پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

آنــجــلــو پــروتــزی - Cinghialone

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
47 پاسخ برای این موضوع

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21134 ارسال

آنجلو پروتزي

تصویر
متولد 16 فبريه 1970 در در ويتربو ( يكي از شهر هاي استان لاتزيو ) .
فوتبال خودش رو از 16 سالگي با رم شروع كرد ، طي 3 سالي كه در رم حضور داشت جمعا 13 بازي انجام داد ،
به هلاس ورونا رفت و يك سال نيز براي اين تيم بازي كرد و در 29 بازي حضور داشت ، سپس به رم برگشت و با انجام 3 بازي طول يك فصل از اين تيم جدا شد .
در سال 1991 آنجلو به بزرگ ترين تيم ايتاليا پيوست ، او براي جايگزيني استفانو تاكوني دروازه بان بزرگ اون سال هاي يوونتوس به تورين اومده بود و فصل بعد با خروج تاكوني پروتزي رسما به عنوان دروازه بان اصلي تيم شناخته شد .
پروتزي يكي از بزرگ ترين و بهترين دروازه بانان تاريخ يوونتوس شد ، 8 سال و انجام 208 بازي و كسب افتخارات گوناگون به همراه يوونتوس گواه اين ادعاست !

تصویر

اما در سال 1999 يوونتوس با خريد ادوين فن در سار ، درهاي خروجي پروتزي رو باز گذاشت و آنجلو تصميم گرفت كه به اينتر بره .
در اينتر فقط يك سال دوام اورد و به لاتزيو رفت ، به تيمي از استان محل تولدش !
انجلو در لاتزيو سال هاي خوبي رو پشت سر گذاشت و تا پايان فوتبالش در اين تيم باقي ماند .
7 سال حضور در لاتزيو و انجام 192 بازي ، از او بازيكن محبوبي در بين طرفداران لاتزيو ساخته بود .
در سال 2007 از دنياي فوتبال خداحافظي كرد .

http://eur.news1.yim.../empics/3780175

پروتزي از سال 1995 به تيم ملي دعوت شد . در يورو 96 به عنوان دروازه بان اصلي در تيم ملي حضور داشت ،
در يورو 2004 و جام جهاني 2006 نيز به عنوان دروازه بان سوم در تيم ملي حضور داشت و تجربيات خود رو در اختيار بوفون قرار داد .
آنجلو 31 بازي براي تيم ملي انجام داد .
ضمنا ، پروتزي در المپيك 1992 بارسلونا به همراه تيم ملي ايتاليا حضور داشت .

تصویر

پروتزي با يوونتوس صاحب جام ليگ قهرمانان اروپا شد با شكست آ‍ژاكس در ضربات پنالتي كه با درخشش خود او همراه بود .
پروتزي بعد از اين بازي محبوبيت فوق العاده اي در بين هواداران يوونتوس پيدا كرد ، محبوبيتي كه به نسل هاي آينده نيز سرايت كرد !
3 قهرماني در سري آ و يك قهرماني در يوفا از ديگر افتخارات او به همراه يوونتوس هستند .
ضمن اينكه در دو سال 1997 و 1998 در پيراهن يووه به عنوان بهترين دروازه بان سري آ انتخاب شد .
در سال 2007 نيز همراه لاتزيو به چنين افتخاري دست پيدا كرد .

كوتاه از پروتزي :

نام : آنجلو
نام خانوادگي : پروتزي
تاريخ تولد : 16 فبريه 1970
محل تولد : ويتربو ، ايتاليا
قد : 181 سانتي متر

• مهدی تورین . آتزوري از این پست تشکر کرده است

mat_godot

mat_godot

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 311 ارسال
یکی از بهترین دروازه بانهایی که به عمرم میشناسم آنجلو بود

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21134 ارسال
من خيلي پروتزي رو دوست دارم . زماني كه تو لاتزيو بازي ميكرد فقط و فقط به عشق پروتزي مينشستم و بازيشو ميديدم . انصافا از نظر هيكل حتي در آخرين روز هاي فوتبالش هم تك بود ! اصلا مهاجم حريف ميترسه ! مني كه از تو تلويزيون ميديدمش ميترسيدم به خدا ;D

mamalexi

mamalexi

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1655 ارسال
پروتزی شخصیت جالبی هم داشت خیلی اروم بود ئلی ئاقعا دروازبان خوبی بود خیلی هم مصدوم میشد

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21134 ارسال
پروتزي پنالتي دو تا از بازيكن هاي آژاكس رو گرفت كه باعث قهرماني يووه شد . يكيشون داويدز بود ، اون يكي قيافش رو دادمه ولي اسمش رو يادم نيست ! فقط ميدونم مدافع بود . اسمش چي بود ؟

mat_godot

mat_godot

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 311 ارسال
sonny silooy بود که پنالتی آخر رو زد و پروتزی گرفت وااااااای چقدر مرور این خاطره ها مزه میده

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21134 ارسال
امروز آنجلو 39 ساله شد، تبريك.

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
برای اون کسانی میگم که نمیدونن ، آنجلو مربی دروازه بانان تیم ملی و دستیار لیپی هستش . سال پیش که لیپی به تیم ملی برگشت آنجلو به همراه فرارا به تیم ملی پیوستن . دوتا نکته بگم ... اول اینکه من همیشه برام سئوال بوده که چجوری پروتزی با وزن بیش از 90 کیلو شیرجه میزد چون قدش هم 181 سانتی متر بوده و قانوناً باید وزنش 82-83 کیلو باشه ! البته بعدها فهمیدم که همونطور که من شیرجه میزنم :دی: دوم هم اینکه آنجلو اگر اون مصدومیت لعنتی سال 1997 گریبانش رو نمیگرفت و از یووه نمیرفت شاید امثال بوفون و تولدو خیلی سخت جایی توی تیم ملی پیدا میکردن ! آنجلو حد فاصل سالهای 95 تا 97 بهترین دروازه بان جهان بود که فقط یه مصدومیت باعث شد جام جهانی 98 رو از دست بده و چند سالی دور بشه . اما خوشحالم که بازگشتش به تیم ملی با قهرمانی جهان همراه بود و فوتبالش با این افتخار بزرگ تمام شد .

Guest_Marco_*

Guest_Marco_*
  • مهمان
تو بازی تیم الکس با تیم موزیسین های ایتالیا هم دروازه بان اول تیم الکس بود ؛ مهم ترین چیزی که توجه منو جلب کرد اضافه وزنش بود ! فکر می کنم در حال حاضر وزنش از مرز 100 کیلو گذشته باشه !!!

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
تو فینال مقابل ازاکس وقتی پنالتی ها رو میگرفت انقدر خونسرد بود که ادم خیال میکرد تو بازی دوستانه پنالتی گرفته.

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
کمتر از یک ساعت به بازی مونده و حیفم اومد که یادی از پروتزی برده نشه که هم تو یووه بهترین دروازه بان اروپا بود و هم در لاتزیو روزهای باشکوهی داشت . پروتزی تنها گلر ایتالیایی در دهه اخیر هستش که افتخارات بزرگ رو کامل برده ، از اسکودتو گرفته تا لیگ قهرمانان و جام جهانی .

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
[img width=480 height=360]http://f.imagehost.org/0258/juve-a34_1.jpg[/img]

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21134 ارسال

پروتزی درباره فدریکو مارکتی ( دروازه بان دوم کنونی تیم ملی ایتالیا ) گفته که به انتخاب من و قبول لیپی به تیم ملی دعوت شده و دروازه بان خوبی میدونه مارکتی رو.
بعدش هم گفته بوفون هم مارکتی رو خیلی دوست داره :دی: و همیشه در تمرین ها هر موقع که بهشون وقت استراحت میدن بوفون مارکتی رو تنها نمیزاره و باهاش تمرین میکنه !

درباره جام جهانی هم ابراز امیدواری کرده و گفته نمیشه قول داد مثل 2006 فقط 2 گل بخوریم، چون فقط دروازه بان نیست که جلوی توپ ها رو بگیره، بقیه بازیکن ها هم مسئول هستند اما از طرف بوفون خیالتون راحت باشه.
( بوفون هنوز احساس درد داره ؟! ) درباره مصدومیت بوفون هم گفته فعلا خیلی بهش فشار نمیارن و تقریبا یک هفته مونده به بازی ها فشار تمرینات رو روی بوفون زیاد میکنه.

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21134 ارسال
فابریتزیو فرون دروازه بان بزرگ اواخر دهه 80 آتالانتا که در فصل 2000-1999 ذخیره پروتزی در اینتر بود درباره پروتزی گفته :
"پروتزی دروازه بان فوق العاده ای داشت، از نظر سطح فوتبال و شخصیت جایگاه خاصی در بین بازیکن ها داشت. از اینکه یک سال رو با پروتزی بودم خوشحالم و تجربه بسیار خوبی بود"

این صحبت ها رو هفته پیش انجام داد در مصاحبه ای که با Rai انجام داد.
فرون در سال 2005 در عضویت بولونیا بود و از فوتبال خداحافظی کرد.

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA
هیچوقت حس دوست داشتن رو نسبت به پروتزی نداشتم ! نمیدونم چرا شاید به دلیل قیافه ی نه چندان دلچسب اش ! که دلیل مزخرفی هم هست البته ! اواخر حضورش ، اوایل یوونتوسی بودن من بود و چیز خاصی ازش ندیدم ! یه چیز هم هست که ماها بد عادت شدیم ، مخصوصا نسل جدید یوونتوسی ها مایی که اوج پست دروازبانی تو تاریخ رو با بوفون تجربه کردیم ، یکم برامون باور نکردنیه که بقیه گلر ها رو هم بشه عالی و فوق العاده خطاب کرد ! در هر حال آنجلو پروتزی هم یکی از همون دروازبان های شگفت انگیز فوتبال دنیاست بدون شک و محترم !

alexi kourd

alexi kourd

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4503 ارسال
من بر عکس تو بصیر یکی از عوامل یووه ای شدنم بود هنوز فینال 96 تو خاطرم هست من اتفاقا عاشق قیافش بودم هنوز هم دوسش دارم و اونو یکی از بهترین های تاریخ یووه میدونم

delpiero1993

delpiero1993

عضو تیم ترجمه

• اعضا
  • 1147 ارسال
امروز تولدشه! Auguri Angelo

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21134 ارسال

امروز تولدشه!
Auguri Angelo

همیشه زودتر از من میگی ! :1:
امروز 41 ساله شد آنجلو

مسعود

مسعود

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3178 ارسال
گفتگوى پروتزى با توتوسپورت : يووه در رده ى هفتم و لاتزيو چهارم : " پيش بينى من چيز ديگرى بود ، فصل پيش براى لاتزيو بسيار دشوار بود اما در اين فصل عملكرد اين تيم فوق العاده بود ، يوونتوس مشكلات زيادى دارد و مصدوميت هاى فراوان در بوجود آمدن اين شرايط تاثير گذار هستند " راه يابى يووه به ليگ قهرمانان : " يووه اميدهاى خود را از دست داد ، يكى از سه تيم لاتزيو ، رم يا ادينزه به ليگ قهرمانان راه خواهد يافت " احتمال راه نيافتن يوونتوس به ليگ اروپا : " اميدوارم چنين نشود ، يوونتوس همواره يكى از مدعيان قهرمانى بود " دلنرى مقصر است : " چند گزينه براى جانشينى دلنرى مطرح شده است اما مديران يووه هنوز تصميم خود را نگرفته اند چرا كه با اخراج دلنرى بايد يك بار ديگر شاهد تغييرات گسترده اى باشيم " منچينى گزينه ى نخست پاول ندود : " ندود به خوبى به فضاى باشگاه يوونتوس آشناست و مى داند كه براى بازگشت يوونتوس به قهرمانى چه كارهايى بايد صورت گيرند ، منچينى ؟ فصل خوبى را با منچستر سيتى سپرى كرد و بنظر من در انگلستان خواهد ماند " منچينى دو فصل را در لاتزيو سپرى كرد : " در نخستين فصل قهرمان كوپا ايتاليا شديم اما در فصل بعد مشكلاتى بين من و منچينى بوجود آمد و در مجموع فصل بسيار دشوارى را سپرى كرديم " بازگشت ليپى به يووه : " نمى دانم كه به چه اندازه جذب ليپى براى مديران يوونتوس اهميت دارد ، ليپى پيشنهاد يووه را رد نخواهد كرد ، بنظر من ليپى مى تواند يوونتوس را به قهرمانى ها بازگرداند " بهترين بازيكن يووه در فصل جارى : " كواليارلا فوق العاده بود ، پس از مصدوميت وى تيم دچار يك بحران شد هر چند كه مترى و تونى به خط حمله ى يووه پيوستند و عملكر قابل قبولى داشتند ، البته نمايش الكس نيز فوق العاده است " قرارداد الكس تا كنون تمديد نشده است : " اميدوارم كه به زودى قرارداد وى تمديد شود ، الكس بزرگترين ستاره ى يوونتوس است " بزرگترين خريد يووه : " بنظر من شواينستايگر مى تواند فوق العاده باشد ، ليختشتاينر ؟ وى نيز مى تواند براى يووه مفيد باشد " بوفون و ستورارى : " ستورارى جانشين خوبى براى بوفون بود اما بوفون همواره شماره يك خواهد ماند ، اميدوارم هر دو ماندنى شوند "

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
یه نکته جالب درباره اولین بازیهای پروتزی با پیراهن یووه .. :1:

پروتزی اولین بازی رو علیه اینتر و درسال92 و جام حذفی به میدان رفت .. دومی رو هم علیه اینتر ..بازی سوم و چهارم خودش رو رودر روی میلان انجام داد ...بازی پنجم با رم ......... بازی ششم هم اینتر ...همه از بزرگان ایتالیا بودن .. :1:
تصویر
جالبتر اینکه اخرین بازی خودش رو هم سال 1999و در مقابله با یه تیم بزرگ ایتالیا انجام داد .. و اون میلان بود ..

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی