پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تحلیل خط میانی

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
400 پاسخ برای این موضوع

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21023 ارسال
سلام دوستان من میخوام درباره ترکیب خط هافبک سال بعد یوونتوس بحث کنم . اول فرض رو بر موندن ندود میگیرم . ترکیب : ندود زانتی سیسوکو کامورانزی دقیقا مثل امسال و بدون تغییر ، یوونتوس مسلما چه با بودن ندود و چخ با نبودن ندود با دو هافبک دفاعی بازی میکنه . اما با خرید بازیکنانی مثل فلامینی و اومدن جیووینکو میتونیم روی نیمکت هم بازیکن های قابل اطمینانی داشته باشیم اما ستاره بزرگی نمیاد به تیم در این صورت ! اما ترکیب دوم میتونه دست خوش تغییرات بشه ، یعنی اینکه یک ستاره بزرگ ، مثل لمپارد یا فن در فارت به یوونتوس بیان ،در اون صورت ندود خداحافظی میکنه . یعنی میشه : بازیکن جدید زانتی سیسوکو کامورانزی اون چیزی که معلومه ، به نظر من سال بعد 3 نفر از 4 مرد خط هافبک همین بازیکنان امسال خواهند بود . مگر اینکه اتفاق غیر منتظره ای رخ بده ( افت ، مصدومیت و یا فروش بازیکن ) با این تفاسیر ، به نظر من خرید یک هافبک دفاعی مطمئن مثل فلامینی میتونه برای یوونتوس مفید باشه ... ورود یک ستاره رو وابسته به ندود میدونم ، اگر ندود بمونه بازیکن بزرگی به تیم نمیاد . اما حفظ بازیکنانی نظیر ؛ مارکیونی ، آمیجیچ و تیاگو رو الزامی میدونم . باتشکر

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15940 ارسال
اینقدر توی این فصل محروم و مصدوم داشتیم که خط میانی یوونتوس هیچ موقع ترکیب ثابتی نداشته و بازیکنان مرکزی یوونتوس هر بازی در یک منطقه بازی کردند اصلا نمیشه تحلیل کاملی کرد ولی ما در نیم فصل اول سیسوکو رو نداشتیم و بازیکن کناری زانتی یا نوچرینو بود یا تیاگو که هیچ کدوم ثبات نداشتند و روند صعودی و نزولی بسیار بالایی داشتند

AlirezzA

AlirezzA

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 41 ارسال
یووه به یک بازیساز خلاق در وسط زمین احتیاج داره که تو این جمع وجود نداره !!

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
گریگرا - 3 (4.7%) کیه لینی - 32 (50%) اندراده - 1 (1.6%) لگروتالیه - 20 (31.3%) کریشیتو - 4 (6.3%) بومسونگ - 0 (0%) مولینارو - 2 (3.1%) بیریندلی - 1 (1.6%) زبینا - 1 (1.6%) مجموع آراء: 34 این نظر سنجی فصل پیش ! حالا به نظر شما برای فصل دیگه چطوری باید باشه ؟ با توجه به سبک بازی یوونتوس،من 20 احتمالی که ممکنه وجود داشته باشه رو نوشتم، منظور از وسط یا و همون هافبکی که پشت مهاجم ها و جلوتر از هافبک دفاعی باشه. من گزینه های اصلی رو نوشتم،اگر بازیکن دیگه مثل المیرون رو مد نظر دارید بگید. ترکیب ایده ال من گزینه ی 1 : زانتی-سیسوکو ندود کامورانزی

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15940 ارسال
بدون شک گزینه اول اکثر بچه ها با توجه به شناختی که از بازیکنان داریم همین گزینه اول می تونه باشه ولی واقعا هیچ کدوم از ما نمی دونیم که جوونکو و پولسن که گزینه های اول جایگزینی هستند چه نمایشی خواهند داشت ولی به نظر من پولسن خیلی زود در ترکیب یووه جا می افته و بازی می کنه

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
بنظرم ترکیب خط میانی بستگی به شرایط مسابقات و محرومیت ها و مصدومیت ها داره . من تو حالت اول این خط میانی رو انتخاب میکنم : کامورانسی ، سیسوکو ، زانتی و ندوید . ولی به هیچ عنوان کریس و مومو رو هافبک های محض دفاعی نمیدونم . وقتی به بازی با لاتزیو برمیگردم و هنر بازیسازی فوق العاده کریستین رو به یاد میارم بدون تردید پی به این نکته میبرم که ما یک بازی ساز خوب داریم ، ببینید نمیگم بازیساز فوق العاده استثنایی ! زانتی یک هافبک تخریبی با خصوصیت بازیسازی مناسب هستش که کمتر هاقبک تدافعی داره . مومو سیسوکو یه بازیکن آینده دار و قطعا با توجه به شناختی که تو نیم فصل ازش داریم یک ستاره میتونه باشه . ولی کریس و مومو یک زوج مکمل هستند که اگر هر دو در کنار هم باشن میتونن به اوج بازی برسن . منظورم اینه که نبودن هر کدومشون میتونه باعث تزلزل و افت نفر دیگه در برخی مواقع بشه . به این جمع باید پولسن رو اضافه کنیم ... در حق پولسن کمی بی انصافی شد ! پولسن از بازیکنان خوب و تاثیرگذار شالکه و سویا در سالهای اخیر بوده که ما فقط بدرفتاری هاش رو به یاد داریم و هنرش رو فراموش کردیم ! یووه بعد از داویدز به مهره ای مثل پولسن نیاز داشت . یعنی بازیکنی که بتونه با جنگندگی فضای مابین خطوط دفاعی و میانی رو پوشش بده . یکی از نقاط ضعف گاه و بی گاه تیم در فصل پیش همین منطقه بود . یعنی جایی که با پیشروی هافبک های میانی تبدیل به آشنه پاشیل تیم میشد . پس پولسن هم از مهره های سرنوشت ساز این فصل خواهد بود . در کل میخوام این موضوع رو بگم که آرایش خط میانی تیم به قدرت و وضعیت حریفان هم بستگی داره . یعنی مطمئنا ندوید نسبت به فصول قبل خیلی کمتر به زمین میره و یا تعویض میشه ، البته بیشتر در برابر تیم های ضعیف . شاید بشه رو مارچیسو هم حساب باز کرد ... اما به شخصه نقش زانتی رو در فصل پیش رو غیر قابل انکار میدونم و معتقدم از اصلی ترین پایه های تیم خواهد بود ، البته سیسوکو و پولسن هم کمک زیادی به کریس خواهند کرد . **

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
فصل قبل عمده انتقادات متوجه خط هافبک تیم بود هرچند بعضا ً مهره های خط میانی عملکرد خوبی داشتن ولی نبود خلاقیت بزرگترین مشکل این منطقه شناخته می شد شاید بشه گفت متاسفانه این نگرانی واسه این فصل هم وجود داشته باشه ولی من به بازیهای دوستانه ای که طی این چند روز انجام شده دقت کردم متوجه شدم که شاید بشه این مشکل رو با نقطه قوت خط میانی تا حدودی کمرنگ تر دید اگه به گل های زده شده توی این بازی ها نگاه کنید علاوه بر قدرت خط حمله بازیکنای خط میانی هم با ارسال پاس های عمقی و بسیار بلند خود مهاجمان رو تغذیه می کنن به همین بازی دورتموند نگاه کنید دو گل از سه گل با ارسال هایی از نیمه خودی به دست اومد گل اول هم با یه پاس عمقی بسیار هوشمندانه از کامورانزی و بعد از اون یاکوئینتا توسط آمائوری به ثمر رسید خوشبختانه اگه این روند (ارسال های دقیق) طی فصل ادامه پیدا کنه ما مهاجمانی داریم که بزرگترین هنرشون جاگیریه مناسبه من فکر می کنم ما از این حربه می تونیم بهترین استفاده ممکن رو ببریم **

Babak

Babak

سمبل یوونتوس

• اعضا
  • 6684 ارسال
کاملا درسته ... 3 تا از چهار مهاجم ما روی هوا فوق العاده هستند و میشه از ضربات ایستگاهی و ارسال از کناره ها به نحو احسن استفاده کرد . البته باید مدافعان کناری و هافبک های پرتوانی داشته باشیم که متاسفانه ما حالت اول ، یعنی داشتن مدافعان کناری پرنفوذ و با دقت در ارسال رو نداریم . پس وظیفه کامورانسی و زانتی و البته ندود بسیار حیاتی هستش . به این جمع باید دل پیرو رو هم اضافه کرد ، کاپیتان هم میتونه با متمایل شدن به کناره ها از ارسال های دقیقش بهره ببره و مهاجم دیگر رو صاحب موقعیت کنه . این فصل نقش هافبک ها بسیار پررنگ تر باید باشه و باید از حداکثر خلاقیت و توانشون استفاده کنن . **

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
وقتی سیسوکو نیست انگار نصف تاکتیک دفاعی یوونتوس حذف میشه ! پاس هایی که قطع می کرد، تکل های که می زد،توپ گیری هایی که می کرد ! جدا حتی بد بازی کنه هم وجودش توی زمین لازمه ! خوب الان رانیری چندین هافبک با چندین خصوصیت داره، مارکیزیو یه هافبک جنگنده و پرتلاش،پولسن درگیر نمیشه توی بازی ولی در بازی پخش کردند،به خصوص فرستادن پاس های استثنایی پشت دفاع مهارت خوبی داره و انصافا اگر یکم تلاشش رو بیشتر کنه می تونه در حد یووه باشه. تیاگو هم بعد از بلایی که سر کوبولی آورد فکر نمی کنم دیگه زیاد توی تیم ببینیم ! باید ببینیم آینده چی میشه. این زانتی کجاست ؟!؟ از نیم فصل دوم سال فصل پیش دیگه درست حسابی بازی نکرده ها !

Hossein Salehi

Hossein Salehi

مدیرکل فروم

• ادمین
  • 15940 ارسال
واقعا توی این بازی تا حدودی عیار بازی پولسن و مارکیزیو دستمون اومد - به صورت قطعی وقتی سیسوکو و زانتی اماده باشند فرصت بازی کمتری بهشون می رسه ولی در صورت کلی امیدوار کننده ظاهر شدند و یادمون باشه این اولین هفته سری آ بود و اصلا نباید انتظار بازی کامل رو داشت

biancosina

biancosina

تازه به ما ملحق شده

• اعضا
  • 1 ارسال
خط میانی فاقد یه مهره انعطاف پذیر و خلاق و دریبل زن مثل جوونیای ندود هستش .حتما این فصل مثل بازی اول با فیوو از این مطلب ضزبه زیادی میخوریم. خریدها هم که این فصل افتضاح بود بازیکنایی با خصوصیات پولسن و امایوری رو که قبلا هم داشتیم خیلی نگران این فصلم با خریدایی که میلان و رم و اینتر هم که کردن وضع بدی داریم. :-\

luca vialli

luca vialli

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1637 ارسال
در کل یه هافبک دریبل زن با خصوصیات بازی پخش کنی در کم داریم البته من به سباستین جووینکو امیدوارم اما یه ضرب المثل قدیمیه که میگه تا گوساله گاو شود دل صاحبش آب شود .

Juventus FC

Juventus FC

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6360 ارسال
  • LocationEsfahan
کامو راست-ندود چپ-سیسوکو وتیاگو دفاعی---باید به تیاگو بازی داد تا به روزهای اوج برگرده.

Hamird

Hamird

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3587 ارسال
ندود(چپ)صالی امیجیچ(راست)کامورانزی(وسط)سیسوکو(دفاعی) روی این چرا کسی فکر نمی کنه؟؟ این ترکیب اگر استفاده بشه با اینکه کامرانزی جای اصلیش نیست ولی در کل خیلی توی تیم تاثیر می ذاره.. ندود            سیسوکو              صالیحمیدزیچ                         کامورانزی اینطوری سیستم 4-3-1-2 میشه خیلی عالیه ... البته خیلی روی بازی کامرانزی تاثیر می ذاره. کامرانزی بازی کنار زمینش خیلی بهتر از وسط بودنش هست.. ولی در کل میشه با کار کردن روی چند تغییر در حین بازی از این ترکیب استفاده کرد... البته فکر نمی کنم رانیری جرات همچنین کاری داشته باشه.. ولی اینم هست اگر یکی پیدا بشه که بتونه توی ترکیب جا بگیره اینطوری ندود                  سیسوکو                  کامرانزی                             X یا X                    سیسوکو              کامرانزی                           ندود بازهم می تونه خوب باشه... اینطوری بازی کردن بهترین بازی کردن هست... تیمی که شخصیت داره از چنین سیستمی استفاده می کنه.. چون این ترکیب برای تیم های برنده هست.. البته نیاز به تمرینات خاصی داره. ..باید بازیکنا وقف بدن خودشونو.. الان دیگه نمیشه ولی این ترکیب ایده ال هست.. **

mj_juve

mj_juve

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 855 ارسال
این اگه اینجوری بشه بهتره: سالیحمیدزیچ سیسوکو کامورانزی ندود چون ندود تجربه بازی در اینجا رو داره اما یه چیز دیگه اینه که ریسکش بالاست برای بازی توی ایتالیا چون تیمها فیزیکی بازی میکنن به خاطر همین 2 تا هافبک دفاعی میذارن ولی برای بعضی از بازیها میشه انجامش داد

alex_d_63

alex_d_63

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2739 ارسال
  • Locationتهران
حمیرد اون سیستم اولیت که خیلی ریپ میزنه،لطف کامو به اینه که گوشه بازی کنه تا از سانتر ها و سرعتش بشه استفاده کرد،از طرف دیگه توی دفاع کردن هم با مشکل بر میخوریم! البته این سیستم هم میشه بازی کرد اما برای تیم هایی که روی کناره ها تمرکز دارن و وسط رو باز میزارن،اما به هر حال کارایی بازکن ها پائین میاد.

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
البته نکته ای که حمیرد توی مطلبش داشت حضور حسن توی تیمه که من هم فکر میکنم مخصوصا برای جام قهرمانان بهش نیاز داریم. من یه هافبک دفاعی متمایل به راست برای کمک به کامورانزی،و یا دفاع راست باید بازی کنه. سرعت و جنگندگیش فوق العادست و قدرت نفوذ نسبتا خوبی داره.از همه مهمتره می تونه سانتر کن ! همین حضور حسن توی سمت راست کم به یووه کمک نکرده...خیلی وقتا به دادمون رسیده. الان با این وضعیت گریگرا به نظر من حسن مکمل بهتری برای کامورانزی خواهد بود.

Hamird

Hamird

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 3587 ارسال
منم همین نظر رو دارم... اگر رانیری بتونه از صالیحمیدزیچ استفاده درست کنه قدرت سمت راست یوونتوس زیاد میشه و اگر هرتیمی مخصوصا توی ایتالیا کناره های قوی داشته باشه می تونه موفق باشه.. صالیحمیدزیچ یه جورایی خصوصیات بازی سانیول رو داره.. حالا اینکه کدوم بهتره زیاد مهم نیست ولی در کل اینطور بازیکن برای تیم حضورش نعمته.. مثل کارلوس برای رئال، کافو برای رم و میلان و.. البته مقایسه نمیشه کرد اینارو ولی در کل سبک بخصوصی دارن و سرعت بالا توی رفت و برگشت و حرکات قوی در گوشه زمین.. **

erfan

erfan

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 6030 ارسال
من چون کلا آدم جوان گرایی هستم می گم : جووینکو -کامورانسی - سیسوکو - اکدال !!! البته این نظرم واقعا به خاطر اینه که زانتی و ندود سنشون بالاست واگر بخواهند کاملا در لیگ و لیگ قهرمانان بازی کنند مطمئنن کم میارند و سریع مصدومیت میاد سراغشون !!! بنابراین من میگم ترکیب لیگ 1 هفته درمیون باشه وقتی لیگ قهرمانان شروع شد: سیسوکو -جوینکو -کامورانسی-اکدال سیسوکو-ندود-کامورانسی-زانتی تو لیگ قهرمانان هم که دومی!!

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال
حضور صالی توی تیم میتونه موثر باشه اما نه به اندازه کامورانزی و به جای اون. صالی آمیجیچ باید به عنوان دفاع راست و به جای گریگرا بازی کنه و کاکورانزی سر جای خودش بمونه. کامو واقعا در میانه میدان جواب نمیده.اگر یادتون باشه رانری فصل پیش یکبار مارکیونی رو راست گذاشت و کامو رو به میانه آورد که عملا بازدهش نصف شد. اما در مورد سیستم عرفان به نظر من بدترین حالت استفاده از هافبک هاست! اکدال که هافبک دفاعیه.نه سرعت خوبی داره و نه تکنیک خوب پس به هیچ وجه نمیتونه کناره بازی کنه.سیسوکو باید متمایل به راست بازی کنه نه چپ و کامورانزی هم که باز پسطه توی این ترکیب.ضمن اینکه باز هم میگم ندود با این سن و سال هنوز از جووینکو خیلی کارآمد تره

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی