پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

روبـرتــو بتـگــا - Bobo-gol

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
64 پاسخ برای این موضوع

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA
یه زمونی شماره 11 یوونتوس رو چه کسایی میپوشیدن انصافن !

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
Spoiler

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21122 ارسال

تصویر

- بتگا یکی از اصیل ترین یوونتوسی هاست، فوتبال خودش رو با یووه شروع کرد ولی در اولین فصل فوتبال حرفه ای ـه خودش به تیم وارسه قرض داده شد که در سری ب کسب تجربه کنه؛ ولی به قدری این بازیکن 19 ساله عالی بود که تحسین همه رو برانگیخت، برای وارسه 30 بازی کرد و 13 گل هم زد و با عنوان آقای گل سری ب به یووه برگشت.
در اولین فصل حضورش در سال 1970، آرماندو پیکی تحت تاثیرش قرار گرفته بود و بتگا در حالی که فقط 20 سال داشت تبدیل شده بود به بازیکن اصلی ـه تیم.
خط حمله خوبی رو به همراه آناستازی تشکیل داده بود و البته حضور بازیکن هایی مثل هالر، کاپلو، کازیو و فورینو که این خط حمله رو ساپورت می کردند باعث میشد بتگا فرصت زیادی برای گلزنی به دست بیاره. در اولین فصلش 46 بازی کرد و 22 گل هم به ثمر رسوند که آمار بسیار خوبی براش محسوب میشه.
در اواسط فصل بود که پیکی جای خودش رو به ویچپالک داد، این مربی اهل چک برای 3 سال هدایت یووه رو به عهده داشت.
در فصل بعد بتگا فوق العاده بود و مثل یک موتور گلزنی داشت عمل میکرد اما اواخر نیم فصل اول بود که مصدومیت شدیدی به سراغش اومد و برای مدتی از میادین فوتبال دور بود. ویچپالک میگه اگه بتگا مصدوم نمیشد میتونست رکورد عجیبی در گلزنی رو به ثبت برسونه ! بتگا در 14 بازی 10 گل به ثمر رسونده بود فقط در سری آ !
درخشش بتگا طوری بود که بازی های بسیار عالی ـه کاپلو و آناستازی به چشم نمیومد، بخصوص کاپلویی که به تنهایی برای یووه 6 امتیاز گرفته بود ! و حتی کازیو که فوق العاده بود.
به هر حال به نیم فصل نرسیده فصل برای بتگا تموم شد و این فصل رو با 23 بازی و 15 گل زده به پایان رسوند. یووه در نهایت قهرمان سری آ شد.
در فصل 72-73 بتگا هنوز آثار مصدومیت رو در خودش می دید، از اون بوبوگل سابق فاصله گرفته بود و البته با اضافه شدن خوزه آلتافینی یک رقیب جدید پیدا کرده بود. هر چند بازم بازیکن اصلی ـه تیم بود اما آمار گلزنی ـه خوبی نداشت. با اینکه یووه قهرمان سری آ شد اما فصل خوبی برای بتگا نبود و در 44 بازی تنها 11 گل به ثمر رسوند.
در فصل بعد یووه یک مهاجم نامدار دیگه رو هم به خدمت گرفت، پائولو روسی !
حالا رقابت در خط حمله به حداکثر خودش رسیده بود. در این فصل هم بتگا سال خوبی نداشت و طی 32 بازی 10 گل به ثمر رسوند.
کارلو پارولا، اسطوره یووه به عنوان مربی هدایت تیم رو به دست گرفت. بتگا در این فصل رفته رفته به روزهای خوبش برگشت اما رقابت به قدری سنگین بود در خط حمله که یک تعلل کوچیک هم میتونست باعث نیمکت نشینی بشه، ضمن اینکه در خیلی از بازی ها به عنوان مهاجم کاذب به کار گرفته شد و همین باعث شد که در 47 بازی تنها 10 بار موفق به گلزنی بشه. هر چند یکی از خوب های یووه بود بتگا.
در فصل دوم پارولا، بتگا دوباره تبدیل شد به بازیکن اصلی ـه تیم. البته غیبت روسی هم بی تاثیر نبود. به هر حال بتگا فصل خوبی رو داشت و در 38 بازی 16 گل زد.
در فصل 1976 جووانی تراپاتونی به یووه اومد و حضور تراپاتونی یعنی تغییر و تحول، اما بتگا همچنان مهاجم نخست تیم بود و برای 5 سال پیاپی و تا قبل از ورود بازیکن هایی مثل روسی، بونیک و پلاتینی بازیکن اصلی ـه تیم بود. گلزنی های بتگا تمومی نداشت و بالاخره در 29 سالگی و در رقابت با الساندرو آلتوبلی (اینتر) و پائولو روسی (پروچا) با 16 گل تونست آقای گل سری آ بشه.
در سال های پایانی ـه حضورش در یووه از درخشش بتگا کم شد و البته خریدهای ذکر شده هم بی تاثیر نبودند.
در 32 سالگی به تورونتو بیلزارد کانادا رفت و دو فصلی رو هم برای این تیم بازی کرد و در 34 سالگی از فوتبال خداحافظی کرد ...

بتگا طی 13 سالی که برای یووه بازی کرد مجموعا 7 قهرمانی ـه سری آ، 2 کوپا ایتالیا و یک جام یوفا رو تصاحب کرد.
490 بازی و 149 گل زده با پیراهن بیانکونری ها.

بتگا در پیراهن تورونتو بیلزارد :

تصویر

اینم یک عکس با سایز بالا، قشنگه @};-

تصویر

"بررسی عملکرد ملی ـه بتگا به زودی"
  • Vecchia Signora و اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21122 ارسال
- بتگا که این روزها داره به دور از حواشی به زندگی خودش ادامه میده بالاخره گیر افتاد ! خیلی کوتاه درباره یووه گفته : * از اینکه مربی یووه یک یوونتوسی اصیل هست خوشحالم و از عملکردش بیشتر. * امیدوارم این اصالت فقط در نتیجه گیری نباشه و در تمام قامت باشگاه رسوخ کنه. * دو مهاجم بزرگ به یووه اضافه شدند، میتونه تیم رو جذاب تر کنه. پ.ن : ظاهرا بتگا همچنان با آندره آ جوان مشکل داره ...
  • Bianconero Amore, Vecchia Signora و اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

Sayyed Amir

Sayyed Amir

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5170 ارسال
  • LocationKerman
- احتمالا جانشین لیوناردو توی PSG بشه . :nish:

VA}{ID

VA}{ID

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 656 ارسال

- احتمالا جانشین لیوناردو توی PSG بشه . :nish:

قویا تکذیب شد برادر

The_God_of_Goalkeepers

The_God_of_Goalkeepers

عشق و حال یعنی یوونتوس

• اعضا
  • 5922 ارسال
Jean-Claude Blanc : نه ، کاملا نه ، فرضیه دیدن بتگا بعنوان مرد ترانسفر پی اس جی ، امکان پذیر نیست.

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

الان دیگـه همه چیز خـوبه +x

• اعضا
  • 6960 ارسال
بتـگا " آن ها جواهری را به خدمت گرفتند که می تواند نتیجه بازی را تعیین کند . گلی که توز زد زیبا بود و شاید زیباتر از آن کنترل و حرکت پوگبا بود " " من می گویم که یووه اکنون هم تیم مطمئن و قابل تایید است. یووه حتما نباید با خرید بازیکن بزرگ ساخته شود بلکه می تواند با پرورش بازیکنان جوان نظیر پوگبا پیشرفت کند و بهتر شود و این برای یوونتوس نسبت به سایر تیم ها یک مزیت به شمار می رود "
  • Bianconero Amore و Vecchia Signora از این پست تشکر کرده است

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21122 ارسال
- بتگا در سال 1994 به دعوت خانواده آنیلی (مشخصا امبرتو آنیلی) به یووه برگشت، در 3 سال ابتدایی فعالیتش رسانه ها اون رو مسخره می کردند و می نوشتند که اون وسط این "نخودی" هست و هیچ نقشی در یووه و موفقیت هاش نداره، ولی امبرتو آنیلی گفت : "بتگا نماد اصالت و عظمت یوونتوس هست" بونی پرتی هم در اوایل سال 2000 در مصاحبه ای گفت که "اگه بتگا نبود، الان اسمی هم از موجی و جیرائودو نبود !"
  • Bianconero Amore, Vecchia Signora و اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال

تصویر

بتگا در بازی مقابل فیورنتینا در 16 ژانویه 1972 توانست گلزنی کند . این گل که به زیبایی و در دقیقه 73 بثمر رسید باعث برد یووه در آن بازی شد . اما بتگا بعد از آن مجبور بود مدتی را از میادین دور بماند . دلیل ِ دوری بتگا از میدان عفونت ِ ریه بود که گفته می شد بیماری سِل در آن زمان او را تهدید می کند و به همین دلیل پزشکان به او استراحتی اجباری دادند .
اما روبرتو بتگا مدت خیلی زیادی را استراحت نکرد و در 24 سپتامبر همان سال به میادین بازگشت و برای یوونتوس در پیروزی 0-2 مقابل بلونیا به میدان رفت .

بتگا در همان سال توانست دومین قهرمانی پیاپی خود را با یوونتوس تحت مربیگری ویسپالک جشن بگیرد .
با ورود جیووانی تراپاتونی در سال 1976 به عنوان مربی , بتگا به بازیکن اصلی و محوری یوونتوس تبدیل شد . او در فصل 76-75 نیز برای یوونتوس 18 گل بثمر رساند . بازی های خوب او و گلزنی های پیاپی بتگا دلیلی شد تا پیترو آناستازی در یوونتوس در اکثر بازی ها نیمکت نشین و یا تعویضی باشد و سرانجام آناستازی در پایان فصل از یوونتوس جدا شد و به اینتر رفت .

• Bianconero Amore, D E L P I E R O و Vecchia Signora از این پست تشکر کرده است

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

--------------------------------------------------------

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

moha684

moha684

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4647 ارسال

تصویر

روبرتو بتگا مهاجم ایتالیایی، یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ باشگاه یوونتوس بود.او در دوران اوج خود یکی از بهترین گلزنان در کشورش بود و در 15 سال حضور خود در یووه موفقیت های بزرگ داخلی ای به همراه یووه به دست آورد که او را تبدیل به یکی از محبوبترین بازیکنان تاریخ این باشگاه کرد.

بتگا در 27 دسامبر سال 1950 در تورین به دنیا آمد.او بازیکنی بود که به واسطه ی هوش بالای خود در زمان خود یکی از ترسناکترین مهاجمان فوتبال ایتالیا و جهان بود

بتگا در سال 1961 و در یازده سالگی با پیوستن به تیم های پایه ی یوونتوس به عنوان هافبک، زندگی بیانکونری خود را آغاز کرد و پس از طی دوران رشد در تیم پریماورای یووه در فصل 1968-69 به تیم اصلی راه یافت.اما اولین فصل حضور او در یووه با نیمکت نشینی همراه بود تا اینکه پس از یک فصل نیمکت نشینی در تیم اصلی یووه در فصل 69-70 و در 19 سالگی بصورت قرضی به تیم وارسه در سری ب پیوست.
بتگا در یک فصل حضور خود در تیم وارسه تحت مربیگری نیلز لیدهولم مربی سوئدی این تیم در 30 بازی به میدان رفت و موفق به زدن 13 گل در رقابت های سری ب شد و این تیم را در رسیدن به سری آ یاری رساند.

سپس دوباره به یوونتوس فراخوانده شد.اولین حضور او در تیم اصلی یوونتوس در پاییز سال 1970 بود که سرآغازی بود بر یک دهه موفقیت های بزرگ به همراه تیم شهر زادگاهش.

تصویر

او اولین بازی خود را در سری آ در 27 سپتامبر سال 1970 و در مقابل کاتانیا انجام داد.یوونتوس آن بازی را با نتیجه ی یک بر صفر به سود خود به پایان برد و زننده ی گل برتری یووه در آن بازی هم کسی نبود جز بتگا.
بتگا در این فصل به همراه یوونتوس در 28 بازی در سری آ به میدان رفت و موفق به زدن 13 گل شد و در مجموع کل بازیهای یووه اعم از رقابت های اروپایی و کوپا ایتالیا و دوستانه در این فصل 46 بار به میدان رفت و موفق شد 22 بار دروازه ی حریفان را باز کند.یووه در آن فصل مقامی بهتر از چهارمی بدست نیاورد.
در فصل 71-72 بتگا تنها در 14 مسابقه ی لیگ موفق شد 10 بار دروازه ی حریفان را باز کند و در مجموع 23 بار در رقابت های مختلف برای یووه به میدان رفت و موفق به زدن 15 گل در تمام رقابت ها شد. در این فصل او به همراه یووه اولین اسکودتوی خود را بدست آورد. او پس از گلزنی در مقابل فیورنتینا در تاریخ 16 ژانویه ی 1972 بدلیل عفونت ریوی که مقدمه ی ابتلای او به بیماری سل بود تا سوم سپتامبر سال 72 دور از میادین بود و در این تاریخ و در مقابل تیم ورونا در رقابت های کوپا ایتالیا یک بار دیگر و البته به عنوان یار تعویضی به میادین بازگشت.

بتگا در همین فصل(72-73) به همراه یووه دومین اسکودتوی خود را هم بدست آورد.او در این فصل در تمام رقابت ها 43 بار با لباس یووه به میدان رفت و در مجموع 11 بار موفق به گشودن دروازه ی حریفان شد.

در طی دو فصل پیاپی 73-74 و 74-75 بتگا فروغ چندانی در گلزنی نداشت و در هر یک از این دو فصل در تمام بازیها تنها موفق شد 10 بار دروازه ی حریفان را باز کند و در حالی 20 گل در طول این دو فصل به ثمر رساند که در مجموع 79 بازی برای یووه انجام داد.
البته در فصل 74-75 یووه با 18 پیروزی و 7 تساوی و 5 باخت به همراه بته گا باز هم مقام قهرمانی لیگ ایتالیا را بدست آورد و بتگا زننده ی تنها 6 گل یووه در این فصل از سری آ بود.

در طول فصل 75-76 بتگا 36 بار در مجموع رقابت ها با پیراهن یووه به میدان رفت و موفق شد 18 بار با لباس یووه گلزنی کند که 15 تای ان در قالب رقابت های لیگ و در 29 بازی بود.

فصل 76-77 مصادف بود با چهارمین اسکودتوی بتگا. این فصل در شرایطی آغاز شد که پیترو آناستازی زوج بتگا در خط حمله در تابستان سال 76 به تیم اینتر پیوست و بتگا مرد اول خط حمله ی یووه لقب گرفت.
بتگا در این فصل به همراه یووه و با مربیگری جیووانی تراپاتونی در حالیکه به عنوان مرد اول خط حمله ی یووه شناخته میشد در 30 بازی در لیگ به میدان رفت و موفق شد 17 بار دروازه ی حریفان را باز کند.این بهترین عملکرد او از لحاظ آماری در رقابت های یک فصل از سری آ بود.

تصویر

در طی دو فصل 77-78 و 78-79 بتگا در مجموع 60 بار در سری آ برای یووه به میدان رفت و موفق شد در مجموع 20 گل به ثمر برساند.ضمن اینکه در فصل 77-78 پنجمین اسکودتو خود را نیز به همراه یووه بدست آورد.

بتگا از فصل 79-80 تا آخرین فصل حضور خود در یووه یعنی 82-83 در مجموع 87 بار در سری آ به میدان رفت و در مجموع 32 گل برای یووه به ثمر رساند.

بنابراین او به همراه یووه 326 بار در سری آ به میدان رفت و موفق به زدن 129 گل در این رقابت ها شد و در مجموع دوران فوتبال خود در تمام رقابت های ملی و باشگاهی 490 بار به میدان رفت که ماحصل آن به ثمر رساندن 179 گل بود.

او دو سال آخر فوتبال خود را در تیم تورنتو بلیزارد در لیگ NASL گذراند و در سال 1984 از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

تیم ملی ایتالیا
بتگا اولین بار در سال 1975 برای بازی در مقابل فنلاند به تیم ملی فرا خوانده شد.در سال 1981 در حالیکه خود را برای رهبری تیم در جام جهانی 1982 آماده میکرد در رقابت های جام قهرمانان اروپا در برخوردی که با دروازه بان تیم اندرلخت بلژیک داشت دچار مصدومیت شدیدی شد و از ناحیه ی لیگامنت زانو به شدت آسیب دید و در حالیکه ایتالیا در رقابت های 1982 قهرمان جهان شد او در حسرت رسیدن به قله ی فوتبال دنیا ماند.
او در مجموع 42 بار با لباس تیم ملی ایتالیا به میدان رفت و موفق ه زدن 19 گل در بازیهای ملی شد.

افتخارات

بتگا در دوران ورزشی خود 7 اسکودتو در سالهای 71-72 و 72-73 و 74-75 و 76-77 و 77-78 و 80-81 و 81-82 به همراه یووه بدست آورد.

دو قهرمانی کوپا ایتالیا در سالهای 78-79 و 82-83 و یک قهرمانی در جام یوفا در سال 76-77 نیز در کارنامه ی افتخارات او به چشم میخورد.

بتگا در مجموع 490 بار در رقابت های مختلف برای یووه به میدان رفت و در کل این بازیها 179 بار با لباس یووه موفق به گلزنی شد.

ضمن اینکه در کارنامه ی او 30 بازی با تیم وارسه با 13 گل و 42 بازی با تیم تورنتو بلیزارد با 19 گل هم به چشم میخورد.

مدیریت

تصویر

بتگا در سال 1994 به دعوت امبرتو آنیلی دعوت به همکاری شد و با آنتونیو جیرائودو و لوچانو موجی سه گانه یووه رو تشکیل دادند. جیرائودو به عنوان مدیرکل و موجی به عنوان مدیر ترنسفر باشگاه فعالیت می کردند و بتگا به عنوان مدیر داخلی تیم که در امور ترنسفرینگ هم گاهی اوقات دخالت میکرد مشغول فعالیت بود. این گروه 12 سال در کنار هم کار کردند و یووه رو تبدیل به یکی از غولهای فوتبال اروپا کردند، قهرمانی های متعدد، فینالیست شدن های چندباره در لیگ قهرمانان اروپا و توانا بودن در هزینه های سنگین حاصل تلاش 12 ساله "سه گانه" معروف یووه بود. در سال 2006 و در پی اون مسائل تبانی کادر مدیریت یووه به کلی از هم پاشیده شد و در سال 2007 بتگا رسما از یوونتوس جدا شد.
در سال 2009 بود که بی گناهی بتگا در مسائل سال 2006 ثابت شد و به دعوت دوباره خانواده آنیلی به مجموعه یوونتوس برگشت و به عنوان معاون رئیس باشگاه و مسئول مناطق ورزشی یوونتوس مشغول به کار شد و البته در کنار مدیر ترنسفر یووه سعی میکرد به جذب بازیکنان نیز کمک کند ولی این بار بتگا دوام زیادی نداشت و تنها بعد از 1 سال کار استعفا داد.
روبرتو بتگا رو امبرتو آنیلی جدید می دانستند، چون شعور بالایی از مسائل فوتبالی داشت و در حالی که بخش زیادی از موفقیت های گروه مدیریتی به موجی و حتی جیرائودو تمام میشد در پشت پرده این بتگا بود که با مشاوره های به موقعش همیشه کمک بزرگی برای یووه بود.

Spoiler

• Bianconero Amore, Soheil Bianconeri, Ale10Forever و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

07962666510773579882.jpg

"No color will ever be brighter for me than black and white." - Alessandro Del Piero

Guest_Il Guerriero_*

Guest_Il Guerriero_*
  • مهمان

تصویر

27 دسامبر ؛ بوبو گل 63 ساله شد . تولدت مبارک اسطوره

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال

روبرتو بتگا بازیکن فراموش نشدنی یوونتوس که 326 بازی برای یووه انجام داد ، در مصاحبه امروز خود در مورد آنتونیو کونته و شرایط یووه و سایر تیم های ایتالیایی گفت .

" کونته 3 قهرمانی لیگ را بدست آورد و چیزی دیگری برای گفتن وجود ندارد ، اما حد ِ یوونتوس در اروپا در حد ِ همان تیم های ایتالیایی است "

" اگر ما در رنکینگ لیگ اروپایی سقوط می کنیم ، این بخاطر (نتایج یوونتوس در اروپا) یوونتوس نیست ، بلکه این به این دلیل است که بیانکونری تنها تیمی است که توانسته به نیمه نهایی برسد ، این مشکل اصلی ما است "

" بنظر می رسد که ما نمی خواهیم که مشکلات را آنالیز و تجزیه تحلیل کنیم . چگونه است که بسیاری از تیم های اسپانیایی در مراحل نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ قهرمانان حضور دارند ؟! "

" این مشکل اصلی ما است و دلیل اینکه ما از تیم های پرتغالی (بنفیکا) در رنکینگ یوفا عقب تر قرار گرفته ایم ، این است که فوتبال ایتالیا نمی تواند رو به جلو پیش برود "

" البته ممکن است که این یک مشکل ِ دوره ای باشد . ناپولی در مرحله گروهی 12 امتیاز گرفت و در واقع در شرایط عادی حذف نشد ، ما این فرصت را داشتیم که بهتر باشیم "

• Bianconero Amore, D E L P I E R O, Vecchia Signora و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال

روبرتو بتـگا امروز 27 دسامبـر 64 ساله شد | 13 فصل بیانکونری ، 481 بازی ، 178 گل |  7 اسکودتو ، 2 کوپا ایتالیا ، 1 جام یوفا

74333277756906084800.jpg

23988364032772083413.jpg

• Bianconero Amore, AAG, Orphée و 10 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال

روبرتو بتگاه و کلودیو جنتیله | دو تا از بزرگـترین بازیکنان یووه در دهـه 70

15026805801731675126.jpg

• Bianconero Amore, juve's fan, mory و 16 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6359 ارسال
  • LocationRasht

آخر صفحه بود... 45 سال پیش در چنین روزی، اولین بازیشو برای یووه انجام داد مقال کاتانیا و گل پیروزی بخش رو به ثمر رسوند...

ekzmj03234hjn3pxo55b_thumb.jpg

• Bianconero Amore, juve's fan, mory و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

They SURVIVED ... That's What Make Them Assets ! i

JB.png

Bianconero Amore

Bianconero Amore

بازیکن خارجی

• اعضا
  • 3620 ارسال

مصاحبه ای کرده بود دیروز :‌

شما یکی از سمبل های زنده ی تاریخ یوونتوس هستید که می توانید چندین نسل از هواداران  را در مورد نقش دو گانه ی بازیکن - مدیر به هیجان بیاورید ، اولین خاطره ای که از این تجربه ی دوگانه به ذهنتان می آید چیست؟

• چقدر زمان داریم؟ تا ساعت ۱۰:۳۰ شب؟ (می خندد). به نظر می آید که تاریخ  حضور۳۷ ساله ی من در یوونتوس در رو شنبه عصر در روز امتحان کُمبی زاده شد. و من ۹ سال و ۹ ماه سن داشتم.اگر آن روز نبود ، ۳۶ سال بعد از آن هم به دنبالش نمی آمد.
  • زیباترین لحظه ، در واقع ، شروع هر چیزی است. همیشه وقتی به عقب نگاه می کنم ، از اینکه چطور من را بین ۳۰۰ بچه ی دیگر انتخاب کردند حیرت می کنم.واضح است که این مهم ترین لحظه است.چون ساز و کاری را شروع کرد که البته به همان اندازه مانع بر سر راهش بود.مثل مصدومیت ها. نظر دیگرهم این است که که حتی بعد از ۳۷ سال ، من ارضا نشده ام ، با اینکه قهرمانی ها و جام های زیادی کسب کرده ام ... نه . آن روح و آدرنالینی که بر جا می گذارید ... یک بار که به دست می آورید در طول زمان باقی می ماند و حفظ می شود.

آیا حسرتی دارید؟ و اگر دارید چه حسرتی؟

• مطمئنا یکی هست ، من همواره گفته ام ، تنها یک بازی در طول زندگیم است که میتوانم نام ببرم ،[ فینال جام باشگاه های اروپا ۱۹۸۳ در] آتن.زیرا آن آخرین بازیم با یوونتوس بود ، ۳ روز بعد من به آمریکای شمالی رفتم و می توانستم با یک جام اروپایی با یووه خداحافظی کنم... می توانست این خداحافظی در بهترین حالتش باشد.ناامیدی من حتی بیشتر می شود زیرا در آن بازی ما -از جمله خود من- یووه نبودیم .به تیمی باختیم که بهتر بود و بهتر بازی کرد.اما آن شب و  نه حتی حالا  تسلیم نشدم...

آیا بازیکنی وجود دارد که سوای نسل ، دوست داشتید با اون همبازی باشید؟

• وقتی یک بچه بودم ، بتی داشتم به نام عمر سیووری.و احساسات فوق العاده ای داشتم وقتی به عنوان ناظریا سرپرست برای مسابقات زیر ۲۰ سال به آرژانتین یا برزیل می رفتیم و او همراه ما بود. او را به عنوان دوست و همکار می دیدم کسی که بت و الگوی من بود.کسی که وقتی ده ساله بودم برای کرنر زدن به اون توپ می دادم! واقعا خارق العاده بود.

در طول آن دوره ، آیا شکست خاصی در نقل و انتقالات را به یاد می آوری؟

• مشهورترینش که فکر می کنم همه بدانند ، کریستیانو رونالدو بود. زیرا ما با پرتغالی ها و سالاس مذاکره کرده بودیم ، اما سالاس ناگهان زیر بار انتقال نرفت و معامله به هم خورد.

۷ می ۲۰۰۶ ، اشک هایت در بازی یوونتوس و پالرمو در قلب همه ی یوونتوسی ها رخنه کرد ، قلب هایی که آن روزها به شدت برای یووه می تپید و در ادامه آنچه اتفاق افتاد و ما به آن کالچوپلی می گوییم ... آنها اشک خشم بودند ، نا امیدی و یا ...؟

• ولی انها اشک شوق بودند ، آن اسکودتو چهاردهمین اسکودتوی من بود ، هفت تا به عنوان بازیکن و هفت تا به عنوان مدیر. من به آن دست یافته بودم و شدیدا خوشحال بودم.

سه کلمه در ارتباط با یوونتوس بگو؟

• مم ، یک عشق پیچیده می تواند باشد ، شوق و ثبات. البته نمی خواهم حرف هایم را تفسیر کنم ، امابه همین خاطر است که یووه ، یووه است.چون وقتی می گویم عشق ، فکر می کنم اگر همین سوال را از یکی از تماشگران هم بپرسید ، جواب مشابهی می شنوید. ثبات چیزی است که برای همه و نه فقط من یک حقیقت اثبات شده است. اما فکر می کنم یوونتوسی ها بیشتر از هر کس دیگری آن را درک می کنند.

• GioVanni Agnelli, juve's fan, mory و 10 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

“Heartbreak is how we mature… There is almost no path a human being can follow that does not lead to heartbreak.”

Soheil Bianconeri

Soheil Bianconeri

• اعضا
  • 6960 ارسال

امـروز تـولد 65 سالگی روبرتو بتگا

مهاجم سابق یوونتوس با 490 بازی و 179 گل 

45098234894955523890.jpg

7 اسکودتو |  2 کوپا ایتالیا | 1 یوفا کاپ 

بهترین گلزن فصل 70-69  و  80-79

تو لیست بهترین های جام جهانی سال 1978 هم بود

34057947554974232950_thumb.jpg

• Bianconero Amore, mory, MaMpIeRo و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

08208187537491337092.jpg

GranDe Buffon

La Juve é Del Piero

يوونتوس يعني دل پيرو

juvenilia-xs

juvenilia-xs

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 273 ارسال

یک اسطوره ی به تمام معنا بیانکونری

وقتی که چند سال قبل از سمتش در تیم استعفا داد یه جورایی کم کم بعضی مسائل شروع شد.

(تولد 66 سالگی)

:53: Boun Compeleanno Grande BETTEGA :53:

• mory, tecra, ace of glass و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

.

tecra

tecra

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 2515 ارسال

یک اسطوره ی به تمام معنا بیانکونری

وقتی که چند سال قبل از سمتش در تیم استعفا داد یه جورایی کم کم بعضی مسائل شروع شد.

(تولد 66 سالگی)

:53: Boun Compeleanno Grande BETTEGA :53:

تازه 66 سالش شده؟! ده سال پیش یادمه تمام موهاش سفید بود.. گفتم دیگه الان 90 رو رد کرده  :22:

• mory, Camel Blue و juvenilia-xs از این پست تشکر کرده است

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی