پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

ویلیــام جــان چــارلــز - The King

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
42 پاسخ برای این موضوع

princeofpersia_7

princeofpersia_7

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 343 ارسال

\" هر وقت مردم بپرسند موثرترین بازیکن انگلیسی تمام دوران چه کسی بود، آنها فکر می کنند جورج بست است. اما آنها جان را فراموش کرده اند"

اگر این کارو کرده باشن که حق دارن. چون جورج بست اصلا انگلیسی نبود و متولد ایرلند شمالی بود. :fp:
  • D E L P I E R O از این پست تشکر کرده است

alex74

alex74

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2061 ارسال
  • Locationiran

اگر این کارو کرده باشن که حق دارن. چون جورج بست اصلا انگلیسی نبود و متولد ایرلند شمالی بود. :fp:

درسته. منظورش بریتانیا بوده.

alex74

alex74

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2061 ارسال
  • Locationiran

[img width=480 height=370]http://s3.picofile.com/file/7494361505/a993_image006.jpg[/img]

8 سپتامبر 1957 " جان ویلیام چارلز " در اولین بازی خود برای یوونتوس موفق به گلزنی برای این تیم شد .

یوونتوس 3 - 2 ورونا

مدت حضور در یوونتوس : 5 فصل - 57 تا 62

178 بازی - 105 گل

آخرین بازی : مونتووآ 1 - 0 یوونتوس ( 21 ژوئن 1962 )

افتخارات : سری آ ( 3 ) - کوپا ایتالیا ( 2 )
  • D E L P I E R O از این پست تشکر کرده است

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
معروف بود به غول مهربان چون در تمام دوران بازیش در یوونتوس به هیچکس آسیبی نرساند و حتی یک کارت زرد هم نگرفت ... :1: پستهای بصیر و کمال راجع به این غول مهربان فوق العاده است ... حتما بخونید

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA

ویلیام جان چارلز ؛ غول نجیب
Gentle Giant

[img width=480 height=446]http://imgh.us/pa-photos_t_10-british-footballers-played-abroad-photo-gallery-beckham-charles-lineker-2810a.jpg[/img]

بسیاری جان چارلز را بزرگترین بازیکن تمام دوران بریتانیا میدانند ، او هم میتوانست در پست هافبک بازی کند و هم مهاجم نوک

حتی اگر لازم بود بود میتوانست در نقش دفاع و یا هافبک دفاعی هم به تیم خدمت کند ، وقتی در تیم لیدز یونایتد ، هافبک وسط بود ، رکورد خارق العاده 42 گل در یک فصل را به اسم خود ثبت کرد

این آمار بدون شک قابل مقایسه با هیچ یک از هافبک های کنونی نیست

جان اولین بریتانیایی ای بود که در ایتالیا موفق به کسب عنوان شد و از 40 سال پیش تا این لحظه ، جزو بهترین خریدهای تیم های ایتالیایی از لیگ انگلیس بوده .

چارلز خیلی زود با استایل و نوع فوتبال ایتالیا خو گرفت

به خاطر همین هم هست که او در نظر هواداران "یوونتوس" مانند "خدا" بود و به او لقب "غول نجیب" را دادن

جان در تاریخ 27 دسمبر 1931 در "سوانسی" به دنیا آمد و فوتبال را با برادر بزرگترش "مل چارلز" شروع کرد و به باشگاه محلی "گراوند استف" پیوست و خیلی زود وقتی تنها 15 سال داشت توسط استعدادیاب های باشگاه لیدز کشف شد و به تیم آماتورها پیوست و دو سال بعد به تیم اصلی راه پیدا کرد

در این سالها ، او در نقش هافبک وسط ظاهر شد و وقتی به تیم ملی دعوت شد که لقب جوان ترین بازیکن تاریخ تیم ملی ولز را یدک می کشید و اولین بازی ملی را در مقابل ایرلند شمالی بازی کرد

در آپریل 1949 وقتی تنها 17 سال داشت ، در وسط میدان ، مامور مهار ستاره و مهاجم میانی تیم ملی اسکاتلند ، "بیلی هولیستون" شد ، کسی که در بازی برابر تیم ملی انگلیس که 3-1 تمام شده بود مرد اول زمین بود .

اما در این بازی و وقتی نتیجه 0-0 تمام شد ، نتوانست زبان به تعریف از چارلز نگشاید و بعد از بازی گفت : " این پسرک 17 ساله بهترین هافبک وسطی بوده که در تمام عمرم با اون روبرو شدم"

هرچند مدتی بعد ، مربی باشگاهش ، نظر خود را در مورد پست او تغییر داد و از او خواست تا با قد 190 سانتیمتری و وزن 90 کیلوگرمی خود ، رهبری خط حمله را به عهده بگیرد و با وجود هیکل عظیم و ترسناکش ، چارلز شدیدا چابک و فرز و سرحال بود

تصویر

او فوق العاده مستعد بود ، بازی با پا و کنترل توپ و بازی تک ضرب او فوق العاده بود و علاوه بر این ، بازی در هوا را هم به همین زیبایی انجام میداد

نه فقط به خاطر قدرت جهش و بالاتر از مدافعین بودنش ، بلکه به خاطر ضربات سری که راهی دروازه میکرد

تصویر

در آن سال (54-53) ، چارلز در نقش مهاجم بسیار موفق بود و در اولین فصل خود ، 26 گل به ثمر رساند و بهترین گلزن لیگ شد

در سال 1956 ، با درخشش جان ، پیشرف قابل ملاحضه ای کرد و دومین قهرمانی لیگ خود را کسب کرد

در همان سال برای اولین بار ، به عنوان کاپیتان تیم ملی ولز در مقابل ایرلند شمالی بازوبند را به دستان خود بست .

تصویر

اما مهم تر از این نکته ، حضور "امبرتو آنیلی" ، رئیس باشگاه یوونتوس ایتالیا در ورزشگاه بود

امبرتو چیزی که دیده بود را پسندیده بود ، اما مذاکرات ماه ها طول کشید ، اما سرانجام جان ، قرارداد خود را درآگوست 1957 با یوونتوس بست !

مبلغ 65.000 یورو که گرانترین تراانسفر یک بریتانیایی بود.

حالا دیگر اعجوبه ی آرژانتینی یوونتوس ؛ عمر سیوری ، یک زوج جدید پیدا کرده بود

پیش از این ، مهاجمین انگلیسی در میان مدافعین درشت هیکل ایتالیایی گم میشدند ، اما در همان فصل اول ، جان فوق العاده ظاهر شد و لقب بهترین بازیکن در ایتالیا را به نام خود ثبت کرد

در مدت 5 ساله حضور جان در یوونتوس ، این باشگاه موفق به کسب 3باره لیگ و 2باره ی جام حذفی شد .

در لیگی که اساس آن بر بازی تدافعی و به اصطلاح "کاتناچیو" پایه گذاری شده ، 93 گل در 155 بازی باورنکردنیست !

همان سال اول حضور چارلز در یوونتوس ، مصادف شد با تنها دوره ای که تیم ملی ولز به رقابت های جام جهانی فوتبال راه یافت !

هرچند که خیلی ها معتقدند با خوش شانسی به این رقابت ها راه پیدا کردند ، زیرا که رقیبان از به خاطر مسائل سیاسی از رویارویی با اسرائیل سر باز زده بودند و تیم ملی ولز هم در دور رفت و هم دور برگشت با نتایج 2-0 این تیم را شکست داده بود !

در جام جهانی 1 پیروزی ، 3 تساوی و 1 شکست حاصل تلاش وی و تیمش بود !

فقط در بازی در برابر برزیل به دلیل مصدومیت نتوانست در زمین حاظر شود و این بهترین فرصت برای خودنمایی اسطوره آینده ی برزیل بود ، پله 17 ساله در این بازی با نک گل خود نتیجه را به نفع تیم ملی کشورش کرد .

در بازگشت به تورین یوونتوس به یکه تازی خود با مهیب ترین مثلث هجومی آن زمان ، " بونیپرتی ، چارلز و سیوری " ادامه داد

تصویر

اما دیری نگذشت که او و خانواده اش دلتنگ سرزمین خود شدند و دوباره به باشگاه سابقش لیدز برگشت .

هرچند خیلی کوتاه بود و تنها 11 بالزی انجام داد و 3 گل هم به ثمر رساند و در نوامبر دوباره به ایتالیا برگشت و قرارداد 70.000 یورویی خود را با تیم پایتخت نشین ایتالیا امضا کرد

اما جادوی او دیگر مثل سابق نبود و فروغ و درخششی که در لیدز و یوونتوس داشت را کسی از او ندید و همین مساله باعث شد تا دوباره به ولز و این بار به تیم "کاردیف سیتی" بپیوندد

در سال 1966 بود که از کشفهایش رو آویزان کرد و خیلی کوتاه به مربیگری یک تیم خارج از لیگ پرداخت

تصویر

چیزی که غول نجیب را فراموش نشدنی کرد این بود که او هرگز از زمین بازی اخراج نشد و حتی 1 بار هم اخطاری از سوی داوران نگرفت

"دنی بلنچ فلور" کاپیتان تیم تاتنهام در مورد چارلز گفته :

" هرآنچه که جان انجام میداد اتوماتیک وار بود ، وقتی به سمت موقعیت گلزنی حرکت میکرد حس غریزی و غیرارادی او بود ، پاهای من آنچه که در افکار من هست را انجام نمیدن و این چیزی هست که جان و بازیکنایی مثل او را از سایرین متمایز میکند و باعث میشود که من هرگز مثل او بازیکن بزرگی نشوم "

نکات جالب :

در زمان خدمت سربازی برای کشور ولز ، در رشته های کریکت ، بستکتبال و بوکس نیز فعالیت داشته

در نظرسنجی ای که در سال 1997 در بین هواداران یوونتوس انجام شد ، جان جارلز به عنوان بهترین بازیکن خارجی تمام ادوار این باشگاه تا آن زمان انتخاب شد

در سال 2004 ، به عنوان یکی از 100 قهرمان ملی کشور ولز اتخاب شد ( رتبه 19 جدول) .

یکی از خیابان های شهری که در آن متولد شده را به اسم " خیابان جان چارلز" نامگذاری کردند

• اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

با 109 گل یازدهمین گلزن برتریوونتوسه

تصویر

بهترین گلزن سری آ در فصل1957.58

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
جکی چارتون راجع به "Il Buon Gigante", "The King" گفته :

"John Charles was a team unto himself. People often say to me, 'Who was the best player you ever saw in your life?', and I answer, probably Eusebio, di Stefano, Cruyff, Pele or our Bob - but the most effective player I ever saw, the one that made the most difference to the performance of the whole team, was, without question, John Charles. He could defend, he could play in midfield, he could attack. He was quick, he was a very, very strong runner, and he was the greatest header of the ball I ever saw. His power in the air was phenomenal. Normally when a player heads the ball his eyes close automatically, but John's didn't, they stayed open. If you tried to challenge John in the air, he'd always jump a fraction of a second earlier, and he seemed to be able to hang in the air. He'd lean on you, he'd put his chest on your shoulder and lean on you, while heading the ball into the net."

Sayyed Amir

Sayyed Amir

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5170 ارسال
  • LocationKerman
^^^ - مردم اغلب از من می پرسند بهترین بازیکنی که در عمرت دیدی چه کسی بوده است ؟ و من جواب می دهم : اوزبیو ، دی استفانو ، کرایف ، پله و یا باب - اما تاثیر گذارترین بازیکنی که من تا به حال دیدم ، کسی که بیشترین وظیفه را در کل تیم انجام می دهد ، جان چارلز ـه. او می توانست دفاع کند ، در هافبک بازی کند و حمله کند. او بسیار سریع بود ، او یک دونده بسیار قوی بود و او بهترین سرزنی بود که من تا به حال دیدم. قدرت او در هوا خارق العاده بود. معمولا هنگامی که یک بازیکن با سر توپ را می زند چشمان خود را می ببند اما جان این کار ار نمی کرد ، چشمان او باز می ماندند. اگر شما یخواهید با جان در هوا مسابقه بدهید ، او همیشه لحظه ای زودتر از شما می پرد و او به نظر می رسد که میتواند در هوا معلق بماند. هنگامی که او توپ را در هوا میزند ، او سینه ـش را بر روی کتف شما قرار می دهد و بر روی شما تکیه می کند.

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21134 ارسال
- خیلی این عکسش خداست ! :Facepalm: :nish:

تصویر

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

الان دیگـه همه چیز خـوبه +x

• اعضا
  • 6960 ارسال
[center]
[size=14pt]

John Charles

[img width=480 height=404]http://www.shiaupload.ir/images/13101412166654358171.jpg[/img]

[color=blue]آخرین بازی " Gentle Giant " یوونتوس, در تاریخ 21 ژوئن 1962 مقابل منتووا در چارچوب کوپا ایتالیا بود که یووه با گل ماتزرو در دقیقه 56 شکست خورد و آخرین گل " غول مهربان " در مقابل تیم لکو در مسابقات کوپا در 30 آپریل 1962 رقم خورد که یوونتوس با نتیجه 0-3 موفق به شکست حریف شد. و 2 گل دیگر یوونتوس را هم برونو نیکوله و جینو استاکینی به ثمر رساندند .

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال

تصویر

تصویر

تصویر

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

--------------------------------------------------------

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال

جان چارلـز در بازی با میلان ،، بالاتر از همـه

http://www.uppic.com/do.php?img=112539

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال

ستـاره دوسـت داشتنی یـووه

تصویر

• ミ★ミ6Anahita6ミ★ミ و اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

یووه ای

یووه ای

تازه به ما ملحق شده

• اعضا
  • 275 ارسال

تعصب :8:

rqd4_tumblr_ly1uvacyjm1qfxktpo1_500.jpg

• GioVanni Agnelli, eⁿzº, tecra و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اندکی صبر، سحر نزدیک است

به زیبایی یک رویا.....

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

سالروز تولد مثلث مرگبار خط حمله یوونتوس دراواخر دهه1950

یوونتوس پس از قهرمانی در 1951.52 در سری آ ایتالیا با ستارگانی چون جان هانسن و کارل ایج پرست دانمارکی و البته بونیپرتی عزیز

دیگه نتونست به جامی دست پیدا بکنه و این دو ستاره دانمارکی هم کم کم از یووه جدا شدند 

تا اینکه در سال1957 جان چارلس این غول مهربان بریتانیایی و عمر سیوری به یوونتوس اضافه شدند 

اونا در نهم سپتامبر 1957 برای اولین بار برای یوونتوس و در برابر ورونا بازی کردند که هردو به اتفاق بونیپرتی گلزنی کردند 

و این مثلث مرگبار در نهم سپتامبر 1957 متولد شد که پس از 6 سال ییونتوس رو به جام رسوندند

چون احتمالاحوصله خوندن مطالب بلند روندارید سعی میکنم خلاصه بنویسم :1:

• GioVanni Agnelli, Orphée, eⁿzº و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21134 ارسال

- من هنوزم مرگبار ترین مثلث خط حمله تاریخ یووه رو متعلق به این 3 نفر میدونم.

3 بازیکن با 3 خصوصیت متفاوت و البته فوق العاده باهوش و گلزن.

نکته ای که نباید درباره چارلز فراموش بشه اینه که با توجه به قد و قامت بلند و قدرتمندش، بازی با پای بسیار خوبی هم داشت و از تکنیک مناسبی برخوردار بود.

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

- من هنوزم مرگبار ترین مثلث خط حمله تاریخ یووه رو متعلق به این 3 نفر میدونم.

3 بازیکن با 3 خصوصیت متفاوت و البته فوق العاده باهوش و گلزن.

نکته ای که نباید درباره چارلز فراموش بشه اینه که با توجه به قد و قامت بلند و قدرتمندش، بازی با پای بسیار خوبی هم داشت و از تکنیک مناسبی برخوردار بود.

کاملا درسته

چارلز همون فصل آقای گل لیگ شد با 28 گل

• ace of glass از این پست تشکر کرده است

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

امروز ، 27 دسامبر 2018 ، سالروز تولد جان چارلز بزرگ هست !

توی کارتون فوتبالیستها هم اینقدر پرش نداشتند که این غول نجیب داشته  :53:  :53:  :53:  :53: 

• GioVanni Agnelli, AAG, eⁿzº و 10 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

جان چارلز

" یک درسی در زندگی ام آموخته ام و آن این است که شما برای موفقیت در فوتبال به یک قلب بزرگ نیاز دارید،نه یک سر بزرگ"

" یوونتوس یعنی پیروزی.این ساده ترین شیوه برای توصیف یووه است"

" در انگلستان بارها از من درباره ی وقتی که در ایتالیا بودم سوال می کردند و من فقط می گفتم در یوونتوس شما برنده اید"

جامپییرو بونیپرتی

" اگر امروز در جهان جان چارلز دیگری وجود داشت،او را بر روی شانه هایم تا تورین حمل می کردم"

جکی چارلتون

" هر وقت مردم بپرسند موثرترین بازیکن انگلیسی تمام دوران چه کسی بود، آنها فکر می کنند جورج بست است. اما آنها جان را فراموش کرده اند"

• AAG, eⁿzº, tecra و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Dreamer

Dreamer

بازیکن اخراجی

• اعضا
  • 6042 ارسال
  • LocationKhorram Abad
حالا ک صحبت از یووه و رمزی و ولزه نمیشه از جان چارلز یاد نکرد!

0h3k_%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B9%DB%B0%DB%B
  • GioVanni Agnelli, AAG, Orphée و 12 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند
<p>ما در رنگها زندگی می کنیم اما رویاها سیاه و سپیدند...</p>

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی