پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

جام جهانی

- - - - -

• موضوع قفل شده این موضوع قفل شده است
1472 پاسخ برای این موضوع

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
این تاپیک مربوط به جام های جهانی و رقابت های مقدماتی جام جهانی 2010 هستش .

تیمهای فاتح جام جهانی در 18 دوره آن :

برزیل با 5 بار قهرمانی .
ایتالیا با 4 بار قهرمانی .
آلمان با 3 بار قهرمانی .
آرژانتین با 2 بار قهرمانی .
اروگوئه با 2 بار قهرمانی .
انگلستان با 1 بار قهرمانی .
فرانسه با 1 بار قهرمانی .

در حال حاضر مسابقات مقدماتی در قاره آمریکای جنوبی آغاز شده که پاراگوئه ، آرژانتین ، برزیل و کلمبیا با انجام 4 بازی در رده های اول تا چهارم هستن .

همچنین مسابقات مرحله اول در آسیا نیز آغاز شده و مسابقات اروپا و آفریقا هم در ماه های آینده آغاز میشه .

Posted Image

Remember when you were young
you shone like the sun

kral

kral

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 63 ارسال
من نمیدونم چه عجله ای بود واسه ساختن این تاپیک؟

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال

من نمیدونم چه عجله ای بود واسه ساختن این تاپیک؟

من که تو پست اول گفتم که تاپیک مربوط به جام جهانی هستش نه جام جهانی 2010 ! یعنی از جام جهانی 1930 تا 2006 و مسابقات مقدماتی که در حال حاضر در آسیا و آمریکای جنوبی آغاز شده میشه اینجا صحبت کرد . مسلما با شروع مسابقات در اروپا این تاپیک گرمتر میشه .

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
با اینکه جام جهانی 2006 خیلی لذت بخش بود اما هیچ جام جهانی و کلا تورنمنتی رو با 1994 عوض نمیکنم !

جام جهانی 94 برای من سرتاسر خاطره هستش . از شکست ایتالیا در بازی اول جلوی ایرلند و تساوی در برابر مکزیک و اون خورخه کامپوس و برد با هزار بدبختی جلوی نروژ و صعود ناپلئونی تیم به مرحله بعد . جالبه تو اون گروه که گروه E بود همه 4 تا تیم 4 امتیازی بودن ! و ایتالیا به عنوان تیم سوم صعود کرد .

هیچ چیز منو به اندازه گریه های بارزی و باجو ناراحت و عصبی نمیکنه و برای همین هستش که از برزیل خیلی زیاد متنفرم .
یادم میاد بازی ساعت 12 شب بود و وقتی ایتالیا باخت تو فینال ساعت حدود 3 شب بود ، من اون موقع 8 سالم بود و یادم میاد توی حیاط میخوابیدیم ، اون شب تا اونجایی که یادم میاد گریه کردم ...
هنوز هم در انتظار بازی با برزیل هستم تا یه انتقام سخت بگیریم ...

[img width=480 height=320]http://i26.tinypic.com/oi7ud2.jpg[/img]

luca vialli

luca vialli

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1637 ارسال
سلام به همه . به نظر من فوتبال هر چی که میگذره داره از جذایت کم میشه و به صورت ماشینی در میاد . منم با بابک موافقم جام جهانی 1994 آتلانتا آمریکا یکی از به یاد موندنی ترین جامهای دنیا بود البته برای ما که فوتبالمون از دهه نود شروع شده . چون هم شگفتی داشت هم بازیهای بزرگ . شگفتی پیروزی بلغارستان بر آلمان مدافع قهرمانی . و یازیهای بزرگ ایتالیا با اسپانیا و برزیل و بازی به یاد موندنی ایتالیا با نیجریه که در دقایق آخر ایتالیا با گل روبی باجو دوباره به مسابقات برگشت . جام جهانی 1990 ایتالیا رو هم شاید بیشتر از 94 دوست دارم . با اون موسیقی به یاد موندنیش . از شکست آرژانتین مدعی در برابر کامرون و روژه میلا گرفته . تا بازی های ایتالیا و آرژانتین . ایتالیا و انگلیس . آلمان و انگلیس . آلمان و آرژانتین که آلمان انتقام جام 86 رو از آرژانتین گرفت . یادش بخیر چه بازیکنایی و چه تیمایی مثلا ایتالیا با توتو اسکیلاچی و دونادونی آنچلوتی باره سی برگومی آلمان با آندرایاس برمه . لوتار ماتیوس . رودی فولر . بودو ایلگنر. پیر لیتبارسکی آرژانتین با مارادونا و گویگوچه آ . انگلیس هم با پیتز شیلتون . پل گاسکوئین . جان بارنز و گری لینیکر . ولی جامی رو که خیلی دوست داشتم ببینم هم 86 مکزیکو بود . جایی که مارادونا بهترین بازیکن دنیا با فاصله زیاد نسبت به پله یه تنه آرژانتین رو قهرمان جام کرد . البته بازیهاشو دیدم مثل فینالش بین آرژانتین و آلمان و رده بندیش بین برزیل و فرانسه فرانسه ای که با کمر بند طلائی خط میانیش از جمله میشل پلاتینی . آلن ژیرس . لوئی فرناندز و ژان تیگانا یکی از بهترین تیمها تو جام بود اما اون جام فقط مال مارادونا بود . بدترین جام جهانی هم بی شک جام 2002 کره و ژاپن بود که کاملا درش میزبانی به چشم اومد . جایی که بدترین تیما بهترین نتایج رو گرفتن . اینقدر این جام بد بود که هیچی ازش یادم نیست . **

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
من جام جهاني 1986 مكزيك رو دقيقا ً و مو به مو يادمه نتيجه تك تك بازي ها و حتي گلزن هاي اكثر بازي ها رو يادمه اون موقع ديوانه وار فوتبال رو دنبال مي كردم فوتبال ناب مارادونا يه چيز ديگه ست مارادونا بازيكن نبود ، تيم بود نه اصلا ً مارادونا تيم هم نبود ، مارادونا خود فوتبال بود ، روح فوتبال بود

یوونتوس1985

یوونتوس1985

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7425 ارسال
  • LocationTehran
من اونقدر که واسه تیم ملی ایتالیا اشک ریختم واسه یووه نریختم فکر هم کنم تنها دلیلش اینه که بازی های ملی هر چند سال یکبار انجام میشه و هیجانش بیشتره. حتی واسه 2002 هم ... خوشبختانه بازی با کره رو ندیدم . خونه یکی از بچه ها بودم . صبر کردم تا همه بخوابن و بعد خودمو خالی کردم :'( ----- جام جهانی 94 که هیچ وقت فراموش نمیکنم.به قول بابک اشک های باجو دلم رو کباب تر میکرد. --- اگه اشتباه نکنم یورو 2000 بود ! دقیق نمیدونم کدوم تورنمنت بود . اونجایی که آلبرتینو زار زار اشک میریخت.اون موقع هم وحشتناک داغون بودم :-\ --- ولی حالا بعد از 2006 حالا نوبت به 2008 هستش که از ته دل شاد باشیم

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
جام جهانی 94 برای من غیر از ایتالیا خاطرات دیگه ای هم داشت ... من هنوز هم که هنوزه تو کف خورخه کامپوس دروازه بان مکزیک هستم ! عجب عجوبه ای بود ! با 168 سانتی متر قد !!! که یکی از کوتاه ترین بازیکن جام بود همه کار میکرد . حتی کامپوس که دروازه بان بود بارها تو فوتبالش مهاجم هم بازی کرده البته در بازیهای رسمی ! لچکوف هم عجب گلی به آلمان زد . اون تیم بلغارستان محشر بود ، لچکوف ، بالاکوف ، پنف و سلطان هریستو استوویچکف . رومانی هم یه سلطان دیگه داشت ، گئورگی هاجی ... عربستان هم عجب شاخی شده بود تو 94 ! هیچوقت بازی کره و آلمان رو فراموش نمیکنم که آلمان تا مرز نابودی رفت و به زور بازی رو برد . یادمه دروازه بان اول آمریکا همین برد فریدل گلر بلکبرن بودش . اون موقع موهاش رو دم اسبی میکرد . یه بازیکن هم آمریکا داشت اسمش الکسی لالاس بود که خیلی تو آمریکا محبوب بود . یاد ایتالیا هم بخیر ... یه بازیکن داشت اسمش نیکولا برتی بود که داداشم واسه اینکه حرسم رو در بیاره همیشه میگفت نیکولا قرتی ;D همین لوکا بوچی دروازه بان پارما اونموقع گلر سوم تیم بعد از پالیوکا و مارکجیانی بود . محبوبترین بازیکن غیر ایتالیایی من تو اون جام ، خورخه کامپوس و توماس برولین ستاره تیم ملی سوئد و کلودیو کانی گیا بودن . داشت یادم میرفت ، توماس راولی دروازه بان سوئد هم عجب گلری بود ...

یوونتوس1985

یوونتوس1985

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7425 ارسال
  • LocationTehran
آها گفتی توماس برولین! با بازیش خیلی حال میکردم. بچه خوشگل هم بودها! ;D اگه اشتباه نکنم خورخه کامپوس رو هم یادمه! گفتی 168 قدش هست یادم اومد

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
هموني كه لباساش مثل رنگين كمون بود اون توماس روالي هم رواني بود يه مرتبه توي دروازه با خودش درگير مي شد خودشو مي زد كلا ً جذابيتش به خاطر همون حركات عجيب و غريبش بود البته ما هم يه دونه توي يوونتوس داشتيم استفانو تاكوني دروازبان سال هاي دور يوونتوس چند بار توي دروازه و به دور از جريان بازي از حال رفته بود هموني كه ايتاليايي ها اعتقاد داشتن توي نيمه نهايي جام جهاني 1990 ايتاليا بايد موقع زدن ضربات پنالتي جاي والتر زنگا توي دروازه مي ايستاد

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
این فنایی هم عجب خر شانسی هستش ! فینال جام جهانی رو وایساد کمک داور ! الانم هر وقت میاد برنامه نود و میخواد عدد واسه برنده ها بگه چند باری گفته 1994 ! که مثلا ما هم رفتیم جام جهانی و از یاد مردم نره ;D .

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
یه چیزی در مورد ایتالیا در جام های جهانی ...

ایتالیا معمولا هر وقت راحت و بدون استرس از گروهش صعود کرده تو مراحل بعد ناموفق بوده ! نمونش هم جام جهانی 98 که با هفت امتیاز اول شد اما حذف شد !

اما سوای جام جهانی 2002 ، هر وقت با بدبختی بالا اومده موفق بوده ! نمونش جام جهانی 82 که با 3 تساوی و به عنوان تیم دوم صعود کرد ، یا جام جهانی 94 که با خوش شانسی سوم شد و جزو دو سهمیه تیمهای سوم قرار گرفت و یا همین جام جهانی 2006 که اگر بازی آخر رو میباخت به چک ، از مسابقات حذف میشد .

تصویر

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
نظرسنجی سایت فیفا رو گذاشتم که در مورد ستاره های یک دهه اخیر هستش که فرصت بازی در جام جهانی رو نداشتن . میخوایم ببینیم چه کسی لیاقت بیشتری داشت ، هرچند همگی لایق بودن .

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
من عاشق سبك بازي ژينولا بودم كارش اونقدرها غير قابل بخشش نبود كه به خاطرش تنبيه شد

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
واقعا ژینولا استثنایی بود . هرچند من به کانتونا رای دادم اما ژینولا یه ستاره محشر بود . راستی مانی ، یه توضیحی میدی چرا ژینولا محروم شده بود . مرسی ...

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
آخرين بازي مقدماتي جام جهاني 1994 توي گروه 6 بين فرانسه و بلغارستان بود قبل از اون مسابقه تيم سوئد به عنوان تيم اول صعود كرده بود و فرانسه 13 و بلغارستان 12 امتيازي بودن اون موقع هنوز سيستم 3 امتيازي رسمي نشده بود فرانسه فقط به يه مساوي احتياج داشت كه به جام جهاني صعود كنه اون وقتا بلغارستان خيلي ناشناس بود و كسي روش حسابي باز نمي كرد همون بلغارستاني كه بعد از اون مسابقه توي جام جهاني درخشيد و به مقام چهارم رسيد (جالب اينجا بود كه تيم سوم و چهارم جام جهاني 1994 از همين گروه بودن يعني سوئد و بلغارستان) خلاصه بازي توي استاديو پرنس فرانسه انجام ميشد و تا دقايق پاياني 1-1 پيش مي رفت دقيقه نود يكي از حملات بلغارستان بي نتيجه موند و توپ به ديويد ژينولا رسيد ژينولا در نزديكي پرچم كرنر سمت چپ بلغارستان توپ رو گرفت ولي با توجه به زمان بازي به جاي حفظ كردن توپ شروع كرد با توپ ور رفتن به همين خاطر يكي از بازيكناي بلغارستان توپ رو ازش گرفت و به اميل كاستادينف رسوند كاستادينف هم توپ رو گرفت و به سمت دروازه فرانسه حمله كرد و با يه شليك مرگبار تور دروازه رو به لرزه انداخت فكر كنين ورزشگاه رو چه سكوت مرگباري گرفت بعدها به خاطر همين اشتباه بزرگ ژينولا دچار تنفر زياديدر افكار عمومي فرانسه شد و ديگه هيچ وقت به تيم ملي دعوت نشد حتي ترك فرانسه و رفتن به باشگاههاي انگليس هم به خاطر همين وضعيت بود

Fatman

Fatman

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1080 ارسال
نكته جالب تر اين بود كه فرانسه در بازي قبلي (فكر كنم با اسرائيل) هم اگر مساوي مي كرد بالا ميرفت كه اون بازي رو هم باخت. به هر حال جام جهاني جالبي بود. چون نخاله‌هايي مثل فرانسه و انگليس توش غايب بودن. يادم نيست كانتونا چرا دعوت نميشد. شايد اون هم يك همكاري با ژينولا توي اين سوتي داشت.

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
دقيقا ً اون بازي رو 3-2 به اسرائيل باخته بود توي ورزشگاه خانگي ----------------------------------------------- كانتونا بر خلاف بازي هاي باشگاهي هيچ وقت نمايش خوبي توي بازي هاي ملي نداشت البته شايد مسائل اخلاقي هم بي تاثير نبوده

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
کانتونا رسما با امه ژاکه مشکل پیدا کرد و حاضر نشد تیم رو در سال 98 همراهی کنه . البته کانتونا اونقدر حاشیه داشت که تو همون سال هم خداحافظی کرد ! زمانی که فقط 30 سالش بود !

Fatman

Fatman

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1080 ارسال
كانتونا هم جزء بازيكنان با استعداد ولي غير نرمال به لحاظ اخلاقي بود. نمونه بارز اينجور بازيكن توي ايتاليا الان كاسانو هست كه استعداد بي‌نظيرش رو بي‌اثر كرده.

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی