پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تحلیل خط میانی

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
400 پاسخ برای این موضوع

Guest_Pessotto_*

Guest_Pessotto_*
  • مهمان
سلام دوستان . در این تاپیک در مورد وضعیت خط میانی تیم صحبت میکنیم . ( این تاپیک با بهمن هماهنگ شده ) .

mamalexi

mamalexi

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 1655 ارسال
به نظر من المیرون خیلی بیشتر از اینها میتونه توی ترکیب اصلی باشه واقعا هافبک خوبیه البته نوچرینو و زانتی هم خوب کار میکنند اما میل به دفاع توی خط میانی یووه زیاده و از بین زانتی و نوچرینو یکی باید جاش با المیرون یا تیاگو عوض بشه من ترکیب زانتی المیرون مد نظرم هست
  • اون که من دوسش دارم از این پست تشکر کرده است

Guest_Pessotto_*

Guest_Pessotto_*
  • مهمان
من بدون شک نوسرینو رو شایسته میدونم . واقعا این بازیکن محشره و گتوزوی دوم فوتبال ایتالیاست .

ehsan-alex

ehsan-alex

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7243 ارسال
منم نوسرینو رو ترجیح میدم.خیلی از استیل بازیش خوشم میاد... اما خط میانی مشکلات زیادی داره و بخصوص اون چند بازی که کامورانزی نبود.به شدت نیاز به حداقل یه هافبک خلاق و سرعتی طراز اول و مطرح داریم .تازه این به شرطیه که کامورانزی آماده باشه و ندود هم در فرم مطلوب باشه.خلا یه هافبک تمام عیار در خط میانی کاملا مشخصه و این چندبازی هم فکر کنم دیگه همه دیدن که چقدر خط میانی ضعف داره... اگر تیاگو از اول فصل بیشتر تو ترکیب قرار میگرفت مطمئنا میتونست یه مهره قابل اتکا در وسط زمین باشه اما با نیمکت نشینی های پی در پی هم از لحاظ روحی و اعتماد به نفس ضربه خورد هم تا حدودی از قابلیتها و مهارت فنیش کم شده. ولی آلمیرون اون قدرها هم قابل اطمینان نیست اینو از همون بازیهای اول فصل هم میشه فهمید کلا بازیکنی در حد یوونتوس نیست...

Guest_Pessotto_*

Guest_Pessotto_*
  • مهمان
تو این فصل به علت مصدومیت های طولانی و نبود ژرمن ، خلاقیت از خط میانی تیم و کلا بازی یووه دور بود که واقعا با بازگشت مائورو میتونیم حتی امیدوار به بازیهای زیبا از طرف یووه باشیم . نبود مائورو ضربه سنگینی به تیم هستش . البته شاید اگر ندود 3 یا 4 فصل پیش رو داشتیم میتونستیم امیدوار باشیم اما فعلا تمام خلاقیت و انعطاف خط میانی تیم تا حدودی کاملا به کامورانزی ختم میشه .

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21103 ارسال
به عقیده من خط هافبک ایده آل یووه اینه : ندود - تیاگو - نوچرینو - کامورانزی هر چند زانتی ارزش زیادی داره ولی تیاگو هم بازیکن قابلی هست ! یه جور تقابل پیش میاد ! اما خط هافبک یووه رو یک خط هافبک نسبتا قوی میدونم . امیدوارم آلمیرون هم به روزهای خوب خودش برگرده .

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال
یادم نیست به کدوم یکی از بچه ها می گفتم.اما یکیشون بود دیگه!!! ;D بهش گفتم هرچی نوچرینو جلوتر بازی کنه موفق تره.درسته که خیلی درگیرانه و فیزیکی بازی میکنه اما قدرت هجومی خوبی هم داره.اصلا زمانی که تو پیاچنزا بود به عنوان هافبک تهاجمی یا مهاجم بازی می کرد و خوب هم بود.امروز هم که یه مقدار جلوتر بازی کرد عالی کار کرد. در کل خط هافبک خوبی داریم و اگر 2-3 سال صبر کنیم تا این بازیکنان به یه هماهنگی کامل برسن حتی میتونم بگم یکی از بهترین ترکیب های خط میانی میشن

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21103 ارسال
من یکی دو بار گفتم ! در کناره ها خیلی خوب بازی میکنه و تکنیک خوبی هم داره . کلا در حال حاضر یکی از بهترین هافبک های یوونتوس هست و بهتر هم خواهد شد .

Guest_Pessotto_*

Guest_Pessotto_*
  • مهمان
تو اینکه کلا سبک بازی نوسرینو و زانتی تا حدودی شبیه به همه هیچ شکی نیست ولی با همه این تفاسیر با برگشت مائورو و البته اگر ندود هم همیشه مثل امروز باشه ؛ باید منتظر یه خط میانی قدرتمند باشیم .

Guest_Pessotto_*

Guest_Pessotto_*
  • مهمان
به قول حسین نیمکت نشینی نوسرینو در این روزها که نه تنها جزو بهترینهای تیم بلکه جزو آماده های سری آ هستش خیلی بی انصافیه . الان تو تمامی تیمهای بزرگ حداقل یه هافبک جنگنده و چابک وجود داره و نیاز همه تیمها هستش که این نیاز در میلان حتی به 2 هافبک جنگنده مثل گتوزو و آمبروزینی ختم میشه . به نظرم یووه گاهی میتونه از سیستم 4-3-2-1 استفاده کنه تا هم میانه زمین قوی داشته باشه و هم خط حمله قویتر . در کل بازگشت ژرمن میتونه طراوت و شادابی رو به تیم برگردونه و شاهد خط میانی قدرتمندی باشیم .

ehsan-alex

ehsan-alex

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7243 ارسال
با همه اینها بازهم یوونتوس نیاز ضروری به یه هافبک مطرح و با کیفیت داره.چون همونطور که همه دیدن هافبکهای ما بازیهای یکسانی رو انجام ندادن در بعضی بازیها خوب بودن و در بعضی بازیها ضعیف بخصوص که کامورانزی زیاد هم مصدوم میشه و ندود هم با سن بالاش نمیتونه همیشه در فرم ایده آل باشه.با آوردن یکی دوتا هافبک سرشناس که میتونه لمپارد و دیگو باشه امیدواریم خط میانی مستحکم و مطمئنی مثل سالهای گذشته داشته باشیم.

Guest_Pessotto_*

Guest_Pessotto_*
  • مهمان
زانتی و نوچرینو کاملا با هم هماهنگ شدن و فقط الان مشکل خط میانی نبودن یه بازیکن تکنیکی و طراح مثل کامورانزی هستش که البته ندود داره تا حدودی کمک میکنه ولی ژرمن یه چیز دیگست .

Reza

Reza

دو آتيشه يووه

• اعضا
  • 15587 ارسال
تیاگو در بازی با سیه نا در نقش طراح بازی کرد،در حالی که ندود و نوچرینو در دو سمت بودند. شاید دلیلش این بود که حریف تیم سختی نبود،ولی نسبتا خوب بود تیاگو.من بازیش رو پسندیدم. نمی دونم مقابل یه تیم قوی هم میتونه اینطوری بازی کنه یا نه،خودم بعید میدونم برای همین فکر میکنم یووه به یک بازیکن بازیساز و با دید بالا برای این پست نیاز داره. من فکر میکنم رانیری باید مارکیونی هم به جای هافبک راست یه بار به عنوان هافبک بازی ساز بازی بده،حدس میزنم جواب بده !

bianco vino71

bianco vino71

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7849 ارسال
منم اعتقاد دارم ماركيوني تحت هر شرايطي بايد توي تركيب باشه با اومدن فان در فارت خيلي خط هافبك يوونتوس تقويت ميشه اگه فان در فارت بياد تنوع تركيبي زيادي رو ميشه توي خط هافبك ديد يعني با حضور سه نفر از بين كامو ، ندود ، فان در فارت و ماركيوني كه همگي خلاق هم هستن مي تونيم تركيب هاي متفاوتي رو در طول بازي امتحان كنيم تمام مواردي كه گفتم قابليت بازي در كناره ها و مركز زمين رو دارن

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال
حضور یک هافبک طراح و البته سریع واقعا مورد نیاز هست.من بازی اکثر هافک های هلندی از جمله فن در فارت رو می پسندم.مخصوصا فن در فارت که اصلا بازیکن خود خواهی نیست و خیلی در خدمت تیم هست. در مورد تیاگو هم خیلی بهتر از بازی های قبلی شده اما بازیکنی نیست که بتونه بازی رو در دست بگیره یا بتونه نتیجه رو عوض کنه.به خاطر همین باید یه جایگزین درست و حسابی براش پیدا کرد چون ما الان هافبک وسط با این خصوصیت نداریم.

Juventini

Juventini

بازیکن اصلی یوونتوس

• اعضا
  • 5580 ارسال
تحلیل عملکرد بازیکنان خط میانی در نیم فصل اول: سعی میکنم تو این مطلب اشاره ای به شرایط و موقعیت بازیکنان خط میانی در ابتدا و جریان فصل و عملکردشون با توجه به این شرایط بکنم پاول ندود : این هافبک چک تبار هم مانند ستاره های دیگه از جمله الکس و جی جی و دیوید و ...  در یووه موند و یه بار دیگه تاثیر انکارناپذیر خودش روی تیم رو به رخ کشید.با وجود 34 سال سن پا به پای جوون ها جنگید و در پایان فصل هم از طرف باشگاه به عنوان بعترین بازیکن یووه تو اون فصل برگزیده شد. درابتدای فصل با بحث و جدل زیاد برای 1 سال دیگه با یووه تمدید کرد و اعلام کرد به احتمال زیاد این آخرین فصل حضورش در میادین فوتبال هست.تو بازی های پیش فصل معمولا انتخاب اول رانیری برای پست تخصصیش بود  و نسبتا خوب کار کرد.افت داشت اما محسوس نبود.با شروع فصل خیلی ها فکر می کردند ندود با وجود سن بالا نتونه برای 90 دقیقه و در همه بازی ها به میدان بره اما پاول یکبار دیگه شایستگی های خودش رو ثابت کرد و و در مقاطعی تیم رو نجات داد و در بازی با آتالانتا هم با گل 3 امتیازی خودش تیم رو برای کسب اسکودتو در کورس نگه داشت.شاید این آخرین بازی های پاول در زمین سبز باشه اما خوشبختانه پاول داره باشکوه تمام این بازی ها رو انجام میده مائورو ژرمن کامورانزی : او هم فصل پیش مثل پاول و دیگر ستارگان در جمع سیاه و سفید پوشان موند و کمک زیادی به دشان و تیم برای صعود به سری آ کرد.مائورو هم مثل بقیه بازیکنان در تمدید قرارداد و موندن در یووه دچار تردید شد اما با تلاش مدیران این مهره ارزش مند هم در یووه موند.در بازی های پیش فصل مثل همیشه خوب و تاثیرگذار بود.با توجه به طراح نبودن اکثر بازیکنان خط میانی تنها امید رانیری  برای گل سازی کامو بود.او با شروع فصل این کار رو عالی انجام داد تا در بازی با اودینزه دچار مصدومیت شد و به ناچار چند هفته از بازی ها رو از دست داد.در نبود کامو  کار یووه در امر گلزنی سخت شد.بعد از مصدومیت طولانی  مائورو رو به بازی با اینتر رسوندن و این بازیکن یه بار دیگه تکنیک و هوش بالای خودش رو به نمایش گذاشت و یووه رو از باخت نجات داد(قبل از این بازی مقابل کالیری هم 20 دقیقه بازی کرد و در این مدت موفق شد 2 پاس گل بدهد!)اوضاع برای کامو نسبتا خوب بود که مصدومیت دیگری گریبان گیرش شد  و این مهره ارزشمند رو تا ابتدای نیم فصل دوم از یووه گرفت. بارها به آزمایش دیده شده در صورت حضور کامو یووه فوق العاده تهاجمی تر و روان تر بازی میکنه و موقعیت های گلزنی بیشتری هم برای مهاجمان به وجود میاد.امیدوارم این بازیکن با قدرت به بازی ها برگرده کریستیانو زانتی :  کریستیانو با وجود قطعی شدن حضور یووه در سری ب حاضر شد این تیم رو فصل گذشته همراهی کنه و در اوایل فصل بازیکن ثابت تیم هم بود و گلهای بسیار حساسی رو در بازی های تریستینا و ترویزو به ثمر رسوند تا ارزش خودش رو نشون بده.در خیلی از بازی های فصل پیش نیمکت نشین بود.در بازی های پیش فصل مدام با تیاگو و آلمیرون در چرخش بودند اما با شروع فصل جدید و با توجه به حضور بازیکنانی چون تیاگو و آلمیرون که به نظر میرسید انتخاب اول رانیری باشند زانتی تونست جای خودش در ترکیب اصلی یووه در این فصل رو پیدا کنه. بسیار جنگنده و آماده نشون داد و اوج هنر خودش رو در بازی مقابل لاتزیو به نمایش گذاشت. باید قبول کنیم زانتی یکی از بهترین های یووه در نیم فصل اول بوده و خارج کردنش از ترکیب اصلی به ضرر یووه تموم خواهد شد. آنتونیو نوچرینو : فصل پیش در سری ب بود اما نه با یوونتوس.با پیاچنزا و با قیافه ای کاملا متفاوت!!در بازی های سال گذشته با وجود اینکه تیمش موفق نبود نمایش خوبی رو داشت.در ابتدای فصل و با شروع بازی ها تقریبا هیچکس فکر نمیکرد بتونه در ترکیب ثابت قرار بگیره و همه به عنوان یه ذخیره روش حساب میکردند اما با شروع فصل واقعا همه رو متحیر کرد.بازی های فوق العاده فیزیکی و در کنارش تکنیک نسبتا خوب و هوش بالا باعث شد که این بازیکن به یکی از عناصر اصلی تیم تبدیل بشه.این پیشرفت تا جایی ادامه داشت که حتی به تیم ملی هم راه پیدا کرد.(در بازی با آفریقای جنوبی) باید قبول کنیم نوچرینو هم یکی از بهترین ها یووه بوده و بدون شک پدیده یووه و یکی از پدیده های سری آ هم به شمار میره تیاگو مندس : با پیوستنش به یووه خیلی ها رو خوشحال کرد!! همه از این بازیکن به عنوان مهره ای تاثیر گذار و بین المللی یاد میکردند و حتی تیاگو در بازی های پیش فصل هم خوب بود و هر روز از اردوی تیم خبر می رسید که وی یکی از آماده ترین های یووه است.اما دقیقا با شروع فصل افت بدنی عجیب تیاگو هم شروع شد.این بازیکن  به یک مهره تعویضی تبدیل شد و حتی بارها صحبت از رفتنش هم به میان اومد.در چند بازی به عنوان یار تعویضی وارد زمین شد  که خیلی مایوس کننده و ضعیف ظاهر شد.در دو بازی آخر یووه قبل از تعطیلات خیلی بهتر شده بود و به نظر میرسید روحیه لازم رو هم به دست آورده.هنوز نتونستیم بازی های خوب تیاگو در چلسی و لیون رو با پیراهن یووه ببینیم.اما همه منتظر هستند تا تیاگوی واقعی رو در نیم فصل دوم ببینند. سرجیو برناردو آلمیرون : بدون شک بدترین بازیکن یووه در نیم فصل اول!! در ابتدای فصل نام بهترین هافبک سال گذشته سری آ رو یدک میکشید.در بازی های نیم فصل شروع واقعا خوبی داشت و مخصوصا در بازی مقابل رم یکی از بهترین بازی های خودش رو به نمایش گذاشت.حتی در بازی مقابل پارما در جام حذفی گلزنی هم کرد اما او هم مثل تیاگو با گذشتن چند هفته از شروع فصل افت عجیبی کرد و به یک نیمکت نشین کامل تبدیل شد.با وجود انتخاب شدن او در فصل پیش به عنوان پدیده سری آ همه هوادارها انتظار خیلی بیشتری از بازیکن داشتند اما هیچ جوابی از سوی آلمیرون نگرفتند تا جایی  که در بازی پایانی فصل تیاگو همه رو کاملا نا امید کرد.فوق العتده بی حوصله و بی انگیزه! احتمال جدایی این بازیکن از یووه خیلی زیاد هست و فکر نکنم کسی از این اتفاق ناراحت بشه مارکو مارمیونی : فصل پیش به عنوان پدیده دو فصل پیش سری آ به یووه اومد اما حتی در سری ب هم در سایه کامو گم شد!! در یه مقاطعی مخصوصا اواخر فصل که کامو مصدوم بود جانشین این بازیکن ید و عالی هم ظاهر شد.تو بازی های پیش فصل به عنوان یه بازیکن متوسط ظاهر شد و با شروع فصل هم همون طور که پیش بینی میشد به نیمکت نشین کامو تبدیل شد.وقتی کامو مصدوم شد همه انتظار داشتن که این هافبک باهوش جاشو پر کنه اما در همه بازی ها این اتفاق نایفتاد و با مربیگری رانیری صالی آمیجیچ هم نونست ازش پیشی بگیره.در همون بازی هایی که ازش استفاده شد واقعا خوب کار کرد.البته مصدومیت هایی هم داشت که از میادین و فرم ایده آل مقداری دورش کرد. هنوز هم از هیچکس پوشیده نیست که اگر به این بازیکن جوون اعتماد بشه حتی جای بزرگانی مثل کامو رو هم میتونه پر کنه. حسن صالی آمیجیچ : از اواسط فصل پیش با شرط صعود یووه به سزی آ به جمع سیاه و سفید پوشان پیوست.با شروع اردوی آمادگی به تورین اومد و کار خودش رو زیر نظر رانیری شروع کرد.تا قبل از شروع فصل تقریبا همه از این بازیکن به عنوان یه نیمکت نشین خوب یاد می کردند اما رانیری بیشتر از این به این مهره ارزش مند اعتماد کرد و حتی این بوسنیایی مجبور شد در بعضی بازی ها جور زبینا و گریگرا رو هم بکشه و که در هر دو پست بسیار دونده و مفید ظاهر شد.قطعا اگر حسن بتونه خودش رو بیشتر از این با فوتبال ایتالیا هماهنگ کنه به یکی از یاران اصلی یووه در نیم فصل دوم تبدیل خواهد شد.

Guest_Pessotto_*

Guest_Pessotto_*
  • مهمان
واقعا عالی بود امین و دست گلت درد نکنه . -------------------------------------------------------------- یه نکته جالب در مورد نظرسنجی بالا اینه که حتی با توجه به مصدومیت های دراز مدت ژرمن و کم بازی کردن در ترکیب تیم ولی خیلی ها به کامورانزی رای دادن که نشان از شعور و کلاس بالای این بازیکن داره .

یوونتوس1985

یوونتوس1985

ستاره یوونتوس

• اعضا
  • 7425 ارسال
  • LocationTehran
ولی عجیبه که مارکیونی هنوز رای نیورده!ولی آلمیرون یک رای بهش داده شده!!! اما به نظر من ندود و کامو در یک سطح هستن تقریباً!

REZA10

REZA10

داره تیفوسی میشه

• اعضا
  • 50 ارسال
مارکیونی با گل قشنگی که به پالرمو زد میتونست 1 رای بیاره

Guest_Pessotto_*

Guest_Pessotto_*
  • مهمان
اگه جلوی کاتانیا ژرمن بود مسلما با ترکیبی که در سمت راست با صالی آمیجیچ درست میکردن میتونستن دروازه کاتانیا رو بیشتر تهدید کنن و مهاجمین رو تغذیه کنن . یه مشکلی هم که یووه در خط میانی داره و من تو این 4-5 بازی اخیر خیلی بهش توجه کردم اینه که میل به راست اومدن نوچرینو خیلی زیاده و یه جورایی همین مسئله باعث تنها موندن زانتی و آسیب پذیری خط میانی شده . به نظرم بزرگترین نقطه ضعف یووه در این فصل نبودن یک طراح خوب در میانه زمین هستش و اینکه بازیکنی که با ندود هماهنگ تر باشه . شاید بازگشت کامورانزی همه چیز رو درست کنه ...

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی