پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

روبـرتــو بتـگــا - Bobo-gol

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
64 پاسخ برای این موضوع

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21136 ارسال

تصویر

روبرتو بتگا ، بازیکن افسانه ای و محبوب یوونتوس . بتگا در سال 1950 در شهر تورین به دنیا اومد و تبعا فوتبال خودش رو هم از یک تیم تورینی یعنی یوونتوس آغاز کرد .
بتگا از سال 1968 تا 1983 در خدمت یوونتوس بود و فقط یک مقطع کوتاه یک ساله رو ( 1969-1970) به صورت قرضی در تیم وارسه ( Varese ) بازی کرد .
بتگا در یوونتوس جمعا 326 تا بازی انجام داد که 129 تا گل زد .
بتگا رو میشه یکی از بهترین مهاجمین تاریخ یوونتوس نام برد ، چندین و چند گل بتگا در تاریخ یوونتوس ثبت شده اند .
روبرتو بتگا ، سال اخر فوتبال خودش رو در یک تیم آمریکایی به نام Toronto Blizzard سپری کرد و بعد از ان در سال 1984 از فوتبال خداحافظی کرد .
بتگا در عرصه ملی نیز از سال 1975 به تیم ملی دعوت شد و تا سال 1983 یعنی اخرین سال حضورش در یوونتوس در خدمت تیم ملی بود و 42 بازی انجام داد که موفق شد 19 گل هم به ثمر برسونه .

تصویر

افتخارات کسب شده روبرتو بتگا :
درسال 1980 با 16 گل زده بهترین گلزن سری آ شد .
7 بار اسکودتو رو کسب کرد ، 2 بار کوپا ایتالیا و یک بار نیز جام یوفا .

خلاصه روبرتو بتگا :
نام : روبرتو ( roberto )
نام خانوادگی : بتگا ( Bettega )
تاریخ تولد : 27 دسامبر 1950 ( 58 ساله )
محل تولد : تورین ، ایتالیا

• مهدی تورین . آتزوري و jigartala2020 از این پست تشکر کرده است

Rey

Rey

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 362 ارسال
تصویر

روبرتو بتگا در 27 دسامبر 1950 در تورین ایتالیا به دنیا آمد.
هوش قابل توجهی داشت و یکی از بهترین و ترسناک ترین مهاجم جهان بود. به صورت عمده برای یوونتوس بازی کرد. (لقب وی  پر سفید نبود)
وی در سال 1961 به عنوان هافبک به تیم جوانان یوونتوس رفت.
در سری مسابقات 1968- 69 نیمکت نشین بود.
در 19 سالگی به باشگاه ویرس ( Varese) رفت و زیر نظر نیلز لیدهولم با زدن 13 گل این تیم را در   پایان در بالاترین مقام قرار داد و آن ها را به سری آ, آورد.
لیدهولم در مورد وی گفته است:
او به طرز وحشتناکی قدرت و تنومندی را با مهارت تکنیکی متحد می کند. در هوا به صورت مخصوصی قدرتمند است و می تواند با هر 2 پا به توپ ضربه بزند.
تمام چیزی که او نیاز دارد بالا بردن تجربه است و بعد از آن بدون شک به  عنوان نیرویی محسوب و قابل اطمینان خواهد بود.

با بازگشت به یوونتوس اولین بازی خود را در 27 سپتامبر 1970 در برابر کاتانیا انجام داد و گل پیروزی را به ثمر رساند.
وی فصل را با 13 گل در 28 بازی به اتمام رساند و در فصل بهد نیز, تنها در 14 بازی موفق شد 10 بار گلزنی کند.
در 16 ژانویه 1972 در برابرفیورنتینا یک گل زد ولی این گل برای مدتی آخرین گل وی بود زیرا مجبور شد به دلیل عفونت ریه و برای مدتی دور از فوتبال باشد... واین اولین قدم های ابتلای وی به سل بود...
در هر حال او برای مدتی زیاد دور نماند و در 24 سپتامبر همان سال بازگشت و تیم را به دومین قهرمانی پیاپی لیگ رساند.
با آمدن جیووانی ترپتونی در سال 1976 به عنوان مربی, بتگا مرد اصلی خط حمله بیانکونری شد در حالی که پیترو آناستازی مرد قبلی این پست
در تابستان همان سال به اینترناسیونال رفته بود...

در سال 1975 بتگا اولین فراخوان تیم ملی ایتالیا را برای بازی در مقابل فنلاند دریافت کرد.
وی در جام جهانی 1978 نیز به کار خود ادامه می داد و مطمئنا می رفت که تیم را برای جام جهانی 1982 رهبری کند اما این رویا به پایان رسید هنگامی که
با برخورد با دروازه بان اندرلخت در بازی های جام ملت های اروپا در سال 1981 برخورد کرد و مجبور به تحمل خسارت رباط زانویش شد... اما وی رنج بیشتری را با
از دست دادن رقابت های سال 1982 که در آن ایتالیا قهرمان شد,  تحمل کرد...
بالاخره به میادین بازگشت و در فصل 1982- 83 توانست باز هم به اوج برسد...

وی بعد از باخت یووه به هامبورگ در فینال جام اروپا در آتن از فوتبال در اروپا خداحافظی کرد...
البته بعدا به درخواست آمبرتو آنیلی که از او می خواست رئیس فاسدی باشد (؟)* به این باشگاه برگشت...
2 سال نیز در لیگ آمریکا برای تورنتو بلیزارد بازی کرد و در هر دو فصل به تیم کمک کرد تا در بالای جودل قرار بگیرد...

وی پسری به اسم الکساندر دارد که وی نیز فوتبال بازی می کند و کاپیتان تیم جوانان یووه بود و اولین حضورش را در 24 مارچ 2007 در لیگ استاندارد (؟) تجربه کرد.

برخی از نکات مهم دوران حرفه ای بتگا:

*وی در مجموع 326 بازی برای یوونتوس انجام داد و موفق شد 129 بار گلزنی کند.

*42 بار برای ایتالیا به میدان رفت و 19 گل زد.

* در طول سال های 1972- 1982 7 بار قهرمانی لیگ, یک قهرمانی در جام یوفا در 1977 و دو قهرمانی در جام حذفی باشگاه های ایتالیا در سال های 1979 و 1983 تجربه کرد...

* در سال 1980 با 16 گل بهترین گلزن سری آ شد.

* در مورد فهم درست این مطلب شک دارم.

ترجمه: علی

منبع: http://en.wikipedia....Roberto_Bettega

ـــــــــــــــــــــ
ـــــــــــــــــــــ

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21136 ارسال
سلام دوستان من روبرتو بتگا ، یک پسر داره . الساندرو بتگا اولین بازی خودش رو برای یوونتوس در 24 مارچ 2007 در یک دیدار دوستانه مقابل استاندار لیژ بلژیک انجام داد . در سال 2007 به سیه نا رفت و در نیم فصل به مونتزا رفت که طی 13 بازی ، 3 گل به ثمر رسوند . در پست هافبک بازی میکنه ، 21 سالشه و 184 سانتی متر قد داره ! مونتزا در دسته C1/A بازی میکنه و سال پیش پنجم شد . با تشکر **

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21136 ارسال
الساندرو بعد از يك سال حضور در مونتزا ، امسال در تيم راونا در سري ب بازي ميكنه . راونا يكي از تيم هاي ضعيف سري ب هست و امسال هم فعر نشين هستند . تا الان بيش از 10بازي براي راونا انجام داده الساندرو . -------------------------------------------------------

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21136 ارسال

خیلی دلم برای بتگا تنگ شده !
فصل پیش تو چند تا بازی اومد ورزشگاه، ولی امیدوارم روزی بیاد تو کارهای مدیریتی یوونتوس.

از بعد قضیه کالچیوپولی بتگا سکوت کرده و خیلی حرف نزده، اما مطمئنم که حرف برای گفتن زیاد داره.
بتگا عاشق یوونتوسه ...

اینم عکس های جشن تولد یوونتوس در سال 2006 :

تصویر

لیپی و بتگا ...

[img width=480 height=333]http://www.gazzetta.it/Fotogallery/Tagliate/2006/11_Novembre/01/JUVE/11.JPG[/img]

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
توی اون عکس که اکه اشتباه نکنم کنار اناستازی ایستاده شبیه داوران کشتی کج شده!!

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21136 ارسال

روبرتو بتگا در مصاحبه ای گفته : علت جدایی دوباره من از یوونتوس این بود که احساس کردم یووه در حال تغییر هست و من هم جزئی از اون تغییر هستم،
+گزارشگر ازش میپرسه ولی آنیلی شما رو میخواست !
بتگا میگه من الان 40 ساله که یوونتوسی ام و در کنار خانواده آنیلی هستم، مشکلی با آندره آ نداشتم فقط احساس کردم برم بهتره، اما از هیچ کمکی به یووه و آنیلی فروگذار نخواهیم بود.
بعد هم گفته : کاری که آنیلی داره انجام میده توام با ریسک هست، بازیکن جوون همون قدر که اشتباه میکنه به همون اندازه هم انگیزه داره و همین باعث شکوفایی تیم میشه، اما نباید از یووه کنونی توقعات بالا باشه و باید بزاریم در آرامش کارشون رو انجام بدند.

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21136 ارسال

آلساندرو پسر روبرتو بتگا گفته : من با دچلیه، مارکیزیو و جووینکو در یک تیم بودیم و با هم به تیم بزرگ سالان اورده شدیم ولی چون پسر بتگا بودم با من برخورد خوبی نشد (دقیقا بعد از کالچوپولی این 4 بازیکن به تیم بزرگسالان اورده شدند)، من هم مثل بقیه یک یوونتوسی ام و در تمام تیم های پایه یووه بازی کردم، اما پدرم به من آرامش داد.

گفتنی ست که آلساندرو در تیم Valle del Giovenco بازی میکرد به همراه بیریندلی،
Valle del Giovenco همون جور که در تاپیک بیریندلی گفتم در ژانویه 2010 به علت بدهی منحل شد.

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
سایت

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
اخرین گل ربرتو بتگا
04/10/1983
( همون فصلیه که یووه فینال اروپا رو به هامبورگ واگذار میکنه - بازی با هامبورگ اخرین بازیه بتگا با پیراهن یووه بوده )

استادیوم کوموناله _ یووه 5 اسکولی 0

زوف . پراندلی . کابرینی . ماسیمو بونینی . جنتیله . شیره ا . بتگا . تاردلی . پائولو روسی . پلاتینی . بونیک

[img width=480 height=336]http://www.oleole.com/media/main/images/member_photos/group2/subgrp294/ilcapitanoreachesano_368766.jpg[/img]

ربرتو بتگا گل 178 خودش رو به اسکولی زد .یووه این بازی رو با 5 گل به سود خودش تموم کرده که بتگا اولین گل یووه و گل 178 خودش رو ثبت کرد .

تصویر

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
ایتالیا و ارزانتین ... جام 1978 همگروه بودن ...ایتالیا این بازی رو در زمین ارزانتین میزبان ... یک به صفر برد ...
تک گل اون بازی رو ربرتو بتگا زد ....این جام 1978... درد عظیمیه ... واسه من ... ایتالیایی بدشانس...

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
کسی میدونه .. چرا بتگا ... فصل 81.82... که به جام 1982 منتهی میشده .. اینقدر کم بازی واسه یووه کرده ؟طوری که ویردیس و گالدریسی رو بهش ترجیح میدادن ؟توی لیگ 7 بازی و 5 گل !!!!!! مصدوم بوده و یا ....؟ توی جام حذفی از خوب بوده امارش بازی کرده ... 4 بازی و 2 گل بطوری که با ویردیس به یه اندازه بازی کرده ... جام قهرمانی ... امارش نسبت به بقیه بد نبوده .. 3 بازی و 1 گل ...فقط .. بازی هاش توی لیگ .. واسه من تعجب اوره ...!!!!!!

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21136 ارسال

کسی میدونه ..
چرا بتگا ... فصل 81.82... که به جام 1982 منتهی میشده .. اینقدر کم بازی واسه یووه کرده ؟
طوری که ویردیس و گالدریسی رو بهش ترجیح میدادن ؟
توی لیگ 7 بازی و 5 گل !!!!!!
مصدوم بوده و یا ....؟

مصدوم بوده، مصدومیت خیلی بدی هم داشته و حتی "هورا یوونتوس" اون موقع از احتمال خداحافظی بتگا نوشته بود !
ولی بعد از عمل مشخص میشه که به چند ماه استراحت نیاز داره و میتونه برگرده،
و همینطور هم میشه و فصل بعدش هم 40 بازی انجام میده واسه یووه تو 31 سالگی !

مسعود

مسعود

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3178 ارسال

روبرتو بته گا ، اسطوره ی بانوی پیر و مدیر سابق یوونتوس نظر خود در مورد عملکرد تیم در فصل جاری را اعلام کرد :

" یوونتوس نسبت به فصل گذشته پیشرفت بسیار زیادی کرده است ، این تیم نمایش بسیار زیبایی را ارائه می دهد که باعث می شود که آن را یکی از مدعیان بدانیم "

وی در ادامه از شانس و عواملی که باعث می شود یوونتوس را یکی از مدعیان دانست می گوید :

" یوونتوس بازیکنانی تاثیر گذار در اختیار دارد و علاوه بر این یوونتوس بر خلاف تیم های دیگر ، روند ثابتی را طی می کند ، حتی میلان نیز در نمایش های خود ثباتی مانند یوونتوس ندارد "

Drughi

Drughi

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 9091 ارسال
روبرتو كبير 60 سالگيت مبارك !

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21136 ارسال

موقع تولدش تو فروم نبودم؛
منم تولد بتگا رو تبریک میگم،
یکی از محبوب ترین شخصیت های یوونتوسی هست برای من و امیدوارم موفق باشه،

بتگا تا مدت ها برترین گلزن بازی های خارجی یووه بود تا اینکه الکس رکوردش رو شکست.

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21136 ارسال

پروفایل روبرتو بتگا یا همون روبرتو بته گل!

تصویر
Avi
http://www.mediafire...a5d4s8ro7jx4sak
3gp
http://www.mediafire...o5grlh6m9pbzu21

[move]Auguroni ad uno dei piu grandi giocatori che abbiano militato nella nostra Juve[/move]

این کلیپ رو ببینید؛
توی این کلیپ میگه که بونی پرتی و بتگا هر کدومشون در مقطعی یک یوونتوس هیجان انگیز و جذاب رو ساخته بودند.
بتگا قادر بود تیم رو رهبری کنه و بهش نظم بده با اینکه یک مهاجم بود؛

گل پشت پای بتگا رو هم نشون میده؛ بازیکنی که در دهه 70 این مدل گلها رو بزنه واقعا بازیکن بزرگی بوده.

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان

گل بتگا باعث قهرمانی یووه در هفته اخر فصل 1976.77 میشه ...

یوونتوس 2 سمپدوریا 0

یووه واسه قهرمانی در هفته اخر لیگ ایتالیا... به برد نیاز داشته ...و رقابت تنگاتنگ و شونه به شونه ای با تورینو واسه قهرمانی داشته ...

هفته اخر سری ا ... یووه به زمین سمپدوریا میره .... تا واسه قهرمانی بجنگه ...

بتگا با ثبت گل اول یووه .... شادی رو به اردوی راه راه پوشان تورین می یاره ...

بتگا فصل 76.77 موفق شد....... 17 گل در سری آ به ثمر برسونه ...

یه گل در لیگ حذفی ایتالیا زد ...

5 گل هم در جام یوفا زد ...

تصویر

خلاصه ویدئویی سمپدوریا یووه ...1977

جالب اینکه مارجلو لیپی هم از بازیکنان سمپدوریا بوده ...

یووه این فصل قهرمان یوفا هم شد ... که بتگا توی بازی برگشت و در زمین اتلتیک بیلبائو به گل رسید و گل زده در خانه حریف ... باعث قهرمانی یووه شد ...

بتگا این فصل با 23 گل بهترین گلزن یوونتوس انتخاب میشه ..

Guest_alessandro1985_*

Guest_alessandro1985_*
  • مهمان
یه سری مسابقات بوده ر سطح اروپا با نام " Inter-Cities Fair s Cup " که یه مدتی توی اروپا انجام میشده ...

فصل 1970.71 یووه توی این مسابقات حاضر بوده ...

مرحله 16/1 این مسابقات یووه و بارسلونا در نیوکمپ به مصاف هم میرن ... 20 اکتبر 1970

بارسلونا 1

یوونتوس 2

بازیکنان یووه :

تانکاردی . اسپینوزی . فورینو . کوکوردو . مورینی . سالوادوره . ربرتو بتگا . مارکتی ( کائوزیو ) . اناستازی ( نوولینی ) . کاپلو . هالر

مربی :

ارماندو پیکی (Armando Picchi )

گلها :

هلموت هالر المانی . ربرتو بتگا
یووه تو این بازیها به فینال میرسه و نایب قهرمان میشه ...

در باره بتگا نوشتن که ، بتگا توی ضربات سر استاد بوده و همچنین در ضربه زدن با هر دو پا تبحر کافی رو داشته ...

در فصل 1979.80 بعنوان بهترین گلزن سری آ انتخاب میشه ...

ملتهای 1980 و همچنین جام جهانی 1978 حاضر بوده ..

اینجور که من فهمیدم مدتی بیماری عفونی ( سل ) میگیره و از فوتبال دور میشه !!!

ADP10

ADP10

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 13317 ارسال
  • LocationOttawa , ON ,CA
فكر كنم مادر طبيعت هد زني مثل روبرتو نزائيده امثال علي دايي و بيرهوف و ... بايد بشينن دستمال بندازن جلوش :1: هد كه نميزد ، شهاب ٣ شليك ميكرده سمت دروازه :1:

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی