پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

تبانی و دست های پشت پرده فوتبال ایتالیا

- - - - -

• موضوع قفل شده این موضوع قفل شده است
26 پاسخ برای این موضوع

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
ایتالیا شاید تنها فوتبالی باشد که از ابتدا تا به امروز تحت تاثیر فشارهای عواملی غیر از فوتبال بوده است . همیشه در یکسوی قهرمانی ها دست های پشت پرده در کار بودند و شخص و البته اشخاصی به اهدافشان رسیده اند . با نگاهی به تاریخ فوتبال سرزمین چکمه در خواهیم یافت که پول و قدرت پدر خوانده ها تاثیرش از ساق پای بازیکنان بیشتر بوده و اشخاصی خارج از مجموعه فوتبال در شکل گیری نتایج تاثیر مستقیم داشتند .

یوونتوس تیم بزرگ و پر ابهت ایتالیاست و در این هیچ شکی نیست ولی آیا تا به حال به این مسئله فکر کردیم که در 2-3 دهه ابتدای قرن پیش همین تیم بزرگ یووه زیر سایه همشهری قدرتمند خود یعنی تورینو بود ؟! چه عاملی باعث قدرتمند شدن یوونتوس شد ؟ آیا سقوط هواپیمای حامل بازیکنان تورینو یک امر اتفاقی بود ؟ بعد از اون حادثه و مرگ تمامی اعضای تیم قدرتمند آن زمان تورینو بود که یوونتوس به بزرگترین تیم چکمه تبدیل شد . این در حالی است که پلیس ایتالیا در همه بررسی ها حکم به کشتن اعضای تیم تورینو داد و نقص هواپیما رو یک نقص فنی ندونست و تا دستگیری عاملین این ماجرا نیز پیش رفت ولی در لحظه آخر سر و کله بزرگان مافیا پیدا شد و از اون موقع نام یووه و مافیا با هم گره خورد .

البته قدرت مافیایی در ایتالیا در همه تیمها است و حتی تیمهای کوچک تری همانند ؛ پالرمو ، برشا ، فیورنتینا ، جنوا و ناپولی هم جزوی از این دسته هستند ولی هیچکدام از اینها یوونتوس ، اینتر و میلان نمیشوند ...

در این تاپیک به بررسی عوامل تبانی و دست های پشت پرده در فوتبال ایتالیا و مقایسه آن با دیگر کشورها میپردازیم ...

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال
انتخاب دو مورد از گزینه ها ساده نیست.چون این مواردی که نوشتی نمیتونن از هم مستقل باشن! مثلا گروه های مافیایی و مدیران توی فوتبال ایتالیا تقریبا به هم گره خوردن و نمیشه جداشون کرد! فوتبال ایتالیا در همین چند دهه اخیر و دیرتر از خیلی کشور های دیگه حرفه ای شد.قبل از اون ایتالیا لیگ خیلی مطرحی نداشت!با حرفه ای شدن و قدرت گرفتن فوتبال در ایتالیا مافیا به منبع درآمد جدیدی دست پیدا کرد!

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال

انتخاب دو مورد از گزینه ها ساده نیست.چون این مواردی که نوشتی نمیتونن از هم مستقل باشن!
مثلا گروه های مافیایی و مدیران توی فوتبال ایتالیا تقریبا به هم گره خوردن و نمیشه جداشون کرد!

این حرفت رو کاملا قبول دارم ولی اینها در ابتدا یک گروه مستقل هستند و حداقل در ظاهر اینجور نشون میدن ولی خب یک مسئله کاملا جا افتاده هستش که سران مافیا و مدیران تیمها دستشون به اصطلاح در یک کاسه هستش !

adey

adey

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 768 ارسال
برای درک این مفهوم باید بدونیم اصلا مافیا چیه و چه کارهایی و چه قدرت هایی دارن واسه همین قبل از باز کردن این مطلب خواهش میکنم یه مطلب در مورد مافیا بزارید و پهنایه کاریشوشنو مشخص کنید تا بدونیم چه جوریه این فوتبال ایتالیا مطلبتون کلی نباشه بلکه جز به جز باشه

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال
دیگه کار از کار گذشته !!!!!!! ایتالیا و مافیا با هم پیوند خوردند !!!!!!! ایتالیا اگر بخواد مشکل داوری و .... که از کوچک ترین کارهای مافیا تو ایتالیاست رو حل کنه ، باید سیسیل رو رو از نقشه ایتالیا حذف کنه ،که این کار هم شدنی نیست !!!!

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
مافیا یا کوزانوسترا (Cosa Nostra) انجمن مخفی خلافکاران سیسیل بود . این گروه در اواسط قرن ۱۹ میلادی در سیسیل بوجود آمد و بعدها در شرق ایالات متحده آمریکا و استرالیا گسترش یافت .
مافیا از مجموعه هایی که به عنوان خانواده شناخته می‌شود تشکیل می شود که هر خانواده یک روستا ، یک شهر ، یا یک منطقه را رهبری می کند و معمولاً توسط فردی که « پدرخوانده » نامیده می‌شود ، هدایت می‌شود .

خب ببینید ؛ اون متن بالا رو از ویکی پدیا گذاشتم و حالا خودم هم یزره در مورد این گروه ها و اشخاص میگم تا شاید مفید باشه ...

منظور از مافیا یعنی یک گروه که بر اتفاقات و باورها و اعتقادات یک کشور و سرمایه و قدرت یک جامعه نظارت داره . یعنی یک گروه ناشناخته و غیر رسمی که قدرت انجام هرکاری رو با توجه به سرمایه و زور داره . اینها کسانی هستند که با وارد شدن به مجموعه های بزرگ و مورد توجه مردم و رسانه ها ، اون مجموعه رو به زیر مجموعه خودشون تبدیل میکنن . در دنیایی که فوتبال حتی بر سیاست هم تاثیر گذاره و گروه های مافیایی بزرگ میتونن با مسلط شدن به ورزش اول دنیا راهی به سیاست هم پیدا کنن ( نمونه بارزش سیلویو برلوسکونی که با این که رئیس جمهور یک کشور بود ولی صاحبت قدرت یکی از غول های فوتبال دنیا نیز بود و هست ) و به این ترتیب با وارد شدن به مجموعه فوتبال و کلا ورزش میتونن بر اقتصاد یک بخش هم تاثیر گذار باشن . سقوط یووه به سری ب درظاهر شاید یک تخلف ساده مدیریتی بود ولی در کل یک جنگ بزرگ مافیایی بین بزرگان ایتالیا و حامیان قدرت های فوتبال ایتالیا بود که در نهایت این جنگ رو اینتری ها بردن و همچنان هم میتازن ...
مافیا به دنبال شهرت نیست چون کاری به شهرت نداره و اگر داشت که تا به امروز خودشون رسما بر جایی نظارت و ریاست میکردن ، اینها گروهی هستن که عاشق قدرت و پول هستن و برای همین از نفراتی دیگر برای رسیدن به اهدافشون کمک میگیرن ( مثل موجی ) . پشت پرده جریانات فوتبال به قدری پیچیده هستش که گاهی از فوتبال بیزار میشم ... خیلی از انتقالات بازیکنان نه تنها در ایتالیا بلکه در دیگر کشورها نیز در گرو همین قدرت بزرگ هستش و اینها هستن که نتایج رو رغم میزنن ...

منتظر بازی رم و اینتر باشین ...

Fatman

Fatman

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1080 ارسال
اگر كسي به فوتبال ايتاليا يا به صورت كلي تر به كشور ايتاليا علاقه داشته باشه بايد بتونه مافياي اون رو هم قبول كنه. اصلا يكي از دلايلي كه من به ايتاليا علاقه دارم همون وجود مافيا است!!

Digitalman

Digitalman

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 332 ارسال
شک نکنید که فوتبال ایتالیا مافیایی است

sajjad_ganjipour2000

sajjad_ganjipour2000

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 576 ارسال
من میگم اینا همه زیر سر موراتی و اینتر کثیف است.

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
همه جا زد و بند و دستهای پشت پرده هست ولی تو ایتالیا کار از یزره گذشته و علنا دارن حق تیمهایی مثل یووه رو میخورن ! یه نگاه به پنالتی های گرفته شده به سود اینتر بندازین و یه نگاه به پنالتی های گرفته شده علیه یووه ... چند امتیاز اونا سر همین موضوع گرفتن و ما چند امتیاز از دست دادیم ! جلوی ناپولی ، کالیاری ، رجینا ، فیورنتینا و کلی تیم دیگه علنا بر خلاف ما سوت زدن و کلی امتیاز از دست پرید . فرق اینتر 2006 با یوونتوس 2008 در اینه که اونا اون موقع با اینکه غولهایی مثل موجی ، بتگا و جیرائودو در مقابلشون بود ولی نترسیدن و سفت و سخت اومدن جلو و اونجوری شد ولی ما به چی این مدیرا بنازیم ! این همه بلا سرمون اومد ولی کوبولی انگار خوابه ! کی میخواد حق مارو پس بگیره ؟ ...

Guest_Marco_*

Guest_Marco_*
  • مهمان
اصلا دلم نمیخواد در این مورد فکر کنم . همه ی حرفهام رو دو سال پیش که سقوط کردیم زدم ؛ چیز دیگه ای نمونده که بگم . وقتی ماشین موراتی رو هوادارای اینتر آتیش زدن و کریس زانتی رو تو فرودگاه ترکوندن ، به چیه این فوتبال باید امید داشت ؟؟؟ شده مثل لیگ ایران ، با این تفاوت که لیگ ایران شرف داره و علنا سر یه تیم رو نمیبرن ... .

Fatman

Fatman

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1080 ارسال
من باز هم ياد آوري ميكنم اگه طرفدار فوتبال هستيد و مي‌خواهيد از اون لذت ببريد بايد مافياش رو هم بپذيريد. چون اين دو از هم جدا نميشن. من كه اين مساله رو در درون خودم حل كردم و با مافيايي بودن فوتبال ايتاليا مشكلي ندرام.

Guest_Marco_*

Guest_Marco_*
  • مهمان

اگه موجی بود و این بلاها سر یوونتوس می اومد کل ایتالیا رو بهم می ریخت. هرچند که وقتی اسم موجی می اومد همه حساب کار رو میکردن و هیچکس جرئت نداشت با یووه همچین کاری کنه. این مدیرای جدید اصلا نه نفوذی دارن و نه جرئت و شهامت این کارا رو. قدرتشون هم کمه و نمیتونن کاری کنن اما حداقل می تونن با مصاحبه های جنجالی و ایجاد سر وصدا جو رو به نفع یوونتوس تغییر بدن.

اوج تبانی هایی که میگن موجی کرد مگه چی بود یه چندتا آفساید اشتباه یا مشکوک. و اینطور که خودشون میگن نوار مکالماتش رو با داورها گیر اوردن. اما اینها چیزی نبود که بخوان بخاطرش یه تیم بزرگ بنام یوونتوس رو بفرستن دسته پایینتر و آبروشو به باد بدن. همه جای دنیا یه مدیر ممکنه با داورها صحبت کنه.
هیچوقت برای یوونتوس این پنالیت های مشکوک گرفته نشد. هیچوقت قضاوت بازیهای یوونتوس اینقدر جنجال برانگیز نبود.اگر یوونتوس می برد و قهرمان میشد با اتکا به قدرت و بازیکنان بزرگش بود.چطور ممکنه تیم بزرگ یوونتوس با اون بازیکنان بزرگ و بازیهای محکمی که انجام میداد به خاطر تبانی با داورها قهرمان شده باشه.مگه خودشون یادشون نیست که میگفتن اینتر شخصیت قهرمانی نداره؟!
این مسائل دیگه گفتن نداره همه دارن همه چیز رو با چشم خودشون میبینن... وقتی ابراهیمویچ به تنهایی امسال 7،8 پنالتی گل زده که همشون هم مشکوک بودن تازه بدون پنالتی هایی که کرزو زده یا هدر رفته.وقتی ابتدای امسال بارها پنالتیهای واضح یووه رو نگرفتن و برعکس پنالتیهای مشکوکی رو هم به ضررش گرفتن دیگه جایی برای بحث نمیذاره.این افتضاح داوری خیلی خیلی بدتر و کثیفتر و تابلو تر از اون اتفاقیه که برای یوونتوس رقم زدن.
فقط امیدوارم حالا که نامه نوشتن برای فدراسیون تا آخرش کوتاه نیان و حق یوونتوس رو بگیرن.

بدون شرح ... .

Cj

Cj

تازه به ما ملحق شده

• اعضا
  • 13 ارسال
مطمئنا موجی یه عروسکی بیش نیست... عروسکی که شاید برای صحنه سازی بود.... ---------------- از بچه گی روی باند مافیایی که از یووه حمایت می کنه شدید حساب باز کردم... این بار هم مطمئنم که این باند نمی زارن ماجرا دوفصل پیش با پیروزی ساده اینتر ختم بشه... و یه انتقام اساسی در راه... یکی از شعار مافیا:برای در قدرت بودن باید در سایه ماند...

navid_nedved

navid_nedved

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1988 ارسال
کاملا با cj موافقم یکی از دلایلی که مافیا هیچ وقت سرکوب نشد این بود که هیچ وقت عوامل اصلی مافیا وارد میدان نشدند و افرادی مثل موجی یا موراتی رو وارد میدان کردند موجی و موراتی بازیگرانی هستند که خیلی بی نظیر نقش بازی می کنند تا حدی که اونها رو مثل اعضای اصلی مافیا میدونیم در شرایطی که به نظر من اصلا اینطور نیست

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
الان کمیته داوران فوتبال ایتالیا در لجنزاری فرو رفته که واقعا نمیشه تحمل کرد . من با قهرمانی سال پیش نراتزوری کاری ندارم ولی اونا تو این فصل نباید صدر جدول باشن چون خودشون چیزی نداشتن برای اونجا بودن و حق تیمهای دیگه بود . یعنی میشه دست اینتر رو بشه ؟! ... باور کنید اینتر داره حداقل نصف بازیهاشو با پول میبره وگرنه اونا هیچ چیزی بیشتر از بقیه تیمهای هم سطح ندارن . لعنت بر نراتزوری ...

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
من هیچ نتیجه ای نمی خوام بگیرم،فقط می خوام احتمالات رو بیان کنیم.لطفا به حرفام حمله نکنید ! میبینم که با کنار رفتن برلوسکونی از قدرت خیلی چیزها در ایتالیا لو رفت. 2 مورد که بیشتر از همه جنجال برانگیز بودن یکی قضیه فساد فوتبال ایتالیا بود.دومین مرود اگر توی اخبار یادتون باشه 2 ماه بعد از کنار رفتن برلوسکونی از قدرت فردی که به رئیس یکی از گروه هایی مافیایی ایتالیا معروف بود،و 50 سال ! 50 سال هیچ اثری ازش نبود.و هیچ کس نمی دونست کجاست دستگیر شد !! میگفتند این شخص رئیس مافیای ایتالیاست. این 2 مورد بزرگاش بود،از وقتی برلوسکونی کنار رفت خیلی چیزها تغییر کرد. از یه طرف دیگه برلوسکونی و سناتور آنیلی روابط خوبی داشتند.آنیلی(دارای نفوذ سیاسی) در کشوری این سرمایه ی عظیم رو جمع کرد که توسط یک سرمایه دار کنترل میشد.و مطمئن چیزهای پشت پرده ای وجود داشته و بدون ارتباط متقابل برلوسکونی با انیلی ها امکان پذیر نبوده.و این دو خانواده همیشه ارتباط سیاسی-مالی خوبی داشتند. خلاصه ی چیزهایی که بعد از کنار رفتن برلوسکونی از قدرت لو رفت، یک پرونده ی 750 میلیونی اختلاس مالی،یک پرونده ی 5 میلیونی، 2 پرونده ی سنگین ندادن مالیات ( یکی مربوط به شبکه ی مدیاست) و 4 پرونده ی دستکاری اسناد برای برلوسکونی درست شد. برلوسکونی آدم ضعیفی نیست،در پرونده ای که چند سیاستمدار بزرگ ایتالیا متهم به رشوه به قاضیان ایتالیا بودند،درحالی که بقیه محکوم شدند. برلوسکونی بعد از 12 سال دادگاه تبرئه شد. چند سال پیش برلوسکونی به 2 سال 4 ماه زندان محکوم شد به علت دادن رشوه با رئیس بانک مرکزی ایتالیا (حدود 10 میلیون یورو) در دادگاه تجدید نظر کاملا تبرئه شد !!!!!! چندین پرونده ی فساد مالی،چندین پرونده ی دستکاری اسناد و.... خیلی مواردی که حتی با وجود اینکه تبرئه میشد ولی باور سالم و پاک بودن این پرونده ها خیلی سخته ! از سال 90 برلوسکونی بارها و بارها به دادگاه کشیده شده و همیشه تبرئه شده.تا قبل از کنار رفتنش از قدرت تنها و تنها در یک دادگاه شکست خورد. که همین به دادگاه رفتن متوالی نشون دهنده ی اینه که یه جای کار می لنگه ! ولی اخیرا ورق برگشت،که به سیاست گیر نمیدم، توی فوتبال،این تیم محکوم شد.ولی یووه به عنوان نماد فساد محکوم شد.باید باور داشته باشیم که فوتبال ایتالیا پر از فساده.و این فقط یووه نیست. یووه قربانی این مسئله شد.چون مدارکی که بدست اومد از مدیریت یووه بود.مکالمات لوچیانو موجی بود. مطمئن باشید تک تک تیم های سری آ و بی و مربیان و بازیکنان توی اینچیز ها دخالت داشتند. خیلی اتهامات بود که به دلیل نبود مدرک کافی پرونده هاش بسته شد. با این شرایط،در حال حاضر چند حالت پیش میاد ( که ذهن من درک میکنه !!! ) : 1-با کنار رفتن برلوسکونی از قدرت،متحدان و دوستان این سرمایه دار هم ضعیف شدند.و گروه های دیگه ی مافیایی قدرت گرفتند.در سیاست نزدیکان و متحدان این افراد دستگیر شدند یا دور شدند از قدرت.علیه اونا پرونده درست شد.در فوتبال که همونطور که بابک گفت جزئی از سیاست ایتالیا میشه حسابش کردريا،این گروه ها دارند به یووه فشار میارند و همونطور که یووه اذیتشون کرد،یووه رو آزار میدند.سعی میکنند مانع از پیشرفت یووه بشند و جلوی این تیم رو بگیرند. 2-قدرت تکونی نخورده،همون هایی که صاحب قدرت بودند هنوز همه چیز رو کنترل میکنند،ولی به خاطر سالها اتهام و فشار،سعی میکنند انگشت اتهام رو به سمت های دیگری سوق بدند.توی سیاست کنار میرند،توی اخبار دستگیر شدن افراد بزرگ مافیایی رو نشون میدند.درحالی که همه ی روزنامه ها و شبکه ها در اختیار خودشون.توی فوتبال،خودشون یک سای یا دو سال قربانی میکنند،خودشون رو مظلوم جا میزنند تا فشار ها کم بشه.توجه کنید که میلان بیشتر از یووه در این فصل از داوری بد دیده.توی جدولی که گاتزتا تهیه کرده بود،بیشترین امتیاز رو میلان از دست داده توی ناداوری ها،بعد از میلان یووه.منظورم اینه که،یه جا می خوندم (که توی فروم هم نوشتم) لاتزیو تصمیم میگیره از داوری شکایت کنه.موجی دستور میده که هوای لاتزیو رو داشته باشید(تو مکالمه ای که منتشر میشه ) اون هفته لاتزیو با پارما بازی میکنه،یه پنالتی خیلی الکی برای لاتزیو گرفته میشه،یه پنالتی 100 درصد برای پارما گرفته نمیشه،داوری کاملا به سود لاتزیو باعث میشه این تیم 2-0 برنده بشه،و نتونه ادعا کنه که داوری علیه این تیم هست. الان ممکنه همچین حالتی وجود داشته باشه،یووه و میلان رو یک مدت مغلوب و قربانی اشتباهات داوری میکنند تا ذهن ها رو از اینکه یووه هنوز قدرت رو مافیایی داره منحرف کنند. شوخی که نیست،بازی قدرتمندان و سیاستمدارانی که فقط یکی از خانواده ها سالانه 5 برابر درآمد نفتی ایران درآمد داره.بچه بازی نیست که به این سادگی ها کسی کنار بره. 3-مسئله اینقدر پیچیده نیست،انتقام شخصی داوران ایتالیاست.سالها موجی ضد و بند میکرد و مجبور میکرد داورها رو به قضاوت برای یووه.و حالا که موجی از قدرت رفته کنار.یکی مثل دوندارینی که 1 سال محرومیت کشیده، سعی میکنه یه جوری انتقام بگیره از یووه.کولینا هم با یووه خوب نیست(شاید چیزهای پشت پرده وجود داشته باشه) و از قصد یا سهوا همچین گزینش هایی میکنه که یووه ضرر ببینه. گفتم هیچ نتیجه نمی گیرم،ولی این 3 احتمال به ذهن من اومد که به نظرم هر 3 منطقی اند. توجه کنید،ایتالیا نظام اداری-سیاسی فاسدی داره. اگر توی ایران از کاغذ بازی رنج می بریم این مسئله در ایتالیا خیلی خیلی گسترده تره و ریشه دار تر.همه چیز شلوغ و در همه تا راه برای مخفی کاری و دستکاری باز باشه. یه دادگاه در ایتالیا سالها طول میکشه.یه کار اداری روزها طول میکشه.این کشور در سیاست بین المللی نفوذی نداره.در تصمیات بزرگان اروپا به حساب نمیاد.همین چند وقت پیش بود که فکر کنم پرادی بود که گفت : توی مسئله ایران کشورهای اروپایی ما رو به حساب نمیارند !و ما هیچکاره ایم. سرمایه و ثروت چیزیه که ایتالیا رو میچرخونه و توی این کشور پر از فساد مالی اهمیت داره. پس،یه جور بازی قدرته. حالا چی پشت پرده می گذره امیدوارم حداقل خدا بدونه !!!!!
  • Bianconero Amore از این پست تشکر کرده است

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
جالبه خيلي جالبه واقعا ً چيزايي كه گفتي خيلي با حقيقت همخوني داره من ديروز بعد از حمله موجي به مديران حال حاضر يوونتوس با خودم گفتم : يعني ممكنه تمام اين جانب داري ها به نفع انتر به دست موجي كه نه ولي دارو دسته صاحب قدرت باشه ؟ همين معطوف كردن اذهان خيلي مي تونه واقعي باشه يه چيز ديگه اينكه مگه ممكنه انتر اينقدر تابلو داوري ها رو بخره ؟ چندين بار همينجا گفتيم كه زمان يوونتوس اينهمه تابلو بازي نبود جانبداري ها خيلي خفيف ولي موثر بود واقعا ً مطلب رضا جاي تعمق زيادي داره فوتبال خيلي كثيف تر از اين حرف هاست ما فقط مي تونيم از ظواهرش لذت ببريم همونطوركه بازيكنا لذت مي برن

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
آها یه موضوع خیلی مهم دیگه که یادم اومد، یادمه همون اوایل که برلوسکونی از قدرت کنار رفت،یکی از جنجالی های سیاسی اون دوره این بود که، میلیون ها یورو سرمایه از بانک ها و موسسات سرمایه گذاری شهر پالرمو خارج شد. (فقط برای تاکید:،پالرمو مرکز استان سیسیل ایتالیاست.و همونطور که بابک گفت،برلوسکونی هم از همین جا ظهور کرد.)

adey

adey

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 768 ارسال
یه جورایی سیاست و فوتبال ایتالیا شده قبیله ای هر قبیله ای که قدرت بشتری داشته باشه اون میبره جنگو و هر قبیله ی قدرتمندی که پیر باباش بمیره اون از قدرت میاد پایین و ضعیف میشه از وقتی انیلی بزرگ فوت کرد - دستایه اتهام به طرف یووه  دراز شد تا این که تا سال قبل تونستن به نتیجه برسن میشه نتیجه گرفت یووه اگه باز هم قدرت سیاسی که انیلی بزرگ داشت بدست نیاره نیمتونه مقابل هم سال این تیم هایه میلانی مقاومت کنه ولی باز به نظر من ما یه چیزی داریم که تیم هایه میلانی به اون اندازه ندارن اونم قدرت تاریخی و پوله ولی متاسفانه از قدرت تاریخی و قدرتمون استفاده نمیکنیم - یعنی هم این الکان ها الان قدرت اصلی خانواده انیلی رو گرفتن-با اون کثافت کاری هایی که به بار اوردن دیگه قدرت از دست خانواده انیلی پرید و قدرت سیاسی به قدرت مالی خانواده انیلی غلبه کرد پس اگه یووه بخواد اون بزرگی سابقو داشته باشه باید از نظر سیاسی قدرت بگیره  گرنه  ادمهایی مثل - الکان ها و این مدیران هیچ کاری نمیتونن بککن به جز نامه نوشتن...

1 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 1 مهمان و 0 عضو مخفی