پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

مــیــشــل پــلــاتــیــنــی - Le Roi

* * * * * 1 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
171 پاسخ برای این موضوع

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21109 ارسال
[center]

[img width=480 height=360]http://www.shiaupload.ir/images/78877256706706653951.jpg[/img]

میشل فرانسوا پلاتینی متولد 21 ژوئن سال 1955 میلادی در شهر شهر ژوف فرانسه واقع در منطقه مورت و موزل است. البته میشل نوه ی یک مهاجر ایتایایی تبار بود که در فرانسه زندگی می کرد .
عشق به فوتبال از همان کودکی در میشل پلاتینی موج می زد. او از کودکی شروع به بازی فوتبال کرد و البته نقش پدر او " آلدو پلاتيني " که خود یک بازيكن و مربي فوتبال بود در این علاقه بسیار مهم و حیاتی بود. پلاتینی اولین بار و در سن 11 سالگی یعنی در سال 1966 به تيم زادگاهش آ س ژوف پيوست و تا سال 1972 ميلادي در اين تيم عضو بود.

اولین باشگاه حرفه ای او نانسی بود که پلاتینی در سال 1972 کار خود را در این باشگاه آغاز کرد و تا سال 1979 ميلادي عضو اين باشگاه بود و توانست همراه اين باشگاه 181 بازی انجام دهد و 98 گل به ثمر برساند و همچنین در سال 1978 اولین قهرمانی دوران حرفه ای خود را در جام باشگاه هاي فرانسه با تیم نانسی بدست بیاورد .

بعد از آن پلاتینی به باشگاه سن اتين پيوست و در سال 1981 ميلادي با سنت اتين توانست بار ديگر جام باشگاه هاي فرانسه را بدست آورد .

تولد یک عشق بزرگ

[img width=480 height=323]http://www.shiaupload.ir/images/91527667183779372037.jpg[/img]

جووانی تراپاتونی در فصل 82/83 تصمیم به خرید پلاتینی گرفت تا در تیم خود از یک هافبک باهوش و تکنیکی سود ببرد .
در نهایت پلاتینی با قراردادی به ارزش 7/1 میلیون دلار به یووه آمد و اولین بازی رسمی خود را در تاریخ 18 آگوست 1982 مقابل کاتانیا در رقابت های کوپا ایتایا انجام داد که این دیدار با نتیجه 1-1 مساوی شد .
پلاتینی در تيمي حضور داشت كه قهرمانان زیادی از آخرين دوره جام جهاني یعنی جام جهانی 1982 اسپانیا را در خود داشت و به همین دلیل پلاتيني مي بايست رقابت سختي را برای اثبات خودآغاز مي كرد . او در اولین فصل حضور خود در یووه 52 بازی انجام داد و 28 گل هم به ثمر رساند اما برخلاف انتظار مورد انتقاد تند رسانه های ایتالیایی قرار گرفت و این قضیه تا آنجا پیش رفت که پلاتینی در تابستان اولين فصل حضور خود در یووه حتی تا نزديكي ترك ايتاليا هم پيش رفت . اما سبك بازي وي و هم بونيك, تراپ را واداشت تا تاكتيك هجومي و تازه تري را براي استفاده از این 2 بازیکن انتخاب کند تا هر دو را در اختیار داشته باشد .

او همراه با يوونتوس به فينال مسابقات قهرماني باشگاههاي اروپا راه يافت اما در مقـــابل هامبــورگ شكست خورد
سپس قهرماني جام حــذفي ايتاليـــا را به دست آورد و اين سرآغاز دوران افتخارآميزي بود كه از اوليــــن فصــل حضور
پلاتيني براي يوونتوس آغاز شد .

يكي از اتفاقـــات قابل ذكـــر در دوران بازي او حادثـــه دلخــراش ورزشگاه هيسل بلژيك بود . فينال مسابقات قهرماني
باشگاههــاي اروپا در مقابل تيم ليورپول در ورزشگاهي كه شرايط مناسب را جهت انجام اين ديدار نداشت و منجر به
كشته شدن 39 نفر از هواداران يوونتوس و همچنين صدمه ديدن نزديك به 600 نفر از آنان گرديد .
اين حادثه در پي حمله هواداران ليورپول به جايگاه تماشاگران يوونتوس و فرو ريختن آن به وقوع پيوست .

