پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

فاجعه هیسل

* * * * * 1 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
55 پاسخ برای این موضوع

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

الان دیگـه همه چیز خـوبه +x

• اعضا
  • 6960 ارسال

" اتفاق تلخـی که چنـد روز پیـش سالگردش بـود "

تصویر

• Bianconero Amore, juve's fan, mory و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

--------------------------------------------------------

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21022 ارسال

- عکس هایی تلخ از فاجعه ای که تا ابد تمام یوونتوسی ها به احترامش سکوت می کنند ...

18036436987767838263_thumb.jpg  17694526677625421230_thumb.jpg  01051602051021863170_thumb.jpg  42744927638388449788_thumb.jpg  40184983605342654413_thumb.jpg

31040021889365599542_thumb.jpg  39235751858682200156_thumb.jpg  38389777394437351514_thumb.jpg  11548779083266880627_thumb.jpg  67479660081173394889_thumb.jpg

• Bianconero Amore, AAG, juve's fan و 14 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

Bianconero Amore

Bianconero Amore

بازیکن خارجی

• اعضا
  • 3620 ارسال

قراره مراسمی برای یادبود کشته شدگان فاجعه ی هیسل ، در سی امین سالگرد این اتفاق قبل از بازی ایتالیا و بلژیک برگزار بشه.

این بازی قراره در استادیوم روی باودوین - که به جای بنای قدیمی هیسل در سال ۹۵ ساخته شد - برگزار بشه.

ایین مراسم ، بعد از ۳۰ سال که از این ماجرا میگذره مشترکا توسط فدراسیون فوتبال ایتالیا و باشگاه یوونتوس اجرا میشه و یاد کشته های اون روز گرامی داشته خواهد شد.
روز پنجشنبه ، تمامی اعضای تیم ملی ایتالیا ، رییس فدراسیون ایتالیا کارلو تاوکیو ، مدیرکل میکله اوا ، نمایندگان یوونتوس پائولو گالیمبرتی و ماریلا شیره آ‌و انجمن خانواده ی قربانیان هیسل در برابر پلاک یادمان این تراژدی ، گل قرار خواهند داد.
ایتالیا همچنین به شکل نمادین ، پیراهن شماره ۳۹ آتزوری را بازنشسته خواهد کرد ، اگرچه چنین پیراهنی در سطح ملی اساسا وجود خارجی ندارد.

پیامی قبل از آغاز بازی قرائت خواهد شد ، بازی در دقیقه ی ۳۹ متوقف می شود و نام کشته شدگان این حادثه ، بدون توجه به اینکه طرفدار چه تیمی بودند و یا چه ملیتی داشتند در نمایشگر ورزشگاه فهرست خواهد گردید.

• juve's fan, mory, Principino و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

“Heartbreak is how we mature… There is almost no path a human being can follow that does not lead to heartbreak.”

Bianconero Amore

Bianconero Amore

بازیکن خارجی

• اعضا
  • 3620 ارسال

ادای احترام به کشته شدگان هیسل :

fl2rc1uaoirvpwlxao7n_thumb.jpg799x0i2cxnp8s5d4p3fx_thumb.jpgubjkjvnf2i6ezs0rpn1n_thumb.jpgzjcm209skf5i2z1twjwm_thumb.jpg

:135555: :135555: :135555:

• GioVanni Agnelli, juve's fan, mory و 10 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

“Heartbreak is how we mature… There is almost no path a human being can follow that does not lead to heartbreak.”

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

حادثه تلخ وزشگاه هیسل تا ساعاتی دیگر سی و یک ساله می‌شود.

یاد تمامی 39 کشته شده این رویداد تلخ گرامی باد.

امیدوارم ما در گوشه‌ای دیگر از دنیا (در ایران) بتوانیم جانشینانِ شایسته‌ای برای آنها باشیم.

زنده‌باد یوونتوس

• mory, El rey leon, Aminvo و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Tu sei la squadra del cuore

sempre in campo undici eroi

vinci l'impossibile e vai

Ti seguiremo anche noi

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

الان دیگـه همه چیز خـوبه +x

• اعضا
  • 6960 ارسال

امروز ، سالگرد حادثه تلخ هیسل

08567236739878910926_thumb.jpg

• tecra, Escanor, Pouya و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

--------------------------------------------------------

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

L'Avvocato

L'Avvocato

هوادارِ یوونتوسِ سابق

• اعضا
  • 1460 ارسال
امروز سالگرد شرمساری فوتباله.

710.jpg

مرور خاطرات شخصی(مرتبط با موضوع تاپیک)

Spoiler

• GioVanni Agnelli, Orphée, mory و 17 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

.

.

.

.

.

.

.

هجوم( حجوم :frusty:) -راجع به(راجب) - علی‌رغم - حواس - انضباط - زمینه(ضمینه :fp: ) حضور(حظور:frusty:) - مزخرف(مضخرف) - دردِ دل(درد و دل)- توجیه( توجیح ) - دست مریزاد - نصیب - حاضر(حاظر :frusty: ) - کج دار و مریز - لهجه

وگرنه = در غیر این‌صورت

مگه نه = مگه اینطور نیست؟

Prince Claudio

Prince Claudio

نماد یوونتوس

• اعضا
  • 9087 ارسال
  • Locationتهران پیروزی

خب 33 سال گذشته . 3 سال قبل اینکه من باشم تو این دنیا

واسه یادآوری . 300 زخمی و 39 کشته اکثرا زن و کودک و نوجوان . حمله به جایگاه خانواده یوونتوسی ها

بعد این اتفاق تیمای انگلیسی 5 سال و لیورپول 6 سال از رقابت اروپایی محروم شدن و چهارده سال طول کشید تا دوباره یک تیم از انگلیس برسه به فینال

ایتالیا هم بعد از این اتفاق کالاهای انگلیسی رو تحریم کرد

لیورپول تا ابد منفوره . اینکه یکی از مشعل های لوگوشون به احترام یووه و کشته شدگان هست هم تغییری ایجاد نمیکنه

• GioVanni Agnelli, Orphée, mory و 11 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

کسی جز تو چون تو برای زمان بزنگاه نیست

wk2z_20687957708504295777_thumb.jpg

تو به شکلی عجیب و غریبانه در مسلخ من یاوری

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21022 ارسال

- تکبیر !

کاملا توی این مسئله باهات هم عقیده هستم.

:53: :53: :53:

• mory, Aminvo, Prince Claudio و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

Jevdelffon

Jevdelffon

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 1016 ارسال

دکتر صدر درباره اش بحث جالبی کرد لینکشو میذارم    [/URL]">http://udl.png

• mory, tecra و اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

cover_1440_x93r.jpg

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال
Liverpool still torn over night that shamed their name
Anfield remains almost mute on the subject of the Heysel disaster

https://www.theguard...championsleague

WCCOR2_0IH3QW7P-kUFG--896x504@Gazzetta-W

• Orphée, Prince Claudio, tecra و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

Non si può tornare indietro, per questo è essenziale ricordare

شما نمیتوانید به گذشته برگردید، پس باید بیاد داشته باشید 

39

xin_4304021311449211040924.jpg

• GioVanni Agnelli, mory, amirali2001 و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

این پست چقدر خوبه . امیر ممنونم .

‫ﻛﻮﭼﻪﻫﺎ ﻧﺎرﻓﻴﻖ ﺷﺪن

امروز سالگرد شرمساری فوتباله.

710.jpg

مرور خاطرات شخصی(مرتبط با موضوع تاپیک)

Spoiler
دنیای سیاه و سفیدِ من سالها قبل در چنین روزی شروع شد؛ فوتبال رو قبل‌تر با جام جهانی 82 شناختم ولی طبیعتاً یه بچه‌ی 10-9 ساله نمی‌تونه درکی درست و چندبعدی از این ورزش داشته باشه و صرفِ‌نظر از یکی دو تصویر محو و چند اسم و شایعاتِ مبالغه‌آمیزِ مختص اون سن و سال چیزی در خاطرم نمونده. 

صبر می‌کردیم آفتاب پایین بیاد و با یه توپ پلاستیکی می‌افتادیم تو خیابون. جنگ بود و شهر خلوت و ماشین کم. از فکر این‌که چه‌طور با پای برهنه روی اون آسفالت داغ بازی می‌کردیم با توپی که مرتب می‌افتاد توی لجن‌های جوی خیابان و ما با دو سه بار زمین زدن تمیزش می‌کردیم و باهاش هد هم می‌زدیم یه حس دوگانه‌ای بهم دست می‌ده.

مثل هر بچه‌ای ما هم عاشق قهرمانان و کارهای خارق‌العاده‌ی اونا بودیم. فکر می‌کنم برای هر بچه‌ای گرایش غالب عشق به قهرمانان و تمایل به قهرمان شدن باشه.

اون زمان برای ما هنوز "پائولو" پولو بود و وقتی توپ رو از وسط دو کُپه از دمپایی‌هامون که باهاشون گل درست کرده بودیم رد می‌کردیم داد می‌زدیم"پولو روسی" ، وقتی هم مثلاً دفاع بودیم به حریف می‌گفتیم"اگه بیای مثل جنتیله می‌زنم پات رو می‌شکنم" کاری نداشتیم که جنتیله واقعاً پای کسی رو شکسته بود یا نه.

در اون سالها حافظه‌ی بصریِ فوتبالیِ ما منحصر بود به تلویزیون دولتی که گهگاهی معجزه‌ای رخ می‌داد و یه فوتبالِ بیاتِ صدقه‌سری پخش می‌کرد، گاهی هم هوای شرجی به ما حال می‌داد و امواج رو از حاشیه‌ی خلیج فارس بهمون می‌رسوند، اونایی که خلافشون سنگین‌تر بود یه آنتن 12-10 متری می‌بستن و یه تقویت که بتونن عراق و کویت و ... رو داشته باشن و ما هم گاهی استفاده‌ای می‌کردیم. عجب طعنه‌آمیز بود که هم‌زمان هم با عراق جنگ می‌کردیم و هم زور می‌زدیم که برنامه‌های تلویزیونش رو ببینیم.

پر‌تکرارترین اسمی که اون روزا می‌شنیدم و بازیشون رو می‌دیدم لیورپول بود که هم تیم مدعی و بزرگی بود و ستاره‌های بزرگی داشت و هم به واسطه‌ی هولیگان‌های انگلیسی تلویزیون خودمون سعی می‌کرد چهره‌ی بدی از انگلیس نشون بده و لاجرم بیشتر پوشششون می‌داد. جالب بود که از میون کلی بازیکنِ ستاره طرفدار دروازه‌بانشون بودم که اسمش بروس گروبلار بود و به نظرم تیپ خاص و خوشایندی داشت. الان هر چی به عکساش نگاه می‌کنم و از خودم می‌پرسم "چرا؟" به نتیجه‌ای نمی‌رسم.

گذشت و گذشت تا رسیدیم به 29 می 1985، ورزشگاه هیسل بروکسل و فینال جام باشگاه‌های اروپا که البته اون موقع خبری از پخش زنده نبود و اگه شانس می‌آوردیم می‌تونستیم چند روز بعد صحنه‌هایی از بازی رو ببینیم، ولی اون روز حادثه‌ای رخ داد که باعث شد خیلی زودتر صحنه‌هایی از این بازی پخش بشه ولی متأسفانه شاهد یک وجه دیگه از این تقابل بودیم که عوض زمین بازی روی سکوها در حال رخ دادن بود. 

تلویزیون وحشی‌گری هولیگان‌های انگلیسی و اجساد هواداران یووه رو نشون می‌داد و داشت از حادثه بهره‌ی خودش رو می‌برد اما برای من اتفاق دیگه‌ای افتاد، پارادیم غالب ذهنی من از طرفداریِ قهرمان شیفت کرد به حمایت از مظلوم و همون لحظه تیم سیاه‌و‌‌‌سفید‌‌‌‌‌پوش در قلبم جای تیم قرمزپوش رو گرفت. اگر کسی می‌خواست من رو به این کار مجبور کنه تلاش چندانی نیاز نداشت، همون صحنه‌های اجساد تلنبارشده کارِ خودش رو کرد. اون روزِ سیاه تنها حُسنی که داشت من رو طرفدار تیمی کرد که الان از معدود چیزاییه که زندگی رو برام قدری قابل‌تحمل‌ کرده. 

‫وﻗﺘﻲ ﻛﻪ دﻟﺘﻨﮓ ﻣﻲﺷﻢ و

‫ﻫـﻤـﺮاه ﺗـﻨـﻬﺎﻳـﻲ ﻣﻴـﺮم

‫داغ دﻟـﻢ ﺗﺎزه ﻣﻴﺸﻪ

‫زﻣﺰﻣﻪﻫﺎي ﺧﻮﻧﺪﻧﻢ

‫وﺳﻮﺳﻪﻫﺎي ﻣﻮﻧﺪم

‫ﺑﺎ ﺗﻮﻫﻢ اﻧﺪازه ﻣﻴﺸﻪ

‫ﻗـﺪ ﻫﺰارﺗـﺎ ﭘـﻨـﺠﺮه

‫ﺗﻨﻬﺎﻳﻲ آواز ﻣﻲﺧﻮﻧﻢ

‫دارم ﺑﺎ ﻛﻲ ﺣﺮف ﻣﻲزﻧﻢ؟

‫ﻧـﻤـﻲدوﻧـﻢ، ﻧـﻤـﻲدوﻧـﻢ

‫اﻳﻦ روزا دﻧﻴﺎ واﺳﻪ ﻣﻦ از ﺧﻮﻧﻤﻮن ﻛﻮﭼﻴﻚ ﺗﺮه

‫ﻛـﺎش ﻣﻲﺗـﻮﻧﺴﺘﻢ ﺑﺨـﻮﻧﻢ ﻗـﺪ ﻫـﺰارﺗﺎ ﭘـﻨـﺠﺮه

• Orphée, eⁿzº, L'Avvocato و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

دیشب فینال رئال لیورپول بود : 

بسیاری از رسانه‌ها اعلام کردند که حضور هواداران لیورپول بدون بلیت در ورزشگاه باعث ایجاد این تاخیر شده و یوفا قصد دارد که تا حضور کامل هوادارانی که برای این بازی بلیت تهیه کرده بودند بازی را برگزار نکند. 
حالا این سازمان اعلام کرده که بعضی از
هواداران لیورپول قصد داشتند با بلیت جعلی وارد ورزشگاه شوند و همین باعث شد که تعدادی از هوادارانی که بلیت اصلی را خریده بودند پشت گیت‌های ورودی بمانند. 

در این بیانیه آمده:« پیش از شروع بازی، نرده‌های قسمت ورودی هواداران لیورپول با هجوم هزاران هوادار که بلیت‌های جعلی‌ای در دست داشتند که نمی‌شد گیت را با آنها باز کرد بسته شد. 

این باعث شد که هواداران سعی کنند به هر نحوی وارد ورزشگاه شوند. در نتیجه شروع این مسابقه 35 دقیقه به تاخیر افتاد تا بیشترین تعداد هواداری که بلیت واقعی در دست داشتند بتوانند وارد ورزشگاه شوند.
وقتی تعداد افراد حاضر در بیرون از ورزشگاه پس از شروع بازی افزایش یافت، پلیس مجبور شد با استفاده از گاز اشک‌آور با آنها برخورد کرده و این افراد را از ورزشگاه دور کند. 
یوفا با کسانی که تحت تاثیر این اتفاق قرار گرفته‌اند ابراز همدردی کرده و اعلام کرد که خیلی زود با همکاری پلیس و مقامات فرانسوی و همچنین فدراسیون فوتبال فرانسه این موضوع را مورد بررسی قرار خواهد داد.»

- امروز هم 29 می هستش و سالروز هیسل و قهرمانی یووه در اروپا

• saeed-nedved, Orphée, mory و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

روحشون شاد ولی کاش منم تواون فاجعه میمردم وفاجعه رفتن الکسو نمیدیدم؛

:53:  :53:  :53:

• Orphée, mory, Prince Claudio و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

satfootball

satfootball

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 4110 ارسال

کله های داغ برخی طرفداران فوتبال در انگلیس عادت به خوردن زیاد مایعی که به گفته ابن سینا برای آدم عاقل مفید است و رفتن به سواحل اسپانیا در هالیدی و ریختن دسته جمعی تو ورزشگاه که قبلا شبکه یک در دهه هفتاد مکرر نشان میداد از چیزهایی است که به یاد دارم در این مورد.

• حامد, mory, eⁿzº و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

در فوتبال نهاوند مرغ یک پا دارد :45: :45: :45:

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی