پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

یوونتوس 2 - چلسی 2 ( بازی برگشت مرحله 1/8 لیگ قهرمانان اروپا )

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
280 پاسخ برای این موضوع

پسر خورشید

پسر خورشید

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1339 ارسال
مرسی :thumbs_up:

laudrup

laudrup

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 7904 ارسال
یه سوال به نظر شماها اگه بازی به پنالتی بکشه شانس کدوم تیم بیشتره؟

Bianconeri 1897

Bianconeri 1897

مدیر انجمن

• اعضا
  • 5234 ارسال

یه سوال به نظر شماها اگه بازی به پنالتی بکشه شانس کدوم تیم بیشتره؟

تیم های ایتالیایی که کلا معروفا تو پنالی خراب کردن تو موقعیتهای حساس
اما اگه پنالتی بشه و چون تو زمین یووه هست امید بیشتری به یوونتوسه
امیدوارم که به وقت اضافه و پنالتی نکشه.

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
قطعاً چلسی ! چلسی هم پنالتی زنهای قهاری داره هم چک اگر فقط جهت رو تشخیص بده اونقدر بلند قامت هستش که بتونه روی توپ تاثیر بذاره . بالاک ، لمپارد ، آنلکا و دروگبا هر کدوم پنالتی زنهای بزرگی هستند . ولی ما فقط و فقط کاپیتان رو داریم که به عنوان یه پنالتی زن درجه یک میشه روش حساب کرد . البته آمائوری هم تو پالرمو و کیه وو خوب پنالتی میزد ولی در کل در اینکه پنالتی زنهای نامبر وان اونا بیشترن هیچ شکی نیست . در ضمن بوفون هم ثابت کرده دروازه بان پنالتی گیری نیست و اگر توپ به سمتش بره شاید بتونه مهارش کنه . در کل نباید اجازه بدیم بازی به پنالتی بکشه چون قطعاً چلسی شانس بالایی خواهد داشت . البته هیچوقت بهترینها تو پنالتی زدن و گرفتن موفق نیستند ، شاید شانس کمکمون کنه .

Hamird

Hamird

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3587 ارسال
با وجود بوفن 1% هم شانس برنده شدن توی پنالتی هارو نداریم.. البته بین بازی خوب میگیره پنالتی.. بازی با کره، بازی با رئال، با رومانی.. ولی توی پنالتی اصلا تمرکز نداره یا 50-50 میره یا هرچی که خیلی بده.. باید طالبلو رو بفرستیم اونجا کمک. احتمال اینکه بازی به پنالتی بکشه کم نیست.. چون فکر نمی کنم یوونتوس زورش برسه 2تا گل بزنه.. البته از طرفی 1 گل از چلسی کار رو قطعا تموم می کنه برای یوونتوس.. مگر اینکه 3-1 ببره که با شخصیتی مثل رانیری احتمال این امر به 1% هم نمیرسه.. شرط می بندم یوونتوس تا اخر بازی 2 مهاجم (1 مهاجم نوک) بازی میکنه.. یادش بخیر لیپی توی سانتیاگو برنابو وقتی عقب بود 3 مهاجمه بازی میکرد..

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
من دهنم سرویس شده ! :'( :'( اصلا نمی تونم باور کنم آخرین بازی اروپایی ندود باشه ! زوده..خیلی زود و ناگهانی میشه... به هیچ قیمتی نباید حذف بشیم...اصلا اگر این بازی حذف بشیم انگار نصف جذابیت فوتبال کم میشه...اشتیاق برای پایان فصل از بین میره... واقعا برام قابل تحمل نیست حذف شدن...خیلی نگرانم هرچی بیشتر میگذره و ترس و ناامیدیم بیشتر میشه ! باید بریم بالا...

mamalexi

mamalexi

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1655 ارسال
با سبک بازی که جلو لاتزیو از یووه دیدم شک نکنید که اینجوری بازی کنیم حذف میشیم ولی یوونتوس این 2 سال گذشته (غیر از بازی رفت امسال با اینتر) همه بازی های بزرگ رو نتیجه گرفته این یه بازیه که باید جو بازی شدید به نفع یووه باشه اونم به 2تا موضوع خیلی ربط داره 1 روحیه بازیکنا که اونو باید مربی بسازه 2 جو استادیوم که اونو هم هواداراباید بسازند این 2تا درست باشه یووه میاد بالا با اختلاف هم میبره باید مثل بازیه با رئال باشه (2003 3-1 )

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال

اگه محرومش کنن عالیه... منظورم از طرف باشگاهه.

باشگاه چلسی 160 هزار پوند اشلی کول رو جریمه کرد،
در تمرینات صبح امروز هم هیدینگ به شدت باهاش برخورد می کنه و از بی مسئولیتی اون،جان تری و میکل که اون شب با اشلی کول بیرون بودند گله می کنه و گفته به اون دوتا تذکر جدی دادم و با اشلی کول هم حتما برخورد خواهم کرد.تو کنفراس خبری هم گفته بهتره این موضوع رو دیگه تمام کنید هرچیزی باشه در درون باشگاه انجام خواهد شد.

ehsan-alex

ehsan-alex

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7243 ارسال
بعیده محرومش کنن... ولی چیزی که خیلی منو نگران کرده و امیدهامو برای صعود کمرنگ اینه که اگر یه گل بخوریم کار تمومه . با اون بازی دفاعی که چلسی تو زمین خودش انجام دادن اگر گل بزنه دیگه گل زدن بهش خیلی خیلی سخته. میشه مثل بازی 2005 جلوی رئال چلسی رو حذف کرد...اما کسی که یوونتوس رو هدایت میکنه اون مربی نیست هرچند که خودش هم به درد هیچی نمیخورد.اگر همون بلایی که سر رئال اوایل بازی تو تورین اوردیم سر چلسی هم بیاریم میشه به برد امیدوار بود...خیلی اضطراب و نگرانی دارم اگر حذف بشیم این آخرین بازی اروپایی ندوده و از طرف دیگه هم به یه تیم انگلیسی باختیم که فاجعست.

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
فریرا هافبک چپ دوم چلسی تا آخر فصل مصدوم شد،پس حتی اگر شانس اندکی برای بازی نکردن اشلی کول بود از بین رفت.

ehsan-alex

ehsan-alex

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7243 ارسال
اشلی کول یه غوله تو دفاع... یادمه چنان رونالدو رو مهار کرده بود که دهنش سرویس شده بود میخواست گریه کنه...فردوسی پور میگفت فکر کنم امشب رونالدو کابوس اشلی کول رو ببینه. شانس ما یه دوتا از بازیکن اصلیشون هم مصدوم نمیشن

bofon

bofon

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 880 ارسال
از شانس بد چلسی الان چلسی روی نوار پیروزی قرار گرفته و دروگبا هم در زمان اوج خودش هست اگر اسکولاری مربی چلسی بود به راحتی چلسی بازی رو میبرد ولی با گاس هیدینگ کار کمی مشکل هست

laudrup

laudrup

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 7904 ارسال
گاس هیدینگ رو ولش کن رانیری رو بچسب با او سیستم تدافعیش. فکر نکنم ریسک کنه و با سه فوروارد بازی کنه

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21121 ارسال
البته من دوست دارم تو جریان بازی پنالتی بشه ! چون بوفون توی جریان بازی خوب پنالتی میگیره ! برد یووه رو پیش بینی کردم ولی امیدم برای صعود خیلی کمرنگه !

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
چلسی وارد جنجال بزرگی شده ! هیدینک خیلی شاکی شده،گفته فرهنگ زیاد الکل نوشیدن انگلیسی ها به خودشون ضربه می زنه،گفته من تعجب می کنم از کسایی مثل جان تری با اون همه تجربه که اینطور بدون احساس مسئولیت تا صبح بیرون می مونند و می نوشند.با اینکه قبلا هم سابقه اش رو دارند و قبلا هم جنجال درست کرده اند.شگفت انگیزه که وقتی شما یک اشتباه می کنید،دوباره تکرارش کنید.بعضی وقتی شما در موقعیت خاصی قرار میگیرید ولی باید دارای دیسیپلن و اختیار باشید،بعضی وقتا این واکنش ناخوداگاه به اتفاقاته ولی بازم تعجب میکنم که افرادی برای افرادی با این تجربه. گفته من توی رئال که بودم،در سفر بودیم که فرناندو هیرو یه جعبه آورد و شروع کرد بین همه پخش کردند من از خودم پرسیدم اینجا چه خبره ؟؟ ولی بعد دیدم این تو فرهنگشونه و خود هیرو هم کنترل می کرد تا کسی زیاد ننوشه.اما اینجا اینطور نیست،بازیکن ها با زیاده روی اول به فیزیک خودشون و بعد به تیم ضربه می زنند. ونگر وقتی به آرسنال اومد اول از همه نوشیدن الکل رو در تیم ممنوع کرد.ردنپ هم اواخر هرگونه نوشیدن الکل رو در تیمش ممنوع کرده بود.من کاملا با این دو مربی موافقم.اما من دوست ندارم مثل یک پلیس رفتار کنم،یا مثل یه پدر سختگیر باشم با اعضای تیمم و نمی خوام در زندگی خصوصیشون دخالت کنم،من دوست دارم با تیمم راحت باشم،یک روز اونا رو در آغوش بگیرم و یک روز با اونا برخورد کنم،ولی انتظار دارم خودشون درک کنند و احساس مسئولیت کنند.شما در این سطح و در این جایگاه فوتبال هستید و با اینکار به خودتون خیانت می کنید. کلا این مسئله خیلی هیدینک رو ناراحت کرده و گفته بازیکن های تیمش نباید قربانی فرهنگ بیش از حد نوشیدن انگلیسی ها بشوند.

laudrup

laudrup

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 7904 ارسال
چی حالی می ده شب مسابقه همشون خورده باشن چی بازی میشه البته فکر نکنم بازم بتونیم بیشتر از یکی بزنیم

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
چلسی به پنجمین برد متوالی در پنجمین بازی با هیدینک رسید ! بازم دروگبا ستون این پیروزی بود.

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
با توجه به مشاهدات این 2 هفته و آمادگی و عدم آمادگی بازیکن ها به نظر من بهترین ترکیب یووه اینه : مولینارو کیه لینی لگرو ملبرگ سیسوکو تیاگو مارکیونی ندود الکس آمائوری و بازی با همون چیزی که یووه خوب بلده،حمله از سمت چپ و ندود ! فکر نمی کنم هیدینک آشنایی زیادی با این بازی یووه داشته باشه و به قول خودش I am facing juventus blind بدون شناخت کافی از یووه به زمین میاد پس بد نیست از همون بازی خودمون استفاده کنیم. درضمن چلسی اکثر گل هاش در این بازی ها رو دقیقه 80 به بعد زده، خیلی خیلیییییییی باید مراقب باشیم که گل نخوریم.

ehsan-alex

ehsan-alex

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7243 ارسال
تو این 2 بازی اخیر هم رانیری از بعضی بازیکنهای اصلی استفاده نکرده و ممکنه تاکتیک وسیستم یوونتوس برای هیدینگ که تو انگلیسه یه ذره گنگ باشه. اما من همچنان نگرانم...وامیدام برای صعود کمرنگ...چون با یه گل همه چیز به باد میره...

Hamird

Hamird

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3587 ارسال
من داشتم به چیز دیگه ای فکر می کردم.. (البته این عملی نیست. این برمیگرده به مربی که تاحالا چه کرده توی تمرینات.. برخی مربیهای بزرگ این کارهارو می کنن توی تمرین و توی بازی هم استفاده میکنند.. برخی مربی های معمولی مثل رانیری هم کارایی ندارن برای چنین کارهایی)
یوونتوس توی این حالت می تونه 3-5-2 یا 3-4-3 بازی کنه..
یوونتوس ابزار 4 دفاعه بازی کردن رو نداره.. ایه نازل نشده که بر شما 4 دفاعه بازی کردن واجب هست.. الان مولینارو به درد بازی در مرحله حذفی اروپا نمی خوره.. پس چرا باید هرجور شده توی زمین باشه؟ یوونتوس می تونه از لگروتالیه در عمق دفاع استفاده کنه و و ملبرگ در سمت راستش باشه. و کیه لینی در چپ.. و اینطوری کیه لینی که توانایی زیادی داره می تونه به هافبک ها اضافه بشه و اینطوری سیستم 4دفاعه هم اجرا میشه.. یعنی ملبرگ و لگروتالیه..
5 هافبک هم مناسب نیست. البته خوب هست ولی به نتیجه نمیرسه.. باید ندود و مارکیونی رو بال داشته باشه.. زانتی نزدیک به دفاع، تیاگو در مرکز و سیسوکو هم بازیکن ازاد برای شرکت در حمله.. مزیت این سیستم این هست که اگر کسی مثل ترزگه مهاجم باشه اینقدر خوب تغزیه میشه که احتمال گل زدنش بسیار زیاد میشه.. ولی از طرفی یوونتوس توانایی بالقوه استفاده از سه مهاجم رو داره.. بنابراین می تونه با استفاده از 4 هافبک (ندود. تیاگو. سیسوکو. مارکیونی) از سه مهاجم استفاده کنه. ترزگه در نوک و دلپیرو و امائوری یک خط عقب تر.
اگر بخواد 4 هافبک بازی کنه، یک مشکل هست. اون هم کهولت سن ندود برای اینکه 90 دقیقه توی سمت چپ پشتش رو (با توجه به سه دفاعه بودن) پوشش بده مناسب نیست.. مگر اینکه کیه لینی اینقدر خوب باشه که بتونه اونور رو ببنده مادامی که اینور به نفوذ هم فکر می کنه..
ولی در کل یوونتوس اگر تمرینی برای چنین مواقعی داشت می تونست راحت باشه.. زمان لیپی بازیهایی بود که یوونتوس 3 دفاع داشت و با هافبک به تیم مقابل فشار می اورد.. میلان سالی که قهرمان اروپا شد 3 دفاعه بازی میکرد.. البته تیم به اسم 4 دفاعه میره توی زمین.. ولی اون فقط برای اول بازی هست که بازی هنوز شروع نشده.. وقتی شروع میشه مربی های هنرمند از مربی های معمولی مشخص میشن..

از این مطلب علمی-تخیلی بگذریم به حقایق و بدبختیهای یوونتوس میرسیم.
سیستمی که رضا گفته بهترین حالت ممکنه استفاده یوونتوس از شرایط هست.. ولی من بهتون قول میدم که با همین ترکیب هم به نتیجه نمیرسه تیم.. (مگر اینکه مثلا دلپیرو معجزه کنه و کلا تیم از روی اتفاق گلزنی کنه. (شوت،ضدحمله،سوتی دفاع،ایستگاهی)
ولی همینطوری که سیستم رو می بینید از الان خط هافبک یوونتوس جلوی خط هافبک و دفاع چلسی بازنده مطلق هست.. تنها کسی که ممکنه حرکتی داشته باشه سیسوکو هست ولی بقیه راه ها کاملا بسته هستند بروی تیم..
بنابراین استفاده از ترزگه یک ریسک هست.. چون مطمئنا هافبکها خوب نمی تونن او رو تغذیه کنند و از اونجایی که سبک بازی ترزگه بر مبنی خط هافبک هست موفق نمیشه.. (گفتم که اینی که من دارم میگم حالت عادی هست..ولی مثلا ممکنه روی کرنری گل بزنه)
بنابراین امائوری و دلپیرو بهترین زوج هستند..
سوالاتی پیش میاد. که وقتی یوونتوس دقیقه 60 به بعد به نتیجه خودش نرسیده باشه می خواد چیکار کنه.. می خواد سه مهاجمه بازی کنه؟ جای کی بیاد مهاجم سوم؟ یا اصلا رانیری مرد هست و داره که بخواد سه مهاجمه بازی کنه؟
خیلی سخت هست سه مهاجمه کردن این سیستم.. شاید مجبور بشه برای این کار از هر سه تعویضش استفاده کنه فقط برای این تغییر سیستم.. اگر بخواد ترزگه رو اواسط بازی بیاره داخل زمین اولین گزینه تعویض تیاگو هست.. ترزگه مهاجم نوک میشه، و دلپیرو و امائوری به نیم خط میان عقب.. البته امائوری هنوز امید اول گلزنی در جریان بازی هست.. چون اگر ترزگه بیاد عمه من متوجه میشه که الان تفکرات معطوف به او هست و در این شرایط فشار قابل توجهی از روی امائوری برداشته میشه..
ولی بازهم مشکل هست اینکار.. چون سه هافبک یوونتوس مقابل 4هافبک قوی و البته در حال دفاع چلسی کم میاره و بازی رو از دست میده.. همه اینا بستگی داره به رانیری که فکرش چی هست..
اگر تعویض اخرای بازی باشه به نظرم ندود باید خارج بشه.. و همچنین تیاگو هم با مارکیزیو عوض بشه.. در این حالت یوونتوس بیشتر فشار رو باید توی ثلث دفاعی چلسی نگه داره.. چون باز در هر شرایطی که حساب کنیم یوونتوس هافبکش ضعیفتر از چلسی میشه.. ولی چون اواخر بازی هست و چلسی داره از بردش دفاع می کنه فکر نمی کنم خطرناک باشه.

البته همه حرفایی که ما و همه کارشناسا می زنن ممکنه اصلا درست نباشه.. چون بازی به 4 چیز بستگی داره.. مغز رانیری. مغز هدینیک. شانس یوونتوس. شانس چلسی. و البته خواست خدا.
ولی چیزی که هست اینه که بالاخره یوونتوس باید برای برد بازی کنه.. و اگر بازی رو ببره ولی از نظر امار گل حذف بشه به نظرم قهرمانانه حذف میشه و ارزشمند بازی کرده ولی اگه بیاد که اول دفاع کنه که گل نخوره و بعد چشمش رو به حمله بیاندازه همون بهتر که حذف بشه.. قوانین فوتبال در دو دهه اخیر کاملا به ضرر کاتناچیو بوده.. و اگر هنوز همچنین تیمی وجود داشته باشه بازنده حقیقی هست. البته دفاع خوب کردن با دفاعی بازی کردن فرق داره.. دفاع خوب موهبت الهی هست ولی دفاعی بازی کردن ضایعست..
اتفاقات هم توی بازی مهم هست.. هیچکس نمی دونه که هیدینک می خواد چیکار کنه.. ممکنه اصلا یوونتوس رو قافلگیر کنه.
نتیجه بازی به نظر من از الان دست رانیری هست و قسمتی هم به هیدینک ربط داره.. ولی اگر رانیری قصدش این باشه که بازی توی 90 دقیقه تموم کنه پس باید با ترکیب تهاجمی بیاد توی زمین. و از هرطریقی فشار بیاره روی تیم چلسی..
هرچند با سیستم دفاعی چلسی شانس زیادی برای یوونتوس قائل نیستم.. نه اینکه از پیش بازنده باشم ولی تیمی مثل منچستر یونایتد تونست توی خونه 3بار به همین ساختار دفاعی گل بزنه.. ببینیم یوونتوس چه می کنه؟ فقط امیدوارم 0-0 نشه بازی.. این نتیجه توهین به بیش از 100 سال تاریخ باشگاه هست.. یعنی با این نتیجه توی کتاب تاریخ یوونتوس با دست خط رانیری نوشته میشه "ما کبریت بی خطر بودیم"..
البته بازی به دلپیرو هم بستگی داره.. اگر دلپیرو بتونه از اون گلهای بدموقع خودش (بد موقع برای حریف مثل بازی با رئال رفت) بزنه انگیزه خیلی زیادی ایجاد میشه و از اونجا که انگیزه امروزه از مهم ترین عوامل برد هست توی فوتبال قطعا موثر میشه..

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی