پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

تاکتیک و آرایش تیمی یوونتوس

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
616 پاسخ برای این موضوع

Guest_adey_*

Guest_adey_*
  • مهمان
سیستم 3-5-2 خیلی به درد یووه میخوره - چرا؟ البته من نتیجه گیری کردم که خیلی به درد یووه میخوره ;D بوفون جرجو اندراده زبینا(گریگرا) نوچرینو زانتی پالا کامو(مارکو) پاول الکس دیوید حالا این ترکیب چطور بازی میکنه ؟ تو این ترکیب هم دوتا هافبک دفاعی داریم که خیالمون از بابت جلویه دفاع راحت بشه تو تا بال داریم که میتونن قدرت تهاجمی ما رو از گوشه ها قدرت ببخشند و پشت مهاجم هم دیگه نیاز به تعریف نداره - پاول میتونه توپ رسون و یه مهاجم سوم پشت دو مهاجم اصلی باشه از نظر من میتونه ترکیب خوبی بشه ;D ----------------------------------------------------------------

mat_godot

mat_godot

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 311 ارسال
به نظر من سیستم 3-5-2 زمانی می تونه موثر باشه که اولا تیم یک مدافع آخر تمام عیار داشته باشه و ثانیای هافبک تدافعی خیلی خوبی داشته باشه ولی تو یووه این چنین بازیکنایی رو در سطح خیلی بالا نداریم

Guest_adey_*

Guest_adey_*
  • مهمان
ما اندراده و نیکو لا رو داریم و در گوش هم جرجو و زبینا خوب کار میکنن- از نظر هافبک دفاعی هم واسه همین دو تا هافبک دفاعی گذاشته شده که این دو تا با هم وظایف یه هافبک دفاعی کلاس جهانی رو انجام بدن

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
3-5-2 یه سیستم قدیمی حساب میشه.و دست مربی رو برای تاکتیک های پیچید می بنده. الان اکثر تیم ها ترجیح میدن با دفاع 4 نفره بازه کینند. اگر دفاع 3 نفره بشه،تقریبا همه دخالت مدافعان در تاکتیک های تیمی از بین میره.چون اونوقت شما 3 دفاع دارید که کارشون دفاع کردن. ولی توی تاکتیک های 4 دفاعه شما 4 دفاع دارید،که 2 دفاع کناری رو میشه دستورات تاکتیک بسیار مختلف و متنوع بهشون بدی. برای همین کلا 3-5-2 "تقریبا" یه تاکتیک از رده خارجه.که فقط در شرایط خاص ازش استفاده میشه. الان اگر یووه 3-5-2 بازی کنه،مثلا با لگرو یا آندراده در وسط،کیه لینی و حسن یا زبینا در اطراف، تصورش رو بکنید یووه می خواد : 1-با نفوذ ها از جناحین چکار کنه ؟! ندود می خواد برگرده عقب ؟ کیه لینی یا حسن برن به گوشه ؟ خوب این باعث خالی شدن فضا ها ها در وسط محوطه جریمه میشه. 2-با سانتر ها چکار کنه ؟ اگر یووه فقط یه دفاع مرکزی داشته باشه،با سانتر ها چکار میکنه ؟! اگر هافبک های دفاعی یووه بخواند عقب بکشند که مثل یه مدافع هیچوقت در صحنه آماده نیستند،بازم فضای جلوی مدافعان خلی میشه. کلا یوونتوس بازیکن مناسب برای این شیوه رو نداره. اما بازی با کاتانیا فکر کنم یووه 10 دقیقه آخر 3 دفاعه بازی کرد.چون کاتانیا هیچ حمله ای نمی کرد،بازیکن ها فشرده توی محوطه خودی بودند. رانیری هم تصمیم گرفت افراد جلوی دروازه حریف رو افزایش بده.و به این دلیل 3-4-3 کرد ترکیب رو. کلا فکر نمیکم یووه هیوچت دست به این ترکیب بزنه.چون عملی نیست.

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال
من فکر میکنم با توجه به داشته هامون در بازی های که قصد بازی تهاجمی رو داشته باشیم میتونیم از سیستم 2-1-3-4 هم استفاده کنیم.البته بعد از دیدن بازی یوونتوس-امپولی که ندود خیلی خوب در نیمه اول پشت دو مهاجم بازی کرد و توپ سازی کرد به جواب دادن این سیستم مطمئن تر شدم.البته تو این روش حتما یه بازیکن چپ پای حرفه ای که قدرت نفوذ و سرعت خوبی داشته باشه لازمه که میشه با بازی چرخشی در خط هافبک تا یه مقداری نیازشو برطرف کرد بوفون آندراده لگروتابیه مولینارو گریگرا زانتی مارکیونی کامورانزی ندود دل پیرو ترزگه مسلما تو این ترکیب یاکوئینتا میتونه جای مهاجم ناآماده تر رو بگیره.اما همون طور که گفتم الان مارکو رو فقط به خاطر سرعت و هوش بالا سمت چپ گذاشتم که با بازی و حرکات ترکیبی هافبک ها میتونن مدام جاشون رو در زمین تغییر بدن.مثلا با پاس کاری های ترکیبی مارکو جاشو با پاول عوض کنه و کامو بیاد در وسط و مارکیونی بره به راست.این طوری انرژی خیلی زیادی هم صرف میشه اما باز هم میگم اگر تو یه بازی به سرعت بالا احتیاج داشته باشیم و یا بازی گره خورده باشه و به گل نیاز باشه فکر میکنم جواب بده.

Shaktak-Juve

Shaktak-Juve

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4770 ارسال
با نظر امين موافقم ولي با يه مقاديري تغييرات... من كلا هميشه خودم اين روش بازي رو مي پسندم و اگه مربي باشم هميشه اين روش رو كار مي كنم. ولي فرقش اينه كه بايد حالتي هم وجود داشته باشه كه اگه قراره كار تركيبي بشه بتونيم بين سه مهاجم هم داشته باشيم.يعني پستي كه با ندود توي تركيب امين مشخص شده يه بازيكن با توانايي بازي در دو بال و دو مهاجم را داشته باشه.يعني بتونه تو همه‌ي جاهاي ماركوني ، كامو ، الكس و ترز هم بازي كنه.اگه اون بازيكن ندود باشه با توجه به اين كه خيلي خسته مي شه بايد حتما تعويض بشه و يه نفر ديگه كه اين قابليت رو داره جانشين اش بشه كه اگه ياكي باشه غير از بال چپ توانايي بقيه پست هايي كه گفتم رو داره.يعني نظر من در نهايت اينه: بوفون كيه‌ل(آندراده) لگرو(زدنيك) مولينارو(كيه‌ل) حسن(زبينا) زانتي(نوچرينو) ماركو(تياگو، پالا) كامو(سرجيو) ندود(ياكي،تياگو) ترزگه(اليورا) الكس(پالا)

Guest_Marco_*

Guest_Marco_*
  • مهمان

چیزی که برای من جالب هست اینه که چرا توی این تاپیک فقط 3-4 نفر بحث می کنند پس بقیه کجا هستند ؟؟؟

آخه من کلا چیزی از تاکتیک تیمی و آرایش بازیکنا نمیدونم ! به خاطر همینه ;D

اما تا اونجایی که من می دونم مارکو بازیکن سمت راسته نه سمت چپ ! تیاگو هم اصولا بازیکن طراحه ، نه هافبک چپ ! ندود بارها نشون داده که باید از چپ به وسط بیاد و بازیکنی نیست که وسط زمین رو بگیره ؛ خواه ناخواه میره به چپ ! یاکوینتا اصولا مهاجم نوکه ! آلمیرونم وسطه نه راست . حسنم تخصصش سمت راسته خط میانیه ، نه دفاع ! اگه دفاع می ایسته ، به خاطر اینه که بازیکن درست و حسابی نداریم اونجا رو پر کنه !

واسه بازی با سامپا من دوست دارم 4 - 3 - 3 بازی کنیم :

بوفون ، حسن ، بومسانگ ، لگرو ، مولینارو ، مارکو ، زانتی ، ندود ، الکس ، یاکوینتا و ترز .

اما رانیری به احتمال 80 درصد 4 - 4 - 2 بازی خواهد کرد و جای یاکی از نوچرینو استفاده خواهد کرد . تو تاپیک مربوطه هم گفتم . خدا به داد لگرو برسه ...

Shaktak-Juve

Shaktak-Juve

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4770 ارسال
بازي با دوريا رو من اگه مربي بودم اينجوريم ي چيدم: بوفون مولينارو لگروتاليه زبينا بريندلي(حسن) نوچرينو ماركو تياگو (حسن) ندود(ياكي) الكس ترزگه

Forza Milan

Forza Milan

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 35 ارسال
تازگی ها یووه تو خط دفا متزلزل نشون میده.

Shaktak-Juve

Shaktak-Juve

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4770 ارسال
دلايل خاص خودشو داره كه مهمترين هاش اينا هستن: 1.مصدوميت هاي جزئي و يا كلي بازيكنان 2.عدم رسيدن به ثبات براي استفاده از بازيكني خاص در پست دفاع راست 3.نبودن جانشين مناسب و در سطح و انادزه هاي اصلي روي نيمكت 4.و بتازگي استفاده از تنها يك مدافع هافبك (زانتي) و كم شدن سوئيپينگ در جلوي دفاع.

Forza Milan

Forza Milan

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 35 ارسال
فکر میکنم دلیل اصلیش 4 باشه.

navid_nedved

navid_nedved

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1988 ارسال
ضعف دفاعی یووه به خاطر بازیکنان خط دفاعی نیست بلکه به خاطر دفاعی بازی نکردن کل تیمه در اصل میشه گفت این ضعف به کل تیم بر میگرده نه به مدافعین تیم

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال
آقا دیگه فکر میکنم رانیری باید تاکتیک دلخواه منو بازی کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! من عاشق 3-3-4 هستم و الانم که مارکیونی هم مصدوم شد . واقعا الان بهترین آرایش تیمی به نظر من اینه : بوفون مولینارو لگروتالیه ؟ (بومسونگ) گرگرا نوچرینو زانتی ندود یاکوئینتا دلپیدو ترزگه عین یه عقاب خطرناک میشه یووه آنوقت دیگه کمبود هافبک خلاق هم کمتر حس میشه هر بار یکی از 3 مهاجم واسه دیگری موقعیت می سازند درست مثل پاس گل دیشب ترزگه به الکس ولی خدایی کامورانسی بیاد دیگه این دردسر ها هم تموم میشه

mashghe_sokoot

mashghe_sokoot

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 77 ارسال
منم با نظر عرفان موافقم البته با دو تا هافبک دفاعی و یه هافبک تهاجمی که مارکیونی باشه بهتره دو تا مهاجم پشت هم از کناره ها نفوذ کنند بهتره

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال
بهترین تاکتیک برای بازی با اینتر فقط و فقط 3-3-4 است. یووه باید با درزمین آوردن الکس ترز و یاکوئینتا نزاره انتر بهش فشار بیاره و این طوری خیلی راحت پیروز میدان خواهد شد . 3-3-4 یووه باعث میشه اینتر نتونه بکشه جلو و بی مخابا حمله کنه

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15953 ارسال
عزیزم رانیری هیچ موقع همچین کاری نمی کنه دیگه و قطعا با دل پیرو و ترزگه بازی رو اغار خواهد کرد

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
نکته عجیبی که توی تاکتیک دفاعی یووه هست اینه که، اگر یووه اصرار به بازی با 4 دفاع،و 2 هافبک دفاعی مطلق داره،و هافبک های کناری که زیاد عقب بیاند،قانونا باید خط دفاع چند لایه ای داشته باشه. پس چرا خط دفاع یووه یک لایه داره ؟ چرا اصلی ترین تاکتیک یووه افساید گیریه ؟ چرا 2 هافبک دفاعی اینقدر گیج و سردگم اند ! وظیفه هافبک دفاعی دنبال توپ دویدنه ؟ چون عملا چیزی که از نوچرینو دیدیم "دویدن" بود. زانتی خیلی بهتر بود،ولی زانتی هم گم بود بین بازیکن های اینتر.و به نظر نمیومد وظیفه تاکتیکی درستی بهش گفته شده باشه. منظور من اینه که،یووه 2 هافبک دفاعی استفاده میکنه.2 هافبکی که در نیمه خودی قرار میگیرند و توی تدارک حمله نقشی ندارند. و 2 هافبک دیگه باقی میمونه برای بازی سازی یووه.که در مقابل خطوط دفاعی چند لایه ای مثل اینتر کاری نمی تونند انجام بدند. حالا این 2 هافبک دفاعی یووه،چرا مثل دفاع اینتر که لایه لایه بود هیچ تاثیر زیادی در کمک به دفاع یووه ندارند ؟ و باز میبینیم در اکثر مواقع مهاجمان حریف فقط یک مدافع در نزدیکی خودشون میبنند. در واقع یووه با این تاکتیک 1 تا 2 نفر رو از بازیکنان خودش رو از دور خارج میکنه، مثل نوچرینو که 90 دقیقه فقط دنبال توپ میدوه،و نه می تونه به بازی سازی تیم کمک کنه،نه تاثیری توی دفاع کردن تیم داره.

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
یه چیز دیگه که به ذهنم اومد، با بازی کردن استنداردو در وسط(اگر بتونه خوب عمل کنه) اگر کیه لینی بره به کنار،یووه می تونه اینطوری بازی کنه : کیه لینی استنداردو لگرو حسن زانتی نوچرینو. مولینارو ندود ترزگه الکس منظورم بازی مولینارو در سمت چپ خط هافبک، البته خیلی عاقلانه نیست.ولی خوب برای لحظاتی از بازی یا شرایط خاصی از مسابقه قابل انجام.هرچی باشه دست رانیری بازتر میشه. من فکر میکنم رانیری بازی فردا با این ترکیب بازی کنه : بلاردی مولینارو گریگرا لگرو بریندلی نوچرینو ندود سیسوکو پالا ترزگه الکس هرچند سیسوکو بیشتر یه هافبک دفاعی،ولی حدس میزنم رانیری همون جایی که تیاگو رو بازی داد بازیش بده. یووه نیمه اول سعی میکنه از وسط و سمت چپ حمله کنه.مولینارو-ندود و سیسوکو بازیکن های اصلی نیمه اول خواهند بود. ولی فکر میکنم نیمه دوم کامورانزی به زمین میاد و یووه بیشتر به ارسال توپ رو میاره. با بازی ضعیف حسن ! مقابل اینتر فکر میکنم پالا بازی کنه و توی این بازی امیجیچ غایب باشه. همچنان اعتقاد دارم بازی با 2 هافبک دفاعی دست و بال یووه رو برای حمله میبنده ! و کمک چندانی هم به دفاع یووه نمی کنه.

eblis

eblis

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 4108 ارسال
من بازی با دو هافبک دفاعی رو میپسندم ولی تو الان یووه زیاد نمیتونه جواب بده چون یووه هافبک خلاق و بازیساز نداره البته فکر نکنم رانیری ترکیب رضا رو بچینه.به نظر من سیسوکو رو جای نوچرینو میاره تو .فقط همین تغییر رو تو بین زانتی و نوچرینو میده

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
زانتی محرومه.نمی تونه بازی کنه.

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی