پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

آنــجــلــو پــروتــزی - Cinghialone

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
47 پاسخ برای این موضوع

R.BAGGIO.10

R.BAGGIO.10

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 422 ارسال

Juventus_FC_-_Champions_League_1995-96_-

و اینگونه بی تو ببین چنگ بر اسمان میزنم بی محابا .............

• mory, Pinturicchio, Prince Claudio و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

[SIGPIC][/SIGPIC]

R.BAGGIO.10

R.BAGGIO.10

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 422 ارسال

Juventus_FC_-_Champions_League_1995-96_-

• mory, tecra, L'Avvocato و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

[SIGPIC][/SIGPIC]

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

اگر اشتباه ندیده باشم پروتزی دیشب توی استادیوم بود درسته؟

@GioVanni Agnelli عزیز و دیگر مدیران گرامی 

................................................................................................................

اون دوستایی که ایتالیایی رو خوب بلدن لطفا این متن رودقیق ترجمه بکنن ،،لطفا 

من متوجه میشم ولی نمیفهمم :1:

image.jpg

درباره این صحنه هستش 

که سال 98 در بازی با امپولی اتفاق افتادو یکی از جنجالیترین حوادث فوتبال ایتالیاست 

توپ گل شد و پروتزی گل خورد،ولی داور گل نگرفت و خلاصه هزاران حاشیه اتفاق افتاد

و پروتزی گفته که من توی اون زمان نفهمیدم که گل شد و اطرافیان و بقیه بعدا بهم گفتند که گل شده

جانی انیلی بهم تلفن زد و گفت که این بهترین سیوت با پیراهن یووه بودش و...

L’ammissione di Peruzzi (17 anni dopo): «Il pallone era entrato»

EMPOLI. Sono passati diciassette anni ma il gol fantasma di Stefano Bianconi alla Juventus resta uno dei momenti più singolari della storia del calcio italiano e sicuramente uno degli episodi che...

EMPOLI. Sono passati diciassette anni ma il gol fantasma di Stefano Bianconi alla Juventus resta uno dei momenti più singolari della storia del calcio italiano e sicuramente uno degli episodi che rimarranno per sempre nella storia dell’Empoli. Di questo “fattaccio” come lo avevano ribattezzato a suo tempo i tifosi dell’Empoli ha parlato nelle ultime ore uno dei protagonisti di quella giornata, l’ ex portiere della Juventus Angelo Peruzzi che in un intervista rilasciata a Gazzetta.it, ha rivelato la sua verità sull’ episodio. «Dopo un Empoli-Juve mi chiama l'Avvocato Agnelli – ha raccontato Peruzzi – e mi dice “forse quella è stata la parata più bella che lei ha fatto alla Juventus". In realtà avevo preso gol da Bianconi In quel momento non me ne resi conto, io mi girai e chiesi a quelli della Croce Rossa dietro la porta: risposero

.......................................................................................

مثلا اینجاش 

Empoli-Juve ’97/98, parla Angelo Peruzzi: “Volevo dire che il tiro di Bianconi era entrato, ma l’Avvocato mi disse che era stata la mia parata migliore”

• MaMpIeRo, tecra و amirali2001 از این پست تشکر کرده است

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21021 ارسال

اگر اشتباه ندیده باشم پروتزی دیشب توی استادیوم بود درسته؟

@GioVanni Agnelli عزیز و دیگر مدیران گرامی 

- من ندیدمش حقیقتا.

برام عجیب ـه که چرا کار نمیکنه، بعد از 2 مقطع در تیم های ملی، یک مدت کوتاه به عنوان مربی در سمپدوریا بود و دیگه تمام !

از شخصیت های نجیب و خوب فوتبال ایتالیاست.

• tecra, amirali2001, farzad-t و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2628 ارسال
^
اشتباه نکنم از کادر مدیریت لاتزیو هست ..
  • tecra و اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

هميشه يوونتوس سالهاي 1992 به بعد را كه دلبسته‌اش شدم با استقرار او در دروازه بيانكونري به خاطر مي‌آورم.

هرچند آن سالها مفتون جذابيت‌هاي رينات داسايف (شوروي) و سحرِ ميشل پرودوم (بلژيك) بودم اما توپولي و گردالويِ ( :fp: ) يووه برايم حلاوتي ديگر داشت.

8 سال بازي براي يووه و كسب 10 عنوان فوق‌العاده مهم توسط پروتزي او را در تاريخ باشگاه، فراموش‌نشدني و حتي دست‌نيافتي مي‌كند. (7 سال براي لاتزيو، 3 سال براي رم و يك سال هم براي اينتر ناتزيوناله بازي كرد.)

نكته جالب در مورد پروتزي 3 بار برنده شدن به عنوان بهترين دروازه‌بان سري آ بود. دستاوردي كه باعث مي‌شود او و هندانوويچ پس از بوفون مشتركاً دومين گلر برتر رقابت‌هاي سري آ از سال 1997 تاكنون باشند.

sx6e_1280px-juventus_fc_-_champions_leag

• اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

Tu sei la squadra del cuore

sempre in campo undici eroi

vinci l'impossibile e vai

Ti seguiremo anche noi

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

پروتزی با قد نسبتا کوتاه یک متر و 79 سانتی متری، فیزیکی غیرمتعارف برای یک دروازه‌بان داشت و ظاهرش بیش‌تر شبیه یک بوکسور سبک وزن بود، تا یک دروازه‌بان سطح بالا. پروتزی با لقب  Il Cinghiale(خرس) که به ظاهر تنومندش اشاره داشت، از برتری فیزیکی خود برای ترساندن مهاجمان نوک و تسلط بر محوطه جریمه استفاده می‌کرد. هرچند این نقاط قوت، با توجه به ظاهر این دروازه‌بان اهلِ رم، قابل پیش‌بینی بود، اما واکنش‌های انفجاری و رفلکس‌های دیدنی‌اش، با فیزیک زمختش کاملا در تضاد بود.

پروتزی که سه سال از پالیوکا کوچک‌تر بود، دوران حرفه‌ای اش را چندان خوب شروع نکرد. او که در آکادمی باشگاه رم رشد کرد، فرصت چندانی برای بازی در جالوروسی پیدا نکرد و در فصل 90-1989 به تیم بحران زده هلاس ورونا قرض داده شد. این انتقال به اولین فصل درخشش پروتزی منتهی شد؛ جایی که اوج نمایش‌های فوق العاده او، مهار ضربه پنالتی روبرتو مانچینی بود و باعث شد امیدهای ورونا برای فرار از سقوط، کمی بیش‌تر به درازا بینجامد.

متاسفانه، نمایش‌های امیدوارکننده در ترکیب ورونا، در فصل بعد ادامه پیدا نکرد. کمی بعد از بازگشت به رم، پروتزی به دلیل استفاده از ماده ممنوعه فنترمن، برای یک سال محروم شد. مثبت اعلام شدن تست او به دلیل استفاده از داروی ضداشتهایی بود که او بعد از انتقاد سرمربی رم از وزنش، شروع به خوردن کرده بود. پروتزی در مورد این اتفاق در سال 2015 گفت: «این بدترین کاری بود که من در فوتبال کردم. کار اشتباهی بود. هزینه این کار را با یک سال محرومیت دادم و این محرومیت کاملا درست بود.»

پروتزی که از عدم حمایت باشگاه در این پرونده، ناراضی بود، تصمیم گرفت بعد از پشت سر گذاشتن محرومیت، دوران حرفه‌ای خود را در جایی به غیر از رم سپری کند. این تردید که ممکن است این محرومیت باعث شود باشگاه‌های بزرگ‌تر از به خدمت گرفتن این دروازه‌بان جوان خودداری کنند، وقتی از بین رفت که در ابتدای فصل 92-1991، یوونتوس با او قرارداد امضا کرد. در تورین بود که او خود را به عنوان یکی از بهترین دروازه‌بان‌های دنیا مطرح کرد.

او اولین فصلش را بیش‌تر به عنوان جانشین، تاکونی، دروازه‌بان قدیمی بیانکونری سپری کرد اما فصل بعد، پروتزی فرصت درخشش پیدا کرد؛ جیووانی تراپاتونی، سرمربی یوونتوس، او را به عنوان دروازه‌بان اول انتخاب کرد و دیگر نظرش را تغییر نداد. بعد از قهرمانی در جام یوفا در اولین فصل، پروتزی در هفت فصل با بانوی پیر، به همه جام‌های داخلی و اروپایی رسید؛ در سال‌هایی که تیم تورینی زیر نظر مارچلو لیپی، خود را به عنوان بهترین تیم قاره تثبیت کرد. نقطه اوج دوران حرفه‌ای او در فینال چمپیونزلیگ 1996 مقابل آژاکس رقم خورد؛ جایی‌که دو سیو سرنوشت‌ساز او در ضربات پنالتی، به معنی این بود که یوونتوس برای دومین‌بار در تاریخش، توانست این جام را فتح کند.

درخشش پروتزی باعث شد تا در رقابت‌های یورو 96 در انگلیس، جای پالیوکا به عنوان دروازه‌بان شماره یک ایتالیا بگیرد. اما آتزوری در آن رقابت‌ها نتوانست نمایش‌های خوبی ارائه بدهد و در مرحله گروهی از دور رقابت‌ها کنار رفت. علی‌رغم آن جام ناامیدکننده، هیچ دلیلی برای سرزنش پروتزی وجود نداشت و او در سال‌های بعد هم شماره یک ایتالیا باقی ماند. او حالا یکی از بهترین دروازه‌بان‌های دنیا بود و دو سال پیاپی عنوان بهترین دروازه‌بان سال سری A را از آن خود کرده بود؛ بنابراین به نظر می‌رسید جام جهانی 98 فرانسه فرصتی است تا پروتزی برای تیم ملی کشورش در جام جهانی به میدان برود. اما متاسفانه یک مصدومیت دیرهنگام، مانع از حضور او در رقابت‌ها شد و بار دیگر این پالیوکا بود که درون دروازه آتزوری قرار گرفت.

11_pwyv.jpg

• Sayyed Amir, L'Avvocato, D E L P I E R O و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Ti seguiremo anche noi

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

نقل‌قولی جالب در مورد شخصیت فوتبالی و خارج از فوتبال آنجلو پروتزی:

پروتزی اگرچه به خاطر شخصیت، رهبری قابل‌اتکای خط دفاع و اعتماد به نفسی که همواره به هم‌تیمی‌هایش القاء می‌کرد شهرت داشت اما در بیرون زمین، کارکتریِ مهربان، آرام و محجوب داشت.

نقل‌قولی فنی و جالب از آنجلو پروتزی:

«یک دروازه‌بان بزرگ همیشه باید آمادگی عبور از خط را داشته باشد؛ این شیوه تأثیر فراوانی از حیث ذهنی در مهاجمان حریف ایجاد می‌کند.»

33_vq7o.jpg

22_sgf1.jpg

11_gefh.jpg

• GioVanni Agnelli, mory و L'Avvocato از این پست تشکر کرده است

Ti seguiremo anche noi

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی