پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

وضعیت اقتصادی یوونتوس

- - - - -

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
397 پاسخ برای این موضوع

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6287 ارسال
  • LocationRasht

خب طی مشورتی که داشتیم، قرار شد این تاپیک رو که جاش خالی بود و میشه گفت تو همۀ فرومای بزرگ وجود داره رو بزنیم. اینجا طبیعتآً در مورد وضعیت اقتصادی یووه، درآمد هاش، بدهی هاش، خرج کردهاش و... صحبت و بحث خواهیم کرد...

درآمد سالیانۀ یووه تحت مدیریت آ.آنیلی :

2011 = 156 میلیون یورو (کاهش 35.04 درصدی نسبت به 2010)

2012 = 199 م (افزایش 27.56 درصدی)

2013 = 275 م (افزایش 38.19 درصدی)

2014 = 280 م (افزایش 0.01 درصدی)

2015 = 328 م (افزایش 17.14 درصدی)

2016 = 350 م (افزایش 6.7 درصدی)

=> 2.24 برابر طی 5 سال!! متوسط افزایش درآمد 9.09 درصدی!

و برای دومین سال مالی متوالی به نقل از گاتزتا، یووه داره سود خالص میکنه = ~3 میلیون یورو در 2015-16.. درآمد کلی در سال مالی 2015-16 = 387 م..

چرخش بودجه (سود/ضرر) سالیانۀ یووه تحت مدیریت آ.آنیلی :

2010-11 = -95.4 م

2011-12 = -48.7 م

2012-13 = -15.9 م

2013-14 = -6.7 م

2014-15 = +2.3 م

2015-16 = +4.1 م

2016-17 = +42.6 م

ie2e30fedpmh1dw7eask.jpg

بونوس #1 --» 10 خرید گرون قیمت دوران آندره آ آنیلی :

kle05stp3tirwj999wsl_thumb.png

بونوس #2 --» 10 خرید گرون قیمت تاریخ یووه :

tskw8pp85wwf208fmn90_thumb.png

[ حقوق خالص یووه تا تابستون 2016 ]

l2zpui9citl1ql58fdp4_thumb.png

Loo.gif  ایــن پــســت بــه احــتــمــال زیــاد در آیــنــده آپــدیــت خــواهــد شــد...

• mory, eⁿzº, alexdelpiero و 20 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Blackfish : We seem to be running short of patience here! i

Robb Stark : & You know who isn't? Tywin Lannister ... i

tywinsmiles1_m6n6.jpg

back to juve

back to juve

تازه به ما ملحق شده

• اعضا
  • 2086 ارسال

با دیدن لیست دومی بونوس #2 --» 10 خرید گرون قیمت تاریخ یووه :

کلاً نظر من عوض شد

فکر میکردم دوران آنیلی خیلی خسیس بازی در آورد این در حالیکه در دوران به نسبت کوتاه آنیلی تا الان فقط 6 بازیکن گرون در زمان آنیلی خریداری شده

درسته قیمت ها افزایش پیدا کرده ولی این هم درست نیست بگیم آنیلی خسیس بازی در میاره

تازه با توجه به اینکه یه چند فصلیه که یووه به سوددهی رسیده 

• Orphée, alexdelpiero, Signora Omicidi و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند
dme48gukzvs8_t.jpg

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6287 ارسال
  • LocationRasht

[ خلاصه ای از وضعیت اقتصادی باشگاه در تابستون 2016 و مقایسه ش با تابستون 2015 ]

- بدهکار در تابستون 2016 : 114.2 - 139.8 میلیون €

- بدهکار در تابستون 2015 : 66.03 م €

=> افزایش 48.17 - 73.77 میلیونی یا افزایش 72.95 - 111.72 درصدی

- بستانکار در تابستون 2016 : 111.565 م €

- بستانکار در تابستون 2015 : 46.39 م €

=> افزایش 65.175 میلیون یورویی یا افزایش 140.49 درصدی

- خرج کرد خالص در تابستون 2016 : متغیر بین 2.635 و 28.235 م € ؛ بستگی به نخوۀ پرداخت بندآزادسازی 32 م € ـی پیانیچ داره [یکجا یا طی 5 سال]...

- خرج کرد خالص در تابستون 2015 : 19.64 م €

=> کاهش/افزایش 17.005 میلیون یورویی/8.595 میلیون یورویی یا کاهش/افزایش 86.58 درصدی/69.55 درصدی

- حقوق خالص در 2016-17 : 72.6 م € [سقف حقوق 7.5 میلیون یورویی]

حقوق خالص در 2015-16 : 63.8 م € [سقف حقوق 4.5 میلیون یورویی]

=> افزایش 8.8 میلیون یورویی [+3 م در سقف حقوق] یا افزایش 13.78 درصدی [+66.67 درصدی در سقف حقوق]

- میانگین سنی تیم : 27.16

- میانگین سنی بازیکنایی که این تابستون خریدیم : 27.5 [33 = دنی آلوز ، 29 = بناتیا ، 28 = ایگوآیین ، 28 = کوادرادو ، پیانیچ = 26 ، 21 = پیاتسا]

- حقوق خالص افزوده : 23.1 م € [7.5 م = ایگوآیین + 4.5 م = پیانیچ + 3.5 م = دنی آلوز + 3 م کوادرادو + 2.8 م = بناتیا + 1.8 م = پیاتسا]

- با توجه به خروجیهایی که داشتیم، 15.6 م € [4.5 م = بوجبا + 3.2 م = موراتا + 2.2 زاتزا + 1.8 م کاسرس + 1.4 م ایزلا + 1.3 م پریرا + 900k = پادویین + 300k = روبینیو] تو حقوقا صرفه جویی کردیم...

- درآمد کلی در 2015-16 : 387 م €

- درآمد کلی در 2014-15 : 348.2 م €

=> افزایش 38.8 میلیون یورویی یا افزایش 11.14 درصدی

[ مقدار پولی که یووه باید در تابستون 2016 بده ]

aqtuisvpjyaq6anfkno6_thumb.png

[ مقدار پولی که به یووه باید در تابستون 2016 بدن ]

n05uwdopt259o3jbgnv1_thumb.png

[ حقوق خالص یووه تا تابستون 2016 ]

l2zpui9citl1ql58fdp4_thumb.png

• mory, eⁿzº, alexdelpiero و 10 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

tywinsmiles1_m6n6.jpg

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6287 ارسال
  • LocationRasht

- بنوشتۀ گاتزتا، یووه بعد از سیتی و منچستر، بیشترین خرج کردو در تابستون 2016 داشته، بالاتر از چلسی و بارسا! همچنین اینتر شیشمه (113 م) و با خرج کرد خالص 102 م که اونارو تو حوزۀ قرمز اقتصادی قرار میده !!

- یه شریک دیگه برای یووه، کمپانی آبجوسازی Star Lager نیجریه! این اولین باره که این کمپانی با یه باشگاه فوتبال همکاری میکنه! قرارداد 6 فصله ست. Star Lager (تاسیس در 1949) در 2015 بعنوان یکی از موفقترین برندای آفریقایی انتخاب شد!

./ از وقتی ساندی اولیسه (همونی که تو 2004 به و.هاشمیان تو بوخوم کله زد و از بوخوم/دورتموند اخراج شد!) در 1999-2000 برای یووه بازی کرد، یووه در نیجریه میلیونها طرفدار پیدا کرد! یکی از آگهی های مشهور این شرکت..

./ مصاحبۀ ~1 ماه پیش ج.ریچی که در اون رو بازار نیجریه تاکید داشت رو گذاشتم قبلاً. او حالا داره به قولش عمل میکنه...

• alexdelpiero, Signora Omicidi, tecra و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

tywinsmiles1_m6n6.jpg

اِل کاپیتانو

اِل کاپیتانو

سینا هستم

• اعضا
  • 3580 ارسال

یکی دو هفته پیش یه بحثی کردم راجب اینکه دستمزد که باشگاه میده خیلی بالا رفته و با قرارداد جدید دیبالا و بونوچی بیشتر هم خواهد شد. (http://bianconeri.ir...و-آلگری/page-61)

اونجا گفتم دستمزدی که میدیم خیلی از بایرن مونیخ کمتر نیست اما خب بعضی بچه ها گفتن این حرف اشتباهه و بایرن با این بازیکنایی که داره خیلی با ما فاصله داره و قابل مقایسه با ما نیست و از این حرفا.

امروز امار باشگاه هایی که بیشترین دستمزد رو میدن منتشر شده.

3a4fbfff00000578-3930658-image-a-15_1478

• Orphée, mory, tecra و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

ETWmP_zXYAEadf_2.jpg

AliReZaZa

AliReZaZa

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2181 ارسال
  • LocationTehran,Iran
حقوق توماس مولر رو تو گوگل زدم. نوشته بود ٤/٩٨٥
بنظرم منطقي نيست بازيكني با كيفيت مولر حقوقش انقده پايين باشه در حالي كه مثلا روبن ٩/٨ ميليون ميگيره با كيفيت شايد حتي پايينتر.
حالا يا آلمانيا چون آلمانين ماليات كمتري ميدن (حدس) يا قرارداداي ديگه تبليغاتي باهاشون ميبندن. خلاصه كه كلا مشكوكه
  • Orphée, mory, alexdelpiero و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Aminvo

Aminvo

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 1598 ارسال

یکی دو هفته پیش یه بحثی کردم راجب اینکه دستمزد که باشگاه میده خیلی بالا رفته و با قرارداد جدید دیبالا و بونوچی بیشتر هم خواهد شد. (http://bianconeri.ir...و-آلگری/page-61)

اونجا گفتم دستمزدی که میدیم خیلی از بایرن مونیخ کمتر نیست اما خب بعضی بچه ها گفتن این حرف اشتباهه و بایرن با این بازیکنایی که داره خیلی با ما فاصله داره و قابل مقایسه با ما نیست و از این حرفا.

امروز امار باشگاه هایی که بیشترین دستمزد رو میدن منتشر شده.

3a4fbfff00000578-3930658-image-a-15_1478

با عرض سلام دوست عزیز (خوشحال میشم اسمتون را بدونم)

من متاسفانه منبع عکسی که شما قراردادید را نمیدونم  ولی همونطور که به یاد دارید در صحبتی که چند روز پیش داشتیم من عکسی را قراردادم که از ESPN بود که خودش از مجله معتبر Forbes گرفته بود در اون عکس جایگاه بایرن مونیخ و آرسنال مشخص هست و با عکسی که شما قراردادید اطلاعاتش مغایرت داده.

منبعی بهتر برای این کار سایت Global sport salaries هست که پایان هر سال PDF را با همین نام منتشر می کنه و تمام تیم های دنیا را با هم مقایسه می کنه. من آمار امسال را ندارم چون هنوز منتشر نشده طبیعتا در اون PDF در حالی که یوونتوس در جایگاه 24 دنیا قرار داره بایرن در رتبه 7 دنیا هست و اختلاف تقریبا سه میلیونی در میانگین دستمزد هست که مبلغ بسیار بالایی هست 

امسال هم فکر نمی کنم تفاوت بالایی در دستمزدهایی یوونتوس و بایرن پیش اومده باشه که اختلاف را خیلی کم کرده باشه حتی با تمدید قرار داد بونوچی و دیبالا.

از نظر من گمانه زنی های هر روزنامه ورزشی دیگه ای نسبت به این منابع معتبر، بی اعتبار محسوب میشه. چون اون ها برای جلب توجه هست و این موسسات اعتبارشون به آمارشون هست.

یک روش دیگه هم این هست که شما دست مزد سالانه بازیکنان بایرن با را بازیکنان خود ما مقایسه کنی و با بایرن تفاوت را احساس کنید و سپس با پاریس سنت ژرمن مقایسه کنید و دوباره تفاوت را با عرب ها احساس کنید.  

• Orphée, mory, eⁿzº و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

[SIGPIC][/SIGPIC]

او با اینکه به ثروت دست یافت اما تمام آن را صرف تحقیقات علمی کرد و در فقر و بدهکاری در نیویورک در اتاق یک هتل فوت کرد
hey God, both of us know I had been born in wrong Geographical coordinates, please help me to move where I belong there.

اِل کاپیتانو

اِل کاپیتانو

سینا هستم

• اعضا
  • 3580 ارسال

عزیز دل برادر چرا فکر میکنی ما امار رو از یه سایت غیر معتبر میاریم؟!

این اماری که من گذاشتم همون The Global Sports Salary Survey (GSSS) هست که شما میفرمایید هنوز منتشر نشده (!)

33708807745985413607.jpg65443464725537835790.jpg

این هم لینکش اگه خواستی http://www.globalspo...m/GSSS 2016.pdf

• Orphée, mory, Aminvo و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

ETWmP_zXYAEadf_2.jpg

Aminvo

Aminvo

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 1598 ارسال

عزیز دل برادر چرا فکر میکنی ما امار رو از یه سایت غیر معتبر میاریم؟!

این اماری که من گذاشتم همون The Global Sports Salary Survey (GSSS) هست که شما میفرمایید هنوز منتشر نشده (!)

من عذر خواهی می کنم و می بخشید. من خیلی وقت هست که سایتشون را چک نکردم ولی نمی دونستم نسخه امسال منتشر شده.  کاملا حق با شما هست و آمار شما از همین سایت گرفته شده.  من با دیدن آمار امسا ل دارم شاخ در میارم. به این دلیل که یوونتوس   نسبت به خودش رشد قابل پیشبینیش را داشته ولی بایرن افت قابل محسوسی داشته (از رتبه 7 جهان به 37) و کاهش چند میلیونی در میانگین دست مزد داشته و میانگین دست مزد پارسال بایرن حدودا سه میلیون بیشتر هست. من ذهنم این موقع شب درست یاری نمی کنه و خروج بازیکنی را به یاد نمیارم ولی تغییر مربی داشتن و این یعنی گواردیولا با این همه ریخت و پاش نتونست یک جام اروپایی برای بایرن مونیخ بیاره، و در مقابل یووه هم پارسال کاملا چک میت شده بود. در عکس های که پایین قرارداده شده افت محسوس بایرن نسبت به سال قبل کاملا واضح هست. و حتی افت PSG و رشد بسیار زیاد منچستر یونایتد بخاطر حضور مورینیو، زالاتان و پوگبا

آمار بسیار جالی بود

باز هم از شما تشکر می کنم دوست عزیز که آمار را قراردادین و چاپ نسخه سال جدید را به بنده یاد آوری کردید. 

ridr_untitled2.png

آمار سال 2016

5nma_untitled.png

• Orphée, mory, eⁿzº و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

[SIGPIC][/SIGPIC]

او با اینکه به ثروت دست یافت اما تمام آن را صرف تحقیقات علمی کرد و در فقر و بدهکاری در نیویورک در اتاق یک هتل فوت کرد
hey God, both of us know I had been born in wrong Geographical coordinates, please help me to move where I belong there.

El rey leon

El rey leon

respect my authoritah

• اعضا
  • 4003 ارسال

فیات کرایسلر اتوموبیل یک خودروی تمام برقی در نمایشگاه فناوری CES لاس وگاس در ماه آینده رونمایی خواهد کرد.

این خودروساز ایتالیایی-آمریکایی با هدف رقابت با مدلهای تسلا، همچنین سرگرم کار روی یک خودروی اسپورت برقی مازراتی است.

این دو مدل تغییر در استراتژی سرجیو مارچیونه، مدیرعامل فیات کرایسلر را نشان می دهند.
وی پیش از این تمایلی به سرمایه گذاری در خودروهای برقی نداشت زیرا بر این باور بود که این خودروها حداقل تا چند سال آینده سودآور نخواهند بود.

اما خودروسازان در مواجهه با مقررات آلایندگی سخت گیرانه‌تر در بازارهای متعدد، ناچار شده اند به سوی ساخت خودروهای برقی حرکت کنند.

مدیرعامل فیات کرایسلر در ژوئن گفته بود وی برقی سازی را حلال همه مشکلات نمی بیند اما مایل است تجربه بیشتری در این بخش داشته باشد.

فیات کرایسلر اتوموبیل نخستین خودروساز بزرگی است که با گوگل برای طراحی خودروهای خودران توافق همکاری امضا کرد و موافق همکاری با غولهای فناوری برای محک زدن تغییرات اساسی در صنعت خودرو است. این خودروساز با ۶.۹ میلیارد دلار بدهی صنعتی در پایان سه ماهه سوم، منابع محدودی برای سرمایه گذاری نسبت به رقیبان اصلی خود دارد.

گفتم شاید جالب باشه واستون .

• Orphée, mory, eⁿzº و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

80a.jpg

It is sometimes hard in times like these to understand God's way. Why would he allow nine innocent people to be run down in the prime of their lives by a senior citizen who, perhaps, shouldn't be driving? It is then that we must understand God's sense of humor is very different from our own. He does not laugh at the simple "man walks into a bar" joke. No, God needs complex irony and subtle farcical twists that seem macabre to you and me. All that we can hope for is that God got his good laugh, and a tragedy such as this will never happen again.

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6287 ارسال
  • LocationRasht

درآمد این فصلمون از ل.ق به 126 میلیون یورو (حداقل) رسید و رکورد خودمون و تورنمنت رو با هم شکستیم!! :22:

tywinsmiles1_m6n6.jpg

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6287 ارسال
  • LocationRasht

- برخلاف تصورمون، اسم جدید ورزشگاه پول جدیدی عاید یووه نمیکنه چون در 2008 حق نامگذاری استادیوم رو به مدت 12 سال (از 2011 تا 2023) به شرکت Sportfive فروختیم به ارزش سالی

6.25 میلیون یورو که تا همین الانشم نصف = 37.5 م رو پرداخت کردن و 37.5 م دیگه هم طی 6 سال آینده پرداخت میکنن. الان Sportfive هست که برا ورزشگاه اسپانسر پیدا کرده نه یووه...

- به گفتۀ سایت معتبر Calcio Finanza و توتواسپورت، درآمد یووه در 2016-17 به ~550 میلیون یورو رسیده که 100 میلیونش سوده! (قبل از اعمال مالیات)

- همچنین یووه با ارزش 1.218 بیلیون یورو، 9 اُمین باشگاه ارزشمند دنیاست و تنها باشگاه ایتالیایی بین 10 تای اول! درواقع ارزش یووه (1.2 بیلیون یورو) > ارزش میلان + اینتر (976 میلیون یورو)!! :1:

• mory, Atomic Ant, eⁿzº و 13 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

tywinsmiles1_m6n6.jpg

اِل کاپیتانو

اِل کاپیتانو

سینا هستم

• اعضا
  • 3580 ارسال

تا حالا به جنبه اقتصادی تضعیف رقبا دقت کردید؟

اینکه که اگر ما هیگواین و پیانیچ  ( و حالا شزنی ) رو نمیخردیم ، تا چه اندازه باعث پیشرفت ناپولی و رم در اروپا میشد و از اون طرف درامد ما رو در اروپا کاهش میداد؟

• Orphée, Aminvo, Signora Omicidi و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

ETWmP_zXYAEadf_2.jpg

ace of glass

ace of glass

بهترین فرد فروم

• اعضا
  • 7863 ارسال
  • Locationساری

من نمیدونم خوشحال باشم یا ناراحت از این قضیه اما  خوبه که ما قوی بشیم همین رو بهتر از هرچیزی میدونیم

قبلا زیرابمونو زدن مارو فرستادن سری بی ک خودشون قوی شن ما داریم خیلی مدارا میکنیم ک اینطور تضعیفشون میکنیم 

نکته جالب اینه پلن ب پلن برنامه هامون شبیه بایرنه 

الان یووه در هر زمینه ای رو ب رشد و مثبته

ucfb_capture_thumb.png

• Orphée, Aminvo, Signora Omicidi و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

capture1_gp2v.jpg

Guest_A Tribute To Buffon_*

Guest_A Tribute To Buffon_*
  • مهمان

اینکه که اگر ما هیگواین و پیانیچ  ( و حالا شزنی ) رو نمیخردیم ، تا چه اندازه باعث پیشرفت ناپولی و رم در اروپا میشد و از اون طرف درامد ما رو در اروپا کاهش میداد؟

در امد یووه تو اروپا چقدر بوده .. فکر کنم حدود 100 میلیون .. خب همین قدر دادیم برای هیگواین با دستمزدش 
مقایسه صفر و یکی دارید میکنی. تضعیف رقبا وقتی با 4 امتیاز اختلاف قهرمانی ششم بدست اومده و تیم حریف مهاجمش ژکو هست که بیشتر از هیگواین گل زده تو سری آ خیلی جای بحث داره ... اونا با بازیکنای بسیاز ضعیف تر فقط 4 امتیاز کم داشتند  

• GioVanni Agnelli, Orphée, Pinturicchio و 10 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

L'Avvocato

L'Avvocato

هوادارِ یوونتوسِ سابق

• اعضا
  • 1460 ارسال

پرسش: درآمدی که از سی ال داشتیم رکورد زد، خواستم بدونم این پول من حیث لا یحتسب بود یعنی مدیران از قبل حسابی روش نکشیده بودن و باد آورده تلقی میشه؟ :45:  :fp:

• GioVanni Agnelli, Orphée, mory و 11 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

.

.

.

.

.

.

.

هجوم( حجوم :frusty:) -راجع به(راجب) - علی‌رغم - حواس - انضباط - زمینه(ضمینه :fp: ) حضور(حظور:frusty:) - مزخرف(مضخرف) - دردِ دل(درد و دل)- توجیه( توجیح ) - دست مریزاد - نصیب - حاضر(حاظر :frusty: ) - کج دار و مریز - لهجه

وگرنه = در غیر این‌صورت

مگه نه = مگه اینطور نیست؟

Orphée

Orphée

بازیکن آزاد

• ستاره برتر فروم
  • 6287 ارسال
  • LocationRasht

- تو 5 سال گذشته در زمینۀ خرج کرد 4 اُمین باشگاه هستیم و با 482 میلیون یورو حتی از ناصر خلافم بیشتر خرج کردیم! :fp: ولی به لطفِ!! 321.9 م فروشمون، بالانس مثبتی داریم!

22.jpg

~20 درصدش فقط صرف "چاق و گران" شده :nish: انتظار میرفت که با این حجم سرمایه گذاری [با توجه به سوابق قناعتیمون] حداقل یه ل.ق داشته باشیم!

هر چند اون 3 تای بالای ما هم جای خاصی رو فتح نکردن بجز چلسی البته که اونم اگه کنته نبود، حالا حالاها هم مدعی چیزی نبودن...

• El rey leon, Signora Omicidi, tecra و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

tywinsmiles1_m6n6.jpg

ace of glass

ace of glass

بهترین فرد فروم

• اعضا
  • 7863 ارسال
  • Locationساری

فروش مارو ببینین ....کدوم یکیشون مثل ما بازیکن فروختن .....ما خوب داریم لب به لب راه میریم  

امیدوارم با رفتن یکی از ارشد های اقتصادی ما به بارسلونا مشکلی برای ما پیش نیاد و یووه ب راحتی میتونه 10 سال اینده خودش رو تضمین کنه 

• Orphée, Signora Omicidi, cr7 و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

capture1_gp2v.jpg

xiton

xiton

عضو جدید

• اعضا
  • 83 ارسال
  • LocationRasht Guilan
یه تاپیك بزنید ستاره فروشی ماروتا و دوستان
  • Orphée, mory, Pinturicchio و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند
Forza Juve Ale, Forza Juve Ale Ale Ale, Di notte ti sogno sempre, E di giorno canto per te, Quando in campo ce la Juventus, Tutto il resto e niente per Me...

ace of glass

ace of glass

بهترین فرد فروم

• اعضا
  • 7863 ارسال
  • Locationساری

آی پول در اوردن اینا ای پول در اوردن .....همه چیزو فذدای تیم نمیکنن اما اولین نکته جیبشونهه ....

فراز جان وضعیت جیب ماروتا و امثالهم چ خبر 

• Orphée, Signora Omicidi, tecra و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

capture1_gp2v.jpg

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی