پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

لالیگا

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
2567 پاسخ برای این موضوع

TheGOAT

TheGOAT

عضو جدید

• اعضا
  • 87 ارسال
  • LocationGhaemshahr

به نظرم "بهترین" بودن تو فوتبال اصلا تعریفی نداره! بهترین لیگ، بهترین تیم، بهترین بازیکن، بهترین سبک بازی و ... بیشتر سلیقه ای هست!

اما اینکه کیفیت یک لیگ تا چه حد هست باید معیارهای مختلفی در نظر بگیریم.

* از فلسفه بازی حاکم در یک لیگ

* از حواشی داخل و خارج زمین

* کیفیت استادیوم ها و هواداران

* تعداد مدعیان قهرمانی 

* کیفیت تیمهای ابتدای جدول

* کیفیت تیمهای انتهای جدول

* موفقیت در جام های اروپایی

* درآمد لیگ از مسائلی مثل حق پخش و تبلیغات و حتی قدرت مالی باشگاه ها

* و خیلی معیارهای دیگه که الآن به ذهنم نمیرسه

اگه بخوایم طبق اولویت ها هم امتیاز بندی کنیم باز باید سلیقه هرکس رو مدنظر قرار داد.

افراد زیادی رو میشناسم لیگ برتر انگلیس رو صرفا بخاطر هیجانات داخل و خارج زمینش پیگیری می کنن. فوتبال فیزیکی و سرعتی و مستقیم انگلیس براشون اونقدری جذاب هست که براشون تبدیل به بهترین لیگ دنیا میشه حتی فارق از معیار های دیگه.

افرادی زیادی رو میشناسم که سری آ ایتالیا رو بخاطر احساسات و تعصبی که توش جریان داره دوست دارن، به فوتبال تاکتیکی و دفاع جانانه علاقه دارن، و براشون بهترین لیگ دنیاست.

لیگ های دیگه هم به همین صورت.

بنابراین به نظرم اگه تمام معیارهای مناسب هم در نظر بگیریم، باز هم نمیشه گفت بین لیگ های باکیفیت، بهترین لیگ چه لیگیه.

پ.ن: منکر تفاوت های فوتبال ایتالیا و اسپانیا نیستم و قبول دارم گل زدن در ایتالیا سخت تره (البته نباید غافل شد که شیوه بازی یووه هم به شکلی نیست که بشه گل های زیادی به ثمر رسوند) اما اینکه لالیگا رو لیگ "زاغارتی" می دونید واقعا غیرمنطقیه. 

• GioVanni Agnelli, Prince Claudio, tecra و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21023 ارسال

- چه لیگ داغونی ـه واقعا این لالیگا !

رئال 3 هفته ست که نبرده ولی بازم تیم دوم جدول ـه ! بارسا هم یکی از بدترین فصول خودش رو داره ولی صدر نشین ـه با یک بازی کمتر ! :22:

و البته رئال 4 بازی ـه که گل نزده، من نمیدونم پس بهترین بازیکن جهان داره چیکار میکنه اونجا، چرا پاس گل نمیده ؟! :fp:

• AAG, tecra, Georgia و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

FCBarcelona

FCBarcelona

عضو جدید

• اعضا
  • 75 ارسال

- چه لیگ داغونی ـه واقعا این لالیگا !

رئال 3 هفته ست که نبرده ولی بازم تیم دوم جدول ـه ! بارسا هم یکی از بدترین فصول خودش رو داره ولی صدر نشین ـه با یک بازی کمتر ! :22:

و البته رئال 4 بازی ـه که گل نزده، من نمیدونم پس بهترین بازیکن جهان داره چیکار میکنه اونجا، چرا پاس گل نمیده ؟! :fp:

نه دیگه اینطورام نیست .... همین نظر رو ما راجع به ایتالیا که تک قطبیه داریم .

شما نگاه کن هفته ی 8 ام ه !  بارسا و رئال 3 هفتس نتیجه نمیگیرن که نه تنها ناشی از ضعفشون نیست ، بلکه ناشی از قدرت تیم های لالیگاس ! درسته الان بالای جدولن ولی  تیم اول با تیم 12 ام فقط 4 امتیاز اختلاف داره !

شما سری ا رو نگاه کن .... یووه با تیم دوم 10 امتیاز اختلاف داره ...  شاید شما بگی ناشی از قدرت یوونتوس ه ... من منکرش نمیشم اما ضعف تیم های داغون سری ا باعث این شده که لیگ المان و بایرن مونیخ جاش رو به سری ا و یوونتوس بده ... سال هاست حرفایی رو که داریم راجع به المان و بایرن میگیم، الان همونارو راجع بع ایتالیا و یوونتوس میگن ...

• Orphée, tecra, L'Avvocato و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

o55_dsfsdf.gif

Guest_A Tribute To Buffon_*

Guest_A Tribute To Buffon_*
  • مهمان
لالیگا زیر سری ا است از نظر کیفیت در حال حاضر
نتایجدر اروپا هم گویای این مسعله است
  • Orphée, eⁿzº, tecra و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21023 ارسال

نه دیگه اینطورام نیست .... همین نظر رو ما راجع به ایتالیا که تک قطبیه داریم .

شما نگاه کن هفته ی 8 ام ه !  بارسا و رئال 3 هفتس نتیجه نمیگیرن که نه تنها ناشی از ضعفشون نیست ، بلکه ناشی از قدرت تیم های لالیگاس ! درسته الان بالای جدولن ولی  تیم اول با تیم 12 ام فقط 4 امتیاز اختلاف داره !

شما سری ا رو نگاه کن .... یووه با تیم دوم 10 امتیاز اختلاف داره ...  شاید شما بگی ناشی از قدرت یوونتوس ه ... من منکرش نمیشم اما ضعف تیم های داغون سری ا باعث این شده که لیگ المان و بایرن مونیخ جاش رو به سری ا و یوونتوس بده ... سال هاست حرفایی رو که داریم راجع به المان و بایرن میگیم، الان همونارو راجع بع ایتالیا و یوونتوس میگن ...

- اینجوری ها هم نیست البته.

در اینکه سری آ تک قطبی ـه به نظرم تا حد زیادی درسته، ولی سری آ تاکتیکی ترین لیگ دنیاست و شما حتی برای بازی در مقابل ضعیف ترین تیم ها هم باید با برنامه و تاکتیک خاصی وارد زمین بشید وگرنه نتیجه نمیگیرید.

ضمنا، اینکه الان فاصله یووه با سایر رقبا اینقدر زیاد شده بخاطر این هست که یووه "رکورد شکنی" کرده، توی هر رکورد شکنی اینجور مسائل هم طبیعی ـه.

آلمان تک قطبی بود، چون به جز بایرن مونیخ رسما هیچ تیمی نداشت ولی سری آ تیم های بزرگی داره و قابل مقایسه با بوندسلیگا نیست.

مثلا انگلیس هم فاصله ها کمه، اما آیا کیفیت خاصی دارند تیمهاشون ؟! من سیتی تنها "یک" بازیکنش رو از دست داده به خاک سیاه نشسته !

منچستر با منتخب جهانی که جمع کرده به سختی از پس نیوکاسل بر میاد و ...

اضافه کنم این رو هم اینکه رئال چند بازی که گل نزده ربطی به قدرت حریفاش نداره، بلکه ضعف خودش رو میرسونه.

• حامد, eⁿzº, tecra و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

tecra

tecra

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 2512 ارسال

چه لیگی شده امسال لالیگا.. جذابه انصافن.. 

سویا مگه مربیشون مونتلا نبود؟! فصل قبل که منچسترو حذف کردن و خوب بودن. کی برکنارش کردن؟!  :39:

---

اتلتیکو از معدود تیم هاییه که در اروپا میتونه یقه یوونتوسو بگیره.. امیدوارم بهشون نخوریم که بدجور خطرناکن. فینال امسال هم در زمین خودشون (Wanda Metropolitano) برگزار میشه و انگیزه مضاعف دارن..

• Orphée, eⁿzº, ace of glass و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

برخی از رسانه‌های اسپانیایی از احتمال آغاز مذاکرات رئال‌ با تاتنهام برای انتقال هری کین به مادرید در ماه ژانویه خبر داده‌اند. این اخبار با اشاره به مشکلات عدیده و جدی رئال در خط حمله پس از خروج رونالدو در تابستان جاری، از تمهیدات ویژه کهکشانی‌ها برای جذب شماره 10 اسپرزها با مبلغ 150 میلیون یورو خبر داده‌اند.

• mory, eⁿzº, tecra و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Tu sei la squadra del cuore

sempre in campo undici eroi

vinci l'impossibile e vai

Ti seguiremo anche noi

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21023 ارسال

- والورده به زودی از سرمربیگری بارسلونا برکنار میشه و گفته میشه که روبرتو مارتینز جانشینش میشه.

مارتینز البته مربی ـه تیم ملی بلژیک ـه و باید رضایت فدراسیون فوتبال بلژیک رو جلب کنند.

از آلگری هم به عنوان یکی از گزینه ها اسم برده میشه.

رئال مادرید هم تائید کرده درخواست راموس رو برای جدایی و ظاهرا "چین" مقصد بعدی کاپیتان رئال هست !!

• mory, GG.B1, El rey leon و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

tecra

tecra

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 2512 ارسال

این جوویچ (/ژوویچ ؟!) که تازگی به رئال مادرید رفته چه خوش استیله.. تکنیک داره دو پاست و خلاقه و آینده درخشانی داره..

• GioVanni Agnelli, mory, eⁿzº و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

همه قصه لالیگا ...

t133908z-1453992492-rc21nh90y6dy-rtrmadp

01508797.jpg

• Orphée, mory, eⁿzº و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

sadrazp

sadrazp

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 780 ارسال

:1: اگه فصل  اینده الگری مربیه بارسا بشه چی میشه ؟  :21:  اینکه بارسا پیانیچ رو گرفته و دنبال دیشیلیو هم بوده خیلی ادم به شک میندازه که الگری مربی بعدی باشه .  (مهره های مورد علاقه الگری)

• Orphée, mory, Aminvo و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

l79r_0406219752900443d6e8bed68198b71b.pn

mory

mory

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3712 ارسال

این راموس چقدر آدم نچسب و حال به هم زنیه ...

• Orphée, eⁿzº, Aminvo و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

تصویر

ای به رویا سرسپرده با توام ای همه خوبی

راهی کدوم دیاری...

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

گتانو شیره آ در تمام طول بازیش با اونهمه افتخاری که برای یووه و ایتالیا اورد حتی یکبار هم اخراج نشده

قبلا نوشتم که : (نقل به مضمون)

فرانکو کائوزیو میگه  به گتانو گفتم گاهی لازمه با مهاجمای حریف سخت برخورد کنی 

گتانو گفته بود دلم نمیاد و...

• Orphée, mory, eⁿzº و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

mory

mory

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3712 ارسال

سیمئونه مربی اتلتیکو مادرید سیستم var رو به نفع تیم هایی دونسته که بیشتر حمله میکنند ...

• Orphée, eⁿzº, Aminvo و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

تصویر

راهی کدوم دیاری...

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2628 ارسال
^
سیمئونه منظورش این بوده که بنفع ما نیست :1:
ولی خب من عکس این رو قبول دارم؛ بیشتر به ضرر تیم های تهاجمی هست، بازی رو از ریتم میندازه و یاد و خاطره دروازه بان های تیم های عربی رو زنده میکنه.

بیشتر به نفع تیم های ضدفوتبال هست.
  • Orphée, mory, Aminvo و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

mory

mory

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3712 ارسال

^
سیمئونه منظورش این بوده که بنفع ما نیست :1:
ولی خب من عکس این رو قبول دارم؛ بیشتر به ضرر تیم های تهاجمی هست، بازی رو از ریتم میندازه و یاد و خاطره دروازه بان های تیم های عربی رو زنده میکنه.

بیشتر به نفع تیم های ضدفوتبال هست.

قبول دارم که ریتم تهاجمی تیم حمله کننده رو میگیره ...

ولی به نظرم در کل به نفع تیمهای تهاجمی هست چون بسیاری از خطاها و یا هندها که در روند معمول بازی ممکنه از چشم داور دور بمونه رو میتونه برجسته کنه و مورد توجه قرار بده .

• Aminvo, tecra, L'Avvocato و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

تصویر

راهی کدوم دیاری...

saeed-nedved

saeed-nedved

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3418 ارسال

مادرید رسما قهرمان شد 

زیدان و یک جام دیگر ....

• Orphée, mory, Aminvo و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6289 ارسال
  • LocationRasht

من به یوونتوسی بودنم افتخار میکنم و انتخاب فوق العاده ای بوده و هنوزم بازیکنایی مثه دمیرال هستن که مو به تنم سیخ کنن ولی چقدر حسرت برانگیزه وقتی رئال هم تو اسپانیا رکورددار قهرمانیه هم تو اروپا و تو هر دو عرصه بهترین بودنشو ثابت کرده... 9 فینال و فقط 2 قهرمانی یه چیز عادی نیست و بنظرم باید حداقل چند هفته مونده به فینالهای آینده ای که قطعاً بهشون میرسیم، یه کار روانشناختی حرفه ای رو کل کادر یووه و بازیکناش انجام بشه...

• saeed-nedved, mory, El rey leon و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Blackfish : We seem to be running short of patience here! i

Robb Stark : & You know who isn't? Tywin Lannister ... i

tywinsmiles1_m6n6.jpg

mory

mory

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 3712 ارسال

درسته افت بارسا روی قهرمانی رئال تاثیر داشت ولی به نظرم زیدان دوباره بزرگی و توانمندی خودش رو نشون داد ...

نیمکت رئال مثل ماهی لغزندست ...ولی زیزو حواشی رو به حداقل رسوند و تونست تیم خوبی بسازه ...مخصوصا اینکه چند تا بازیکن جوان رو هم بدون ترس به ترکیب رئال وارد کرد .

• saeed-nedved, Orphée, eⁿzº و 10 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

تصویر

راهی کدوم دیاری...

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

همه میدونیم بارسلون روی زمین تیم خوبی بود

مثلا بارسای پپ

و حسمون اینه که کمتر روی ضربات سر موفقند!!!(ژاوی مسی اینیستا الوز البا قد کوتاهی دارن و لااقل سرزن نیستند)

پس چرا در جریان بازی و حتی کرنرها ،،روبروی تیمهای سرزن و بازیکنای سرزن (فرضا انگلیسها) کمتر گل دریافت میکرد؟

آیا دفاع روی کرنر فراتر از تصورات ماست و بارسلون با استفاده از اون روشها به کنترل حریف میپرداخت؟

• Orphée, mory, eⁿzº و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی