پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

جـووانـی تراپـاتـونــی - Trap

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
97 پاسخ برای این موضوع

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال

جووانی تراپاتونی ، برترین مربی تاریخ یوونتوس از نگاه آمار و افتخارات

تصویر

تراپ از بزرگترین و پرافتخارترین مربیان 3 دهه اخیر و مطمئناً تاریخ فوتبال است . مدافع بزرگ سالهای دور میلان در 17 مارچ 1939 در حوالی شهر میلان و در منطقه کوسانو میلانینو به دنیا آمد .
وی به عنوان یک مدافع میانی و هافبک تدافعی از سنین کم در میلان چهره شد و در سال 1959 و در 20 سالگی به بزرگترین تیم شهر میلان راه پیدا کرد تا زیر نظر جوزپه ویانی سرمربی وقت میلان بازی کند .
وی در میلان در کنار ستارگانی نظیر جیانی ریورا و جیووانی لودتی بازی خود را آغاز کرد .

جیووانی در میلان 274 بار در رقابت های مختلف برای این تیم به میدان رفت و حاصل آن 3 گل برای روسونری ها بود .
تراپ در تابستان سال 1971 میلان را بعد از 12 سال به مقصد وارسه ترک کرد تا آخرین فصل بازیگری را هم در این تیم سپری کند که حاصل آن 10 بازی بود .

وی بعد از 13 سال بازی بصورت حرفه ای کفش های خودش را آویزان کرد و از دنیای بازیگری خداحافظی کرد .

افتخارات باشگاهی در زمان بازی :

2 بار فتح سری آ .
4 عنوان نایب قهرمانی سری آ .
1 عنوان قهرمانی کوپا ایتالیا .
2 عنوان نایب قهرمانی کوپا ایتالیا .
2 عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا .
1 عنوان قهرمانی جام برندگان جام .
1 قهرمانی جام بین قاره ای .
1 عنوان نایب قهرمانی جام بین قاره ای .

تصویر

تراپ همچنین در زمان بازیگری ، در 14 سال برای تیم ملی ایتالیا 17 بازی ملی انجام داد و 1 گل نیز در برابر اتریش در 9 ژوئن 1963 به ثمر رساند .
تراپاتونی در جام جهانی 1962 شیلی به همراه آتزوری و با شماره 6 حضور داشت .

دنیای مربیگری

جیووانی هرچقدر در دوران بازیگری موفق بود ، چند برابر بیشتر در زمان مربیگری افتخار کسب کرد و موفق بود . تراپ بصورت حرفه ای و در سن 35 سالگی مربیگری خودش را با مربیگری جوانان میلان آغاز کرد .

تیمهای تحت رهبری تراپ :

1974 - 1976 : میلان .
1976 - 1986 : یوونتوس .
1986 - 1991 : اینتر .
1991 - 1994 : یوونتوس .
1994 - 1995 : بایرن مونیخ .
1995 - 1996 : کالیاری .
1996 - 1998 : بایرن مونیخ .
1998 - 2000 : فیورنتینا .
2000 - 2004 : تیم ملی ایتالیا .
2004 - 2005 : بنفیکا .
2005 تا فوریه 2006 : اشتوتگارت .
از می 2006 تا 2008 : سالزبورگ .
2008 : تیم ملی ایرلند .

تراپ در دنیای مربیگری هر آنچه را که میخواست در باشگاه های تحت هدایتش بدست آورد . اما تصمیمات و حرکات وی نیز از عوامل شهرت و شاید محبوبیت وی به شمار میرود . شستن نیمکت تیم ملی ایتالیا با آب مقدس و همراه داشتن همیشگی بطری آب مقدس از آن دسته از کارهای عجیب تراپ بود .
نوع برقراری ارتباط وی نیز با بازیکنان در زمین جالب است ! جیووانی همیشه از سوت زدن آنهم در اغلب موارد بدون استفاده از دست ، برای صدا کردن بازیکنانش استفاده میکند .

حرکات حق به جانب و گاهاً عصبی وی در کنار زمین از وی یک چهره عصبی ساخته است . شاید برای مثال بتوان به بازی با کره جنوبی در جام جهانی 2002 اشاره کرد . مشت های تراپ به اطاقک شیشه ای ناظر داوری و داد و بیداد های سرمربی ناموفق آتزوری ...

تراپ همچنین مربی بسیار لجبازی است !
عدم دعوت از روبی باجو برای جام جهانی 2002 و در صورتی که تمام مردم ایتالیا خواستار دعوت از باجوی آماده بودن و البته چشم پوشی بر آلبرتو جیلاردینو برای یورو 2004 ، از لجبازی های پیرمرد 69 ساله چشم آبی حکایت دارد .

اما مربیگری جیووانی تراپاتونی در تیمهای باشگاهی با عملکرد غم انگیزش در تیم ملی ایتالیا متفاوت است . در ذیل افتخارات مربیگری این مربی بزرگ تاریخ فوتبال را با هم مرور میکنیم ...

افتخارات مربیگری :

میلان

نایب قهرمانی کوپا ایتالیا در فصل 74-75 .

یوونتوس

6 قهرمانی سری آ به همراه یوونتوس : 76-77 ، 80-81 ، 81-82 ، 83-84 ، 85-86 .
4 عنوان نایب قهرمانی سری آ : 80 ، 83 ، 92 ، 94 .

2 عنوان قهرمانی کوپا ایتالیا : 79 ، 83 .
1 نایب قهرمانی کوپا ایتالیا : 92 .

فتح لیگ قهرمانان اروپا : 1985 .
نایب قهرمانی یووه در لیگ قهرمانان اروپا : 1983 .

فتح جام برندگان جام : 1984 .

2 عنوان قهرمانی جام یوفا : 1977 ، 1993 .

قهرمانی سوپر کاپ اروپا : 1984 .

قهرمانی جام بین قاره ای : 1985 .

اینتر

1 عنوان قهرمانی سری آ : 1988-89 .
قهرمانی جام یوفا : 1990-91 .

بایرن مونیخ

قهرمانی بوندس لیگا در فصل : 1996-1997 .
فتح جام حذفی آلمان : 97-98 .

فیورنتینا

نایب قهرمانی کوپا ایتالیا : 98-99 .

بنفیکا

1 عنوان قهرمانی لیگ پرتقال : 2004-2005 .
نایب قهرمانی جام حذفی : 2004-2005 .

سالزبورگ

قهرمانی لیگ اتریش : 2006-2007 .

تصویر

پیرمرد 69 ساله و کارکشته ایتالیایی هم اینک سرمربی تیم ملی ایراند جنوبی است و وی برای رهنمون ساختن این تیم به جام جهانی 2010 باید با ایتالیای لیپی رقابت کند . تقابل دو تن از برترین مربیان فوتبال و البته تاریخ یوونتوس در برابر هم میتواند صحنه های زیبایی را خلق کند .
ضمن آنکه مارکو تاردلی ، ستاره سابق تیم ملی ایتالیا و یووه نیز در حال حاضر دستیار اول تراپ در ایراند است .

با آرزوی موفقیت برای تراپاتونی بزرگ و یکی از محبوبترین و بزرگترین مربیان تاریخ یوونتوس و ایتالیا

luca vialli

luca vialli

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1637 ارسال
بالاخره تاپیک مربی مورد علاقه تو ساختی بابک . مربی کهنه کاری که هر چقدر در عرصه باشگاهی موفق بود در عرصه ملی زیاد توفیقی بدست نیاورد . اما یوونتوس افسانه ای دهه 80 حاصل دسترنج این مربی صاحبنامه.

Elyar.love juve

Elyar.love juve

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 40 ارسال
http://i37.tinypic.com/ravz0g.jpg

مربی بزرگی برای طرفداران یووه هستش اون همیشه تو قلب هواداران خواهد موند
به یادت هستیم مرد پر افتخار

یوونتوس1985

یوونتوس1985

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7425 ارسال
  • LocationTehran
ولی من اصلاً ازش خوشم نمیاد!

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال
تراپ دقیقا مثل علی پروین می مونه و علی پروین هم دقیقا مثل تراپ می مونه !! هر دو شون بازیکن فوق العاده ای بوووووووووووووووووووووووووووووووودن مربی خوبی هم بوووووووووووووووووووووووووووووودن !! اما الان دورشون تموم شده و باید بخوابن خونه !!! علی پروین اینو فهمید ولی تراپ هنوز نفهمیده !!

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
اشتباه میکنی ! تراپاتونی هنوز هم مربی خوبیه ولی دیگه مثل سابق اون شور و حال رو نداره و برای موفقیت حریص نیست . الان سالهاست که تو یه تیم بزرگ مربیگری نکرده و خودش هم گفته بود که دیگه نمیخواد اسیر حواشی تیمهای بزرگ باشه و میخواد تو تیمهای متوسط و خوب مربیگری کنه نه تیمهای عالی ! ولی من خیلی دوست دارم روزی جیووانی به یووه برگرده و افتخارات با شکوه گذشته رو تکرار کنه .

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
تراپاتونی اولین مربی بود که رکورد قهرمان شدن با دو تیم مختلف توی سری آ رو داشت ولی کاپلو با قهرمانی در رم و یوونتوس این رکورد رو به خودش نسبت داد به نظر من بالا رفتن سن تراپاتونی باعث شد یه خورده محتاط بشه و این از کیفیت کارش در تیم ملی کم کرد ضمن اینکه حساسیتی که نسبت به تیم ملی در ایتالیا وجود داره به تشدید این احتیاط موضوع اضافه کرد

Guest_Marco_*

Guest_Marco_*
  • مهمان
مربي كه الكس رو به تيم اصلي يووه آورد ! البته محتاط بودنش همون موقعم وجود داشت و اينو از تكيه كردنش به بازيكناي با تجربه ميشه فهميد ( مثل آنچلوتي امروز ) اوليور كان هم مديون تراپه كه به تيم اصلي بايرن اومد !

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21022 ارسال
سلام دوستان من من تراپاتونی رو علاوه بر اینکه بهترین مربی تاریخ یوونتوس میدونم ، یکی از محبوب ترین مربی ها هم هست برام ! البته در جام جهانی 2002 ، فقط تراپاتونی مقصر نبود ، فکر کنم داوری خیلی نقش بیشتری داشت ! کلا بدم نمیاد یک بار دیگه به یوونتوس برگرده ! با تشکر

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
امروز تراپ 70 ساله شد . سایت رسمی باشگاه بهش تبریک گفته و براش آرزوی سلامتی کرده . چهارشنبه دو هفته دیگه تقابل لیپی و تراپ دیدنی خواهد بود .

laudrup

laudrup

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 7904 ارسال
خیلی دوسش داشتم من اولین بار وقتی مربی ایتالیا بود دیدمش بعدش تازه فهمیدم این چه اسطوره ای تو یووه بوده!!!!!!!!!!!!!!!!

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
امیدوارم ایرلند به همراه عمو تراپ و مارکو تاردلی عزیز به جام جهانی سعود کنه.

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال
تراپاتونی 1 مربی به درد نخور بود که 1 مشت بازیکن پیر رو نگه داشته بود توی تیم و از سال 2000 تا 2004 تیم رو به یکی از ضعیف ترین تیم های جهان تبدیل کرده بود !!!! تراپ از ایتالیا تیمی ساخته بود که مقابل کره جنوبی به بدبختی بیفته و میلیمتری و با ناداوری حذف بشه در صورتی که ایتالیای بزرگ ،تیم هایی مثل کره رو با 4 5 گل له می کنه و دیگه جایی برای ناداوری باقی نمی زاره !!! تراپ 1 تیمی ساخته بود که همه بازیکنانش داشتند خداحافظی می کردند و نمی خواست چشماش رو باز کنه و جوان ها رو ببینه ، در ست کاری که لیپی انجام داد ! تراپ ، دست کمی از دومنک الان نداره که 1 مربی سنتی و لجباز هست ! دیروز تراپ با باجو لجبازی کرد ، امروز دومنک با ترزگه ! ولی نمی دونم چرا تراپ گل سر سبد بود ، ولی دومنک مربی خرفت!!!

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال
مگه تراپاتونی فقط توی ایتالیا مربی گری کرده؟! درسته که تراپ از ایتالیا نتونست تیم بسازه اما فکر می کنی چرا بعد از حذف از جام جهانی همچنان توی ایتالیا موند؟!به خاطر سابقه فوق العادش! یه نگاهی به پست اول همین تاپیک بنداز.

Hamird

Hamird

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3587 ارسال
ببینید چقدر ادم باید بدبخت باشه که بخاطر لجبازی با یه عضو فروم بیاد و به مربی شماره ۱ تاریخ باشگاه چرت و پرت بگه... فرق دومنک با تراپاتونی چی بود توی بازی اخر؟!!!‌ چون بازی رو ندیدی هیچ حرفی نمی تونی بزنی.. فقط گل دوست میمونت رو دیدی.. بازی رو تیم عمو تراپ با اینکه بازیکن معروفی در حد فرانسه نداشت توی پاریس جلوی چشم فرانسوی ها تحقیر کرد.. بازی حداقل باید ۴-۰ تموم میشد که عمو تراپ بخاطر اینکه بازیکن های تیمش بی تجربگی کردن نتونست برنده بشه.. توی پاریس ۳ موقعیت ۱۰۰٪ گل بجز گلی که زدن داشتند که بازیکن ها خراب کردند..

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال
اوندفعه هم گفتم ! چرا همش باید پشت سابقه قایم شد !!! علی پروین اسطوره ایران بود ، سال ها گذشت با اون سابقه اومد پرسپولیش رو داغون کرد ! انداختنش بیرون رفت !! علی دایی با اون سابقه گلزنی ، اواخر بیش از حد خواست بمونه ! فحشش دادند رفت ! تراپ با اون سابقه باشگاهی ، اومد خواست ایتالیا رو قهرمان کنه ، نتونست ، انداختنش بیرون بالاخره ! اما علی پروین رفت ! اما تراپ بازهم براش درس عبرت نشد که توی تیم ملی هیچ کاری نمی تونه بکنه ، و با ایرلند هم کار به جایی نبرد ! فرانسه ضعیف بود که جلوی ایرلند به این سختی صعود کرد و از بعد از رفتن زیدان همه این رو می دونند وگرنه تراپ کار خاصی نکرد !!! تراپ پیر شده و باید جای خودش رو به جوان تر ها بده ! خیلی ازش متشکریم که 3 دهه آخر قرن 20 ، مربی فوق العاده ای بود !!! *** من هم بدبختم ، هم دوستم میمونی به نام هانری ، باز ادب دارم و دهان بر تمسخر هرچیز که غیر از ارزش های من باشه باز نمی کنم !

Hamird

Hamird

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3587 ارسال
بصیر توی تاپیک یوونتوس اینتر گفت تراپاتونی مربی خوبی نیست انصافا.... ایرلند امسال توی گروهی بود که ایتالیا هم بود.. کسی بود که کمترین احتمال رو بده که ایتالیا به عنوان قهرمان جهان مستقیما نره به جام جهانی؟!!!‌ ایرلند توی همین گروه بدون باخت دوم شد. ایتالیا هم که به زور توی کروک پارک ازشون مساوی گرفت.. اگه تراپاتونی مربی تموم شده ای بود می تونست با یه تیم نسبتا گم نام با بازیکنایی که فقط ۴-۵تاشون مطرح بودن و بقیه بازیکن های درجه ۲ لیگ برتر بودن اینطوری نتیجه بگیره؟!! توی بازی با فرانسه که بازی رفت با یه اتفاق ساده گل خورد.. توی بازی برگشت هم ۹۰ رو با برد تموم کردند.. ۱ گل زدن و ۳ گل ۱۰۰٪‌ رو داف و کین و اوشی نزدن.. تازه اینا فقط ۱۰۰٪ بودن.. این میشه یه مربی بدون علم و تموم شده؟ توی ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴ هم که مربی تیم ملی ایتالیا بود از نظر اماری حداقل بد نتیجه نمی گرفت،‌ می گرفت؟ ۴۴ بازی ۲۵ برد، ۱۲ تساوی و ۷ باخت نتیجه بدی هست؟ یه چیزی هست که یه سری نمی خوان بفهمن.... این رو که در حال حاضر توی دنیا فقط ۴ مربی هستند که از هر نظر کامل هستند. چه افتخارات چه علم فوتبال و ... سر الکس و لیپی و تراپاتونی و کاپلو.. حالا یه سری بجای اینکه احترام بذارن بهشون از روی جهل بهشون چرت و پرت می گن... در ضمن اقا عرفان همونطور که گفتم اون گل شرم اور رو فقط اشخاصی که هویت شبیه به اون گل داشتند می پسندن.. من با اشخاص زیادی توی همین فروم (رضا گ. قاسم روزبه امین ویالی حسین و ...) اختلاف شدید سلیقه ای دارم. ولی چون ادم های با شخصیتی هستند هیچوقت توهین نمی کنم بهشون.. کل کل خیلی زیاد می کنم.. ولی وقتی می بینم شخصیت کسی در حد گل هانری به ایرلند هست همین فکرایی که گفتم بهت رو در موردش می کنم... پس مشکل از من نیست..

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال
ببین سر الکس و ماپلو و لیپی هنوز که هنوزه بزرگ هستند ! هنوز که هنوزه وقتی سکان هدایت 1 تیم رو بر عهده می گیرند ! همه قهرمانی ها رو مال خودشون می کنند !!! اما تراپ کجاست ! توی 9 سال اخیر تراپ چی کار کرده ؟؟؟ افتخارات وسیع تراپ از سال 2000 رو برای من بنویس !!! تراپ باید خونه نشین می شد تا جز بزرگ ترین مربی های تاریخ بمونه ! من مربی بزرگ رو در کنار اون 3 نفر که اسم بردی ، گاس هیدینگ می دونم که بره کره اومد و از اون بازیکنان گم نام اون تیم رو ساخت به استرالیا اومد و از اون تیم ضعیف ،اون قدرت رو ساخت! به روسیه اومد و تیم ضعیف روسیه رو تا نیمه نهایی اروپا برد !!! به چیه تراپ می نازید ، تراپ حداقل 5 بازیکن شناخته شده داشت ،اما به هیچ جا نرسید اما گاس بدون حتی 1 بازیکن ، شگفتی خلق کرد !!! *********** گل مارادونا با دست چه دست کمی از گل هانری داشت که حال باید فحش بشنوه اما مارادو نا اسطوره باشه !! این که تو نمی تونه شخصیت مربی ها رو درک کنی و هنوز تو فکر افتخارات تراپ 30 سال پیش هستی ، نشان گر فکر عقب مونده تو داره ! سعی کن 1 خورده مغزت رو آپدیت کنی ،اونوقت می بینی که تراپ دیگه هیچی نداره !

Hamird

Hamird

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3587 ارسال
معلومه که اصلا پست من رو نخوندی پس دیگه ارزش جواب دادن هم نداری.. چون توی پست قبلی نوشتم که چطوری از جام جهانی حذف شد....... من ۱ کلمه هم از افتخارات قبلیش حرف نزدم فقط راجع کاراش توی ایرلند حرف زدم.. و گاس هیدینک هم نرفت تیمش جام جهانی... پس اونم مربی بزرگی نیست (با توجه به دلایل تو).. گاس هیدینک بازیکنایی مثل ارشاوین رو داشت که همون ۱ ارشاوین اندازه کل بازیکن های ایرلند روی هم پول می گیره..

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال

معلومه که اصلا پست من رو نخوندی پس دیگه ارزش جواب دادن هم نداری.. چون توی پست قبلی نوشتم که چطوری از جام جهانی حذف شد....... من ۱ کلمه هم از افتخارات قبلیش حرف نزدم فقط راجع کاراش توی ایرلند حرف زدم..
و
گاس هیدینک هم نرفت تیمش جام جهانی... پس اونم مربی بزرگی نیست (با توجه به دلایل تو).. گاس هیدینک بازیکنایی مثل ارشاوین رو داشت که همون ۱ ارشاوین اندازه کل بازیکن های ایرلند روی هم پول می گیره..

گرچه سخنانت ارزش نداره ، اما خونده بودم !

سابقه ایتالیای تراپ اصلا مهم نیست ! مهم اینه که ایتالیا اینقدر تیم بزرگیه که مربیش باید براش افتخار به ارمغان بیاره ،اما تراپ هیچ غلطی نکرد !

در ضمن تراپ وقتی به ایرلند اومد ، امثال رابی کین ، شی گیون و ... بزرگ و معروف بودند

اما گاس هیدینگ بود که آرشاوین و پاولیوچنکو و بقیه ستاره های امروز روسیه رو به همه شناسوند !
قبل از اینکه گاس مربی روسیه بشه تو حتی اسم 1 دونه روسیه ای هم بلد نبودی !

**
والبته بازهم حرفم رو تکرار می کنم !

کارهایی که هیدینگ در این 9 ساله کرده رو اگر کنار کارهای تراپ بزاریم ، بازهم به این نتیجه می رسین که تراپ هیچ غلطی نکرده !

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی