پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

تیم یوونتوس

* * * * * 4 رای

• لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
6903 پاسخ برای این موضوع

Dreamer

Dreamer

بازیکن اخراجی

• اعضا
  • 6016 ارسال
  • LocationKhorram Abad

خط حمله رئال BBC نام گرفت
ایتالیایهام(عجب کلمه ای شد!!!!) واسه اینکه کم نیارن خط دفاعی ما رو در مقابله با اسپانیولها BBCنامیدند!!!
حالا وجدانا بی بی سیه هجومی موفقتر بود یا بی بی سیه دفاعی ؟

امیدوارم مسولان به این نتیجه برسن که بی بی سی دفاعی زمانی جواب میده که خط حمله و هجوم خوبی داشته باشی
.........................................................
زمانی بازی کابرینی بریو شیره ا زف به چشم اومد که پلایتینی و روسی و بونیک و تاردلی خوبی داشتیم

3744_670_446_tak-hanya-butuh-ronaldo-juv

صحیح ولی BBC یووه زودتر شکل گرفت! در واقع اسپانیولها از رو BBC یووه اسکی رفتن :1:
<p>ما در رنگها زندگی می کنیم اما رویاها سیاه و سپیدند...</p>

Gin

Gin

گین / محمد

• اعضا
  • 719 ارسال

^

ولی ابتدا اونها نام مثلث هجومیشون رو BBC گذاشتن  :1:

خط حمله رئال BBC نام گرفت

ایتالیایهام(عجب کلمه ای شد!!!!) واسه اینکه کم نیارن خط دفاعی ما رو در مقابله با اسپانیولها BBCنامیدند!!!

حالا وجدانا بی بی سیه هجومی موفقتر بود یا بی بی سیه دفاعی ؟

امیدوارم مسولان به این نتیجه برسن که بی بی سی دفاعی زمانی جواب میده که خط حمله و هجوم خوبی داشته باشی 

.........................................................

زمانی بازی کابرینی بریو شیره ا  زف به چشم اومد که پلایتینی و روسی و بونیک و تاردلی خوبی داشتیم 

به نظرم الان مهره های خط حمله مون بهتر از مدافعینمون هستن واقعا. ولی نمیتونیم  ازشون به خوبی استفاده کنیم که بیشتر برمیگرده به سرمربی تیم و بخشیش هم به خاطر ضعف خط هافبکه.

• Orphée, mory, Aminvo و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

کافی‌ است چشمانم را بازکنم تا دوباره آغاز شود دودِ بشریت...

Dreamer

Dreamer

بازیکن اخراجی

• اعضا
  • 6016 ارسال
  • LocationKhorram Abad
^
والا وقتی سال اول کونته بونوچی.بارتزالی و کیه لینی تو ترکیب 3.5.2 کونته بازی میکردن بهشون لقب بی بی سی دادن اونموقع هنوز بیل نرفته بود رئال!
  • Orphée, mory, eⁿzº و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Jack Sparrow

Jack Sparrow

بی وفا

• اعضا
  • 2628 ارسال
یه زمانی دوربین از روی بازیکنا رد میشد؛ جیجی بوفون، کیه لینی، بونوچی، پیرلو و مارکیزیو رو میدیدی کیف میکردی. این ایتالیایی های مرموز؛ مثه دسته های مافیایی بودن. حتی الگری هم اون زمان خوشتیپ تر بود. هیچ جیجی بوفونی خوشتیپ تر از جیجی بوفون 2014 نبود.

چیشد که از اونا رسیدیم به ابرو های رونالدو و رژ لب دیبالا ...
الگریم موهاش کم پشت شدن ...
بونوچی هم دیگه ...
  • Orphée, mory, eⁿzº و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال
گتوزو: نسل قبلی میلان، ذهنیتی برنده داشت

به گزارش "ورزش سه"، جنارو گتوزو می‌گوید رویکرد و ظرفیت نسل فعلی بازیکنان فوتبال به هیچ عنوان مانند بازیکنان نسل‌های گذشته این ورزش نیست.

سرمربی میلان که خود در زمان بازیگری‌اش جزو یکی از پرافتخارترین نسل‌های تاریخ این باشگاه بوده و با آن قهرمانی‌های فراوانی در سری آ و لیگ قهرمانان اروپا کسب کرد، به خبرگزاری آنسای ایتالیا گفت:

« نسل قبلی بازیکنان میلان برای شأن و شخصیت این باشگاه احترام قائل بودند و قوانین را رعایت می‌کردند. گالیانی و برلوسکونی (مدیر و مالک باشگاه) تنها چند بار برای حل و فصل مشکلات مجبور به مداخله شدند. بازیکنان آن تیم ذهنیت بزنده و فوق‌العاده‌ای داشتند. آن تیم تاریخچه‌ای درخشان داشت و بازیکنان برای آن تاریخ و قدمت احترام قائل بودند. الان اما کار خیلی مشکل‌تر است.»

گتوزو ادامه داد:«  ذهنیت بازیکنان نسل فعلی تغییر کرده است. زمانی که از میلان رفتم (در پایان دوران بازیگری‌ام)، می‌دانستم که خیلی چیزها عوض شده بود. برایم صحبت کردن با لحنی که سال‌های سال به شنیدنش عادت کرده بودم، سخت شده بود. یادم است اولین روزی که به زمین تمرینی میلانلو رفتم، صورتم را اصلاح کردم و تنها دو تار موی ریشم در روشویی مانده بود. به خاطر همان دو تار مو، دو پس گردنی از کاستاکورتا :1: خوردم و فوراً فهمیدم که چه خبر است.»

...................................

این ذهنیت برنده رو بارها بهش اشاره کردیم که گتوزو هم از اون اسم میبره

• mory, Aminvo, tecra و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Guest_Juve_ladra_dal_1897_*

Guest_Juve_ladra_dal_1897_*
  • مهمان
واقعا از یکنواخت شدن تیمم دارم زده میشم هیچ انگیزه ایی برای فصل بعد ندارم با اینکه خیلیاتون شاید موافق نباشین ولی دلم میخواد یک بار دیگه بریم سری سی برای تنوع هرچند که دیگه خیال پردازیه
  • Orphée, Aminvo, tecra و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

اِل کاپیتانو

اِل کاپیتانو

سینا هستم

• اعضا
  • 3580 ارسال

اگریستی :

پیانیچ و دیبالا و مانژوکیچ احتمالا فروخته خواهند شد!

اگر الگری برود ، کونته جایگزین او خواهد شد!

• GioVanni Agnelli, Orphée, mory و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

ETWmP_zXYAEadf_2.jpg

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

La Stampa

باشگاه يوونتوس رسماً از مسئولان برگزار كننده رقابت‌هاي سري A درخواست كرده تا ازمان هداي جام قهرماني را به ديدار هفته سي و هفتم يوونتوس در مقابل آتالانتا (19 مارس / 29 ارديبهشت) در ورزشگاه آليانتز موكول كنند.

باشگاه يوونتوس قصد دارد جشني 40 هزار نفري را پس از خاتمه ديدار يووه در مقابل آتالانتا در استاديوم خانگي‌اش برگزار كند.

0ib_ssss.jpg

• mory, eⁿzº, Aminvo و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Tu sei la squadra del cuore

sempre in campo undici eroi

vinci l'impossibile e vai

Ti seguiremo anche noi

Dreamer

Dreamer

بازیکن اخراجی

• اعضا
  • 6016 ارسال
  • LocationKhorram Abad
^
ببخشید حامد جان اما بازی یووه.آتالانتا مقرر بود ک 15 ب وقت ایتالیا ( ب وقت ایران 17:30) برگزار بشه ک این زمان تغییر کرده و ب 20:30 (23 ب وقت ایران) موکول شده!
  • حامد, mory, Aminvo و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

^
ببخشید حامد جان اما بازی یووه.آتالانتا مقرر بود ک 15 ب وقت ایتالیا ( ب وقت ایران 17:30) برگزار بشه ک این زمان تغییر کرده و ب 20:30 (23 ب وقت ایران) موکول شده!

ممنون آرش عزيز.

تاريخ‌ها را خودم به صورت تكميلي به متن افزوده بودم كه با اطلاعي كه دادي تصحيح‌اش كردم.

عذر تقصير بابت اشتباه.

خيلي ممنون. :53:

• mory, Aminvo, Georgia و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Ti seguiremo anche noi

حامد

حامد

ستاره برتر فـروم

• ستاره برتر فروم
  • 3579 ارسال

(صرفاً نظر شخصي / كلي و توصيفي / فاقد تحليل)

بدون ترديد كريستيانو رونالدو و وويچنك شزني در اين فصل نسبت به ساير بازيكنان يوونتوس نسبتاً بهتر بودند. نگراني‌هاي هواداران از مصائب احتمالي نخستين فصل حضور ابرستاره پرتغالي در فوتبال ايتاليا به همراه دلشوره‌هاي وضعيت دروازه يووه در نخستين فصلِ نبود بوفون با عملكرد تقريباً با ثبات اين دو بازيكن هرگز وخامت نگرفت و برعكس تبديل به نقطه قوت شد.

مويس كين به دليل كمتر بودن بازي‌هايش شايد به اندازه كريستيانو و وويچنك در زمره برترين‌ها نباشد اما بي‌شك او پديده بي‌چون چراي يوونتوس در نيم فصل دوم رقابت‌هاي سري A بود. او اگر هم‌افق با همين مسيري كه آغاز كرده حركت كند بدون‌ شك به زودي به ام‌باپه فوتبال ايتاليا مبدل خواهد شد.

فدريكو برنادسكي هرچند نسبت به فصل گذشته حضور و فروغ بيشتري داشت اما در نهايت با استانداردها و توقعي كه از او مي‌رفت همچنان فاصله دارد.

بليز متوئيدي،‌ امره جان و رودريگو بنتانكور سه بازيكن با عملكردي تقريباً مشابه بودند. آنها در طول فصل بسيار پر نوسان بودند و در كنار نمايش‌هاي گاهاً دلپذير، بازي‌هاي خنثي زياد و البته ديدارهايي فوق‌العاده بحث‌برانگيز نيز كم نداشتند.

ماريو مانزوكيچ نيز مثل هميشه سخت‌كوش و جنگنده ظاهر شد و بر خلاف تصور بسياري تبديل به زوجي زهردار در كنار رونالدو شد.

ميرالم پيانيچ نيز بدون پيشرفت محسوس نسبت به سالهاي گذشته هرچند اثرگذار بود اما كمتر توانست جايي مطمئن در قلب هواداران به دست بياورد.

ژائو كانسلو برخلاف انتظار، شروع بسيار خوب و بعضاً درخشاني داشت اما رفته‌رفته دچار افت شد و نتوانست به مهره‌اي قابل اتكا براي يوونتوس تبديل شود. با اين حال در باشگاه هنوز به پيشرفت او اميدواري‌هاي فراواني وجود دارد.

پائولو ديبالا نااميد كننده‌ترين فصل فوتبالي‌اش را در يوونتوس سپري كرد. از تغيير پست به عنوان اصلي‌ترين دليل افت او ياد مي‌كنند.

داگلاس كاستا كه مي‌توانست با حركات تكنيكي‌اش از يك سو به تيم كمك كند و از سوي ديگر از هواداران دلربايي كند آنقدر اسير حاشيه‌ها شد كه در آستانه خروج از باشگاه قرار گرفته است.

عملكرد الكس ساندرو آنقدر ضعيف‌تر از فصل گذشته بود كه شايد يووه پشيمان باشد چرا در تابستان گذشته او را در مقابل پيشنهادات چلسي و من‌يونايتد به فروش نرساند.

جورجو كيه‌ليني؛ مدافع مستحكم و محبوب يووه بر خلاف درخشش كم‌نظير فصل گذشته‌اش در اين فصل شادابي فصل قبل را نداشت و جز ديدار اعجاب‌برانگيز برگشت مقابل اتلتيكو مادريد خاطره ماندگاري جز مصدوميت از خود بر جاي نگذاشت.

لئوناردو بونوچي در هياهو و هجمه‌هاي فراوان تيفوسي‌هاي يووه به تورين بازگشت و يكي از ستون‌هاي ثابت خط دفاعي يووه شد با اين حال اشتباهات كليدي او در برخي از ديدارها مانع از بازيابي مجدد او در يووه به عنوان يكي از اضلاع BBC شد.

سامي خديرا نيز طبق روال هميشگي‌اش با دوست قديمي و همراهش «مصدوميت» وقت‌هايش را سپري كرد تا فصل را با ناكامي محض به پايان برساند.

لئوناردو اسپيناتزولا بالاخره به آرزويش در بازي براي يوونتوس رسيد. تحرك و چالاكي او در ديدارهايي كه به ميدان رفت نظرهاي فراواني را به خود جلب كرد اما حضور او در برخي از ديدارهاي اروپايي نشان داد او هنوز به مرز پختگي مدنظر يووه نرسيده است.

دنيه‌له روگاني بر خلاف تمام اميدهايي كه در فصول گذشته به او بود در ديدارهايي كه براي يوونتوس به ميدان رفت، متزلزل و آسيب‌پذير نشان داد تا نگراني براي جانشين‌هاي آتي كيه‌لو و بونوچي بيش از پيش شدت بگيرد.

ماتيا پرين؛ نيمكت‌نشيني، مصدوميت و تزلزل در ديدارهايي كه به ميدان رفت مجموعه‌اي مأيوس كننده براي سنگربان آينده‌دار ايتاليايي يووه بود. او كه قرار بود جانشين بوفون در يوونتوس و آتزوري باشد بعيد است به اين زودي بتواند اين ايده را محقق كند.

نمايش‌هاي متوسط و ناگهان مصدومتي طولاني مدت و بازگشتي ضعيف تمام داده‌هايي است كه در كارنامه خوان كوادرادوي اين فصل مشاهده شد. با اين عملكرد شايد او براي ماندن در يووه به يك مربي به عنوان حامي نياز داشته باشد.

آندره‌ا بارتزالي، مارتين كاسرس و كارلو پينسُليو نيز آنقدر در يوونتوس اين فصل كمرنگ و حتي بي‌رنگ بودند كه نمي‌توان قضاوتي كلي در موردشان ابراز داشت.

ماتيا دشيليو آنقدر اعصاب و روان طرفداران يوونتوس را در اين فصل درنورديد كه بعيد است ديگر كسي يادش باشد قرار بود او كمك‌حال خط دفاعي يووه در روزهاي سخت باشد. وارث ناخلاف مالديني اين فصل يكي از غيرمحبوب‌ترين بازيكنان باشگاه بود.

8y5h_57364884_2221108194595185_831469422

Ti seguiremo anche noi

El rey leon

El rey leon

respect my authoritah

• اعضا
  • 4003 ارسال

خدا رو شکر بازی رو ندیدم و الانم از نتیجه خیلی خوشحالم :1: :22:
فقط یه مسئله ای مونده . گیریم آلگری رو بندازند بیرون که احتمالشم زیاده ولی اون چند تا بازیکنی که جو رختکن رو بهم ریختند هم باید قلع و قم کنند ، حداقل یکی دو تاشون رو بفروشند .
نباید مافیای بازیکن توی تیم راه بیفته ، اینجا چلسی نیست .

• mory, Aminvo, L'Avvocato و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

80a.jpg

It is sometimes hard in times like these to understand God's way. Why would he allow nine innocent people to be run down in the prime of their lives by a senior citizen who, perhaps, shouldn't be driving? It is then that we must understand God's sense of humor is very different from our own. He does not laugh at the simple "man walks into a bar" joke. No, God needs complex irony and subtle farcical twists that seem macabre to you and me. All that we can hope for is that God got his good laugh, and a tragedy such as this will never happen again.

AliReZaZa

AliReZaZa

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2181 ارسال
  • LocationTehran,Iran

به نظرم طبق پست حامد جان (که تا حدود خیلی زیادی باهاش موافقم) باید فروش زیادی داشته باشیم:

-خداحافظی با دیبالا باید سریع تر انجام بشه تا قیمتش بیش از این افت نکرده. تو بازی با رم (اون دقایقی که من دیدم) از یه پاس عرضی ساده عاجز بود

-امیدوارم بشه با قیمتی که فصل پیش ساندرو رو میخواستن فروختش

- دیشیلیو و کواد هم که از لحاظ کیفیت این فصل فاجعه بودن. به ساده ترین شیوه ها دریبل میخورن ماشالا و تو حمله هم که خنثی هستن

- از بین متویدی و جان و بنتانکور یکیشون باید بره که خب احتمال زیاد زحمت کش ترینشون این بلا سرش میاد (متویدی)

- بارتزالی و کاسرس که خودبخود دارن میرن

- بازگشت هیگی اعظم که قطعا تو مجموعه تیم نمی خوانش

امیدوارم از مجموعه آدمهای بالا بشه بالای صدتا درآورد و حداقل یه جوون ایتالیایی (کیه زا یا زانیولو) به همراه یه هافبک درست حسابی و دو مدافع وسط و کنار قابل اعتنا خرید

• حامد, Aminvo, amirali2001 و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

GioVanni Agnelli

GioVanni Agnelli

-

• ادمین
  • 21023 ارسال

- مسئله ای که ذهن من رو مشغول کرده و باعث شده کمی دلزده بشم و یا به نوعی به آینده "این" یوونتوس چندان امیدوار نباشم این هست که آلگری طی این 5 سال صرفا یک "مصرف کننده" بود به عنوان سرمربی تیم.

ما بعد از 5 سال نه خط دفاعی مستحکم و آینده داری داریم، نه خط هافبک و خط حمله ای که بتونیم بهش برای آینده دل ببندیم.

و یا مثلا سرمربی بعدی وقتی میاد دلخوش به هماهنگی بازیکن ها باشه ؟!

این یوونتوس یکی از نا امید کننده ترین یوونتوس هایی هست که تا به حال دیدم ...

• mory, eⁿzº, Aminvo و 9 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

bahman_alex

B a H M a N

GioVanni Agnelli

●•٠·˙Ȥɛɗɲέƙ Ɠгƴɡɛгɑ˙·٠•●

ϾĦɌƗSŦƗɅƝ ƤѺƲLSΣƝ

𝔃𝓭𝓮𝓷ě𝓴 𝓰𝓻𝔂𝓰𝓮𝓻𝓪

اون که من دوسش دارم

اون که من دوسش دارم

بازیکن ذخیره یوونتوس

• اعضا
  • 2581 ارسال

- مسئله ای که ذهن من رو مشغول کرده و باعث شده کمی دلزده بشم و یا به نوعی به آینده "این" یوونتوس چندان امیدوار نباشم این هست که آلگری طی این 5 سال صرفا یک "مصرف کننده" بود به عنوان سرمربی تیم.

ما بعد از 5 سال نه خط دفاعی مستحکم و آینده داری داریم، نه خط هافبک و خط حمله ای که بتونیم بهش برای آینده دل ببندیم.

و یا مثلا سرمربی بعدی وقتی میاد دلخوش به هماهنگی بازیکن ها باشه ؟!

این یوونتوس یکی از نا امید کننده ترین یوونتوس هایی هست که تا به حال دیدم ...

خوب حس منم هینطوره 

من احساس میکنم تیم از هم پاشیده و واقعا از فردای یووه ترس دارم

مثل فصل 2003.2004 که تیم مثلا

خط دفاعو تقویت هم کرد با لگروتالیه و اضافه شد به جمع مونترو ، فرارا، تورام، زامبروتا، بریندلی ، یولیانو، تودور

اپیاه اضافه شد به خط میانی

میکولی هم به خط حمله اضافه شد 

ولی اون گسیختگی تیم جبران نشد و لیگ سوم شدیم و لیگ قهرمانان به بدترین شکل حذف شدیم و لیپی هم اخراج شد!!!

...................................

تیم روح نداره رهبر نداره رونالدو وصله ناجوره الگری هم طرحی نداره و فقط لب و دهنه

ندود و کادر مدیریت مسخ شدن و نظاره گرن

ما در حمل توپ توسط هافبکها و وینگرها مشکل داریم 

مدافعین کناری فقط صاف پیشروی میکنن و سانتر میکنن 

خط حمله ارتباطش با همدیگه قطع شده و...

• GioVanni Agnelli, eⁿzº, Aminvo و 5 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

satfootball

satfootball

تیفوسی یوونتوس

• اعضا
  • 4110 ارسال

سلطان المصدومین فی اکثر نصف الموسم سید الجرمنی الافریقی التونیسی چه زمان بانگ رحیل فرا می دهند؟

• Pinturicchio, Aminvo, Senmorta و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

در فوتبال نهاوند مرغ یک پا دارد :45: :45: :45:

AAG

AAG

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 301 ارسال
  • Locationتهران

ipd2_scudetto.jpg

مهم نیست اسکودتوی چندمه! ...

مهم اینه که همیشه به صاحبش تعلق داره

مراسم اهدای جام

کیفیت HD به مدت 35 دقیقه از شبکه bein sport

ویرایش شده توسط AAG 21 May 2019 - 07:22 AM.

• حامد, GioVanni Agnelli, Orphée و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

L'Avvocato

L'Avvocato

هوادارِ یوونتوسِ سابق

• اعضا
  • 1460 ارسال

من به صورت "بزن جلو" دیدم، مشکلی نداشت :39:  به هر حال سپاسگزارم :53:

• AAG, Orphée, eⁿzº و 4 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

.

.

.

.

.

.

.

هجوم( حجوم :frusty:) -راجع به(راجب) - علی‌رغم - حواس - انضباط - زمینه(ضمینه :fp: ) حضور(حظور:frusty:) - مزخرف(مضخرف) - دردِ دل(درد و دل)- توجیه( توجیح ) - دست مریزاد - نصیب - حاضر(حاظر :frusty: ) - کج دار و مریز - لهجه

وگرنه = در غیر این‌صورت

مگه نه = مگه اینطور نیست؟

AAG

AAG

هوادار یوونتوس

• اعضا
  • 301 ارسال
  • Locationتهران

من به صورت "بزن جلو" دیدم، مشکلی نداشت :39:  به هر حال سپاسگزارم :53:

آقا امیر عزیز وقتی شما گفتی ویدیو مشکلی نداشته، یقین پیدا کردم ایراد از طرف بنده هست ... و اینطور هم شد و پخش کننده ی ویدیو باعثش شده بود ...

ویدیو مجددا به پست قبلی اضافه شد

• GioVanni Agnelli, eⁿzº, L'Avvocato و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

Dreamer

Dreamer

بازیکن اخراجی

• اعضا
  • 6016 ارسال
  • LocationKhorram Abad
6w2f_20190524_102902_thumb.jpg

اولی خیلی چسبید اما بقیه دیگه خیلی حال ندادن! آخری هم از نظر نحوه برگزاری جشن خیلی زیبا و باشکوه بود اما چون خیلی روحیه نداشتیم اونم زیاد بهمون حال نداد!
  • GioVanni Agnelli, mory, ace of glass و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی