پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

زیــن‌الدیــــن زیـــدان - Zizou

* * * * * 1 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
349 پاسخ برای این موضوع

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6287 ارسال
  • LocationRasht
p1_zidane_getty.jpg

زین‌الدین یزید زیدان ( زاده‌ی 23 ژوئن 1972 در مارسی, فرانسه ) ( ملقب به زیزو ) فوتبالیست شهیر فرانسوی ( الجزایری‌‌الاصل ) است که در میانه‌ی میدان بازی می‌کند و عموماً به عنوان یکی از به‌ترین بازی‌کنان تاریخ فوتبال شناخته می‌شود. او تا بحال برای تیم‌های باشگاهی همچون یوونتوس و رئال مادرید و تیم ملی فرانسه به میدان آمده است.

او در تاریخ فوتبال خود, سه بار جایزه‌ی بهترین بازیکن سال جهان, یک بار جایزه‌ی بهترین بازیکن سال اروپا,یک بار جایزه‌ی پرارزش‌ترین بازی‌کن جام باشگاه‌های اروپا و یک بار جایزه‌ی به‌ترین بازیکن جام جهانی را دریافت کرده است و به قهرمانی جام جهانی, جام ملت‌های اروپا, جام باشگاه‌های اروپا, لیگ ایتالیا, و لیگ اسپانیا نائل آمده است و از این رو می‌توان او را از پرافتخارترین بازی‌کنان تاریخ دانست. او در ضمن در فینال جام جهانی (دو بار) و در فینال جام باشگاه‌های اروپا گل زده است.

زیدان قرار است پس از مسابقات جام جهانی 2006 از فوتبال خداحافظی کند و به این ترتیب رئال مادرید آخرین تیم باشگاهی او خواهد بود و فینال جام جهانی 2006, آخرین بازی حرفه‌ای او. در همین فینال بود که ضربه‌ی سر او به شکم ماتراتزی و کارت قرمزی که دریافت کرد, یکی از جنجالی‌ترین لحظات تاریخ زندگی‌اش را در آخرین لحظات عمر حرفه‌ای‌اش رقم زد.

باشگاهی

کنز
زیدان فوتبال حرفه‌ای بزرگسال را از باشگاه کنز (در شهر کن فرانسه) و در سن 16 سالگی آغاز کرد و از سال 1988 تا 1992 این‌جا بازی می‌کرد و جمعا در 65 بازی لیگ فرانسه به میدان آمد و 6 گل به ثمر رساند. او در 1992 در سن بیست سالگی به بوردو, یکی از مطرح‌ترین باشگاه‌های فرانسه پیوست.

بوردو
زیدان جمعا چهارسال از 1992 تا 1996 برای بوردو بازی کرد. در این چهار سال او در 157 بازی لیگ فرانسه شرکت داشت و 32 گل به ثمر رساند.

یوونتوس

_1422321_zidane_juve150.jpg

پس از چهار سال بازی در بوردو, زیدان در 1996 با مبلغ سه میلیون دلار به یوونتوس ایتالیا پیوست. در یوونتوس او تحت مربیگری مارچلو لیپی در کنار کسانی دیدیه دشان, الساندرو دل پیرو, و ادگار داویدز به یکی از اصلی‌ترین‌ ستاره‌های تیم, بدل شد. ‌

او در پنج سال بازی با یوونتوس به دو بار قهرمانی لیگ ایتالیا دست یافت و دو بار پیاپی, در سال‌های 1997 و 1998, در فینال جام باشگاه‌های اروپا به میدان آمد. (که به همراه یوونتوس هر دو را شکست خوردند).

زیدان جمعا پنج سال , یعنی تا سال 2001, در یوونتوس بازی کرد. در این پنج سال 151 بار در لیگ ایتالیا به میدان آمد و 24 گل نیز به ثمر رساند.

رئال مادرید
در سال 2001 زیدان در یکی از مشهورترین انتقال‌های تاریخ فوتبال به رئال مادرید پیوست. رقم این انتقال, 66 میلیون یورو بود که تا آن زمان در تاریخ فوتبال بی‌سابقه بود. او در سال‌هایی به رئال مادرید پیوست که این تیم با جذب بزرگ‌ترین ستارگان جهان به داشتن "کهکشانی" از بازی‌کنان فوتبال مشهور بود. زیدان یکی از مهم‌ترین ستاره‌های این کهکشان بود و از سایر ستاره‌های نورانی آن می‌شود به کسانی چون دیوید بکهام, روبرتو کارلوس, لوئیس فیگو, رائول گونزالز و رونالدو اشاره کرد.

زیدان پنج سال آخر عمر فوتبالی خود را در رئال گذراند و جمعا در 155 بازی لیگ اسپانیا به میدان آمد و 34 گل به ثمر رساند.

اوج دوران او با این تیم در فینال جام باشگاه‌های اروپا 2001-2002 بود. این بازی در ورزشگاه همپدن پارک, گلاسکوی اسکاتلند برگزار می‌شد و رئال مادرید و بایر لورکوزن در فینال در برابر هم قرار گرفته بودند. زیدان در این بازی گل پیروزی رئال را به ثمر رساند تا بالاخره قهرمانی جام باشگاه‌های اروپا را نیز به کارنامه‌اش اضافه کند. در ضمن گل او در این فینال از زیباترین گل‌های تاریخ فوتبال شمرده می‌شود.

زیدان در 7 می 2006 آخرین بازی باشگاهی خود برای رئال مادرید ( و آخرین بازی باشگاهی عمرش) را انجام داد. در این بازی که در ورزشگاه معروف سانتیاگو برنابئو انجام می‌گرفت, هم‌تیمی‌های او لباس ویژه‌ای پوشیده بودند که عنوان "زیدان, از 2001 تا 2006" را بر خود داشت. هواداران رئال به گرمی از زیدان استقبال کردند. این بازی مقابل ویلا رئال بود و نهایتا 3-3 مساوی تمام شد. زیدان گل دوم تیمش را به ثمر رساند. در انتهای این بازی, او پیراهنش را با خوان رومان ریکلمه, از ویارئال, تعویض کرد. تشویق شدید تماشاچیان به حدی بود که او را به گریه انداخت. اتفاقات این بازی موضوع فیلم مستندی به نام "زیدان, چهره‌ای از قرن بیست و یکم" شد.

تیم ملی فرانسه

زیدان ملیت هر دو کشور الجزایر و فرانسه را دارد و بنابراین می‌توانست برای الجزایر نیز به میدان بیاید. معروف است که عبدالحمید کرمالی, مربی وقت الجزایر, در جوانی از دعوت زیدان خودداری کرده زیرا او برای یک هافبک "به اندازه کافی سریع نیست".

به هرحال زیدان در 17 آگوست 1994 برای اولین بار در تیم ملی فرانسه ظاهر شد. در این بازی, در مقابل جمهوری چک, او در دقیقه 63 به عنوان تعویضی به میدان آمد. بازی 0-0 مساوی بود و زیدان در وقت کمی که داشت, دو گل به ثمر رساند تا 2-2 تمام شود و به این ترتیب از همان ابتدا نگاه همگان را به سوی خود جلب کرد.

زیدان در سال 1998 به همراه تیم ملی فرانسه, میزبان جام جهانی 1998 بود. او در بازی دوم فرانسه (که پیروزی 4-0 مقابل عربستان صعودی را در پی داشت) خطای بدی روی کاپیتان عربستان, فواد امین, مرتکب شد و به این ترتیب کارت قرمز دریافت کرد و از دو بازی محروم شد. در آن زمان ادعا می‌شد که امین لفظا به زیدان توهین کرده است. زیدان در یک چهارم نهایی مقابل ایتالیا به میدان آمد و پس از این‌که بازی بعد از 120 دقیقه به پنالتی کشید, ضربه‌ی پنالتی خود را به گل تبدیل کرد. او در فینال جام مقابل برزیل به میدان آمد و با به ثمر رساندن دو گل, پایه‌گذار پیروزی 3-0 تیمش شد تا فرانسه برای اولین بار در تاریخ, قهرمان جام جهانی شود. دو گل او در این بازی با ضربه‌ی سر به ثمر رسید که به نوبه‌ی خود برای هافبکی چون او قابل توجه بود. بسیاری این بازی را نقطه عطف تاریخ زندگی زیدان می‌دانند.

دو سال بعد زیدان از اعضای تیم ملی فرانسه در یورو 2000 بود. او از به‌ترین بازی‌کنان فرانسه در این جام بود. زیدان در یک چهارم نهایی از روی ضربه‌ی آزاد مستقیم دروازه‌ی اسپانیا را باز کرد و در آخرین ثانیه‌های بازی نیمه نهایی با پرتغال, گل طلایی را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند تا نقش عمده‌ای در رسیدن تیم به فینال داشته باشد. فرانسه در فینال نیز ایتالیا را , در یکی از جنجالی‌ترین بازی‌های تاریخ اروپا, 2 بر 1 شکست داد تا با فتح جام جهانی 1998 و یورو 2000 به یکی از پرافتخارترین تیم‌های تاریخ بدل شود. 34 سال از آخرین باری که تیمی جام جهانی و جام ملت‌های اروپا را پشت سر هم به دست آورده بود, می‌گذشت. در این هنگام بسیاری فرانسه را بزرگ‌ترین تیم فوتبال دنیا می‌دانستند.

زیدان در جام جهانی 2002 نیز از اعضای تیمش بود اما به علت مصدومیت در دو بازی اول غایب بود. این تورنمنت, یکی از بدترین افتضاحات فرانسوی‌ها بود که با بازی‌های ضعیف بدون زدن حتی یک گل و با کسب تنها یک امتیاز از جام حذف شدند. زیدان تنها در بازی آخر مقابل دانمارک به میدان آمد.

در یورو 2004 نیز زیدان به همراه تیم ملی فرانسه به میدان آمد و شاهد باخت تیمش مقابل یونان, تیمی که بعدها قهرمان همان جام شد, بود. پس از این جام زیدان رسما در 12 آگوست 2004 از فوتبال ملی کناره‌گیری کرد.

با این حال پس از این‌که فرانسه در راه صعود به جام جهانی 2006 به مشکلاتی برخورد زیدان در آگوست 2005 (یک سال پس از کناره‌گیری) اعلام کرد که برای کمک به تیم ملی فرانسه برمی‌گردد و مجدداً به عنوان کاپیتان تیم انتخاب شد. او در 3 سپتامبر 2005 اولین بازی خود پس از خداحافظی را مقابل جزایر فارو انجام داد و در پیروزی 3-0 تیمش نقش داشت. فرانسه نهایتا به عنوان اولین تیم از گروه خود به جام جهانی 2006 صعود کرد.

در 25 آپریل 2006 , پس از یک فصل پر از مصدومیت در رئال مادرید, زیدان تصمیم نهایی خود برای کناره‌گیری از فوتبال, چه باشگاهی و چه ملی, را اعلام کرد. این کناره‌گیری به پس از اتمام جام جهانی 2006 حواله داده شد.

در 27 می 2006 زیدان در پیروزی 1-0 تیمش مقابل مکزیک نقش داشت و صدمین بازی ملی خود را در این بازی انجام داد. با این حساب او در کنار مارسل دسایی, دیدیه دشان و لیلیان تورام به یکی از تنها چهار بازی‌کنی بدل گشت که بیش از صدبار برای فرانسه به میدان آمده‌اند.

جام جهانی 2006

زیدان در جام جهانی 2006 برای سومین جام پیاپی در ترکیب تیم ملی فرانسه ظاهر شد و این بار بازوبند کاپیتانی را به دست داشت. او در هر دو بازی اول, مقابل سوئیس و کره جنوبی, کارت زرد گرفت و از بازی سوم محروم شد. در یک هشتم نهایی, مقابل اسپانیا, او به ترکیب تیم بازگشت و با یک گل و یک پاس گل نقش مهمی در صعود تیمش به یک چهارم نهایی داشت.

در یک چهارم نهایی, فرانسه در بازی حساسی مقابل برزیل, مدافع عنوان قهرمانی, قرار گرفت. این تکرار فینال جام جهانی 1998 بود. زیدان در این بازی, برای اولین بار در تاریخ فوتبال خود, به تیری هانری پاس گل داد تا فرانسه 1-0 پیروز بازی شود و به نیمه نهایی صعود کند. زیدان به عنوان به‌ترین بازی‌کن این دیدار انتخاب شد.

چهار روز بعد, فرانسه در نیمه نهایی مقابل پرتغال به میدان رفت تا زیدان از روی نقطه پنالتی دروازه‌ی ریکاردو را باز کند و فرانسه به فینال راه پیدا کند.

در 9 ژولای 2006 بازی فینال بین فرانسه و ایتالیا برگزار شد و زیدان نیز به عنوان کاپیتان فرانسه به میدان آمد. این آخرین بازی تاریخ زندگی ورزشی او بود. او در دقیقه‌ی 7 از روی نقطه‌ی پنالتی برای فرانسه گل زد تا به همراه پله, واوا و پل بریتنر یکی از چهار بازی‌کنی باشد که تا بحال در دو فینال جام جهانی گل زده‌اند. بازی در وقت معمولی 1-1 مساوی شد و کار به وقت اضافه کشید. نزدیک بود زیدان در وقت اضافه‌ی اول با ضربه‌ی سر دروازه را باز کند اما بوفون ضربه‌ی او را مهار کرد. دقیقه‌ی 110 این بازی, که می‌رفت آخرین بازی زیدان باشد, به یکی از جنجالی‌ترین صحنه‌های تاریخ فوتبال در جهان بدل شد. در طی این صحنه (که در پایین شرح داده شده است) زیدان اخراج شد و نتیجتا در ضربات پنالتی شرکت نداشت و فرانسه روی غیاب او و پاتریک ویرا (که مصدوم و تعویض شده بود) با نتیجه‌‌ی 5-3 مغلوب و حذف شد.

با وجود حرکت جنجالی و اخراج زیدان در فینال, او عنوان به‌ترین بازی‌کن جام جهانی 2006 را از خود کرد تا کلکسیون افتخارات بی‌نظیرش کامل شده باشد.

درگیری با مارکو ماتراتزی در فینال

در دقیقه‌ی 110 بازی فینال, زیدان در صحنه‌ای بدون توپ با سر به شکم مارکو ماتراتزی ضربه زد. زمینه‌ی این درگیری کلماتی بود که ماتراتزی به زیدان گفته بود (در پایین توضیح داده شده است). داور بازی, هوراشیو الیزوندو, این صحنه را ندیده بود اما لوئیس مدینا کانتالخو, داور چهارم, صحنه را گزارش کرد تا زیدان با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شود. او بازوبند کاپیتانی را به ویلی سانیول سپرد (تا او آن را به بازوی فابین بارتز ببندد) و از زمین خارج شد.

علت درگیری

پس از پایان بازی تحقیقات و لب‌خوانی‌های وسیعی برای مشخص شدن علت درگیری و کلمات تحریک‌کننده‌ی ماتراتزی صورت گرفت. بسیاری می‌گفتند ماتراتزی با توهینی راسیستی زیدان را به "تروریست" بودن متهم کرده اما بعدها هم زیدان و هم ماتراتزی این را رد کردند. ماتراتزی ادعا کرد که توهینی که به زیدان کرده است بسیار عادی بوده و از آن نوعی است که در زمین فوتبال رایج است.

سه روز پس از بازی زیدان در دو مصاحبه‌ی تلویزیونی در این مورد شرکت کرد. او در این مصاحبه‌ها اعلام کرد که ماتراتزی به خواهر و مادرش توهین کرده است و ضمن معذرت‌خواهی, اعلام کرد که از کاری که کرده پشیمان نیست. او در ضمن هرگونه توهین‌های راسیستی از سوی ماتراتزی را غیرواقعی و محصول جنجال نشریات و رسانه‌ها دانست. ‌

افتخارات

جام جهانی: 3 بار حضور (1998,2002,2006) - یک بار قهرمانی (1998) - یک بار نایب قهرمانی (2006)
جام ملت‌های اروپا: سه بار حضور (1996,2000,2004), یک بار قهرمانی (2000)
جام باشگاه‌های اروپا: یک بار قهرمانی (در 2001-2002 با رئال مادرید)
لیگ ایتالیا: دو بار قهرمانی (در 1996-1997 و 1997-1998 با یوونتوس)
لیگ اسپانیا: یک بار قهرمانی (در 2002-2003 با رئال مادرید)
جام بین‌قاره‌ای: دو بار قهرمانی (در 1996 با یوونتوس و در 2002 با رئال مادرید)
سوپرکاپ اروپا: دو بار قهرمانی (در 1996 با یوونتوس و در 2002 با رئال مادرید)
سوپرکاپ ایتالیا: یک بار قهرمانی (در 1997 با یوونتوس)
سوپرکاپ اسپانیا: دو بار قهرمانی (در 2002 و 2003 با رئال مادرید)
جایزه‌ها و افتخارت شخصی
سه بار بهترین بازی‌کن سال جهان از سوی فیفا (در 1998, 2000 و 2003)
یک بار بهترین بازی‌کن سال اروپا (توپ طلایی) از مجله‌ی "فرنس فوتبال" (در 1998)
یک بار باارزش‌ترین بازی‌کن جام باشگاه‌های اروپا (در فصل 2001-2002 با رئال مادرید)
یک بار به‌ترین بازی‌کن جام جهانی (در جام جهانی 2006 آلمان)
به‌ترین بازی‌کن نیم‌قرن انتهایی قرن بیستم (در سال 2004 از سوی بازدیدکنندگان سایت اینترنتی یوفا)
شوالیه‌ی لژدواونور از 1998
حامل مشعل المپیک در المپیک آتن 2004

زندگی شخصی

زیدان از والدینی الجزایری در مارسی به دنیا آمده است و جوان‌ترین فرزند خانواده‌ی هفت نفری خود است (چهار خواهر و برادر بزرگ‌تر دارد). پدر و مادرش, اسماعیل و ملیکه, نام داشتند و نسب‌شان به روستایی در الجزایر برمی‌گشت. حزب دست راستی فرانسه, جبهه ملی, ادعا می‌کرد که پدر زیدان در جریان جنگ استقلال الجزایر از "حرکی"ها بوده است (یعنی از کسانی که در رکاب ارتش فرانسه و علیه الجزایر جنگیده‌اند) اما زیدان این ادعا را به شدت رد کرده است. زیدان همیشه گذشته و تاریخ خود را ارج نهاده است اما اسلام را در زندگی خود به اجرا نگذاشته است. او را می‌توان "مسلمان اسمی" نامید.

زیدان در 1993 با ورونیک, رقاص و مدل اسپانیایی‌الاصل, ازدواج کرد. آن‌ها چهار فرزند به نام‌های انزو (زاده‌ی 24 مارس 1995), لوکا (زاده‌ی 13 می 1998), تئو (زاده‌ی 18 می 2002) و الیاس (زاده‌ی 26 دسامبر 2005) دارند

زیدان 185 سانتیمتر قد دارد.
زیدان هنگام انتقال از یوونتوس به رئال مادž
  • Massimiliano Allegri, مهدی تورین . آتزوري و اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

Blackfish : We seem to be running short of patience here! i

Robb Stark : & You know who isn't? Tywin Lannister ... i

tywinsmiles1_m6n6.jpg

mamalexi

mamalexi

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1655 ارسال
میدونستید زیدان به عنوان فوتبالیست از 10 نمره به خودش 7 داده من نمیدونم اون کسی که زیدان بهش 10 میده کیه من که از زیدان فوتبالیست بهتر تو کل دوران فوتبال ندیدم اون بازیه رویایش با پاریسنجرمن هنوز یادمه فکر کنم 4تا پاس گل داد
  • tecra از این پست تشکر کرده است

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6287 ارسال
  • LocationRasht
احتمالا به خاطر ترک یووه در اوج زیاد در بین تیفوسی ها محبوب نیست ! ولی خب یادمون نره که فروش زیدان به رئال که 76 میلیون یورو سود خالص برای باشگاه در پی داشت باعث شد تا یووه بخش اعظمی از بودجه ی خرید 3 تن از بهترین و با ارزش ترین بازیکنای جهان رو به دست بیاره ( بوفون . ندود . تورام ) و البته بی انصافیه که هوش موجی رو در بالابردن این مبلغ نادیده بگیریم . واقعا مطمئن نیستم که آیا روزی باز هم یووه مردان بزرگی چون بوفون و ندود رو به خودش میبینه ؟! با این مدیران ؟! در کل حتی اگه زیدان بدترین حرف ها رو بعد از رفتنتش به یووه زده باشه شخصا به همین یک دلیل مسلما هیچوقت فراموشش نخواهم کرد . . .
  • tecra و اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

mamalexi

mamalexi

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1655 ارسال
نه نه زیدان حرف بدی تا حالا در مورد یووه نزده تازه پارسال یه مصاحبه ازش خوندم که گفته خیلی مشتاقم هرچه سریعتر یووه توی اوج رو ببینیم و خیلی دوست دارم دوباره مثل قبل بیاد بین قدرت های اروپا

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
هیچوقت سوپر گلش به لورکوزن رو فراموش نمیکنم . با اینکه خیلی دوستش داشتم اما از زمانی که با سر به سینه مارکو زد ، احساس خاصی دیگه بهش ندارم ! ولی اعتراف میکنم که یه ستاره بزرگ و تاریخی بود ...

luca vialli

luca vialli

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1637 ارسال

من که از زیدان فوتبالیست بهتر تو کل دوران فوتبال ندیدم

این لطف بیش از حد تو نسبت به زیدانه ولی بی شک بهترین بازیکن دوران فوتبال کسی نیست جز دیگو مارادونای کبیر.

زیدان با اینکه در اوج خودش به رئال رفت اما 3/1 بازیهایی که تو یووه انجام میداد رو برای رئال نتونست بکنه .
واقعا زبدان بازیکن بزرگیه واقعا مثلث زیدان دلپیرو اینزاگی یه مثلث مرگبار تو دنیا بود .

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
منم درمورد مارادونا باهات موافقم اصلا ً نميشه كسي رو تا كيلومترها شعاع مارادونا مقايسه كرد

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21023 ارسال
سلام دوستان من من زیدان رو یک بازیکن بزرگ و با شخصیت میدونستم . وقتی که از یوونتوس رفت ( با اینکه به خواست یوونتوس بود ) اما چون به رئال رفت تا حدودی از چشمم افتاد . یادمه سال 2003 قبل از بازی رفت ، توی یک مصاحبه گفت که ما باید مثل خود یوونتوسی ها "وحشی" بازی کنیم ! اولش اصلا باور نمیکردم که زیدان چنین حرفی رو زده باشه ! برای همین رفتم توی چند تا سایت و دیدم واقعا گفته "وحشی" !!! واقعا تاسف آور بود ! توی جام جهانی هم اون ضربه سر رو به ماتراتزی زد و کلا از چشمم افتاد ! اما دوست دارم روزی به عنوان مربی ببینمش ! به هر حال بعد از پلاتینی ، محبوب ترین فوتبالیست فرانسوی هست . البته اگر نخواد مثل پلاتینی بره تو سیاست !!! باتشکر
  • اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

mj_juve

mj_juve

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 855 ارسال
من زیدان رو هنوز دوست دارم در هر صورت خیلی برای یووه زحمت کشید فروشش هم برای یووه مفید بود زیدان جزو بازیکنای محبوب من هست.

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال
زیدان امروز با La Stampa در مورد همگروه شدن یوونتوس و رئال مصاحبه کرده و گفته : من بازی یووه و رئال رو با دقت تماشا خواهم کرد اما با وجود اینکه در در هر دو باشگاه بازی کرده ام طرفدار رئال خواهم بود! یوونتوس باشگاهی بزرگ با تاریخ و ستارگان بزرگ است و از با شخصیت ترین تیم های جهان به شمار می رود.خیلی خوشحالم که موفق شده اند به این سطح از بازی های اروپایی برگردند و  این بازگشت به سود فوتبال اروپا خواهد بود در آخر هم گفته : یوونتوسی ها می تونن نمایش خوبی در این دوره داشته باشند اما من رئال را قهرمان می دانم و این تیم جام را در رم فتح خواهد کرد

alex_d_63

alex_d_63

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2739 ارسال
  • Locationتهران
زیدان شخصیت دوست داشتنی هستش برای من،اما نه به خاطر اینکه تو یووه بوده،شاید اگر بخوام از نظر یک یووه ای نگاه کنم خیلی نتونم دوستش داشته باشم،زیدان یک شخصسن جهانی بود.... در یک مورد هم با بابک مخالفم و اون هم کله زدن به ناتراتزی بود،چون مارکو حرف بدی زده بود و ضایع بازی در اورد،از اونور هم زدنش به نفع ما شد که البته ربطی خیلی ربطی نداره!

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
یه بار یه جمله در وصف زیدان شنیدم که خیلی به نظرم درست بود،اصلا کاری به عنوان اینکه زمانی یوونتوسی بوده هم ندارم، جمله هه این بود : Zidan,The proof that Football can be art بعضی بازیکن ها به فوتبال تعلق داشتند،نه به تیم خاصی.

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال

تصویر

Hamird

Hamird

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3587 ارسال

تصویر

این کاور مجله دنیای فوتبال بود.. بعد از برد ۳-۰ یوونتوس مقابل میلان.. دقیقا یادمه.

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA
فرسنگ ها فاصله بین بهترین بازیکنان جهان که تو ذهن شما اند تا زیدان وجود داره ... بهترین و کامل ترین بازیکن تاریخ .....
  • vahid.juv و اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
باید همیشه یادمون باشه که زیدان بوسیله یوونتوس تورین، زیدان شد... اونوقت که توی بوردو بود یه بازیکن متوسط رو به بالا بود... هیچکس شناخت خاصی ازش نداشت ... اما با اومدنش به یووه متحول شد... چند تا نقطه منفی توی بازیش و دوران فوتبالش داشت 1- حذف یووه از اروپا .... بعد از خشونت زیدان 2- وحشی گری در برابر عربستان توی جام جهانی 3- انتقالش به رئال ... با وجود اینکه یووه نقش بسزایی توی فوتبالش داشت ... 4- ماجرای ماتراتزی من که زیدان رو نمیبخشم و این تفاوت زیدان با پلاتینیه

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال

باید همیشه یادمون باشه که زیدان بوسیله یوونتوس تورین، زیدان شد... اونوقت که توی بوردو بود یه بازیکن متوسط رو به بالا بود... هیچکس شناخت خاصی ازش نداشت ... اما با اومدنش به یووه متحول شد...
چند تا نقطه منفی توی بازیش و دوران فوتبالش داشت
1- حذف یووه از اروپا .... بعد از خشونت زیدان
2- وحشی گری در برابر عربستان توی جام جهانی
3- انتقالش به رئال ... با وجود اینکه یووه نقش بسزایی توی فوتبالش داشت ...
4- ماجرای ماتراتزی

من که زیدان رو نمیبخشم

و این تفاوت زیدان با پلاتینیه

این دلیلت اصلاً قابل قبول نیست ، شاید شخصی باشه ولی از لحاظ حرفه ای چندان معقول نیست . یووه با فروش زیدان از لحاظ مالی به وضعیتی رسید که تونست همزمان بوفون ، تورام و ندود رو بخره . بنظرم فروش زیدان ارزش خرید این سه ستاره رو داشت .
  • vahid.juv از این پست تشکر کرده است

luca vialli

luca vialli

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1637 ارسال
از دید من زیدان بعد از رفتنش به رئال هیچوقت به اون سطح از فوتبالش که در یوونتوس بود نرسید . واقعا تو یووه فوق العاده بازی میکرد در کل اوج کارش تو یوونتوس بود .
  • vahid.juv از این پست تشکر کرده است

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

این دلیلت اصلاً قابل قبول نیست ، شاید شخصی باشه ولی از لحاظ حرفه ای چندان معقول نیست . یووه با فروش زیدان از لحاظ مالی به وضعیتی رسید که تونست همزمان بوفون ، تورام و ندود رو بخره . بنظرم فروش زیدان ارزش خرید این سه ستاره رو داشت .

یووه زیدان رو نفروخت ... زیدان رفت ... فقط همین .... دو سالی بود که هوایی شده بود ... یووه مجبور شد ، بفروشتش ...

البته حالا که فکر میکنم ... میبینم خوب فروختش ... ندود ، ده تا زیدان ارزش داشت ...
من زیدان رو خائن میدونم .... بازهم تاکید میکنم، تفاوت زیدان با پلاتینی و مثلا باجو همینه ...

زیدان فوتبالیست بزرگی بود ... بدون شک ... اما یوونتوسی نبود...ای کاش هیچوقت به یوه نمی اومد تا توی لیگ فرانسه می پوسید ...
لباس یووه به تن زیدان خیلی خیلی گشاد بود...

انتظار داشتم بعد ازاینکه به رئال رفت ، تلاش کنه شماره 21 رو بپوشه ... اما هیچوقت ... 5 ؟؟؟!!

باجو هم یووه رو ترک کرد ... اما خائن نیست ...

سوال ....
اگه زیدان توی یووه بود ، حاضر بود توی دسته دو با یووه باشه ؟!... بعیده ... اون دنبال شهرت بود ...

luca vialli

luca vialli

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1637 ارسال
آخه چه شهرتی ؟ مگه هر کی بره رئال مادرید شهیر میشه ؟ زیدان تو یوونتوس 2 بار مرد سال فوتبال دنیا شد ! قهرمان جهان شد با فرانسه قهرمان یورو شد آیا اینا کافی نیست برای شهره شدن یک بازیکن ؟ در ضمن زیدان تا آخرین لحظه برای یووه زحمت کشید در ضمن سطح فوتبالی که زیدان تو یوونتوس ارائه میکرد خیلی بالاتر از ندود بود !!! اما فروخته شدن زیدان به رئال جزئی از سیاست های باشگاه بود که انصافا هم خیلی خوب جواب داد! یوونتوس زمان موجی هر بازیکنی که میخواست رو به راحتی بدست میاورد ! نمونه بارزش پت ویه را و هر بازیکنی هم که قرار بود حفظ بشه قطعا زمین و زمان هم نمیتونست اون بازیکن رو از یووه جدا کنه !!! حکایت کالچوپولی هم کاملا قضیش فرق میکنه .
  • conte, ace of glass و vahid.juv از این پست تشکر کرده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی