزديک نقطه کرنر رسيدند . آن ها هيچ راهی برای فرار از شر ليورپولی ها نداشتند . عده ای از آن ها سعی کردند که با بالا رفتن از ديوار خود را نجات بدهند . اما در اثر فشار جمعیت به ديوار ، ديوار روبه ويرانی رفت و روی سر جمعيتی که در زير آن بودند خراب شد .
از اين نقطه بود که 39 نفر جان خود را از دست دادند و حدود 600 نفر نیز مجروح شدند . جسد ها را در کنار فنس های آهنی و بيرون بردند و روی آن ها را با پرچم های تماشاگران پوشاندند . هليکوپتر امداد در آن بی نظمی بر زمين نشست .
هواداران يوونتوس از جايگاه های خود پايين آمدند اما نيرو های پليس بلژيک جلوی آنان را گرفت و بين آنان با طرفداران یوونتوس درگيری بوجود آمد .
هواداران يونتوسی به مدت 2 ساعت با نيرو های پليس در گير بودند حتی زمانی که بازی به اتمام رسید آن ها ، هنوز مشغول درگیری بودند .
39 نفر جان باختند که 32 نفر از آن ها طرفداران يوونتوس ، 2 نفر فرانسوی، 4 نفر بلژيکی و يک نفر از آن ها ایرلندی بود .بازی چه شد ؟

بعد از آن درگيری وحشتناک و مرگبار، هيچ کس به فکر بازی و سرنوشت آن نبود . اما احساس می شد که با کنسل شدن بازی دوباره درگيری از سر گرفته شود و وضع از اين که هست بد تر هم شود بنابراين تصميم به انجام بازی گرفته شد. قبل از شروع مسابقه ، کاپيتان های هر دو تیم برای مدت های زیادی با تماشاگران خودی صحبت کرده و از آن ها می خواستند که در هنگام مسابقه آرام باشند و سر انجام بازی شروع شد اگر چه بازيکنان دو تيم تحت تأثير جو ورزشگاه شور و شوق بازی کردن را نداشتند .
يوونتوس بازی را 0-1برد. بعد از اتمام بازی بازيکنان يوونتوس به شادی مختصری در گوشه ای از زمين پرداختند و سريع به رختکن رفتند .جام قهرمانی در رختکن به یوونتوس داده شد . در حالی که اعضای تیم هيچ کدام راضی و خوشحال به نظر نمی رسيدند و همه قهرمانی را يک تراژدی غمناک از مرگ طرفداران خود می دانستند .


[img width=480 height=377]http://i.imagehost.org/0739/champ.jpg[/img]

بعد از مسابقه


« اولين جرقه اين تراژدی توسط ليورپولی ها زده شد ». مقامات رسمی یوفا در اظهاريه ای اين چنين گفتند: در اينکه انگليسی ها مقصرند هيچ شکی نیست .
مقامات اصلی یوفا و مسئولان برگزاری مسابقه فينال و نيز پليس بروکسل بلژيک هيچ گونه رسیدگی در اين خصوص انجام ندادند. هيچگونه پاسخی به اين سوال داده نشد ، چه شد که در گيری روی داد .
در 31می مارگارت تاچر نخست وزير بريتانيا به مسئولان ليگ انگليسی هشدار داد که تيم های انگليسی از حضور در مسابقات اروپایی واپس زنند و شرکت نکنند . دو روز بعد یوفا کليه باشگاه های انگلیسی را از حضور در بازی ها برای مدت نامعينی ممنوع کرد .
در ۶ ژوئن فیفا نیز، لیورپول و سایر تیم های انگلیسی را از حضور در مسابقات اروپایی حتی بازی های دوستانه با دیگر تیم های اروپایی منع کرد اما کمتر از یک هفته به باشگا ه های انگلیسی اجازه بازی دوستانه را داد . این جریمه شامل تیم ملی انگلیس نمی شد و تیم ملی انگلیس می توانست در مسابقات ملی شرکت کند .بنابراین لیورپول و همه باشگاه های انگلیسی از حضور در رقابت های اروپایی به مدت ۵ سال محروم شدند .
پلیس بریتانیا و سایر کارشناسان و بازرسان ویژه پس از مشاهده فیلم ها ، عکس های حادثه و بررسی همه جانبه قضایا ، همگی بر این باور بودند که طرفداران لیورپول مقصرند و ۱۴ نفر از هواداران لیورپول که در این جریانات مقصر بودند در دادگاه بلژیک به مجازات رسیدند .
ورزشگاه هیسل بعد از آن حادثه به مدت ده سال دیگر پذیرای هیچ مسابقه ای مهم در اروپا نبود و در سال ۱۹۹۵ ویران شد و ورزشگاهی جدید به نام King Baudouin Stadium در آن محل احداث کردند . در سال ۱۹۹۶ ورزشگاه جدید میزبان دو تیم آلمان و بلژیک بود .همچنین این ورزشگاه میزبانی فینال جام در جام باشگاه های اروپا میان دو تیم پاری سن ژرمن و راپید وین را در همین سال بر عهده گرفت .
در جریان مسابقات یورو۲۰۰۰ همه اعضای تیم ملی ایتالیا که می بایست با بلژیک در این ورزشگاه بازی کنند با گذاشتن گل های آبی در محل کشته شدگان هیسل خاطره هواداران از دست رفته یوونتوس را گرامی داشتند .

ایتالیایی در هنگام بازی با بلژیک

یوونتوس و لیورپول بعد از فاجعه هیسل به مدت ۲۰ سال با هم بازی نکردند تا سال ۲۰۰۵ که در مسابقات جام باشگاه های اروپا دوباره با هم رو د رو شدند . در بازی رفت که در آنفیلد برگزار می شد قبل از شروع مسابقه هواداران لیورپول در جایگاه کپ با در دست داشتن پلاکارد هایی که نام ایتالیایی "amicizia" به معنای دوستی به روی آن نوشته شده بود خطاب به هواداران یوونتوس که در سمت مخالف نشسته بودند به نحوی از هواداران یوونتوس عذر خواهی کردند . عده ای از هواداران یووه از این کا خوشنود شدن و عده ای دیگر به این کار لیورپولی ها پشت کردن.

تصویرتصویر


این بخش رو حسن زحمت زیادی روش کشیده ... انتظار داشتم ، استقبال بیشتری بشه ...
چون غالبا اون خاطرات رو حضور ذهن انچنانی نداریم و اگه داریم یه چیزایی ته ذهنمون بوده ... من فوتبال اروپا رو به دو بخش تقسیم میکنم ... قبل از هیسل و بعد از هیسل ... این واقعه شرایط خاصی رو به فوتبال اروپا حاکم کرد و از جهاتی ، فکرهای جدیدی بعد از هیسل توی اروپا ایجاد شد ...

#22 GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

  مدیرکل دوست داشتنی

 • وضعیت :
 • ادمین
 • 16978 ارسال
 • شماره کاربری : 9097

ارسالی 10 November 2010 - 03:00 PM

این پست رضاست که درباره فاجعه هیسل کمی توضیح داده بود.

سال 1985 ، 29 می روز برگزاری فینال رقابت های باشگاهی اروپا در بروکسل بلژیک بود.ورزشگاه 58 هزار نفری هیسل میزبان این بازی بزرگ بود.
و دو تیم یوونتوس و لیورپول برگزار کننده فینال اروپا بودند.

دو انتهای ورزشگاه،برای جلوگیری از قاطی شدن هواداران و درگیری،بخشO, M و N در یک سو به ایتالیایی ها داده شده بود و بخش X و Y به انگلیسی ها،سمتی از این بخش Z به هواداران بی طرف بلژیکی داده شده بود تا فاصله ای بین دو گروه ایجاد بشه و باعث تشنج نشه.ازونجایی که ایتالیایی های زیادی در بلژیک زندگی می کنند و انجمن های ایتالیایی زیادی در این کشور بود،جمعیت زیادی از هوادارانی یوونتوس به عنوان بلژیکی به" بخش Z " رفتند و در اونجا مستقر شدند.از طرفی خیلی از لیورپولی ها موفق شده بودند بدون بلیط به بخش های X و y راه پیدا کنند و این 2 بخش جمعیت بیشتری رو شامل شده بود.
بین بخش Y و Z تنها یک فنس و لایه ی پاریکی پلیس قرار داشت.

ساعت 7 به وقت محلی،مشکلات شروع شد،کل کل هواداران ایتالیایی بخش Z انگلیسی هایی رو که تمام روز رو نوشیده بودند و مست بودند رو از خود بی خود کرد.عده ای از هواداران لیورپول روی فنس به بخش Z ریختند و با کم بقیه فنس رو براحتی از جا برداشتند،نیروی پلیس به سمت هواداران لیورپول جلو اومد تا مانع حمله ی انگلیسی ها به ایتالیایی ها بشوند :

[img width=480 height=327]http://www.picestoon.com/out.php/i34935_p161heysel.jpg[/img]

به نظر نمی رسید تعداد کم پلیس های ورزشگاه قدرت مقابله با انگلیسی های مست رو داشته باشند.لحظاتی بعد بود که پنجمین فاجعه بزرگ تاریخ فوتبال اتفاق افتاد.
ایتالیایی هایی که برای تشویق یوونتوس به بخش Z اومده بودند متوجه شدند لحظاتی دیگه سیل از هواداران مست لیورپول به اونا حمله خواهد کرد،در نتیجه به سمت انتهای بخش Z عقب نشینی کردند.عده ای سعی کردند از روی دیوار به اون سمت بروند و فرار کنند.ازدحام ایتالیایی ها در انتهای ورزشگاه بیشتر می شد.ناگهان بر اثر فشار،تراس انتهای بخش Z فرو ریخت.و فاجعه آغاز شد.

تصویر

39 نفر کشته شدند،نزدیک به 600 نفر زخمی شدند.(لینک)

32 ایتالیایی،4 بلژیکی،2 فرانسوی و 1 ایرلندی.که در بین اون ها چندین هوادار 20-21 ساله ی یوونتوس وجود داشت.

[img width=480 height=411]http://www.picestoon.com/out.php/i34934_heyselstadium.jpg[/img]

پلیس بلژیک مات و مبهوت مونده بود و هیچ برنامه ای برای مقابله با این بحران نداشت،هیچکس آماده نبود،هیچکس نمی دونست باید چیکار کنه.بی برنامگی باعث بدتر شدن فاجعه شد.همه چیز بی نظم و بی برنامه پیش می رفت،هلوکوپتری پلیسی شروع به پرواز بالای منطقه کرد.ایتالیایی ها از ترس ریختن بقیه تراس به سمت دیگر ورزشگاه قصد داشتند بروند،چون اون سمت انگلیسی ها مستقر بودند،پلیس مانع شد و جلوی اون ها رو گرفت،نتیجه این بود که درگیری بین پلیس و ایتالیایی ها اتفاق افتاد.
بازی شروع شد،در حالی که زد خورد در ورزشگاه ادامه داشت.یوونتوس با تکل گل میشل پلاتینی این بازی رو برد.

صلیب سرخ بلژیک وارد ماجرا شد و به کمک زخمی ها شتافت.روی پرچم های هواداران اجساد و زخمی ها جا به جا می شدند.پلیس ناکار آمد بلژیک همچنان موفق به مهار خشونت نشده بود و همچنان در اطراف درگیری هایی دیده می شد.

فردای اون روز مطوبوعات انگلیس ابتدا زیر بار حادثه نرفتند،به جز Times هیچکس عکسی از اجساد نزد،
Time با عکس از اجساد و تیتر "روز شرمساری فوتبال" واکنش نشون داد.
تصویر

مارگارت تاچر نخست وزیر وقت انگلستات فردا حادثه گفت : هیچ کلمی ای نیست،هیچ توجیحی نیست،همه انگستان مسئول این اتفاق هستند.
بابی چارلتون از حادثه ی هیسل به عنوان روزی که از "انگلیسی بودن خود شرمسار بودم " یاد کرد.این روز یکی از سیاه ترین روز های فوتبال انگستان بود.و Time online اون رو "روز شرمساری ما" خطاب کرد.

A wall collapsed, that was all.

I have said it and heard it countless times. Except it is a lie

مقاله های زیاد دیگه نوشته شده تا به حال،و سرنزش کردند لیورپولی هایی که حاضر نبودند بپذیرند،و توجیه می کردند و جوری سعی می کردند بگویند تقصیر اونها نبوده.
آمفیلد در مقابل این فاجعه ساکت ماند.یه جمله توی این مقاله هست که نوشته : من هیچ چیز خجالت آوری در رابطه با هیسل برای لیورپول نمی بینم،هرکسی باعث شده بود یوونتوسی ها کنار لیورپولی ها قرار بگیرند مسئول این فاجعه است.


بهرحال فردای اون روز در رستوران های بندر لیورپول به یاد کشته شدگان هیسل شاخه های گل نسب شد.
هواداران لیورپول سر افکنده به انگلیس بازگشتند،عده ی زیادی در بلژیک دستگیر شده بودند و عده ی زیاد هم بعد به زندان افتادند.

فوتبال انگلستان تا 5 سال از شرکت در هر رقابت اروپایی محروم شد.لیورپول 2 سال بیشتر از دیگر تیم ها،7 سال از حضور در اروپا محروم شد.
سال 2005 بعد از اینکه یوونتوس و لیورپول در لیگ قهرمانان به هم خرودند،هواداران لیورپول در ورزشگاه کلمه ی Amiczia به معنی دوستی رو شکل دادند.گروه از هواداران یوونتوس این حرکت رو پسندیدند،ولی بخش قابل توجهی از اونها به شکل معناداری هواداران لیورپول پشت کردند.


البته 4 سال بعد از هیسل،هواداران لیورپولی که به ورزشگاه هیلزبورگ هجوم برده بودند،و 5 هزار نفر با بلیط و بدون بلیط سعی می کردند وارد ورزشگاه بشوند،
باعث سقوط تونل ورودی ورزشگاه شدند و 96 هوادار لیورپول کشته شدند.بعد ازون،قوانین محکم و جدیدی در انگستان برای مبارزه با آشوب تصویب شد و در ورزشگاه ها بازسازی های زیادی صورت گرفت.

**#23 GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

  مدیرکل دوست داشتنی

 • وضعیت :
 • ادمین
 • 16978 ارسال
 • شماره کاربری : 9097

ارسالی 11 April 2011 - 09:39 AM

یک سری عکس از روز سیاه :

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

#24 GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

  مدیرکل دوست داشتنی

 • وضعیت :
 • ادمین
 • 16978 ارسال
 • شماره کاربری : 9097

ارسالی 13 April 2011 - 02:40 AM

تصویر

تصویر
(فیل نیل - سرجیو بریو)

*فیل نیل یکی از بازیکن های لیورپول در فینال سال 1985 هست.

#25 مسعود

مسعود

  بازیکن اصلی یوونتوس

 • وضعیت :
 • اعضا
 • 3178 ارسال
 • شماره کاربری : 10908

ارسالی 27 April 2011 - 06:09 PM

نامه ى گروه بزرگ هوادارى Nucleo 1985 به آندره آنيلى : " با ياد 39 هوادارى كه در هيسل جان خود را از دست دادند ، آندره آنيلى عزيز ، در 29 مى 2010 و در بيست و پنجمين سالروز جان باختن تعدادى از هواداران بانوى پير در هيسل و با توجه به اينكه ما با خود عهد بسته ايم كه همواره آنها را به ياد داشته باشيم ، خواستار اين شديم كه در ورزشگاه جديد نيز از آنها ياد بكنيم ، در 27 اكتبر 2010 جان كلود بلان از توافق با شركت " لينگوتو " براى ساخت يادمانى براى جان باختگان هيسل خبر داد ، مى دانيم كه شما سعى مى كنيد تا به بهترين شكل ممكن اين كار را انجام دهيد و به همين دليل ما آرام و مطمئن هستيم ، چيزى به افتتاح ورزشگاه جديد نمانده است و خبرى از ساخت يادمانى براى جان باختگان هيسل نيست ، هواداران مى خواهند به خواسته ى خود برسند و احساس كنند كه هنوز يوونتوس بزرگ زنده است ، خواسته ى ديگر ما نامگذارى 39 صندلى ورزشگاه به نام اين هواداران است البته نشستن بر روى اين صندلى ها بايد رايگان باشد ، اين 39 صندلى بايد نماد هواداران باشند و با آشوبگران مبارزه كنند ، ما بايد همواره آنها را به ياد داشته باشيم پس بهتر است كه در وب سايت رسمى باشگاه نيز نامى از آنها برده شود ، آندره آنيلى عزيز اين خواسته ى ماست و ما مى دانيم كه اين خواسته ها براى شما اهميت دارند ، فورزا يووه براى هميشه "

#26 Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
 • وضعیت :
 • مهمان
 • شماره کاربری : 0

ارسالی 29 May 2011 - 06:15 AM

نمیدونم چرا باید توی فینالی که یووه برای اولین بار قهرمان اروپا میشه .. این اتفاقای دلخراش بیفته ..

تقدیم به در گذشتگان هیسل ...


تصویر

#27 Drughi

Drughi

  ستاره یوونتوس

 • وضعیت :
 • اعضا
 • 9091 ارسال
 • شماره کاربری : 11785

ارسالی 29 May 2011 - 02:24 PM

ti odio liverpool


امروز 29 می 26 سالگرد درگذشتگان فاجعه هیسل بلژیک هست .

#28 ADP10

ADP10

  سمبل یوونتوس

 • وضعیت :
 • اعضا
 • 13308 ارسال
 • شماره کاربری : 9566
 • LocationTehran The Great

ارسالی 28 May 2012 - 12:20 AM

364 روز بعد از پست قبلی :

[img alt=http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/History/01/44/54/77/1445477_w2.jpg]http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/History/01/44/54/77/1445477_w2.jpg[/img]


فردا 29 می ، سالگرد فاجعه استادیوم هیسل بلژیک هست که در اون 39 هوادار یوونتوس تو فینال لیگ قهرمانان توسط هواداران وحشی لیورپولی زیر دست و پا یا با شکلیک گلوله جان دادن#29 mohsen alex

mohsen alex

  بازیکن ذخیره یوونتوس

 • وضعیت :
 • اعضا
 • 1029 ارسال
 • شماره کاربری : 20681

ارسالی 28 May 2012 - 02:42 AM

روحشون شاد ولی کاش منم تواون فاجعه میمردم وفاجعه رفتن الکسو نمیدیدم؛

#30 The_God_of_Goalkeepers

The_God_of_Goalkeepers

  عشق و حال یعنی یوونتوس

 • وضعیت :
 • اعضا
 • 5867 ارسال
 • شماره کاربری : 11370

ارسالی 28 May 2012 - 03:01 AM

تصویر#31 alex74

alex74

  بازیکن ذخیره یوونتوس

 • وضعیت :
 • اعضا
 • 2061 ارسال
 • شماره کاربری : 20791
 • Locationiran

ارسالی 25 August 2012 - 10:10 AM

[img width=450 height=600]http://www.shiaupload.ir/images/63187179679714293848.jpg[/img]
تصویر تصویر


کنی دالگلیش

" صبح روز بعد از حادثه ُ * هیسل * سوار بر اتوبوس در حال ترک هتل بودیم ، طرفداران یوونتوس با چشمانی گریان و با *دستان خالی* به اتوبوس ما ضربه میزدند و به این صورت احساسات خودشان را به ما نشان دادند"

#32 Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
 • وضعیت :
 • مهمان
 • شماره کاربری : 0

ارسالی 03 October 2012 - 11:49 AM

[img width=480 height=311]http://www.saladellamemoriaheysel.it/Fondali/Fondale_Home_Page.jpg[/img]

#33 Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
 • وضعیت :
 • مهمان
 • شماره کاربری : 0

ارسالی 03 October 2012 - 12:41 PM

الکس بخاطر همین افراد بود که به لیورپول نرفت :rose:

#34 GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

  مدیرکل دوست داشتنی

 • وضعیت :
 • ادمین
 • 16978 ارسال
 • شماره کاربری : 9097

ارسالی 07 November 2012 - 12:35 AM

- کل انجمن تاریخ به یک کنار، همین تاپیک هم به کنار، تنها تاپیکی که به من غرور یوونتوسی بودن، بغض قهرمانی و نفرت از انگلیسی ها رو بیدار میکنه همین تاپیک ـه.
درود به شرف الکس ...


(روی عکس کلیک کنید، درسته که ناراحت کننده هست ولی دیدنشون خالی از لطف نیست، شاید شما هم دوباره نفرتتون از لیورپولی ها دوباره زنده شه)


تصویر#35 Numero Uno

Numero Uno

  بازیکن ذخیره یوونتوس

 • وضعیت :
 • اعضا
 • 3780 ارسال
 • شماره کاربری : 14279

ارسالی 13 November 2012 - 08:21 PM

این عکس به خوبی میتونه این سوال رو که آیا یوونتوسی ها عذرخواهی لیورپول رو بعد از فاجعه ی هیسل پذیرفتن یا نه ، توضیح بده ...

تصویر


تورین ، ایتالیا | 13 آپریل 2005 | یوونتوس 0 - 0 لیورپول#36 Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

  الان دیگـه همه چیز خـوبه +x

 • وضعیت :
 • اعضا
 • 6960 ارسال
 • شماره کاربری : 21030

ارسالی 26 April 2013 - 06:32 PM

یه فیلم از فاجعه هیسل .. گفتم احتمالا تعداد زیادی باشن که از این اتفاق تلخ چیزیو به صورت فیلم ندیده باشن
واقعا ناراحت کنندست :sad1: [26MB]


http://www.uplooder....e375d6862fbf028#37 la roccia

la roccia

  بازیکن ذخیره یوونتوس

 • وضعیت :
 • اعضا
 • 1155 ارسال
 • شماره کاربری : 22229

ارسالی 26 April 2013 - 07:13 PM

وقتی میگیم یووه با همه تیمهای دنیا فرق داره واقعا گزاف نیست اگه یوونتوسی ها شروع کننده درگیری بودن میشد قبول کرد که بلا سرشون بیاد ولی وقتی واسه دفاع از خودشون اونم جلو اونجور و اون تعداد آدم راهی جز فرار ندارن دیگه نمیشه کاریش کرد :sigh: چیزی که مهمه اون جام خیلی خیلی با ارزش بوده و هست و میشه گفت کمترین التیام روی زخم داغدارای این حادثه(تیفوسی های یووه در سراسر دنیا) بوده درود بر شرافتت یوونتوس که تنها تیمی هستی که وقتی کاپیتانت جام رو تو دستاش میگیره گریش از شوق نیست...... :cry2:

#38 Numero Uno

Numero Uno

  بازیکن ذخیره یوونتوس

 • وضعیت :
 • اعضا
 • 3780 ارسال
 • شماره کاربری : 14279

ارسالی 29 May 2013 - 11:24 AM

[img width=480 height=285]http://cdn.tuttosport.com//images/51/C_3_Media_1713451_immagine_ts673_400.jpg[/img]

امروز 28 اُمین سالگرد فاجعه ی تلغ هیسل هست.

فاجعه ای که باعث شد قهرمانی یوونتوس در بروکسل و در مقابل لیورپول به یکی از تلخ ترین خاطره های باشگاه تبدیل بشه، جایی که 39 هوادار بی گناه یوونتوس کشته شدند. روحشون شاد و یادشون گرامی...

Spoiler


#39 Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

  الان دیگـه همه چیز خـوبه +x

 • وضعیت :
 • اعضا
 • 6960 ارسال
 • شماره کاربری : 21030

ارسالی 23 November 2013 - 07:57 PM


اسامـی 39 نفـری که تو این فاجعه جان باختـن ....

تصویر 

08208187537491337092.jpg


 

 

GranDe Buffon
 

--------------------------------------------------------

 

 

La Juve é Del Piero


يوونتوس يعني دل پيرو


#40 Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

  الان دیگـه همه چیز خـوبه +x

 • وضعیت :
 • اعضا
 • 6960 ارسال
 • شماره کاربری : 21030

ارسالی 23 January 2014 - 11:09 PM


ODIO LiverPool

تصویر


تصویر
 

08208187537491337092.jpg


 

 

GranDe Buffon
 

--------------------------------------------------------

 

 

La Juve é Del Piero


يوونتوس يعني دل پيرو


0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی