پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

روبــرتــو بــاجــو - Il Divino Codino

* * * * * 1 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
286 پاسخ برای این موضوع

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21103 ارسال

تصویر

روبرتو باجو ، متولد کالدونوی ایتالیا در سال 1967 .
بودای کوچک ایتالیا فوتبال خودش رو از تیم ویچنزا شروع کرده و سپس نیز فیورنتینا . بازی های خوب باجو در فیو سبب شد تا مسئولین یوونتوس در صدد جذب این بازیکن برآیند .
سر انجام در سال 1990 باجو با مبلغی بالغ بر 19 میلیون به یوونتوس پیوست و این آغاز حماسه آفرینی ها و شکوه برای او و یوونتوس بود !
باجو 5 سال در یوونتوس موند و طی 201 بازی ، 115 گل برای یوونتوس به ثمر رسوند .
انتقال باجو از یووه به میلان ، اونم میلانی که دل خوشی از باجو نداشت همه رو شوکه کرد ! در میلان دوران چندان خوبی رو نداشت و به ترتیب به باشگاه های بولونیا ، اینتر و برشا نقل مکان کرد . در آخر نیز در سال 2004 از فوتبال خداحافظی کرد .
باجو طی 22 سال فوتبال خود ، 644 تا بازی انجام داد که 291 گل تونست به ثمر برسونه .
باجو در تیم ملی نیز 56 بازی به انجام رسونده که موفق شده 27 گل به ثمر برسونه .
باجو در سه جام جهانی ( 90 ایتالیا - 94 آمریکا و 98 فرانسه ) شرکت داشته است .
تصویر

افتخارات کسب شده همراه یوونتوس : قهرمانی کوپا ایتالیا در سال 1995 - قهرمانی جام یوفا در سال 1993 - قهرمانی در سری آ در سال 1994-1995 .

خلاصه ای از روبرتو باجو :
نام : روبرتو ( Roberto )
نام خانوادگی : باجو ( Baggio )
تاریخ تولد : 18 فبریه 1967 ( 41 ساله )
محل تولد : کالدونو . ایتالیا
قد : 174 سانتی متر

• اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

Rey

Rey

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 362 ارسال
تصویر
روبرتو باجو در 18 فوريه 1967 کالدونو به دنيا آمد...
وي از تکنيکي ترين و محبوب ترين بازيکنان دنيا در دهه 90 و اوايل دهه 2000 است...
با تيم ملي ايتاليا در 3 جام جهاني بازي کرده و تنها بازيکن ايتاليايي است که در 3 دوره اين رقابت ها موفق به گلزني شده است...
در جام جهاني 1994 بهترين بازيکن ايتاليا بود و اين تيم را به فينال رساند اما او نيز از 3 بازيکني بود که پنالتي را از دست دادند و اين افتخار را به برزيلي ها باختند...
در سال 1993 بهترين بازيکن اروپا و بهترين بازيکن جهان انتخاب شد...
هنگامي که جوان تر بود توجه شديدي به فوتبال داشت و بيش از 9 سال در باشگاه هاي جوانان به صورت محدود و مکاني بازي کرد و بعد از زدن 6 گل در يک بازي به وسيله آنتونيو مورا ترغيب شد تا به ويسنزا بپيوندد.
در سال 1982 فوتبال را از باشگاه محلي ويسنزا د Serie C به صورت حرفه اي آغاز کرد.
فيورنتينا در سال 1985 به او توجه کرد و در طول سال هاي بازي در فيورنتينا طرفداران را وا داشت که او را به عنوان يکي از بهترين بازيکنانشان قبول کنند...
اولين حضور خود را در سري آ در برابر سمپدوريا در 21 سپتامبر 1986 تجربه کرد و اولين گلش را در اين ليگ در 10 مي 1987 در برابر ناپولي زد...
در سال 1990 با 15 ميليون دلار آمريکا رکورد فروش بازيکن را شکست و به يوونتوس رفت... به دنبال اين ماجرا شورشي اساسي در خيابان هاي فلورنس رخ داد و 50 نفر مصدوم شدند... باجيو در جواب طرفدارانش گفت: من وادار بودم اين انتقال را قبول کنم...
در سال 1993 تنها افتخار اروپاييش را با کمک به يووه براي جام يوفا برد.
در سال 1995 اولين قهرماني سري آ را با يووه تجربه کرد و اين اولين قهرماني از افتخارات زياد يووه در دهه 90 بود.
بعد از پا فشاري هاي شديد برلوسکوني به ميلان پيوست. در آن زمان ممکن بود به منچستر يونايتد يا بلکبرن انگليس برود اما از اين 2 باشگاه پيشنهاي جدي دريافت نکرد.
به ميلان کمک کرد و اولين بازيکني شد که با تيم هايي مختلف پشت سر هم قهرمان سري آ شد...
باجیو در دوره بده به یووه رفت و در سالهای بعد در 2005 معلوم شد او در واقع قرار بوده به میلان برود اما وکیلش بدون اطلاع او قراردادش را با یوونتوس به اتمام رسانده است.
در 1997 برای احیای دوباره به بولونیا رفت و با زدن 22 گل در آن سال برای جام جهانی 1998 جای دلپیروی جوان و محبوب را در ترکیب 11 نفره ایتالیا گرفت.
در سال 1998 قرارداد تأسف باری را با اینتر میلان بست... وی از بازیکنان محبوب لیپی نبود و به ندرت به او بازی داده می شد...
این امر باعث شد جایگاهش را در تیم ملی از دست بدهد اما هر موقع که به زمین می رفت طرفداران را نا امید نمی کرد...
وی برای آمادگی به خاطر حضور در جام جهانی 2002 به برسیکا رفت اما مصدوم شد و با اینکه به طرز معجره آسایی تا قبل از پایان فصل خوب شد ترپتونی مربی ایتالیا او را
به کره و ژاپن نبرد...
تا قبل از بازنشستگی با برسیکا ادامه دادو آخرین بازی را در سن سیرو مقابل آث میلان بازی کرد.
با 205 گل در سری آ پنجمین گلزن برتر این رقابت هاست...
300 مین گلش را در 16 دسامبر 2002 زد و اولین نفری بود که در 50 سال اخیر به این مقام برجسته رسید...

افتخارات و بعضی آمار:

با ویسنزا:
قهرمانی در Serie C در 1984- 85

با یوونتوس:
قهرمانی جام حذفی در 1995
قهرمانی در یوفا در 1993
قهرمانی سری آ در 1994- 95

با آث میلان:
قهرمانی سری آ در 1995- 96

* 318 گل در تمامی رقابت ها
* رکورد دار ایتالیا با گل کردن 76 پنالتی از 91 پنالتی
* 32 گل زده در رقابت های اروپایی
* 9 گل در فینال های جام جهانی ( 90 ایتالیا, 94 آمریکا و 98 فرانسه)
--------------------------------------------------------------------------------------

ترجمه: علی
منبع: http://en.wikipedia..../Roberto_Baggio

ــــــــــــــــــــــــــــ
ــــــــــــــــــــــــــــ

MNGB10

MNGB10

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 580 ارسال
وای این بازیکن کولاکه...عشق منه فوق العاده است اگه هنوز هم بازی می کرد الان تیم ملی بود.من بازیش را در زمانی که در یووه بود خیلی ندیدم میشه یک مقدار درباره نوع بازیش زمانی که در یووه بود توضیحاتی بدید؟

Rey

Rey

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 362 ارسال
تنها چیزی که من می دونم: 1. تکنیک در حد مرگ! 2. مثل رونالدو تو تیم های رقیب خیلی رفته بوده!! رونالدو: بارسا, اینتر, رئال, میلان! باجو هم که گفته شد!!

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
بعد از مارادونا محبوب ترين بازيكن مورد علاقه منه باجو رو تنها كسي مي دونم كه ميشه با مارادونا مقايسه ش كرد باجو تا زماني كه يوونتوس بود خودش يه تيم بود باجو قرباني خواسته هاي مديران يوونتوس شد اگه اون روزها واسه نقل و انتقال بتزيكنا پول هاي امروزي رد و بدل ميشد تا ساليان سال كسي نمي تونست ركورد خريد باجو رو بشكنه

adey

adey

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 768 ارسال

امار حضور روبرتو در یوونتوس

تصویر

در طول 5 فصل حضور باجو در یووه او توانست در 200 بازی برای یووه امار فوق العاده 115 گل را به جای بگذارد

باجو اولین بازی خود را برای یووه در سوپر کاپ ایتالیا در سال 09/01/1990 در مقابل ناپولی انجام داد که ان بازی 5-1 به سود ناپولی به پایان رسید

اخرین دیدار باجو برای یوونتوس در سری ا در تاریخ 05/21/1995 مقابل پارما بود که یووه ان بازی را با نتیجه 4-0 پیروز شد

Fatman

Fatman

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1080 ارسال
خيلي‌ها باجو را به خاطر با از دست دادن پنالتي در فينال جام جهاني 94 به ياد مي‌آورند. ولي خيلي كم هستند افرادي كه بدونند باج بهترين پنالتي زن در سري آ بوده و آمار در صد پنالتي‌هايي كه گل كرده از مارادونا هم بالاتره. باجو در حذف ايتاليا در جامهاي جهاني 90 و 98 نيز پنالتي زد كه گل شد و در دو جام 94 و 98 در طول بازي هم پنالتي را گل كرد. همه اينها را من با جزئيات به خاطر مي‌آورم. اين بازيكن براي من موردعلاقه‌ترين در تاريخ فوتبال بوده. فقط يك نقطه تاريك كوچولو داره و اون هم اين هستش كه براي اينتر بازي كرده.

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
ليپي نقش زيادي در رفتن باجو به انتر داشت وقتي ليپي به انتر رفت به باجو قول داد درصورت پيوستن به اين تيم منفور مي تونه به بازيكن ثابت تيم تبديل بشه البته ليپي هيچ وقت به قواش عمل نكرد واسه من خيلي جالبه كه چرا ليپي هم كه به تيم رقيب يعني انتر رفت چرا هيچ وقت مورد نفرت هواداران يوونتوس واقع نشد تازه احترام خاصي در حال حاضر بين هواداراي يوونتوس داره

Shaktak-Juve

Shaktak-Juve

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4770 ارسال
هيچوقت باجو رو فراموش نمي كنم.ولي نسبت بهش يه نگاه تلخ دارم و دليلش هم اون پنالتي لعنتيه...

یوونتوس1985

یوونتوس1985

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7425 ارسال
  • LocationTehran
با اینکه 9 سالم بود ولی همیشه اون صحنه پنالتی باجو رو تو یادمه. اما خراب کردن اون پنالتی باعث نشد که از محبوبیتش نزد من کاسته بشه. ولی امیدوارم به عنوان مدیر به اینتر نره چون اون زمان نمیدونم چه حسی نسبت بهش خواهم داشت

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
با سقوط يوونتوس به سري آ اولين اسمي كه واسه مديريت باشگاه مطرح شد روبرتو باجو بود خيلي خوشحال شدم ولي حيف كه عملي نشد

Fatman

Fatman

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1080 ارسال
خيلي‌ها ياجو رو عامل باخت ايتاليا در فينال جام جهاني 94 مي دونن. در حاليكه باره‌سي و ماسارو هم پنالتي‌ها را هدر داده بودند و حتي اگر پنالتي باجو گل هم ميشد هنوز برزيل يك پنالتي داشت كه با گل كردن اون باز هم قهرمان ميشد.

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
يه چيز ديگه هم اينكه باجو رو اون بازي به زور آمپول و مسكن هاي قوي فرستادن توي زمين حتي شايعاتي بود كه باجو شرايط بازي كردن نداشت ولي به خاطر قراردادهاي تبليغاتي مجبور بودن بفرستنش توي زمين به نظر من اون سال ايتاليا اصلا ً نمايشي در حد خودش نداشت مخصوصا ً وقتي كه باره زي بزرگ بعد از بازي اول مصدوم شد و تا فينال توي هيچ بازي ديگه اي شركت نكرد (جالبه كه ايتاليا فقط همين دو بازي رو باخت) اون سال انقدر باجو خوب بود كه به جرات ميشه گفت يكتنه ايتاليا رو به فينال رسوند

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21103 ارسال
سلام دوستان من البته من جام جهانی 94 رو به یاد ندارم اما بعدا بازی رو دیدم . منم معتقدم از دست دادن پنالتی باجو باعث از دست دادن جام نشد ، بلکه بهش سرعت داد ! یعنی برزیل شانسش بیشتر بود ! یه پنالتی دیگه داشت و ... من منکر بازی های خوب باجو نمیشم ولی حس خوبی بهش ندارم ؛ شاید بخاطر اینه که زیاد تیم عوض کرده ! با تشکر
  • اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
آخه مي دوني چيه باجو از نظر شخصيتي آدمي نبود كه چنين كاري انجام بده متاسفانه جابه جايي هاي باجو بيشتر به خاطر اين بود كه زمان داشت از دست مي رفت و توي اون سن و سال مي تونست واسه يكي از بزرگترين بازيكنان تاريخ خطرناك و به معناي تمام شدن باشه مثلا ً زماني كه باجو به انتر رفت به خاطر قول هايي بود كه مارچلو ليپي بهش داد ولي وقتي به يه نيمكت نشين تبديل شد مطمئنا ً خيلي سخت بوده واسه ش كه از تيم ملي هم دور بشه هرچند نبايد از مصدوميت هاي پي در پي و طولاني باجو هم بي تفاوت گذشت

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21103 ارسال

هرچند نبايد از مصدوميت هاي پي در پي و طولاني باجو هم بي تفاوت گذشت

سلام مانی جان
درسته ، اتفاقا منم میخواستم بگم ، مصدومیت های پی در پی باجو هم نقش زیادی داشت در روند نزولیش .
یادمه حتی مصدومیت های جزئیش هم چون پشت سر هم بود طولانی میشد و کلا دیگه باجو سابق نشد .

اما دلیل دوریش از فوتبال رو نمیدونم ، اصلا ازش خبری نیست ، به نظرم میتونست مربی و یا مدیر معتبری بشه .
همون جوری که هم که خودت گفتی یکی از اولین کسانی بود که بعد از سقوط یووه ، برای مدیریت تیم مطرح شده بود .

با تشکر

mamalexi

mamalexi

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1655 ارسال
در این که باجو یکی از بزرگترین بازیکنان تاریخ ایتالیاست شکی نیست ولی خودش هم یه مقدار باعث از بین رفتن خودش شد باجو از یووه به میلان و میلان به اینتر رفت که این سبک تعویض باشگاه باعث افتش شد باجو به خاطر اینکه داشت نیمکت نشین جوانی جویای نام به اسم دلپیرو میشد یووه رو ترک کرد در حالی که میتونست چند سال دیگه یا تا اخر عمر فوتبالیش تو یووه بمونه یه چیز جالب دیگه اینکه باجو وقتی از فیورنتینا به یووه میاد باعث میشه بین طرف دار های دو تیم مشاجره و جدال های سختی صورت بگیره و باعث شورش میشه

Fatman

Fatman

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1080 ارسال
باشگاه عوض كردن‌هاي باجو مقتضاي شرايط بود و نميشه به اون ايراد گرفت. با اون سني كه داست و شرايطي كه براش پيش ميومد مجبور بود اين كار رو بكنه.

Digitalman

Digitalman

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 332 ارسال
بازیکنی که همیشه رنگ عوض کرده اصلا جذاب نیست باجو همه ی تیم ها رو یه سفر رفته!

Fatman

Fatman

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1080 ارسال
به اين راحتي نميشه قضاوت كرد. باجو به خاطر تكنيك ناب، هوش بسيار بالا و شخصيت عالي يكي از بهترين بازيكنان تاريخ ايتالياست. هرچند در اينتر هم بازي كرد اما من خيلي بهش علاقه دارم.

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی