پرش به

به جامعه مجازی هواداران باشگاه یوونتوس خوش آمدید
شما هم اکنون در حال مشاهده انجمن ها به صورت کاربر مهمان می باشید.در این حالت شما دسترسی به تمامی امکانات انجمن ندارید و امکان دریافت فایل ها به جز خود IPB را ندارید. اگر که عضو سایت می باشید اینجا را کلیک نمایید. در صورتی که تمایل به عضویت دارید اینجا را کلیک نمایید. عضویت در سایت رایگان می باشد!

تصویر

مدیران یوونتوس

- - - - -

 • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
3069 پاسخ برای این موضوع

#3061
tecra

tecra

  داره تیفوسی میشه

 • اعضا
 • 2163 ارسال

بواتنگ؟! بونوچی- دمیرال- دلیخت- روغنی برای دو پست کمه؟! بماند که کیه لینی از نیم فصل اضافه میشه

 

Mad paratici#   :22:

 

میخواد بواتنگ رو بیاره که روغنیو مفت بفروشه؟!  :39:


 • GioVanni Agnelli, mory, eⁿzº و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

#3062
Gin

Gin

  And Man Created God

 • اعضا
 • 560 ارسال

دمیرال و دلیخت عزیر؛ به نیمکت تیم پیرمردان یوونتوس خوش آمدید. ببخشید کمی دیر شد.

با سپاسگزاری از مدیران باشگاه یوونتوس که می‌دانند هر چه بازیکن ریش سفید تر باشد، بهتر است.


 • Orphée, mory, Aminvo و 6 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

#3063
اِل کاپیتانو

اِل کاپیتانو

  سینا هستم

 • اعضا
 • 3138 ارسال

فقط یه روز از فرصت نقل و انتقالات مونده و یوونتوس یه خَروار بازیکن مازاد داره

 

اقای پاراتیچی . خراب کردی


 • Orphée, mory, Aminvo و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

13.JPG


#3064
ace of glass

ace of glass

  بهترین فرد فروم

 • اعضا
 • 6878 ارسال
 • Locationساری

اگر دیشیل بره خدایی بواتنگ اومدنشش خوبه


 • Orphée, mory, Aminvo و 3 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

536g_1_(1).jpg


#3065
Aminvo

Aminvo

  تیفوسی یوونتوس

 • اعضا
 • 1248 ارسال

                                           

 

 

                                        کمر بند میانی - خط هافبک

 

 

 داستان رویایی یکی از قوی ترین خط هافبک های اروپا با آغاز فصل دوم مدیریت جدید شروع می شود. با نگاهی به مجموعه اتفاقات در جریان، تحلیل  تفکرات مدیریت از دانش و تجربه فراتر رفته و بیشتر یک داستان غیر واقعی به نظر می رسد. مدیریت باشگاه که از عملکرد بازیکنان خط میانی رضایتی نداشته تصمیم به تحول کلی گرفته و تغییرات عمده ای در لیست بازیکنان خط میانی صورت می گیرد. لجبازی از صفات آشکار مربی تازه کار یوونتوس است و او اگر به بازیکنی علاقه نداشته باشد او را سکو نشین می کند و حتی اجازه حضور در جلسات فنی را هم نمی دهد که این اتفاق برای کراسیچ دومین خرید گران فصل قبل باشگاه نیز رخ می دهد و کراسیچ در لیست فروش قرار می گیرد. با رفتن آلبرتو آکوالینی، سیسوکو ، فیلیپه ملو و دیگر بازیکنان این پست هزینه خرید بازیکنان جدید فراهم می شود. معمار ایتالیایی دنیای فوتبال قرارداد خود را با تیم میلان تمام شده می بیند و مدیریت میلان هم علاقه ای به تمدید قرارداد با یکی از اسطور های نسل طلایی خود ندارد. ماروتا و پاراتیچی که استاد قانع کردن بازیکنان برا ی پیوستن رایگان به تیم هستند دست به کار شده و پیرلو را جذب کرده. از طرف دیگر آرتور ویدال هافبک باکس تیم اسب های دونده ( لورکوزن) خواستار خروج از باشگاه هست و اصلی ترین پیشنهاد او از طرف بایرن مونیخ هست. صفحه ترازو جایی به نفع یوونتوس سنگینی می کند که رودی فولر مدیر باشگاه لورکوزن است و بارها اعلام کرده هیچ علاقه ای برای فروختن بازیکن حتی با قیمت بالاتر به بایرمونیخ را ندارد. علی رقم پیشنهاد بهتر بایر مونیخ آرتور ویدال راهی یوونتوس شد تا سومین نفر از MVP  معروف باشگاه به تمرینات تیم اضافه شود. سیمونه پادوین و سیمونه پپه از دیگر خرید های باشگاه در فصل 2011-2012 بودند.

 

a728_mvp_marchisio_vidal_pirlo_juventus_

 

 

با تحلیل سیاست های مدیران یوونتوس در فصول آتی می توان متوجه خط فکری مدیریت باشگاه شد. تیم یوونتوس که زودتر از موعد قهرمان سری آ شده باید خود را برای رقابت در اروپا نیز آماده کند و کیفیت بازیکنان ذخیره خط هافبک برای مبارزه در سه جبهه اصلا نزدیک به خط هافبک اصلی هم نیست. جذب بازیکنان مشابه هم با قیمت پایین ممکن نیست با این حال مدیران برای تقویت این خط آساموا، پول پوگبا، ایسلا ( هافبک راست) و جاکرینی را به خدمت می گیرند تا نیاز تیم برطرف شود. شاهکار پاراتیچی و ماروتا در شکار پوگبا بعد از پیرلو، مهمترین نقل و انتقال دوران مدیریت آنها تلقی می شود. خط هافبک میانی یوونتوس را پوگبا، پیرلو، ویدال، مارکیزیو و پادوین  تشکیل می دهند که با گذشت یکسال و پیشرفت فوق العاده پوگبا، بدون شک این خط هافبک یکی از قوی ترین خط هافبک های اروپا محسوب می شود و تغییرمحسوس که بیانگر نگرش مدیریت باشد در ترکیب خط هافبک یوونتوس ایجاد نمی شود.  با در نظر گرفتن مشکلات پوگبا با فرگوسن، پیرلو با مدیریت میلان، رودی فولر با بایرن مونیخ می توان گفت تشکیل یکی از قوی ترین خط هافبک های اروپا تنها حاصل تدبیر و بصیرت مدیران نبوده و  تقدیر، سرنوشت، شانس و یا هر واژه دیگری که توصیف کننده این فرایند غیر معمول باشد سهم عمده ای در تشکیل این خط هافبک داشته و اگر هر کدام از بازیکنان نیاز به هزینه حتی منطقی داشتند طرفداران یوونتوس هرگز این بازیکنان را کنار هم نمی دیدند. به نظر این جا فقط می توان گفت: خدا را شکر!!!

 

fhr_0ef7069beef3cffd26d62c7770be4ff6.jpg

 

در فصل 2014/15 یوونتوس بازهم همانند فصل قبل بیشترین هزینه خود را در خط حمله کرده و سعی در استفاده از فرصت های موجود برای تقویت خط هافبک خود دارد و مدیریت علی رقم اینکه پیرلو 36 ساله شده علاقه ای به هزینه در این پست ندارد. فرصت های موجود یعنی پریرا به عنوان بازیکن قرضی، بازگشت کم هزینه استفانو استورارو که نیمی از مالکیت آن در اختیار باشگاه بود و لوکا مارونه که شرایطی مشابه استورارو داشت.  هیچ کدام از بازیکنان جذب شده کیفیتی حتی نزدیک به 4 بازیکن اصلی خط میانی ندارند.

 

 

فصل 2015/16 کاملا نشان دهنده نگرش مدیریت به خط هافبک باشگاه هست، پیرلو در پایان فصل گذشته بازنشسته شده، مارکیزیو به دلیل مصدومیت های متوالی درچار افت کیفیت بازی شده و نیاز مبرم به تقویت تیم در میانه میدان احساس می شود. علی رقم درآمد خوب یوونتوس از لیگ قهرمانان  نه تنها بیشترین هزینه های باشگاه صرف خرید مهاجمین و مدافعین برای چندمین فصل متوالی می شود بلکه ویدال یکی از با ارزش ترین بازیکنان خط هافبک به فروش می رسد و  مدیریت فقط روی فرصت های موجود در بازار برای تقویت خط هافبک تمرکز کرده و خدیرا بازیکن نمکت نشین با تجربه قهرمانی در جام جهانی اولین خرید رایگان مدیریت است. گزینه دیگر خرید قرضی ماریو لمینا با حق خرید اختیار در پایان فصل است تا همچنان از هزینه کردن در این پست خودداری شود. نزدیک به ساعات پایانی نقل و انتقالات است و مدیریت جایگزینی برای پیرل برای  تقویت خط هافبک پیدا نکرده است. در ساعت پایانی عجیب ترین اتفاق رخ داده و بازیکن نیمکت نشین تیم اینتر میلان با مبلغ 12 میلیون به یوونتوس می پیوندد تا یکی دیگر از خرید های ناموفق مدیریت در خط هافبک ثبت شود. حالا نقطه قوت یوونتوس به یکی از نقاط ضعف آن تبدیل میشود.

 

 

فصل 2016/17 فرا می رسد و باز هم ستاره ای دیگر از خط هافبک تیم جدا میشود. پوگبا که تنها با 200 هزار یورو به یووه آمده بود حالا به گران ترین بازیکن تاریخ تبدیل شده و با بیش از 100 میلیون یورو به منچستر می رود تا ناکامی خود در این تیم را دوباره تجربه کند. در دو فصل پیاپی مدیریت تیم با فروش بازیکنان بی نظیر خط هافبک هزینه تقویت خط حمله تیم را تامین می کند و سرانجام تنها 32 میلیون هزینه می کند تا میرالم پیانیچ یکی از بهترین بازی سازهای وقت سری آ را با بند آزاد سازی به خدمت بگیرد. این در صورتی هست که حتی گفته می شود پیانیچ از دریافت سهم خود از مبلغ آزاد سازی که در قرار داد او بوده و  مبلغ خرید او را به 38 میلیون می رسانده صرف نظر کرده است . ضعف خط هافبک یووه و نیاز به بازیکن همچنان در این فصل مشهود است و حتی پریرا هم به صورت کامل به فروش می رسد ولی مدیران برای تقویت این خط فقط به دنبال فرصت های موجود هستند. یکی از فرصت های موجود اکسل ویتسل است که علی رقم حضور ویتسل در دفتر باشگاه، مدیریت تیم در خصوص راضی کردن باشگاه روسی برای موافقت با این انتقال ناکام بماند و همچنان خط هافبک یوونتوس خلا بازیکن باکیفیت را احساس کند. مدیریت برای جبران کمبود بازیکن تخریبی در این خط توماس ریکون را در زمستان به خدمت گرفت و هرنانس را به باشگاه چینی با مبلغ بسیار کمتر واگذار کرد. در ان فصل خط هافبک یوونتوس با خدیرا، پیانیچ، استورارو، لمینا، آساموا ، توماس ریکون، کلودیو مارکیزیو و ماندگورا به پایان رساند تا همچنان خلا یک بازیکن تخریبی با کیفیت بعد از ویدال احساس شود.

 

 

سرانجام در فصل 2017/18 مدیریت تصمیم گرفت پس از چند فصل در خواست مربی برای بازیکن تخریبی مناسب ماتوییدی 31 ساله را از پاریس با مبلغ زیاد 20 میلیون یورو به خدمت بگیرد تا ضعف تخریبی خط هافبک برطرف شود. ولی همچنان در خط هافبک نیاز به بازیکنی با توانایی حمل توپ و حفظ توپ بالا بسیار احساس می شد و مدیرت از هزینه کردن در این پست خودداری می کرد. در واقع می توان گفت هزینه خرید ماتوییدی در آن فصل از فروش لمینا که فصل قبل قرضی با گزینه حق خرید تیم را ترک کرده بود، فراهم شده است. از دیگر بازیکنان خریداری شده بنتانکور بود که در زمان انتقال توز به باشگاه آرژانتینی  یوونتوس حق خرید او را گرفته بود و درواقع چون فرصت بود مدیران از آن بهره بردند و بنتانکور  تنها با 9.5 میلیون یورو راهی یووه شد. از ناکامی های مدیران در این پنجره عدم موفقیت در انتقال انزوزی به یووه می توان نام برد که  درخواست مستقیم آلگری خرید بازیکنی با ویژگی های مشابه بود.

 

                                                           v7xb_getimage.jpg

 

در پنجر تابستانی فصل 2018/19 باز هم مدیران تنها از فرصت های موجود در بازار بهره برده و امره جان را رایگان جذب کرده تا از هزینه های زیاد برای خط هفابک جلوگیری کنند. در این فصل آساموا ،استورارو و مارکیزیو  یوونتوس را ترک کردند تا خط هافبک یوونتوس خلوت تر از همیشه باشد و در صورت نیاز مربی تیم از کوادرادو و یا بازیکنان دیگر استفاده کند. مارکیزیو آخرین بازیکن از خط طلایی یوونتوس بود که پس از مصدومیت های متوالی مجبور به ترک تیم شد.

 

سرانجام در فصل 2019/20 مدیریت باز هم به دنبال فرصت های موجود در بازار بود و با جذب دو بازیکن رایگان دیگر ولی در سطح کلاس جهانی فوتبال خط هافبک تیم را تقویت کرد تا باز هم فلسفه مدیران در خصوص هرینه نکردن برای خط میانی و منتظر ماندن برای استفاده از فرصت های بازار آشکار شود.

در حالی که باشگاه بارها و بارها رکورد خود در نقل و انتقالات را برای خرید مهاجم شکسته و حتی رکورد گران قیمت ترین مدافع را نیز جا به جا کرده، همچنان گران ترین خرید یوونتوس در خط هافبک پیانیچ است که از بند آزاد سازی آن استفاده شده. در نتیجه انتظار بازگشت بازیکنانی چون پوگبا یا خرید بازیکنان گران قیمت در پست هافبک برای هوادارن رویایی تحقق ناپذیر به نظر می رسد.


 • GioVanni Agnelli, Orphée, mory و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند[SIGPIC][/SIGPIC]


او با اینکه به ثروت دست یافت اما تمام آن را صرف تحقیقات علمی کرد و در فقر و بدهکاری در نیویورک در اتاق یک هتل فوت کرد
hey God, both of us know I had been born in wrong Geographical coordinates, please help me to move where I belong there.
 


#3066
ace of glass

ace of glass

  بهترین فرد فروم

 • اعضا
 • 6878 ارسال
 • Locationساری

خیلی داریم غر میزنیم ....

یک سال هافبک تقویت شد با پول دو سال مهاجما تقویت شدن امسال هم دفاع خریدیم قطعا سال بعد هافبک میخریم چون یووه سیاستش استفاده از موقعیت بازاره ...پوگبا شاید در ژانویه


 • Aminvo, amirali2001, juveh و 1 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

536g_1_(1).jpg


#3067
moha684

moha684

  بازیکن اصلی یوونتوس

 • اعضا
 • 4583 ارسال
یه سوال برام پیش اومده

ماروتا رو چرا اخراج کردیم؟ گفتن به این دلیل بوده که فاقد جاه طلبی و جسارت لازم برای ادامه ی پروژه ی یووه هست، حالا سوال من اینه کو اون جاه طلبی؟

جاه طلبی با ساری ۶۰ ساله؟ مربی خوبیه ولی آیا انتخاب جاه طلبانه ای بود؟ نکنه واقعا فکر میکردن با مشتی بازیکن آزاد و دیپورتی و رو به افول گواردیولا حاضر میشه بیاد؟

فروش جوون های با استعدادی مثل کانسلو و مویس کین و اسپینات در راستای جاه طلبیه یا حفظ فسیل ها و بی مصرف هایی مثل خدیرا و متوئیدی و جان و دیشیل و ...؟

مدت هاست داریم در جا میزنیم و دلیلش هم مستقیما به سیاست های تاریخ گذشته ی آقایون برمیگرده

رو به افولیم متاسفانه
 • mory, eⁿzº, Aminvo و 8 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند


07962666510773579882.jpg

"No color will ever be brighter for me than black and white." - Alessandro Del Piero


#3068
اِل کاپیتانو

اِل کاپیتانو

  سینا هستم

 • اعضا
 • 3138 ارسال

پاراتیچی رو بابت " قصد خرید لوکاکو و فروش هیگواین و دیبالا " سزاوار سرزنش میدونم


 • mory, Aminvo, Adrien Rabiot و 7 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند

13.JPG


#3069
Adrien Rabiot

Adrien Rabiot

  سجات چاه باز کن ❀◕ ‿ ◕❀

 • اعضا
 • 3049 ارسال
 • LocationAhWaS

پاراتیچی رو بابت " قصد خرید لوکاکو و فروش هیگواین و دیبالا " سزاوار سرزنش میدونم

 

چه عجب بلخره نمریدم و روزی رو دیدیم که سینا یه حرف منطقی بزنه و احساساتی نظر نده

 

افرین همین فرمون رو برو


 • Aminvo, ace of glass و drughi1990 از این پست تشکر کرده است

#3070
moha684

moha684

  بازیکن اصلی یوونتوس

 • اعضا
 • 4583 ارسال

یه سوال برام پیش اومده

ماروتا رو چرا اخراج کردیم؟ گفتن به این دلیل بوده که فاقد جاه طلبی و جسارت لازم برای ادامه ی پروژه ی یووه هست، حالا سوال من اینه کو اون جاه طلبی؟

جاه طلبی با ساری ۶۰ ساله؟ مربی خوبیه ولی آیا انتخاب جاه طلبانه ای بود؟ نکنه واقعا فکر میکردن با مشتی بازیکن آزاد و دیپورتی و رو به افول گواردیولا حاضر میشه بیاد؟

فروش جوون های با استعدادی مثل کانسلو و مویس کین و اسپینات در راستای جاه طلبیه یا حفظ فسیل ها و بی مصرف هایی مثل خدیرا و متوئیدی و جان و دیشیل و ...؟

مدت هاست داریم در جا میزنیم و دلیلش هم مستقیما به سیاست های تاریخ گذشته ی آقایون برمیگرده

رو به افولیم متاسفانه

اومدم اینجا دوباره از اقایون انتقاد کنم دیدم خیلی از حرفهایی که برای گفتن داشتم رو قبلا دو سه پست بالاتر گفتم

متاسفانه اگر این فصل هم قهرمانی رو به کونته واگذار نکنیم فصل بعد قطعا این اتفاق میفته، تصور اینکه قراره تو فصل نقل و انتقالات اتفاق خاصی رخ بده هم یکم زیادی خیال پردازانه و غیر واقعیه

فصل نقل و انتقالات که فرصتیه برای پوشش نقاط ضعف و بهبود نقاط قوت مدت هاست برای ما تبدیل شده به موقعیتی برای استفاده از فرصت ها و زمانی برای تنبیه و اخراج یاغی ها و بی انضباط ها و خاطی ها. خریدهای ما نه از روی نیاز و تقویت تیم بلکه صرفا استفاده از فرصت های موجود در بازار هست و تقریبا هیچ ربطی هم به نیازهای تیم ندارن، خدیرا و متو و ربیوت و رمزی و امثالهم و وقتی نوبت به فروش میرسه دست میزاریم روی مفیدترین و مورد نیازترین و مستعدترین بازیکنامون مثل ویدال و پوگبا و کانسلو و اسپینات و ... که با نازلترین قیمت بفروش میرسن

خرید بزرگی هم اگر انجام میشه یا برای تضعیف رقبا هست و یا درآمدزایی و تقویت برند تیم

از طرفی هم تیم های پایه مون صرفا پایگاهی هست برای درآمدزایی، به این صورت که جوونایی رو اونجا پرورش میدیم که در آینده با فروششون با مبالغ ناچیز بخشی از هزینه های باشگاه رو پوشش بدیم و کلا جوونگرایی و آینده سازی و این داستانا هم هیچ

آقایون تنها شانسشون این بود که کونته ای اومد و تونست با تواناییهاش یه تکون اساسی به تیم بده و چند لول کیفیت تیم رو ارتقا بده وگرنه تیم سال قبل از کونته رو با مدیریت همین آقایون دیدیم که چه افتضاحی بود، بعدش هم که همش درجا زدن بوده تا الان

کلا خیلی امیدی به بهبود وضعیتمون با این تیم مدیریتی ندارم، شما هم منتظر معجزه نباشید، بوضوح مشخصه که آقایون تخصصی در زمینه ی فوتبال ندارن و صرفا به درد مدیریت مالی میخورن و تنها فوتبال فهمشون که ماروتا بود(هرچند به اون هم انتقادات زیادی دارم) رو هم به اسم جاه طلبی فراری دادن و مثل کونته تقدیم رقیب حال بهم زنمون کردن
 • mory, eⁿzº, Aminvo و 2 فرد دیگر از این پست تشکر کرده اند


07962666510773579882.jpg

"No color will ever be brighter for me than black and white." - Alessandro Del Piero


0 کاربر در حال خواندن این موضوع است

0 کاربر، 0 مهمان و 0 عضو مخفی