[img width=480 height=316]http://www.shiaupload.ir/images/84150283355508614781.jpg[/img]

بدين ترتيـــب مسابقــه درحاليكــه با تك گل پلاتيني در پي خطـــاي پنالتي كه بـر روي بونيك انجام شده بود به سود
يوونتوس دنبال مي شد نيمه تمام ماند .
پلاتيني بعد از جام جهاني 1986 و پيش از خداحافظي از فوتبال در ژون 1987 يك فصل ديگر نيز در یوونتوس سپری کرد .
آخرین بازی پلاتینی برای یوونتوس در استادیوم کوموناله (المپیکو فعلی) در روز یک شنبه 17 می 1987 رقم خورد که یوونتوس موفق شد در این بازی حریف خود یعنی برشا را با نتیجه 2-3 شکست دهد .
پلاتینی که به دلیل بازی های زیاد در کوموناله به این ورزشگاه علاقه خاصی داشت همواره از این ورزشگاه به عنوان جایی که تاریخ یوونتوس در آن رقم خورده و یک استادیوم شگف انگیز نام برده است .

[img width=480 height=355]http://www.shiaupload.ir/images/67590235951627762708.jpg[/img]

آمار پلاتینی به تفکیک فصل :

1982/83 : 30 بازی در سری آ - 16 گل | 13 بازی در کوپا ایتالیا - 7 گل | 9 بازی در لیگ قهرمانان - 5 گل

1983/84 : 28 بازی در سری آ - 20 گل | 7 بازی در کوپا ایتالیا - 3 گل | 8 بازی در جام برندگان جام اروپا - 2 گل

1984/85 : 30 بازی در سری آ - 18 گل | 7 بازی در کوپا ایتالیا - 4 گل | 9 بازی در لیگ قهرمانان - 7 گل | سوپر کاپ اروپا بدون گل

1985/86 : 30 بازی در سری آ - 12 گل | 4 بازی در کوپا ایتالیا - 1 گل | 6 بازی در لیگ قهرمانان - 3 گل | جام بین قاره ای - 1 گل

1986/87 : 29 بازی در سری آ - 2 گل | 8 بازی در کوپا ایتالیا - 1 گل | 4 بازی در لیگ قهرمانان - 2 گل

تصویر

او همچنین قهرماني هاي بسياري را همراه يوونتوس به دست آورد :

قهرماني در سري آ ايتاليا 1984 و 1986 ، جام حذفي ايتاليا در سال 1983 .

جام برندگان جام اروپا 1984 ، سوپرجام اروپا 1984 ، جام بين قاره اي 1985 و قهرماني باشگاههاي اروپا 1985 از اين دست بودنــد .

از ديگر موفقيت هـــاي وي می توان به كسب سه عنـوان برترين گلزن سري آ 82/83 – 83/84 و 84/85 باشاره کرد و همچنين سه عنوان
متوالي بازيكن برتر سال اروپا 1983 ، 84 و 85 و بازيكن برتر جهان در سالهاي 1984 و 85 از سوي مجله World Socer .

تصویر

همچنین میشل پلاتینی برای تیم ملی فرانسه 72 بازی انجام داد و 41 گل هم به ثمر رساند و توانست همراه تیم ملی کشورش در 3 جام جهانی 1978 - 1982 - 1986 حضور داشته باشد و در 16 بازی 6 گل بزند .

البته یکی از بهترین تورنومنت های پلاتینی با فرانسه, جام ملت های اروپا در سال 1984 بود که فرانسه با هنرنمایی پلاتینی به قهرمانی دست یافت و پلاتینی در آن مسابقات 9 گل برای کشورش زد .

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21109 ارسال
سلام دوستان من 400000 بار گفتم ولی بازم از رو نمیرم ! هیچ وقت گلش به آسکولی رو نمیتونم قراموش کنم ! البته من اون موقع نبودم ولی گلش رو دیدم و دارم ! هیچ عقل سلیمی نمیتونه بپذیره که این توپ وارد دروازه میشه ! یکی از بهترین بازیکنان تاریخ یوونتوسه و هنوزم یک یوونتوسیه متعصبه ! با تشکر

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21109 ارسال
سلام دوستان من میشل پلاتینی یکی از محبوب ترین بازیکنان برای جیانی آنیلی بود ! جیانی دربارش گفته : من عاشق یوونتوس هستم و هر کاری که میکنم فقط وظیفه هست و زود گذره ، اما اوردن میشل پلاتینی رو بزرگترین کارم توی زندگیم میدونم ! میشل باعث غرور هر یوونتوسی خواهد شد ، چون یووه رو دوست داره ! سال ها بعد ، بعد از خرید الکس دل پیرو ، جیانی یک بار دیگه مصاحبه میکنه و میگه : پلاتینی رو بزرگترین خرید باشگاه یوونتوس میدونم و الکس رو در کنار میشل ، بزرگترین بازیکن یووه ! باتشکر

pentoriko

pentoriko

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4695 ارسال
واقعا خيلي بازيكن بزرگي بوده يه هافبك كه دوبار بهترين گلزن سري آ‌ بشه خيلي بازيكن خوبي بوده

luca vialli

luca vialli

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1637 ارسال
میشل پلاتینی کاپیتان تیمی بود که مقتدرتین قهرمان تاریخ مسابقات یورو محسوب میشه فرانسه در یورو 84 با کمر بند طلائی خط میانیش که رهبری اونو میشل پلاتینی به عهده داشت قهرمان اروپا شد . جالبه که تو اون دوره از رقابتها پلاتینی خالق یم رمورد در تاریخ یورو شد و با هت تریک کردن در 2 بازی به تاریخ مسابقات یورو پیوست.

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
الان یه جمله ی باحال دیدم از پلاتینی،از سایت فیفا هم هست،
پلاتینی با اشاره به بازیش در 3 تیم نانسی لورن،سنت اتین و یوونتوس میگه :

من فوتبال رو با بازی در بزرگترین تیم استان لورن شروع کردم،با بازی در بهترین تیم فرانسه ادامه دادم،و با بازی در بهترین تیم دنیا به پایان رسوندم.

«I began by playing for the biggest club in the Lorraine region, went on to the biggest club in France and ended up with the biggest in the world.»

ــــــــــ
ـــــــــ

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
بعضی وقتها که فکر میکنم یووه چه ستاره هایی داشته به اینکه طرفدار بانوی پیر هستم افتخار میکنم . یه لحظه فقط کافیه به پلاتینی فکر کنین که چه عجوبه ای بوده و به این مسئله افتخار کنیم که این فوق ستاره بیانکونری بوده و حتی الآن هم که رئیس یوفا هستش صراحتاً از طرفداری و تعصبش به یووه حرف میزنه . بنظرم پلاتینی بهترین کار رو کرد که به کارهای مدیریتی رو آورد و انصافاً هم خیلی به عنوان رئیس یوفا موفق بوده و کارهای مثبت کرده .

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21109 ارسال
[img width=480 height=300]http://ec.europa.eu/commission_barroso/figel/photos/site_images/sport/figel_platini.jpg[/img]

پلاتینی کلا شخصیت دوست داشتنی هست و نزد همه یوونتوسی ها از جایگاه خاصی برخورداره !

ازش درباره تیم ملی فرانسه پرسیدن و اینکه به نظر پلاتینی تیم فرانسه در آینده چیکار میکنه ، گفته : تیم ملی کشورم همیشه یکدست و قدرتمند بوده اما این اواخر جای خالی دیوید تره زگه رو حس کردم ! شم بالایی در گلزنی داره و میتونه خیلی خیلی به تیم کمک کنه .

در جام جهانی 2010 منتظر نمایش قدرتمند فرانسه هستم !

SOURINHO

SOURINHO

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 333 ارسال
بهترین بازیکن غیر ایتالیایی یووه بدون شک پلاتینی هستش.

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
یه عکس تاریخی پلاتینی در کنار مارادونا :

[img width=480 height=364]http://h.imagehost.org/0151/juve-napoli.jpg[/img]

از روی شباهت ها، احتمالا اون که سمت چپ پلاتینی باید پدر مولینارو باشه :دی:

behdad

behdad

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1769 ارسال
وای رضا چه قدر خندیدم! از دست تو!

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
دریافت 3توپ طلا با پیراهن یووه در 3سال پیاپی روییایی بودن این ستاره رو نشون میده.

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
پنالتی ای که دربرابر لیورپول گل کرده .... باعث میشه که یووه جام باشگاهای اروپا رو ازلیورپول ببره ... لیورپول بااین باخت ، سالها از صحنه اروپا محو شد...

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال

پنالتی ای که دربرابر لیورپول گل کرده .... باعث میشه که یووه جام باشگاهای اروپا رو ازلیورپول ببره ...
لیورپول بااین باخت ، سالها از صحنه اروپا محو شد...

البته دلیلش 7 سال محرومیت لیورپول ( و 6 سال محرومیت تمام تیم های انگلیسی از هر بازی اروپایی) به خاطر حادثه ی هیسل بود.

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

البته دلیلش 7 سال محرومیت لیورپول ( و 6 سال محرومیت تمام تیم های انگلیسی از هر بازی اروپایی) به خاطر حادثه ی هیسل بود.

.........................
کاملا صحیحه......

و البته ... احساس میکنم یه مقدار ضد ایتالیاست.... احساس من اینه ...

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
پلاتینی و ضد ایتالیا بودن؟ سخت در اشتباهی پسر پلاتینی همیشه از فوتبال ایتالیا دفاع کرده حتی در زمان کالچو پولی به مسئولان ایتالیا گفت که این مشکل رو درون خودتون حل کنید حتی در مورد محرومیت از چمپیونز و به هیچ وجه دوست نداشت چهره کثیفی از فوتبال ایتالیا در ذهن اروپایی ها ترسیم بشه.

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

پلاتینی و ضد ایتالیا بودن؟ سخت در اشتباهی پسر پلاتینی همیشه از فوتبال ایتالیا دفاع کرده حتی در زمان کالچو پولی به مسئولان ایتالیا گفت که این مشکل رو درون خودتون حل کنید حتی در مورد محرومیت از چمپیونز و به هیچ وجه دوست نداشت چهره کثیفی از فوتبال ایتالیا در ذهن اروپایی ها ترسیم بشه.

بعد از فینال جام جهانی حس کردم نه تنها پلاتینی و... که تعداد زیادی از اهالی فیفا هم ضد ایتالیا هستند... بازم میگم حسمه ....!

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
ولی من به هیچ وجه تو کتم نمیره که پلاتینی ضد ایتالیا باشه پلاتینی بیشتر با فوتبال انگاستان مشکل داره اون هم به خاطر کار های مسخره خود اون هاست.

pentoriko

pentoriko

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4695 ارسال
هيچوقت بازي ميشل پلاتيني رو نديدم اما خيلي خيلي دوسش دارم ميشل پلاتيني يكي متعصب ترين هاست نسبت به يووه. هروقت ميبينم كه يوونتوس بازيكنايي امثال ميشل داشته به يوونتوسي بودنم افتخار ميكنم (يه چيزي هم به بابك بگم) بابك افتخارات فرديش رو هم اگه ميتوني به پست بهمن اضافه كن چون من شنيدم آقاي گل سري آ هم يكي دو بار شده

mostafa-juve

mostafa-juve

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1772 ارسال
ميشل پلاتيني از سال 82 تا 87 براي يووه بازي كرد و 147 بازي انجام داد و 68 گل زد و با يووه اين افتخارات رو بدست آورد: Coppa Italia Winner: 1983 European Cup Runner-Up: 1983 European Cup Winners' Cup Winner: 1984 UEFA Super Cup Winner: 1984 Serie A Champion: (2): 1984, 1986 European Cup Winner: 1985 Intercontinental Cup Winner: 1985

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی